To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

LUTUSIE 2008

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Małgosia.K
Dora tak, dzieci rosną szybko jak na drożdżach. 04.gif
Dlatego nie warto dużo kupować ubranek w małym rozmiarze na 56. Szybko robią się za małe.
Ja muszę jutro wybrać się do sklepu po czapeczkę taką welurową, bo tą co mamy jest za mała. 04.gif
Kilka ubranek też już pochowałam bo są za małe. 06.gif
daisy1980
Wczoraj spacerek Nam sie udal 06.gif spacerowalysmy ponad 2 godz. nawet kolezake spotkalam, ktora ma Zuzie 4 -miesieczna 06.gif Teraz bedziemy sobie razem chadzac....

Wieczorkiem natomiast dopadl Moja Mala kryzys. Juz nie wiem, czy Ja cos zjadalam? choc nic nowego nie jadlam niz dotychczas,
Prezyla sie strasznie, plakala, nie mogla wogole zasnac. M. nosil Ja, probowalismy masazu brzuszka. No i w koncu dalismy troszke herbatki kopwerkowej, no i przeszlo. Esputikon w kropelkach tez podalam, wiec nie wiem co zadzialalo, ale pozniej juz ladnie spala....Mama tez 06.gif
Dzis tez na spacerek, jak tylko pranie powiesze...

My jutro bedziemy wazyc Hanie mierzyc. Zobaczymy ile klocuszek juz wazy 06.gif
MadzikD
Witajcie dziewczynki!
Widzę że u Was wszystko ok. Dzieciaczki rosną jak oszalałe a mamy są szczęśliwe i uśmiechnięte. 06.gif Mój mały gdy skończył miesiąc ważył dokładnie 4200 g. Wiec goni. Ale jeszcze troche mu zostało. Pewnie będzie drobniejszy, ale i tak jest super gościu icon_smile.gif

U mnie po staremu. Troszkę lepiej z humorkami małego, brzunio też rzadzej dokucza, ale nie jest do końca dobrze.
Piotruś zaczął się usmiechać i bawić na leżaczku. Wiszamy mu zabaweczki na pałaku nad leżaczkiem i wtedy strasznie fika nóżkami i rusza rączkami przez co dodatkowo cały sie buja i maskotki też. Potrafi tak z godzine leżeć i się bujać i gadać do zwierzaczków. Nareszcie jakiś kontakt z otoczeniem 08.gif

Co do laktatora to ja mam firmy AVENT, ręczny, i jestem bardzo zadowolona. Używam go codziennie i bardzo się sprawdza. Dobrze ssie i szybko odciąga pokarm. Polecam. Ja kupiłam na allegro uzywany, ale cały komplet jak nowy. Za 70 zł. W zklepie ceny zaczynają się od 177 zł. Na allegro widziałam już za 130-150 zł. A wiecie że w angli taki laktator kosztuje w przeliczeniu nie więcej niż 100 zł? Nie wiem skąd ta cena w naszych sklepach...

A poniżej wklejam zdjęcie mojego bąbla.




ameo30
Madzik to dobrze ze mały się troszeczkę wyciszył pamiętam jak emil miał kolki coś okropnego.
A od kiedy wsadzsz małego do leżaczka ja też chcę Hnię wkładać do leżaczk a ale chyba jeszcze jest za mała.
Pisaąłś ze codziennie odciągasz pokarm a powiedz czy podajesz małemu pierś i butelkę bo ktoś mi powiedział ze jak mała zasmakuje w butelce to nie będzie chciała ssać cycusia.
ameo30
A tu zrobione dzisiaj zdjęcie Hani

Małgosia.K
Daisy dobrze, że Hani przeszło. 06.gif Daj znać ile waży.
Ja też jestem ciekawa ile moja waży, a dowiem się dopiero jak pójdę na szczepienie.

A jak będziecie szczepić maluszki?
Tą państwową szczepionką czy tą skojarzoną np. pentaxim?

Madzik śliczne zdjęcia Piotrusia. Fajnie że mały łapie kontakt z otoczeniem i bawi się na bujaczku.

Ameo śliczna Hania.

A u nas moja starsza córka znowu chora. 21.gif Jeszcze co niedawno brała antybiotyk a znów infekcja.
Gorączka i kaszel, gardło czerwone. Nie wiem czy to z poprzedniego się ciągnie czy coś nowego się przyplątało. 32.gif
Jeszcze nie byłam z nią u lekarza, ale teraz najpier zrobię jej wymaz z gardła, bo moze poprzednio antybiotyk nie był odpowiedni. 41.gif
Oj jestem z tego powodu smutna. 32.gif
ameo30
Małgosiu wiem co przeżywasz Emil też niedawno był chory zresztą teraz jak była Pani dr. na wizycie u małej to go od razu przebadała i jeszcze ma brać syropy.
Mam tylko nadzieję ze mała się nie zarazi
*Dora
witam!

małgosiu ja będę szczepić małą szczepionką skojarzoną, nie wiem jakiej firmy bo Pani doktor mówiła że oni mają w przychodni jakieś i takimi szczepią, dodatkowo szczepimy na pneumokoki i rotawirusy

madzik Piotruś śliczny chłopiec i ładnie już waży, aż się wierzyć nie chce że już miesiąc skończył 06.gif

ameo Hania śliczna, duża z niej dziewczynka 06.gif

daisy moja wiki też ma czasem taki dzień że płacze i się pręży jakby nie mogła zrobić kupy, co prawda jest to bardzo rzadko ale położna mówiła że może tak czasem robić, nie ma się co stresować, czasem popłakać dziecko też musi 08.gif

a moja wikunia waży 4080g 06.gif dzisiaj znowu była położna, praktycznie co tydzień przychodzi, zastanawiam się ile tych wizyt ma obowiązkowych bo trzy razy już była 06.gif fajnie bo przynajmniej mi ją waży co tydzień i widzimy jak przybiera na wadze 06.gif
pani doktor zapisała nam witaminę d3 i od jutra mamy dawać po jednej kropelce
my na spacerki jeździmy już codziennie na minimum 1,5 godziny 06.gif wiki bardzo lubi spać na dworze, ledwo ją włożę do wózka i wyjadę na dwór to już oczki zamknięte i śpi 06.gif

no i jeszcze zdjęcia mojej księżniczki z dzisiaj 06.gif właśnie skończyła 3 tygodnie 06.gif





Małgosia.K
Dora śliczną masz córeczkę. 06.gif
U mnie położna była dopiero raz, nie wiem czy jeszcze przyjdzie. A u Ciebie była trzy razy?
W sumie dobrze bo zawsze możesz o coś zapytać lub coś Ci doradzi.

A mojej małej wyskoczyły krostki na czole i za uchem. 32.gif
Jak była położna to powiedziała że to od jedzenia, chyba za dużo zjadałam nabiału. 41.gif
Powiedziała żeby te krostki smarować maścią witaminową.
Nie wiem co można jeszcze zrobić aby te krostki zeszły?
*Dora
małgosiu ja sama jestem w szoku że aż tak często położna przychodzi, jest u nas w każdy wtorek od czasu jak wyszliśmy ze szpitala, jedną wizytę też miała pediatra, teraz na kolejną jedziemy już do przychodni przy okazji szczepień. A co do krostek to mojej małej też wyskakują a jest karmiona mlekiem modyfikowanym, położna mówi że to potówki i tzw. trądzik noworodkowy bo dziecko się teraz oczyszcza, szczerze mówiąc nie znam się na tym, kazała przemywać przegotowaną wodą i rzeczywiście schodzą, niczym innym jej twarzy nie smaruję,

daisy1980
dora duza Twoja Wiki sie wydaje w tym lezaczku, no a w rzeczywistosci tez swoje wazy juz. 03.gif

MadziikPiotrus przystojniak rosnie 06.gif
Malgosiu Moja tez ma kilka takich krostek. Z tego co czytalam, to jet faktycnie tradzik niemowlecy . Nic z tym nie robic, sam zejdzie.
Ameo widze ze Hanie nam rosna jak na driozdzach 03.gif

Wczoraj tez spacerek byl, ponad 2,5 h. Jak dobrzetak pospacerowac, przynjamniej nie siedzi sie w domu. Oby tak cieplutko juz bylo caly czas. Choc u Nas dzis deszcz zapowiadaja, wiec nie wiem czy pojdziemy...
Mamy dzis wizyte u naszej Pani dr, pomierzyMala i zwazy.

Widze, ze Macie tajkie lezaczki bujaczki, tez Myslimy, aby cos takiego sobie sprawic. Jakas firme mozecoie mi polecic dobra?

Oj Moj glodek spi cos dlugo , a Mamusi juz piesi sie ciezkie robia od pokarmu 06.gif Mam nadziej, ze sie zaraz obudzi 03.gif
daisy1980
No to jeszcze zielona Zabka 06.gif

kasia70
A ja mam ostatnio problemy z internetem , poczytać sobie moge ale piszaniem to juz gorzej.
Wiktorek ma się dobrze , wczoraj była w końcu pani doktor na patronażu.Na spacerki chodzimy, a właściwie mały spi w ogrodzie a ja robie w nim małe porzadki.Apetyt Wiktorowi dopisuje zrobił się spokojniejszy , mniej płacze , za to rozgląda się obserwując wszystko dookoła.Nie lubi lerżaczka i karuzeli , może jest jeszcze zamały.

Dziewczyny kiedy planujecie chrzciny.Bo my z tymi planami zajechaliśmy aż do czerwca , troche póżno mi się wydaje , ale wcześniej zawsze wypada coś innego.
*Dora
witam!

miastowa my chrzciny robimy 6 kwietnia, chciałam na wielkanoc ale mała za późno się urodziła i mało czasu zostało,

daisy ja mam leżaczek fisher price i jest świetny, można go używać do 18kg dziecka więc starczy na długo, może warto iść do sklepu i zobaczyć na żywo leżaczki, może się wam coś spodoba, ja kupiłam taki bo dziewczyny z listopadziaków pisały pozytywne opinie o nim i kilka ma takie, jak na razie nie żałuję zakupu 06.gif

a u nas właśnie zaczął padać deszcz i wieje tak że głowę chce urwać 21.gif tak więc nici ze spacerku 32.gif
to ja uciekam bo o 12 przyjeżdża znowu pediatra, kurcze ile tych wizyt mam to jakaś masakra 21.gif wczoraj była położna a dzisiaj pediatra, w zeszłym tygpdniu było to samo, na kolejny też się pewnie zapowiada bo położna już potwierdziła wizytę w następny wtorek

miłego dnia!
ameo30
miastowa jeżeli chodzi o chrzciny to my planujemy na początek maja.

dorastrasznie często masz te wizyty lekzrza i położnej u nas raz przychodzi położna i raz lekarz i na tym koniec


A oto ubranka które wybrałam dla małej do chrztu raczej kupię to pierwsze ale jeszcze się zastanawiam bo oba mi się podobają


<a href="https://g.imageshack.us/g.php?h=530&i=ubranko1by1.jpg" rel="nofollow" target="_blank">[IMG]

[url=https://imageshack.us]</a>
daisy1980
U nas leje wiec nistety w domku siedzimy 32.gif

Ameoale sliczne ubranka 06.gif Jak dla ksiezniczki. Moja Hania ma obiecane wdzianko od znajomej, ktorej coreczka bla misiac temu chrzczona.
My planowalismy na pocztku maja, ale tam gdzie chcielismy juz miejsc nie ma, wiec albo poszukamy innego lokalu, albo poczatek czerwca,
kasia70
dziewczyny macie jakieś wieści od Neski
*Dora
miastowa Neska się na razie nie odzywa 13.gif obiecała że jak wyjdą ze szpitala to coś napisze 13.gif poczekam jeszcze parę dni i wyślę jej sms-a, nie chcę jej za bardzo zawracać głowy bo i tak ma masę zmartwień teraz żeby Aleks jak najszybciej wrócił do zdrowia

a u mnie dzisiaj nie była pediatra tylko pielęgniarka z przychodni icon_eek.gif ja jestem w szoku tych wizyt icon_eek.gif ponoć to w tej przychodni normalne że tak przychodzą, starają się pomagać młodym mamom i nie tylko, ja myślałam że to znowu pani doktor przyjedzie a tu taka niespodzianka że pielęgniarka przyjechała icon_eek.gif zastanawiam się kto jeszcze do nas zawita, mało tego to ta pielęgniarka mówiła że oni do roku mają maluszki pod opieką domową i mają obowiązkowe wizyty icon_eek.gif

a jutro jedziemy na ciasto urodzinowe do mojego brata 06.gif bratowa piecze bardzo dobrze to znowu będę miała wyrzuty sumienia że nie mogłam się powstrzymać 06.gif 08.gif

ameo śliczne ubranka 06.gif ja też oglądałam je na allegro, mi się podoba jeszcze jedna sukienka razem z płaszczykiem 06.gif na początku kwietnia to nie będzie jeszcze za ciepło to jakiś ciepły płaszczyk muszę mieć, poza tym to zastanawiam się żeby nie brać małej w beciku tylko cieplej ubraną na rękach, nie wiem czy ona nie za mała żeby wytrzymać godzinkę w kościele na rękach, może wózek wezmę żeby sobie poleżała troszkę

daisy duże chrzciny planujecie i chyba robicie w resteuracji?? 06.gif ja robię w domu ale nie robimy dużych, tylko rodzice, chrzestni i rodzeństwo, chociaż wolałabym w resteuracji bo w domu roboty by nie było i jak planujecie przyjęcie - kawa i ciasto czy wystawne z obiadem??
daisy1980
A Ja troche zalamana 32.gif Wczoraj bylismy u Pani dr i Nasza Mala cos malo przybrala przez te 4 tyg. dzis mam z Nia jeszcze raz podjechac ale do drugiej przychodni, bo Pani dr chce sie upewnic, bo moze z waga cos nie tak jest. No w kazdym razie Nam sie wydaje ze przybiera, bo widzimy to po ubrankach i jak ja na rekach nosimy, to wazy juz swoje.
Jak sie potwierdzi, to dostaniemy skierowanie na badania

doraMy tez robimy male chrzciny, tylko rodzenstwo , rodzice, swiadkowie, z tym, ze wolimy zrobic w restauracji, gdyz podadza, obiad i nie trzeba sie o nic martwic. Sprztaniem, przygotowyeaniem....
ameo30
Dora u nas w kościele chrzciny są robione przed mszą i nie ma potrzeby siedzieć z dzieckiem na mszy. W sumie trwaja ok pół godziny albo mniej. A rodzine i chrzestni mogą przyjść na msze wcześniej lub później.
Ja też nie beę miała beciku.
MadzikD
Witam!
Sorki że tsk rzadko tu zagladam, ale nie mam dostępu do kompa, bo mąż zabiera go do pracy.

Po pierwsze - super dzieciaczki!! Oby nadal tak dobrze sie chowały. brawo_bis.gif

Po drugie - ameo ja odciągam pokarm, żeby w niektóre karmienia dać małemu moje mleczko z butli. Swego czasu zauważyłam, że je spokojniej, nie ulewa mu się i wiem przynajmniej ile zjadł. Nie ma problemu z przyzwyczajeniem do smoczka. Je ładnie zarówno z cycka jak i z butelki. Jest mu wszystko jedno. Ale tak było od początku i wiem, ze nie bedzie problemu z rezygnacją z cysia na rzecz smoczka.
Poza tym ostatnio częściej daję Piotrusiowi z cycka niz z butelki, bo chyba dorósł.

Do nas położna przychodziła teoretycznie co tydzień, 4 razy. A w pierwszym tygodniu była lekarka na patronażu.

Jeśli chodzi o krostki, to mój synuś też był obsypany czerwonymi krostkami. Początkowo na policzkach, potem na szyjce i za uszkami. I dodatkowo miała tak jakby kaszkę pod skórą. Diagnoza pediatry - skaza białakowa, odstawić nabiał. Zanim zaczęłam stosować dietę krostki zaczęły znikać i dzisiaj, tak po ok. tygodniu, jest już ok. Tylko zostało kilka grudek pod skórką, na policzkach, które czasem rowijają sie w coś co przypomina pryszcza, z białym czubkiem na szczycie krostki. Z dnia na dzień jest coraz lepiej więc sądzę że niedługo będzie miał juz ładną cerę.
Tak więc, nie zawsze zmiany na skórze to skaza, czasem to po prostu tzw. trądzik niemowlęcy czy inne zmiany kontaktowe na otoczenie.

Ciekawe ile mój synus waży, bo z dnia na dzień robi się coraz cięższy. Z 4500 g to ma na 100% bo kolosik jest już niezły. A na nóżkach po 3 fałdki 06.gif
*Dora
daisy miejmy nadzieję że ta waga była zepsuta i mała ładnie przybiera na wadze blagam.gif a jak odciągasz pokarm to ile mała zje na raz z butelki?? moja wiki je 120ml co 3 godziny, tylko że ja karmię mlekiem modyfikowanym, i wiki przybiera 300gram na tydzień 06.gif we wtorek ważyła 4080g a jak wychodziliśmy ze szpitala to miała 3280g, mały żarłok z niej ale co mam zrobić jak ona tyle chce jeść, jak zrobię mniej mleka to krzyczy jak nie doje swojej porcji 08.gif

madzik no to Piotruś ładnie przybiera 06.gif szybko odrobił niższą wagę 06.gif

a u nas pogoda okropna 21.gif cały czas pada deszcz i jeszcze okropnie wieje 21.gif znowu nici ze spacerku 32.gif dzisiaj jedynie pojedziemy do brata na urodziny, chociaż i tak się wacham czy w taką pogodę z maleństwem się wybierać 13.gif

ameo to fajnie że u was chrzczą przed mszą, ja tu nie wiem jak się to odbywa bo mieszkamy od niedawna i nie dowiadywałam się jeszcze jakie panują zwyczaje w naszym kościele, dla mnie było by lepiej żeby było szybko bo z takim małym dzieckiem na całej mszy siedzieć to mi się nie uśmiecha, no cóż, trzeba to przeżyć i mieć za sobą 06.gif

wiki też ma krostki na policzkach, jedne schodzą i pojawiają się nowe, jak mają taką żółtą końcówkę to to jest potówka, bynajmniej tak twierdzi moja położna 06.gif ja się tym za bardzo nie przejmuję, przemywam przegotowaną wodą i schodzi, pewnie niedługo zejdą wszystkie i cera się jej poprawi 06.gif
Neska
witam dziewczyny
u nas juz dobrze, wrocilismy ze szpitala i juz tam wracac nie chcemy i nie chcemy przechodzic drugi raz tego cosmy przeszli 43.gif
teraz juz musi byc lepiej

piekne te Wasze dzidzie, pieknie rosna i byle zdrowe byly, to najwazniejsze icon_smile.gif
anka irl
Cześć.
Sliczne sÄ… wszystkie dzieciaczki.
Neska dobrze,że u was już wszystko ok.
Eryk na 4 tyg. wazy 4700g czyli od urodzenia przybrał 1100.Karmie go tylko piersią.Ja jem dużo owoców i warzyw,nie jem smażonego i ostrych rzeczy.odpukać nie mamy problemów z brzuszkiem ani z kupkami.
Tylko mi ciężko z dwójką małych urwisów.Bo cały dzień tylko karmie albo przewijam i nawet na spacer to ciężko nam wyjsc bo Aleks niestety nie chce iść przy wózku tylko zwiewa mi na ulice.ale byle do czerwca i wracam do polski.
kasia70
Neska fajnie że wróciliście do domu, teraz na pewno bedzie dobrze.

Stawiam kolejeczke soczku za ukonczony 1 miesiac mojego wiktorka.
*Dora
neska jak dobrze że już jesteście w domku i z Aleksem wszystko w porządku 06.gif szpitalom i chorobom mówimy zdecydowane NIE 06.gif :nie nie!

miastowa to kolejeczka za miesiÄ…c Wiktorka impreza.gif

anka współczuję z dwoma urwisami icon_mrgreen.gif podziwiam i tak że sobie jakoś dajesz radę bo ja czasem z jednym wymiękam a moja córcia nad wyraz spokojna jest 02.gif

a my byliśmy dzisiaj na urodzinach u brata i zostaliśmy oficjalnie zaproszeni na jego ślub 06.gif odbędzie się 20 września 06.gif czas najwyższy na niego bo dzisiaj skończył 32 lata 08.gif ale się cieszę 06.gif
Małgosia.K
Neska to dobrze że już jesteście w domu i Aleks ma się dobrze.

Madzik a smarowałaś czymś te krostki czy tylko przemywałaś wodą ? Po odstawieniu nabiału pomogło? Ja też nabiał odstawiłam i czekam na poprawę.

Miastowa to pijemy soczek impreza.gif

Aniu napewno jest teraz ciężko przy dwójce małych dzieci, ale później już będzie lżej. 06.gif
Jesz wszystkie owoce i warzywa czy nie których wcale?


Dora to siÄ™ pobawisz na weselu brata. 02.gif

Pogoda nie dopisuje, jest wietrznie, pada deszcz i siedzimy w domu. Kiedy będzie cieplej????
Tak piszecie o wadze swoich szkrabów że jestem bardzo ciekawa jak moja przybiera na wadze? Może ma już 4 kg?
ameo30
Witam w sobotni poranek niestety znowu zimny, a tak chciałąm dzisiaj wyjść z dziećmi na spacerek bo to siedzenie w domu mnie trochę męczy. Cociaż moja Hania jest grzeczna ale Emil się nudzi chciałby sobie pobiegać po podwórku.
Małgosiu ja też jetem ciekawa czy mija mała przybiera coś na wadze, bo przy karmieniu piersią nie widać ile zjada, chociaż tłumaczę sobie że gdyby się nie najadała to by nie spała po 4 czy 5 godzin. A ja muszę jechać w poniedziałek na zakupy kupić Emilowi buty na wiosnę bo już powyrastał z tych z zeszłego roku. Chyba pojedziemy całą rodzinką, oczywiście jak będzie pogoda.
*Dora
niestety pogoda koszmarna a ma być jeszcze gorzej bo śnieg zapowiadali 21.gif ja chyba dzisiaj wyjdę z małą na chwilę jak nie będzie padać, ewentualnie na tarasie posiedzimy troszkę bo zadaszony a chociaż trochę świeżego powietrza złapie

kładziecie już swoje szkrabki na brzuszek?? ja od wtorku małą kładę, była położna i nam kazała kłaść codziennie kilka razy na parę minut. Wiki się to nawet podoba i główkę cały czas w górze trzyma 06.gif jak zrzucę zdjęcia to wkleję 06.gif

a ja wczoraj byłam na zakupach i nabyłam body i kilka rzeczy w rozmiarze 68 06.gif w body 62 ledwo ją dopinam, pampersy 2 też małe, kupiliśmy już 3, jakoś strasznie szybko rośnie ta nasza córcia, z rzeczy które ja jej kupiłam wchodzi mi w dwie prary pajacyków i jedne spodenki 06.gif dobrze że goście jak przychodzili zobaczyć małą to przynosili trochę większe ciuszki 08.gif 03.gif

no i załatwiliśmy chrzciny na 6 kwietnia 06.gif trochę mnie zdenerwowali bo w jednym kościele nie chciał nam ksiądz ochrzcić bo nie mamy ślubu kościelnego 21.gif jaka paranoja, w drugim kościele żadnych scen nie było i ksiądz szczęśliwy że rodzice przychodzą i chcą dziecko ochrzcić
MadzikD
Małgosiu ja krostki najpierw smarowałam Bepanthenem ale potem zaprzestałam i same zeszły. Myłam buzię wodą, jak zwykle przy pielęgnacji małego. Same zeszły. Tylko ta lekka kaszka została. Położna mówiła że nie ma co kombinować i nie stosować żadnych wyjątkowych specyfików. I smaruję buzię codzinnie po kąpieli kremem Oilatum, który dostałam w próbkach jak wychodziłam ze szpitala.
Diety bezmlecznej nie stosujÄ™.

My kładziemy Piotrusia na brzuszku prawie od początku, pomimo nie zagojonego pępka. Jak widziałam, że boli go brzuszek nie przejmowałam się pępkiem. I nic się nie stało.
anka irl
Cześć.
U nas pogoda też nie dopisuje.Prawie cały czas wieje.A to niestety uniemożliwia spacerki z maluszkiem.Najbardziej szkoda mi jak jest paskudna pogoda w weekend,bo wtedy z mężem moglibyśmy wyjść na dłuższy spacer z obydwoma urwisami.Ale co zrobić na pogode nic nie poradzimy.

Ja też swojego szkraba kłade codziennie po kilka minut na brzuszku.Ale za długo to nie lubi leżeć.A jak coś tam wyskoczy na buźce to raczej to ignoruje i samo schodzi.Po prostu skóra musi się jakoś oczyszczać.

napaliłam sie w ostatnim tygodniu na bujaczek z fisher price taki 3 w 1 z huśtawką.Pojechaliśmy wczoraj na zakupy i nigdzie nie było.Byłam załamana.Ale znalezliśmy w internecie.Tylko będę musiała teraz poczekać na niego pewnie z tydzień.

Małgosiu z owoców to nie jem cytrusów bo mogą uczalać,a warzywa to głownie marchew,buraczki,brokuły,kalafior.nie jam cebuli,czosnku,papryki.Tak do 3 miesiąca to staram się tak delikatnie jeść,a później wprowadzać powoli wszystkie produkty.Tak robiłam z Aleksem i nie miał nigdy kolek ani innych problemów z brzuszkiem.
Małgosia.K
Madzik, Aniu dzięki za odpowiedź.

Jutro wybiorę się do lekarza, aby obejrzała te krostki.
Ma je na czole, na szyjce i za uszami. Wydaje się, że na czole ma już ich mniej, ale za uszkami są i to sporo. 32.gif

Ja też kładę małą na brzuszku, aby sobie poćwiczyła, ładnie już trzyma główkę. 03.gif
Neska
odnsnie brzuszka- moje wszystkie dzieci spia na brzuchszkach ( po mamie wink.gif ) , Alex tez cala noc przesypia na brzuchu, inaczej nie za bardzo mu sie podoba.
Bylismy na ,,przegladzie" u lekarza i az sie sama zdziwilam bo bardzo ladnie nadrobil zaleglosci po chorobie w wadze i wazy juz 5300 g i ma 57 cm. Kawal chlopa. Ubranka na 62 robia sie nam ciasne i juz piore i przygotowuje 68.
Na swiezym powietrzu jest codziennie bez wzgledu na pogode. Leje, wieje, snieg, mroz 2,5 godzinki musi byc.. Zakladam pokrowiec na wozek i jesli mama jest leniwa i na spacer sie nie chce wyjsc, to wozek wystawiam przed dom i tam Alex sobie poleczkuje.

Glowke trzyma tez bardzo ladnie lezac na brzuchu albo gdy trzymamy go pionowo na rekach. Zaczal w zeszlym tygodniu gaworzyc, a gdy widzi braci to jest po prostu szalenstwo. Usmiech od ucha do ucha, radosc niesamowita. To jednak nieprawdopodobne jak dziecko do dziecka ciagnie.

Malgosiu
- alex tez mial przerozne krosteczki ( nie wspominajac tych ospowych ) i przewaznie bylo to albo po tym co ja zjadlam albo hormony ( bo przez pierwsze 3 miesiace zycia dziecko oczyszcza sie z wszystkiego zlego co przeszlo przez lozysko do niego i robi to wlasnie przez skore)



daisy1980
Zakrecony ten weekend byl i szbko minal... szkoda 32.gif ale od jutra M. bedzie w domku z nami , wiec juz sie czieszymy 06.gif
Znow bylam na zajeciach i M. zostal sam z Mala. Doskonale siobie poradzil, Moje mleczko sciagniete Hania ladnie pije, choc pijac z butelki ulewa, czego nie ma pijac z piersi. W niedzile, to troszke mleczka zabraklo,bo mamusia zabawila dluzej na zajeciach i juz Tatus musial podac sztuczne mleczko Nana1.

No i niestety waga Naszej hani potwierdzla sie taka mala 32.gif dostalam skierowanie na badanie jej moczu i na posiew, no i prubujemy lapac do woreczka specjalnego, co wcale nie jest takie latwe u tak malego dziecka 13.gif No, ale mam nadzije ze sie uda w koncui zbadamy jej mocz, moze jeszcze morfologie bedzimey tez robic.

W sobote wieczorkiem by;li u nas znajomi, dostalismy znow ubranka sliczne rozowe 06.gif A od wujka taka Mate edukacyjna dla malej.
Wczoraj zauwazylismy jak zaczyna ja interesowac karuzela która zawieszona jest nad lozeczkiem 06.gif Nasza hanie tez kladziemy na kilka minut dziennie na brzuszku, aby cwiczyla podnoszenie glowki.

Oj pogoda rzeczywiscie kiepska 29.gif No i Swieat bedzie zimno ponoc 13.gif
daisy1980
A no i Nasza Hania skonczyla mieisac w sobote 06.gif
*Dora
daisy ja właśnie na "Zająca" planuję małej matę kupić, ponoć fajna zabawa dla dziecka 06.gif

a my jutro znowu mamy wizytę położnej więc nam zwarzy małego klocuszka bo jest już co dzwigać na rękach 06.gif w ubranka w rozmiarze 62 to ledwo wchodzi i to nie we wszystkie, część jest już za małych 06.gif papmersy też już 3 kupujemy bo w 2 to miała aż odciski na nogach, niestety za małe były 06.gif

neska to z Aleksa już kawał chłopa 06.gif dobrze że wraca do siebie po chorobie

a co do krostek to wiki też ma, jak jedne zejdą to nowe wyskakują, jakoś się tym nie przejmuję, po 3 miesiącach powinno się unormować
matitka
Czesc!!

My juz w domu. Mały ma skaze białkowa dokarmiany jest nutramigenem, Moja chudzina wazy z 3400g. Przez tydzien przybral 250g. gdzie przez 6 tygodni tylko 100. Mały miał infekcje ukladu moczowego wykryli w posiewie moczu bakterie e-coli i w nosie jakas, przez 10 dni dostawał antybiotyk i wczoraj nas wypuścili do domu. Teraz mam nadzieje, ze zadne cholerstwo nas nie złapie i Tymek nadrobi swoje kilogramy, ale w to cos watpie bo on raczej idzie w zdłuż niż w szerz. Mały ślicznie gaworzy i tak fajnie sie usmiecha jak patrzy sie prosto w oczy. Cała buzia sie smieje.
Kurcze juz zapominałam jak to jest, i mały cwaniak przekreca sie z brzucha na plecy.

A my na pierwsze szczepienie idziemy po swietach, bo przez szpital nam sie wszystko przesunelo w czasie.
ameo30
Matitkato dobrze że już jesteście w domu i z małym wszystko ok. Mój Emil też musiał jeść nutramigien i ładnie przybierał na wadze i jak miał 5 tygodni wykryli u niego bakterie w moczu miał przy tym wysoką gprączkę. Przy wypisie ze szpitala dostaliśmy skieropwanie na badanie UCM ( kontrast układu moczowego) i okazało się że ma refluks drugieo stopnia układu moczowego i co miesiąc przez rok musieliśmy mu robic wyniki na posiew moczu po roku ponowne UCM i już było wszystko dobrze. Była to niedijrzałość układu moczowego. A ty dostałaś skierowanie na UCM ?


A to moja Hania
kasia70
Witam, dzisiaj wyjÄ…tkowo brzydka pogoda,Wieje i pada snieg.

Za to mój synuś robi postępy, pięknie się uśmiecha, noi przespał dzisiaj w nocy 6 godzin bez jedzenia.
Wczoraj byliśmy u lekarza , mały dostał wysypki, diagnoza -alergia.Wiktor dostał maśc do smarowania a ja musze trzymac bardzo rygorystyczna diete.Zero nabiału , jajek , i wielu innych produktów.

Ja też musiałam zmienić małemu garderobe na tę w rozmiarze 68, ale widze że nie na długo to starczy i zaczynam kupować rozmiar 74.
Małgosia.K
Witajcie.
Jestem po wizycie u lekarza.
Te krostki to od tego ,że coś zjadałam. Mam niczym nie smarować i same zejdą.
Teraz muszę uważać na to co jem. 08.gif Mała dietka, nie jeść alergizujących potraw.

Neska to dobrze, że Aleks ma się już lepiej i duży z niego już chłopak. 06.gif

Dora Twoja Wiki to jak na drożdżach rośnie. 04.gif
Choć ja też pampesy już 3 kupuje bo 2 za małe. 04.gif

Daisy przykro mi z powodu Hani. Zrób wyniki, skonsultujecie się z lekarzem i będzie dobrze. Nadrobi jeszcze swoją wage zobaczysz. 06.gif

Matitka współczuję pobytu w szpitalu. Teraz to juz będzie lepiej, Tymek nadrobi swoją wagę. 08.gif

Ameo ale Twoja Hania to duża dziewczyna. Chyba do Ciebie bardziej podobna, co ?

Miastowa 6 godzin snu to super. Mogłaś sobie odespać. 04.gif
A gdzie go wysypało? I jaką dali Ci maść do smarowania Wiktorka?
ameo30
Małgosiu też tak myślę że Hania się coraz bardziej podobna robi do mnie.
A moją małą też dzisiaj wysypałao na buzi ale narazie niczym nie smaruję i ciekawa jestem co miastowa dostała do smarowania i jakbyś mogła mi powiedzieć czego nie można jeść bo mi tez się wydaję że to po nabiale i jajkach postanowiłam je odstawić na kilka dni i zobaczymy.
Narazie zamówiłam płyn oilatum do kąpieli i krem oilatum soft do smarowania. pamietam ze przy Emilu urzywałam tych kosmetyków i były super szczególnie na suchą skórę jak robi się po wysypce na buzi maleństwa.
matitka
amneo mamy skierowanie na badanie UCM na maj, ale lekarka powiedziala, ze jak nic nie bedzie sie dzialo mozemy nawet do wrzesnia sie z tym wstrzymac, bo Tymek jest jeszcze za maly.
ameo30
matitka Emil miał jakieś 10 tygodni jak miał robione UCM, jeżeli mały ma refluks to lepiej to badanie zrobić wcześniej bo będzie musiał przez ok rok przyjmowac furagin zeby nie dopuszczać do ponownego zakażenia układu moczowego. A i małemu dziecku jest prosciej przeprowdzić to badanie bo tak się nie rusza.
matitka
Ja przz 4 tygodnie musze dawac malemu furagin, pozniej zrobic posiew moczu i to badanie UCM.

My dzisiaj bylismy w Olsztynie w poradni preluksacyjnej i nastepna wizyta 06.05. Ja chyba chora bo mi strasznie zimno jest, musze isc do apteki po jakis lek.
Małgosia.K
To stawiam kolejeczkę soczku za ukończony pierwszy miesiąc mojej Agusi. 06.gif 08.gif
kasia70
A u mnie dzisiaj śnieg lezy i -1 na termometrze.Jutro jedziemy z małym na usg bioderek , wcześniej nie zrobiliśmy bo nie miał peselku.Mam nadzieje ze uda mi się też zrobic zakupy w tesco, bo Wiktorowi koncza się pampersy a w naszej mieścinie są duzo droższe.

Mały na krostki dostał do smarowania ELOSONEkrem.Ja oprócz nabiału nie moge jesć niczego co zawiera kakao , cytrusów ,a i kosmetyków używać dla alergików,bo wystarczy ze Wiktor dotknie się do mnie gdy mam coś na sobie uprane w zwykłym proszku i już dostaje wysypki.Mogłam się tego spodziewać , wszyscy jesteśmy alergikami i mały też jest na nią skazany.Chociaż wysypka to dla mnie i tak mniejsze zło , starszy syn od 1 miesiąca życia miał duszności , czesto w nocy musielismy pędzić z nim na pogotowie na zastrzyk , tak jak z drugim synem gdy użadliła go osa , a to jakoś często mu się przytrafiało.
kasia70
A musze jeszcze dodac ze ten 6-io godzinny sen mego syncia to był pojedynczy przypadek , dzisiaj w nocy jadł co 2 godziny a od 5 nie spi wcale.
daisy1980
No, Jestesmy zadowoleni, bo wczoraj bylismy z Mala na wazeniu i przybrala sporo. Udalo Nam sie mocz zlapac mocz, wiec zawiewzlimy na badnie, dzis maja byc wyniki.
Zobaczymy, mam nadzije, ze nic nie wyjdzie, ale najwazniejsze ze przybiera, 06.gif

No, pozniej zagladne jeszcze Bo Hania sie budzi 06.gif
asiaad2
dora, złóz zyczonka wiktorii z okazji pierwszego miesiąca 06.gif
*Dora
Witam!

u nas wczoraj była położna - ostatni raz 06.gif - teraz mamy dzwonić jak coś się będzie działo i będziemy chcieli porady 06.gif wiki waży 4280g i przybrała kilogram od urodzenia 06.gif więc bardzo ładnie 06.gif
ja mam mały meksyk w domu bo staram się nadrobić wszystkie porządki, których zrobić nie mogłam jak byłam w ciąży 06.gif zaczęłam od mycia okien a sporo ich jest 04.gif od jutra już biorę się za pieczenie ciast na święta bo z małym dzieckiem to niestety nie zawsze można sobie coś uplanować, więc robię wcześniej żeby zdążyć 06.gif
6 kwietnia robimy chrzciny to też sporo roboty będzie, tylko jak czas na to znaleźć
no i dzisiaj jedziemy do gina na kontrolę 06.gif myślałyście już o antykoncepcji?? ja chyba zakładam spiralę bo jak na razie drugiego dziecka nie planujemy 08.gif

i stawiam kolejeczkę za ukończony miesiąc Wiki impreza.gif impreza.gif impreza.gif

daisy super że Hania przybiera na wadze, na pewno wszystko jest w porządku

małgosia to kolejeczka za miesiąc Agnieszki impreza.gif

matitka współczuję wizyty w szpitalu ale najważniejsze że Tymek zaczął już przybierać na wadze i wiadomo co było przyczyną, teraz już będzie tylko lepiej
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.