To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rok przedszkolny 2005/2006

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
KM
Kto szykuje siÄ™ do przedszkola? icon_wink.gif

Do kiedy trzeba złożyć papiery? Czy można już pobrać formularze? W każdym przedszkolu są takie same? Jakieś zaświadczenia z pracy trzeba dołączyć? Składacie do jednego czy kilku przedszkoli? Państwowych/prywatnych?
My będziemy próbowali do kilku państwowych.
Ale Was zarzuciłam pytaniami icon_rolleyes.gif

Aha, i jeszcze jedno: czujecie stres przedprzedszkolny? icon_wink.gif Ja jak o tym wszystkim pomyśle to boję się bardziej niż dawno temu gdy szłam do zerówki icon_redface.gif
Tunia
Ja się szykuję. To znaczy ja się szykuję, że Wojtka dam do przedszkola. Jeszcze nie wiem, do którego trafi. Raczej wybiorę niepubliczne przedszkole. Wybieram się na dniach do dwóch. Popytam, zobaczę co i jak. Chcę, jeśli to możliwe zapisać go już od wiosny. Tak żeby na początku był w nim 3-4 godziny.
agabr
KM dowiedz sie dokladnie jak jest w tym roku , na zoliborzu (nie wiem czy gdzie indziej tez) jesli podanie bylo skladane do kilku przedszkoli z automatu zostalas usuwana-jest to jakos logiczne bo zajmujesz miejsca do kilku, wczesniejsza rekrutacja byla tylko do integracyjnego, a formularze bralam w styczniu .b
KM
Agnieszka, to mnie nastraszyłaś. Przedszkole, które najbardziej by nam odpowiadało jest baaardzo oblegane. Dlatego awaryjnie chciałam złożyć do drugiego niedaleko pracy-5 przystanków od domu icon_confused.gif i ew. do jeszcze jednego, jeśli będzie nabór.
Do głowy by mi nie przyszło, że przedszkola mają wspólną bazę danych.
Pecia
Ja szykuje Jaśka, mimo ,ze ma juz ponad 4 latka to pojdzie ( mam nadzieje) od wrzesnia. Do grupy 5 latkow.
KM bedziemy sie w razie czego wspierac wink.gif


U nas nie ma problemow z miejscami, ew tylko do maluchow jest trudniej.Po feriach ide po formularz. Przedszkole mamy 2 minuty od domu, chodzila do niego Zuzia, "znam" wszystkie panie.
To sa uroki małych miast wink.gif
Eta
Oli idzie od września
Byłam juz zapytać jak to wygląda i co przedszkole to inne zasady, w tym do którego chcę wysłać Olimpie zapisy są od 1 maja od godz 8.00 i tez w ten dzień rano się kończą bowiem panie w kolejce stoją kilka godzin wcześniej icon_eek.gif
czy nam siÄ™ uda? trzymajcie kciuki

Myślę KM że powinnaś juz zrobić osobistą lub conajmniej telefoniczną orientację
Maciejka
Ja też chcę wysłac Maciusia po raz pierwszy do przedszkola. Tylko nie wiem czy mi go przyjmą, bo ja nie pracuję. I w ogóle to ciekawa jestem jak sie to moje dziecko zaaklimatyzuje. Dobrze, ze mi przypomniałyscie, ze to już trzeba o tym myślec.
Pecia
Maciejko u nas przyjmuja nawet te dzieci ,ktorych mamy nie pracuja, mysle ze u Ciebie bedzie tak samo ,ale sprawdz lepiej


bedziemy w takiej samej sytuacji, nasze 5 latki pojda pierwszy raz do przedszkola icon_lol.gif
Maciejka
Widzisz Peciu jakie z nas rasowe kwoki! icon_wink.gif Liczę na wsparcie w razie czego! Ja ze swej strony gwarantuję niezmierzone pokłady empatii.
KM
CYTAT(Ciocia Pecia)
KM bedziemy sie w razie czego wspierac wink.gif


Oczywiście icon_smile.gif

U nas karty można składać od 15.02-25.03. Postaramy się wcześniej je pobrać. Czasu jeszcze duuużo.
ewabi
Ja też chcę oddać Jasia i również miałam plan, by spróbować już wiosną. Zaczęłam się zatem rozglądać za przedszkolem w okolicy, bo miałam jedno pod domem niemal i z nim te plany wiązałam, ale mi je Skanna skutecznie obrzydza.
Mam stracha ogromnego jak mój Jaś sobie radę z dziećmi da, ale - z drugiej strony - w końcu będzie musiał więc może lepiej wcześniej niż później. Drugi plus posłania go do przedszkola teraz jest taki, że jeśli mu się kompletnie nie spodoba, będę mogła zabrać go z powrotem do domu i spróbować ponownie za rok. Powoli i łagodnie mam nadzieję, że się przekona, choć na razie twierdzi, że się do przedszkola nie wybiera icon_razz.gif .
Pecia
dowiadywalam sie, u nas zapisy sa od marca
KM
Jak dołączę do papierów zdjęcie Kacpra z emblematu (zmęczone niewiniątko) to na 100% go przyjmą wink.gif
.uzytkownik.usuniety.
Też się szykujemy choć Dzi jeszcze z pieluch nie wyrósł. Jak uda się przewalczyć korzystanie z toalety - pójdzie.

Z
KM
CYTAT(agnieszkabryndza)
KM dowiedz sie dokladnie jak jest w tym roku , na zoliborzu (nie wiem czy gdzie indziej tez) jesli podanie bylo skladane do kilku przedszkoli z automatu zostalas usuwana-jest to jakos logiczne bo zajmujesz miejsca do kilku, wczesniejsza rekrutacja byla tylko do integracyjnego, a formularze bralam w styczniu .b


Agnieszka, sprawdziłam: u nas tak samo icon_confused.gif Dlatego jednak składam papiery tylko do jednego przedszkola.

Zwierzo. do września się nauczy icon_smile.gif Poza tym niektóre przedszkola przyjmują maluchy z pieluchą. Wiem, że na Brudnie jest tak mało chętnych, że matki są namawiane do oddania dzieci do przedszkola. Panie przy pierwszej rozmowie z rodzicem informują, że pielucha nie stanowi problemu i zachęcają do zapisu. Jak mówi moja kuzynka, która ma dziecko w jednym z brudnowskich przedszkoli, w maluchach jest dużo dzieci z pieluchami.
U nas niestety dużo chętnych, więc o pieluchach nie ma mowy. Dziecko musi jeść samodzielnie, pić z kubka, potrafić się ubrać... a poza tym "jeżeli nie jest pani samotną matką to są bardzo małe szanse na dostanie, mamy prawie 100% dzieci samotnych rodziców" icon_eek.gif
Mnie i tak nie da się tak łatwo odstraszyć icon_wink.gif
Doruśka
Maciejko, ale Ty jesteÅ› zatrudniona tak?
tylko na urlopie wych,czy macierznskim? to wpisujesz dziecko ,obojga rodziców pracujących.

Ewabi ja tez tak soebei jak ty planowałam,ale miejsc nie ma icon_sad.gif( chodze do przedszkola do tydzień i raz w tyg dzwonie,i nic:(((
ewabi
Dorusia - ja byłam na rozmowie z panią dyrektor i mi powidziała, że go wcześniej (tzn. wiosną ) nie przyjmie icon_confused.gif Ale zaproponowała za to, w ramach wcześniejszego oswajania miejsca i dzieci, żebym go wiosną przyprowadzała na przedszkolny plac zabaw w czasie, gdy przedszkolaki są na dworze. Jako, że przedszkole mam "za płotem" to chyba tak zrobię - choć marzyłam o małej chwili luzu od wiosny icon_rolleyes.gif
Maciejka
CYTAT(Dorusia)
Maciejko, ale Ty jesteÅ› zatrudniona tak?
tylko na urlopie wych,czy macierznskim? to wpisujesz dziecko ,obojga rodziców pracujących.


Niestety Dorusiu, ja nie jestem zatrudniona. icon_sad.gif Tak jakos sprytnie to wymodziłam, że w momencie, kiedy zaszłam w ciążę, to akurat skończyła mi sie umowa o prace. Potem pracowałam jeszcze na umowę o dzieło do czerwca, ale to się nie liczyło. Więc wpisuję jednego rodzica pracującego.
Słuchajcie, a co w koncu z tymi pięciolatkami obowiązkowo?
AgataW
No to i ja się dołączam do grona przyszłych przedszkolaków. Grzes na 100% pójdzie do przedszkola od września. Bedzie mial wtedy 3,5 roku. Generalnie pieluch nie uzywamy juz od dawna, gorzej z jedzeniem i samodzielnym ubieraniem sie. No, ale może nam sie uda do wrzesnia osiągnąc te umiejetności.

W kazdym razie ja juz sie martwie, jak to bedzie w przedszkolu:)
Pozdrawiam
Pecia
wlasnie Maciejko, tez sie zastanawiam, ale chyba jeszcze nie przeszlo icon_confused.gif
KM
To już 15.02 -ruszamy po formularze icon_smile.gif
.uzytkownik.usuniety.
My ruszymy jutro.
KM a masz już wybrane przedszkole. Ja waham się między dwoma. Wszędzie piszą, ze nie można składać papierów do dwóch jednocześnie... Buuuu.

Z
ewabi
U nas w tym roku zamiast trzech przedszkoli, będzie można ponoć wpisać dwa, ale to i tak zapewne wprowadzi odpowiedni poziom zamieszania i wiele osób nie będzie do września wiedziało, które przedszkole w końcu przyjmie malucha icon_rolleyes.gif
KM
Byliśmy, termin przesunięty, formularze będą od 20.02.

Zwierzo. nie miałam trudnego wyboru, bo tylko jedno przedszkole mam w pobliżu (nie trzeba dojeżdżać autobusem) do którego przyjmują dzieci z 2003 r. Nie wyobrażam sobie wożenia Kacpra z 5 przystanków w kierunku przeciwnym niż moja praca. Niestety do żadnego z bardziej oddalonych przedszkoli nie ma dobrego dojazdu, po trasie do pracy.
.uzytkownik.usuniety.
Aha. U nas przedszkoli jak mrówków i wszystkie blisko mnie. W dodatku do wszystkich tłum kandydatów. Skąd się tyle dzieci bierze? Nie widuję aż tylu chodzących po osiedlu. icon_wink.gif

Z
KM
Formularz wypełniony. Jestem trochę zaskoczona, że nie trzeba załączać żadnych zaświadczeń. Osoba niepracująca może napisać, że pracuje, można napisać, że jest się samotną matką? icon_rolleyes.gif Oni to potem sprawdzają?
Pecia
u nas w ogole nie ma wymogu ,zeby pracowac
ale to inne miasto wink.gif
KM
Tak bardzo spodobało mi się to przedszkole, że nawet nie chcę myśleć, że mogliby Kacpra nie przyjąć. Duża, widna sala, mnóstwo ładnych zabawek, kolorowo. Pani z którą rozmawiałam zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie, niestety ma grupę maluchów, więc na pewno nie będzie przedszkolanką Kacpra.

Oj, Pecia ale u Was dobrze wink.gif icon_smile.gif

Ile będziecie płaciły za przedszkole? U nas opłata ok. 320 zł. Jeżeli ktoś chciałby pokatować dzieciaka i zapisać na wszystkie dodatkowe zajęcia to musiałby dopłacić 146 zł icon_twisted.gif
Simson
Ja również szykuję się do oddania strszej córci do przedszkola, ale wbrew temu co napisała KM na Bródnie wcale nie ma tak mało chetnych. Chciałam oddać Olę jakoś pod koniec roku i niestety nigdzie nie chcieli jej przyjąć, gdyż mieli komplety icon_evil.gif
.uzytkownik.usuniety.
Ja mam od wczoraj. Będę wypełniać dziś.

Z
Pecia
u nas czesne plus wyzywienie coÅ› ok 150 zl
ale to zupelnie inne miasto icon_twisted.gif

do tego mozna zapisac na angielski 25 zl
rytmike 20zl
plastyke 16zl
gimnastyke korekcyjna 20 zl
taniec towarzyski icon_wink.gif 20zl
KM
Pecia icon_eek.gif ale taniocha wink.gif Dlaczego u nas tak drogo icon_evil.gif

Mamy za to informatykÄ™ i akrobatykÄ™ icon_lol.gif

Papiery złożone. Pierwszego dnia wpłynęło 12 wniosków.
Doruśka
jak to złożone?
przeciez składac mozna od 1 marca!!
.uzytkownik.usuniety.
Dorusia icon_eek.gif icon_question.gif

z
KM
Dorusia, u nas wnioski można składać od 21.02-30.03 w każdy wt i czw. 8-8 lub 15-17. W całej W-wie jest bardzo podobnie.
Doruśka
a kurcze,u nas we Wrocłaiu jest inaczej ,przepraszam, icon_redface.gif my dopiero od 1 marca mozemy a 24 marca jest ogłoszenie listy przyjetych. przepraszam .
KM
A u nas listy przyjętych dopiero w kwietniu.

Czy stemplujecie wnioski w zakładach pracy (fajna nazwa icon_wink.gif )? W "naszym" przedszkolu w tym roku nie trzeba, wystarczy oświadczenie icon_rolleyes.gif
.uzytkownik.usuniety.
U nas też nie trzeba.

Z
Pecia
u nas tez nie trzeba zadnych zaswiadczen z pracy
trzeba za to wpisac osoby, ktore beda dziecko odbieraly i to z danymi z dowodu
bez tego nie przyjma wniosku
daniak76
Witam!
podobno formularze są też do zdobycia na stronie internetowej - znacie może linka?
pozdr.
ad
Eta
A my jednak rozpoczeliśmy rok przedszkolny troche wcześniej
Olimpia od 2 tygodni jest przedszkolakiem i znosiłaby to nawet dzielnie gdyby się choróbsko nie przypałętało bo juz zaczęła się oswajać i zaprzyjażniać z nowym miejscem i dziećmi
Dziś niestety musiała zostać w domu z tatą i tak pewnie będzie do końca tygodnia icon_sad.gif
Tunia
No tak, jestem po obchodzie trzech przedszkoli. Do jednego przyjmą Wojtka już od kwietnia. Teraz ma przychodzić w soboty. Nie ma problemu z niczym.
Do tego, gdzie chciałabym najbardziej dać Wojtka nie ma szans ze względu na brak miejsc. Nie ma przyjęć czterolatków icon_eek.gif. Powinnam była zapisać do niego dziecko w marcu 2005. I nie ważne, że Wojtek wtedy jeszcze nie był gotowy na przedszkole. Może uda się od września 2006. Ale ja chciałam, żeby zaczął chodzić wcześniej i na 3-4 godzinki.
Kaszanka
My też mamy złożony wniosek, na razie do jednego przedszkola. Zastanawiam się nad złożeniem drugiego ale w prywatnym bo blisko pracy. Ale mam nadzieję że Gabę jednak przyjmą. Składać można od 15 marca do końca kwietnia, o ile dobrze zapamiętałam. A lista przyjętych dopiero w lipcu, jak mnie poinformowano telefonicznie icon_eek.gif
addera
U nas termin składania podań jest inny wink.gif podania są przyjmowane w miesiącu kwietniu, lista dzieci przyjetych - w połowie maja.
Simson
A ja na podaniu musiałam mieć pieczątkę z zakładu pracy icon_rolleyes.gif
Maciejka
U nas też konieczna jest pieczątka z zakładu pracy. Wczoraj wziełam kwit z przedszkola. Chyba złozę tylko do jednego, bo tak naprawde tylko to nas interesuje ze względu na lokalizację. Pani mi powiedziała, ze raczej Maciusia nie przyjmą (ja nie pracuję), ale żebym się nie martwiła tylko od razu pisała odwołanie, bo z odwołania się na pewno dostaniemy. Najwyżej Maciuś pójdzie do przedszkola od połowy września lub października.
.uzytkownik.usuniety.
Qrka, a ja nie wiem co zrobić. Złożyłam już papiery do jednego przedszkola bo jest blisko nas. Wolę jednak żeby Dzi chodził do innego, trochę dalej. Zrezygnować z tego pierwszego bo i tak się porozumieją?

Z
Mika
i my dołączymy z Jaśkiem icon_wink.gif
tym razem na mur beton idzie-podanie złożone (mąż musiał mieć potwierdzenie zatrudnienia) pani dyrektor bardzo miła i na wieść,że nie pracuję,a posyłam Jaśka tylko dlatego że źle mówi kazała dopisać,że to zalecenie logopedy i być dobrej myśli,bo jak to powiedziała "podanie będzie charakterystyczne więc go zapamiętam" icon_wink.gif

niech się dzieje wola nieba -NA RAZIE Jaśkowi bardzo się podobało icon_wink.gif
Tunia
I mojemu maluchowi podoba się w przedszkolu. Zwiedził trzy przedszkola i wybrał sobie to, które mu się najbardziej podobało.
W soboty na zajęciach, które trwają 4 godziny mogłam popatrzeć jak Wojtek reaguje na przedszkole. Od kwietnia będzie tam chodził na 4-5 godzin.
Pecia
ja to chyba bardziej od Jaska przezywam to przedszkole.
Jak poszlismy sie zapisac, chcialam Jasiowi wszystko pokazac, szatnie, sale no i chodze z nim, pokazuje a Jasiek znudzony:
mamuÅ›, ja to wszystko wiem, przeciez przychodzilem tu z ZuziÄ…...
he he zapomnialam, a myslalm ,ze bedzie ciekawy jak wyglada szatnia i szafki wink.gif


U nas na poczatku kwietnia maja wisiec listy przyjetych dzieci
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.