To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Krem / maść dla suchej skóry alergika

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
katiM
Moja córka ma obecnie 8 lat, jako niemowlak borykała się z atopowym zapaleniem skóry. Żadne maści nie pomagały. Znajoma połozna kazała dziecko kąpac 2-3 razy w tygodniu w wodzie z dodatkiem zwykłego krochmalu. Pomogło. Skóra przestała sie łuszczyc, nie było suchych liszajowatych plam ani krostek na buzi. Wypróbujcie, stary dobry sposób.
kajetanka
Przerobiliśmy wszystkie oilany, balneum, emolium, ale najbardziej pasowała nam chyba ta robiona z wit. A, o której pisze Żabolek.
Potwora
Może pomoże coś z naturalnej półki: mycie czarnym mydłem albo mydłem aleppo a do natłuszczania nierafinowane masło shea?
Kaszanka
Ostatnio myję się mydłem aleppo. Nie ma jakiś cudów ale na twarzy nie robią mi się żadne wypryski i jest dużo lepiej oczyszczona, a co najważniejsze nie podrażnia i nie mam pokrzywki po myciu.
Potwora
CYTAT(Kaszanka @ Fri, 22 Mar 2013 - 12:18) *
Ostatnio myję się mydłem aleppo. Nie ma jakiś cudów ale na twarzy nie robią mi się żadne wypryski i jest dużo lepiej oczyszczona, a co najważniejsze nie podrażnia i nie mam pokrzywki po myciu.


to chyba dobrze? icon_wink.gif czyli mydło spełania swoją funkcję icon_wink.gif
Kaszanka
Spodziewałam się większego nawilżenia, zobaczę jak będzie po wyłączeniu ogrzewania, bo zimą to zawsze mam masakrę, nieważne co stosuję. W każdym razie aleppo pobija wszystkie inne środki do mycia.
Nessi
Nanobase Repair, odżywka przeznaczona do suchej skóry. Smaruje Majce miejsce po poparzeniu, ładnie nawilża.
Potwora
Niestety od mydła nie dostaniesz nawilżenia icon_wink.gif mydło naturalne ( podobnie jak i inne) ma część hydrofobową i hydrofilową, czyli po prostu zmywa tłuszcz, po prostu taka jest natura mydła icon_wink.gif
z aleppo tylko jest taka różnica, że jest produkowane z naturalnych składników ( czyli z oliwy) bez dodatków zbędnych/ szkodliwych/ podrażniających substancji. Dlatego warto po umyciu uzupełnić płaszcz lipidowy np. naturalnym olejkiem albo masłem shea.
Kaszanka
Niestety, wszelkie oleje i masła powodują u mnie masakryczne wręcz łuszczenie, sypię się cała. Coś mi w nich nie pasuje, jeszcze nie doszłam co. Jedyny balsam który mnie nawilża to balsam rossmanowski, a raczej lotion, kiedyś muszę dojść do tego co z nim jest takiego, że tylko on na mnie dobrze działa. Albo chodzi o jakiś składnik albo o połączenie składników.
Już tyle lat szukam, że nie zaszkodzi mi szukać przez kolejne icon_wink.gif
Potwora
napisz jaki ma skład ten balsam
olant
Spróbuj kosmetyków z linni Biały Jeleń. Sa całkowicie naturalnie i nie uczulają. Dostepne jest nie tylko mydło ale tez żel do higieny intymnej i żel pod prysznic. W proszku Biały Jeleń piorę ubranka moich dzieci i nic sie ne dzieje. Żadnych podrażnień i uczuleń. Czasem proste i tanie rzeczy sa najlepsze. icon_wink.gif
lublinianka
zdecydowanie cetaphil oraz maść cholesterolowa u nas łagodzi swiad
Gremi
ja polecam do ciała Balsam (nie lotion) z firmy Mustela. On niedawno został wprowadzony i w naszym przypadku jest skuteczny.
santy
Lipikar baume ap - cięższy ale nie taki wstrętny jak maść cholesterolowa i przeciwswiądowy ale w cuda nie wierzcie. Dla nas mimo to super.
Cetaphil - lekki, na azs za słaby ale wydajny.
Balneum optiderm -lekki i przeciwswiÄ…dowy.
Maść cholesterolowa to jakiś wymysł średniowiecza ale czasami jedyna opcja.
Na wysięki papka cynkowa od dermatologa. Bactrobana i kali do odkażania.
netty5
U mojego Kuby mydło Biały Jeleń i balsam AtoperalBaby a miejscowo na ogniska zapalne maść AtoperalBaby. OILATU ani BALNEUM nie dały rady. Z kolei Majce pomaga zwykłe mydło bambino , zalecone zreszta przez ginekologa do podmywania po ktorym przeszły jej dolegliwosci "dowcipne". Ja tez przeszłam na bambino -do podmywania tez.
sofia_
[edit: moderacja]
bizneswoman
ja moge polecic krem dla alergikow do twarzy i ciala Latopic, natłuszcza, nawilża, łągodzi świat, regeneruje uszkodzony naskórek, zmniejsza zaczerwienienia, najlepiej stosowac go 2 razy dziennie, mozna juz od 1 dnia zycia, ja stosuje tez u mojego dziecka z azs emulsje do kapieli Latopic i podaje do picia probiotyk na alergie Latopic, taka pelna kuracja przynosi widoczne efekty! skora jest o niebo lepsza!!
PaulaMamaZosi
My ostatnio odkryłyśmy całkiem przypadkiem serię Elodermu...nie wiem czemu myślałam, że to nowość, a okazało się, że na rynku jest już od jakiegoś czasu i ma całkiem niezłe opinie.
W każdym razie mamy żel do kąpieli, balsam i krem, który stosuję u małej na twarz i skóra ładnie reaguje, nie jest już taka zaczerwieniona, sucha i dużo mniej się mała drapie.
klaudia84
Oryginalny Oilatum, krochmal, papka z siemienia lnianego dodana do wanienki z wodą, Dermaveel. Aha i jeszcze mydło naturalne z nanosrebrem firmy na-name (500ml kosztuje ok 10zł). Wszystko inne to pic na wodę (wg mnie oczywiście).
PaulaMamaZosi
Olej kokosowy u nas zupełnie się nie sprawdził Mała okropnie płakała, zupełnie się nie wchłonął i maluch cały się lepił. Ostatnio coraz częściej mam bunt przeciw smarowaniu czymkolwiek, dobrze, że jest emulsja Elodermu, która po dodaniu do kąpieli już przynosi super efekty.
gilly
CYTAT(szivi @ Thu, 23 Mar 2017 - 16:25) *
Zdecydowanie odradzam białego jelenia. Oczywiście, każda z nas sama odpowiada za zdrowie swojego dziecka, ale dzielę się z wami faktami - to nie jest produkt dla alergików ani tym bardziej dla małych dzieci, ani nawet dla kobiet w ciąży i karmiących, bo zawiera Tetrasodium Etidronate ;(
Ja stosuję bio olej kokosowy dla dziecka i dla siebie. Wiem, że jest to produkt tłusty, więc może być nieakceptowany przez stasrsze dzieci, ale u nas rewelacyjnie się sprawdza. Oczywiście, jak każdy produkt roślinny może drażnić - trzeba zawsze przetestować. Ja przeszłam z dzieckiem przez wiele olejów, staneło na kokosowym, bo ładnie pachnie. Arganowy był super, ale zapach? ja toleruję, dziecko nie icon_wink.gif Arganowy jakbyście chciały stosować - najlepiej nałożyć na wacik i przetrzeć dziecko, bo to bardzo wydajny olejek i łatwo można przesadzić z naoliwieniem.


Muszę się tutaj zgodzić. Szczególnie,że nie jest to to samo mydło co w przeszłości. Obecnie skład jest zupełnie inny oraz z tamtym produktem łączy obecny jedynie nazwa.

Sama przekonałam się jakis czas temu do serii kosmetyków Emolium:
https://www.emolium.pl/
Dobry skład,nie pachną, nie zawierają substancji alergizujących. Poza tym bardzo dobrze nawilżają skórę.
kuna87
Dla wielu osób biały jelen to dalej to samo.. i to samo co stare szare mydło...
Stella25
gdzie można kupić ten Lipolan ?
Glosikx00
Z tego co zauważyłam, to kremy przeciwzmarszczkowe znajdziesz także tu https://dobretabletki.pl/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.