To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

NPR

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Asiula
A w sprawie koncepcji i antykoncepcji ;))
Czy któras z Was stosuje npr (Naturalne Planowanie Rodziny) i co o tym myślicie?
justin
nie stosujÄ™ w zwiÄ…zku ze zmianowym systemem pracy icon_biggrin.gif
Asiula
powód - bardzo dobry :))))
Maciejka
Stosuję i jestem zadowolona. Wkrótce zacznę ponowne pomiary tego i owego po porodzie.
OlivkaMamaNorbercika
Stosowałam, ale w celu zajścia w ciążę icon_smile.gif
Udało mi się na podstawie NPR bezbłędnie określić dzień owulacji icon_smile.gif

W celach antykoncepcyjnych jednak nie zamierzam stosować. Dobre poznanie tej metody zajmuje wiele lat, a mi nie chce się aż tak w to wgłębiać icon_cool.gif
Asiula
Maciejko,

juz sie zorientowałam, że "wiedza to ogromna i bardzo tajemna" icon_lol.gif . Gdzie jej mogę sie nauczyć?
Meganka.
Stosowałam kilka lat. Byłam zadowolona. Umożliwiła mi bezbłedne trafienie w owulację wtedy kiedy chciałam, i nie trafienie na nią kiedy nie chciałam.
Na studiach miałam przez rok nawet ćwiczenia z NPR.

Teraz nie stosuję, właśnie ze względu na zmianowy system pracy.
Maciejka
Asiula, napisałam na priva.
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(Asiula)
juz sie zorientowałam, że "wiedza to ogromna i bardzo tajemna" icon_lol.gif


Z pewnością o wiele więcej czasu trzeba poświęcić nauce tej metody w celu antykoncepcyjnym, niż w celu stosowania NPR dla ułatwienia poczęcia dziecka.
Kocurek
Dla mnie ma za wysoki wskaźnik Pearla. Dziękuję zatem.
emce
[quote=Maciejka]Asiula, napisałam na priva.

Maciejko, czy mogłabys napisać mi to samo na priva? wink.gif
Maciejka
[quote=mcda][quote=Maciejka]Asiula, napisałam na priva.

Maciejko, czy mogłabys napisać mi to samo na priva? wink.gif[/quote]

Mogę, zaraz Ci napiszę. A może bym Ci to nawet powiedziała jakbyś chciała się ze mną zadać. Ale chyba za daleko od siebie mieszkamy. wink.gif
Asiula
Mogę, zaraz Ci napiszę. A może bym Ci to nawet powiedziała jakbyś chciała się ze mną zadać. Ale chyba za daleko od siebie mieszkamy. icon_wink.gif

Maciejko,

jak najbardziej chciałabym sie z Toba "pozadawać". Do Lublina przyjeżdżamy często bo mamy tu Rodzinę.
To kiedy siÄ™ pozadajemy? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Maciejka
Asiula, ja się nabijałam z mcdy, ze za daleko ode mnie mieszka i dlatego się nie widujemy, a mieszkamy na jednym osiedlu. Ale z Toba się "zadam" bardzo chętnie jak przyjedziesz do Lublina. Daj znac na priva kiedy bedziesz to się zgadamy i zapraszam serdecznie!!!
hawah
Stosowałam przez długie lata NPR z powodzeniem - zarówno w celu antykoncepcyjnym jak i koncepcyjnym. Dla mnie najlepsza metoda - po pierwsze lubię wiedzieć co się ze mna dzieje, po drugie - bardzo źle znoszę hormony, znaczy piguły anty. Największą dla mnie wadę NPR czyli fazę "niepewną" przypadającą złośliwie np. podczas upojnego urlopu icon_biggrin.gif niwelowalismy posiłkując sie gumką i godząc się na wliczone w użycie tejże ryzyko.
emce
[quote=Maciejka]Asiula, ja się nabijałam z mcdy, ze za daleko ode mnie mieszka i dlatego się nie widujemy, a mieszkamy na jednym osiedlu

No, to, Maciejko, chyba po dzisiejszym wieczorze już nie będziesz miała powodów do nabijania się icon_biggrin.gif Szczególnie biorąc pod uwagę uczuciowe zaangażowanie naszych dzieci w pożegnanie... icon_wink.gif

BTW (sorry za offtopic, ale nie mogę się powstrzymać): Maja przyszła do domu i od progu woła: "Tata, a Maciek chciał mnie całować tu i tu, bo chyba chciał się ze mną ożenić. Ale ja nie chciałam, bo przecież jestem jeszcze za młoda! icon_lol.gif A może ty sie ze mną ożenisz jak dorosnę?"
Padłam po prostu.

Asiula, też się chetnie z Tobą pozadaję icon_biggrin.gif

A do tematu icon_redface.gif , również posiadam książkę Kippleyów "Sztuka naturalnego Planowania Rodziny" (ale daawno do niej nie zaglądałam). Moja prośba o priva, Maciejko, wynika więc nie z braku dostępu do wiedzy, a z lenistwa w korzystaniu z niej (i odświeżaniu sobie tego, co kiedyś wiedziałam) icon_redface.gif icon_redface.gif icon_redface.gif
emce
Przypomniało mi się również, że TUTAJ jest skarbnica wiedzy o NPR.
Asiula
Maciejko,

to ja przepraszam icon_wink.gif , zazwyczaj pisuje na formum w pracy, tj. "tajniacząć się" stąd moje drobne przeoczenie... icon_cool.gif
pozdrawiam serdecznie!
Maciejka
CYTAT(Asiula)
Maciejko,

to ja przepraszam  :wink: , zazwyczaj pisuje na formum w pracy, tj. "tajniacząć siÄ™" stÄ…d moje drobne przeoczenie... icon_cool.gif  
pozdrawiam serdecznie!


No, tylko teraz się nie wycofuj, co? Odezwija się jak będziesz w Lublinie!!!
Lizia
hawah, ja dokładnie z takich samych przyczyn stosowałam zarówno w celach niekoncepcji jak i koncepcji i byłam bardzo zadowolona. Malutki feler był taki, że trzeba było sobie jakoś radzić wtedy, gdy się najbardziej chciało a nie można było (tzn w okolicy owulacji).
nika19
dziewczynki, a jakich termometrów uzywacie?
bo ja takiego zwykłego elektronicznego i sama nie wiem czy nie za mało dokładny. czytałam ostatnio o term. owulacyjnym i tak sie zastanawiam czy nie zmienic, tylko nie wiem czy on rtęciowy jest?
Maciejka
Ja używam elektronicznego Microlife 1622. Podobno jeden z najbardziej dokładnych. Tylko ma bardzo cichy sygnał.
emce
Też mam Microlife 1622. Wolę elektroniczne. Nie wiem jakie są te owulacyjne, ale wydaje mi się, że zwykły elektroniczny wystarcza. Najważniejsze jest jednak, żeby pokazywał temp z dokładnością do 2 miejsc po przecinku. Mój tak ma icon_biggrin.gif
nika19
dziekuje dziewczynki icon_smile.gif
znalazłam:
https://mediweb.pl/sklep/product_info.php/p...roducts_id/1146
czy to taki? kupowałyscie w aptece czy w necie? (a moze one tylko w lublinie sa icon_wink.gif - poprosze meża bo on czesto tam bywa icon_smile.gif )
jak szukalam termometru natrafiłam na takie stronki
https://www.apt.republika.pl/Index.html
https://www.apt.republika.pl/microlife_n.html

i jeszcze znalazłam zestaw do nauki w zaciszu domowym
https://www.rodzinna.pl/rodzinna/product_in...products_id=159
Silije
A ja mam dwie piękne córki z powodu stosowania NPR w celach antykoncepcyjnych icon_lol.gif Mało zdolna była ze mnie uczennica. A hormonów nie toleruję, sprawdziłam, nie chcę sobie psuć zdrowia, tak więc zazdroszczę tym, które potrafią z powodzeniem stosować NPR.
emce
Silije icon_biggrin.gif ja, póki co mam 1 córkę NPRowo antykoncepcyjną, za to teraz mam nadzieję mieć drugie dziecko (może syna icon_wink.gif ) Nprowo konepcyjnego. Bedę mogła sobie robić statystyki czy szybciej się zachodzi nie chcąc czy chcąc? icon_wink.gif
Choco.
Ja stosuję NPR ze wzgledu na światopogląd mój i męza, ale przyznam, że jestem z tej metody bardzo zadowolona. Wiedze zaczerpnęłam z książek oraz od znajomej, od kilkunastu last obytej z ta metodą. Jesli chodzi o wysoki wskażnik Pearla to sądze, że wynika on z błędów popełnianych przez nie do końca wtajemniczone osoby, a nie na bycie złą metoda samą w sobie. uważam, że kobiety powinny wiedziec więcej na temat swojego ciała oraz przebiegu cyklu..zycie byłoby wtedy o wiele prostsze...
Obecniej stosujemy NPR w celach jak najbardziej koncepcyjnych:)
Jul_i_anka
Franca moglabym właściwie podpisać sie pod twoją wypowiedzią.
Choć przyznaję, ze nie jest łatwo w czasie "zakazanym" icon_wink.gif
Obecnie działamy jak najbardziej koncepcyjnie. Pozdrawiam
irminka2
Stosowałam NPR z dobrym skutkiem 8 lat.
I gdy wydawało mi się ,że wszystkie rozumy zjadłam w tym temacie i znam swój organizm na wylot zaszłam w ciążę.
Być może za dużo pewności siebie i coś przeoczyłam.
Po porodzie bałam się wrócić do metod naturalnych.
Mam trójkę dzieci i za dużo latek .


Irmina
użytkownik usunięty
A co sądzicie o Personie? Któraś używała?
https://www.persona.info.pl/HowdoesPersonawork3F.cfm
reszka
Ja też mam pracę zmianową - łącznie z dyżurami nocnymi, zawsze zrywanymi kilka razy. Owszem, wpływa to u mnie na wykres temperatury, natomiast nie ma żadnego wpływu na resztę objawów.
Mam Microlife'a tego co powyżej dziewczyny pisały. Jestem zadowolona, bo mierzy szybko.
Choco.
Słyszałam o Personie, i z tego co pamiętam do dobrze sie sprawdza, ale jest dosc kosztowna (jesli sie myle, to z gory przepraszam)
użytkownik usunięty
Jest kosztowna (urządzenie + 16 testów na pierwszy cykl to ok. 380zł), właśnie sobie kupiłam i jestem ciekawa opinii użytkowniczek.

Ale miesięczny koszt testów (ok. 50zł) jest chyba porównywalny z tabletkami, czy się mylę?
nika19
dziewczyny, pytałam po aptekach i nie ma microlife icon_sad.gif panie robią duże oczy icon_eek.gif mąz mi z trudem zamówił w hurtowni farmaceutycznej (a wydawało mi sie ze taki sposób bedzie łatwiejszy). chodza słuchy, że przestaja je produkować icon_confused.gif Są jakesik tez dobre, ale nie mają dwóch miejsc po przecinku. (Musze jeszcze poszukac gdzieś w niecie, bo na tej stonie co ja juz znalazłam trzeba zrobic zamówienie z min 50 zł).
Chciałam zapytać czy oprócz mierzenia temperatury, obserwujecie u siebie wszystkie opisane w książce objawy, tzn jaki sluz, czy szyjka otwarta czy zamknieta miekka, twarda? Bo ja mam z tym kłopot, ponieważ czesto dopada mnie jakies kobiece zakażenie, i wtedy sluzu nie ma, albo jest aż nadto, no a szyjki wtedy nie tykam icon_confused.gif i co z tym fantem zrobić? Na razie mierze same temp + szyjka.
Chciałm na jakiś kurs dla zaawansowanych sie wybrać. ALe u nas jest tylko taki zbiorczy dla narzeczonych...
Dorka
TERMOMETR ELEKTORONICZNY - MICROLIFE- model MT 1622 można też kupić na Allegro 14,90 zł za sztukę.
nika19
dziekuje icon_smile.gif
adzia
CYTAT(Franca)
Jesli chodzi o wysoki wskażnik Pearla to sądze, że wynika on z błędów popełnianych przez nie do końca wtajemniczone osoby, a nie na bycie złą metoda samą w sobie. icon_smile.gif


...tudzież naginania faktów na zasadzie a nuż sie uda icon_wink.gif

czego dowodem poniższy paseczek icon_wink.gif
Silije
A ja z Emilką zaszłam w ciążę w 24 dniu cyklu przy teoretycznie 30-dniowych cyklach. Taki mi się wybryk natury zdarzył icon_wink.gif Potem musiałam więc przeforsowywać mój termin porodu, a nie z miesiączki, zresztą USG go potwierdziło.
nika19
dostałam wczoraj od męża walentynkowy termometr icon_wink.gif
hehe to pewnie dlatego ze mnie tak kocha i wie ze bede go uzywała codziennie i wtedy o nim myslala icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
teraz bede musiał chyba zrobic sobie tabelke z papieru milimetrowego, żeby nanosic te setne po przecinku icon_wink.gif
Ev
CYTAT(Paka)
A co sądzicie o Personie? Któraś używała?
https://www.persona.info.pl/HowdoesPersonawork3F.cfm

Paka,
a spotkałaś się z Bioselfem?
https://www.dlapacjenta.pl/sklep/product_in...products_id=460
Właśnie zastanawiam się nad kupnem
nika19
wprawdzie nie Paka, ale
własnie sobie oglądnęłam - fajny, ale jak na prawde to działa? czy tylko na podstawie temperatury okresla dni płode i niepłodne (bo tak wynika z opisu)? bo jak tak, to mozna sie "przejechać". Sam wykres temperatury nie wystarcza do okreslenia płodności. A co jak ktos jest chory, albo miał ciężki dzień. No chyba, że traktować to jak zwykły termometr z mega pamięcią.
wolałabym zufać personie, która okresla dni na podstawie steżenia hormonów. Paka, jestes z niej zadowolona?

jeszcze dopisze, żeby nie zaczynac kolejnego postu, bo własnie jestem na stronie
https://www.bioself.pl/info.html
do palnowania ciązy jak nabardziej przydatny - wyznacza dni największej płodności
do planowania przerwy miedzy dziećmi - Dla kobiet nie planujÄ…cych ciąży -stosujÄ…c naturalne metod planowania rodziny, Bioself® wspomaga, wskazujÄ…c czas niepolodnoÅ›ci
i jeszcze
https://www.lmm.pl/npr/testery.html#bioself
Ania D.
CYTAT(Silije)
A ja z Emilką zaszłam w ciążę w 24 dniu cyklu przy teoretycznie 30-dniowych cyklach. Taki mi się wybryk natury zdarzył .

To nie był wybryk, tylk miałaś dłuższy cykl. Jajeczkowanie przypada na 14-16 dni przed końcem cyklu.
Stosujemy npr i jesteśmy z mężem brdzo zadowoleni. W momencie, gdy chcieliśmy podwołać na świat dziecko nie było problemu - udało się nam to w pierszym, zaplanowanym cyklu. Czasem osoby, które mówią, że już nie stosują, bo to nieskuteczne używają określeń, które świadczą o nieznajomości metody. A jak się nie zna, to trudno jest określić płodne i niepłodne dni.
Polecam stronę LMM, można tam kupić dobrą książę (Naturalne planowanie rodziny).
użytkownik usunięty
CYTAT(Ev)
CYTAT(Paka)
A co sądzicie o Personie? Któraś używała?
https://www.persona.info.pl/HowdoesPersonawork3F.cfm

Paka,
a spotkałaś się z Bioselfem?
https://www.dlapacjenta.pl/sklep/product_in...products_id=460
Właśnie zastanawiam się nad kupnem

Wiesz co, Ev, ja właśnie chciałam uniknąć mierzenia temperatury w pochwie. Dla mnie to było, po pierwsze, niekomfortowe uczucie, po drugie nie chciało mi się tego robić codziennie o tej samej porze, nie zawsze też miałam taką możliwość, poza tym mam częste infekcje, więc szukałam czegoś innego.

Personę stosuję na razie drugi cykl, ale już w pierwszym byłam w szoku, jak w 28 dniu cyklu mi się pojawił symbol zbliżającej się miesiączki (a ja zwykle mam cykle 33-34-dniowe) i faktycznie za dwa dni się zaczął następny cykl icon_smile.gif

W pierwszym cyklu trzeba zużyć dwa opakowania testów (koszt pakietu 92zł), w drugim i trzecim już tylko po jednym, ale za to jest dość sporo "czerwonych dni", bo monitor dopiero wprowadza dane do pamięci, ale podobno od czwartego cyklu już będzie sensowna liczba dni "zakazanych". Dla mnie to duże udogodnienie, bo wcześniej często rezygnowaliśmy ze współżycia licząc się z możliwością poczęcia, a teraz (w pierwszym cyklu) byliśmy (pozytywnie wink.gif ) zaskoczeni ilością "zielonych" dni.

Poza tym kupiłam monitor i ostatnio nowy pakiet testów wysyłkowo i paczka jest zazwyczaj na drugi/trzeci dzień od złożenia zamówienia (w zależności od godziny złożenia zamówienia), a koszt przesyłki pokrywa dystrybutor, czyli firma Saga

----------------

Ale konkretnie to pogadamy, jeśli "wpadnę" wink.gif Tylko że ja planuję kolejne dzieci, więc zostawiam mały margines szans na zadziałanie Bożych planów icon_lol.gif

-------------

W opisie Bioselfa zaniepokoiły mnie słowa "określa ono dni płodne i niepłodne w każdym regularnym cyklu miesiączkowym na podstawie codziennego pomiaru temperatury ciała".

Zależy co to znaczy "regularne cykle".
użytkownik usunięty
O widzę, że i testy i monitor ciut zdrożały do 95zł za 2 op. testów i 395zł za monitor z pakietem testów na pierwszy cykl. Ja płaciłam 386zł. Czyli wliczyli sobie koszt wysyłki w cenę icon_smile.gif
Ev
CYTAT(Paka)
Ale konkretnie to pogadamy, jeÅ›li "wpadnÄ™" icon_wink.gif  Tylko że ja planujÄ™ kolejne dzieci, wiÄ™c zostawiam maÅ‚y margines szans na zadziaÅ‚anie Bożych planów  :lol:

icon_lol.gif My mamy o tyle dobrze, że nawet jeśli Boży plan przejmie palmę pierwszeństwa nad ludzkim sprytem potraktujemy to jako DarOdLosu. Cudny Dar icon_wink.gif Szczerze mówiąc nie potrafię świadomie zdecydować się na drugie dziecko, a tak - byłoby po krzyku.
W razie czego winÄ™ przypiszÄ™ Personie icon_wink.gif
Dorka
Paka czekamy na dalszy opis działania Persony icon_smile.gif .

Też się zastanawiam nad zakupem (choć jak piszesz koszt użutkowania jest spory w porównaniu do jednorazowego zakupu termometru icon_lol.gif )

Teraz np. przeżywam stresy, bo właściwie powinnam się już spodziewać pierwszej miesiączki od porodu (mały już je jedzonko ze słoiczków, przerwy pomiedzy karmieniami wydłużają się), a tu ciągle nic icon_confused.gif .
Choć poprzednio, w obu przypadkach pierwszy cykl po porodzie (5 miesięcy po) miałam wg mnie bezowulacyjny (brak skoku temp.), ale czy teraz też tak bedzie?, tego chyba nikt mi nie zagwarantuje.
nika19
Karmienie piersią jest świetna (i pewną!!) metoda regulacji urodzeń.
Ale muszą byc spełnione 3 warunki
- brak miesiaczki od momentu zniknięcia odchodów
- dziecko nie ukończyło jeszcze 6 miesiecy
- i mama karmi wyłacznie piersią a przerwy miedzy karmieniemi nie sa dłuższe niz 4 godz.
Dorka, jeżeli miesiączka wystapi do 6 miesiąca (i powyższe warunki sa spelnione !! ) to cykl ją poprzedzający jest bezowulacyjny.
jeżeli nie karmisz pełna parą, to pierwszy cykl może byc już normalny.
użytkownik usunięty
Nika, ja jestem pewna, że Dorka to wszystko wie icon_smile.gif

Dorka, niestety Personę można stosować dopiero po zakończeniu karmienia icon_sad.gif
nika19
Pierwsze pięć linijek było tak - ogólnoedukacyjne icon_smile.gif
właśnie wczoraj spotkałam sie z moja siostrą, która jest swiezo upieczona mamą i tak gadałysmy o szkole rodzenia, i weszłysmy na temet własnie co u nich połozne mówiły o wracaniu płodności po porodzie icon_arrow.gif najlepiej zabezpieczyc sie tabletką! ani słowa o karmieniu pierszą (a na dodatek to szpial, który promuje naturalne sposoby porodu itd...). No i tak moją siostre uderzyło, że niajpier ciu ciu ciu, dzidzius rośnie w brzuszku i wszstko jest pieknie i ładnie, ale jak sie urodzi to mówimy o RYZYKu zajścia w ciąze, a nie o mozliwości. ale to takie luźne refleksje, wiec wybaczcie...
a co do tego cyklu bezowulacyjnyego, to niedawno siedziałam na internecie i szukałam w badaniach potwierdzien czy rzeczywiście tak jest.
Ev
CYTAT(Paka)
O widzę, że i testy i monitor ciut zdrożały do 95zł za 2 op. testów i 395zł za monitor z pakietem testów na pierwszy cykl. Ja płaciłam 386zł. Czyli wliczyli sobie koszt wysyłki w cenę icon_smile.gif

Monitorów niet - ja to mam pecha...
A podwyżka ponoć spowodowana wzrostem kursu walut.
No i przyszło mi czekać.
A - w pobliskiej aptece cena powaliła mnie z nóg - 520 zł icon_twisted.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.