To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jaki macie fotelik samochodowy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
agabr
Zwierzo tez mam fotelik play , faktycznie swietnie sie sprawdza .B
myszka
CYTAT(Zwierzozwierzyna)
Myszko, jaki fotelik w końcu wybraliście?


Zwierzo - Play Beat. icon_biggrin.gif I jesteśmy bardzo zadowoleni. Wybraliśmy sobie piękny czerwoniasty kolor.

P.S. Zwierzo - super nowe fotki Leonka!
.uzytkownik.usuniety.
CYTAT(Myszka)
Wybraliśmy sobie piękny czerwoniasty kolor.


He, he, wygląda na to, że identyczne mamy. Taki czerwony z czarnymi dodatkami. Śliczny jest. Dzidziasty sam go sobie wybrał. Nie chciał się od niego odlepić w sklepie. icon_biggrin.gif


Pzdr,

Zwierzo.

P.S. Dziękuję... icon_smile.gif
Agusek
Beat, beat - powiedziała po niewczasie icon_lol.gif

Czarno-beżowy, bo na wsi mieszkam icon_wink.gif i w drogich fotelikach wyboru nie było.

Alucha w zeszłym roku zaliczyła w nim Corwację. Trasa w jedną stronę ok 1200 km.
Tylko rzyganko nam przeszkadzało icon_rolleyes.gif fotelik się sprawdził na medal. I nadal działa.
Drugie mamy w drodze i wiemy, że znowu zakupimy Playa.
Pecia
a mozecie mi wkleic fotke tego foteklika? plisssss icon_biggrin.gif
i ile kosztuje ? icon_cool.gif
agabr
Pecia ale jest zdaje sie gdzies wczesniej wklejony.b
myszka
Nasz kosztował 640, po rabacie 620. Fotkę wkleję, ale poźniej.
Pecia
nie wchodzi mi ten link co Zwierzo podala wczesniej icon_confused.gif
Myszka jesli wiec mozesz.....icon_biggrin.gif
Ev
A my kupiliśmy francuskiego (chyba) Renoluxa. Można go pochylić do spania jak kołyskę jest do 18 kg. Plusem jest dość szerokie siedzisko - zwłaszcza zimą jest to dość znaczące. Chociaż firma dla mnie była mało znana, to jestem bardzo zadowolona (Jasio chyba też icon_wink.gif )
myszka
Pecia, mam fotkę fotelika, ale z pasażerem. Samego fotelika nie mam.



Pecia
z pasazerem jest jeszcze ladniejszy icon_biggrin.gif
dzieki
szczurki2
ProszÄ™ o radÄ™ . Wyrastamy a bardziej juz nam doskwiera siedzenie w koysce0-13(wagowo jeszcze hohoho).
Przed nami zakup fotelika dorosłego:).
Jaki wybrać z zakresu wagi 9-18 czy 9-25?
Czekam na opinie wszelkie użytkowników a bardziej ich mam:) .
A może jakąś firmę podrzucicie?
Fotelik info już przejrzałam. Mam kilka typów. A i nie mam isofixu. Może warto zamontować? Ponoć majątku nie kosztuje.
monilka
Szczurki ja po przeprowadzce z fotelika 0-13 przeniosłam od razu Olkę do fotelika 9-36. Chociaż z perspektywy czasu wydaje mi się, że 9-25 by wystarczył spokojnie. Ola jeździ w Recaro Young Sport. Jestem b. zadowolona z tego fotelika. Wpina się go b. szybko, łatwo reguluje się pasy. Ma sztywne zagłówki po bokach tak, ze dziecko podczas snu głowę o nie opiera. Chociaż dzisiaj pewnie bym kupila jego trochę tańszy odpowiednik, który robi bodajże nawet ten sam producent? Pewnie Skanna będzie wiedziała o jakim modelu mówię znana ze swojej fobii fotelikowej.
Zelda
Oluś teraz jeździ w Hani maxi cosi priori,a Nuśka ma nowy Recaro 9-25,z obu jestem zadowolona.
semi
my mamy maxi cosi priori. Bez watpienia jesli możesz sobie pozwolić na isofix to to jest dobry wybór. U nas nie da się zamontować w samochodzie niestety.
Gremi
a ja polecam Romer King Plus. Według mnie jest bardzo fajny
Zelda
CYTAT(Gremi @ Sun, 14 Nov 2010 - 08:06) *
a ja polecam Romer King Plus. Według mnie jest bardzo fajny

Romer i Reacaro to ten sam producent chyba że coś pomyliłam.różnica tylko w tapicerce,ale sprawdzę czy przypadkiem z jakims innym nie pomyliłam
Gremi
Maja - całkiem możliwe. A czy Recaro tez maja pozytywne testy ADAC?
szczurki2
Spotkałam się z kilkoma opiniami odnośnie przewozu dzieci na tylnym siedzeniu. Za kierowca czy pasażerem? Hm... przy dwójce dzieci? Oba miejsca tak samo bezpieczne? Widziałam tez kilka fotelików zamontowanych na środku.
LadyCaro
Ja mam dla synka Coneco Zenith icon_smile.gif
użytkownik usunięty
A czy jest jakiś fotelik chociaż lekko odchylany w przedziale 15-36? Bo młody już nieco wyrasta ze swojego maxi cosi priori fix (polecam, chociaż system dociągania pasów mnie wkurza) no ale często zasypia i jak jeździ nie odchylony to głowa mu lata na wszystkie strony. Chętnie bym wybrała wersję z isofixem.
Gremi
Jully - ja kilka dni demu szukalam podobnego. Jedyny jaki znalazlam z mozliwoscia odchylania przy jednoczesnym fakcie conajmniej 4 gwiazdek w testach ADAC jest https://esklep.babyfant.pl/index.php?main_p...roducts_id=1591.
Ciezko mi narazie powiedziec czy sie sprawdza ale wyglada solidnie. Wazne jest jednak to aby przymierzyc ten fotelik to samochodu bo on sie reguluje ale nie na wszystkich kanapach. Nie umiem tego fachowo objasnic ale chodzi o to ze jesli kanapa samochodowa jest mocno powyginana to system regulowania fotelika moze sie nie sprawdzic.
Joanna 81
Przed nami zakup fotelika dla córki. I teraz zastanawiamy się czy kupić fotelik ( spodobał nam się taki - https://allegro.pl/graco-fotelik-junior-max...1333495033.html ) czy może coś takiego się sprawdzi już teraz https://allegro.pl/fotelik-podstawka-graco-...1316834376.html ? Córka waży 17 kg i ma 100 cm. Mam wrażenie, że mało stabilnie będzie siedziała. Już pomijam kwestię spania i lecącej głowy 29.gif Macie takie foteliki ? sprawdzają się ? od kiedy można bezpiecznie wozić dziecko na samej postawie fotelika ?
Dodam, że jeździmy sporadycznie.
Gremi
Joanna - taki fotelik tez mam w samochodzie ktorym dowozimy mala do przedszkola. No sam w sobie jest fajny i wyglada niezle - niestety na crash testach nie wypadl zbyt dobrze.
AmiLa
My mamy Römer Kidfix z Isofix, bardzo fajny, glowa dziecka nie opada do przodu i mozna go odchylic do tylu, oczywiscie na tyle, na ile pozwala fotel na ktorym stoi.
Dla mlodszej mamy Maxi Cosi Priori, tez spoko
szantrapa
My mamy dla obu Concordy Lift Evo PT 15-36 i jesteśmy zadowolone baaaardzo icon_smile.gif
Nie wyobrażam sobie na samej podstawce dziecka w wieku moich.
On ma możliwość odchylania ale nie korzystamy.
Joanna 81
dzieki za informacje. Wczoraj doczytalam, ze na podstawce moga jezdzic dzieci od 22 kg, wiec poki co odpada sama podstawka.
szantrapa swietny ten wasz fotelik, tylko cenowo nie mozemy sobie na taki pozwolic w tej chwili icon_sad.gif
szantrapa
CYTAT(Joanna 81 @ Thu, 25 Nov 2010 - 18:36) *
dzieki za informacje. Wczoraj doczytalam, ze na podstawce moga jezdzic dzieci od 22 kg, wiec poki co odpada sama podstawka.
szantrapa swietny ten wasz fotelik, tylko cenowo nie mozemy sobie na taki pozwolic w tej chwili icon_sad.gif


Asiu cenowo on wypada lepiej pod koniec roku, jak jest wyprzedaż bieżącego rocznika. Ja kierowałam się w sumie trzema sprawami, punktacją w testach, komfortem ( jest mięciutki i wygodny, żaden inny tak nam nie pasował) i tym, że on już będzie do końca, więc zakładając , że Lu ma trzy lata, na najbliższe 9 lat , dlatego miał być solidny i koniecznie nowy. To dużo te 9 lat. Rodzina dołożyła i wspólnymi siłami zdecydowaliśmy się na taki.
Helena
My mamy Recaro 9-36 dla Julka i żałuję, że takiego samego nie kupiłam Wojtkowi gdy był mały bo w sumie musiałam kupić dwa, każdy w cenie jednego Recaro. Teraz właśnie odżałowałam kolejne 700 zł na fotelik powyżej 15 kg icon_sad.gif
Ps. Może ktoś ma ochotę na używany Maxi Cosi 9-18 kg?
Daria99
Nie, ja nie potrzebuję kolejnego fotelika .Mam fotelik Jane Montecarlo i mi wystarczy . Jest on od 15-36 kg . Akurat dla mojej córeczki . Aluminiowy stelaż , posiada także regulowaną szerokość oparcia na wysokości pleców.
madamart
CYTAT(Daria99 @ Mon, 09 Jul 2012 - 18:28) *
Nie, ja nie potrzebuję kolejnego fotelika .Mam fotelik Jane Montecarlo i mi wystarczy . Jest on od 15-36 kg . Akurat dla mojej córeczki . Aluminiowy stelaż , posiada także regulowaną szerokość oparcia na wysokości pleców.

he he , daria- ona pewnie by Ci już nie sprzedała bo odnowiłas dość stary temacik:)

Aw kwestii fotelików- ja przymierzam ię do zakupu i myśle nad Jane EXO - na zywo nie widziałam jeszcze , czytam tylko w necie na razie i ma same dobre opinie w kwestii bezpieczęństwa przede wszystkim. A może któras ma i podpowie coś z własnego doswiadczenia?
tantum
no to ja moge powiedziec, że jane exo jest bezpiecznym fotelikiem, leciutkim, jesli przenosi sie do innego auta i w przystepnej cenie.
rowniez polecilabym graco nautilus, cos dla nowoczesnych rodzicow, poniewaz sam wyglad jak dla mnie jest bardzo futurystyczny, co oczywiscie w duzej mierze podoba mi siÄ™ icon_wink.gif
lirena
niedługo chyba i my będziemy musieli wymienić fotelik, może i my zwrócimy uwagę na ten exo.
moko.
CYTAT(AmiLa @ Thu, 25 Nov 2010 - 08:06) *
My mamy Römer Kidfix z Isofix, bardzo fajny, glowa dziecka nie opada do przodu i mozna go odchylic do tylu, oczywiscie na tyle, na ile pozwala fotel na ktorym stoi.
Dla mlodszej mamy Maxi Cosi Priori, tez spoko

Odniosę się do Romera - aktualnie zegnamy się z fotelikiem Romera z przedziału 9-18, bo mój 4 latek przekroczył wagowo mozliwości tego fotelika. Romera w tym przedziale wagowym uwazałam za genialnego, ale rozczarował mnie fotelik z przedziału do 36 kg.... Młodemu głowa mocno latała po bokach....

Po wielu trudach, prawie moim płaczu, spedzeniu kilku godzin w sklepach, wyżalaniu się sprzedawcy, ze dlaczego jest tak marny wybór fotelików z wewnętrzynymi pasami, dla starszych dzieci.... zdecydowałam się na fotelik chicco oasys 2-3 na isofixie - 4 gwiazdki w testach. z regulowaną szerokością fotelika, a nie tylko regulowanym oparciem, a także z możliwością odchylenia do drzemki.



W ogóle rozczarowały mnie foteliki z przedziału 9-25 kg, bo wewnętrzne pasy są za krótkie, za ciasne, młody zmiescił się w jeden fotelik, ale był bez kurtki, z kurtką nie było opcji dopięcia go, mimo maksymalnego naprężenia pasów.

Nie lubie fotelików, gdzie przypina się dzieci pasem samochodowym, jakoś tak wolałabym doatkowo opcję wewnętrzynych 5 punktowych pasów...


EdytaRola
ja mam pebble z maxi cosi, pasuje i do wozkow maxi cosi i do quinny, a wiadomo, ze to porzadne firmy, zastanawiam sie nad nastepnym, czy brac taki z przedzialu wagowego 9-18, czy 9-36?
madzialenkat
EdytaRola my właśnie postanowiliśmy kupić Maxi cosi - Pearl ( bo posiadamy bazę famili fix i nie chciałam jej zmieniać), Jakbym bazy nie miała to kupiłabym pewnie ten 2 way pearl bo on ma możliwość jazdy tyłem.

Co do fotelika przedziału to moim zdaniem bezpieczniejszy jest ten pierwszy, ale to myślę że zależy jak duże i jak szybko rośnie dziecko. Bo jak szybko przybiera na wadze to ten pierwszy może być na bardzo krótki okres.
roksanabar78
tak to prawda ta funkcja w Maxi Cosi jest fajna, ale zastanawiam się jak często jeździ się tyłem icon_razz.gif także to extra bajer icon_smile.gif ja jednak chyba wolę mniej skomplikowanych funkcji
rosie
widze ze nie tylko ja polubilam maxi cosi icon_smile.gif my zaczynalismy od pebble'a a teraz jezdzimy w tobim icon_smile.gif jak zwykle niezawodny fotelik icon_wink.gif
juliana
CYTAT(rosie @ Tue, 28 Apr 2015 - 15:57) *
widze ze nie tylko ja polubilam maxi cosi icon_smile.gif my zaczynalismy od pebble'a a teraz jezdzimy w tobim icon_smile.gif jak zwykle niezawodny fotelik icon_wink.gif


my wlasnie rozgladamy sie za drugim fotelikiem, bo maly powoli wyrasta z pebble'a icon_smile.gif
EdytaRola
nasz pebble byl bezwypadkowy i oddalam siostrze w prezencie, ona ma wozek quinny moodd i pasuje do jej stelaza:)
Majka35
Quinny ma bardzo fajny ,porzÄ…dny sprzet, dobrzep rzylega do siedzenia w samochodzie i Å‚atwo siÄ™ go instaluje.
rosie
CYTAT(Majka35 @ Tue, 22 Sep 2015 - 19:00) *
Quinny ma bardzo fajny ,porzÄ…dny sprzet, dobrzep rzylega do siedzenia w samochodzie i Å‚atwo siÄ™ go instaluje.



W sumie to.. nigdy nie widzialam fotelikow z Quinny. Jakie sÄ… u nich modele? Jaki Ty masz?
olka55
Mysle, ze warto postawic na jakosc i wspomniane wczesniej maxi cosi. Dla nas priorytetem byly testy bezpieczenstwa, ktore foteliki z maxi cosi maja. Zaczynalismy oczywiscie od popularnego pebble'a, teraz wozimy sie tobim icon_wink.gif
Martyna_30
Foteliki z tej firmy zawsze miały bardzo wysokie oceny w niemieckich testach zderzeniowych ADAC, ponadto mają bardzo dobry system ochrony bocznej. My zaczęliśmy od Pebble, a teraz też Tobi.
rosie
CYTAT(Martyna_30 @ Thu, 07 Apr 2016 - 20:05) *
Foteliki z tej firmy zawsze miały bardzo wysokie oceny w niemieckich testach zderzeniowych ADAC, ponadto mają bardzo dobry system ochrony bocznej. My zaczęliśmy od Pebble, a teraz też Tobi.



Zgadzam się icon_smile.gif Maxi Cosi ma porządne produkty icon_wink.gif teraz nawet organizują konkurs Bezpieczne podroze, można wygrac foteliki, vouchery z maxi cosi:)
papitka
osobiście lubie też markę Graco. Bardzo mi sie podoba ich nowy wielofunkcyjny fotelik Milestone.Widzieliście? rośnie wraz z dzieckiem- i to od narodzin się nadaje po 12 rok życia. No takiego fotelika jeszcze nie widziałam. Jeden wydatek i na lata
Yomka
Dla młodszego dziecka Babysafe Akita ponieważ jest montowany tyłem do 18 kg i ma odpowiednie testy, a dla starszego Babysafe Husky. W sumie zmieściliśmy się w 1200 zł za oba foteliki.
beata667
A co myślicie o nosidełkach? To też jest fajne rozwiązanie. Macie? Ja się zastanawiam nad nosidełkiem z rankingu https://www.ranking-foteliki.pl/products/nosidlo-izmi.html . Wydaje się stabilny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.