To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wszystkie starające połączmy się!!! :))) part II

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91
tissaia
Łajka, ja nic innego nie robie tylko go chwalę icon_smile.gif Zastanawialiśmy się wczoraj z mężem, co będzie gdy Gruby okaże się dziewczynką... - ciekawe jak szybko uda nam sie przestawić na żeńską formę icon_rolleyes.gif póki co mówimy o dzidziusiu jak o chłopczyku icon_smile.gif

No i fluidki, bo zapomniałam wcześniej icon_redface.gif :

3...............2.....................1.................ATAKUJĄ!!!!
Mi
Takie ataki mile widziane - dzieki wink.gif

Tissaia - grzeczne dziecko będziesz miała, bo po naszych upomnieniach się uspokoił wink.gif
(nie)dzielna
CYTAT(daguusia)
(nie)dzielna gdzie jesteś moja ty współprzepowiadaczko ciąży francowej  :wink: Nie mów że pracujesz i tak nie uwierzymy  :D


Jestem, jestem. Troszkę byłam zajęta, musiałam dzisiaj skończyć składanie projektu, bo już czas najwyższy go skończyć i pieniążki odebrać 03.gif
daguusia
(nie)dzielna a jak tam maratonik udało się mężowi wziąść urlop?
(nie)dzielna
Byłam wczoraj w kinie na Spacerze po linie. Spłakałam się troszkę rycze.gif , dobrze, że na sali 5 osób tylko było 04.gif.

Łajka leć do sklepu, kup seksowną bieliznę, wtedy mężuś zrobi tak 23.gif i tak 08.gif a potem przytul.gif. i o monitorze zapomni, a kilkanaście dni na listopadzie się spotkasz z Francą i karaluszkiem i ewik79. Ja mam dar przepowiadania razem z daguusią icon_wink.gif
(nie)dzielna
CYTAT(daguusia)
(nie)dzielna a jak tam maratonik udało się mężowi wziąść urlop?


Daguusiu mój mężulek pracuje dla mnie! Mam swoją działalność. To ja brałam urlopik, bo oprócz działalności dodatkowo jeszcze pracuję na etacie icon_cry.gif (ale już niedługo icon_lol.gif ).

Pobaraszkowaliśmy troszkę, cola była, dupcia w górze też 04.gif . Ale jakoś tak mam przeczucie, że nic z tego. Do tego od 4 dni boli mnie dół brzucha, więc chyba nie będzie mi dane do listopada dołączyć. rycze.gif
daguusia
Nie bez żartów ale Łajka to mi podpada na mamusie. Tak szczerze większość dziewczyn które z prezentowały sobie fasoleczkę miały taki spokój nie wiem takie coś co mówiło mi że to już czas na nie. A teraz jest tak z Łajką icon_biggrin.gif
daguusia
Wiesz ja co miesiąc mam takie przeczucie i mało tego co miesiąc mam inne objawy ciąży. Najpierw były mdłości, potem chodziłam ciągle do kibelka, a teraz boli mnie podbrzusze tak jakby moja skóra była mniejsza od mojej macicy icon_redface.gif Wiec juz na nic się nastawiam, ale jak nie w tym miesiącu .... to następny będzie. A wtedy termin miałabym na święta fajnie co 24 grudnia to takie cudo moje by było icon_smile.gif
(nie)dzielna
Masz rację daguusiu, mały Mikołajek lub Gwiazdorek też będzie fajny!!
(nie)dzielna
Chyba daguusiu dialog sobie poprowadzimy, bo reszta dziewczyn to chyba pracuje 04.gif (niemożliwe!!!)
daguusia
Stawiam na gwiazdorka 04.gif śliczne imię.
Halooo jest tam ktoś........!!!!
Mi
Prawde mówiąc podziwiam Was, że tak śmiało ujawniacie się forum w czasie pracy icon_confused.gif Mimo, że zwykły użytkownik tego nie widzi, to w kompie i tak pozostaje ślad. Poza tym jeśli rejestrowałyście się z firmowego kompa to odnotowany jest adres ID firmy.
Dlatego ja udzielam się na forum tylko w domu.
Mi
a żeńska odmiana Gwiazdorka - Gwiazda, czy Gwiazdorzyca icon_question.gif
daguusia
mi spokojnie kapłanki są mądre i wiedzą co robią icon_smile.gif ja jestem studentką więc na uczelni nie wiem czy ktoś mi będzie robił jakąś jazdę , a niedzielna ma własną firmę ale i reszta sobie na pewno radzi icon_biggrin.gif
Mi
icon_idea.gif
(nie)dzielna
Mi wystarczy, że na koniec dnia wyczyścisz pliki cookie i folder Temporary Internet Files i już nikt nie wie co robiłaś
Łajka
Ja już sie melduję z powrotem na forum icon_biggrin.gif Troszke popracowałam żeby nikt mi nie zarzucił że nic nie robię icon_wink.gif

niedzielna: Ja ostatnimi czasy nie kupuje żadnej innej częsci garderoby poza bielizną lub wymyslnymi pidżamkami do spania. icon_redface.gif Już by mi sie spodnie lub jakas kiecka przydały. Szuflada na bielizne sie nie domyka a juz niezły renament zrobiłam icon_wink.gif
Colę dzis kupuję, płytki rozmantyczne odkurzę, ba ... dzis nawet okno w sypialni umyje i pościel zmienię na maratonik, ale jesli okaże sie bezowocny to nie bede sie załamywac. Widocznie nie moj czas. Listopad jak najbardziej mi odopowiada gdyz sama jestem z listopada 28, ale malenstwo przyjdzie kiedy zechce. W tamtym roku w kwietniu tak bardzo chcieliśmy coś zmajstrować (zebyśmy w styczniu sie doczekali) nie sądziłam że prawie rok czasu starań nic nie da. Teraz podchodzę do tego bardziej na luzie, tak trzeba bo inaczej rzeczywiście bede musiała skorzystac z pomocy psychiatry. Wczoraj z meżem postanowiliśmy wyjechać na wakacje, choć to dopiero plany na lipiec, razem uznaliśmy że tam moze sie na tyle odstresujemy ze nam wyjdzie. Do tego czasu pobiegamy po lekarzach, dlatego jestem taka spokojna. Nie mniej jednak Dagussiu dzieki, że ci tak pozytywnie podpadam icon_biggrin.gif
(nie)dzielna
Za chwilkę jadę do Poznania.Pa pa dziewczyny, do klikania wieczorkiem!
Łajka
Z racji wczorajszych postulatów, wyniesienia mej skromnej osoby na stanowisko prezydenta tutejszego watku, pozwolę sobie przytoczyć, troszke zmienione przeze mnie haslo:

"KTO NA PART II WCHODZI TEN SZYBKO ZACHODZI" icon_biggrin.gif

Mi: ja sie loguje jako uzytkownik i nikt nie zna hasła
ewik.
Łajka blagam.gif
Łajka
nio co icon_redface.gif nie podoba Wam się icon_redface.gif
ewik.
Dobre dobre wink.gif
Iśka
Właśnie wróciłam od pani gin............. to chyba najgorszy dzień w moim życiu, jakoś nie mogę przestać płakać, jak to okropnie jechać autobusem, kiedy łzy same płyną
Pokazałam jej wyniki badań, moje ok, ale kiedy spojrzała na wyniki męża, to powiedziała: no z tego to pani dziecka mieć nie będzie.
Nie mogłam uwierzyć w to co ona mówi, rozpłakałam się.
Nie rozumiem!!!!!!!!!! Wiem że było zadużo leukocytów co świadczy o jakiejś infekcji (poważnej), no i trochę zadużo martwych "chłopaków" (50%, a powinno być do 30%), no ale żywych 50% (powinno być ponad 50% więc nie najgorzej)
Jej chodziło o ilość, mąż ma 24.345 milionów, a ona powiedziała że ma być ponad 100milionów. Nierozumiem!!!!!!!!! Obok wyników męża są podane normy i tam pisze ponad 20 milionów, więc myśleliśmy że wszystko dobrze.
Zapytałam o to, na co ona spojrzała na normy .."ach".
Kazała aby mąż udał się do lekarza, że musi się leczyć.
Ale czy to nie jest tak że przy zakażeniu najpierw trzeba je wyleczyć, a potem ponowić badania!!!!!!!!!!!!
Jak można odrazu taki "wyrok ogłosić"?????????????????
I dlaczego normy na karcie badań mówią coś innego!!!!!!!!!!!!!!
Nikomu nie życzę tak szybkiej diagnozy, bo ja nie mogę przestać beczeć
ewik.
Iśka przytul.gif przytul.gif przytul.gif przytul.gif przytul.gif przytul.gif przytul.gif

Wydaje mi się, że powinnaś skonsultować to z innym lekarzem może nie będzie tak pesymistycznie nastawiony.

Jeszcze raz przytul.gif
Łajka
Iśka tak jak mówi Ewik nie można polegac na jednym lekarzu i na tak szybkich diagnozach. Musicie to skonsultowac z innym lekarzem, poza tym już tu na forum było duzo o chłopakach; że ten okres jest najgorszy dla nich, poza tym sama piszesz że to infekcja, infekcja ma duzy wpływ na wyniki. Idzcie do specjalisty z mężem i to jak najszybciej zeby jak najkrócej sie martwic. przytul.gif
tissaia
Iśka, przestań płakać, przemyj twarz zimną wodą i migiem do innego lekarza!!!! NIE WOLNO WAM OPIERAĆ SIĘ NA OPINII TYLKO JEDNEGO LEKARZA!!!!! Żaden lekarz nie jest nieomylny, chociaż widocznie mówiąc coś takiego, Twój myślał, że jest icon_twisted.gif Pomyśl racjonalnie, jesteś mądrą, dorosłą kobietą -
po pierwsze: infekcja,
po drugie: normy badań mówią co innego,
po trzecie: badanie koniecznie trzeba powtórzyć, bo to mógł być po prostu gorszy dzien,
po czwarte: lekarz też może się mylić!
Ja wierzę, że będzie wszystko dobrze! I wierzę, że od następnego lekarza usłyszysz co innego! Pomyśl też o tym, jak czuje się Twój mąż - na pewno potrzebuje teraz wsparcia i wyrozumiałości, dla faceta to podwójnie ciężkie, bo czuje się...winny tego, że płaczesz....Głowa do góy, wypłacz się ile potrzebujesz a potem - stawajcie do walki!!! Trzymam kciuki! przytul.gif
Iśka
Dzięki Ewik, Łajka przytul.gif
Obiektywnie i spokojnie jak o tym myślę to wiem że trzeba się skonsultować, wyleczyć, ponowić badania.
Ale nie mogę zrozumieć dlaczego ona tak beztrosko pierwszą rzeczą jaką rzekła były te słowa??????????????///
To tak boli i odbiera nadzieje i nawet racjonalne myśli zagłusza......
A ja jeszcze muszę iść do pracy, bo spodziewamy się kontroli...
Iśka
Dzięki Tiss, a mój mąż jeszcze nie wie bo jest w pracy i wiem że muszę mu to powiedzieć w "nieco" inny sposób niż ja usłyszałam.
Dzięki że jesteście, jesteście kochane przytul.gif
tissaia
Iśka, będzie dobrze! Będziemy Wam wysyłać codziennie całe masy pozytywnej energii i - uda się!!! icon_smile.gif
anonimowy
Iśka - głowa do góry nosek zadarty icon_exclaim.gif
Chłopaki dzielne są, dadzą radę icon_exclaim.gif O męża porządnie zadbaj. I zmień lekarza icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif :!
Mi
Przeprasza, wylogowało mnie....


PS Byłam u fryzjera icon_exclaim.gif
daguusia
Iśka jeszcze ja dorzucę swoje trzy grosze. Takiego lekarza trzeba jak najszybciej zmienić wiesz dlaczego bo tak nie przekazuje się żadnej wiadomości co świadczy tylko i wyłącznie o jego nie kompetencji....
I żeby badania były wiarygodne jeszcze raz przypomnę trzeba je powtórzyć ale proponuję nie na zlecenie tej lekarki(rza)
A ty trzymaj się cieplutko uszy do góry bo Twój aniołek na prawdę się obrazi i nie będzie chciał przyjść icon_wink.gif
daguusia
A ja kupiłam sobie bobo teścik ale będe twarda poczekam jeszcze te 6 dni zaraz go gdzieś schowam icon_lol.gif
Łajka dla mnie slogan pierwsza klasa... Jeszcze hymn nam napisz każda sekta przecież swój hymn musi mieć icon_biggrin.gif
Iśka
Uszka do góry, nosek zadarty, aniołeczku nie gniewaj się, czekamy na ciebie.............. cierpliwie
muszę się powtórzyć: JESTEŚCIE KOCHANE przytul.gif
Choco.
Iśka- cóż, komentarz lekarki był niezbyt miły- sama płakałabym po nim jak bóbr, napiszę Ci tylko co wiem- nie po to by Cię pocieszyć, ale (mam nadzieję) by pomóc. Teraz jest najgorszy czas dla pleminiczków, ponoc od kwietnia zaczyna im się polepszać - dlatego właśnie w okresie letnim jest najwięcej poczęć. Ponadto zła forma pleminiczów jest do naprawienia. Lekarze polecają Salfazin, Promnen, Androvit- idźcie do innego lekarza, powienien przepisać odpowiedni specyifk dla ukochanego. Wiem, że rewelacyjnie działa żeń-szeń (bez recepty), lekarka kazała mojemu mężowi łykać folki, feminatal (witaminy, dla kobiet w ciąży) i wiesiołek- więc łykaliśmy razem i to w połączeniu z colą i tyłkiem w górze przyniosło skutki. Moja lekarka mówiła, że spotykała się z ciążami mimo masakrycznych wyników- więc wszystko przed Wami. I tak jak już napisałam o pozycji kolankowo-łokciowej- jest polecana przy słabych plemniczkach- warto spróbować icon_redface.gif Powodzenia (Specjalnie dla Ciebie **********) icon_smile.gif
Tak czytam Wasze posty o tym, ze nie wierzycie, że się uda. To samo miałam jeszcze w tym cyklu, pisałam nawet, że nie wierzę, nie ufam w to, że się uda- że chyba na to nie zasługuję- a tu jednak. Sama jeszcze w to nie wierzę. Teraz obawa czy zajdę, zmieniła się w obawę, czy wszystko będzie dobrze- to chyba naturalne. Więc bądźmy dobrej myśli:)
A co do pracy- to ja mam chyba najgorszą forme umowy- na zastępstwo- ale młoda jestem i jeszcze się napracuję. Nie przedłużą mi umowy i nie bedę miała prawa do żadnego zasiłku...a mimo to cieszę się, bo wolę mieć dziecko a nie mieć chwilowo pracy- niż odwrotnie. Powodzenia dziewczyny. Wszystko się ułoży:)
Buziaki i zarazki od Francy i maluszka;)
szurgotek
czesc mamna imie Szurgotek pochodze z warszawy. nie tak dawno stracilam malenstwo- PORONIENIE. ale sie pozbieralam i postanowilismy ponownie sie starac o malenstwo.
agatkus
Franca nie jestem w stanie opisać swijej radości.Tak bardzo się cieszę ze Ci się udało. Nie pokazywałam się na forum przez jakiś czas, ale stale podglądałam co się u Was dzieje i dopingowałam Wam a zwłaszcza Tobie Ty moja bratnia duszo.Jesteś moją nadzieją.Tak pięknie walczyłaś o tego aniołka i Twoja cierpliwość i dobroć została wynagrodzona.Jesteś na tym forum prawdziwym wsparciem i Twoja dobroć została wynagrodzona.GRATULUJĘ i przytul.gif .Ja niestety @ mam zawsze jak w zegarku pomimo starań.tYLKO NAS NIE OPUSZCZAJ.
agatkus
Acha Franca proszę o wskazówki jak nie tracić wiary.
karaluszek
Kaplanki kochane!
Skoro mowimy juz o tym jakie byly sposoby,to ja opowiem tez o swoich icon_biggrin.gif !Mianowicie,mam cykle 28 dniowe i do 10 dnia pelna abstynencja,potem przytulanko wlasnie 10dc i nastepnie 12,14i15-go...Bo potem sie jakos juz nie skaladalo...Oczywiscie byla cola!!!I pozycja "od tylu"i oczywiscie nogi w gore" po" icon_redface.gif icon_biggrin.gif !!!A poza tym naprawde jakos takie podejscie mielismy,ze NIE MUSI byc,ze trudno,jesli nie teraz...przynajmniej jest bardzo milo i rozkosznie.... Nie wiedzialam,czy cos z tego bedzie,nie czulam jak niektore dziewczyny,ze oto cos dzieje sie ze mna dziwnego..Wrecz przeciewnie,bo brzuszek pobolewal mnie tradycyjnie jak na@ i to juz od 20dc(Daguusia...czy nie brzmi to znajomo..? icon_smile.gif )I chociaz wiem,ze kazdy ogranizm jest inny i inaczej odczuwa,to wiem po prostu,ze z objawami czy bez tak jak u mnie,to kadza z Was po prostu przezyje ten moment najwiekszego szczescia i zobaczy na tesciku piekne dwie kreseczki!
karaluszek
A teraz jeszcze do ISKI!!!Wyniki mojego meza tez niestety nie zachwycaly,a raczej pan doktor powiedzial mu,ze w tej chwili nie bedzie mogl miec dzieci...Ale wiesz co??Moj maz mi nawet o tym nie powiedzial,przyznal sie ze poszedl sam zrobic badania i co uslyszal,ale ja sie dowiedzialam o tym dopiero po tym jak nam sie udalo!Nie chcial mnie martwic,bo widzial jak bardzo juz pragne dziecka!A jednak zobacz!!!Nie ma rzeczy nie do przeskoczenia!A lekarza powinnas zmienic,bo taka opinia na wstepie nie jest godna zaufania!Caluje Cie najcieplej i trzymam kciuki!Zobaczysz!Wszystko bedzie najlepiej!! przytul.gif
wiktore
IŚKA nie załamuj się, nie płacz bąblu!!! Pamiętasz jak MADZIULEK się załamała po wizycie u lekarza, a potem poszła do innegi i powiedział, że to się da leczyc i że będzie oki.
Tak będzie i w twoim przypadku! Zmień lekarza- jest ich od groma- ja też przeszłam przez trzech i chyba znalazłam- nazywa się dr Pająk icon_smile.gif
A widać z tej twojej to kiepski lekarz, bo przede wszystkim najważniejsza jest nadzieja i wiara- a to czyni cuda!!!
IŚKA duszyczko nasza, trzymaj się cieplutko, zobaczysz wszytsko będzie tip top- a specjalnie dla ciebie 3..................2.................1.......... wystartowały

przytul.gif

FRANCA a ja ty się czujesz kochanie??? Nie mogę się doczekać aż powiesz mamie i opowiesz jaka była jej reakcja!!
Zapisałam się do lekarza- na 17 marca, dobrze FRANCA mówisz z tą praca- na dzieci niektórzy czekają tyle lat i wszytsko by dali- jestesmy młode, jeszcze się napracujemy.
FRANCA zasiłek może nie ale becikowe dostaniemy icon_smile.gif
Wiem że jeszcze za wcześnie na takie prognozy, ale planujecie po macierzynkim wracać do pracy czy wychowawczy- ja nie wiem czy bede potrafiła zostawic maluszka icon_smile.gif jeszcze go nie ma co prawda więc za wcześnie o tym mówić, ale kiedyś się nad tym zastanawiałam icon_smile.gif

Ściskam was i teraz fluidki dla wszystkich:3........................2.............1..............START
przytul.gif
Łajka
Dziewczyny zobaczcie same jakie dziwne historie życie nam pisze. Cierpliwość i dobroć Francy zaowocowała maluszkiem, a karaluszka mąż z takimi wynikami. Wszystko wiec przed nami, na kazdą z nas przyjdzie pora.
Agatkus: Mysl pozytywnie. Ja ostatnio bardzo spóźnioną @ odebrałam nie jako coś złego tylko mozliwość na szczeście. Wkońcu to po niej przychodzi czas na przyjemny maratonik icon_redface.gif Jeśli nie uda nam sie w tym miesiacu to w nastepnym moze. Nic na siłę, aniołek przyjdzie gdy bedzie na to gotowy icon_biggrin.gif

Szurgotku: Witaj w naszym gronie. Gronie zwariowanych kapłanek fasolek. Przykro mi że miałas tak przykre doswiadczenia. Mam nadzieję, ze bardzo miło bedzie Ci z nami klikac i nawet sie nie spostrzeżesz jak szybko wskoczysz do wątku do ktorego wszystkie zmierzamy.

Mój plan na dzisiejszy wieczór prawie wykonany. Sypialnia lśni czystościa, męzulek korzystajac z okazji opił sie colę (ojejku chyba za dużo), właczam nastrojowa muzykę icon_redface.gif i życze Wam miłego wieczorku icon_biggrin.gif
(nie)dzielna
Melduje się, że dotarłam cała i zdrowa. Nawet autko mi psikusów nie sprawiało (cud jakiś czy co?) 04.gif

Szurgotek witam serdecznie nową kapłankę. Jak poczytasz nasze posty, a szczególnie motto przewodnie forumowej pani prezydent to zobaczysz jak tu u nas fajnie!

Łajka motto pierwsza klasa. Jestem za i podpisuję się obiema rękami icon_lol.gif
A tak swoją drogą to ty mężulka musisz przygotować do roli first lady 03.gif .
(nie)dzielna
Iśka - ten twój gin to chyba dentystą jest! nienie.gif
Mój mąż też kiedyś miał problemik. Pierwsze badanie zaraz po zapaleniu fatalne, gorsze niż Madziulka. A już po 2 tygodniach od zakończenia leczenia tego zapalenia wyniki może nie rewelacja ale na prawdę dobre. A 50% żywych chłopaków to na prawdę dużo! Nie liczy się ilość tylko jakość 06.gif .

Nie płakaj przytul.gif bo my tu już takie czary mary wykonałyśmy, że musi być dobrze!!!
(nie)dzielna
Oby sposób Francy z akrobacjami łóżkowyi skutkował. Musimy wyglądać komicznie z tymi nogami w górze. Może potem zapiszemy się na gimnastykę artystyczną (albo raczej komiczną) 04.gif 04.gif
(nie)dzielna
Kurcze pieczone niech to dunder świśnie przegapiłabym fluidki od ktm3 no to łapię!!!

I kończę już bo tu monolog uskuteczniam. Dobranoc kochane.
majda
ISKA podpisuje sie poc tym co dziewczyny pisały;idz do innego lekarza,a wszystko bedzie oki icon_lol.gif icon_surprised.gif przytul.gif trzymaj sie pozdrawiam
SZURGOTEK witaj wsrod nas icon_lol.gif :lol:zycze powodzenia w .....

ŁAJKO blizniaczko zycze przyjemnego wieczorku i owocnego maratoniku,bede trzymac kcioki zeby był pomyslny icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
majda
zazdroszcze wszystkim co maja juz wekend bo ja jeszcze jutro do pracy naq szczescie tylko do 13'
zycze miłego wieczorku. buziaki papa icon_rolleyes.gif icon_cry.gif icon_lol.gif icon_surprised.gif icon_cool.gif icon_biggrin.gif
Iśka
Nie no normalnie muszę jeszcze raz....... jesteście KOCHANE, a jak to ktoś już tu pisał dobroć w dzieciach niech będzie nagrodzona
buźka
emce
Iśka przytul.gif przytul.gif przytul.gif Idź do innego LEKARZA i bedzie dobrze!

Szurgotek, miłego i krótkiego oczekiwania! icon_biggrin.gif

(nie)dzielna, to NAPRAWDĘ TY icon_eek.gif icon_eek.gif WOW....

A tak w ogóle, to wszystkie glowy do góry, biust do przodu! Wiosna idzie! Będzie lepiej! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.