To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Takie coś na głowę albo szyję chili chusta tunelowa

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Agnieszka AZJ
Taki komin dwuwarstwowy czy też dwustronny, który można nosić na różne sposoby - na szyję, na twarz jak maskę, na głowę jak kaptur albo przerobić na czapkę. Widziałam link na facebooku, tylko nie pamiętam u kogo i reklamę, że się nadaje do rozmaitych sportow zimowych.

Jak to się nazywa i gdzie tego szukać ??? Ktoś wie ?
oluśia
Kiedyś mówiono na to kominiarka nie wiem czy oto ci chodzi 06.gif
https://www.centersport.pl/produkt-adidas-k...clava,3518.html
Agnieszka AZJ
Dziękuję, ale to nie to - tamto to rodzaj golfu, rury, komina icon_wink.gif Nie wiem, jak to nazwać. I w dodatku dwustronne, z dwoch rodzajów materiału - z jednej chyba polar.
Obiecałam to moim dziewczynom, a szczególnie Zosi, która nas o to molestowała w Austrii, ale tam cena w euro byla taka sama jak w Polsce w złotówkach icon_rolleyes.gif

W Decathlonie nie widzę. Trzeba będzie poszukać w sklepach sportowych w realu.
ATeFKa
Agnieszko, czy o takie coś Ci chodzi?

znalazłam jeszcze taki, ale nie widzi mi się...
Agnieszka AZJ
Nie, ale już bliżej icon_smile.gif
Dwustronny - z jednej strony chyba dzianina bawełniana, z drugiej - polar.

Szukam teraz w sklepach wspinaczkowych, bo podobny Julka dostała w nagrodę na zawodach, ale cieńszy.
Agnieszka AZJ
Dobra - już wiem, ze to się nazywa chusta tunelowa, ale sama bym na to nie wpadła icon_wink.gif

Znalazlam na allegro takie cieńsze, bez polaru - tam są pokazane sposoby noszenia: ta aukcja.
ATeFKa
He... też bym nie wpadła że to się tak nazywa icon_smile.gif Ale może pomyślę i sobie takie coś zakupię, bo teraz chodzę w zimowej czapie... 43.gif

a tak w ogóle to co się teraz nosi na głowach?
Agnieszka AZJ
I reklamę też znalazłam. Proszę - jaka jestem samoobsługowa icon_smile.gif
Silije
Ja mam w domu od zeszłego roku trzy takie: niebieską, zieloną i czerwoną. Niestety nie wiem skąd się wzięły, chyba moja mama kupiła. Julka bardzo je lubi.
A_KA
Fajne te chusty icon_smile.gif. Jakbyście upatrzyły gdzieś takie cieplejsze - to dajcie znać icon_wink.gif.
Ciocia Magda
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Thu, 14 Oct 2010 - 00:22) *
I reklamę też znalazłam. Proszę - jaka jestem samoobsługowa icon_smile.gif

fajna ta reklama icon_biggrin.gif. A te chusty widziałam na jakimś lotnisku, faktycznie były drogie. A szkoda

PS: znalazłam sporo ofert w sklepach internetowych wstukując "Chusta Buff"

PS2: a ta zimowa to Polar Buff i jest na allegro ale cenę tez ma niezłą
Villi
Są w InterSporcie, ale tylko te cieńsze, mają ponoć grubsze też niebawem być.
buniaaa
CYTAT(A_KA @ Thu, 14 Oct 2010 - 01:33) *
Fajne te chusty icon_smile.gif. Jakbyście upatrzyły gdzieś takie cieplejsze - to dajcie znać icon_wink.gif.

Moja siostra zamawiała sobie taki https://allegro.pl/najmodniejszy-komin-tej-...1259070900.html super wygląda, sama przymierzałam icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
Taki to ja nosiłam na studiach - hit zimy 86/87 icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(Magda EZ @ Thu, 14 Oct 2010 - 11:10) *
PS2: a ta zimowa to Polar Buff i jest na allegro ale cenę tez ma niezłą


Ładne wzory, podobają mi się. Cena niezła, ale to i tak taniej niż 40 Ojro w sklepie sportowym w Saalfelden w zeszłym roku.
Tuni
O ja też nosiłam taki ciepły i ogromny.

Teraz młody nosi taki cieniutki jako szalik, bo się zdecydowanie łatwiej zakłada icon_smile.gif
Ika
Agnieszko, w Tchibo są, ale nie wiem, czy na polarze ani jaka grubość, aż tak mnie nie zainteresowały, ale popatrzyłam na te sposoby zakładania i stąd kojarzę.
Cleo
Ja ogladalam w Vintageshop.pl- chyba niedawno, wiec nowa dostawa i tez sie zastanawiam, czy nie kupić..
Agnieszka Kamila
a te chusty są tylko w jednym rozmiarze?? bo zastanawiam się jak przeczytałam wątek czy dziecku nie kupic
anax
super w tchibo były po 19,99
Ketmia
Buffy można kupić na allegro. Oczywiście oryginały kosztują kupę kasy i chociaż bywają nawet w księżniczki icon_smile.gif, to nie pokusiłam się aby takie cudo Zuzce kupić. Za to niemarkowe, czemu nie, właśnie jedno takie zgubiła w przedszkolu... Więc jednak przytomnie nie kupiłam jej buffa za 59 zeta icon_smile.gif.


Buffy nieoryginalne kupuję w swoim mieście w sklepie turystycznym Horyzont. Możliwe, że mają swoją stronę internetową.
Z tych niemarkowych jestem bardzo zadowolona. Ich rozmiar zdaje się jest jeden. Markowe Buffy występują także w wersji Junior (to te m.in w księżniczki icon_smile.gif )

edit.:
Sprawdziłam, mają swoją stronę e-horyzont.pl
Poza tym sklepy Horyzont znajdują się w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach.
sklepy w realu
niewidzialna
Mama mi taki zrobiła na drutach jak chodziłam do podstawówki, chyba do 4 czy 5 klasy icon_razz.gif wredne chłopaki się ze mnie naśmiewali...normalnie na czasie byłam icon_razz.gif... muszę poszukać bo moda powróciła
Ketmia
Niewidzialna, to jednak nie to samo icon_smile.gif. Tkanina na buff jest cieniuteńka, a jednocześnie trzyma ciepło. Można go włożyć pod kask rowerowy, świetnie izoluje.
niewidzialna
Wiem, mam też taki cienki córa ostatnio dostała (pokazywała nawet na ile sposobów to można nosić) tylko mnie to się średnio podoba (zapomniałam,że mamy:P), ale akurat widziałam propozycje z allegro i dlatego napisałam, że taki miałam;)
skanna
Czego to się człowiek na tym forum nie nauczy icon_smile.gif Lecę kupować dziewczynom, bo fajne toto.
cydorka
CYTAT(skanna @ Fri, 15 Oct 2010 - 07:19) *
Czego to się człowiek na tym forum nie nauczy icon_smile.gif Lecę kupować dziewczynom, bo fajne toto.

ja też bym chciała, gdzie się zdecydowałaś kupić?
cyd
skanna
A jeszcze nie wiem, pewnie skorzystam z któregoś z linków, ten horyzont ma chyba najfajniejsze wzory.
cydorka
CYTAT(skanna @ Fri, 15 Oct 2010 - 09:23) *
A jeszcze nie wiem, pewnie skorzystam z któregoś z linków, ten horyzont ma chyba najfajniejsze wzory.

to ja chyba nie umiem szukać
horyzont ten e-sklep który linkowała ketmia?
cyd
Ketmia
W sklepie Horyzont, w każdydm razie tym w Poznaniu, jest bardzo dużo wzorów tkanin tych najtańszych buffów.Więcej niż w sklepie internetowym.
Przy okazji chciałam dodać od siebie, że gdy się uprawia sport, to te chusty z doszytym polarem się nie sprawdzają. Jest w nich po prostu za gorąco.
Swoją pierwszą chustę zaczęłam używać na całego dopiero gdy odcięłam polar.

edit. lit.
Agnieszka AZJ
Ketmia,
ale ja to chcę kupic z myślą o jeżdżeniu na nartach. W zeszłym roku miala coś takiego córka znajomych i nie było jej za gorąco. Szczególnie w wietrzne dni na wysokości 1600 m npm.
Ciocia Magda
CYTAT(Ketmia @ Fri, 15 Oct 2010 - 13:20) *
W sklepie Horyzont, w każdydm razie tym w Poznaniu, jest bardzo dużo wzorów tkanin tych najtańszych buffów.Więcej niż w sklepie internetowym.
Przy okazji chciałam dodać od siebie, że gdy się uprawia sport, to te chusty z doszytym polarem się nie sprawdzają. Jest w nich po prostu za gorąco.
Swoją pierwszą chustę zaczęłam używać na całego dopiero gdy odcięłam polar.

edit. lit.

Ketmia, dzięki za namiary na ten sklep, to po pierwsze. Chyba zakupię takie chusty dla całej rodziny 04.gif Ale na stronie www znalazłam informację, że sklep w Poznaniu już nie należy do grupy Horyzont - od 1 września. Nie orientujesz się może czy te chusty nadal tam są?
Ketmia
Gdy ostatnio kupowałam chustę, to chyba był już wrzesień. W sklepie był bardzo duży wybór chust i nawet torbę firmową Horyzont mi dali icon_wink.gif.

Agnieszko AZJ, jakby Ci było za gorąco, to sobie obetniesz icon_smile.gif. Materiał się nie siepie (ale głupio wygląda ten wyraz 06.gif) .
LadyCaro
Ostatnio w Kawa czy herbata mówili że kominy (tak to nazwali) są super modne icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
Julka w tej chwili chodzi w takim cienszym tunelu zamiast szalika. Dziś wróciła ze szkoły i ockneła się, że go nie ma 37.gif
Ponieważ i tak miałam byc koło szkoły, więc podlechałam i pytam woźnej, czy nie znalazła czegos takiego w łazience albo nan korytarzu. Ona mi na to: "Takie coś jak rękaw ? Właśnie sie zastanawiałam, kto się tu bił przed stołowką, że az rękaw urwany" 06.gif
buniaaa
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Fri, 15 Oct 2010 - 18:25) *
Julka w tej chwili chodzi w takim cienszym tunelu zamiast szalika. Dziś wróciła ze szkoły i ockneła się, że go nie ma 37.gif
Ponieważ i tak miałam byc koło szkoły, więc podlechałam i pytam woźnej, czy nie znalazła czegos takiego w łazience albo nan korytarzu. Ona mi na to: "Takie coś jak rękaw ? Właśnie sie zastanawiałam, kto się tu bił przed stołowką, że az rękaw urwany" 06.gif

03.gif 04.gif
Tuni
CYTAT(LadyCaro @ Fri, 15 Oct 2010 - 15:01) *
Ostatnio w Kawa czy herbata mówili że kominy (tak to nazwali) są super modne icon_smile.gif

Właśnie "kominami " to nazywano w czasach mojej młodości 06.gif
moko.
Mamy tę chustę od ponad 2 lat! Młody uwielbia ją.
Często ją nosi jako czapkę i jako szalik a także jako opaskę na rekę oraz jako kominiarka pod kask, gdy jeździ na nartach. Ja ją czasem pożyczam i mam opaskę! Mój mąż również pożycza tę chustę od młodego i uzywa jej jako opaski, gdy biega rano!
cydorka
CYTAT(moko. @ Sat, 16 Oct 2010 - 12:40) *
Mamy tę chustę od ponad 2 lat! Młody uwielbia ją.
Często ją nosi jako czapkę i jako szalik a także jako opaskę na rekę oraz jako kominiarka pod kask, gdy jeździ na nartach. Ja ją czasem pożyczam i mam opaskę! Mój mąż również pożycza tę chustę od młodego i uzywa jej jako opaski, gdy biega rano!

ale jaka macie?
bo ja się gubię
te buffy za 109-129 zeta to mają od środka polar
a te co ich najwięcej na allegro- tez a 59 zeta to co mają w środku?
cyd
Agnieszka AZJ
A rzucisz jakimś linkiem, bo nie znalazłam w tej cenie ?

Takie po kilkanaście złotych są cienkie, bez polaru.
cydorka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Sun, 17 Oct 2010 - 22:06) *
A rzucisz jakimś linkiem, bo nie znalazłam w tej cenie ?

Takie po kilkanaście złotych są cienkie, bez polaru.

https://allegro.pl/listing.php/search?categ...&view=gtext
tu masz wyniki wyszukiwania jak w allegro wrzucisz chusta buff

tych po 59 jest b dużo
tylko nie moge doczytać w opisach co mają w środku- pewnie materiał
cyd
Ketmia
Niestety, te oryginalne po 59 zł mają z pewnością też tylko cienki materiał. Dwuskładnikowe markowe kosztują ok. 100.
W linku sklepu Horyzont który podałam są również podwójne z polarem.
Szukając na all trzeba oprócz "chusta tunelowa" wpisać "polar"
Muszę jednak przyznać, że niewygodnie mi się nosi buffa w pozycji typu babula-zgadula gdy komin jest i na szyi i na głowie. W każdym razie te podróbki cisną mnie w szyję. Dziecko włoży bez problemu, jeszcze będzie mieć luz. Jeśli o mnie chodzi, to j zwykle używam tej chusty zamiast szala, albo jako czapkę pod kask.

Zdaje się, że i oryginały cisną, ale głowy nie dam 06.gif . Kolega z pracy ma drogą wersję bez polara, więc go jeszcze raz przepytam, a może i taki tunel przymierzę i zdam relację.

edit.:

Znalazłam jeszcze stronę buffa, a z niej dowiedziałam się, że poznański sklep rowerowy Cyklotur jest ich przedstawicielem. Niestety, trzyma magiczną cenę 59 zł.
Widziałam też to kiedyś (również w wersji z polarem) w Intersporcie.
Ida.dorota
Mój syn też jest fanem buffa od jakiegoś czasu, mamy taki za 59zł, choć ja kupiłam jakimś cudem taniej. Duży wybór tych chust jest w slepie sportowym Trespass w outlecie w Piasecznie. Są tam rozmiary baby, junior i adult, różniące się średnicą komina. Nasz buff jest jednostronny, cienki, druga strona to po prostu lewa strona tkaniny z nadrukiem. Nie uciska, nie rozciąga się w praniu i w użytkowaniu, służy jako czapka lub szalik, albo oryginalny element stroju do zabaw wszelakich.
cydorka
Ido ja całkiem off topicznie cieszę sie, że Cię widze i protestuje że tak mało
a już siłaczkę vel ekachnę to uściskaj i powiedz jej że niedługo zapomnę jak wygląda
cyd
Ida.dorota
Kochana jesteś cydorko i bardzo Ci dziękuję. Siłaczce oczywiście wszystko przekażę.
Tuni
a takie?
https://www.agmi.pl/category/54,1,.html
Tuni
O tutaj też sprzedają:
https://allegro.pl/chusta-tabularna-wielofu...1261439689.html

tylko dlaczego taka tania??
moko.
CYTAT(cydorka @ Sun, 17 Oct 2010 - 22:59) *
ale jaka macie?
bo ja się gubię
te buffy za 109-129 zeta to mają od środka polar
a te co ich najwięcej na allegro- tez a 59 zeta to co mają w środku?
cyd

Jedną mamy z malachowskiego oraz z jacka wolfskina
Ketmia
CYTAT(Tuni @ Tue, 19 Oct 2010 - 15:00) *
tylko dlaczego taka tania??


Bo to jest podróbka prawdziwego buffa.

Rozmawiałam z kolegą. Prawdziwy buff nie ciśnie, za to się mechaci. Podróbka się nie mechaci, za to ciśnie gdy chce się ją założyć i na szyję i na głowę.
Czyli podróbki nie zawiąże się jednak na 8 sposobów (a raczej na 7), prawdziwego buffa tak.
Chyba się w końcu skuszę na oryginał, zwłaszcza że mają ciekawe wzornictwo, dziecku jednak na razie będę kupować tańsze wersje.
Tuni
Ale dlaczego ciśnie? przecież wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar?
Ketmia
Bo jest jeden rozmiar 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.