To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Eurocamp

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
anuś
Wbieramy się poraz pierwszy na wakacje z Eurocampem. Wynajęliśmy mobile-home i niby wszystko tam jest ale proszę o rady- co warto mieć swoje. Czy to co tam znajdę jest w dobrym stanie, czy lepiej mieć własne koce itp A pościel (powłoczki). Jedziemy vanem/busem więc sporo wejdzie. Jeśli ktoś wyjeżdżał na taki camping to błagam o rady i sugestie!
Tuni
Byliśmy z Eurocampem pod namiotami, więc pościel braliśmy swoją.
Natomiast wszelkie talerze, sztućce, gary były na wyposażeniu.
Prysznice były ok, można też było korzystać z pralek.

P.S.
Dokąd się wybieracie?
anuś
Włochy - Caorle k. Wenecji i Jezioro Garda. Wiem, że na południu jest ładniej ale dalej nie dojedziemy z dziećmi. Mam cykora przed tak długą podróżą samochodem, dlatego jedziem 'tylko' tam.

Chyba byliście w tamtych okolicach, prawda?
Co polecasz do zwiedzania? A co jednak warto mieć swoje na campingu?
skanna
Anuś, ja byłam gdzie indziej, ale myślę, że wszędzie standard podobny - powłoczki mieliśmy swoje, ale reszta była w bardzo dobrym stanie. Wyposażenie kuchni znakomite (koleżanka jedzie teraz tam gdzie i Wy tylko do tych dużych namiotów i jak przeglądałam katalog, to w tym namiocie takie samo wyposażenie), ja miałam przy sobie tylko moje dwa ulubione noże, bo innymi po prostu nie umiem kroić.
Marghe meldowała w ubiegłym roku, że samo Caorle jest bardzo ładne.
mama_do_kwadratu
CYTAT(anuś @ śro, 25 lip 2007 - 16:43) *
Włochy - Caorle k. Wenecji

Byłam kiedyś. Małe miasteczko, fajne.
W okolicy przypomina mi się stare opactwo Pomposa. Warte zobaczenia.

https://www.comune.codigoro.fe.it/turismo/pomposa.htm

Za to Garda- miodzio icon_smile.gif
madzia30
hej!
ja byłam z córcią i mężem w czerwcu z eurocampem w Bretanii. było suuuuuuuuper! w mobile home'ach jest wszyściuteńko! nawet miarka do mąki/wody itp. 06.gif , korkociąg. tak jak napisali w ulotce, trzeba wziąc powłoczki, prześcieradła, ściereczki, środki czystości, a reszta jest. byliśmy podczas tego wyjazdu na 3 campingach i wszędzie wyposażenie było identyczne. nasza Majka miała wtedy 6 miesięcy i w 3 miejscach czekało na nią łóżeczko turystyczne i krzesełko do karmienia, mimo że to akurat nie było wymienione w spisie rzeczy, który znalazłam na stronie. koce i poduszki były czyste, łazienki też czyste- na jednym campingu trochę stare, ale czyste. w przyszłym roku też planujemy Gardę, więc czekam na relację, anuś. miłych wakacji!
anuś
Dzięki Dziewczyny! Skoro wyposażenie jest w przyzwoitym stanie to nie będe brała swoich garnków (już sobie naszykowałam 06.gif ). Jak by mi czegoś bardzo brakowało to sa przecież sklepy 08.gif
Relację na pewno zdam jak wrócę. Na razie planuję zwiedzanie - polecam przewodnik Marco Polo - 'Jezioro Garda' i inne z tej serii.
wiesiołek
Byłam w tym roku po raz pierwszy z Eurocampem, w czerwcu. Ponizej cytuję moje wpisy po powrocie na forum wakacje.pl:

Pojechałam na wypoczynek z Eurocampem (szczegóły ciągnęły się w wątki „Eurocamp-porady”) i odtąd będę w taki sposób spędzać wakacje.

Nie ma chyba lepszego pomysłu na wypoczynek dla rodziny z kilkorgiem dzieci. Cena trzy razy niższa niż za analogiczne oferty hotelowe a za to: komfort dobrego hotelu, wolność samodzielnego wyjazdu, atrakcje i rozrywki jak na najlepiej zorganizowanych koloniach czy obozach, powietrze i bliskość natury jak na agroturystyce, słowem wszystko co najlepsze z każdej innej formy wypoczynku w jednym!

Wybraliśmy namiot a nie mobil home i z pełnym przekonaniem twierdzę ,że to jest wybór dobry. Co prawda ci z domków mieli łazienki ,ale my, namiotowy mieliśmy życie towarzyskie, wspólne pogawędki i zabawy- ten brak zaplecza sanitarnego w namiocie wymuszał nawiązywanie kontaktów. A poza tym: jakże miły był dźwięk ulewy o tropik namiotu, (zaznaczam ,że o żadnych przeciekach mowy nie ma!) czy ptaków dreptających nam nad głowami.

Wśród naszych sąsiadów było wielu takich jak my, po raz pierwszy i wszyscy zgodnie stwierdzamy ,że pierwszy ale na pewno nie ostatni. Ci zaś, którzy byli z Eurocampem (czy inną tego typu organizacją np. Selectcamp, Keycamp, Canvas holidays, Vacansolei, Happycamp, Rent a tent itd.) zdecydowanie wybierają wakacje pod gotowym i wyposażonym namiotem jako najlepszą formę wypoczynku rodzinnego.

Polecam wszystkim wahającym się co robić w wakacje icon_smile.gif

Napisze konkretnie na przykładzie campu Vofelrgut w Zell Am See w Austrii. Odległosć od namiotu do bloku sanitarnego do 150m. Blok sanitarny to pawilon wykończony piekną glazurą i marmurami. W toaletach małe muszle dla dzieci i więkse dla dorosłych. Umywalki tez małe i duże. Blaty marmurowe. osobme łazienki dla niemowląt z wanienkami i blatami do przewijania. Osobny salon kosmtyczny z fotelami i susarkami jak u fryzjera. Przy prysznikach także suszarki do włosów, przy umywalkach suszarki do rąk. Oczywiście papier toaletowy, ręczniki papierowe, mydełko w piance i ...gąbki!

Po wejściu do budynku sanitarnego swiatło się samo włącza na fotokomórki, do tego włacza się muzyczka...

W częsci pralniczej pralki płatne, ale specjalne umywalki z tara oraz super wirówka dostępne dla każdego.

Czyściutko. Przy ciągu umywalek do mycia naczyń kosze na odpadki dla zwierząt z farmy stanowiącej cześć campu.
Rano dzieci pod nadzorem opiekunki mogą iść karmić króliki, owieczki i koziołki oraz próbować jazdy konnej.

Po południu dostęp do sali fitness , sauny, jacuzzi

Co dziennie przewodnik górski prowadzi wycieczkę piesza, a inny rowerową po okolicy.

Basen oraz sztuczne jeziorki na terenie campu, kajaki.

Dla dzieci plac zabaw pod gołym niebem i sala w budynku, ciuchcia dwa razy dziennie wozaca maluchy po campie, organizowane zabawy plastyczne i sportowe. krzesłeka do karmienia dla maluchów, wózki w razie potrzeby.

Wszystko co opisałam w cenie pobytu, bez dodatkowych opłat.

Byłam także na campie Bella Italia we Włoszech. Ten miał standart łazienek i generalnie niższy- zarówno stan techniczny jak i czystość lazienek wg. mnie o jedna gwiazdkę mniej niż ten w Austrii . Miał za to super kompleks basenowy ze zjeżdzalniami- łacznie pięc basenów i tyleż zjeżdzalni, pływanie kajakami i lekcje windsurfingu , wieczorne zabawy i przedstawienia dla dzieci.

Spotkami turysci twierdzili jednak zgodnie ,że lepszy standard we Włoszech prezentują campy Union Lido i Cavalino koło Wenecji.
iza2006
Dziewczyny mam do was pytanie o ceny w eurocampie to znaczy czy płaci się coś jeszcze na miejsce oprócz tych opcji podanych (pranie,suszenie) np. za prąd w namiocie? Mam smaczka pojechać tam w przyszłym roku i muszę zebrać dużo argumentów "za" żeby przekonać męża.
wiesiołek
Nie płaci się generalnie za żadne media, za baseny, za kluby dziecka, za animacje, za gdy planszowe, piłki, paletki, place zabaw, na wielu campach są darmowe wypozyczalnie kajaków, lekcje windsurfingu, wycieczki turystyczne z przewodnikiem . To co jest w ofercie kampingu zależy od jego specyfiki- warto poczytać na stronie eurocampu i dopytać.

Na pewno wychodzi to taniej i wygodniej niż jazda z własnym namiotem lub rezerwowanie bezpśrednio na campie. I przede wszystkim ceny bardzo zależą od terminów- najbardziej opłaca się jechać poza lipcem i sierpniem- nie dość , że ceny są niższe to jeszcze przy dłuższych pobytach dostajesz kilka noclegów gratis.

Jesli interesują cię szczegóły zajrzyj na forum wakacje.pl, wrzuć do wyszukiwarki słowo "eurocamp" i czytaj. Posty autora o nicku "wkg" są moje
wiesiołek
Co prawda jeszcze do zimy trochę czasu, ale...otrzymałam już katalog Eurocampu na 2008 i mam pytanko:
czy to prawda ,że pobyt nad Adriatykiem w czerwcu trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem? Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? Ja w ubiegłym roku dosłownie w ostatniej chwili (kilkanaście dni przed wyjazdem) rezerwowałam pobyt czerwcowy nad Gardą- co prawda na wielu campach już miejsc nie było, ale generalnie jeszcze było w czym wybrać.

Adriatyk jest bardziej oblegany, zwłaszcza przez Polaków, czy powinnam się liczyć w tym ,że np. w marcu będzie za późno na decyzje?
użytkownik usunięty
Wiesia, a gdzie zamówić katalog? Też się przymierzamy do tej formy wypoczynku w tym roku, ale jeszcze nigdy nie byliśmy.
wiesiołek
Paka icon_wink.gif no w eurocampie. Wejdż na ich stronę i złóż zamówienie.

Ale tak naprawdę to strona jest zrobiona perfekcyjnie i bez katalogu sama też wszystko na niej znajdziesz. Z katalogiem w pdf włacznie. Z tym , że na dziś jeszcze mają tam jeszce katalog na 2007, pewnie zmienią go wkrótce, tj. zmienią się widełki zmiany cen i promocji o trzy dni i wzrasta o 10zł koszt ubezpieczenia (tyle zmian wyczaiłam) reszta pozostaje bez zmian.
Dorka
Aga_ mama z rodziną była w tym roku (wrzesień)z Eurocampem w Hiszpani i wrócili zachwyceni. Już mnie namówiła na następne wakacje..
użytkownik usunięty
Dorka, Aga, to może większą paczką pojedziemy?
aga_mama
my bardzo chętnie icon_smile.gif
Paka, Eurocamp ma biuro na Pl. Wolności, można tam też podjechać i wszystkiego się dowiedzieć, można też od razu na miejscu zarezerwować wczasy, obsługa jest przesympatyczna.

My wiemy już, że na pewno będziemy od 4 do 14 maja w Holandii w Wassenaar - to camping z wesołym miasteczkiem i aquaparkiem. Zarezerwowaliśmy ten termin już teraz, bo w zeszłym roku próbowaliśmy chwilę przed wyjazdem i już nie było miejsc icon_sad.gif
wiesiołek
hej, a na moje pytanie o terminy czerwcowe nad włoskim Adriatykiem ktoś odpowie?
wiesiołek
Mineło trochę czasu i okazało się , że dziś, niemal rzutem na taśmę zarezerwowałam Adriatyk i Austrię w czerwcu. Czy spotkam tam kogoś z was?
mcelina
My w czerwcu będziemy we Włoszech:) Dokładnie camping Marina di Venezia
aneea
My jedziemy pod koniec maja nad Adriatyk (namioty). Trochę się obawiam nocy. Czy ktoś z Was orientuje się jak zimne mogą być noce pod koniec maja?
Nie wiem co wziąc w razie czego - jakies koce, polarowe pizamy?
wiesiołek
CYTAT(mcelina @ Tue, 18 Mar 2008 - 12:57) *
My w czerwcu będziemy we Włoszech:) Dokładnie camping Marina di Venezia


A ja będe w ty msamym terminie obok, na Union Lido i Ca'Pasquali. Może się Spotkamy na jakich lodach?
wiesiołek
CYTAT(aneea @ Wed, 19 Mar 2008 - 23:19) *
My jedziemy pod koniec maja nad Adriatyk (namioty). Trochę się obawiam nocy. Czy ktoś z Was orientuje się jak zimne mogą być noce pod koniec maja?
Nie wiem co wziąc w razie czego - jakies koce, polarowe pizamy?


Koce? Polary ?04.gif icon_mrgreen.gif O tej porze może Ci być tylko za gorąco , a nie za zimno... . Poza tym koce są na wyposażeniu. Na którym campie bedziesz? Ja nad Adriatykiem bedę od 28 maja do 12 czerwca. Przed i po na wspaniałym Voferlgut w Austrii.
użytkownik usunięty
A czy ktoś już był w Holandii na na campingu Wassenaar?
wiesiołek
CYTAT(Paka @ Sun, 23 Mar 2008 - 15:34) *
A czy ktoś już był w Holandii na na campingu Wassenaar?


Nie byłam ale myślę o nim na przyszły rok. Przy okazji informuję ,że w Vacansoleil mają w Holandii kilka campów tego typu, więc w razie czego można i tam próbować rezerwować. Ponoć ten camp jest rezerwowany z ponad rocznym wyprzedzeniem , więc warto mieć coś w odwodzie...
użytkownik usunięty
Ojej, a ja dopiero myślę, żeby coś zacząć rezerwować. To pewnie się już nie uda. Z rocznym wyprzedzeniem, powiadasz... icon_sad.gif
wiesiołek
CYTAT(Paka @ Tue, 25 Mar 2008 - 16:10) *
Ojej, a ja dopiero myślę, żeby coś zacząć rezerwować. To pewnie się już nie uda. Z rocznym wyprzedzeniem, powiadasz... icon_sad.gif


Sama też nie zarezerwowałam jeszcze na przyszły rok. Liczę, że wstrzelę się w mało chodliwy termin. Najlepiej zadzowinić i dowiedzieć się bezpośrednio jakie terminy są oblegane a jakie wolne.

Poza tym zawsze można liczyć na to , że ktoś zrezygnuje w ostatniej chwili.

Ja w zeszłym roku zmianiałam do ostatniej chwili bo zwalniały się coraz bardziej mi pasujące opcje. W tym roku jest trudniej , ale też już wprowadziłam kilka zmian w stosunku to wersji początkowej, która mi średnio pasowała. Tyle , że w takiej sytuacji trzeba często dzwonić i pytać czy się coś nie zwolnilo w interesującym nas miejscu i terminie.
marghe.
CYTAT(wiesia @ Thu, 20 Mar 2008 - 16:44) *
Koce? Polary ?04.gif icon_mrgreen.gif O tej porze może Ci być tylko za gorąco , a nie za zimno... . Poza tym koce są na wyposażeniu. Na którym campie bedziesz? Ja nad Adriatykiem bedę od 28 maja do 12 czerwca. Przed i po na wspaniałym Voferlgut w Austrii.


Wiesiu, w maju we Wloszech potrafi być bardzo zimno.
aneea
CYTAT(marg. @ Wed, 26 Mar 2008 - 01:56) *
Wiesiu, w maju we Wloszech potrafi być bardzo zimno.


Hmm, i badz tu madry.. icon_wink.gif
Wezme chyba jednak te polary, o ile pojedziemy 13.gif
Dzisiaj miałam rozmowę o pracę i być może będę musiała przełożyc wakacje (znowu!)

Czy ktos wie czy jest mozliwość odstąpienia terminu komuś innemu, odsprzedania?

PS: Wiesia my mamy rezerwację w Union Lido od 24 maja do 4 czerwca, poźniej jedziemy nad Gardę
marghe.
Weźcie , na wszelki wypadek warto mieć.
Ostatnio pogoda płata takie figle..

Dokąd nad Garde sie wybieracie?
wiesiołek
CYTAT(aneea @ Wed, 26 Mar 2008 - 22:25) *
Hmm, i badz tu madry.. icon_wink.gif
Wezme chyba jednak te polary, o ile pojedziemy 13.gif
Dzisiaj miałam rozmowę o pracę i być może będę musiała przełożyc wakacje (znowu!)

Czy ktos wie czy jest mozliwość odstąpienia terminu komuś innemu, odsprzedania?

PS: Wiesia my mamy rezerwację w Union Lido od 24 maja do 4 czerwca, poźniej jedziemy nad Gardę


W zeszłym roku nad Gardą byłam na początku czerwca i było upalnie.

W każdej chwili możesz rezerwacje zmienić o ile będą wplne miejsca w innych terminach i miejscach. Przez cały sezon bez straty pieniędzy. Kasę stracisz jeśli zrezygnujesz, wysokosć straty zalezy od tego kiedy rezygnację złożysz. W przypadku zamiany na rezerwację droższą będziesz musiała dopłacić różnicę. W drugą strone różnicy po zapłaceniu rachunku już nie oddają.

Jeśli jednak niczego nie będziesz musiała przekładać ,to spotkamy się na Union Lido. Ja tam będę między 29 maja a 4 czerwca icon_smile.gif
katkasia
Czy mozecie mi te ceny wyjaśnić?
https://www.eurocamp.pl/eurocamp,cennikMobile.xml

np. od 28 czerwca do 05 lipca podana cena to 180 - Adriatyk Chorwacja. To jest 108 euro za noc???
wiesiołek
Tak ,to jest cena za dobę za domek z pełnym wyposażeniem, obejmująca wszystkich uczestników (niezaleznie od tego ile osób w domku zamieszka), media- woda, gaz , prąd, miejsce parkingowe i wszystkie atrakcje kampu w tym sprzęt sportowy, wstep na baseny, zajęcia dla dzieci, itp.
katkasia
Dziękuję Wiesiu.
To dla mnie jednak za drogo icon_sad.gif. Może faktycznie to się opłaca przy większych rodzinach.

W zeszłym roku byłam w Chorwacji, za apartament 2 pokojowy z kuchnią i łazienką i całym wyposażeniem płaciłam 50 euro.

wiesiołek
CYTAT(katkasia @ Fri, 28 Mar 2008 - 11:27) *
Dziękuję Wiesiu.
To dla mnie jednak za drogo icon_sad.gif. Może faktycznie to się opłaca przy większych rodzinach.

W zeszłym roku byłam w Chorwacji, za apartament 2 pokojowy z kuchnią i łazienką i całym wyposażeniem płaciłam 50 euro.


Opłaca się i przy mniejszych rodzinach, ale:
- w namiocie, a nie domku
- w maju, czerwcu, wrześniu a nie lipcu i sierpniu
- przy dłuższych pobytach masz doby gratisowe- ja jadę na 21 dni a płace za 14 (7 nocy gratis!)
- opłaca się takze wziąć domek, ale na spółkę we dwie rodziny - domki są 7 i 8 osobowe,

Poza tym w apartemencie nasz tylko apartament, a na kampach masz mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych w cenie.
marghe.
CYTAT(wiesia @ Fri, 28 Mar 2008 - 11:08) *
W zeszłym roku nad Gardą byłam na początku czerwca i było upalnie.


Wiesia, ale to naprawdę nic nie znaczy. Raz pogoda jest raz jej nie ma.
Jeżdzę do Włoch od lat, mieszkałam tam bla bla bla.. i powtórzę - nie ma żadnej gwarancji.
Trzeba mieć ze sobą cos na wszelki wypadek, zwłaszcza jeśli się nastawiamy na spanie w domkach / namiotach




cos_cos
Marg. Ty jesteś guru od Włoch, więc pozwolę sobie zapytaćicon_razz.gif :
-czy mam szansę na ciepłą wodę i w miarę ładną pogodę w pierwszych 10 dniach lipca?
-lepsza północ , południe czy środek Włoch?
-czy nad morzem Tyrreńskim są ładne plaże?

Pytania durne jak but, ale Włochy nawiedzę po raz pierwszy i w ogóle bym chciała wszystko wiedzieć wcześniej icon_smile.gif
marghe.
CYTAT(Nadia-ru @ Sat, 29 Mar 2008 - 17:52) *
Marg. Ty jesteś guru od Włoch, więc pozwolę sobie zapytaćicon_razz.gif :
-czy mam szansę na ciepłą wodę i w miarę ładną pogodę w pierwszych 10 dniach lipca?
-lepsza północ , południe czy środek Włoch?
-czy nad morzem Tyrreńskim są ładne plaże?

Pytania durne jak but, ale Włochy nawiedzę po raz pierwszy i w ogóle bym chciała wszystko wiedzieć wcześniej icon_smile.gif


Bez przesady icon_biggrin.gif

1.Szansę masz, oczywiscie. Ale musisz się liczyc z tym, że możesz nie mieć icon_biggrin.gif. TZn trzeba mić ze sobą kurtkę i parasol. Na wszelki wypadek
20 lat temu miałbys pewność, teraz już niestety nie. Pogoda szaleje

2. zalezy co lubisz. Zależy od tego co Cię interesuje, jak lubisz spędzac czas, czy chcesz leżec do góry brzuchem , czy zwiedzać itp . Włochy całe są piekne (no, z pewnymi wyjątkami..), w każdym regionie można znaleźć coś ciekawego. Naprowadź mnie jakoś a postaram sie pomóc.

Ja np nie umiem wymienic jednego ulubionego regionu.
Umbria, Toskania, Lombardia , Lazio, Campania, Calabria, Sardynia.. długo by wymieniać
Abruzzo chyba jest najmniej ciekawe icon_smile.gif

3.O jakiej "części" morza Tyrreńskiego myslisz?

mcelina
CYTAT(wiesia @ Thu, 20 Mar 2008 - 13:40) *
A ja będe w ty msamym terminie obok, na Union Lido i Ca'Pasquali. Może się Spotkamy na jakich lodach?



Chętnie:) tym bardziej, że chyba będziemy w tym samym terminie:)
cos_cos
Co lubię? Generalnie zależy mi na zwiedzaniu. Plaża hm.. posiedzę, poopalam się, ale to tylko taki przyjemny dodatek.
Chodzi mi konkretnie o tę część morza tyrreńskiego na wysokości Rzymu.
Bo mi na tym Rzymie zależy straszliwie.
Chciałabym też się wybrać na Wezuwiusz icon_razz.gif I do Neapolu.
Po drodze na pewno Wenecja.

Mam nadzieję, że będzie ciepło. nie musi być gorąco. Chcę tylko jakiś 22 stopni icon_biggrin.gif
marghe.
W okolicach Rzymu to Sperlongę polecam.
https://images.google.it/images?hl=it&q...sa=N&tab=wi

Na wysokości Rzymu nie ma zjawskowo pięknych plaż, są .. plaże icon_smile.gif
Do leżenia są ok icon_smile.gif
Do podziwiania niekoniecznie.

Im dalej na południe tym ładniej. Takie Sorrento na przykład. Tyle, że ma wadę.. ono jest połozone wysoooooko nad plażami. Trza się trochę nabiegać po schodach.

Albo Amalfi, miodzio

Positano.. same schody, ale miejscowość przepiękna.

I tak dalej, w regionie Campania (okolice Neapolu) jest masa rzeczy do zobaczenia..


Ciepło to raczej będzie icon_smile.gif

Jeśli masz pytania to wal śmiało, postaram się odpowiedzieć


cos_cos
Marg. skarbnico wiedzy dobrze, że jesteś icon_smile.gif

Torvaianica- byłaś tam może kiedyś? Albo Lido dei Pini?
Aaa... czy plaże są piaszczyste?
Woda jest czysta czy raczej średnio?

Na początku miałam jechać do Rimini ale jakoś tak stwierdziłam, że nie kręci mnie 5 dyskotek na jednej ulicy icon_biggrin.gif

Co warto sobie przywieźć z Włoch?
Jak działa komunikacja miejska w Rzymie? Sprawnie czy niezbyt?
Co naprawdę warto zobaczyć w Wenecji i Rzymie? Bo to co pokaże przewodnik to jedno, ale gdzie samemu warto się wybrać?

Najbardziej przeraża mnie dojazd. Ale dam radę icon_biggrin.gif
skanna
Z Włoch najlepiej przywozić kawę, wino, ocet balsamiczny i parmezan, o ile ktoś tego używa icon_smile.gif.

Nadia, może załóż osobny wątek?
Albo poproś moda o podzielenie, to potem, jak ktoś będzie szukał informacji o Włoszech, to łatwiej znajdzie.
cos_cos
Dobra Skanna, założyłam icon_smile.gif Przepraszam za śmietnik mały w tym wątku, wszelkie odpowiedzi nt Włoch proszę już do tamtego.

Jeszcze raz dzięki i przepraszam, wątek wraca na właściwe tory icon_razz.gif
aneea
CYTAT(marg. @ Thu, 27 Mar 2008 - 22:49) *
Dokąd nad Garde sie wybieracie?


Hmm, musze sprawdzic.. 08.gif

Camping Fornella

Wiesia: dzięki za info. Super, że mogę w razie czego zmienić termin - mam strasznego moralniaka ze względu na moje dzieci.. tak czekaja na ten wyjazd..
Mozesz mi napisac jaka trasa bedziesz jechac?


wiesiołek
CYTAT(aneea @ Wed, 02 Apr 2008 - 00:44) *
Hmm, musze sprawdzic.. 08.gif

Camping Fornella

Wiesia: dzięki za info. Super, że mogę w razie czego zmienić termin - mam strasznego moralniaka ze względu na moje dzieci.. tak czekaja na ten wyjazd..
Mozesz mi napisac jaka trasa bedziesz jechac?



Anneea, zmienić możesz pod warunkiem , że znajdzieśz wolne miejsce i termin. A z tymi w tym roku jest trudniej. najlepiej jakbyś dzwoniła częśt o do eurocampu i pytała o możliwości. Mnie w tym roku udało się juz:
zamienic wielki domek na mały, bo poczatkowo były wolne tylko wielkie.
znalezć wolny namiot na nocled w drodze powrotnej- poierwotnie zarezerwowałma ryzukując nocowanie na poboczu w samochodzie icon_wink.gif
Od miesiąca wydzwaniam usiłujac znaleść dodatokowy namiot na jeszce jedną noc w drodze powrotnej na Zell Am See, i tu póki co mam problem.

Jedziemy z Polski gdzieś koło Wisły przekraczając granicę, przez Czechy, Austrię- w tym roku na pewno ominiemy Wiedeń , bo w zeszłym roku trafilismy w Wiedniu na korki w godzinach szczytu i stracilismy na to ponad 3 godziny. Ponoć w godzina porannych prze z Wiedeń jedzie się normalnie, ale ze względu na odlegósć od domu my tam dojechalibyśmy po południu. Dalej na Graz i Zell Am Zee. Troszkę się nadłozy w drodze do Wenecji ,ale ten Kamp jest po pierwsze jedyny w miarę po trasie ,a po drugie JEST WSPANIAŁY moim zdaniem i będziemy tam łacznie 7 dni- trzy w jedną stronę , cztery w powrotną.

Dalej autostradami, moje perypetie związane z omijaniem autostrad opisałm na wakacje.pl
monte
Wszystkie piszecie o Eurocampie, a czy ktoś zna Vacansoleil?
My się latem wybieramy do Francji camperem i przeglądałam ich katalog - wygląda fajnie - ale z katalogami różnie bywa... Macie jakieś doświadczenia?
wiesiołek
CYTAT(monte @ Thu, 03 Apr 2008 - 01:37) *
Wszystkie piszecie o Eurocampie, a czy ktoś zna Vacansoleil?
My się latem wybieramy do Francji camperem i przeglądałam ich katalog - wygląda fajnie - ale z katalogami różnie bywa... Macie jakieś doświadczenia?



Tez oglądałam katalog, wybór campów większy ceny porównywalne, inne zasady korzystania z ofert specjalnych. Standard podobny, opinie w necie pozytywne. Vacansoleil ma lepsze oferty na krótsze wypady w jedno miejsce i w miarę blisko Polski. Na dłuższe wyjazdy z możliwością pobytu na kilku campach korzystniej wychodzi Eurocamp.

Vacans robi też wyprzedaże "last minute", eurocamp nie.

Liczne rodziny mogą płacić dodatkowo w Vacans za 5 i 6 osobe ,w eurocamp płaciśz zawsze tyle samo.
monte
Dziękuję Wiesiu! 06.gif

Najbardziej chodziło mi o właśnie standard i wrażenia ogólne. "Domek" będziemy mieli swój, potrzebujemy tylko parceli i chcemy sporo pojeździć bo we Francji poza Paryżem nigdy nie byłam. A nie wiesz, czy korzystanie z kilku/kilkunastu kampingów w czasie jednego urlopu może być premiowane jakąś zniżką?
wiesiołek
Nie wiem czy dobrze rozumiem twoje pytanie. Jeśli chodzi o eurocamp to własnie niezaleznie od tego ile campów odwiedzisz liczy sę łaczny czas przebywania na nich i od tego masz te noce gratisowe. Ale to chyba ma być ciągiem.

Nie wiem czy nie namieszam ,ale chyba jeśli korzystasz w ciągu sezonu kilka razy to tylko raz płacisz za ubezpieczenie, ale nie jestem tego pewna. Trzeba zadzwonicć i dowiedzieć się w biurze.

Jeśli chodzi o standard i zasady to jeszcze jest taka róznica ,że w Vacans płacisz depozyt ok.150Euro na czas pobytu, przy wyjeździe zwracają.

Na nietkórych campach Vacansu trzeba dopłacać do klimy w domkach albo do prysznicy albo zjeżdzalni basenowych . Szczegóły podane w katalogu. W eurocampie takich dodatkowych opłat nie ma z reguły nigdzie. Za wyjątkiem Duirnell ,ale to wyjątkowy camp.
wiesiołek
jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości co do eurocampu z dziećmi to parę opinii anglojęzycznych:

https://www.dooyoo.co.uk/camping-internatio...rocamp/reviews/
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.