To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Automat do chleba

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Honey*
a napiszcie mi jeszcze ile takie cos ciagnie prÄ…du? bo ja sie z tym bije. dajmy na to ze bedzie chleb pieczony 3x w tygodniu.
widzialam automat dzis w markecie. taki chleb to dosc wysoki, nie?
ten automat co znalazlam na tablicy to silvercrest. ponoc kupiony rok temu. ale nie ma gwarancji. troche sie boje bez gwarancji brac.
ile ten silvercrest ma mocy?
Kocisława zwana Warkotem
Honey* a czy teściowa piecze chleb tak "normalnie" czy zamierza zaczynać od automatu? Ja zaczynałam od automatu,piekłam tak 3 miesiące i automat odstawiłam na półkę.Teraz piekę chleb w garnku rzymskim , w nim też chleb przechowuję.
Honey*
dopiero zaczyna. kiedys kiedys moze i piekla.
ona chce piec chleb dla syna, mojego szwagra, ktory potrzebuje chleb niskobialkowy. jeden chleb 500g kosztuje ok 12zl. 0,5kg maki na taki chleb kosztuje okolo 7,50. ten chleb jest twardy, trzeba go nad para zmiekczyc. a taki upieczony w domu bylby w sam raz do jedzenia. moj maz kreci nosem ze produ to pewnie uciagnie i pewnie nie bedzie sie kalkulowac, ale ona chce i juz.
Kocisława zwana Warkotem
To pieczywo niskobiałkowe niestety nie jest łatwe do upieczenia. Rozumiem że szwagier jest na diecie bezglutenowej? Gluten jest "spulchniaczem" dlatego to pieczywo wydaje się takie "nieświeże".Pieczenie w domu nie będzie dużo tańsze.Sama mąka jest droga,do tego prąd,inwestycja w sprzęt...Niech najpierw teściowa spróbuje upiec ten chleb bez automatu. Pracowałm przez jakiś czas w sklepie z żywnością bezglutenową. Powiem ci że mało który klient piekł sam chleb. Wychodzą straszne "gnioty".
Honey*
dlatego wlasnie maz jest przeciwny. bo pewnie sie to nie bedzie kalkulowac.
babcia meza piecze takie chleby jak szwagier jest u niej i jej wychodza. ale robi to w piekarniku.
ten silvercrest niby ma specjalny program do pieczenia chleba bezglutenowego.
szwagier chleb musi miec niskobialkowy PKU, raczej bezglutenu
w piekarniku sie jej nie chce a automat zrobi za nia icon_smile.gif
Honey*
no wiec dzis przyszedl automat. Zrobilam chleb wg przepisu w instrukcji. Niestety nie upiekl sie wogule. Nie zarumienil sie ani troche. Tyle ze wyrósł. Ale nie upiekł sie.
i teraz nie wiem czy moze cos zle zrobilam czy to wina automatu
nie chce znów prubować bo szkoda mi składników
co myslcie??
wiedzialam ze tak bedzie. tesciowa zobaczyla ze nie wyszedl. Wiec chce odesłac. Zachcianka!
tylko to ja bede sie teraz uzerac ze sprzedajacym na allegro. mam nadzieje ze nie bedzie robil problemow i przyjmie zwrot i odesle kase
Honey*
ponowilam probe upieczenia chleba
tym razem wzielam przepis z internetu specjalnie dla modelu ktory kupilam
i znow nie wyszedl
nie wiem czy mozna cos zle zrobic?
dalam skladniki tak jak pisalo.
super extra urósł ale nie upiekł sie
niby automat grzeje ale nie wiem czy na tyle zeby sie upiekł, nie byl nawet ciut przypieczony
poradzcie cos? mozliwe zeby ani troche sie nie upiekl, nawet jakbym powiedzmy dala czegos za duzo albo za malo??

https://picasaweb.google.com/10785318822276...gCJ_y0sT0_PmSfA
grzałka
Ja mam Lidlowski Silvercrest, służył mi dość wiernie przez 3 lata, ale odkąd mam Thermomixa to go nie używam. Stoi i się kurzy.
moko.
CYTAT(Honey* @ Thu, 11 Dec 2014 - 10:08) *
ponowilam probe upieczenia chleba
tym razem wzielam przepis z internetu specjalnie dla modelu ktory kupilam
i znow nie wyszedl
nie wiem czy mozna cos zle zrobic?
dalam skladniki tak jak pisalo.
super extra urósł ale nie upiekł sie
niby automat grzeje ale nie wiem czy na tyle zeby sie upiekł, nie byl nawet ciut przypieczony
poradzcie cos? mozliwe zeby ani troche sie nie upiekl, nawet jakbym powiedzmy dala czegos za duzo albo za malo??

https://picasaweb.google.com/10785318822276...gCJ_y0sT0_PmSfA

No bo chyba problem jest w tym rośnięciu - urósł za bardzo, stąd pod wpływem temp. po prostu eksplozja jest.
Nie dajesz za dużo drożdzy ?

Ja jak widzę, ze chleb rośnie za mocno, a zostało sporo czasu do wyrastania, to sama go odgazowuję.
Honey*
dałam tyle ile w przepisie
urósł extra nie znaczy ze wyrósł ponad ten pojemnik
on sie nawet nie przyrumienil.
nie znam sie ani troche, nie wiem jak duzy powinien urosnac chleb
dziwi mnie tylko ze on sie nie upiekł ani ani troche, nawet boki nie byly przyrumienione
rysa154
A jaki masz ten automat?

Koleżanka tak miała w zelmerze i sie go pozbyła...ja mam moulinex i jestem zadowolona.
Honey*
no wlasnie zelmer
Honey*
oddalam ten automat. probowalam jeszcze ale to samo, chleb wyrósł ale sie nie upiekł.
skoro zwrocili kase znaczy ze jednak cos było nie tak.
tesciowa znow marudzi o ten automat. mam zamiar kupic ale zwykly w realu
tylko mam pytanie czy to mieszadło mozna wyciagnąć prze pieczeniem chleba?
kiedy ewentualnie, po jakim czasie?
Tigerek
Honey - ja w swoim Silvercreście z Lidla wyciągam tuż po 3. mieszaniu = przed ostatnim wyrastaniem. Nie puszczam automatu gdy mam wyjść zaraz z domu a mieszania trudno przegapić icon_wink.gif Drewnianym widelcem albo łyżką wygrzebuje je i tyle icon_smile.gif - dzięki temu w chlebie mam tylko 2 dziurki po pręcikach a nie po "wiosłach" icon_smile.gif
Honey*
mowisz po 3 mieszaniu
a na jakim programie pieczesz ? tym zwyklym co trwa 3h??
Tigerek
Na zwykłym, razowym, kruchym. Tylko na ekspresie po 2. mieszaniu bo 3. nie ma icon_razz.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.