To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

gry planszowe itp

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Rybkanitka
Jeśli chodzi o planszówki, to u nas już minęła era super farmera (dzieciaki 6-9 lat), chińczyk wciąz się trzyma, monopol jeszcze trochę za trudny, ale powoli wdrażamy.
Staramy się też podsuwać dzieciakom różne takie gry online (instalowane na komputerze),
ale z takich całkowicie edukacyjncyh, zero przemocy itd.

Z serii gier rozwijających pamieć (np. [b][edit: moderacja] - gramy tzn dzieci grają, my podgladamy - w serię "Wiosn[/b]a"). Poznajemy sobie nowalijki, uczymy się kojarzenia różnych rzeczy i na koniec jeszcze dzieciaki są nagradzane brawami, uznaniem "przwodnika po grze" no i najważniejsze: pucharami, po przejściu odp. ćwiczeń i medalami (rózne kolory, ale nasze dziecko na razie tylko na brązowy się załapalo).

W każdym razie: takie gry, jak te w/w [edit: moderacja] sa naprawdę fajne i nie "odmóżdżają" jak masa gier opartych na kreskówkach z cartoon network (bez urazy...)
Mama_7454
[edit: moderacja]

koralgol
Ja polecam gry Lego, albo miniquizy, literki itd. czyli coÅ› z edukacyjnych.
Dora29
Jeśli mogę coś polecić to świetne zabawki kreatywne z Kabum. Moje dziecko jest zachwycone a ja szczęśliwa, że oprócz zabawy doskonale się rozwija.
MarDeb
Możecie sobie coś wybrać za darmo na Basiowe Gry Planszowe. W tej chwili jest tam ponad 60 gier planszowych.
arica
U nas super sprawdziła się Papuzia Tratwa https://www.smyk.com/papuzia-tratwa-gra-zre...ry-dla-dzieci-p,
a ostatnio Sudoku Kształty - gra magnetyczna https://www.bibabu.pl/gra-magnetyczna-sudoku-ksztalty.html.

Chrześniakowi (6 lat) kupiłam pod choinkę grę Jenga i z bratem ponoć szaleją! Jenga jest do kupienia np. w Empiku, ale ja znalazłam w Auchan taką fajną wersję https://zabawkowo.com/produkty.php?sid=v15_..._i_logiczne-549, chłopcy ponoć zachwyceni. Lubią budować, lego mają pod dostatkiem i szukałam akurat coś do budowania albo gry z prostymi regułami, bo u nich jest duża różnica wieku i starszy się wkurza jak młodszy czegoś nie rozumie albo robi za wolno. A tu reguły są proste, nie potrzeba żadnej instrukcji, przeliczeń itp.
ronia31
moja w prawdzie 5 latka ale uwielbia grać w warcaby. Skubana czasem jednak oczukuje spryciula icon_smile.gif
Melaniaa
Moja córeczka lubi memo, warcaby, bierki, ale też jakieś planszowe... jak będzie strasza to zmienię poziom trudności, jest mnóstwo fajnych gier które rozwijają wyobraźnię dziecka icon_smile.gif
Cobipl
Dodatkowo takie gry znacznie poprawiają zdolności logiczne oraz kreatywność dziecka. Gra planszowa, w którą rodzic gra ze swoim maluchem skutecznie umacniają ich relacje.
alutka80
Uwielbiamy z naszymi dzieciakami grać w planszówki, niesamowicie rozwija to nasze dzieci
juliaaa
Popieram pomysł z pędzącymi żółwiami, dzieciaki uwielbiają tą gre (5, 7 lat)

U nas króluje MONOPOLY, mam w kilku wersjach icon_wink.gif Najlepszy był junior, najgorszy ten z bankomatem.

Lego i co chwile inna ulubiona seria icon_wink.gif

Gramy też w szachy i warcaby.

Molak
Takie gry to świetna sprawa, rozwijają wyobraźnie, cieszę się, że nie tylko ja je uwielbiam
Elizabieta
U nas rzÄ…dzi monopol, farmer, deal i uno. Za uno nie przepadam, resztÄ™ uwielbiam.
Papillotka
U nas na topie jest reksio memory icon_smile.gif
doninka
świetna jest nowa gra La Cucaracha. Rewelacja, trzeba zwabić karalucha do swojej pułapki w kuchni. Karaluch na baterię zasuwa po cąłej planszy icon_smile.gif no cała rodzina ma ubaw jak nie wiem
janinus
moje dziecko przepada za grzybobraniem, wszelkiego rodzaju puzzlami
Weroniczqa
fajne gry znalazłam na https://sklep.bajkowa.tv/, czekam na dzień dziecka i kupie parę sztuk dla moich pociech
Irinna
Mój syn i siostrzenica uwielbiają wspólnie grać w Monopoly Junior, ale zastanawiam się, czy powoli nie wprawiać ich w trudniejszą wersję. Prócz tego, choć to nie do końca planszówka, grywają w Super Farmera.
Almirena
U nas w sumie od zawsze gra się w karciane gry. To dlatego, że jesteśmy czytaczami nałogowymi, no i istnieje masa genialnych karcianek w klimacie fantasy, który bardzo nam z mężem odpowiada. Właśnie w ten weekend wróciliśmy sobie do karcianki Magic The Gathering... ale to czytanie po angielsku. Sami poznaliśmy tę grę mając po kilkanaście lat.

Z dzieciakami polecałabym chyba prawo dżungli (nie trzeba czytać, rozpoznaje się symbole na kartach i w zależności od tych symboli robi się różne rzeczy) - celem gry jest pozbycie się kart, co odbywa się poprzez łapanie drewnianego klocka szybciej niż inni icon_smile.gif Moje dziecko jest jeszcze za małe, ale dla 4, 5 czy 6 latka to świetna zabawa. Ćwiczy spostrzegawczość, a dzieci same z siebie są spostrzegawcze, dlatego dość łatwo im ograć dorosłych w tą grę, co niesamowicie je cieszy icon_smile.gif

Chciałabym, żeby gry mogły sprawiać frajdę nie tylko maluchowi, ale i nam, rodzicom... i myślę, że da się to połączyć. Jest Jenga, jest wspomniane Prawo Dżungli i nasze ostatnie odkrycie - DiXit! DiXit polega na tym, że na kartach są obrazki, które posiadają masę szczegółów i są bardzo fantazyjne. Każdy ma kilka kart i na rzucone hasło wybiera taką, która w jakiś sposób mu się kojarzy z tym hasłem. Rzuca zakrytą kartę na stół i kiedy wszyscy już taką kartę wybiorą i dorzucą, to tasuje się te wybrane karty i odkrywa, głosując, która z nich najlepiej obrazuje hasło. Nie ma czytania, jest za to myślenie. Świetna gra, która u nas sprawdzała się tak samo podczas spotkań towarzyskich.

Wszystkie gry, które przedstawiłam sprawdziłyby się na pewno od 5 lat wzwyż icon_smile.gif
Erywa_RK
Dla takiego szkraba sześcioletniego bardzo fajna jest ta gra https://www.al.to/p/215464-gra-dla-malych-d...und-junior.html. Gracze ustawiają na środku pudełko z kartami i losują pytanie, na które odpowiada gracz siedzący na Gorącym Krześle. Kiedy usłyszy pytanie, ma dokładnie 5 sekund na udzielenie 3 odpowiedzi. Można mówić wszystko co ślina na język przyniesie icon_wink.gif trzyma w napięciu a przy tym potrafi być naprawdę zabawna i uczy skupienia icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.