To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

hemoroidy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Nadin17
od porodu nie moge normalnie sie zalatwic icon_sad.gif placze z bolu... nie wiem co robic... mialam czopki i mi pomagaly i dzisiaj tez je kupilam i masc tez stosuje... ale nie moge sie zalatwic... jak zlagodzic bol?? prosze o pomoc
lilitu1
hm wspolczuje..tez mialam zrobil mi sie z tez z powodu porodu i jak mam zaparcie to sie budzÄ… czasem:(
stosuje Gynalgin czopiki,jak chce ci sie zalatwic to posmaruj jakims kremem oliwla lub wazelina odbyt...i cos trzoszke niemilego ale musisz troche rozmasowac i sie rozluznic...
swietny jest tez posterisan!
cytuje" Leczenie zapalnego zakrzepowego żylaka polega na leżeniu i wykonywaniu chłodnych okładów na odbyt"
"» Co przynosi ulgÄ™?

Dolegliwości związane z hemoroidami można skutecznie zmniejszyć, korzystając z poniższych porad:

* Używać delikatnego papieru toaletowego.
* Dbać o higienę ciała, zwłaszcza okolic odbytu. Wskazane jest używanie łagodnego mydła bezzapachowego i bezdetergentowego.
* Nosić tylko bawełnianą bieliznę.
* Stosować kilkuminutowe nasiadówki w letniej wodzie. Przy wystąpieniu bólu lub swędzeniu stosować krótkotrwałe polewanie odbytu zimną wodą z prysznica.
* Rzetelnie stosować się do zaleceń lekarza.
"
aha jeszcze jedno do podmywania bardzo dobry jest żel do higieny intymnej z kora dębu Soraya
zoadka
Byłam u proktologa, ponieważ również strasznie odczuwałam ból. Okazało się ze to wcale nie są hemoroidy tylko szczelina odbytu. Dostałam maści i jest super.
napisz dokładne objawy to moze zdiagnozuje po wykładzie lekarza. Czy hemoroidy Ci wypadaja?Masz guzki?
Nadin17
no boli mnie jak sie zalatwiam... czuja jakby tam byly takie kolce ktore mnie kuja... albo jakby takie pojedyncze prÄ…dy przechodzily... pomagaja odrazu czopki procto-glyvenol. tylko nie moge tego wyleczyc i bez czopka sie nie zalatwie icon_sad.gif jutro ide do mojego gina prosic o pomoc
użytkownik usunięty
Były już na forum posty na ten temat, dziewczyny podawały nazwę specyfiku, ale ja na nowym forum jeszcze nie umiem szukać.
zoadka
nadine pytałam sie bo to wcale nie muszą być hemoroidy. Naogół zwykli lekarze oraz ginekolodzy wszystkie bóle z odbytem wiażą z hemoroidami. A je się inaczej leczy niż to o czym wcześniej wspominałam: szczeline odbytu czyli właśnie tylko bół, dyskomfort oraz ranki odbytu od strony nardzadu rodnego.
Moim zdaniem hemoroidów nigdy sie nie wyleczy samymi czopkami maściami. W Warszawi jest fajna klinika Onclinic która laserowo usuwa guzki w ciagu kilku minut, nie trzeba leżeć w szpitalu. natomiast szczelinę leczy sie maściami które naprawdę mogą do konca wyleczyc.
m4rusia
Tutaj pytałam o to samo gdy miałam problem z hemoroidami. Dziewczyny mi pomogły i jakoś przeżyłam te bóle
anusia532
Postawiłabym na Twoim miejscu na coś naturalnego, jakąś mąść typu Anurex (https://www.wyleczhemoroidy.pl)
overlooked
Ja miałam szczelinę po porodzie. Stosowałam wtedy Preparation H ( na receptę, dla karmiących mam). No i dieta.
AJA
CYTAT(overlooked @ Tue, 02 Dec 2008 - 11:05) *
Stosowałam wtedy Preparation H ( na receptę, dla karmiących mam).

Chodzi o te czopki na hemoroidy??? Ja kupowałam bez recepty.

Ostatnio kupiłam maść, bo siedzieć nie mogłam PROCTO-GLYVENOL i pomogło.
Żel do higieny intymnej też używam, oczywiście z kory dębu, ale akurat nie Soraya, tylko Venus 500 ml w granicach 5 zł.
misio
Ja oprócz maści i czopków stosuję nasiadówki z kory dębu. Kupuje w aptece ( tylko nie w torebkach ekspresowych), gotuję w garnku, przelewam do miski i mocze w tym moją pupcię 37.gif

Uwaga! Miska, którą używasz musi być tylko do Twojego użytku.
I KORA STRASZNIE BRUDZI ( ZOSTAJÄ„ ÅšLADY).


ciao
ja swoje .....wciskalam,wciskalam i jeszcze raz wciskalam icon_cool.gif

misio piekny masz paseczek
joanna33
Ja stosowałam na hemoroidy Anurex. To leczenie krioterapią. Można stosować w domu i bardzo pomaga. Mi po kilkunastu razach hemoroidy ustąpiły. Jestem bardzo zadowolona z efektów. na szczęście się udało icon_smile.gif
Jesli któraś z Was chce więcej się dowiedzieć to tutaj jest więcej https://www.anurexworld.com
Pozdrawiam
ciacho
CYTAT(joanna33 @ Fri, 02 Jan 2009 - 23:23) *
Ja stosowałam na hemoroidy Anurex. To leczenie krioterapią. Można stosować w domu i bardzo pomaga. Mi po kilkunastu razach hemoroidy ustąpiły. Jestem bardzo zadowolona z efektów. na szczęście się udało icon_smile.gif
Jesli któraś z Was chce więcej się dowiedzieć to tutaj jest więcej https://www.anurexworld.com
Pozdrawiam



czy kupowałaś to na podanej przez ciebie stronie?
joanna33
Tak, dokładniej na tej stronie https://pl.anurexworld.com Podałam Ci wtedy angielski adres, bo tam gdzieś chyba idzie zmienić język na polski.
Pozdrawiam
milutka
A ma ktoś rady dla mężczyzny, mój mąż prawdopodobnie ma hemoroidy, często ma krew w stolcu, zwłaszcza po alkoholu i czasami czuje , jakby coś mu tam pulsowało.
Acha i piszecie o diecie, czy co najlepiej jeść, dodam, że mój mąż tragicznie się odżywia, dużo tłustego i ostrych przypraw.

Może jakąś maść mu kupić albo czopki?
ewita 77
Polecam Hemorectal(czopki)...sprawdzone i naprawde skuteczne..bynajmniej dla mnie ..a przechodziłam to paskudztwo baaaaardzo boleśnie.
Próbowałam różnych specyfików a jedynie ten lek mi pomógł dojść do siebie po niedawnym porodzie.
Zdrówka dla męża.
milutka
Ewita dziękuję za odpowiedź icon_smile.gif
Dopiero teraz zobaczyłam, że odpowiadałam a jakimś cudem mój post nie został zapisany.
marghe.
CYTAT(milutka @ Fri, 17 Jul 2009 - 13:47) *
A ma ktoś rady dla mężczyzny, mój mąż prawdopodobnie ma hemoroidy, często ma krew w stolcu, zwłaszcza po alkoholu i czasami czuje , jakby coś mu tam pulsowało.


Wizyta u lekarza.
Żadnego leczenia na własną rękę
As-ia
CYTAT(joanna33 @ Fri, 02 Jan 2009 - 23:23) *
Ja stosowałam na hemoroidy Anurex. To leczenie krioterapią. Można stosować w domu i bardzo pomaga. Mi po kilkunastu razach hemoroidy ustąpiły. Jestem bardzo zadowolona z efektów. na szczęście się udało icon_smile.gif
Jesli któraś z Was chce więcej się dowiedzieć to tutaj jest więcej https://www.anurexworld.com
Pozdrawiam

Ja niestety po bardzo ciężkim pierwszym porodzie i zaparciach które towarzyszyły mi miesiąc po Nim,nabawiłam się hemoroidów.....Na początku nie były jakoś szczególnie dokuczliwe,dzięki stosowaniu różnego rodzaju czopków:hemorol,posterisan,hemorct itd.,ale po następnym porodzie niestety dolegliwości nasiliły się 37.gif .

Czopki moim zdaniem działają tylko doraźnie,nie ma mowy o całkowitym zaleczeniu hemoroidów tymi specyfikami.
Od kilku dni stosuję właśnie wspomniany Anurex i muszę przyznać ,że efekty są rewelacyjne.Nareszcie odzyskałam wiarę ,że pozbędę się żylaków na zawsze icon_wink.gif
Cena też nie jest jakoś szczególnie wysoka,równowartość dwóch opakowań czopków
Niuska87
Ja tez jestem po pierwszych zabiegach z Anurexem. Na mnie działa rewelacyjnie, pieczenie i swędzenie ustąpiło icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif . No ale z moim hemoroidem to się jeszcze pomecze bo ponoć ta wkładka cudów nie spowoduje. Może sie schować ale na to potrzeba czasu i dłuższego stosowania . Ja zamówiłam na www.anurexinfo.pl.
Ketmia
Ja stosowałam avenoc. Ktoś mi polecił ten krem i bardzo mi pomógł właśnie po porodzie.
ilopawl
ja też miałam hemoroidy po porodzie, ale bezbolesne na szczęście więc nie pomogę, ale najlepiej byś zrobiła idąc do lekarza..
KAROLA3DAW
Ja takze po porodzie meczylam sie z tym paskudztwem 41.gif
I nawet nie pomyslalam o kolejnym Skarbie dopoki nie udalo mi sie znajsc sposobu na nie 03.gif
A sposobem była woda a sodą icon_smile.gif
Zadne czopki mi ich nie wyleczyly i to przy takim schorzeniu w ekspresowym tempie icon_smile.gif
theluna25
Hemoroidy na samą myśl mam gęsią skórkę!!! Mi pomagały czopki Proctoson czy jakoś tak się nazywały! I chętnie bym je zlikwidowała, swoją drogą ciekawe ile kosztuje taki zabieg bezoperacyjny np w Onclinic
KAROLA3DAW
CYTAT(theluna25 @ Sun, 06 Feb 2011 - 22:25) *
Hemoroidy na samą myśl mam gęsią skórkę!!! Mi pomagały czopki Proctoson czy jakoś tak się nazywały! I chętnie bym je zlikwidowała, swoją drogą ciekawe ile kosztuje taki zabieg bezoperacyjny np w Onclinic


To one Ci sie ze tak powiem nie schowaly?
Moze powinnas isc do specjalisty?
Co do zabiegu to nie orientowalam sie co do cen ale pewnie mimo tego warto dla własnego komfortu icon_smile.gif

jacek placek
a ja kiedyś używałam takich czopków o nazwie HEMORECTAL
As-ia
CYTAT(KAROLA3DAW @ Sun, 06 Feb 2011 - 22:39) *
To one Ci sie ze tak powiem nie schowaly?

hemoroidy nie zawsze "się chowają" ,wszystko zależy od zaawansowania choroby
KAROLA3DAW
Asiunia zdaje sobie sprawe ze te ktore bardziej wyszly ciezej bedzie schowac i najlepiej jest wtedy zglosic sie do specjalisty 37.gif
Ale te porodowe to mi sie wydaja takie swierze i jesli pomoc bedzie szybka i trafna to mysle ze nie powinno byc klopotu icon_smile.gif
marzena0607
a co jeśli się nie schowają? operacja? ktoś w ogóle operował hemoroidy?
KAROLA3DAW
Najpierw stosuje sie kremy, czopki i inne tego typu specyfiki icon_smile.gif
Jesli to nie daje poprawy to sa mniej inwazyjne np. zamrazanie, czy tez zwalczanie laserem icon_smile.gif
Podobno ok 10% idzie pod nóż 37.gif
Sali_M
U mnie hemoroidy pojawiły się po pierwszej cesarce (mimo braku zaparć), poradziłam sobie szybko dzięki kremowi/maści: Preparation H. Potem jak mi się w 2 ciąży odnowiły, znowu go stosowałam. Po 2 cesarce również. Polecam, bo jest naprawdę skuteczny i działa bardzo szybko.
Danuśka
znana sprawa, sama miałam i cierpiałam, jednak dostałam jakąś maść do smarowania i pomogło. Jeśli Cię tak strasznie boli jak piszesz to konieczne idź do lekarza, hemoroidy mała rzecz ale nie można jej bagatelizować!!
olunia
a ja mam też pytanko z tej nieprzyjemnej kwestii.
Moja córcia ma 2 miesiące. Jakieś 3 tygodnie temu pojawił mi się hemoroid a właściwie ukazuje się podczas ciężkiego załatwiania się. Nic z tym nie robię bo karmię i nie wiem czy wolno coś stosować.
A dzisiaj od rana biegam z biegunką tzn. tak myślałam do momentu kiedy wieczorem nie zauważyłam że w ubikacji znajduje się nie biegunka a krew.
Czy wiecie co to może być?? i czy to może mieć związek tym hemoroidem?? Do jakiego lekarza mam się udać jeżeli to nie przejdzie??
KAROLA3DAW
Olunia z córka zglosiłabym sie do pediatry bo nie wiem jak takim maluszkom w takiej wytuacji pomoc icon_sad.gif
Unikaj potraw ostrych, slodkich zeby Malej nie dokuczaly zaparcia.
A u iebie takze moga to byc poczatki hemoroidow, bo tak sie czesto zaczynaja.
Sproboj przemywac sie po skorzystaniu z toalety woda z soda, nam to przynosi duza ulge i dolegliwosci znikaja na dluuugi czas:)
No i wlasciwa dieta tez dziala cuda icon_smile.gif
olunia
KAROLA3DAW dzięki za szybką odpowiedź. Może źle napisałam ale to nie moja córcia ma problemy (z nia wszystko dobrze) tylko ja. Co do diety to bardzo się pilnuję zwłaszcza ze względu na karmienie. Może wypróbuję ten specyfik który podałaś. Dzieki.
KAROLA3DAW
Olunia jejku wybacz ale chyba za szybko przeczytalam 37.gif
A moze zakup sobie w aptece czopki propolisowe mezowi pomogly choc u mnie na pierwszym miejscu jest ta woda z soda icon_biggrin.gif

bumbum
Też spotkałam się z tą "urokliwą"przypadłością po drugim porodzie.Jeden duży wepchnęłam z powrotem do środka(lekarz tak kazał) bo siedzieć aż nie mogłam.Potem ginka wypisała mi czopki Posterisan-hemoroidy pękały mi w środku-brrr,na samo wspomnienie tego dostaję gęsiej skórki.Pomogło.

Moja babcia mówiła mi coś o kawałku ziemniaka,ze należy go włożyć zamiast czopka tylko musi być prosto z lodówki choc przyznam że nie próbowałam owej metody 29.gif
KAROLA3DAW
heh Andzia moja babcia tez o tym ziemniaku wspominala ale balam sie ze moze mi zaszkodzic wiec nie wyprobowalam 37.gif
bumbum
Może jakaś chętna się znajdzie i napisze o efektach 29.gif
As-ia
CYTAT(anndzia @ Thu, 17 Mar 2011 - 13:19) *
Jeden duży wepchnęłam z powrotem do środka(lekarz tak kazał) bo siedzieć aż nie mogłam.P

icon_eek.gif
sorki ale jak to wepchnęłaś ?
żylaki albo same się"chowają" albo są i takie które wymagają interwencji chirurga ,pierwsze słyszę o tym,że można samemu sobie "wepchnąć " hemoroidy icon_rolleyes.gif

CYTAT(KAROLA3DAW @ Thu, 17 Mar 2011 - 20:30) *
heh Andzia moja babcia tez o tym ziemniaku wspominala ale balam sie ze moze mi zaszkodzic wiec nie wyprobowalam 37.gif

i bardzo dobrze zrobiłaś ,lepiej ostrożnie podchodzić do niektórych "babcinych metod" 37.gif
m4rusia
ja tam bym sobie na waszym miejscu nie wsadzała icon_wink.gif Ja w ogóle nie wierzę w skuteczność tego typu zabiegów. Jak boli ucho wsadź se geranium, na zastrzał/ wrzoda -aloes....itp..... Uważam, że aplikowanie sobie czegokolwiek, zwłasza w różne otwory ciała nie należy do rozsądnych. No ale ja z tych co w zioła nie bardzo wierzą. Ja nawet nie wierzę, że coca cola odrdzewia śrubki więc żadnym ja tu doradzcą, niemniej radzę skonsultowac to i owo (zwłaszcza OWO) z chirurgiem icon_wink.gif
m4rusia
CYTAT(asiunia219 @ Sat, 19 Mar 2011 - 14:42) *
icon_eek.gif
sorki ale jak to wepchnęłaś ?
żylaki albo same się"chowają" albo są i takie które wymagają interwencji chirurga ,pierwsze słyszę o tym,że można samemu sobie "wepchnąć " hemoroidy icon_rolleyes.gif


Oooo, nie widziałam wpisu na str2 icon_wink.gif

Moja rodzinna mówiła o wpychaniu hemoroidów (no i jest to jedyne co polecam wsadzać do środka w tym przypadku icon_wink.gif ) Próbowałam ale wg mnie jest to metoda doraźna. Mi pomagało na ból z którym już nie mogłam wytrzymać.

KAROLA3DAW
CYTAT(M4R7U6H4% @ Sat, 19 Mar 2011 - 17:35) *
no i jest to jedyne co polecam wsadzać do środka w tym przypadku

A ja chyba własnie tego nie bylabym w stanie uczynic icon_smile.gif
Chyba ze mialam po prostu niewielkie icon_biggrin.gif
m4rusia
mi lekarka tłumaczyła obrazowo jak to zrobić. Uczyniła z palca wskazującego fałdę z której wychodą intruzy i pokazała jak wsadzać. Ja nijak tego online nie powtórzę. Ale moge nagrać kamerka zabieg jakby ktos chciał icon_smile.gif Reflektuje ktoś ?? Nie widze lasu rąk icon_wink.gif Eeee żarcik ;P
As-ia
CYTAT(M4R7U6H4% @ Sat, 19 Mar 2011 - 19:19) *
Ja nijak tego online nie powtórzę.

wierzÄ™ w Ciebie postaraj siÄ™ 06.gif


CYTAT(M4R7U6H4% @ Sat, 19 Mar 2011 - 19:19) *
Ale moge nagrać kamerka zabieg jakby ktos chciał icon_smile.gif Reflektuje ktoś ?? Nie widze lasu rąk icon_wink.gif Eeee żarcik ;P

ja poproszÄ™ 06.gif bom niekumata w tej kwestii
bumbum
CYTAT(M4R7U6H4% @ Sat, 19 Mar 2011 - 17:35) *
Oooo, nie widziałam wpisu na str2 icon_wink.gif

Moja rodzinna mówiła o wpychaniu hemoroidów (no i jest to jedyne co polecam wsadzać do środka w tym przypadku icon_wink.gif ) Próbowałam ale wg mnie jest to metoda doraźna. Mi pomagało na ból z którym już nie mogłam wytrzymać.


Dla mnie wogóle było szokiem jak go zobaczyłam....myślałam że mam jakąś torbiel.
Nawet w tych książeczkach co dostaje się w szpitalu o porodzie,połogu i pielęgnacji dziecka była mowa żeby wsadzić go spowrotem o ile jest to możliwe.Może było mi o tyle łatwiej że on był naprawdę duży(wielkości opuszka kciuka),no i drugi raz już nie wylazł.

Podobno jeszcze jakieś nasiadówki się stosuje ale już nie pamiętam z czego
m4rusia
nasiadówki z kory dębu ale ja nie wierzaca, nie ufam w takie sposoby. Dla mnie maść, czopek, ew. skalpel, laser...
karmel
Po porodzie hemoroidy staly sie moim koszmarem. To przesrany temat doslownie i w przenosni. To cholerstwo to jakas zmora! Ale gdyby nie kolezanka i jej porada co do leczenia pewnie bujalabym sie z tym caly czas. A owa kolezanka polecila mi cos zupelnie innego. Mianowicie krioterapie hemoroidow. Mowila, ze jest zachwycona efetami tego czegos. Dlugo nie trzeba bylo mnie przekonywac i namawiac. Kupilam i tez moge z czystym sumieniem polecic. [edit: administrator] Jak chcecie to sprobojcie nam pomoglo. Pozdrawiam
As-ia
reklama pierwsza klasa nienie.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.