To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dzieciaczki z sierpniowej paczki:)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44
kornelia132
Cześć we wtorek

AAnicha, możesz podać jakieś bliższe informacje dotyczące tej maty?
Też chciałabym coś takiego kupić, ale jeszcze się nie zaczęłam rozglądać.
Przyznaj się, ile kosztowała... Chciałabym wiedzieć czemu stawić czoła...
Jakiej firmy?
A może fotka?

chojna
Aanicha u nas drugie becikowe wypłaca UM. A dzisiaj sie dowiedzieliśmy, że w kasie miatsanie ma pieniędzy i duuuuuuupa!
Ale co tam będziemy składać!

A tak apropos UM to nie ma jeszcze Peselu- miesiÄ…c mija 28 21.gif
Martka26
Ja nie mam wagi w domu, ale dzisiaj zmieściłam się w dopasowane jeansy przed ciążowe, więc juz chyba wróciłam do dalszej wagi. Teraz boję sie, ze schudnę za bardzo...

Wczoraj byłam z Tośką u neurologa. Od porodu małej co jakiś czas drżały rączki - tak jakby miała skurcze mięśni. Wszyscy mówili mi, że przesadzam - łącznie z pediatrami. Niestety okazało się, że miałam rację. Neurolog to zauważyła, zanim zdążyłam powiedzieć co mnie martwi - mimo, że akurat wczoraj wydawało mi sie, ze jest ok:jak smutno mi
Na razie jest nadzieja że Tośka z tego wyrośnie, ma brac witamię B3 i za 6 tygodni idziemy na USG główki i na kontrolę. Staram się na razie tym nie denerwować, ale jednak trochę się martwię.
Poza tym nieprawidłowo układa główke i muszę z nia ćwiczyć w domu.
Martka26
CYTAT(Martka26 @ nie, 23 wrz 2007 - 17:57) *
Tośka nie czuje nigdy że jest syta i je az jej sie zacznie ulewać. Najchetniej wisiała by przy cycku godzinami. W jaki sposób moge poznać czy pierś już jest pusta i nic z niej nie leci? Tośka ssie i sie i nie wiem czy już jej zmieniac na druga czy jeszcze ma co jeść.


Ponawiam powyższe pytanie 06.gif
DominikaK
Martko - ja patrzę, czy z piersi jeszcze leci mleko - miękkie mam normalne. Jak z trudem wypływa kropla to daję drugą.
Monia, Ewelinko - wracajcie kobietki!!!!!

Ja podczytujÄ™, ale pisac nie mam jak, padam na pysk i nie wyrabiam, mam gonitwÄ™ 24/h
gosiata1
Hej kobitki!!!
My po wczorajszej wizycie u pediatry zadowolone,mała wazy 4520g i od ostatniego wazenia(3 tygodnie temu)przybrała 1200ram 03.gif 03.gif ,mały grubasek.Tylko wczorajsze szczepienia były tragedią,3 ukłucia koszmar i płacz niesamowity 41.gif 41.gif
Wieczorem była strasznie niespokojna nie chciała jeść,aco do cycka ja przystawiałam to normalnie histeria,a widac było,że jest głodna,po 2 godzinach walki udało sie nakarmić.W nocy był juz spokój,spała normalnie.

Zuziu ja biorę cerazette i karmie piersią,u mnie bez problemu sie przyjeły te taletki,a pokarm mam normalnie. 03.gif
A ja cos takiego chciałam małej kupic:
https://www.allegro.pl/item246145076_babby_...bawi_l5066.html
aanicha
Jeden dzień odrobinę więcej zjadłam a już dwa dni noszę małą na rękach bo brzuch boli. 21.gif . A jak przy stole na chrzcinach się goście dziwili że nic z tych potraw jeśc nie mogę!!!! A teściowa to normalnie widziałam w jej wzroku i minach, że jak zwykle przesadzam! A teraz mam!! Dziecko na codzień anioł, sama nauczyła się zasypiac w wózku i łóżeczku a po 1 udku, 2 łyżkach sałatki i ciastku z odrobiną kremu mam drugi dzień z głowy 21.gif

Głupota to moja i łakomstwo ale już resztki ciast muszę dziś wyrzucic więc mnie nic kusic nie będzie 29.gif 03.gif

Gosiata
ja też chciałam taki pałąk kupic ale mała dostała sporo kasy więc mate kupiliśmy i jeszcze chyba jej jakąś szafę kupię albo półki na zabawki 08.gif
Kornelia to taka mata https://www.allegro.pl/item245413383__wspan...e_gratisy_.html zdjęcia wkleję za kilka dni, cena niezbyt zachęcajaca ale cóż...

Martka ja Ci nie pomogę, bo............ ja karmię tylko z 1 piersi. Może Was to zdziwi ale pokarmu mi starcza a mała jest pulchniutka i super przybiera na wadze, dużo lepiej niż brat jak był w jej wieku. I to trwa praktycznie od początku bo od wyjścia ze szpitala. Równo rok temu miałam z drugiej piersi usuwany guz dośc duży i nie wiem czy psychicznie zatrzymałam w niej laktacje czy to wynik operacji ale leci zniej kilka kropli i to wszystko. Może i dobrze bo blizna mi się nie rozeszła 08.gif . Jak będzie potrzeba to będę pobudzała ją laktatorem i małą przystawiała na razie nie mam zamiaru. Znacie takie przypadki jak ja? Jestem ciekawa, dajcie znac!!!
Napisz coś o cwiczeniach!!! Moja Oliwia też krzywo układa główkę od urodzenia!
MONIA B
uff narescie jestesmy w domu

czesc ale mi was brakowalo

Ewelinka juz zdrowa choc pojawily sie inne problemy ma szmer nad sercem ide do kardiologa no i musi chodzic na rehabilitacje bo napiecie ma zle i mocno wykrzywia glowe do tylu

jak nie jedno to 2 masakra normalnie

jakos to przerzylysmy

tak jak Hano sms pisalam chrzest odbyl sie w szpitalu bylo ccalkiem niezle
gosiata1
MoniaB witajcie dziewczynki w domku!!!Takie szmery czasami sie zdażają u dzieci i wcale nie musi to byc jakaś wada serca czasami tak poprostu jest.Zobaczysz wszystko będzie dobrze. przytul.gif przytul.gif przytul.gif
Aanicha ja tez sie zastanawiałam nad mata,ale chrzciny mamy w swieta Bozego Narodzenia wiec moze ktos kupi w prezencie 03.gif 03.gif
malinka1978
wczoraj maly zrobil sam kupe ale dzisiaj jeszcze nie zrobil. czekam. dawalam mu w ciagu dnia siemie

znacie jakis sposób na bolącą pierś, nie wiem czy za malo odciagam ale mi sie dzisiaj popludniu bolałą jak odciagałam.
boje sie ze to co najgorsze czyli jakies zapalenie czy zastój pokarmu. bo odciagaczka mi sie zepsula i czekalam az maz kupi rano i nie odciagalam w nocy jeden raz
moni156
hej! u nas tez znowu problem z kupą 21.gif zrobiła dziś 3 co prawda ale wcześniej nie robiła 3 dni!! i gęsta jakaś ta kupa... wkurzyłam się i kupiłam inne mleko-Bebilon. zobaczymy czy to od mleka zależy. i j ateż na chrzcinach podjadłam trochę zakazanego, bo wczoraj się z kolką męczyliśmy. na szczęście niedługo-mamy szczęście bo Blanka nie jest "kolkowa" 03.gif
katrinaka
Monia B i Ewelinka witajcie,cieszymy sie że wszystko ok.Co do tego szmeru ja też miałam i jak dojrzałam zanikł i wszystko jest ok ,nie mam problemów z sercem.

Ja jutro z NadiÄ… na szczepienie,boje sie strasznie.mam tÄ… szczepionke 5 w1 tutaj jest darmowa..

MAła waży już 4320--super 06.gif
dominika1
malinka pisałam juz wczesniej o takich lekach homeopatycznych które bardzo mi pomogły w przyapdku boloącej piersi która szybko przerodziłą sie w zastój teraz tez ostatnio zaczeła mnie bolec to nie czekałam na rzowój sytuacji tylko wziełam leki i porządnie ja rozmasowałam i przeszło
jak chcesz to jeszcze raz podam ci te leki za 3 leki zapłaciłam 21 zł
a my dzis mielismy szczepienie wziełam tą szczepionke 5 w1 mała była bardzo dzilena i tylko zapłakała przy ukuciu ale szybko sie uspokoiła az sama sie zdziwiłam ze tak szybko - zuch dziewczynka 06.gif waga 4920 takze łądnie
zuzia*
malinko jako ze z powodu zapalenia spedzilam tydzien w szpitalu czuje sie ekspertem 06.gif przed karmieniem rob cieple oklady, po zimne, masuj palcami to bolace miejsce, a na noc oklad z podziubanej widelcem kapusty, slyszalam ze swietnie tez dziala kozieradka.
u nas wczoraj jedna duza kolka ale pochlipywanie i mniejsze kolki kilka razy w ciagu dnia.
czy to mozliwe ze moja mala zachrypla od tego placzu?? ma autentyczna chrype jak placze. czasami plakala kilka godzin non stop, moze to od tego. tak poza tym jest zdrowa, oddycha ladnie, nie slychac zeby jej cos chlupalo w gardle czy nosie...jutro mialam ja zaszczepic ale z ta chrypa to nie wiem.
widze ze wszystkie dzieci nawykowo po ciazy ukladaja niesymetrycznie glowe wiec chyba nie ma sie co przejmowac i samo sie wyrowna. my niby jej ukladamy w druga strone ale jak zasnie to juz na sile jej nie ryszam zeby nie zbudzic.
milego dnia mimo paskudnej mglistej pogody.
moni156
no wlasnie Blanka tez glowe caly czas uklada na jednej stronie. juz ma nawet bardziej plaską z tej jednej strony!! dodatkowo mnie martwi to że zezuje 32.gif czy wasze tez zezują? ona patrzy normalnie ale w pewnej chwili jak skupia wzrok to jej ten zez sie robi, wtedy zamyka oczy, widac ze ja zabolaly albo sie zmeczyly albo cos. a tak to juz ladnie wodzi oczkami za tym co widzi. tylko ten zez wyskakujacy... 13.gif
aanicha
Hej!!
To czytam, że sporo dzieciaczków krzywo główkę układa, tylko jak to wynik ułożenia prenatalnego to chyba powinno zacząc przechodzic, bo moja Oliwia już ma ponad 2 miesiące.

Moni mój Kacper zezował, to z wikiem w większości przypadków przechodzi. Byliśmy 2 razy u okulisty: jak miał rok bo jeszcze mu jedno czasem uciekało, i jak skończył 2 lata to już zrobiła mu badanie dna oka. Okazało się że oczko zdrowe a uciekanie samo się cofnie no i tak się dzieje. Już praktycznie nie ucieka, nikt nie zauważa tego.

Ale pogoda 21.gif a tak fajnie było... Nie lubię jesieni i zimy.
gosiata1
moni156 moja Wiki tez zezuje,a czasami zrobi takiego zeza,że szok,aż i sie smiać chce tak śmiesznie wygląda 03.gif

Wczoraj wkoncu kupilismy gofrownice i zamierzam zrobić gofry,macie jakis sprawdzony przepis na chrupiące gofry?? 06.gif 06.gif
Martka26
CYTAT(aanicha @ wto, 25 wrz 2007 - 16:14) *
Martka ja Ci nie pomogę, bo............ ja karmię tylko z 1 piersi. Może Was to zdziwi ale pokarmu mi starcza a mała jest pulchniutka i super przybiera na wadze, dużo lepiej niż brat jak był w jej wieku. I to trwa praktycznie od początku bo od wyjścia ze szpitala. Równo rok temu miałam z drugiej piersi usuwany guz dośc duży i nie wiem czy psychicznie zatrzymałam w niej laktacje czy to wynik operacji ale leci zniej kilka kropli i to wszystko. Może i dobrze bo blizna mi się nie rozeszła 08.gif . Jak będzie potrzeba to będę pobudzała ją laktatorem i małą przystawiała na razie nie mam zamiaru. Znacie takie przypadki jak ja? Jestem ciekawa, dajcie znac!!!
Napisz coś o cwiczeniach!!! Moja Oliwia też krzywo układa główkę od urodzenia!


aanicha - też miałam guzek usuwany z lewej piersi i to tuż przed zajściem w ciążę, więc blizna wyląda koszmarnie - rozciągneła się i ma grubość 1,5 cm! Ja głownie karmię prawą piersią, a z lewej odciągam i daję butelką. W lewej piersi mam tyle mleka, że aż tryska i Tośka się krztusi. Poza tym od początku nie chciała ssać z tej piersi, teraz czasami udaje mi się ją przystawić, ale tylko jak ma dobry humor 06.gif

Co do krzywego układania się, to chodziło mi o to, ze Toska wygina się w literę Cpodczas lezenia na plecach. Ciężko opisac jak mam ją nosić. Postaram się znaleźć w internecie podobne zdjęcia i wtedy Ci napiszę
Martka26
Poza tym Tośka zezuje, ma jakies szmery w serduszku, ale 3 lekarzy kazało się tymi rzeczami w ogóle nie przejmować.

No i dzisiaj skończyła miesiąc! Strasznie szybko zleciało...
Hania-17
Witajcie w pochmurną i zimną środę!!!

A my po weselu!! Wybawiliśmy się z mężem za wszystkie czasy!!! Byliśmy bez Darii bo była klimatyzacja w lokalu i było strasznie zimno!! 32.gif Mała została z moimi rodzicami!! Na weselu najadłam się pieczonego i wszystkiego musiałam pokosztować i ciasta i sałatki!!! 21.gif Nie mogłam się opszeć mojemu łakomstwu i za to jestem zła na siebie ale mam nadzieję że małej nie będzie brzuszek bolal!!! blagam.gif blagam.gif blagam.gif

Jeśli chodzi o zeza tomoja Daria też go robi!! I podobnoć to normalne!!

Co do układania główki to moja mała też źle układa główkę!! 21.gif 32.gif Cały czas kładzie ją na lewy boczek!! Ja jak tylko mogę to w dzień kładę ją na prawej stronie i czasami zasypia tak ale w śnie i tak sobie ją przekręca na drugi boczek!! 21.gif Potem już nie budzę małej bo mi jej szkoda!! Podobnoć tak się układała w brzuszku i takie ma przyzwyczajenia!!

Któraś dziewczyna pisała o chrapieniu małej w gardełku!! moja Daria też tak ma ale pediatra na wizycie powiediała mi że dzieci tak mają tym bardziej jak jeszcze piją pierś to sie to wzmaga bardziej!! Badała małą i nic nie usłyszała na oskrzelach i na płuckach więc wszystko jest ok!!!

NJa nadal nie mogę się zdecydować jaką mam wziąść szczepionkę dla małej!! Płatna, niepłatna , 3w1, 5w1!!! Dla mnie i tak te szczepionki to czarna magia!!!

Wypijam soczki i stawiam toaściki za skończone tygodnie i miesiące!!! impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif

MoniuB cieszę się ze już z Ewelinką jesteście w domu i przepraszam cię że nie odpisywałam ale miałam biedę na koncie!!! Ale jak widzisz wszystkie informacje przekazywałam !!! 02.gif

A co do szmerów na serduszku to moja siostra to miała i na dodatek miala dodatkowe bicia serduszka ale pediatra i kardiolog powiedział że z wiekiem siostrze powinno to przejść i powinna wyrosnąć z tego i tak też się stało!! Dziś ma 20 lat i wszystko jest ok!! Dziewucha jak ta lala!!!! Więc głowa do góry i się nie martw na zapas!!! Wszystko będzie dobrze przytul.gif przytul.gif
chojna
hej,

u nas środa też zimna i ponura icon_sad.gif

Dzisiaj jadę do ginki na przegląd poporodowy. Zgapiłam się o tydzień, ale nie mogłam w zeszłym tyg.
Mauryś też dzisiaj idzie do lekarza na usg bioderek. mamy wizyty w tym samym czasie. ja idę sama a on z tatą. Teraz śpi w wózeczku.

Tak się przyzwyczaił, że w wózku się śpi, że jak go kładę do od razu zasypia. A jak widzi, że idziemy na dwór, ja pakuję siebie, jego i wszytkie manele, wie, że wychodzimy z domu to zasypia jeszcze w domu icon_smile.gif

Bomba jest ten dzieciak, mówię wam icon_smile.gif

Wkleje wam póxniej kilka zdjęć z imienin jaki chłopak duży z niego icon_smile.gif
zuzia*
martka moja tez uklada sie w C. ortopeda kazal nosic z nogami rozkraczonymi o nasz brzuch podpierajac reka pod kregoslupem i glowe przekrecac w te strone w ktora zadziej uklada albo z boku tez opasac sie jej nogami i podpierac reka.
czy kazda z was robila dziecku usg glowy?? czy to sie robi rutynowo czy dopiero gdy lekarz zaleci??
u nas dzis znowu kolka...oszaleje chyba, mala strasznie chrypi, ide po poludniu do lekarza, piszczy i sie prezy, strasznie mi jej szkoda. mial miec dzis szczepienie ale przy chrypie pewnie nie bedzie. denerwuje sie czy nie ma czegos w krtani i czy nie bedzie potrzebny antybiotyk. w ogole ciagle sie czyms martwie albo stresuje jej kolka i placzem...obserwuje czy to co jem ma jakis wplyw na kolki i raczej nie. ja bylam tylko na sztucznym pokarmie a kolki mialam ponad pol roku 21.gif mam nadzieje ze u niej beda krocej.
angels2000
czesc laseczki ja przelotem...cale dnie mi WOJTAS zabiera;)
duzy chlopak ciekawkski swiata...chce ogladac wszystko najlepiej na raczkach;)
a co do zeza zdarza mu sie;)

i to czesto;)

jesli chodzi o glowke to odkad przyjechalismy ze szpitala ukladal na jednym boczku i mial zlozone uszko ;/
zawijal je doslownie non stop i ta glowe na ta strone a ze silny chlopak byl to jak mu polozylam na drugi bok glowe to przewracal i tak...ale juz spi na roznych bokachi na pleckach i formuje mu sie glowka..od niedawna przestal sie upierac co do tego jednego boku..choc ucho i tak zawija i ma inne niz drugie ;/
bo je doslownie skleja ,opaski mu zaczynam montowac z materialu (takie babskie) zeby ucho sie prostowalo i nie zawijalo:)

jejka wiecie ze 11 pazdziernika bedzie maly mial 3 miesiace!!ja niewiem keidy to minelo szok!!w koncu to najstarszy dzidzius na forum 06.gif

jak klade go na brzuchu to juz sie przewraca prawie na plecy z powrotem ,tylko reka mu sie wykrzywia i go blokuje i sie drze i wscieka..troche sie martwie bo to jeszcze za wczesnie na takie wygibasy ale co zrobic...w lozeczku chodzi jak zegarek w koleczko doslownie ,budzi sie w poprzek albo z glowka przy ochraniaczach...zrobil sie bardzo ruchliwy...


a my 10 pazdziernika mamy rocznice 4 bycia razem z tej okazji jedziemy na pare dni do PARYZA .maly zostaje z babcia ,mam nadzieje ze sobie poradze psychicznie bez niego ,nie myslac czy placze czy mu sie krzywda nie dzieje bo przeciez z babcia mu bedzie dobrze.a my chcemy sie troszke oderwac 06.gif

musze w koncu usiasc i nadrobic forum...

aha przeskoczylismy na pampers 3 - i katastrofa - one sa perfumowane-- wielkie czerwone dupsko z odparzeniem 41.gif 41.gif 41.gif chyba uczulenie wystapilo bo nigdy nic podobnego nam sie nie przydarzylo...wiec przemywamy pupe rumiankiem....

angels2000
MONIA B cieszymy sie ze jestescie w domku i bedzie napewno wszystko dobrze...dzieci wyrastaja z pewnych chorob...

ja ide sie kąpać ,wojtas na spacerze z tatą 03.gif 03.gif
ide nalać sobie pełna wanne wode i wymoczyc dupsko w końcu..wiecznie prysznic szybki i prysznic dzis doslownie zaszaleje 03.gif 03.gif
Martka26
zuzia - my juz raz robiliśmy usg głowki (dobę po porodzie) i musimy powtórzyć za 6 tygodni ponieważ Tośka urodziła się z opuchniętą główką - rezultat 3 godzin parcia 21.gif
Z tego co wiem, jeżeli wszystko jest dobrze i nie ma wskazań do tego typu badania to sie go rutynowo nie robi.

Angels - zazdroszczę tego Paryża... My 23 października mamy 3 rocznicę, ale nigdzie się nie ruszymy. Ja to pewnie będę się bała zostawić małą na 3 godziny żeby wyjść na kolację 06.gif Zresztą i tak jestem na ścisłej diecie więc żadnej frajdy z tego wyjścia bym i tak nie miała 08.gif

co do szczepionek to ja też się nie orientuję, bo nad tym czuwa moja teściowa-pediatra. Gdy byłyśmy z Tośką u neurologa to okazało się, ze ta pani (zresztą jak się okazało profesor) jest w komisji określającej obowiązkowy program szczepień. Teściowa sobie jeszcze z nia dokładnie omówiła najbezpieczniejszy tok szczepień. Wiem tylko że przy niektorym programie szczepień polio jest szczepione 2 razy i wiele dzieci na to źle reaguje - wiec najlepiej tak dobrac szczepionki żeby była tylko jedna dawka szczepionki przeciw polio. Ponadto przy szczepionkach acelularnych (cokolwiek to jest 06.gif ) jest dużo mniej odczynów poszczepiennych wiec też warto wziąć takie szczepionki.
Martka26
Na czerwonÄ… odparzonÄ… pupÄ™ polecam krem Eryteal firmy Klorane.
Od kiedy Tośka śpi w nocy cięgiem 7 godzin zaczeły się u nas problemy z odparzaneim pupy - próbowałam Linomagu, Sudokremu, Alantanu, kremu Nivea i nic nie pomagało. 2 razy posmarowałam Erytealem i pupka się wygoiła 06.gif
zuzia*
acelularne to np 5 w 1, my sie na nie decydujemy, bez rotawirusow a z pneumokokami czekamy do ukonczenia 2 lat. to chyba pakiet ekonomiczny. martka zazdroszcze ci tych godzin snu Tosi, u nas to maksymalnie 3 godziny a w dzien praktycznie jesli w ogole spi to u mnie na rekach. nic nie moge w domu zrobic, nawet wokol siebie, myje sie jak przyjdzie moja siostra, mama, babcia czy tesciowa. tona prasowania lezy, wczoraj udalo mi sie byle jak dzieciece ciuchy szybko przeleciec.
zastanawiam sie czy wlosow nie obciac bo teraz suszenie, lokowkowanie i prostowanie zajmuje mi duzo czasu a nie mam warunkow do tego i w ogole ciezko umyc wlosy 21.gif z krotszymi bedzie szybciej. bede zalowac ale chyba zdecyduje sie na ten desperacki krok 06.gif .
malinka1978
Czesc.
Wczoraj mailam goraczke popoludniem 38,5 C i bolaca szczególnie prawa piers. najpierw mleko nie chcialo leciec jak zaczelam odciagac, a potem po masowaniu piersi troche sie uzbieralo,
do tego mialam dreszcze i cieżką glowę 2w1 wiec chyba wirus i te piersi.
Dzisiaj bylam u lekarza i polozna mi ogladala piers. mowila ze nie sa twarde ale jest taka grudna ktora czeba rozmasowac i oblozyc altacetem.
A lekarz zbadal i nie widzial zmian, jedynie zaczerwienione oczy 21.gif
mam zazywac witamine C, kalcium i poczekac czy cos sie rozkreci. oby mi przeszlo bo 41.gif 41.gif 41.gif bo w niedziele chrzcimy Julka i cala masa przygotowac bo poczestunek w domu. I boje sie aby on sie nie zarazil. wiec nieciekawy tydzien sie zapowiada.
malinka1978
dominika1 jak mozesz to napisz mi te leki na te bolace p;iersi.

dalej meczymy sie z kolaki a ograniczylam jedzonko. juz nie wiem i mysle ze trzeba to przezyc i przeczekac az minie samo. wczoraj kupy za dobe nie zrobil i tak sie wsciekal ze na termometr zrobil. dzisiaj dalej podalam mu len, mimo ze lakarka len mi odradzala. ze lepsze czopki. juz nie wiem co mam myslec o tym
Martka26
CYTAT(zuzia* @ śro, 26 wrz 2007 - 13:48) *
martka zazdroszcze ci tych godzin snu Tosi, u nas to maksymalnie 3 godziny a w dzien praktycznie jesli w ogole spi to u mnie na rekach. nic nie moge w domu zrobic, nawet wokol siebie, myje sie jak przyjdzie moja siostra, mama, babcia czy tesciowa. tona prasowania lezy, wczoraj udalo mi sie byle jak dzieciece ciuchy szybko przeleciec.
zastanawiam sie czy wlosow nie obciac bo teraz suszenie, lokowkowanie i prostowanie zajmuje mi duzo czasu a nie mam warunkow do tego i w ogole ciezko umyc wlosy 21.gif z krotszymi bedzie szybciej. bede zalowac ale chyba zdecyduje sie na ten desperacki krok 06.gif .



zuzia - Tośka w ciągu dnia śpi tylko na spacerze plus kilka 5-10 minutowych drzemek u mnie na rękach, więc też nie mam szans żeby coś w domu zrobić. Kąpiemy ją około 20-20.30 ale przed 22 nie zasypia. Śpi od 22 do 4-5 rano. Potem koło godziny przerwy i śpi do 8-9. Czasami jeszcze uda mi się ją uśpić na godzinkę, ale to już zależy od jej humoru. Zwykle rano myję się na raty przy otwartych drzwiach do łazienki i co chwilę biegam wsadzić jej smoczka do buzi żeby nie krzyczała. Czasami cały dzien nie jem, bo co ją odłożę to krzyk. Tewraz też lezy mi na kolanach 06.gif
gosiata1
Angels2000 super-Paryż-też mi się marzy gdzieś wyjechac,ale niestety na razie nici z tak dalekich wypadów 13.gif

Widzę,że nie które dzieci wogóle nie chca wam spac w dzień 43.gif moja jak na razie troche śpi w ciągu dnia,ale najwięcej na spacerze i w nocy nie narzekam.

Zrobiłma gofry,ale chyba frajerska gofrownicę kupiłam,albo ciasto do bani.Dziewczyny jakie macie gofrownice,które dobrze pieka,albo dobry przepis na gofry????????

Ja już po pierwszym spacerku,pogoda jest wmiarę,nie ma wiaterku,a w tej chwili wyszło słonce,więc zaraz zmykam znowu na spacer i przy okazji do koscioła dowiedziec sie jak i co o chrzinach,kiedy w święta robią.
MONIA B
ewlinka tez nie jest chetna do spania zwlaszcza po szpitalu nauczyla sie raczek i ogladania

angels d kiedy bylas na oddziale i do kiedy/
katrinaka
Hejka

my juz po szczepieniu-był płacz,ale szybko sie uspokoiła

Nadia waży 4500 i ma 56cm.

Co do zezowania to normalne do 4 msc,a potem trzeba obserwować jak coś do okulisty.Moja Nadia też zezuje.
Hania-17
Witajcie ponownie!!

Gosiata1 ale ci zazdroszczę tej fajnej pogody!!! Oddaj nam trochę 03.gif bo u nas zapowiada się na dłużej taka paskudna aura!! 32.gif
A co do gofrów to ja tez kupiłam sobie gofrownicę 1200 wat i też mi jakoś nie wychodzą! Wypróbowałam już kilka przepisów ale żaden nie wyszedł taki chrupiący 32.gif Jak znajdziesz jakiś porządny przepis to ja też go poproszę i wypróbuję!!

Katrinaka i jaką szczepionkę wybrałaś dla twojej Nadii??

Angels co do pampersów to my już od tygodnia używamy trójek icon_eek.gif i zostałam w szoku bo one nie są aż takie duże!! Troszkę tylko wiszą Darii między nóżkami ale nie za dużo żeby jej przeszkadzało!! A co do zapachu tych pampersów to jak do tej pory małej to nie przeszkadza a mnie się bardzo podoba ten zapach 02.gif Lubię ten zapach i często wącham pampersy!! 03.gif I pod wpływem ciepła ładnie pachnie!!
A co do odparzeń to (tfu tfu tfu) wcale nie miała a smarujemy przy kąpaniu oliwką i linomagiem a w dzień sypiemy pudrem z firmy NIVEA baby!! I do dziś żadnych problemów z odparzeniami nie mamy!! Jeśli mogę doradzić to spróbuj właśnie linomagu i tego pudru!!
No i zazdroszę ci tego Paryża choć ja bym bardzo tęskniła za małą!! Ja już nie mogłam wytrzymać jak byłam wczoraj na tym weselu bez małej!! A jeździłam odciągać pokarm i widziałam ją co 4godz!!

A jeżeli chodzi o sen mojej Darii to wczoraj u mojej mamy przespała od 21:00 do 4:40 icon_eek.gif a my bawiliśmy się na weselu 02.gif i w domku tez mi tak przesypia! A w dzień to tak jak u niektórych dziewczyn występują drzemki 10-15 minutowe a tak to tylko na rękach a mała się rozgląda i jest ciekawa świata!!
Śpi dłużej na spacerze i w nosidełku i jak jedziemy samochodem a zasypia już jak zaczynam ją ubierać i jak zakładam jej kaptur na głowę z dresiku!!

Za to dziś przebiła wszystko bo cały dzien spała i zasypiała sama tylko że z nami w łóżku bo my odsypialiśmy wesele!! Obudziła się o 17:30 i teraz ją męczymy bo boję się że w nocy nie będzie mi spała (żeby jej sie nie pomylił dzień z nocą) blagam.gif
Hania-17
Malinko tobie też kochana współczuję przytul.gif Ciągle jakieś problemy!!! Oby już wszystkie złe rzeczy poszły od was!!!

Moniu B tobie też życzę żeby wszystko się ułożyło i wszystkie choroby poszły sio!!!

Zmykam bo muszę posprzątać po wizycie teściów i mam nadieję że zdążę i mała mi da posprzątać bo tez wszystko na raty robię!!!

DOBRANOC !!!
dominika1
malinka napisze ci nazwy tych leków i jak je brac

Balladonna - wazna jest zebybyła ta silniejsza tzn 9ch czyli cała nazwa belladonna 9ch brac 5 granulek pod jezyk
Arnica 9ch - 5 granulek pod jezyk
bryonia 9ch - 5 granulek pod jezyk brac teleki co godzine na przemian w tej kolejnosci co napisałam czyli najpierw belladonna po godzinie arnica i po nastepnej godzinie bryonia i najpierw co godzine a zobaczysz zepo kilku godzinach juz poczujesz ze mniej boli jak juz ból minie to brac 2- 3 razy dzieenie kazdy z leków az do skończenia opakowania koszt kazdego leku to ok 7zł ale lepiej pojechac do apteki która ma spry wybór homeopatii a i tak podejrzewam ze od reki mogą tego nie miec tylko bedziesz musiała zamówic i ci sprowadzą u mnie doworzą leki 2 razy dziennnie i ja juz kupiłam na zapaszeby jak mnie chwyci miec je w domu
bardzo polecam w ptrzypadku bolÄ…cych piersi i zastoju pokarmu
a z tych objawów co muwisz to nie zadna grypa tylko zaczyna ci sie zastój piersi jaK NAJSZYBCIEJ sprowadz te leki i cos mi sie patrzy(ale nie chce krakac) ze bedzie oi tak ci potrzebny antybiotyk moze uprosisz panią w aptece zeby dała ci 100 % płatny duomox jego mozna brac przy karmieniu piersia koszt ok 18 zł - to nie przeziębienie - ja miałam takie same objawy a dreszcze miałam takie ze lezałą,m w ubraniach pod puchowąkołdrą i było mi zimno - dopiero te leki i antybiotyk mi pomógł i masaz piersi - teraz jak mnie zaczeła bolec to juz nie czekłąm na pojawienie sie gorączki tylko masaz i te leki z homeopatii i po 2 dniach przeszło
gosiata1
A my jeszcze używamy pieluch huggies new born,mam półtorej paczki,potem próbuję pampers 2, bo ostatnio jak miała założone to przesikiwała 03.gif 03.gif
Kasiorzyca
Witajcie kochane mamuśki.
Widze, że nie zapomniałyscie o mnie icon_smile.gif
Sebusiowy suwaczek śliczny icon_smile.gif
Dziękujemy.

Przepraszam, że do was nie zaglądałam.
Jedyne co mam na swoje usprawiedliwienie to przemijająca ładna pogoda i pchanie wózka icon_biggrin.gif:D:D
Ale obiecuje poprawe icon_smile.gif

Normalnie nie wiem co wam pisać.

Mój syneczek jest super cudnym dzieckiem.
w dzień bardzo ciekaw świata, prawie nie ma drzemek w dzień, no chyba, że na spacerku.
W nocy śpi od 21 do 5:30 icon_smile.gif
Chyba, że ma gorszy dzień to budzi sie między 3 a 4 na amciu icon_smile.gif

I może kilka zdjątek mojego maluszka icon_smile.gif




katrinaka
Hania ja wziełam szczepionke 5 w 1 + menC (tutaj są one darmowe i w standardzie).

Kasiorzyca właśnie dzisiaj myślałąm o Tobie,że dawno cie nie było 08.gif 08.gif No i o Beci a synek twój już taki duży 06.gif
malinka1978
czesc, wczoraj wieczorem pojechalam na konsultacje do szpitala. okazalo sie ze to zatsoj pokarmu i zapalenie piersi:(( okazalo sie ze nie wolno tego masowac tak jak mi mowili u mnie w osrdodku tylko okladac zimna kapustą. i jak co to antybiotyk. odciagalam za malo i sie tak zrobilo, bo dziecko jak je to zje wszystko z piersi, a odciagaczem jest to niemozliwe. Nie dostałąm antybiotyku - lekarz stwierdzil ze niepotrzeba a ja boje sie o te moje cyce.
do tego i wirusa tez mam ktorego mam wygrzac. po prostu katastrofa da mnie bo slaba jestem i mam goraczke a dzisiaj juz czwartek. nie wiem jak wyrobie w niedziele.icon_sad.gif(
do tego maly tak daje czadu , placze tez w ciagu dnia. a kolki mu nie ustepuja so po 2 pod wieczor i noca. jestem wykonczona i nie wiem jak odbedzie sie ten chrzest. nie wystoje chyba w kosciele.
dominika1 dziekuje bardzo za info na temat tych lekow i zapalenia.ale sie dorobilo. 32.gif 41.gif 41.gif

angels2000
MONIA B my bylismy na oddziale w poniedzialek nie ten ostatni tylko poprzedni,ale nie lezelismy w szpitalu na szczescie....choc obawialam sie tego...

u nas pogoda kicha ,niewiem jak malego ubierac zeby sie nie rozchorowal.,.ale dorwalam cienki kombinezonik i chyba go w niego wrzuce w ubrankach na spacer.
ale jest strasznie wilgotno na dworze...

kasiorzyco milo cie widziec dawno cie nie bylo...

maliniko napewno z czasem bedzie lepiej..musisz w to uwierzyc ....ja tez mialam w pewnym momencie stan zpaalny piersi 40 stopni goraczki...niewiedzialam co sie dzieje doslownie a do tego maly mial kolki itd...wiem jak to ciezko..a zreszta temat kolek mam tez czesto wiec ja juz sie chyba na nie udoparniam ...sa duzo mniejsze bo dostaje maly leki itd...ale nie uznaje pojecia to trzeba przejsc jak lekarze mowia...dlatego mu podaje leki...bo to tak samo jak mnie boli cos i mam wybor wziac tabletke przeciwbolowa czy nie wziac..bo w koncu trzeba i tak przetrzymac..grrrrrrrrr.........

odliczam czas do 4 miesiaca..bo podobno do 4 przechodzÄ…...ale niektore dzieci maja nawet do jak wyczytalam;( i sie troszke zmartwilam.
Hania-17
Witajcie mamusie w pochmurny zimny i deszczowy dzionek! 21.gif

Ale u nas paskudna pogoda jest zimno wilgotno pada deszcz!!

Kasiorzyco super że się odezwałaś! Pisz częściej do nas! No i Sebastianek cudowny no i taki duży!!!

Dawno też się nie odzywały Becia i Domonia! Ciekawe co u nich słychać?? Dzieciaczki zajmują im chyba cały czas! 03.gif

Dziewczyny a ja mam pytanie:
Jak długo powinno się dawać witaminę D i C??
Kasiorzyca
Cześć Piękności moje icon_smile.gif

Obiecuje, że już będę pisać icon_smile.gif

Haniu ja nie wiem do kiedy podaje siÄ™ witaminki.
Zapytaj lekarza na wizycie kontrolnej icon_smile.gif

Ale myśle, że przynajmniej do czasu kiedy dziecko będzie jadło urozmaicone posiłki.
A nie tylko mleko, mleko i mleko.

Poza tym zapomniałam wam powiedzieć, że Sebek rośnie jak wariat.
Już 62 poszło do piwnicy bo było za małe.
Teraz 68 na tapecie i powoli zaczyna siÄ™ robic takie tylko tylko.

A i u mnie dzisiaj słoneczko icon_smile.gif
Prawie 20 stopni w cieniu.
Wypije kawe, nakarmie Sebka i lece na spacer icon_smile.gif
Nie ma co marnować dnia icon_smile.gif
dominika1
malinko ja na twoim miejscu nie czekałabym dłuzej zwłąszcza ze w niedziele chrzciny zamów te lki co ci napisałam i popros o antybiotyk dumox zeby ci dały w aptece 100%płatny i wiem ze nie którzy lekarze mówią zeby nie masowac ale jednak wiecej jest opinni zeby jednak MASOWAC bo moze sie zrobic ropien który trzeba bedzie wycinac chirurgicznie i zupełnie nie wiem czemu nie dali ci antybiotyku
Haniu witaminke d podajemy bardzo długo juz teraz nie pamietam dokłądnie ile ale chyba ok roku a moze dłuzje wiem ze długo ja witaminki c nie podaje
dominika1
Kasiorzyca zazdroszcze ci tej pogody u nas leje i jest zimno dzis u mnie dzien porządków z niczym sie nie wyrabaiam i dzis postanowiłam pół dnia ( o ile mała pozwoli) poswiecic na zaległosci w sprzątaniu
Kasiorzyca
U mnie wczoraj było zimno...
Myślałam, że taj już zostanie na kilka dni, ale pogoda mnie zaskoczyła icon_smile.gif
Więc lece korzystać icon_smile.gif

Buziolki mamuśki :*
Hania-17
Kasiorzyca ale ci zazdroszczÄ™ tej pogody!!

Dominiko1 ja tak samo jak ty mam zaległości w sprzątaniu ale to przez fajną pogodę którą mieliśmy do wczoraj ale dziś korzystając z brzydkiej pogody też postanowiłam posprzątać mieszkanko poprasować ciuchy nasze i Darii!!

Też chodziliśmy w ładna pogodę na spacerki 2-3 razy dziennie!! Mała była wypoczęta i dotleniona!!
gosiata1
Hejka mamusie!!!
Kasiorzyco
fajnie,że jesteś,ale twój synus rosnie,jaki ma fryz,a jaki uśmiech,no i jaki duzy jest,moja Wiki to jeszcze sie miesci w niektre 56cm. 03.gif 03.gif
Haniu mi lekarz powiedział,że witaminkę D podawać mam do 2 lat,a witaminy C nie daje nic mi lekarz nie mówił.

A ja właśnie piję pierwszą kawkę z mlekiem od porodu,ciekawe jak mala zareaguje 43.gif 43.gif
Malinko mi w szpitalu polozna kazala piersi okładać zmrozona pieluchą,wczesniej namoczoną,była taka jak deska i po każdym karmieniu trzymać na piersiach 20 do 30 minut.Była ulga po tym 06.gif Srubój może ci pomoże.
U mnie pogoda beznadziejna,wilgotno i chłodno i całą noc padało,a mąż w nocy wyjezdżał do Częstochowy i dziś w nocy ma wracać.
Hania-17
Leś Kasiu leć i korzystaj ile się tylko da!!! Bo nie wiadomi jak długo będzie jeszcze tak fajnie i ciepło!!
Hania-17
Dziewczyny co do witaminy C to ja też nic nie wiedziałam że mam podawać ale jak byłam na kontroli u pediatry to mi przepisała i kazała podawać według zaleceń jakie mi podała na karteczce!! I tak robię!! Ale jak pójdę następnym razem to zapytam się jak długo trzeba podawać witaminę C i witaminę D!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.