To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jest mi wiecznie zimno.. jak sie rozgrzac??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Orinoko
Imbir w proszku lub plasterkach do herbaty albo imbir w plasterkach zalany wrzÄ…tkiem.
Herbata z sokiem malinowym. GorÄ…cy prysznic, ale taki naprawdÄ™ rozgrzewajÄ…cy, ewentualnie naprzemiennie z zimnÄ… wodÄ….
Termofor?
okko
Posiadm koc elektryczny z Lidla-polecam
lena77
a co na wiecznie czerwony nochal i czerwone rece? ja mam tak kiepskie krazenie ze przy +10 nosze rekawiczki. no i ten nos okrutnie czerwony. wygladam, jakbym calymi dniami ostro w palnik dawala.
Bianka
Ja termofor bardzo polecam to sprawdzony sposob na rozgrzanie sie.
Lizia
Ja, wieczny zmarźlak polecam:

Imbir - w formie świeżej lub suszony - do wszystkiego (herbata z plasterkiem imbiru, do gotowania dodaję szczyptę suszonego lub starty korzeń na drobnej tarce do prawie każdej potrawy)

Cynamon -dodaje do wszystkiego co się da (np. gorące mleko z miodem i cynamonem, pierogi z serem, leniwe - obowiązkowo posypane cynamonem, lub cynamon daję do środka)

Kardamon - też do wszystkiego , np do kawy.

Do gotowania prawie każdej potrawy dodaję przynajmniej jeden z powyższych (cynamon nadaje się tylko do słodkich, choć ostatnio wrzuciłam kawałek kory cynamonu do gulaszu i był pyszny icon_smile.gif

Dodatkowo unikać:
jogurtów i innych przetworów mlecznych chłodzonych
sałat i surowych warzyw, owoce lepiej też na ciepło (jabłko duszone z cynamonem i miodem zamiast surowego)

i oczywiście jak najwięcej ciepłych posiłków. Zupy są bezcenne.
bizneswoman
je tez zawsze stosuej goraca herbate z imbirem i miodem, oczywiscie wypijam ja przykrywa grubym kocem, jeszcze na troche tam zostaje, bo jest fajnie cieplutko:) jak tak calkowicie przemarzam, to biore tez goraca kapiel
dominika899
Gorąca herbata, albo gorące mleko, gruby koc i przede wszystkim naprawdę ciepłe, grube skarpety icon_biggrin.gif Brzmi jak rada babci, ale wiem po sobie, że jeśli jest mi zimno w stopy, to nie ma szans na rozgrzanie.
Hania24
A może wybierz się do lekarza? Takie objawy mogą towarzyszyć np chorobom tarczycy albo układu krążenia.
muppet
Mi co prawda nie jest wiecznie zimno, ale często mam problem z zimnymi stopami bądź rękoma. Najgorzej jest oczywiście zimą - niby ciepło w domu jest, poubierana jestem ale ręcę mam lekko zdrętwiałe.
Ceda
Oj wiem co czujecie.

Sama mam ten sam problem. Szczegółnie w jesienne wieczory....
Mięta
Herbatka-Imbir (szczypta), cynamon, goździki dwa- zagotować w szklance mleka. Pić gorące. Pajacyki (takie podskoki) przed wejściem do łóżka. A w łóżku jak już leżysz poprzykrywana zrób z palców "figę" taki chiński sposób na rozgrzanie potem trzeba powoli oddychać i myśleć o palcach u stóp, potem o łydkach, kolanach itd
Mi pomaga też szczotkowanie ciała- zwykła szczotka z Rossmana za 15 zł, albo z Ikei za 5 (taka z agawy do mycia garnków ) szczotkujesz od stóp w górę i w kierunku serca
Lubię sobie również w zimne wieczory zimą czy jesienią włączyć farelkę ( moja farelka jest z Leroy Merlin - zerknij sobie do sklepu, ostatnio widziałam, ze mieli dobre promocje na farelki).
A poza tym badanie tarczycy.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.