To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lektury dla dzieci starszych

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
marghe.
zapraszam
joanaz
chętnie skorzystam, najlepiej z opcją - dopuszczalna dla przedszkolaków icon_wink.gif

joannaz

ps. Ciumkowie sÄ… ok.
grzałka
A co sądzicie o Koszmarnym Karolku? Ja go osobiście bardzo lubię i zawsze czytam w EMPIKU, Ani tez czytałam raz czy dwa (zachwycona).
Mika
Ola ma wszystkie "Karolki" -zbiorcze książki po kilka opowiadań w jednej
w chwilach słabości czyta Martynkę
z nudów przeszukuje biblioteczkę ze starymi książkami po mnie,po mojej mamie -właśnie złapała "Czuk i Huk" czy jakoś tak wink.gif
aa i Tajemniczy Ogród znalazła
Silije
Julki ukochaną autorką jest nieśmiertelna Astrid Lindgren - na półce stoją i bynajmniej się nie kurzą:
Dzieci z Bullerbyn
Ronja córka zbójnika
Mio mój Mio
Lotta z ulicy Awanturników
Dzieci z ulicy Awanturników
Pippi Pończoszanka
Pippi wchodzi na pokład
Pippi na Wyspach Południowych
Nils Paluszek
Rasmus i włóczęga
Emil ze Smalandii
Madika z Czerwcowego Wzgórza
Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza
Natomiast z biblioteki wypożyczała dwie książki o Peterze i Lenie, Braciszka i Karlssona z dachu 3 tomy, Detektywa Blomkvista 3 tomy i Bracia Lwie Serce.
Zostały nam naprawdę nieliczne nie przeczytane książki tej autorki wydane u nas 06.gif
Polecamy wszystkie!!!

Koszmarny Karolek też przeczytany, ale mnie osobiście nie zachwyca 29.gif
marghe.
CYTAT(grzalka @ czw, 28 cze 2007 - 15:25) *
A co sądzicie o Koszmarnym Karolku? Ja go osobiście bardzo lubię i zawsze czytam w EMPIKU, Ani tez czytałam raz czy dwa (zachwycona).


miałam opory przed Karolkiem. Ale wreszcie kupiłam - w jednej ksiązce kilka historyjek , o to https://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/1,507621.html
Gaba zachwycona
icon_smile.gif

przeklejam z wątku o lekturach dla maluchów
teraz Gabiszon dorwał "Wiedźmy" R.Dahla (wszystkie jego ksiazki sa wg mnie świetne)


za radą Skanny kupilismy Gabie "Srodek kapusty" i "Co tam u ciumków?"

a także
WÅ‚ochacza i obcÄ… cywilizacjÄ™ - Trojanowskiego
HistoriÄ™ amuletu - E.Nesbitt
Tajemniczego opiekuna
i
"Gałkę od łózka" M. Norton

mam ochotÄ™ na " Koczkodana i klikÄ™" https://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/1,474116.html
Truśka
"Abecelki i .." Małgorzata Strękowska-Zaremba ,
"Pompon w rodzinie Fisiów",
seria Ulysses Moore
Sabina
My czytamy "Koszmarnego Karola", "Króla Maciusia", "Bułeczkę"- bardzo lubią, "O Mikołajku".
Na nim właśnie utknęliśmy i ani rusz, chcą w kółko o Mikołajku. 21.gif

Właśnie się zastanawiam, czy nie są za mali na Anię z Zielonego Wzgórza....chyba już można im to czytać?
Co myślicie? (8,6,3 lata)
Pipi też lubią.
Agnieszka AZJ
CYTAT(Sabina @ piÄ…, 03 sie 2007 - 23:47) *
Właśnie się zastanawiam, czy nie są za mali na Anię z Zielonego Wzgórza....chyba już można im to czytać?
Co myślicie? (8,6,3 lata)
Pipi też lubią.


Myślę, że za mali - odpadną zanim Ania z Mateuszem dojadą na Zieline Wzgórze wink.gif
Mika
Ola zaczeła przygodę z Harrym Potterem wink.gif
jest zachwycona
tym bardziej,że film oglądała dawno i już nie pamięta
Widziałam,że i Anię łyknęła
zniosłam Jej ze strychu wszystkie swoje "stare" ksiązki
Sabina
CYTAT(Agnieszka AZJ @ sob, 04 sie 2007 - 00:26) *
Myślę, że za mali - odpadną zanim Ania z Mateuszem dojadą na Zieline Wzgórze wink.gif


To zacznę czytać na dobranoc icon_wink.gif szybciej zasną icon_wink.gif

A tak poważnie, nie będę kupować na razie, bo właśnie dziś zrobili zamówienie na kolejnego Mikołajka.
A wypożyczać się boję, że mały zniszczy.

Co polecacie jeszcze? Tylko może coś piszcie więcej, sam tytuł nie wiele mówi....czasem icon_wink.gif
Sabina
CYTAT(Truśka @ pią, 03 sie 2007 - 21:48) *
"Abecelki i .." Małgorzata Strękowska-Zaremba ,
"Pompon w rodzinie Fisiów",
seria Ulysses Moore


Co to jest? O czym?

Warto?
Agnieszka AZJ
CYTAT(Sabina @ sob, 04 sie 2007 - 01:49) *
Co polecacie jeszcze? Tylko może coś piszcie więcej, sam tytuł nie wiele mówi....czasem icon_wink.gif


Do czytania dla całej trójki równocześnie to może: "Kocie historie" Trojanowskiego albo "Pafnucego" Chmielewskiej albo Lindgren: "Emila ze Smalandii" albo "Dzieci z Bullerbyn" albo "Mio, mój Mio" albo "Braci Lwie Serce" (ale te dwie ostatnie są smutne) albo "Ronję córkę zbójnika" z tym, że trzylatek może przestraszyć się Wietrzydeł.

"Abecelki i duch Bursztynowego domu" i "Abecelki i tajemnica Bursztynowego domu" to dwuczęściowa opowieśc o przygodach pewnych pierwszoklasistów,
"Pompon w rodzinie Fisiów" Joanny Olech to opowieść o smoku i pewnej rodzinie
https://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/1,510400.html
a Ulisses Moore to seria książek sensacyjnych i mocno tajemniczych - w dodatku każdy tom kończy się w najbardziej tajemniczym momencie. Wystepuja również w wersji audio
https://www.merlin.com.pl/frontend/browse/s...ore&offer=O

Warto 06.gif choć te ostatnie to lepiej, zeby dzieciaki czytały same.

Skoro juz o smokach mowa, to może byc jeszcze "Amor z ulicy Rozkosznej oraz "Smoczy jeździec" Cornelii Funke - tę ostatnią testowałam z powodzeniem na sześciolatce
https://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/1,437230.html
Sabina
Dzięki już się biorę za opisy icon_smile.gif trochę odpuszcza mi ból głowy. Nie ma jak ibufen icon_smile.gif
Truśka
A jeszcze sobie przypomniałam:
Solilandia. Pamiętnik wielickiego skrzata
Solilandia. Wyprawa do kryształowej groty
Mam się bardzo podobały. I z niecierpliwością czekamy na dalsze części.
A odnośnie Abecelków: jest to bardzo wesoła książka, ma humor trochę podobny do Mikołajka. Jednak mniej jest w niej "przemocy".
Agnieszka AZJ
Dla samodzielnie czytających - raczej damska lektura: Różowe baletki
Sabina
CYTAT(Truśka @ pią, 03 sie 2007 - 21:48) *
"Abecelki i .." Małgorzata Strękowska-Zaremba ,
"Pompon w rodzinie Fisiów",
seria Ulysses Moore


Dziękuję za polecenie tych książek. Pompona właśnie kończymy. Rewelacja.
Ale przed snem nie jest dobrym pomysłem - rżą jak nie wiem. Zwłaszcza z "helou" icon_smile.gif
marghe.
Gabiszon przeczytał sobie

Abecelki (1 częsc)
wiedźmy R.Dahla
Akademię Pana Kleksa (Podróze jej czytamy, bo ciut za trudne, gubi się)
WÅ‚ochacza i obcÄ… cywilizacjÄ™ Trojanowskiego
jeszcze kilka innyh, ale zapomniałam jakich, potem napiszę

teraz zamierzam jej kupić "Bułeczkę" i "spotkanie nad morzem" korczakowskiej i "Oto jest Kasia" Jaworczakowej
na tapecie mamy "Gałkę od łozka" "Tajemniczego opiekuna" i "historię amuletu"
Truśka
Dodam jeszcze ostatnie nasze odkrycie seria Geronimo Stilton. Mojemu dziecku, które samodzielnie czyta bardzo podobało się między innymi jak są wydrukowane niektóre istotne słowa. Istotną wadą książki jest to że się za szybko ją czyta 29.gif
e_Ena
A czytaliście "O psie, który jeździł koleją"? Co myślicie o tej książce, nadaje się dla 7-latka?

ps.
Aktualnie czytamy Mikołajka. ZNOWU icon_wink.gif (tym razem "Nowe przygody Mikołjka")
Dorka
CYTAT(Ena @ śro, 29 sie 2007 - 11:54) *
A czytaliście "O psie, który jeździł koleją"? Co myślicie o tej książce, nadaje się dla 7-latka?

Syn czytał tą ksiażkę w tym wieku i mu się podobała.

Ostanio jednym tchem przeczytał serię ksiażek Jacka Dubois
A wszystko przez faraona
Koty pustyni
Sfinks w (o)błędzie
Tak się wciągnął, że nie mogłam zagonić go wieczorami do spania icon_smile.gif
Truśka
Moje dziecko ugrzęzło czytając komiksy o Asteriksie. A jeszcze niedawno narzekałam, że nie chce sam czytać.
marghe.
"Gałka od łóżka" Mary Norton
Agnieszka AZJ
Wczoraj wreszcie nabyłam "Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren" i trwam w błogim zachwycie icon_smile.gif
Urocza książka dla wszystkich, którzy lubią twórczość Astrid - bez górnej granicy wieku wink.gif . Jak się otrząsnę z tego zachwytu, to napiszę więcej icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(Agnieszka AZJ @ czw, 30 sie 2007 - 17:43) *
Wczoraj wreszcie nabyłam "Przygody Astrid - zanim została Astrid Lindgren" i trwam w błogim zachwycie icon_smile.gif
Urocza książka dla wszystkich, którzy lubią twórczość Astrid - bez górnej granicy wieku wink.gif . Jak się otrząsnę z tego zachwytu, to napiszę więcej icon_smile.gif



Otrząsnęłam się i napisałam
https://poczytajmi.blox.pl/2007/09/Przygody...d-Lindgren.html
Silije
Zaraz to kupiÄ™ Agnieszko!

Julka w te wakacje przeczytała między innymi
- "Piotrusia Pana" i kontynuacjÄ™ - "Piotrusia Pana w czerwieni"
- "Małego lorda",
- kilka tomów "Hani Humorek" i "Aurelii księżniczki amazonki" (to dla mnie już kompletnie niestrawne),
- dwa tomy "Solilandii" czyli przygód skrzatów z Wieliczki, które zalinkowała Truśka
- kilka "Koszmarnych Karolków"
- "Przyjaciół" Kasdepke i Stanisławskiej Meysztowicz,
- grubą księgę baśni japońskich, albo chińskich, potem sprawdzę tytuł
- zaczęła "W pustyni i w puszczy" ale Sienkiewicz zniechęcił ją zawiłym wstępem

Jeśli chodzi o Bułeczkę to mamy starutkie wydanie po mojej mamie i brakuje nam kilku kartek 32.gif
Agnieszka AZJ
Silije - koniecznie. Ta ksiÄ…zka jest jak dla Julki pisana.
marghe.
Nabyłam "Momo" i "Rodzinę Penderwicków"
będa na urodziny icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
"Rodzina Penderwicków" jest bardzo sympatyczna - szkoda tylko, ze już po wakacjach, bo to taka wakacyjna książka.
Truśka
Aktualnie Babci Brygidy...
Agnieszka AZJ
"Wio Leokadio" u nas się nie przyjęło. To jest ksiązka raczej z gatunku "niby dla dzieci, ale bardziej dla dorosłych".

"Wielkie pytanie" budzi moje mieszane uczucia i... nie bardzo mogę coś więcej powiedzieć. Tekstu tam jest tylko, co kot naplakal, a przesłanie filozoficzne... Nie wiem.
"Esben i duch dziadka" - zdecydowanie nie. W tej książce chłopca odwiedza zmarły dziadek w formie widzialnego ducha. IMHO ani dla dzieci, którym ktoś umarł, ani tym bardziej dla tych, które nikogo nie straciły. Na podobny temat, ale lepszy choc również nieco kontrowersyjny jest "Mój dziadek był drzewem czereśniowym" - to większym stopniu o starości, ale też o śmierci.
marghe.
Dziękuję Agnieszko.
Agnieszka AZJ
Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami - już za trzy tygodnie !!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
marghe.
CYTAT(Agnieszka AZJ @ pon, 01 paź 2007 - 19:47) *
Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami - już za trzy tygodnie !!! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


hip hip!

zamówiłam paskudzie
https://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/1,544927.html

mam duży sentyment tez do tej ksiązki - "Marianna, Marysia, Misia "Stanisławy Platówny


Agnieszka AZJ
CYTAT(marg. @ pon, 01 paź 2007 - 23:50) *
mam duży sentyment tez do tej ksiązki - "Marianna, Marysia, Misia "Stanisławy Platówny


A ja kupiłam to ostatnio w bibliotece - z półki "za złotówkę" 08.gif . Moja gdzieś przepadla. Moje dziewczyny wcale tego nie chcą czytać 13.gif
marghe.
CYTAT(Agnieszka AZJ @ wto, 02 paź 2007 - 00:16) *
A ja kupiłam to ostatnio w bibliotece - z półki "za złotówkę" 08.gif . Moja gdzieś przepadla. Moje dziewczyny wcale tego nie chcą czytać 13.gif


ja kupiłam dla siebie icon_smile.gif
Gabie jeszcze nie proponowałam
e_Ena
CYTAT(Dorka @ śro, 29 sie 2007 - 18:08) *
CYTAT(Ena @ 29 sie 2007 - 11:54)

A czytaliście "O psie, który jeździł koleją"? Co myślicie o tej książce, nadaje się dla 7-latka?


Syn czytał tą ksiażkę w tym wieku i mu się podobała.

:


Tomkowi jednak nie przypadła do gustu aż tak jak się spodziewałam. Środek nawet troche go przynudzał.

Wczoraj skończyliśmy ostatnią część "Mikołajka" icon_smile.gif

Właśnie zamówiłam w Naszej Księgarni "Dzieci z Bullerbyn" (to kolekcjonerskie wydanie - sentymentalna jestem icon_wink.gif), i "Emila ze Smalandii" - moje dzieci go jeszcze nie znają icon_wink.gif.
I jeszcze chciałam napisać, że miło mnie zaskoczył fakt, iż w zamawiając w NK przesyłka gratis jest już przy zamówieniu na 40 zł icon_smile.gif. W innych księgarniach internetowych z tego co wiem kwota zamówienia musi być dużo wyższa. Zobaczymy jak sie spiszą, na razie czekam niecierpliwie na książki 06.gif
Graz
Gofrowe serce - zna ktoÅ›?

https://www.merlin.com.pl/frontend/browse/p...t/1,510625.html
Agnieszka AZJ
"Gofrowe serce" - moim zdaniem wspaniałe.
Troche podobny klimat jak w "My na wyspie Saltkrakan" czyli "Dlaczego kąpiesz się w spodniach wujku" A.Lindgren, szczególnie Lena ma wiele wspólnego z Tjorwen - ten sam charakterek icon_wink.gif Jest i śmiesznie (momentami nawet bardzo), bywa smutno, pojawia się temat śmierci - b. ładnie potraktowany, wzruszająco.

Bardzo warto icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Agnieszka AZJ
"Ernesta" miałam w ręku, ale nie przebrnęłam przez pierwsze rozdziały. Moje córki w ogóle nawet spojrzeć nie chciały. Na szczęście bralam z biblioteki, bo jakoś mnie okladka nie przekonywała. Takie jakieś... dziwne to było, ale niezbyt wciągające.

Poziostałych nie znam.
Agnieszka AZJ
Głucha jesteś ? Marlee Matlin - nieduża książka o przyjaźni i niepełnosprawności. Bohaterkami są dwie dziewięciolatki, z których jedna jest niesłysząca (ale umie mówić) - mieszkają obok siebie i przyjaźnią się. Jadą razem na obóz, na którym jest jeszcze jedna niesłysząca dziewczynka, co wystawia ich przyjaźń na próbę. Klimat trochę jak u Jacqueline Wilson.

Autorka sama nie słyszy. Grała główną rolę w "Dzieciach gorszego Boga". Wie, o czym pisze i może dlatego dobrze się tę książkę czyta.


Edit.
Napisałam troche więcej o tej książce https://poczytajmi.blox.pl/2007/11/Glucha-jestes.html
Truśka
A u nas teraz seria Magiczny domek na drzewie oraz Mors, Pinky i trzynasta komnata.
Truśka
A teraz Åšlady nad Nilem oraz Tajemnica na "Santa Marii"
Agnieszka AZJ
Cukiernia pod pierożkiem z wiśniami - teraz zapowiadana na 16 listopada. To już chyba ostateczny termin.

Gdybym nie miała własnej z dawnych czasów, to bym sie nie mogła doczekać. 06.gif
marghe.
Gabiszon z biblioteki przyniósł takie cuś
https://www.republikadzieci.pl/rd/content/view/155/89/ (część o balowaniu)

mnie przy tym nie było

Zna ktoÅ› tÄ™ seriÄ™?
Agnieszka AZJ
"Zuźka D. Zołzik" ? Taki trochę Koszmarny Karolek tylko o dziewczynce icon_wink.gif Szkodliwa nie jest, ale mnie nie zachwyciła.

Mam tę część o młodszej siostrze - na razie czeka, aż Julka - dyslektyczka będzie w stanie ją przeczytać sama. Czarno to widzę icon_sad.gif
marghe.
No to przeczytałyśmy Zuźkę, Gaba w jakies 40 minut, ja w 10 icon_biggrin.gif
z poczatku miałam bardzo mieszane uczucia, na szczęście koniec jest całkiem nieglupi

daleko mi do zachwytów, ale nie będe oponowac jak Gaba wypożyczy kolejne ksiazki z tej serii


a co powiecie na to
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567169.html
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567164.html

no i cd Mikołajka
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,544993.html

cd Ciumków
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,566463.html

Kasdepke
https://merlin.pl/frontend/browse/product/1,567350.html
Agnieszka AZJ
Marg,
tych książek z serii Nazywam się... jest więcej.
Miałam w ręku tę o Einsteinie i wydaje mi się, ze jest dla osób nieco starszych niż seria "Monstrualna erudycja". Ja bym to dała dziesięciolatkowi, a Ania tego Einsteina dała swojej koleżance na 14 urodziny i było OK.

Ciuumków bardzo polubiłyśmy, więc pewnie się zainteresuję ciągiem dalszym. A Kasdepke mi się ostatnio "przejadł" icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.