To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

NPR

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
użytkownik usunięty
Ev, no to rzeczywiście masz pecha icon_sad.gif
Ale ja widziałam te monitory w kilku sklepach internetowych. Gdzie pytałaś? (podaj linka, to podam Ci inne, ale dopiero wieczorem, bo teraz nie mam możliwości szukania).
Ev
Paka,
no jakoś wytrzymam icon_mrgreen.gif . Zamówiłam tam gdzie Ty, ma być do końca przyszłego tygodnia. Spoooko icon_biggrin.gif
użytkownik usunięty
icon_mrgreen.gif

Kurczę, mam nadzieję, że to dobry sprzęt jest. Żeby potem na mnie gromy nie leciały... icon_wink.gif
Ev
CYTAT(Paka)
icon_mrgreen.gif  

KurczÄ™, mam nadziejÄ™, że to dobry sprzÄ™t jest. Å»eby potem na mnie gromy nie leciaÅ‚y...  :wink:

Wczoraj odbyłam miłą pogawędkę z Panią (firma wiadoma icon_wink.gif ) która oświeciła mnie, że nie ten cud nie tylko, że ustala kiedy owulacja, to jeszcze bierze poprawkę na 72h cykl żywotności wiadomych stworków icon_wink.gif Taki sprytny icon_mrgreen.gif
użytkownik usunięty
No, mam nadziejÄ™!

A ja jestem akurat w drugim cyklu, gdzie jest najwięcej czerwonych dni icon_twisted.gif Następny też będzie taki, ale Bartek na szczęście wyjeżdża na miesiąc do Chin, więc i tak nic z tego icon_wink.gif
Dorka
CYTAT(nika19)
jeżeli miesiączka wystapi do 6 miesiąca (i powyższe warunki sa spelnione !! ) to cykl ją poprzedzający jest bezowulacyjny.
jeżeli nie karmisz pełna parą, to pierwszy cykl może byc już normalny.

Właśnie stąd mój stres icon_wink.gif widocznie ilość i czas karmień jest na tyle efektywny, że wydziela się dostateczna dawka prolaktyny, która hamuje owulację icon_confused.gif . I muszę przyjąć, że jestem nieustannie w fazie "przed owulacją". Ciekawa jestem jak sobie radzą właśnie mamy, które bardzo długo nie miesiączkują po porodzie (przecież czasami, aż do ostatecznego zakończenia karmienia), a stosują NPR?

Ev jak już będziesz użytkowniczką Persony, to też napisz o swoich doświadczeniach.
nika19
Dorka, a co ci wychodzi z temp. ? pisałaś ze poprzednio nie było skoków?
(pytam z ciekawości, bo wtedy (po ur. Ignasia) nie prowadzilan jeszcze notatek icon_confused.gif a szkoda, ech)

aa w sobote wybieramy sie z mezem i koleżanka na kurs NPRu, hehe, same pary narzeczonych i My icon_smile.gif icon_smile.gif mam przygotowoną taaaaaaaką liste pytań
Dorka
CYTAT(nika19)
Dorka, a co ci wychodzi z temp. ? pisałaś ze poprzednio nie było skoków?

Tzn, że pierwsza miesiączka po porodzie pojawiała się, bez charakterystycznego wzrostu (skoku) temperatury.
CYTAT(nika19)
w sobote wybieramy sie z mezem i koleżanka na kurs NPRu, hehe, same pary narzeczonych i My icon_smile.gif icon_smile.gif mam przygotowoną taaaaaaaką liste pytań

To od razu masz pytanie do osób prowadzących kurs, dotyczącyce takiego jak mój przypadku.
Za to postawiłam na czujność wink.gif wg. moich obserwacji chyba zbliża się pierwsza owulacja (temp. jeszcze trochę spadła i pojawił się śluz płodny), a potem pierwsza miesiączka i powinno być już z górki icon_smile.gif, a na pewno mniej nerwowo.
nika19
no to jestem wyedukowana icon_smile.gif
było na prawde fajnie, tzn.: tak jak powinno być!! Kurs prowadził facet icon_smile.gif kompetentny i nie nawiedzony (co ważne). 5 godzin zozwiązywania kart!!! No i pytania pytania pytania icon_smile.gif
do tego prowadzący miał mniejszy staż małżeński niż my. Było wesoło.
Mój szanowny małzonek zapalil sie az miło icon_eek.gif icon_smile.gif . Zobaczymy jak bedzie w praktyce. Najbardziej podobał mu sie pomysł z badaniem szyjki icon_wink.gif icon_smile.gif
CYTAT
że pierwsza miesiączka po porodzie pojawiała się, bez charakterystycznego wzrostu
własnie nam powiedzieli, że jak tak jest to takie krwawienie nazywa sie sródcykliczne, a miesiączka to krwawienie po skoku temp. To wyjaśnia mi pare spraw icon_smile.gif
Lizia
Jest tu jeszcze ktoś? Napiszcie ile miałyście dni czerwonych i zielonych w kolejnych cyklach
użytkownik usunięty
CYTAT(Ev)
CYTAT(Paka)
icon_mrgreen.gif  

KurczÄ™, mam nadziejÄ™, że to dobry sprzÄ™t jest. Å»eby potem na mnie gromy nie leciaÅ‚y...  :wink:

Wczoraj odbyłam miłą pogawędkę z Panią (firma wiadoma icon_wink.gif ) która oświeciła mnie, że nie ten cud nie tylko, że ustala kiedy owulacja, to jeszcze bierze poprawkę na 72h cykl żywotności wiadomych stworków icon_wink.gif Taki sprytny icon_mrgreen.gif


Niniejszym ogłaszam, że zmieściłam się w 6% kobiet, które stosując Personę przez niecały rok zaszły w ciążę w zielony dzień icon_biggrin.gif

I mam do sprzedania monitor wraz z dwoma opakowaniami testow icon_wink.gif Żartuję, sprezentuję koleżance, która nie może zajść w ciążę icon_smile.gif
hawah
Paka, a prócz stosowania Persony prowadziłaś też obserwacje wszystkich czynników i samodzielnie interpretowałaś cykl czy nie?
Dorka
CYTAT(Paka)
 Niniejszym ogÅ‚aszam, że zmieÅ›ciÅ‚am siÄ™ w 6% kobiet, które stosujÄ…c PersonÄ™ przez niecaÅ‚y rok zaszÅ‚y w ciążę w zielony dzieÅ„ icon_biggrin.gif

icon_lol.gif To ja jednak zostanę przy tradycyjnym NPR z klasycznym mierzeniem temperatury i obserwowaniem objawów. Choć nie ukrywam, że zrzucenie "odpowiedzialnosci" za zielone światło na cudowną Personę bardzo mnie kusiło icon_rolleyes.gif .
użytkownik usunięty
Nie, nic nie obserwowałam dodatkowo. I tak planowaliśmy Trzecie, więc chciałam wypróbować jak to urządzenie działa bez dodatkowych zmiennych pomocniczych.
Trza mi będzie wrócić do sprawdzonego NPRu icon_smile.gif, a Personę stosować pomocniczo.
hawah
A, to dobrze. Bo juz przez moment pomyślałam, że jesteś kolejną osobą z tego 0,01% , którą NPR zawiódł.
Mika
CYTAT(hawah)
A, to dobrze. Bo juz przez moment pomyślałam, że jesteś kolejną osobą z tego 0,01% , którą NPR zawiódł.


tak niskiego procentu nie mają nawet najlepsze środki anty
nie uwierzę,że NPR jest tak "skuteczny" icon_confused.gif
no way
hawah
O liczby spierać się nie będę, bom nie naukowiec. Ale NPR rzetelnie stosowany jest bardzo skuteczny.
Znam tylko 1 przypadek gdy nastąpiło poczęcie mimo trzymania się wszystkich reguł. Przez moment wystraszyłam się, że Paka pogorszy mi tę statystykę icon_smile.gif
Pozostałe znane mi przypadki jakże licznych "wpadek" rzekomo NPR-owych to przykłady stosowania kalendarzyka i jawnego lekceważenia reguł.
justin
hawah,
to dlaczego jest tak wysoki wskaźnik poczęć?

prosze powiedz mi też kiedy mam mierzyć temp. gdy pracuję tak:
1. 6-14
2.6-14
3.14-22
4.14-22
5.22-6
6.22-6
7.22-6
8.przerwa
9.przerwa
10. 6-14, itd?

O której godzinie miałabym mierzyc temp., jak zachować iles tam godzin snu, gdy nawet kiedy jesten w domu, to w nocy kilkakrotnie wstaję do dzieci?
przy tak pochrzanionym systemie zmianowym (beznadziejnym dla kobiety) nie wiem czy odważyłabyś się stosować NPR.
pirania
justin, zawsze mozna przerzucic sie na badanie sluzu plus szyjki macicy. Jak tam temperature olewam, tez sypiam nieregularnie.
justin
pirania, badanie szyjki macicy icon_eek.gif
hawah
Pewnie nie odważyłabym się. Czemu na mnie napadasz ?
Czy ja jestem jakimś ideologiem NPR ? Czy ja twierdzę, że każda kobieta w każdych warunkach powinna stosować NPR ?
Czy ja komus coÅ› narzucam ?

Niech każdy stosuje co mu pasuje (o, jak sie ładnie zrymowało, chyba w sygnaturkę to wpiszę)
justin
hawah,
przepraszam,

faktycznie trochę ostro napisałam, ale Ty mi tu naprawdę wyglądasz jak osoba od krzewienia NPR icon_biggrin.gif

ps
chętnie bym ją stosowała, gdybym sie tak nie bała i potem nie umierała z niepewności.
jamazo
justin - doklÄ…dnie badanie szyjki macicya, to jest to icon_biggrin.gif

Przed pierwsza ciążą doszłam do takiej wprawy, że meirzyłam temperaturę dla samej przyjemności sprawdzenia, ze miałąm rację wink.gif , a jesli się nie zgadzało, to wierzyłam szyjce i śluzowi.

Ja się uczyłam NPR z ksiązki "Naturalna regulacj poczeć" autor J. Rotzer. Badania nad NPR prowzdził od lat 50 XXw. Proponuje on metodę mieszaną , termiczno-objawową (temperatura i śluz), a dla chetnych i zaawansowanych badanie szyjki macicy.

Jeśli chcesz mogę streścić to samobadanie, ale tylko na wyraźne życzenie, tak na zapas to mi się nie chce wink.gif

Skuszona "reklamą" piranii i aluc, kupiłam "Taking charge of your fertility". Teraz to moja ulubiona lektura do poduszki, i teraz wiem jeszcze więcej icon_rolleyes.gif
pirania
CYTAT(justin)
pirania, badanie szyjki macicy  :shock:


no przeciez nie tej szyjki miedzy glowka a reszta icon_smile.gif
justin
jesli siÄ™ Wam chce to poprosze o opisanie jak to badanie siÄ™ robi.
jamazo
Po pierwsze, musisz znaleźć tą szyjkę macicy icon_wink.gif

Należy kucnąć, albo postawić jedną nogę wyżej i wprowadzić do pochwy plec wskazujący, najlepiej po oddaniu moczu. Drugą ręką mozesz nacisnąć podbrzusze, dzięki temu obniżysz macicę i łatwiej bedzie znaleźć jej szyjkę. Scianki pochwy mają karbowaną powierzchnię, a im bliżej ujścia szyjki m., tym gładsze są ścianki. Szyjka ma kształt krótkiego "czopka" zakończonego otworem. U kobiety, ktora nigdy nie rodziła otwór jest słabo wyczuwalny w fazie niepłodnej, poszerza sie w czasie fazy płodnej. U kobiety już rodzacej drogami naturyie szyjki sie zamyka, a sama szyjka szybko twardnieje, staje się wrecz chrząstkowata.

Po miesiączce szyjka jest twarda i zamknięta.

Im bliżej dni płodności szyjka staje się bardziej miękka i/lub otwór szerszy, wtedy przyjmujemy początek dni płodności. Szyjka moze też sie przesuwać do góry, tak, ze trudno ją bedzie znaleźć.

W okresie podności szyjka jest miękka jak np. usta, a w okresie niepłodności twarda jak czybek nosa.

Jednocześnie badamy śluz.

To tak w dużym skrócie. I jeszce link https://www.npr.prolife.pl/szyjka.htm
justin
jamazo, super to opisałaś, dziękuję.
postaram się wykonać badanie, zobaczymy co mi z tego wyjdzie.
Ale mam jeszcze pytanie, biore teraz Cerazette, czy to może miec wpływ na szyjkę no i na wynik badania?
jamazo
Nie wiem jak to jest przy pigułkach. One chyba tak działają, że nie ma tych dni płodności, to i szyjka nie powinna sie zmieniać, ale to tylko moja dedukcja. Jeśli jest tak, jak mi się wydaje, to może pobadaj sobie szyjkę i w ten sposób nauczysz się jak wygląda u Ciebie szjka w okresie niepłodnym. I gdy kiedyś sie zdecydujesz na NPR bedzie Ci łatwiej zaobserwować różnice w "wyglądzie" szyjki.

Teraz zauważyłam, że zjadło mi tekst.

Otóż, u kobiet juz rodzących drogami natury otwór na czubku szyjki nie zamyka sie do końca i jest podłuzny. A w fazie płodnej jest tak szeroki, ze nawet można do niego wprowadzic koniuszek palca.
nika19
Paka, gratulacje icon_smile.gif
Ja z persony wprawdzie nie korzystałam icon_wink.gif , ale również mi sie udało icon_smile.gif
A wszystko przez operacje mojego męża. Bał sie biulek ze po już nie bedzie mógł icon_lol.gif
użytkownik usunięty
Nika, dla Was również gratulacje! Popatrz jaką mamy "zbieżność rocznikową" wink.gif
nika19
Paka, dzieki
zauważyłam icon_smile.gif
a i imienna zbiezność w 1/3 sie zgadza (a może i w przyszłości w 2/3 icon_smile.gif )
Natalia miał być Zosią, ale mnie zaćmiło po porodzie. Hania bardzo mi sie podoba, ale nazwisko mamy tez na H i jakoś tak nie pasuje. A Ignaś to Ignaś icon_biggrin.gif . Teraz trudzimy sie z wymyslaniem żeńskiego imienia (z męzskim nam latwiej - wyciągnelismy arsenał po pradziadkach icon_smile.gif ). Do konsultacji wchodzi juz Natalia i bidulka popłakala sie jak mamusia chciała jej zafundować siostrzyczkę Irenkę icon_confused.gif , nataomiast (o dziwo ) do Rozalii nie zgłaszała zastrzeżeń (ale tata bedzie zgłaszał na pewno). Oj ciężko, żeby w trójkę osiągnąć kompromis. Ignac wprawdzie juz oststnio stanowczo oznajmił, że bedzie starszym bratem sostrzyczki... Hariet icon_eek.gif (patrz. żółw Franklin).
ach te imiona.
Demoiselle
Ja też stosuję tą metodę w celach anty i koncepcyjnych. Udało mi się nawet wybrać płeć dziecka. Rzeczywiście metoda szczególlnie na początku wymaga samozaparcia, ale potem to już rutyna icon_smile.gif
Ania D.
Dla mnie to też już teraz rutyna. Zaplanowaliśy płeć naszych dzieci, to wszystko jest proste i nie wymaga czasu ani specjalnego wysiłku.
hawah
CYTAT(Mika)
nie uwierzÄ™,że NPR jest tak "skuteczny"  :?  
no way


o, tu źródła pozakościelne podają:
https://kobieta.onet.pl/13,198,1397179,1,za...onow,kiosk.html
Mika
ja NIE chce planować,jak w ogóle NIE chcę icon_wink.gif już dzieci
a na mojej liście NPR jest tak samo daleko jak stosunek przerywany,bo w moim przypadku jest tak samo skuteczne icon_wink.gif

po wypadajacych spiralach,ciązach po zastrzyku czy pigułkach,o gumkach nie spominając nie wierzę już w ŻADNĄ metodę anty poza szklanką wody zamiast icon_wink.gif
zielona mila
hm... nic nie planuje zazwyczaj. jest i juz icon_wink.gif
Choco.
CYTAT(adzia)
CYTAT(Franca)
Jesli chodzi o wysoki wskażnik Pearla to sądze, że wynika on z błędów popełnianych przez nie do końca wtajemniczone osoby, a nie na bycie złą metoda samą w sobie. icon_smile.gif


...tudzież naginania faktów na zasadzie a nuż sie uda icon_wink.gif

czego dowodem poniższy paseczek icon_wink.gif


Dopiero teraz zobaczyłam. Michał jest dzieckiem spłodzonym z premedytacją, chyba nie doczytałaś, że w ówczesnym czasie stosowałam NPR w celach jak najbardziej koncepcyjnych:)
emce
CYTAT(Dagmarska)
CYTAT(adzia)
CYTAT(Franca)
Jesli chodzi o wysoki wskażnik Pearla to sądze, że wynika on z błędów popełnianych przez nie do końca wtajemniczone osoby, a nie na bycie złą metoda samą w sobie. icon_smile.gif


...tudzież naginania faktów na zasadzie a nuż sie uda icon_wink.gif

czego dowodem poniższy paseczek icon_wink.gif


Dopiero teraz zobaczyłam. Michał jest dzieckiem spłodzonym z premedytacją, chyba nie doczytałaś, że w ówczesnym czasie stosowałam NPR w celach jak najbardziej koncepcyjnych:)


Dagmarska, ale adzia wskazywała na swój ówczesny paseczek i o naginaniu faktów pisała w odniesieniu do siebie icon_wink.gif Jej trzecia córeczka urodziła się we wrześniu icon_biggrin.gif
Choco.
no tak myślałam,że źle skumałam....ach, ja to zakręt jestem....dzięki mcda icon_biggrin.gif icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.