To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nowa Chylińska-kto słyszał?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
aluc
w obronie umca umca - umca umca może być fajne, słucham wpadkowo, ale na przykład taki kawałek

https://www.youtube.com/watch?v=LhldkEc8yyY

jest smakowity i nie może się ode mnie odczepić, aż chce mi się walizki pakować i zwiewać na Ibizę icon_mrgreen.gif

EDIT: co do kasy - tolala, a jak ma być inaczej, skoro wszyscy jesteśmy wychowani w kulcie przymierającego głodem poety jednego czy drugiego? nierobienie kasy na sztuce jest dla mnie rodzajem życiowego nieudacznictwa, a nie dowodem na wielkość, za dobre rzeczy niech ta kasa będzie jak największa

no i ano właśnie, może po prostu jest nieciekawa....
Ciocia Magda
no właśnie, ja też chciałam w obronie umca umca - kto powiedział, że taka muzyka jest gorsza od "ostrego rockowego grania"? I dlaczego to drugie ma być niby ambitniejsze i mniej zorientowane na kasę? Mi się zawsze wydawało, że O.N.A. to był dość komercyjny produkt.

A co do fajnego umca umca, to dla mnie https://www.youtube.com/watch?v=JZ1Mi77nogQ
aluc
noooo icon_smile.gif bunt całkiem dobrze się sprzedaje icon_smile.gif
Dirty Diana
Ja tam też słucham, bywa, umcumca, np. w czasie jazdy samochodem, wciskając gaz do dechy... I do umcumca, nic nie mam, tylko niech Chylińska takiego czegoś nie nagrywa.
W każdym razie czekam z niecierpliwością na płytę, wtedy będę się rozpisywać.
Ciocia Magda
To ja jeszcze jedno umca umca ze specjalną dedykacją dla Eve69 - ale ze względów niemuzycznych icon_razz.gif
A w takiej np. stylistyce to widzę Chylińską
Pronto
CYTAT(Magda EZ @ Thu, 08 Oct 2009 - 13:41) *
A co do fajnego umca umca, to dla mnie https://www.youtube.com/watch?v=JZ1Mi77nogQ


Czyste lata osiemdziesiÄ…te. icon_smile.gif

Ja lubię tzw. power rock - z rockiem klasycznym ma niewiele wspólnego, za to jest bardzo energetyczny i optymistyczny, czego mi czasami bardzo potrzeba.
Próbka 1
Próbka 2
Próbka 3
tolala
CYTAT(aluc @ Thu, 08 Oct 2009 - 13:36) *
EDIT: co do kasy - tolala, a jak ma być inaczej, skoro wszyscy jesteśmy wychowani w kulcie przymierającego głodem poety jednego czy drugiego? nierobienie kasy na sztuce jest dla mnie rodzajem życiowego nieudacznictwa, a nie dowodem na wielkość, za dobre rzeczy niech ta kasa będzie jak największa

no i ano właśnie, może po prostu jest nieciekawa....



nie mam nic przeciwko robieniu pieniędzy na sztuce. Ale mam bardzo dużo przeciwko robieniu pieniędzy na czymś niewiele wartym, co jest nam wciskane jako sztuka. nie podoba mi się, że o sztuce decydują przede wszystkim producenci dla których najważniejszy jest dochód. I nie podoba mi się, że ktoś komu wydaje się, że jest artystą, odwala i chalturzy tylko i wylącznie dla pieniędzy. nie podoba mi się, bo mam z tym do czynienia na codzien.

napisalam tak, bo wydawalo mi się, że Chylinska pretenduje do bycia kimś więcej niż dobrą i sprawną wokalistką. Mylilo mi się? TO w takim razie odwoluję wszystkie napisane wcześniej slowa.


Umca umca też może być fajne. Tak samo rock może być kiepski i muzyka klasyczna też.
Mika
nikt nie napisał,że umcaumca jest do D icon_wink.gif tylko,że Chylińska i umcaumca nie są ze sobą kompatybilne icon_wink.gif
osobiście nie jestem wierna żadnej określonej muzyce -mnie to lotto czy to ambitne czy nie -radia słucham zazwyczaj tylko w samochodzie i w zależności od nastroju,może to być i DM i Kukiz,Linking Park czy .. Gaga -jeśli jadę z dziećmi na bank będzie to właśnie umcaumca icon_wink.gif lepsze to niż bajki-grajki czy domowe przedszkole

tolala -śpiewanie to zawód,praca, czy wybałabyś ścieżkę "ideologiczną" dla grupy wybrańców i małego zysku czy większej rzeszy i większej kasy? -to dobre jak człowiek jest sam,a niejak ma rodzinę i obowiązki
ja sama chcąc robić to co bym chciała ...zdechłabym z glodu,bo wolontariatem nie zapłacę rachunków
więc albo kasa i dzieci albo moja satysfakcja
poza tym jakość "sztuki" zależy od gustu,a o gustach się nie dyskutuje
to co dla jednych jest złotem dla drugich będzie g..em icon_wink.gif

sama jestem ciekawa całej płyty i czy to taki eksperyment czy Chylińska całkiem przejdzie na tą ciemną stronę mocy icon_lol.gif
aluc
ale kasa nie jest od producentów, tylko od ludzi, którzy to kupują, w końcu producenci nie prowadzą działałalności charytatywnej

od ludzi znaczy od ciebie, ode mnie i od pani też icon_wink.gif
Pogoda
A propos - ostatnio kawał całkiem dobrego umca umca w polskim wykonaniu nagrała Natalia Kukulska. Utwór Sexi-Flexi jest na prawdę na niezłym poziomie - sięga do świetnych wzorców. Ogólnie płyta całkiem niezła. Na pewno wyróżniająca się na tle szablonowych popowych szmatławców, które serwują gwiazdki pokroju Gosi Andrzejewicz itd.
A już na przykład ten kawałek: Pół na pół jest na prawdę uroczy - chociaż, oczywiście, w zupełnie innych klimatach... icon_wink.gif
Mika
eee Pogoda,odszekaj tÄ™ gwiazdeczkÄ™ icon_lol.gif
już bardziej do Chylińskiej pasuje to umcaumca jak do Anrzejewicz miano "gwiazdka" icon_wink.gif
tolala
CHyba się nie rozumiemy. Może źle się wyslawiam, i stąd nieporozumienie.
nie uzurpuję sobie prawa do definiowania, co to jest sztuka, kto to jest artysta. Mówię tylko o moich odczuciach i moim widzeniu świata.

nie podoba mi się ten kawalek, bo jest plastikowy i w ogóle sztuczny. Jeśli taka jest cala plyta, to jest mi przykro, bo nie lubię czysto komercyjnych produktów, których jedynym celem jest przynieść zysk (co nie oznacza, że lubię tylko wielką Sztukę przez duże S, której nikt nie rozumie i nikt nie kupuje; podoba mi się nowa plyta "Skala" i jest to przyklad produkcji nie nastawionej tylko na zysk, a jednak w miarę dobrze się sprzedającej).
nie każę CHyliskiej ani nikomu w imię sztuki glodować; chcialabym tylko, żeby każdy wykonywal swój zawód uczciwie.
WYdaje mi się, że CHyliska kreowala sie na osobowość polskiej sceny muzycznej, nie na zwykla wokalistkę; niestety kawalek promujący jej plytę, jak dla mnie, do jej wykreowanego wizerunku nie pasuje.



eve69
CYTAT(aluc @ Thu, 08 Oct 2009 - 13:36) *
EDIT: co do kasy - tolala, a jak ma być inaczej, skoro wszyscy jesteśmy wychowani w kulcie przymierającego głodem poety jednego czy drugiego? nierobienie kasy na sztuce jest dla mnie rodzajem życiowego nieudacznictwa, a nie dowodem na wielkość,


dokładnie icon_smile.gif
Plus optymalnie byłoby, żeby ów poeta vel artysta był wzniosły, niezrozumiany przez wszystkich oprócz nas.
A poza tym sporo artystów produkuje kawałki strawne i dobrze się sprzedające i swoje w ramach realizacji tzw ambicji. Choć ja się ostatnio zastanawiam na ile te ambicje są wygenerowane oczekiwaniami bardziej wymagającej publiczności tudzież własnego wizerunku.

Magda, słuchałam tego kawałka ostatnio po występie LG z Madonna w SNL, jest no... fajny 06.gif . edit ad dedykacja, durna ja 06.gif

Na Kukulską mam alergię gorszą niż na kredę 43.gif

edit:
CYTAT(wiewiórczak @ Sun, 04 Oct 2009 - 20:03) *
Eve, oświeć mnie, który z wielkich piosenkarzy, czy aktorów zasiada w jury na świecie? Nie oglądam = nie wiem.
Mnie udział w tego typu przedsięwzięciach kojarzy się z parciem na szkło i oglądalnością. Mogła być twarzą akcji "pie... szkołę" czy organizować festiwal jak Rojek.
.

Przepraszam że dopiero teraz odpowiadam, ale wcześniej nie zauważyłam tego posta właściwie mogłabym podpisać się pod Tq, tudzież dodać że Dieter Bohlen też był członkiem jury w takim konkursie plus sławy lokalne icon_smile.gif
Ja nie bardzo rozumiem, czy tzw parcie na szkło jest czymś niewłaściwym w przypadku osoby publicznej, nawet jeśli miałabyś w jakimś stopniu rację co do motywacji.

CYTAT(tolala @ Thu, 08 Oct 2009 - 16:39) *
nie każę CHyliskiej ani nikomu w imię sztuki glodować; chcialabym tylko, żeby każdy wykonywal swój zawód uczciwie.

No ale że co chciałaś przez to powiedzieć? Że jest coś nieuczciwego w zmianie stylu/wizerunku whatever?
wiewiórczak
Wysłuchałam, ale dziś zobaczyłam 37.gif

https://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92325,71..._teledysk_.html

03.gif
aluc
CYTAT(wiewiórczak @ Sun, 11 Oct 2009 - 19:43) *
Wysłuchałam, ale dziś zobaczyłam 37.gif

https://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92325,71..._teledysk_.html

03.gif

ano właśnie niestety
Dirty Diana
NIE 23.gif
Po prostu Nie

Ja cały czas mam wrażenie, że ona wyskoczy i krzyknie: "Surprise!"


Doda się tnie---narodziła się nowa sexbomba 37.gif
Mika
ale co by nie mówić -źle nie wygląda,bez względu na to jak śpiewa i co w tym teledysku robi icon_wink.gif
fakt-szok i dla ucha i dla oka
jaka wylaszczona icon_lol.gif
Pogoda
Po tym teledysku się uspokoiłam... To JEST prowokacja, żart, parodia.
Jestem pewna, że ta piosenka z zamierzenia jest wyśmianiem konwencji.

TAK. NA PEWNO. I bronić będę tej teorii jak wilczyca swoich młodych... icon_twisted.gif



edit: Chylińska to bajka o brzydkim kaczątku w realnym wydaniu. Jak ja sobie przypomnę to nieforemne, ubrane w najgorsze szmaty dziewczę z oszpecającą fryzurą, brzydką cerą i paskudnym makijażem... Nigdy bym nie uwierzyła, że gdzieś pod tymi kompleksami jest tak zjawiskowo, nietuzinkowo piękna kobieta...
pirania
nie no dajcie spokoj to musi byc parodia. To musi byc parodia.

Nigdy nie lubilam Chylinskiej tak dla porzadku- no ale styl dziewczyna miala konkretny...... niech sie jeszcze dla CKM rozbierze to zwatpie.....
tolala
Eve, ja dużo wcześniej napisałam, że mam nadzieję, że ta nowa płyta do świetnie zaplanowana i konsekwentnie zrealizowana prowokacja Chylińskiej. Prowokacja, czyli, że ta płyta w pewnym sensie pochodzi z niej; że ona miała na jej kształt wpływ. I nie ma tym nic złego. Każdy ma prawo zmienić wizerunek. Ja naprawdę nie lubie zaszufladkowania.
Co rozumiem przez ucziwe wykonywanie swojego zawodu? Niech muzyk zawsze gra dobrze, bez względu na to czy gra na weselu w kościele czy w filharmonii. Niech aktor umie swoje kwestie na pamięć i odgrywa sceny dobrze, bez względu na to czy gra na scenie narodowej czy w serialu.
aluc
CYTAT(pirania @ Sun, 11 Oct 2009 - 20:35) *
nie no dajcie spokoj to musi byc parodia. To musi byc parodia.

Nigdy nie lubilam Chylinskiej tak dla porzadku- no ale styl dziewczyna miala konkretny...... niech sie jeszcze dla CKM rozbierze to zwatpie.....


dla CKMu to może nie, oni jednak bardziej plastikowe preferują
ale dla Playboya czemu nie, cycki już kiedys pokazywała
eve69
CYTAT(wiewiórczak @ Sun, 11 Oct 2009 - 19:43) *
Wysłuchałam, ale dziś zobaczyłam 37.gif

https://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92325,71..._teledysk_.html

03.gif

matkozcórką icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Teraz jeszcze powinna się zalogować na maluchach z nickiem agaaaaaaaa 48.gif

edit: Niech się rozbiera, na zdrowie, byle dobre zdjęcia nie w różowym aranżu icon_wink.gif
tyczka
Straaasznie mi siÄ™ nie podoba 21.gif
Konwencja- jak mnie- nie do przełknięcia.
Pogoda
Jej DOBRE zdjęcia, w Playboy'u na przykład obejrzałabym na pewno z przyjemnością. Wygląda na prawdę fenomenalnie. Poza tym pierwszy raz widać, że żyje w zgodzie sama z sobą i ze swoim ciałem. Lubi je i akceptuje, zresztą... nic dziwnego.
TAQILLA
CYTAT(wiewiórczak @ Sun, 11 Oct 2009 - 19:43) *
Wysłuchałam, ale dziś zobaczyłam 37.gif

https://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,92325,71..._teledysk_.html

03.gif

łomatulu kochanieńka.... 37.gif

bankowo prowokacja, bez dwóch zdań - w innym przypadku dno i 10 metrów mułu.

CYTAT
edit: Niech się rozbiera, na zdrowie, byle dobre zdjęcia nie w różowym aranżu


eve69 ale złamany róż obleci, nie icon_twisted.gif
naples
Slyszalam, ale jakos bardziej podoba mi sie jej wczesniejsze rokowe wcielenie icon_wink.gif
oliweczkas
Nowa Chylińska super, zresztą ta "stara" też była rewelacyjna.
aluc
wywiad w Przekroju raczej wskazuje, ze to nie prowokacja, tylko odkrywanie swojego nowego, Å‚agodnego i kobiecego ja icon_eek.gif
Agnieszka AZJ
To ja poczekam, aż ona to swoje ja odkryje do końca. Bo na razie to tak - ni pies ni wydra, cos na krztałt świdra icon_rolleyes.gif
wiewiórczak
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 14 Oct 2009 - 17:37) *
To ja poczekam, aż ona to swoje ja odkryje do końca. Bo na razie to tak - ni pies ni wydra, cos na krztałt świdra icon_rolleyes.gif

Świder z tatuażami 06.gif
naples
Tak, kobieta sie zmienila, niejednokrotnie to w wywiadzie mowila. Urodzila dziecko, ktore bylo dla niej niespodzianka, 'wylagodniala', ustabilizowala sie... icon_wink.gif
Pogoda
No i kurde... Stało się. Zestarzałam się, stetryczałam i zmoherowiłam...

Jeśli TOTO w tym teledysku, to jest "łagodna kobiecość"... To ja jednak jestem już staroświecka i pruderyjna. pijak.gif
pirania
juz myslalam w takim razie ze nic gorszego niz "eeeeee ja jee eestem wiin na" nie bedzie- a tu prosze icon_smile.gif
tolala
CYTAT(aluc @ Wed, 14 Oct 2009 - 19:35) *
wywiad w Przekroju raczej wskazuje, ze to nie prowokacja, tylko odkrywanie swojego nowego, Å‚agodnego i kobiecego ja icon_eek.gif



Nie strasz 37.gif
marghe.
CYTAT(aluc @ Wed, 14 Oct 2009 - 19:35) *
wywiad w Przekroju raczej wskazuje, ze to nie prowokacja, tylko odkrywanie swojego nowego, Å‚agodnego i kobiecego ja icon_eek.gif


Że co proszę?
Widziałam fragment teledysku.. to ma być łagodne i kobiece?
Agnieszka AZJ
CYTAT(marghe. @ Thu, 15 Oct 2009 - 14:11) *
Że co proszę?
Widziałam fragment teledysku.. to ma być łagodne i kobiece?


Ona dopiero zmierza ku łagodności i kobiecości. Jest "w podróży" icon_wink.gif
Pronto
CYTAT(marghe. @ Thu, 15 Oct 2009 - 14:11) *
Że co proszę?
Widziałam fragment teledysku.. to ma być łagodne i kobiece?


Zależy do czego porównać. Jak do dawnej Chylińskiej, to wręcz epatuje tą, no, kobiecością. 04.gif
Ale teledysku nie dałam rady obejrzeć do końca - czułam się zażenowana.
Za to do piosenki już się przyzwyczaiłam.
wiesiołek
CYTAT(Kaelsa @ Sun, 11 Oct 2009 - 19:56) *
NIE 23.gif
Po prostu Nie
Ja cały czas mam wrażenie, że ona wyskoczy i krzyknie: "Surprise!"


No mnie też 23.gif

CYTAT
Doda się tnie---narodziła się nowa sexbomba 37.gif


Bingo 04.gif 06.gif
marghe.
No tak, jak porównać to faktycznie icon_smile.gif
Wygląda swietnie, to jej trzeba przyznać.
Lorien
Dla mnie płyta Chylińskiej nie jest komercją, a odważnym eksperymentem. Chyba bardziej komercyjny byłby czysto rockowy album, bo ten na pewno by się sprzedał. Wprawdzie dziwnie mi się ogląda Agę wijącą się w rajstopach (też a początku odczuwałam zażenowanie), ale jednocześnie czuję wielki podziw dla jej odwagi. Sama piosenka mi nie przeszkadza, a nawet po kilku odsłuchaniach nawet wpadła mi w ucho.
To jest artystka, a raczej Artystka, imo nie musi trzymać sie jednego gatunku.
A teledysk - myślę, że łagodniejszy i bardziej kobiecy od poprzednich, co jak co, ale Aga na nich jest 100% kobietą pełną seksu icon_wink.gif
Adriannna
CYTAT(aluc @ Thu, 08 Oct 2009 - 11:36) *
w obronie umca umca - umca umca może być fajne, słucham wpadkowo, ale na przykład taki kawałek

https://www.youtube.com/watch?v=LhldkEc8yyY

jest smakowity i nie może się ode mnie odczepić, aż chce mi się walizki pakować i zwiewać na Ibizę icon_mrgreen.gif



buuu...ode mnie tez nie moze sie odczepic...
Pogoda
CYTAT(Lorien @ Sat, 17 Oct 2009 - 11:32) *
Dla mnie płyta Chylińskiej nie jest komercją, a odważnym eksperymentem. Chyba bardziej komercyjny byłby czysto rockowy album, bo ten na pewno by się sprzedał. Wprawdzie dziwnie mi się ogląda Agę wijącą się w rajstopach (też a początku odczuwałam zażenowanie), ale jednocześnie czuję wielki podziw dla jej odwagi. Sama piosenka mi nie przeszkadza, a nawet po kilku odsłuchaniach nawet wpadła mi w ucho.
To jest artystka, a raczej Artystka, imo nie musi trzymać sie jednego gatunku.
A teledysk - myślę, że łagodniejszy i bardziej kobiecy od poprzednich, co jak co, ale Aga na nich jest 100% kobietą pełną seksu icon_wink.gif



Ja bym czuła podziw dla odwagi, gdyby teledysk był na jakimkolwiek poziomie. Ale niestety - ta produkcja broni się jedynie, jeśli jest parodią. Dlaczego? Jest straszliwie wtórny, sztampowy. Wszystko: Od stroju, fryzury przez "choreografię", wnętrza i dekoracje, przez scenariusz i zamysł po ujęcia, sposób kręcenia i montażu - wszystko, wszystko było zerżnięte żywcem z "klasyków gatunku". Nie. Nie zainspirowane, ale zerżnięte. Tak więc - jeśli teledysk był zrobiony jako parodia, to jest świetny, trafiony w punkt, "celny". Jeśli jest zrobiony "na poważnie", to niestety, robił go jakiś kompletny idiota, a Agnieszka powinna go do sądu podać.

Ja jednak na prawdę będę jednak broniła Mojego punktu widzenia - dla mnie dowodem na to jest końcówka, kiedy dwóch panów podchodzi do Agnieszki, podnoszą ją z podłogi i cała trójka zaśmiewając się schodzi... No nie wiem, jakoś tak... 37.gif

P.S. Tak mi się skojarzyło, że ostatnio gdzieś przypadkiem widziałam staaaary teledysk Steczkowskiej do piosenki "Grawitacja". TO był teledysk, proszę państwa. Jakoś kurde, nawet w Polsce można było zrobić coś, co nie było chłamem. I to ile lat temu!

edit: Żeby mój punkt widzenia przybliżyć...

J.Steczkowska - Grawitacja
Carrie
CYTAT(Pogoda @ Sat, 17 Oct 2009 - 22:59) *
Ja jednak na prawdę będę jednak broniła Mojego punktu widzenia - dla mnie dowodem na to jest końcówka, kiedy dwóch panów podchodzi do Agnieszki, podnoszą ją z podłogi i cała trójka zaśmiewając się schodzi... No nie wiem, jakoś tak... 37.gif


no właśnie czekałam, czy będzie ktoś kto zauważy przewrotność zakończenia teledysku

czyli nie jestem sama
Agnieszka AZJ
CYTAT(carrie @ Sat, 17 Oct 2009 - 23:05) *
no właśnie czekałam, czy będzie ktoś kto zauważy przewrotność zakończenia teledysku

czyli nie jestem sama


Żeby zauważyc, trzeba by dotrwać do końca. Ja nie dałam rady.
Pronto
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sat, 17 Oct 2009 - 23:29) *
Żeby zauważyc, trzeba by dotrwać do końca. Ja nie dałam rady.


Otóż to. Ja dopiero jakieś 15 minut temu na 4fun dociągnęłam do końca i też mi się zakończenie rzuciło w oczy jako coś całkiem zmieniającego sens całości.
Lorien
CYTAT
Ja bym czuła podziw dla odwagi, gdyby teledysk był na jakimkolwiek poziomie.


Nie skupiam się na teledysku, szczerze mówiąc, nie oglądałam go do końca, faktycznie końcówka jest ciekawa. Czy to parodia czy nie - nadal jestem pełna podziwu dla niej, że taki nakręciła, bo na pewno zdawała sobie sprawę, że nie wszyscy fani będą z tego zadowoleni.
Tzn - mam nadzieje, że zdawała sobie sprawę i mam nadzieję, że to eksperyment.

aluc
CYTAT(carrie @ Sat, 17 Oct 2009 - 23:05) *
no właśnie czekałam, czy będzie ktoś kto zauważy przewrotność zakończenia teledysku

czyli nie jestem sama


dla mnie to raczej dowód na SamaNieWiemOCoMiChodzi
Lorien
CYTAT(aluc @ Sun, 18 Oct 2009 - 00:52) *
dla mnie to raczej dowód na SamaNieWiemOCoMiChodzi


W tym też coś jest...
Choc mam nadzieję, że nie... Nie wiem nawet dlaczego mi na tym tak zalezy. icon_rolleyes.gif
lornetka
dziś była w dzień dobry TVN, to nie jest żadna prowokacja i jak sama powiedziała, trzeba mieć wiele miłości do bliźniego by jej tę płytę wybaczyć icon_wink.gif
ale tak, to jest nowa pewnie chwilowa Chylińska.
iff
slucham rmf'u
no i niestety badz stety jest to swiadoma plyta zadne prowokacje zadne drugie dna
jednak jestem lojalna w tym zwiazku icon_wink.gif i plyte nabede
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.