To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

skrzywdziłam własne dziecko

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
grazia
CYTAT(Ciotka Manuela @ sob, 23 lut 2008 - 19:34) *
I już wiesz, Eto, dlaczego powinnas traktować swoje problemy z przymrużeniem oka. Oraz, miast matczyną intuicją, kierować się opinią, nie zawsze kompetentnych, przedszkolanek.

Rajtuzy z majtkami czasami opadaja 41.gif


to po co dajecie dzieci do przedszkola jeżeli przedszkolanki są niekompetentne, złe, nie wiedzące, nie widzące i tylko krzywdzą wasze dzieci? Nic ta intuicja matczyna nie daje, nie podpowiada zeby zabrać z tego zła przydytku pokrzywdzone maluchy? to po co pytacie niekompetentne panie przedszkolanki jak sie zachowują wasze dzieci? i jeszcze czekacie na ich niekompetentne odpowiedzi... 29.gif
Mika
CYTAT(grazia @ nie, 24 lut 2008 - 08:58) *
to po co dajecie dzieci do przedszkola jeżeli przedszkolanki są niekompetentne, złe, nie wiedzące, nie widzące i tylko krzywdzą wasze dzieci? Nic ta intuicja matczyna nie daje, nie podpowiada zeby zabrać z tego zła przydytku pokrzywdzone maluchy? to po co pytacie niekompetentne panie przedszkolanki jak sie zachowują wasze dzieci? i jeszcze czekacie na ich niekompetentne odpowiedzi... 29.gif


pomijając senspowyższej wypowiedzi w stosunku do tematu przewodniego
jednak można mieć obawy i obiekcje do przedszkolanek nawet jeśli samemu kończyło się wych. przedszkolne
przedszkolanka to nie rzecz święta,idealna i nieomylna
można mieć jeszcze większe obawy jeśli temat zna sie od kuchni lub słuchało się historii z życia
każdy rodzic ma obawy a nikt nie ma na czole wypisane jakim jest pracownikiem/człowiekiem
nikt nie jest idealny,przedszkolanka to tylko człowiek,a jeśli ja stwierdzę,że nie ma racji w stosunku do mojego dziecka to JA mam rację bo znam swoje dziecko najlepiej-i często tę rację mam wink.gif
co nie znaczy,że nie odwalają kupy dobrej roboty -te dobre odwalają jej maaasę
grazia
CYTAT(Mika @ nie, 24 lut 2008 - 10:20) *
pomijając senspowyższej wypowiedzi w stosunku do tematu przewodniego
jednak można mieć obawy i obiekcje do przedszkolanek nawet jeśli samemu kończyło się wych. przedszkolne
przedszkolanka to nie rzecz święta,idealna i nieomylna
można mieć jeszcze większe obawy jeśli temat zna sie od kuchni lub słuchało się historii z życia
każdy rodzic ma obawy a nikt nie ma na czole wypisane jakim jest pracownikiem/człowiekiem
nikt nie jest idealny,przedszkolanka to tylko człowiek,a jeśli ja stwierdzę,że nie ma racji w stosunku do mojego dziecka to JA mam rację bo znam swoje dziecko najlepiej-i często tę rację mam wink.gif
co nie znaczy,że nie odwalają kupy dobrej roboty -te dobre odwalają jej maaasę


masz rację. zgadzam sie z Tobą. mnie tylko zastanawia dlaczego pakować do jednego wora i nakładać etykietke "niekompetentne". poza tym one też widzą jak sie dzieci zachowują i też mogą wnieść dużo cennych informacji z których mozemy skorzystać.
Mika
może to dlatego,że spałam dziś 3 godziny ale nie widzę
no cofnęłam się do początku wątku i nigdzie Eta nie naskakuje na nauczycielki
problem dotyczył czterolatki w starszej grupie,później rozciągnął się na zajęcia dodatkowe

powiem tak-nie ma nic gorszego jak znudzone dziecko które więcej wie,więcej umie i mu się nudzi z innymi
jeśli dziecko chce,a rodzice maja czas i możliwości to jak najbardziej dzieci powinny się rozwijać
bo niby skąd będą wiedziay co im się będzie podobało,a co nie
ja żałuję,zę moje Jasię na angielski chodzić nie chciało -potencjał widzę wink.gif na razie z siostrą się uczy
tylko mam mniejszą tolerancję na ilość zajęć pozaszkolnych niż inne mamy wink.gif
Eta
CYTAT(Ciotka Manuela @ sob, 23 lut 2008 - 19:34) *
I już wiesz, Eto, dlaczego powinnas traktować swoje problemy z przymrużeniem oka. Oraz, miast matczyną intuicją, kierować się opinią, nie zawsze kompetentnych, przedszkolanek.

Rajtuzy z majtkami czasami opadaja 41.gif


no tak, że też sama na to nie wpadłam

Wiola kiedyś proponowałaś mi syna, ale może oddasz trochę zrównoważenia? bo cos mi zabrakło.
Eta
CYTAT(grazia @ nie, 24 lut 2008 - 08:58) *
to po co dajecie dzieci do przedszkola jeżeli przedszkolanki są niekompetentne, złe, nie wiedzące, nie widzące i tylko krzywdzą wasze dzieci? Nic ta intuicja matczyna nie daje, nie podpowiada zeby zabrać z tego zła przydytku pokrzywdzone maluchy? to po co pytacie niekompetentne panie przedszkolanki jak sie zachowują wasze dzieci? i jeszcze czekacie na ich niekompetentne odpowiedzi... 29.gif


a kto powiedział że przedszkolanki są niekompetentne, złe, nic nie wiedzące i jeszcze krzywdzą dzieci? I kto tu pakuje wszystko do jednego wora? Coś mi się wydaje że próbujesz przepchnąć jakąś swoją rację ale chyba pomyliłaś adres.
blaire
CYTAT(sylwia65 @ śro, 20 lut 2008 - 10:16) *
Grazia, dzieki serdeczne, bo wczoraj jak Karim sie pluskal w wannie wieczorem postanowilam "wybadac" jak to jest z jego dodawaniem. Pokazalam mu 5 paluszkow u jednej raczki, 5 u drugiej i pytam ile ich ma razem? Dowiedzialam sie ze... 2 raczki icon_smile.gif To chyba wystarczajaco inteligentna odpowiedz jak na 3.5 latka! Potem sama ze swoich obaw sie smialam.


Sylwia, a pokaż mu najpierw 2 palce, a później jeszcze dwa. I wtedy zapytaj. Jestem pewna, że "doda". wink.gif
blaire
CYTAT(Eta @ nie, 24 lut 2008 - 15:03) *
a kto powiedział że przedszkolanki są niekompetentne, złe, nic nie wiedzące i jeszcze krzywdzą dzieci? I kto tu pakuje wszystko do jednego wora? Coś mi się wydaje że próbujesz przepchnąć jakąś swoją rację ale chyba pomyliłaś adres.


Najpierw rację trzeba mieć wink.gif
blaire, mama 6ciolatka chyba nienormalnego, bo znającego wszystkie litery w wieku 3 lat i dodającego wówczas w zakresie 20. Dziś liczy w zakresie tysiąca...
grazia
CYTAT(blaire @ nie, 24 lut 2008 - 16:56) *
Najpierw rację trzeba mieć wink.gif
blaire, mama 6ciolatka chyba nienormalnego, bo znającego wszystkie litery w wieku 3 lat i dodającego wówczas w zakresie 20. Dziś liczy w zakresie tysiąca...

a co z pisaniem i angielskim?? wzglednie niemieckim?
sdw
CYTAT(grazia @ nie, 24 lut 2008 - 08:58) *
to po co dajecie dzieci do przedszkola jeżeli przedszkolanki są niekompetentne, złe, nie wiedzące, nie widzące i tylko krzywdzą wasze dzieci? Nic ta intuicja matczyna nie daje, nie podpowiada zeby zabrać z tego zła przydytku pokrzywdzone maluchy? to po co pytacie niekompetentne panie przedszkolanki jak sie zachowują wasze dzieci? i jeszcze czekacie na ich niekompetentne odpowiedzi... 29.gif


Grazia, powinnas sie nagrać a później sobie odtworzyć. Może by Ci sie rozjaśniło pod czapeczką 41.gif

I nie nadinterpretuj, proszę. Czytanie ze zrozumieniem jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
sdw
CYTAT(grazia @ nie, 24 lut 2008 - 19:01) *
a co z pisaniem i angielskim?? wzglednie niemieckim?


Pozwolę sobie odpowiedziec za Magdę 08.gif Angielski w stopnoiu podstawowy, niemiecki komunikatywnym ale za to chińskie robaczki rozszyfrowuje w mgnieniu oka. A ostatnio zapała miłością do esperanto i języka migowego.


04.gif
blaire
CYTAT(grazia @ nie, 24 lut 2008 - 19:01) *
a co z pisaniem i angielskim?? wzglednie niemieckim?


Ano widzisz, uparciuch do pisania się nie rwie jednak. Za to jak już napisała CM z językami obcymi całkiem nieźle sobie radzi. Angielski marnie- w przedszkolu jakoś zbyt wiele go nie nauczyli, niemiecki natomiast lepiej- takie moje zboczenie, że odkąd mówić zaczął mówiłam do niego czasem po niemiecku, nazywałam przedmioty i po polsku i po niemiecku. Takie zboczenie...
Mika
CYTAT(grazia @ nie, 24 lut 2008 - 19:01) *
a co z pisaniem i angielskim?? wzglednie niemieckim?


trzylatek znajÄ…cy cyfry i litery i liczÄ…cy w zakresie do 10 to nic nie normalnego
też miałam takiego w domu choć nie uczyłam i moja ignorancja w temacie kształcenia maluchów była spora
w tym wieku dzieci same siÄ™ tego uczÄ…
wystarczy dać dobre książki i można siedzieć z kubkiem kawy przed kompem wink.gif
jeśli samo chce to dlaczego nie?
blaire
CYTAT(Mika @ nie, 24 lut 2008 - 19:57) *
wystarczy dać dobre książki i można siedzieć z kubkiem kawy przed kompem wink.gif
jeśli samo chce to dlaczego nie?

Otóż to, ale Mika, nie każda matka tak wyrodna i cyniczna jak Ty czy ja.
Eta
CYTAT(Mika @ nie, 24 lut 2008 - 19:57) *
jeśli samo chce to dlaczego nie?


Mika, no nie czytałaś? bo to zaburza naturalny rozwój dziecka, czy coś w ten deseń icon_rolleyes.gif
Mika
aaa znaczy,że Olka dlatego stuknięta,że nadambitna była? icon_lol.gif
uffff ,a każdy mówił,że ma to po matce
kamień z serca spadł

teraz muszę pozabierać jej encyklopedie i odetnę od programów popularnonaukowych,bo jeszcze się sralowi w głowie poprzewraca
i limit na ksiażki zrobię,bo za szybko czyta
grazia
CYTAT(blaire @ nie, 24 lut 2008 - 19:34) *
Ano widzisz, uparciuch do pisania się nie rwie jednak. Za to jak już napisała CM z językami obcymi całkiem nieźle sobie radzi. Angielski marnie- w przedszkolu jakoś zbyt wiele go nie nauczyli, niemiecki natomiast lepiej- takie moje zboczenie, że odkąd mówić zaczął mówiłam do niego czasem po niemiecku, nazywałam przedmioty i po polsku i po niemiecku. Takie zboczenie...

z tym nazywaniem przedmiotów to dobry pomysł. super niania naklejała karteczki na przedmioty z ich nazwami. Podobnie było w akademii nauki - podobny sposób uczenia. w ciągu 45 minut dzieci w wieku 3-5 przyswajały po 6 wyrazów.
Może dlatego z angielskim gorzej bo w przedszkolu są większe grupy, to tak jak dla dorosłych - wiecej osób , mniej czasy dla Ciebie. dlatego niemiecki idzie lepiej bo masz czas tylko dla synka. Podziwiam Cię za wytrwałość. Pozdrawiam
grazia
MIKA, ETA, SYLWIA65, GOSIAF I BLAIRE, - potrzebuję Wasz przedział wiekowy
18-25
26-33
34-40
41 i wyżej
jezeli zgodzicie się wysłać na priv żeby nie poruszać tego przy publice.
I dzieki koleżanki za pomoc.
sdw
Grazia, trzeba było tak od razu. Krolikom doświadczalnym się płaci 06.gif
grazia
no tak. to było wredne z mojej strony 13.gif
sdw

Eta, ja Ci mogę nawet kawałek serca wysłac ale nie proś o zrownowazenie 03.gif Jak sie pozbędę tej nędzbej resztki ,co mi się ostała to biedne dziatki matuchnę będą oglądały wyzierającą tęsknie zza krat. O ile przeżyją furię 08.gif
Mika
przedział wiekowy kiedy nadambitnie molestowałam dziecko edukacyjnie czy jak stara teraz jestem? icon_lol.gif
grazia
CYTAT(Mika @ wto, 26 lut 2008 - 07:52) *
przedział wiekowy kiedy nadambitnie molestowałam dziecko edukacyjnie czy jak stara teraz jestem? icon_lol.gif


w którym przedziale mieści sie twoja obecna osiemnastka.
obecny przedział wiekowy
Mika
teraz w drugim
ale "chciało mi się" tylko do 25r.ż wink.gif
grazia
CYTAT(Mika @ wto, 26 lut 2008 - 08:52) *
teraz w drugim
ale "chciało mi się" tylko do 25r.ż wink.gif

Dzięki Mika za pomoc.
Fragosia
Graziu - odpowiedziałam Ci na priva.

Ale doczytałam właśnie iż piszesz pracę. Wiem juz po co Ci te przedziały wiekowe. Ale jezeli masz zamiar wykorzystać nasze wypowiedzi na tym forum w jakikolwiek sposób, to chyba nalezałoby najpierw zapytac: "czy mogę?"
Nigdzie nie padło takie pytanie a tylko rządanie podania wieku. Sądze iz wiele osób nie miałoby nic przeciwko gdybys tylko wczesniej zapytała, poprosiła i wyjasniła w czym rzecz.

Nie podoba mi sie to.
grazia
CYTAT(GosiaF @ wto, 26 lut 2008 - 13:43) *
Graziu - odpowiedziałam Ci na priva.

Ale doczytałam właśnie iż piszesz pracę. Wiem juz po co Ci te przedziały wiekowe. Ale jezeli masz zamiar wykorzystać nasze wypowiedzi na tym forum w jakikolwiek sposób, to chyba nalezałoby najpierw zapytac: "czy mogę?"
Nigdzie nie padło takie pytanie a tylko rządanie podania wieku. Sądze iz wiele osób nie miałoby nic przeciwko gdybys tylko wczesniej zapytała, poprosiła i wyjasniła w czym rzecz.

Nie podoba mi sie to.

Dzięki, odebrałam ale odpisać nie mogę z pracy. Nie będę wykorzystywać Waszych wypowiedzi, nie będzie cytatów. Gdybym zapytała to byłoby tak jak z ankietą w pracy - totalny klops. Potrzebowałam coś naturalnego.
Eta
CYTAT(grazia @ wto, 26 lut 2008 - 14:45) *
Dzięki, odebrałam ale odpisać nie mogę z pracy. Nie będę wykorzystywać Waszych wypowiedzi, nie będzie cytatów. Gdybym zapytała to byłoby tak jak z ankietą w pracy - totalny klops. Potrzebowałam coś naturalnego.


i to jest ohydne, nie masz mojej zgody.
brzydzÄ™ siÄ™ takimi tanimi podjazdami
Ila
CYTAT(grazia @ wto, 26 lut 2008 - 14:45) *
Nie będę wykorzystywać Waszych wypowiedzi, nie będzie cytatów. Gdybym zapytała to byłoby tak jak z ankietą w pracy - totalny klops. Potrzebowałam coś naturalnego.


takie zachowanie, jak Twoje dotyczace "badan", jest na naszym forum niedopuszczalne.
Prowadzimy wspolprace w osrodkami badawczymi, ktore na forum i na lamach portalu informuja o swoich projektach badawczych. Także studenci, czy doktoranci prosza uczestnikow forum o udział w badaniach. Takie badania sa u nas przeprowadzane zwykle w postaci ankiet. Na forum sa to specjalne watki, w ktorych podana jest informacja kto i w jakim celu prowadzi badanie.
Oto przyklady:
https://www.maluchy.pl/forum/portal-maluchy...ypl-t50993.html
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...&hl=ankieta
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...&hl=ankieta
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...&hl=ankieta
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...&hl=ankieta
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...&hl=ankieta
i wiele innych.
Do tego celu zostal rowniez stworzony specjalny dzial portalu https://www.maluchy.pl/badania_naukowe/ , a w dziale poswieconym adopcji i rodzinom zastepczym badanie ma z kolei taka postac https://www.maluchy.pl/adopcja_i_rodziny_za...eta/ankieta.php .

Osoby piszace na forum maluchy.pl nie sa krolikami doswiadczalnymi, aby wykorzystywac ich opinie i wypowiedzi nie informujac ich wczesniej o tym. Ludzie nie po to pisza, zeby sie zastanawiac nad tym, czy ktos to w jakims celu wykrzysta. Jest to nieuczciwe i nieeleganckie.
Wypowiedzi poszczegolnych osob sa ich wlasnoscia intelektualna i bez ich zgody nie moga byc w zaden sposob wykorzystane.

I jeszcze cytat dotyczący zasad przeprowadzania badań naukowych:

"2.5 Badania naukowe należy prowadzić w sposób nie uwłaczający godności człowieka i nie naruszający zasad humanitarnych.

Badania, których przedmiotem jest człowiek, należy prowadzić zgodnie z przyjętymi w skali międzynarodowej zasadami deontologii. W postępowaniu z człowiekiem jako przedmiotem badań należy przestrzegać zasady dobrowolnej i świadomej zgody na uczestnictwo w badaniach oraz zasady poufności i anonimowości wyników badań.Jeżeli badany jest małoletni, to należy dodatkowo uzyskać zgodę jego rodziców lub prawnych opiekunów. Osobie badanej trzeba przyznać prawo do wycofania się z uczestnictwa w trakcie prowadzonych badań."

proponuje lekturę całego dokumentu: Dobre obyczaje w nauce
użytkownik usunięty
[post usunięty]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.