To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Automat do chleba

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
katiek
Mam sobie wybrać na rocznicę ślubu. Były wątki na ten temat, ale minęło trochę czasu i pojawiły się nowe opcje, nowe modele, więc proszę was o radę. Czego szukać na tak, a przed czym uciekać?? Jakie firmy brać pod uwagę, a jakie omijać szerokim łukiem?? Będę wdzięczna za pomoc.
skanna
Omijać jednomieszadłowe, bo chlebek mały i znika w zastraszającym tempie. Co do reszty, się nie wypowiem, bo chleb piekę rzadko a do wyrabiania pizzy i drożdżowego ciasta to chyba każda dobra icon_smile.gif
katiek
Dzięki skanna.
Odpowiedzcie proszÄ™ bo mi rodzicielka wierci dziurÄ™ w brzuchu
Abotak
Co do jednomieszadlowych ze skanna sie nie zgodze bo wyprobowalam i jedno i dwu. Ta z jednym jest duza ( znaczy chleb duzy wychodzi). Mieszadlo solidne, wysokie wiec swietnie sobie radzi. Mialam Morphy Richards z jednym malym. Nastepna z jednym i duzym.
Pierwsza byla bez zarzutu. Po latach intensywnego uzytkowania tylko sie zaczepy wyrobily i wyskakiwala przy mieszaniu. Mozna bylo wymienic te miske ale dostalam nowa i wieksza ktora sluzy mi kolejne lata (codziennie prawie uzywana, czasem 2x)
Mam tez taka z dwoma mieszadlami. Tez prawie codziennie w ruchu bo na nasze potrzeby.... 37.gif
Chleb tych samych rozmiarow tylko inna forma. To chyba jakas niemiecka hybryda Morphy Richardsa i czegos tam. Delta zdaje sie. Tez jest super. Wyrabia i piecze dobrze.
Ogolnie chyba kazda jest dobra icon_mrgreen.gif choc kiedys slyszalam ze roznei z tym bywa ale to moze jakies poczatkowe modele icon_rolleyes.gif
Jesli chodzi o testy techniczne, to najlepiej Panasonic oceniany. Za nim rozne modele Morphy Richards i Kenwood zdaje sie. Panasonic drozszy no i nie za duzy on jest. Nie pamietam dokladnie jakie sa niuanse techniczne i przewaga Panasonica nad pozostalymi i nie znam tych na polskim rynku. Kolezanka chwalila chyba Alasce, ktos inny AFK (??)
Patrzylabym glownie na pojemnosc jesli jadacie duzo chleba. Choc przy 3osobowej rodzinie to w zasadzie 1.5kg bochenek bylby zadowalajacy.
Kocurek
Przy 3-osobowej wystarczy mały bochenek icon_wink.gif taki ok. 700-800 g. Ja mam Severina z dwoma mieszadałami, i piekę na opcji "mniejszy bochenek" - bo lepszy świeży co dwa dni, niż przez 3-4 ten sam.
katiek
Kocurku, a mogłabyś podać jakiś konkretny model?
Pronto
Ja mam MOULINEX OW 5000, dwumieszadłowy, maksymalna wielkość bochenka 1500 g. Piekę głównie małe chleby 750 g i dla naszej trzyosobowej rodziny wystarcza w zupełności.
Kocurek
CYTAT(katiek @ Sat, 12 Jul 2008 - 10:32) *
Kocurku, a mogłabyś podać jakiś konkretny model?


Ja mam dokładnie taki.
Ewusiek
również mam moulinexa ow5000 , dwumieszadłowy .
jak na razie nie narzekam, mam od maja (kupiłam w promocji), piekę chleby po 750 i 1000 g. , wyrabiam ciasto na bułeczki, pizzę, chałki ...
wiesiołek
Jestem początkująca w temacie i proszę i wytłumaczenie co to znaczy jedno i dwumieszadowy? Gdzie są te mieszadła? Przyglądłam się w sklepach i żadnych mieszadeł nie widzałam, tylko takie foremki blaszane na chleb i tyle. Gdzieś te mieszadła pochowali czy bezmieszadłowe były? Przepraszam za glupotę pytań, ale naprawdę nie kumam tego.
wiesiołek
Jestem początkująca w temacie i proszę i wytłumaczenie co to znaczy jedno i dwu-mieszadowy? Gdzie są te mieszadła? Przyglądłam się w sklepach i żadnych mieszadeł nie widzałam, tylko takie foremki blaszane na chleb i tyle. Gdzieś te mieszadła pochowali czy bezmieszadłowe były? Przepraszam za glupotę pytań, ale naprawdę nie kumam tego.
wiesiołek
Jestem początkująca w temacie i proszę i wytłumaczenie co to znaczy jedno i dwu-mieszadowy? Gdzie są te mieszadła? Przyglądłam się w sklepach i żadnych mieszadeł nie widzałam, tylko takie foremki blaszane na chleb i tyle. Gdzieś te mieszadła pochowali czy bezmieszadłowe były? Przepraszam za glupotę pytań, ale naprawdę nie kumam tego.
Ewusiek
Wiesiołku - te mieszadła są w foremce - jest albo jedno , albo dwa, musisz zajrzeć do środka icon_wink.gif
wiesiołek
W międzyczasie pogrzebałam nieco po necie i znalazłam wypowiedzi , że automaty robia ciasto kluchowate, że bez chrupiącej skórki i że lepiej piec w zwykłym piekarniku. No to mam zagwozdkę. Jakie są wasze doświadczenia? Bo moje piekarnikowe wypieki chlebowe sa zawsze jakieś kruszace sie , sypią sie i ukrojenie kromki jest wyczynmem nie lada- zwykle rozwala mi się na kilka/kilkanaście części. Stąd pomysł na automat -a tam ludziska i odwrotnie piszą...
Pronto
wiesiołku, sądzę, że to kwestia przepisu, a nie tego, w czym pieczesz.
Ja robię ciasto w maszynie, a piekę w piekarniku - nie lubię tych dziur po mieszadłach i lubię jak skórka jest zrumieniona równomiernie.
Mój chleb, który ćwiczyłam do skutku, aż się nauczyłam robić z zamkniętymi oczami, jest świeży 3 dni, a potem w miarę czerstwienia jest coraz smaczniejszy. IMHO.
Ewusiek
ja przez kilka pierwszych miesięcy piekłam w maszynie chleby , potem zaczęłam to robić w piekarniku - tzn maszyna wyrabia (ostatnio tylko programu wyrabianie z wyrastaniem uzywam) , potem wyjmuję , formuję chleb, "wyrasta" sobie spokojnie a potem do piekarnika.
Powiem Ci , że smak chleba upieczonego w piekarniku od tego z maszyny jest inny (na korzyść kuchenki).
Ewusiek
a co do kruszenia się , może zmienic przepis na inny?
wiesiołek
CYTAT(Liberi @ Mon, 01 Dec 2008 - 12:59) *
wiesiołku, sądzę, że to kwestia przepisu, a nie tego, w czym pieczesz.
Ja robię ciasto w maszynie, a piekę w piekarniku - nie lubię tych dziur po mieszadłach i lubię jak skórka jest zrumieniona równomiernie.
Mój chleb, który ćwiczyłam do skutku, aż się nauczyłam robić z zamkniętymi oczami, jest świeży 3 dni, a potem w miarę czerstwienia jest coraz smaczniejszy. IMHO.


Nie chce zaśmiecać tego wątku przepsiami, ale możesz mnie odesłać na mmniam mniam do tego sprawdzonego przepisu albo tam coś zamieścić w temacie kruszenia?
Pronto
CYTAT(wiesiołek @ Mon, 01 Dec 2008 - 13:41) *
Nie chce zaśmiecać tego wątku przepsiami, ale możesz mnie odesłać na mmniam mniam do tego sprawdzonego przepisu albo tam coś zamieścić w temacie kruszenia?


Wysyłam Ci przepis na pw.
minka.
Liberi czy moge prosic tez o ten sprawdzony przepis blagam.gif
Pronto
Wysłałam, chociaż Wiesia twierdzi, że znalazła ten przepis tutaj na wątku chlebowym. icon_razz.gif
tyczka
Dla mnie też.. poproszę, jeśli można..
minka.
Dzieki Liberi 02.gif
Kocurek
Ja piekę w maszynie, jest cudownie zrumieniony i chrupki, i nie kruszy się (krupczatkowy sie bardzo kruszy, ale jest smaczny, cos za coś) i nie wyobrażam sobie paćkania na dwa fronty, czyli przekładania do piekarnika. Wrzucam składniki, i ide w czorty icon_wink.gif no, pilnuje pipczenia icon_wink.gif bo wyciągam zawsze mieszadła.
MamaJiP
A jakiej firmy kupić automat, bo bym chciała kupić. I gdzie znajde przepisy icon_question.gif
Kocurek
Ja kupiłam na Allegro, bo w sklepach wybór był niewielki, tylko jednomieszadłowe automaty. Ja chciałam dwumieszadłowy, i taki mam.
Przepisy sa tu w wątku "chlebowym" - i one Ci spokojnie wystarczą icon_biggrin.gif a jak nie, to w sieci ich pełno.
MamaJiP
A jakiej firmy icon_question.gif
Ewusiek
CYTAT(Kocurek @ Fri, 12 Dec 2008 - 13:34) *
i nie wyobrażam sobie paćkania na dwa fronty, czyli przekładania do piekarnika.



icon_smile.gif ja tam się nie paćkam icon_smile.gif , po prostu wyjmuję , formuję ,a potem do piekarnika (po wyrośnięciu oczywiście).

a z piekarnika ma lepszy smak, niż pieczony w automacie (ale to jest moje zdanie)
kachaaa
my mamy Moulinex jednomieszadełkowy max wielkość 1 kg, wszystkim polecam przestałam kupować w sklepie pieczywo jedynie od czasu do czasu jakieś bardzo ciemne pieczywo lub bułki.
Abotak
CYTAT(Ewusiek @ Fri, 12 Dec 2008 - 21:20) *
icon_smile.gif ja tam się nie paćkam icon_smile.gif , po prostu wyjmuję , formuję ,a potem do piekarnika (po wyrośnięciu oczywiście).

a z piekarnika ma lepszy smak, niż pieczony w automacie (ale to jest moje zdanie)


a mi i packanie nie przeszkadza (choc co toz a packanie-przelewam z formy do keksowki- resztki na zaczyn zostawiam, nic sie nie packa) bo pieke od jakiegos czasu chleb na zakwasie tylko i idzie na 2 maszyny do zarobienia, natomiast pieczenie juz w piekarniku zdecydowanie. I rewelacyjny jest 06.gif
Nawet mi ludziska znajomi wyjezdzajacy do Polski na swieta zamawiali na wywoz 37.gif
Ale fakt, o niebo lepszy od sklepowych jakichkolwiek i od tego na drozdzach wiec sie troche `packam` (glownie z zaczynem chyba bo lycha trzeba zamieszac) ale z wielka przyjemnoscia bo warto. 08.gif
Kocurek
CYTAT(Kocurek @ Fri, 12 Dec 2008 - 13:57) *
Ja kupiłam na Allegro, bo w sklepach wybór był niewielki, tylko jednomieszadłowe automaty. Ja chciałam dwumieszadłowy, i taki mam.
Przepisy sa tu w wątku "chlebowym" - i one Ci spokojnie wystarczą icon_biggrin.gif a jak nie, to w sieci ich pełno.


Ja mam Severina.
tyczka
Kocurek, ta strona Allegro siÄ™ nie otwiera...podasz raz jeszcze?
Liberi, czy mogę również ten sprawdzony przepis na chlebek..?

Poczytałam nieco o tym w internecie i już wiem- albo Severin Inox, albo mulinex, ten mniejszy..Hmm...

Druga ważna sprawa: sprzedawcy piszą "wypiek chleba francuskiego", co jest, jak sądzę, wprowadzaniem w duży błąd, pewnie sami nawet nie wiedzą...
Otóż na "zachodzie"- francuski chleb, to po prostu biały zwykły chlebek- tak też jest i u nas. I nijak ma się to do wyobrażenia, że maszyna jeszcze mi prawdziwe ciasto "francuskie" zrobi.. 21.gif
Ewusiek
ten program jest do pieczenia francuskiego, białego chleba, a nie wyrabiania francuskiego ciasta icon_smile.gif

w moulinexie jest to program nr 2 ( z przepisów z moulinkowej książeczki piecze się na nim biały chleb i wiejski)
tyczka
A. no właśnie o tym mówiłam,wiem o tym .. po co sprzedawcy na allegro wprowadzają ludzi w błąd?

Dobrze- Moulinex, Severin, czy Zelmer..?
Ewusiek
CYTAT(tyczka @ Sun, 01 Feb 2009 - 13:01) *
A. no właśnie o tym mówiłam,wiem o tym .. po co sprzedawcy na allegro wprowadzają ludzi w błąd?

Dobrze- Moulinex, Severin, czy Zelmer..?



a piszą na allegro ,że robi chleb francuski czy ciasto francuskie ? icon_wink.gif - jeśli pieczywo to imho nie błąd

ja mam moulinka , ale ma dwa mieszadła ( a ty szukasz z jednym?) , jak na razie nie narzekam (mam go od maja, na początku w nim piekłam , a teraz tylko wyrabiam , a chleb piekę w piekarniku (sporadycznie piecze się w maszynie)

nie wiedziałam, że zelmer ma również maszyny do chleba icon_smile.gif
tyczka
Ciasto, Ewusiek, ciasto, przecież PISZĘ wyraznie,że wprowadzają ludzi w błąd 21.gif nienie.gif

Nie wiem, jakiego szukam, jedno- czy dwu- mieszadłowego, bo nawet nie wiem, co to za różnica, zresztą nieważne..
Chciałabym po prostu,żeby był DOBRY jakościowo i w miarę cichy.
Ewusiek
Tyczka , a zobacz czy na stronie elektrody nie ma wypowiedzi na temat automatów do chleba ? co prawda ja tam śledziłam wątek pralkowy , ale ogólnie tam jest o różnych sprzętach - więc może wątek automatów też się tam znajdzie.

ja się mogę tylko wypowiedzieć na temat moulinexa (moja siostra również ma)
Kocurek
Zelmer dobra firma, ale u nich widziałam tylko automat jednomieszadłowy. Podobnie jak Severin Inox. Ja mam taki / taki. Ten tez wygląda na dwumieszadłowy.
Rafaelka
Wyszukałam sobie coś takiego:
https://www.allegro.pl/item603742346_automa...k_promocja.html

Z tego, co widze, to jest model jednomieszadłowy. Nie wiem, czy dla naszej czwórki to wystarczy i czy w ogóle sobie zawracać głowę. Poradzicie coś?
Pogoda
Chciałam tylko podziękować wszystkim, którzy tworzyli i dyskutowali w wątkach na temat automatów do chleba icon_wink.gif.

Kupiłam automat za 149 zł, w dyskoncie ALDI. Nazywa się Primo, produkowany w Belgii, jednomieszadłowy. Kupiłam totalnie "przypadkiem" - byłam w tym sklepie, sprzęt był niedrogi i w dodatku ma 3 lata gwarancji. A ja się od dawna zastanawiałam nad automatem, tylko jakoś nie mogłam zdecydować... A za taką cenę, to stwierdziłam, że w ramach eksperymentu warto spróbować...

Właśnie spałaszowaliśmy pierwszy chleb z automatu i jesteśmy zachwyceni. Już wiem, że od tej pory automat będzie stale w użyciu... Jeszcze tylko muszę zacząć na zakwasie piec, bo na początek postanowiłam spróbować z drożdżami icon_wink.gif.

DZIĘKI!!!
Politea
CYTAT(katiek @ Sun, 06 Jul 2008 - 13:45) *
Mam sobie wybrać na rocznicę ślubu. Były wątki na ten temat, ale minęło trochę czasu i pojawiły się nowe opcje, nowe modele, więc proszę was o radę. Czego szukać na tak, a przed czym uciekać?? Jakie firmy brać pod uwagę, a jakie omijać szerokim łukiem?? Będę wdzięczna za pomoc.

Ja mam morphy richards z jednym mieszadłem, jestem zadowolona, brakuj w nim tylko formy do bagietek, itp. ale za foremkę bym nie dala 6stów.
Macio
Podbijam, są nowości na co zwócić uwagę?
Takie typu Lidl mogą być?
Ketmia
Mój kolega z pracy ma i bardzo sobie chwali. Piecze codziennie i czasem przynosi do pracy. Bardzo dobre bułki wychodzą icon_smile.gif.
Ketmia
2x to samo mi poszło
Tigerek
Mam lidlowski od sierpnia. Piekę co drugi dzień średnio. Sprawdza się rewelacyjnie. Oprócz chleba piekę w nim zwykłą drożdżówkę z kruszonką, czasami używam programu do zagniatania ciasta i potem tylko formuję drobne pieczywo czy wykładam blaty na pizzę.

corti
Ja też kupiłam w sierpniu icon_smile.gif rewelacja i chleb i ciasto drożdżowe icon_smile.gif

Szczególnie polecam chlebek z żurawiną icon_smile.gif
Honey*
podnosze watek
tesciowa chce kupic
ja sie kompletnie nie znam
podpowiedzcie jaki
-zeby nie ciagnÄ…Å‚ za duzo prÄ…du ktorego i tak placimy duzo
-w cenie do 200zl

ja myslalam o takim https://allegro.pl/automat-do-pieczenia-chl...4831636988.html

moko.
Z własnego doswiadczenia napiszę:
- miałam dwa dobre automaty z mulinexa, wartość jeden 250 zł kupiłam tutaj na forum używany lekko, drugi nówka -450 zł. Oba szlag trafił po 1,5 roku. Silnik padł...

- od kilku miesięcy mam automat z biedronki - jakość wypieku taka sama!
Jedynie forma chleba jest inna. Ten z biedronki ma jedno mieszadło.610w


Szczerze za cenÄ™ jednego markowego automatu mam dwa inne.

Tigerek
Wiem, że w Lidlu pojawiają się sezonowo, ale czasem na Allegro można Silvercresta kupić - mam 5 lat, bezawaryjny icon_smile.gif
Honey*
wlasnie znalazlam na tablicy za 100zl icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.