To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Brita - dzbankowy filtr do wody - czy warto?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
konto_usunięte
niedawno mieszkałam w miejscu, gdzie była tak twarda woda, że filtry od Brity się najzwyczajniej w świecie zatykały i ani nic nie chciały filtrować.
i nie był to jeden raz- wypróbowałam na kilku filtrach.
teraz, po przeprowadzce Brita znowu działa.
mala121
Rzodkiewka generalnie filtry powinny się składać z kliku elementów, jedne filtrują zanieczyszczenia i osad mechaniczny, inne bakterie a jeszcze inne jak membrana osmotyczna najbardziej szkodliwe i niebezpieczne dla naszego zdrowia niewidoczne pestycydy metale ciężkie. W skład typowego systemu odwróconej osmozy wchodzą:
- filtry mechaniczne
- filtry węglowe
- membrana osmotyczna (ma pory wielkości najmniejszej bakterii)
- ewentualnie mineralizator + lampa UV (ale to niekoniecznie)
Dlatego jeśli podłączysz sam filtr odwrotnej osmozy pod nieprzefiltrowaną wodę z kranu to taki filtr ulegnie uszkodzeniu lub zapchaniu.
Gremi
CYTAT(mcda @ Fri, 15 Feb 2008 - 13:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.


ja tez dlatego tez najpierw gotuje wode, przelewam do dzbanka i jak wystygnie to dopiero do brity. No i dopiero wtedy mam pewnosc ze ta woda nadaje sie do picia dla mojego dziecka.
mala121
Ja z kolei uwielbiam wodę przefiltrowaną prosto z dystrybutora ale zimną, tylko niestety ostatnio się podziębiłam i nie wiem czy to nie przez to picie schłodzonej a właściwie lodowatej wody.
Ketmia
A my ostatnio kupiliśmy dzbanek Anna razem z filtrami. Przedtem mieliśmy przez 2 lata Brittę, ale Anna wypada taniej. Biały dzbanek nam bardziej pasuje do wystroju kuchni niż granatowy Britty i poza tym ma bardziej płaski kształt, więc zajmuje mniej miejsca. Jak trzeba nalać wody, a w zlewie znajdują się jakieś naczynia, to dzbanek Anny jakimś cudem lepiej się mieści i można go podstawić pod kran. Przy Brittcie zdarzało mi się, że żeby nalać wody, musiałam wyjmować garnek ze zlewu, który się tam właśnie namaczał. W Annie woda prędzej przelatuje, mam nadzieję, że nie wpływa to na jej jakość.

Filtry zawsze wymienialiśmy po miesiącu. Wodę z dzbanka używamy do gotowania np. zup, do herbaty, kawy, a na zimno pijemy mineralną ze sklepu.
naples
Mamy w domu wlasnie Brite. Jestesmy zadowoleni. Ogolnie, to zauwazylismy ze uzywajac wody z filtra woda w czarjniku bezprzewodowym szybciej sie gotowuje i jest mnie kamienia icon_wink.gif
agnese
ja kilka dni temu tez nabyłam dzbanek, ale innej firmy i póki co jestem zachwycona i mam andzieje, że osad, który miałam w czajniku i w odlanej wodzie to tylko historia
Jalla
CYTAT(mcda @ Fri, 15 Feb 2008 - 12:59) *
Ja zawsze gotuję. Nie jestem w stanie przekonać się do nieprzegotowanej, nawet dla siebie.


Ja też i nadal kupujemy wodę mineralną w butelkach do picia na zimno.
A wody przefiltrowanej używamy do gotowania. Gotuję w takiej wodzie nawet ziemniaki oraz wszelkie zupy, sosy, itp.
chaton_ania
Wode zimna z dzbanka nie pilam. Ale do gotowania owszem.
Fajny wynalazek icon_smile.gif i nawet jestem zadowolona.
pirania
Bije sie w piersi- wlasnie zastanawiam sie nad zakupem dzbanka po tym jak PO RAZ KOLEJNY woda butelkowa magicznym sposobem wyszla icon_smile.gif poczytalam o Bricie i poszlam szukac opinii- watek maluchowy wyskoczyl mi jako drugi icon_smile.gif

wiec wracam na ojczyzny lono i zapytuje- nadal zadowolone jestescie? Ja generalnie wody nie musze przegotowywac imperatywu nie mam. Pijecie toto z dzbanka? bo ja bym chyba pila icon_smile.gif
Honey*
mam brite, zadowolona jestem
ale wody nie przegotowanej nie pije nawet jesli jest przefiltrowana
wolalabym filtr z ktorego leci woda bezposrednio ale to sa duze filtry i nijak nie zmiesci nam sie pod zlew
Pilawianka
Ja nie mam Brity ale mam Annę. Wodę piję prosto z dzbanka i mi smakuje. Dzbanek mam już ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolona.
Nie mam problemów z zakamieniałym czajnikiem czy osadem na herbacie.
walizka
u mnie Anna nie dawała rady - co kilka tygodni musiałam odkamieniać czajnik. Tydzień temu przerzuciłam się więc na Britę. Mam wrażenie, że lepiej filtruje, choć za wcześnie na wnioski.
Miałam kiedyś osmozę i zrezygnowałam, bo mimo zakupu dodatkowego filtra, kamień w czajniku był. Albo coś nie tak z tą osmozą, albo mieliśmy "szemrany" serwis.
Pronto
Zapomniałam, że założyłam taki wątek. icon_smile.gif

piranio, używam (jak widać po wątku icon_biggrin.gif) od 2007 roku nieprzerwanie. W międzyczasie zmieniłam dzbanek, bo pierwszy się zużył. Jestem bardzo zadowolona. Filtr zmieniam co 3 tygodnie, wodę przegotowuję, ale mój partner pije z dzbanka. Dzbanek elektryczny i tak odkamieniam, ale raz na trzy tygodnie, przy wymianie filtra w Bricie, a nie co trzy dni, jak wcześniej się zdarzało.
Z czystym sumieniem polecam.
pirania
ide jutro na rajd po sklepach wiec icon_smile.gif

powiedzcie mi tylko- generalnie jak bede kupowala dzbanek to filtr startowy jest w cenie czy trzeba kupic osobno?
Agnieszka AZJ
A ma ktoś dzbanek z Duki - taki ? Bo podoba mi sie bardziej niż Brita, a w ogóle dojrzewam do kupna jakiegoś.
Pronto
CYTAT(pirania @ Sun, 17 Feb 2013 - 22:49) *
powiedzcie mi tylko- generalnie jak bede kupowala dzbanek to filtr startowy jest w cenie czy trzeba kupic osobno?

Jak kupowałam, to był w środku. icon_smile.gif
aga_mama
ja kupowałam kilka miesięcy temu na allegro, do dzbanka były dołączone cztery filtry, cena w porównaniu ze sklepowymi bardzo dobra.
Pijemy wodę przefiltrowaną bez gotowania, wszystkim smakuje, kamień w czajniku się prawie nie pojawia i woda nie ma posmaku chloru. Też polecam icon_smile.gif
Agnieszka_82
U nas Brita jest od kilku lat i bardzo sobie chwalę. Najczęściej stosuje orginalne fltry Brita ale zdarza się, że czasem kupię zamiennik np w Rossmanie. Wydaje mi się , że zamiennik tak samo filtruję wodę. Polecam icon_smile.gif Herbata i kawa smakuja lepiej, są bez osadu a taką nieprzegotowaną wodę wlewam najczęściej do goracej herbaty icon_smile.gif
aniakg
my kupiliśmy dzbanek Brity 2 tygodnie temu na all. w zestawie mieliśmy 4 filtry. Puki co już widzę róznicę w czajniku i w herbacie Lipton, nie brudzi mi kubków. Jakrobiłam Liptona na wodzie nieprzefiltorowanej to zawsze na ściankach kubków zostawałten paskudny osad, a teraz nic.

Jak mamy ochotÄ™ na zimnÄ…wodÄ™ to pijemy z dzbanka Brity bez przegotowana.
Izzy

Aktualnie jest promocjaa w Tesco na dzbanek Brity i wkłady. 4 szt. kosztują 50 zł.
pirania
Melduje ze kupilam jakos 2 tygodnie temu. Nie mam specjalnie twardej wody eiec i kamien mnie nie draznil, ale w smaku widze rozbice. I pies widzi- pije duzo wiecej wody i jakby chetniej. Chodzi non stop. Kupilam ok. 3 litrowy dzbanek i 4 filtry za 75 albo jakos tak. Bardzo jestem zadowolona.
pirania
Acha oczywiscie pijemy bez przegotowania.
April.
Pod wpływem watku kupiłam dzisiaj w Tesco - za niecałe 30 zlotych.
Pogoda
Jak i April - na fali wątku nabyłam drogą kupna... Mam nadzieję, że się sprawdzi icon_wink.gif
katarakta
Ja tez, ja tez:) . Tydz temu czytalam ten watek i tego samego dnia zakupilam. Dwa dni i dotarl. Zadowolona cbyba jestem w smaku widze roznice. Musze sie tez przyzwyczaic. Za to wielka roznica w kamieniu a raczej jego braku. Czysty czajnik, szybko woda sie gotuje.
evelinka27
Warto stosować do dzbanków taki wkład [edit: admin] , żeby woda nie była jałowa icon_wink.gif Ja używam od wielu miesięcy i jestem bardzo zadowolona!s
semi
dziewczyny, dajecie kranówkę z Bruty dzieciom bez przegotowania?bo tak się zastawnawiam nad kupnem, ale moje dzieci piją strasznie dużo wody, na 2 dni schodzi nam 5 litrów na dwoje dzieci. Byłoby ekonomiczniej i ekologiczniej (te plasikowe butelkii) nie wiem tylko,czy dobrze dla zdrowia? Co rusz czytam jakieś doniesienia w lokalnych mediach o zatruciu wody przez e.coli czy innne jakies , trochę mi się to wydaje ryzykowne , co?
evelinka27
Najlepiej zakupić odwróconą osmozę, ale najbardziej ekonomicznie używać dzbanka (z wkładem takim, jak podałam wyżej) icon_smile.gif Woda zdrowsza i smaczniejsza od tych z butelek!
agabr
CYTAT(semi @ Thu, 07 Mar 2013 - 14:56) *
dziewczyny, dajecie kranówkę z Bruty dzieciom bez przegotowania?bo tak się zastawnawiam nad kupnem, ale moje dzieci piją strasznie dużo wody, na 2 dni schodzi nam 5 litrów na dwoje dzieci. Byłoby ekonomiczniej i ekologiczniej (te plasikowe butelkii) nie wiem tylko,czy dobrze dla zdrowia? Co rusz czytam jakieś doniesienia w lokalnych mediach o zatruciu wody przez e.coli czy innne jakies , trochę mi się to wydaje ryzykowne , co?

Pod wplywem watku kupilam Brite, dzieciaki pija wode bez przegotowania , dziennie schodza 3 dzbanki czyli 9 litrow .b
Agnieszka AZJ
Towarzyszyłam niedawno Ślubnemu w media markcie, bo musiał nabyć telefon. Jak to on ma w zwyczaju, popadł w solenny namysł przy półce z telefonami. A ja z nudów zaczęłam krązyć po sklepie i wypatrzyłam coś, czego od dawna szukałam - czajnik elektryczny z filtrem. O - taki:
https://pl.russellhobbs.com/russell-hobbs-p...e-18554-70.html

Mam go od kilku dni i na razie jestem zadowolona. Jedyny minus to mała pojemność , bo zagotować może max. 1,5 l wody. Ale zamiast dwóch mam jeden sprzęt na blacie kuchennym.

rysa154
Agnieszko ile kosztował ten czajnik?
pirania
o- fajny!!
Agnieszka AZJ
jakieś 190 zł - bez groszy
Agnieszka_82
O Agnieszka, fajny ! Oszczędność czasu i miejsca na blacie .
Zastanawiam mnie tylko fakt, że woda gotuje się razem z filtrem a gdzieś czytałam (słyszałam), że do Brity wlewać tylko zimną wodę bo przy ciepłej coś się dzieje z filtrem ... a tu proszę nawet gorąca para nie szkodzi, ciekawe ...
boczek952
Polecam serdecznie na prawdę sam mam dzbanek filtrujący z filtrami marki Dafi i jest na prawdę świetny . 0 kamienia woda smaczna smakuje w ogóle inaczej i jest to przede wszystkim zdrowe ! . Produkty dafi kupuję na ich głównej stronie www.dafi.pl z tego względu że są tańsze i w 100% sprawdzone . Także kupuj i nie przejmuj się już zanieczyszczoną wodą . Mam nadzieje że chociaż troszkę pomogłem icon_biggrin.gif
Monik77
Dzbanki Dafi to akurat znam bo mam i jest dobry, Britty nigdy nie miałam,ale tak patrzac cenowo to Dafi jest sporo tańszy.
evelinka27
A myślałyście kiedyś o użyciu filtra z odwróconą osmozą - https://www.filtry-do-wody.info/odwrocona-osmoza/ ?
Monik77
Nie, stawia na Å‚atwiejsze rozwiazania
kuna87
Wg mnie dzbanki do wody to bardzo fajne rozwiÄ…zanie.
Taką wodę wlewam do czajnika, do ekspresu, dzięki temu nie osadza mi się tak bardzo kamień.
ale i samÄ… takÄ… wypijÄ™ icon_wink.gif
Mam akurat z electroluxa, dostałam w prezencie od przyjaciółki po przeprowadzce icon_wink.gif
Amelina
Polecam dzbanek britta (mam od kilku lat), ale ostatnio zastanawiam się nad czymś innym. Znojma poleciła mi taką stacje. https://crystalwatersystem.pl/woda-dla-dzie...kobiet-w-ciazy/ , opinie są przekonujące... ale sama nie wiem. Co myślicie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.