To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mam w kuchni mało miejsca, a w portfelu mało kasy ;)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
użytkownik usunięty
Chcę kupić ekspres ciśnieniowy i/lub (jeszcze nie wiem) coś na kształt robota kuchennego.

Jeśli chodzi o "robota", to myślałam o czymś takim.

Ekspres natomiast nie musi mieć młynka, ale musi parzyć kawę "jak w kawiarni" icon_wink.gif

Wasze rady i uwagi mile widziane.
Sabina
Mam taki mikser od lat, już drugi w sumie. Jestem zeń bardzo zadowolona. icon_smile.gif
Do kawy nie mam nic, więc się nie znam i nie doradzę, ale mikser możesz brać w ciemno. icon_smile.gif
tyczka
Kochana, ale żeby ekspres parzył "kawę jak w kawiarni"- zalezy czego oczekujesz, pracowałam swego czasu w kawiarni, więc wiem,
"z czym to się je". Ważna jest odpowiedniej jakości mieszanka kaway, którą wsypujesz.

Druga rzecz, to czego oczekujesz od ekspresu? Bo spotkałam się z osobą, która to myślała,że dobry ekspres sam jej zrobi cappuccino, latte itd... 04.gif
...asia...
tyczka a ten nowy Dolce Gusto Krupsa tak właśnie nie robi>????
Bo się zasadzam na niego 06.gif .
Beciak1
Ja również polecam tego robota. Mam, używam i świetnie się w kuchni sprawdza.
użytkownik usunięty
CYTAT(tyczka @ Fri, 23 Jan 2009 - 17:37) *
Druga rzecz, to czego oczekujesz od ekspresu? Bo spotkałam się z osobą, która to myślała,że dobry ekspres sam jej zrobi cappuccino, latte itd... 04.gif

Chodzi mi o to, żeby wychodziła taka kawa gęsta, "mięsista", z taką lekką pianką (nie mówię o mleku, rzecz jasna). Wiem, że najważniejsza jest sama kawa. Może doradzisz gdzie można kupić odpowiednią mieszankę?

Czy ktoś ma fajny ekspres (taki do tysiąca złotych, czyli bez młynka) i jest zadowolony z efektów?

A na tego Brauna-robota chyba już zaczynam zbierać icon_smile.gif
sdw
Dla mnie natomiast podobne roboty to jedna wielka pomyłka. Kupiłam taki kilka lat temu, konkretnie sześć, zresztą u nas, na Maluchach icon_wink.gif , i leży i się kurzy. Kilka razy utarłam w nim buraki. To wszystko. Po pierwsze zajmuje toto w kij miejsca. I to wcale nieprawda, że wszystkie akcesoria da się w tym upchnąć icon_confused.gif Po drugie, na myśl o tym, ile będę miała mycia odechciewa mi się używania robota. Do zmywarki nie pcham, bo mi zajmuje 1/4 dolnego kosza. Czyli tyle, ile sześć talerzy dużych, sześc głebokich i kilka kubków. Strata miejsca.

Mogę natomiast z czystym sumieniem polecić ekspres. Piszesz, że portfel nie ciązy Ci nadmiernie, polecam więc tym bardziej icon_mrgreen.gif ekspres AEG. Modelu nie pomnę ale jest to najtańszy dostępny w Media Markt model tej firmy (o ile nie jedyny). Dwa lata z hakiem temu zapłaciliśmy za niego około 230 złotych, nie pamiętam już dokładnie, i do tej pory sprawuje się rewelacyjnie. A kawę parzy doskonałą. Mówię to, kawoszka od zarania dziejów. Prosty jest, bez udziwnień i mnogości funkcji, ale my takiego własnie prostaka potrezbowaliśmy. W tej chwili są one w Media poniżej 200 złotych. Przynajmniej były przed świętami.
jaAga*
Ja też mam tego robota-mogę polecić, ułatwił mi pracę w kuchni.
użytkownik usunięty
CYTAT(stara dobra wiolontela @ Fri, 23 Jan 2009 - 21:39) *
Dla mnie natomiast podobne roboty to jedna wielka pomyłka. Kupiłam taki kilka lat temu, konkretnie sześć, zresztą u nas, na Maluchach icon_wink.gif , i leży i się kurzy. Kilka razy utarłam w nim buraki. To wszystko. Po pierwsze zajmuje toto w kij miejsca. I to wcale nieprawda, że wszystkie akcesoria da się w tym upchnąć icon_confused.gif Po drugie, na myśl o tym, ile będę miała mycia odechciewa mi się używania robota. Do zmywarki nie pcham, bo mi zajmuje 1/4 dolnego kosza. Czyli tyle, ile sześć talerzy dużych, sześc głebokich i kilka kubków. Strata miejsca.

Wiolka, jak to zajmuje miejsce? Widziałam go dzisiaj w Saturnie i wydawał mi się mały. Może o czymś innym mówimy.
użytkownik usunięty
Wiolka, a ten ekspres to może któryś z tych:

https://www.ceneo.pl/234523

https://www.ceneo.pl/93901

https://www.ceneo.pl/93900
Ciocia Magda
Ja od niedawna mam ekspres ciśnieniowy - Zelmer Supremo. Dość długo szukałam, czytałam forum caffeprego - i w końcu postapiłam wbrew tamtejszym zaleceniom 37.gif - bo nie kupiłam produktu firmy specjalizującej się w ekspresach. Wybrałam go bo: pod dyszę wchodzi nie tylko filiżanka ale i duży kubek (ja piję kawę w kubku), ma tackę do podgrzewania filiżanek (na górze), stalowy boiler, regulowaną objętość kawy (tzn. można lać standardowe espresso pojedyncze i podwójne, a można nacisnąć przycisk manual i leje się tyle wody ile nam się akurat chce). Na dodatek ta tacka na której stawia się filiżankę jest wysuwana, więc bez problemu utrzymuję ją w czystości, wylewam zbierającą się wodę itp. Ekspres jest dość masywny, ciężki więc nie "lata po blacie" przy parzeniu kawy. Na dodatek ma jakiś tam system Crema - i zawsze robi piankę, nawet jak zaparzam zwykłego zielonego Jacobsa. Spienianie mleka jest też bezproblemowe, nie zdarzyło mi się, żeby nie wyszło. Acha, do ekspresu dołączony jest stalowy dzbanek do spieniania mleka i łyżka do nabierania kawy z tamperem (takim trzonkiem do ubijania kawy na sitku) - czyli nic nie trzeba dokupować. Można też ponoć parzyć w nim kawę z saszetek - nie wiem, nie próbowałam.
Podoba mi się też wyczerpująca instrukcja.

użytkownik usunięty
Wiolka, Magda, bardzo Wam dziękuję za szczegółowe opisy. Sabinie, Beciakowi i Jadze dziękuję za potwierdzenie, że ten blender Brauna się przydaje w kuchni. A u Tyczki zamawiam przepis na dobrą kawę z dowolnego ekspresu icon_wink.gif

Mieliśmy sobie kupić taką "domową kawiarnię" na dziesiątą rocznicę ślubu. Ta minęła bezpowrotnie już jakiś czas temu, a ekspresu ciągle nie mamy. Nie chcę czekać do jedenastej icon_wink.gif Musimy go kupić w miarę szybko, zanim pojawią się pilniejsze wydatki icon_wink.gif
sdw
Tak, jeden z tych. Pierwszy albo trzeci. Tzeci ma taki sam napis jak mój (czyli aeg elektrolux) ale 14 bar, trezci zaś ma tylko logo aeg ale za to piętnaście bar. Ja mam zaś logo aeg/elektrolux i 15 bar icon_wink.gif

Przeczytałam opisy obu i nadal nie wiem, który to mój, bo róznic między nimi prawie nie ma. Przyjmijmy, że ten piętnastobarowy icon_wink.gif

Aha, parząc kawę w tym ekspresie trzeba pamiętać, zeby kawa była grubo zmielona. Zbyt mocno zmieloną zatkałam sobie sitka. Nawet do reklamacji nie niosłam, choć na zapchani sitek przysługuje, tylko dokupiłam nowe, chyba 15 złotych dałam.

IMHO ten ekspres jest idealny do codziennego uzytku dla pijających kawę nie zaś cudujących z kawą icon_wink.gif
skanna
Paka, AEG Crema 120 robi imho lepszą, bardziej aromatyczną kawę, niż AEG Crema 150. Nie wiem czemu, oba mam dobrze przetestowane, bo są w rodzinie. Ten czarny służy użytkownikom już jakieś 7 czy 8 lat, z czego co najmniej 5 był użytkowany bardzo intensywnie. Piankę kawową robią oba przepiękną.
A do spieniania i tak najlepszy jest dzbanek ręczny icon_smile.gif Gdybym nie miała kasy na automat z młynkiem, a musiała teraz kupić jakiś ekspres, to najprawdopodobniej byłby to jeden z tych właśnie.

Aczkolwiek opis Magdy też brzmi bardzo zachęcająco.
sdw
O własnie, w moim też można użyć kubka. Nawet duzego.
sdw
No i znowu muszę dodać, bo doczytałam Magdę. AEG tez ma dołaczoną miarkę do kawy oraz wysuwaną podkładkę. Łatwo utrzymać go w czystości.
użytkownik usunięty
Hmmm... Już mi zaczyna kawą pachnieć w domu... icon_smile.gif I ta cena taka rozsądna.

A zielony Jacobs to jest według Was grubo zmielony? Bo ja dokładnie taka zielona w temacie jestem, że nie wiem.

Edit: Skanna, dzięki za cenne dopowiedzenie icon_smile.gif
sdw
Piankę robi bez względu na to jaką kawę się wsypie.
skanna
CYTAT(Paka @ Fri, 23 Jan 2009 - 21:37) *
A na tego Brauna-robota chyba już zaczynam zbierać icon_smile.gif


Paka, ale wiesz, że nie musisz zbierać aż 399 zł?

https://www.neo24.pl/blender-reczny-mr-6550-mfp-hc.html
użytkownik usunięty
CYTAT(skanna @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:10) *
Paka, ale wiesz, że nie musisz zbierać aż 399 zł?

https://www.neo24.pl/blender-reczny-mr-6550-mfp-hc.html

Skanna! Dzięki icon_smile.gif
skanna
Neo ma punkt odbioru we Wrocławiu tuż obok mnie icon_smile.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(skanna @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:12) *
Neo ma punkt odbioru we Wrocławiu tuż obok mnie icon_smile.gif

Właśnie szukam na ich stronie i nie znajduję adresu icon_smile.gif To teraz już wiem. Jeszcze raz wielkie dzięki.
tyczka
Paka, jeśli mogę Ci służyć "kawiarnianym doświadczeniem", to pytaj ile chcesz. Zwłaszcza,że we Wwiu pracowałam 08.gif

Co do mieszanki kawy, to nie chciałabym żadnej marce robić kryptoreklamy, moze na priv..? Chociaż.. ja wiem..
skanna
Tyczka, a możesz założyć na mniamie kącik porad kawowych? Bo ja też zainteresowana.
użytkownik usunięty
Tyczka, jeśli nie jesteś właścicielem danej marki, to spokojnie możesz robić kryptoreklamę icon_smile.gif A nawet reklamę. Przecież po to właśnie jest forum "co warto". icon_smile.gif
Abotak
CYTAT(Paka @ Fri, 23 Jan 2009 - 16:27) *
Ekspres natomiast nie musi mieć młynka, ale musi parzyć kawę "jak w kawiarni" icon_wink.gif



Co do robota, mam do 2 slabosc, ale nie wiem czy ktorys spelnia warunki cenowo-gabarytowe icon_smile.gif

A express do kawy mam na oku i bede zamawiac ten i wylacznie ten:


https://www.electrical123.com/products/Prod...urce=Affiliates

jako ze w testach robienia kaw roznych wypada najlepiej i nie dorownuja mu nawet te z duzo wyzszej polki.
5-gwiazdkowe espresso, cappuccino i pianka rzecz jasna icon_smile.gif

A i miejsca niewiele zajmuje jak na express do kawy
tyczka
A wiecie, że to może i dobry pomysł z tym kącikiem. Zwłaszcza,że mam teraz sporo czasu 08.gif
Tylko jak to widzicie?Proszę o pomysły. Pytacie,ja staram się odpowiedzieć? Czy też sama mam wpisać parę wytycznych? przepraszam za OT
...asia...
tyczka pytanie Ci zadałam 32.gif .


Bogusiu patrzę, że ten "Twój" ekspres i całkiem niedrogi jest 06.gif
tyczka
Asiu, poszperałam trochę w internecie.Znalazłam i co mogę powiedzieć.
Ponieważ jest to system "saszetek" (czyli wkładasz "gotowca"- saszetkę na żądany napój),to musisz mieć świadomość,że nie jest to prawdziwa "latte" albo "cappuccino", tylko, w zasadzie, w proszku. Chyba,że nie o ten model Ci chodzi.

Osobiście odradzam, prawdziwą włoską kawę można zrobić TYLKO i WYŁĄCZNIE własnoręcznie.Z prawdziwego espresso i prawdziwego, dobrego mleka.
...asia...
tyczka dzięki o ten właśnie ekspresik mi chodziło i system saszetek/kapsułek 06.gif .
Hmmm czyli zwykły trzeba będzie zakupić.
Ciocia Magda
A mogę się dołączyć z pytaniem? Chodzi o mikser, taki jak pyta Paka - wiem, że one są w różnych zestawach akcesoriów - czy jest taki, w którym jest tarka? Bo ja właściwie tylko do tego celu wykorzystuję malakser - ścieram warzywa do zupy, czy na sałatkę np. Poza tym, to tylko koktaile, ewent. przecieranie zup czy sosów - i to wiem, że mogłabym robić tym Braunem. A sprzęt jest taki fajny, nieduży - wśród znajomych raczej chwalony. To jak, jest jakiś z tarką???

Co do wątku kawowego - to popieram pomysł wątku na mniam-mniamie. Też kiedyś pracowałam jako barista (tylko nie wiedziałam, że to się tak fajnie nazywa, byłam po prostu kelnerką icon_wink.gif ), od tamtego czasu lubię dobrą kawę. Ale nie znam się na gatunkach kawy, niestety nie słuchałam uważnie wykładów szefa icon_redface.gif Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat różnych gatunków kawy - które są łagodniejsze, które mają mniej/więcej kofeiny. Na razie wiem tyle, że do ekspresu ciśnieniowego należy kupować odmianę "macinato" i ona mi się wydaje drobniej zmielona niż kawa do ekspresu przelewowego ('filter') - ale w praktyce nie zauważyłam różnic - robiłam z drobno mielonych Illy (pyszna), Lavazzy, ze zwykłego Jacobsa (Kronung) i z jakiejś bardzo grubo mielonej mieszanki bezkofeinowej ze Starbucksa - i napar był zawsze kawą (a nie kolorową wodą).

PS: zapomniałam, że chciałam jeszcze napisać o tym systemie Nespresso (czyli Dolce Gusto). Z tego co czytałam, kawa z tych kapsułek jest zaskakująco dobra. Poza tym mają bdb system obsługi klienta - nowe kapsułki zamawia się przez net, tak jak i obsługę serwisową, która przywozi też sprzęt zastępczy na czas naprawy, żeby człowiek nie został na lodzie. Tyle tylko, że system jest dość drogi w eksploatacji - właśnie przez tę rozbudowaną obsługę klienta.

Moja siostra ma ekspres Senseo Philipsa - na saszetki. Sam ekspres jest dość tani, ale saszetki drogie. No i nie ma tej magii samodzielnego przygotowywania kawy icon_wink.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Magda EZ @ Sat, 24 Jan 2009 - 19:16) *
A mogę się dołączyć z pytaniem? Chodzi o mikser, taki jak pyta Paka - wiem, że one są w różnych zestawach akcesoriów - czy jest taki, w którym jest tarka? Bo ja właściwie tylko do tego celu wykorzystuję malakser - ścieram warzywa do zupy, czy na sałatkę np. Poza tym, to tylko koktaile, ewent. przecieranie zup czy sosów - i to wiem, że mogłabym robić tym Braunem. A sprzęt jest taki fajny, nieduży - wśród znajomych raczej chwalony. To jak, jest jakiś z tarką???

Właśnie ten, który chcę kupić jest z tarką.

Na zdjęciu widać takie wymienne ostrza - są do robienia plasterków, wiórków i "słupków do chińszczyzny", jak napisano w jednym sklepie icon_wink.gif
Zaraz go sobie zamówię.

Za to z ekspresem mam problem, bo w MediaMarkcie i Saturnie już nie ma tego modelu AEG-Electrolux EA 120 Crema, a jedyny z wystawki i tak kosztuje 299 zł (ciekawe że ceny w MediaMarkt różnią się w zależności od miasta? u Wiolki jest po 200zł, a u nas po 300zł?). Mogę kupić ten ekspres na allegro z przesyłką za mniej więcej tyle samo lub upolować z jakąś 30zł różnicą na moją korzyść w sklepie internetowym. Tylko będę zamawiać dopiero w poniedziałek, bo najpierw zadzwonię, czy mają na stanie.

A jak jest z gwarancją w Elektroluksie przy zakupie wysyłkowym? Będę musiała wysyłać wadliwy sprzęt do sprzedawcy, czy firma ma swoje punkty serwisowe? Czy ktoś to już sprawdził na własnej skórze?
sdw
Paka, mogę sprawdzić, czy u nas jeszcze są oraz w jakiej cenie. Chcesz?
użytkownik usunięty
CYTAT(skanna @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:10) *
Paka, ale wiesz, że nie musisz zbierać aż 399 zł?

https://www.neo24.pl/blender-reczny-mr-6550-mfp-hc.html

Skanna, już zamówiłam icon_smile.gif Czy teraz muszę czekać na info, że już mogę jechać odebrać?
A może po odebraniu wpadnę na kafkę do forumowej Koleżanki, co? icon_wink.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(stara dobra wiolontela @ Sat, 24 Jan 2009 - 21:49) *
Paka, mogę sprawdzić, czy u nas jeszcze są oraz w jakiej cenie. Chcesz?

Ojej, byłoby super!
sdw
Ok, postaram się sprawdzić jutro ew. w poniedziałek.
użytkownik usunięty
CYTAT(stara dobra wiolontela @ Sat, 24 Jan 2009 - 22:19) *
Ok, postaram się sprawdzić jutro ew. w poniedziałek.

Wiesz, pomyślałam, że przecież ja mogę tam sama zadzwonić! Nie będę Ci wtedy fatygować. Ale dzięki za pomoc icon_smile.gif
Ciocia Magda
Dzięki Paka za odpowiednio duże zdjęcie icon_wink.gif, niby zaglądałam do tego zalinkowanego, ale nie dostrzegłam tarki.

I dzięki Skanna za link, punkt odbioru w Poznaniu też jest blisko mnie icon_mrgreen.gif Bosko, będę mogła wyrzucić malakser z pękniętą miską!
...asia...
Magda EZ no właśnie przez te saszetki jednak zrezygnuję z Dolce Gusto...


tyczka to jeszcze Cię pomolestuję o ten ekspresik https://www.nokaut.pl/ekspresy-do-kawy/eksp...resso-vivo.html warto ????
Dorka
CYTAT(skanna @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:04) *
Paka, AEG Crema 120 robi imho lepszą, bardziej aromatyczną kawę, niż AEG Crema 150. Nie wiem czemu, oba mam dobrze przetestowane, bo są w rodzinie. Ten czarny służy użytkownikom już jakieś 7 czy 8 lat, z czego co najmniej 5 był
W domu mamy AEG Crema 150 i choć nie mam porównania z AEG Crema 120, to kupując przeczytałam wiele opini w internecie i tam bardziej polecano wersję 150.
Kawę parzy dobrą i zpienia wg mnie też nieźle Teraz używamy kawy LAVAZZA CREMA E GUSTO DOLCE i bardzo mi smakuje (choc pewnie mielona w młynku byłaby jeszcze lepsza). Paka zapraszam na kawę do mnie icon_smile.gif
Dorka
A czy wiecie, czy gdzieś można dokupić tylko sam pojemnik do tarkowania z tarkami jako osobne akcesorium? Resztę mam z innego modelu, a chętnie bym wzbogaciła sobie zestaw.
tyczka
Asiu, ale o co pytasz?
...asia...
tyczka o to czy w takim ekspresiku capuccino i latte będą lepsze niż z saszetki? Wiem, pytanie 5-latki 37.gif .
skanna
CYTAT(Paka @ Sat, 24 Jan 2009 - 21:56) *
Skanna, już zamówiłam icon_smile.gif Czy teraz muszę czekać na info, że już mogę jechać odebrać?
A może po odebraniu wpadnę na kafkę do forumowej Koleżanki, co? icon_wink.gif


Paka, dostaniesz informację albo mailem albo smsem (albo jednym i drugim). Jasne, zapraszam, umówimy się, jak będziesz wiedziała, kiedy do mnie jedziesz - w końcu jak już pokonasz całe miasto, to chyba nie tylko po malakser, no nie? icon_smile.gif. Przy okazji możemy pogadać o różnych rodzajach kawy.
Dorka, długie lata zachwycałam się tą różową lavazzą, ale już mi przeszło. W ogóle lavazza po przetestowaniu chyba z 5 różnych odmian mocno przereklamowana mi się wydaje, że o cenie nie wspomnę - w Polsce kosztuje dwa razy tyle, co we Włoszech.

Ja lubię kawę dość mocną, ale łagodną w smaku, różne pijam, w zależności od wielu czynników takich wyjazd w miejsce dobrego zaopatrzenia - Włochy, Austria, Niemcy i aktualna promocja tamże czy zaopatrzenie lokalnego sklepiku z kawą sprowadzaną z Niemiec. I właśnie przede wszystkim radzę zlokalizować sobie taki sklepik czy stragan na placu z kawą z Niemiec - nie ma porównania z tą sprzedawaną u nas, nawet jak nazwa ta sama (tak samo, jak z chemią). Ewentualnie radzę popróbować kaw Tchibo sprzedawanych na wagę w ich punktach sprzedaży.
Sama nie lubię tej Tchibo czarno-czerwonej Espresso coś tam, bo ona, jeśli się nie mylę jest mieszana pół na pół arabica z robustą. Ale jest parę pysznych, łagodnych odmian.
sdw
Niemiecki Jacobs Krunug pobija rekordy smaku. Lavazza nie powaliła mnie żadna. Ot, kawa jak kawa. Lubię jeszcze też Nimiecką bezmarkową kawę Golden. Choć już dawno jej nie miałam to smak wspominam z utęsknieniem. Tchibo toleruję granatową. Niemiecka mi nawet smakuje.
Ciocia Magda
o nie! zakładam nowy wątek o kawie i proszę tam się wpisywać! icon_twisted.gif
użytkownik usunięty
Chciałabym tylko dopisać, że poszukiwania ekspresu i blendera zostały uwieńczone sukcesem. Jestem baaaardzo zadowolona z funkcjonalności, ceny i efektu pianki (w przypadku ekspresu, oczywiście). Robota wypróbuję na jutrzejszym obiedzie.

Wszystkim Wypowiadającym się w tym wątku serdecznie dziękuję icon_smile.gif
Skannie dziękuję za pyszną kawę i pogaduchy icon_smile.gif
Potwora
Paka - co do blendera - uważaj z myciem w zmywarce. Ja sobie załatwiłam pojemniki Brauna tylko innego zestawu, popękały, niestety icon_sad.gif i musze teraz kupić drugi zestaw bo się od tego robocika uzależniłam icon_wink.gif

Też mam dobrą kawę icon_wink.gif bałkańską icon_wink.gif
użytkownik usunięty
CYTAT(Ola Fisia @ Fri, 30 Jan 2009 - 15:10) *
Paka - co do blendera - uważaj z myciem w zmywarce. Ja sobie załatwiłam pojemniki Brauna tylko innego zestawu, popękały, niestety icon_sad.gif i musze teraz kupić drugi zestaw bo się od tego robocika uzależniłam icon_wink.gif

Nie mam zmywarki 06.gif
tyczka
Tak, Asiu, każdy ,w którym zrobisz espresso,sama ubijesz mleko, a potem zrobisz latte, cappuccino,etc, będzie dobry.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.