To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

zerówka przedszkolna czy szkolna...??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
basiaewa
CYTAT(Ania Karolkowa)
Hmmm... Wszystkie piszecie - przedszkolna...
MyÅ›laÅ‚am, że choć jedna osoba siÄ™ wyÅ‚amie  :wink:

No cóż, Aniu! - ja też popieram tę znaczną część opowiadającą się za zerówką w przedszkolu(opieram się na doświadczeniu zawodowym). Zerówka w szkole jest rzeczywiście nieco"poważniejsza", ponieważ środowisko szkolne jest właśnie takie. Po co zabierać Karolce rok beztroskiego dzieciństwa? Musimy też pamiętać, że przyjaźń dziecięca jest inna niż nas-dorosłych, poza tym z roku na rok rozwój społeczny dziecka postępuje, zatem Karolka łatwiej będzie nawiązywać przyjaźnie nawet w nowej szkole. Kiedy dziecko podejmie już obowiązek szkolny, ważne(a nawet niezbędne)jest nasze bycie na"posterunku", więc chyba lepiej, żeby Karolka dojeżdżała z Tobą? Odradzałabym świetlicę "pierwszakowi". Aniu, będziesz przeżywać tę nową sytuację na równi z dzieckiem, zatem kiedy będziesz miała swoją jedynaczkę blisko, łatwiej Ci będzie skupić się w pracy wink.gif
DominikaK
stałam przed tym dylematem w czerwcu ubiegłego roku, zdecydowaliśmy się na kontynuowanie zerówki w przedszkolu (Kuba chodzi do przedszkola prowadzonego przez siostry zakonne, zerwóka tam była bardzo chwalona w przeciwnieństwie do zerówki w pobliskiej szkole), wiec Kuba tak bardzo prosił, ze zostawiliśmy go w przedszkolu. Nie załuję, dzieciaki uczą się dużo, bo 4-5 godzin dziennie (w przedszkolu jest od 8:15 do 15:15), oprócz tego jest angielski, plastyka, wf, muzyka i rytmika oraz zabawy. W pobliskiej szkole nie utworzono klasy ")" ze zwględu na to,zę zgłosiły się ... 4 osoby... U nas przeważył argument Kuby, ze jeszcze sie nachodzi do szkoły i ze woli jesczze z koleżankami i kolegami pochodzić do przedszkola - idac do 1 klasy idą w znanym gronie icon_smile.gif przeważnie pani dyrektor nie rozdziela osób , które chodziły razem do przedszkola icon_smile.gif Jestem zadowolona bardzo, Kuba uczy się wdomu, mają zadawane zadani,a do tej pory pisali 2 testy, które na zebraniach oglądali rodzice i omawialiśmy to, co trzeba z dzieckiem ćiwczyć. No i podejscie do nauki inne - siostry przyjaźnie i miło wykładają, robią im po 45 minutach przerwy, jak w szkole i przyzwyczajają do tego, co ich czeka icon_smile.gif Naprawdę widzę bardzo duże postępy (Kuba nie chciał się uczyć, lenił się, a teraz sam sie garnie do nauki, do czytania i matematyki : ) Jestem zdecydowanie za zerówką w przedszkolu icon_smile.gif
*Anuszka*
Witam Mamusie! Ja również mam ten sam dylemat. Syn idzie od września do zerówki, a ja niewiem czy lepiej, żeby przyzwyczaił się do szkoły, czy lepiej by pozostał w przedszkolu jeszcze ten rok???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.