To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co na wypadające włosy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
h_ania
A można siemię stosować przy karmieniu piersią?
ulla
CYTAT(h_ania @ Wed, 05 Oct 2011 - 01:06) *
A można siemię stosować przy karmieniu piersią?


Można. Dodatkowo, bo nie wiem, jak na włosy, dobrze robi na żołądek jeżeli ktoś ma problemy z nadkwaśnością, na drogi oddechowe (szczególnie odczuwalne przy infekcjach, bo siemię działa osłonowo i kaszel np. jest mniej dokuczliwy) i na układ trawienny generalnie. Te trzy zastosowania przetestowane i stosowane osobiście. Tylko wpływu na włosy nie zauważyłam.
h_ania
Dzięki ulla icon_smile.gif Mi najbardziej o te włosy chodzi. Nie wypadają wprawdzie, ale chciałam je czymś podkurować.
semi
Ulla, moze nie miałas problemów i nie było czego zauwazac?u mnie poskutkowało rewelacyjnie. kiedys. teraz efektu nie widze, ale i krótko pije.
Zelda
Ja miałam problem w drugą stronę,za duzo włosów,natomiast od jakiś 2 tygodniu wypadają strasznie.Po kazdym ich myciu musze wanne odtykac,a na głowie resztki dosłownie.nie wiem co sie dzieje.Wiem,że neril jest rewelacyjny,ale chciałabym sie dowiedziec jaka przyczyna,może jakies badania wykonać?
ps:problem z polskimi lit.
h_ania
CYTAT(maja2006 @ Mon, 24 Oct 2011 - 22:31) *
Ja miałam problem w drugą stronę,za duzo włosów,natomiast od jakiś 2 tygodniu wypadają strasznie.Po kazdym ich myciu musze wanne odtykac,a na głowie resztki dosłownie.nie wiem co sie dzieje.Wiem,że neril jest rewelacyjny,ale chciałabym sie dowiedziec jaka przyczyna,może jakies badania wykonać?
ps:problem z polskimi lit.



Zauważyłam paseczek dotyczący palenia, a raczej jego zaprzestania i tak mi przez myśl przemknęło, że może to ma z tym związek? Nie wiem, może się mylę ale tak pomyślałam.
Izzy

Mnie pomogły szampon Seboradin i maseczka Wax. Do tego jeszcze tabletki Vitapil. To są tabletki na problemy z włosami, a nie takie wszystko w jednym: cera, włosy, paznokcie.
ulla
CYTAT(semi @ Thu, 06 Oct 2011 - 22:00) *
Ulla, moze nie miałas problemów i nie było czego zauwazac?u mnie poskutkowało rewelacyjnie. kiedys. teraz efektu nie widze, ale i krótko pije.


Ja mam tak nędzne włosy, że powinno być zauważalne, a nie było i nie jest.
agarad
CYTAT(h_ania @ Sat, 01 Oct 2011 - 22:25) *
A jak to jest z tym wypadaniem włosów po porodzie, tzn. w jakim odstępie czasu od urodzenia dziecka zaczynają wypadać? Ile to trwa? Ja jestem 3 miesiące po porodzie i na szczęście jest tak jak zawsze, tak jak przed ciążą. Czy jest ryzyko, że mogą zacząć teraz wypadać?


mi zaczęły po ok. 6 m-cach ale ja nadal karmię.
Izzy

Mnie włosy zaczęły wypadać po 11 miesiącach od porodu, jak przestałam karmić Michała.
h_ania
CYTAT(Izzy @ Sun, 30 Oct 2011 - 14:50) *
Mnie włosy zaczęły wypadać po 11 miesiącach od porodu, jak przestałam karmić Michała.



no właśnie, i chyba się stało................ 32.gif Szymek odstawiony dwa tygodnie temu i kilka dni temu się zaczęło. Wypadają niestety.
Myssia
Maja, u Ciebie Kochana to ja silny stres podejrzewam niestety icon_sad.gif
Dziwię się, że dopiero ten wątek zobaczyłam...
No więc tak, ze 3 lata temu poszłam sobie normalnie do fryzjerki a ona czesząc mnie pyta czy ten łysy placek z tyłu głowy miałam zawsze....szczęka mi opadła bo nic o tym nie wiedziałam. OKazało się, że miałam z tyłu łysy placek o średnicy 3-4 cm....duuuuży jak dla mnie, bo włoski raczej mam jak myszka ogon...czyli mało. Chodziłam po lekarzach, nilkt mi badań nie chciał robić, mimo że prosiłam bardzo. Wszyscy orzekli, że to typowe łysienie plackowate od stresu....Dostałam Loxon 5% (na receptę jest, ale można kupić 2% bez recepty). Uwaga, przy nadciśnieniu nie polecany. Psikałam, psikałam i co...i g...wno, leciały dalej. Moja teściowa zatem dowiedziała się od koleżanki fryzjerki tajmnego przepisu przywiezionego z USA icon_smile.gif POdziałało....do czasu, ale o tym za chwilę.
1. Merz Spezial tabletki
2. Szampon freederm z cynkiem (ok 25-30 zeta za butelkÄ™)
3. Siemie lniane (na głowę w formie maseczki) (3 łyżki / 2 szkl wody, gotować, kleik ciepławy z pestkami i płuczemy głowę, tak porządnie)>
4. Ocet z wodą pól na pół.
5. Odżywka - balsam hegron - z naftą

Pracochłonne...ale działa...no działało....leniwa jestem i dalej lecą ale w innych miejscach....

Ale do rzeczy.
Merz 1 x dziennie.
Freederm - 3 x tyg.
Siemie na zmianÄ™ z octem. Znaczy jeden raz ocet, jeden siemiÄ™.
Po myciu balsam hegron (ja spłukuję nawet ten co jest do niepłukania, bo inaczej jak ktoś ma cienkie włosy to ten balsam obciąża i wypadają bardziej).
Octem rozmieszanym z wodą poprostu płukać i lekko wcierać w skórę, to ponoć do zakwaszania, nie pytajcie czemu, nie pamiętam wszystkiego, przepisu juz nie mam i notatek, ale go pamiętam icon_smile.gif

Powiem Wam szczerze, że naprawdę działało, włosy miałam wzmocnione. Za to z tego łysego placka włosy wyrosły zupełnie białe (a mam ciemne, bardzo ciemne). Polubiłam je nawet icon_smile.gif Ciągle rosną białe w tym miejscu i delikatniejsze takie.
Jak to stosowałam to naprawdę ciężko bylo o włosa w wannie czy na podłodze. Serio.
Po jakmś czasie lenistwo wzięlo górę. DO tego nadmiar stresów spowodował łysy placek na skroni....muszę odwiesić lenistwo na kołek i zabrać się do roboty. No i niestety, zła dieta, złe potrawy....tez źle działają na włosy.

Jeszcze mnie naszła refleksja co do Mai. Maja, może to faktycznie jest zwiazane z rzuceniem o tyle, ża z dymkiem rozładowywałaś stres, a teraz ten stres masz i tak, ale nie masz juz dymka i tak organizm reaguje. Możę plotę bzdury, ale tak mi sie skojarzyło. Ale Kochana, nie wracaj do świstwa. Merz i inne specyfiki dadzą radę!!! Rozładujesz stres myjąc głowę siemieniem, hi hi hi icon_smile.gif przytul.gif

Miałam też Vichy dercos te ampułki i niestety, kupa kasy poszła a nawet leciały mi po tym bardziej a skóra piekła niemożliwie. Nie dla mnie.

Myssia
dub
Lena33
Dziewczyny ja używałam szamponu Radical, są tez ampułki ze środkiem do wcierania ale mi pomógł juz sam szampon, niestety widoczne efekt nie widac po tygodniu ale już po paru miesiącach stosowania moje włosy naprawdę wzięły się do życia. Jeden minus, jak ktos farbuje wlosy to po tym szamponie bardzo szybko schodzi farba, kolor szybko blednie, no ale to pewnie dlatego ze ten szampon to prawie sama mieszanka ziół i ani kszty tzw. ulepszaczy
chaton
Dziewczyny, ja prakycznie juz wylysialam od stresu, boje sie, co bedzie dalej. Nic mi juz nie pomaga, a obecnie w ogole nie powinny mi wypadac wlosy. Umowilam sie do dermatologa. Jak nic nie poradzi to obawiam sie, ze skoncze lysa.
Dirty Diana
JeÅ›li wypadanie jest problemem kosmetycznym a nie medycznym polecam GORÄ„CO olej rycynowy. Cóż to jest za cud. Dziewczyny, ja mam teraz piÄ™kne, gÄ™ste i bÅ‚yszczÄ…ce wÅ‚osy. Raz w tygodniu robiÄ™ sobie odżywkÄ™: olejek ryc., żółtko, oliwa z oliwek(dobrego gatunku z pierwszego tÅ‚oczenia), a przy pozostaÅ‚ych myciach dajÄ™ kilka kropelek olejku ryc. do szamponu. I voilà
oliwka1983
I Seboradin lotion pomógł icon_smile.gif Jest o wiele lepiej, włosy nie wypadają. Dodatkowo używam jedwabiu do włosów.
Myssia
Fakt, rycyna działa cuda icon_smile.gif

Cat woman, wiem o czym mówisz, bo juz prawie kupowałam sobie perukę....

Teraz nie robię juz tej całej akcji to tam opisałam bo łysina znikła, znaczy zarosła icon_smile.gif
Teraz dla wzmnocnienia merz sp. i cynk Å‚ykam.

Ale szczerze i z własnego doświadczenia CI to polecam. Dermatolodzy i to nie jeden!!! g mi pomogli...

A co do mojego posta z 1.11...po mercu i cynku ledwie kilka włosów leci....
Burzy nie mam, bo taka nasza rodzinna uroda, 3 włosy na krzyż, ale nie ma porównania z tym co było.

Zatem jak chcesz odzyskać włosy, polecam jak powyżej icon_smile.gif

Acha i jeszcze jedno, nie zaszkodzi jak będziesz sobie brać coś na uspokojenie...
chaton
CYTAT(Myssia @ Thu, 15 Dec 2011 - 21:26) *
Acha i jeszcze jedno, nie zaszkodzi jak będziesz sobie brać coś na uspokojenie...


Zaszkodzi... dwa miesiace temu odstawilam antydepresanty. Nie moge teraz brac psychotropow. Moze i to tez rzutuje.
Ale na skorze glowy mam czerwone plamy juz od dluzszego czasu, swedzi mnie i jest lsniaca, jakby natluszczona. Wlosy przetluszczaja sie do tego z predkoscia swiatla. Fryzjer polecil specjalny szampon, ale to nie wystarcza. Trzeba pomocy lekarskiej. Problem w tym, ze dobry dermatolog ma dllugie terminy. Umowilam sie na 1-go lutego, mam nadzieje, ze do tego czasu ie wylysieje.

Kalesa: ja tez wczoraj doszlam do wniosku, ze skoro sie tak strasznie przetluszczaja, to nie ma co ich wysuszac, tylko jeszcze bardziej przetluscic i sobie zaaplikowalam olej na wlosy. I chyba troche pomoglo. Zaraz sobie znow zrobie maseczke, a potem henne zapodam. Moze chociaz wizualnie cos da, bo nie moge na siebie patrzec.
Orinoko
Kaelso, ile tego olejku i jak długo się toto trzyma na głowie?
Też muszę zastosować, choć raczej pod kątem wzmocnienia i ew. przetłuszczania.
Co do przetłuszczania, to niejaka poprawę dało moczenie w ziółkach: pokrzywa + tatarak. Włosy zupełnie inne niż po umyciu tylko szamponem.
Malgood
ja łykam od 2 tygodni Vitapil i juz widać poprawę. Kiedyś stosowałam szampon i odżywke z henną i aloesem( nie pamietam nazwy) i sobie chwaliłam. Ale tym razem to nie pomagało. A te witaminki jak dla mnie super.
Myssia
CYTAT(cat woman @ Fri, 16 Dec 2011 - 10:17) *
Zaszkodzi... dwa miesiace temu odstawilam antydepresanty. Nie moge teraz brac psychotropow. Moze i to tez rzutuje.

Ale ja nie miałam na myśli psychotropów, zwykłe typu valerin, kalms, nie wiem co tam jeszcze jest, trzeba by w aptece spytać.
Dirty Diana
CYTAT(Orinoko @ Fri, 16 Dec 2011 - 12:17) *
Kaelso, ile tego olejku i jak długo się toto trzyma na głowie?
Też muszę zastosować, choć raczej pod kątem wzmocnienia i ew. przetłuszczania.
Co do przetłuszczania, to niejaka poprawę dało moczenie w ziółkach: pokrzywa + tatarak. Włosy zupełnie inne niż po umyciu tylko szamponem.

Proporcje są oczywiście na oko, ale ja daję tak:
1 żółtko (od kury chodzącej po podwórku wujka) + 1/5 szklanki olejku rycynowego + jedna łyżeczka oliwy z oliwek. Olejki lekko podgrzewam, mieszam krótko z żółtkiem i nakładam na głowę na godzinę. Niektórzy mówią, że można na całą noc, ale ja nie próbowałam. Na głowę z maseczką nakładam reklamówkę foliową i ręcznik. Po godzinie na głowie jest skorupa, więc albo na dłuższą chwilę trzeba iść pod prysznic lub poleżeć z głową zamoczoną w wannie.
Ostatnio zamiast takiej maseczki, zostawiłam na głowie na godzinę odżywkę tzw. błyskawiczną. Efekt też był niezły.
chaton
CYTAT(Myssia @ Fri, 16 Dec 2011 - 13:40) *
Ale ja nie miałam na myśli psychotropów, zwykłe typu valerin, kalms, nie wiem co tam jeszcze jest, trzeba by w aptece spytać.


Myssia: ziolka o na mnie nie dzialaja, niestety.
Bylam u fryzjera, jakos mi o wszystko pocieniowala, ze skory glowy nie widac, kupilam tez specyfik ziolowy w ampolkach na wypadajace wlosy. 1-go lutego do dermatologa. Zobaczymy...
Orinoko
CYTAT(Kaelsa @ Fri, 16 Dec 2011 - 18:22) *
Proporcje są oczywiście na oko, ale ja daję tak:
1 żółtko (od kury chodzącej po podwórku wujka) + 1/5 szklanki olejku rycynowego + jedna łyżeczka oliwy z oliwek. Olejki lekko podgrzewam, mieszam krótko z żółtkiem i nakładam na głowę na godzinę. Niektórzy mówią, że można na całą noc, ale ja nie próbowałam. Na głowę z maseczką nakładam reklamówkę foliową i ręcznik. Po godzinie na głowie jest skorupa, więc albo na dłuższą chwilę trzeba iść pod prysznic lub poleżeć z głową zamoczoną w wannie.
Ostatnio zamiast takiej maseczki, zostawiłam na głowie na godzinę odżywkę tzw. błyskawiczną. Efekt też był niezły.


O, dzięki Ci, zaraz biegnę wypróbować.
mim0za
A słyszałyście o mezoterapii igłowej? Dziś dostałam numer telefonu do pani dermatolog, ktora się tym zajmuje, Mam zamiar popytać.
chaton
CYTAT(mimoza @ Sat, 17 Dec 2011 - 17:03) *
A słyszałyście o mezoterapii igłowej? Dziś dostałam numer telefonu do pani dermatolog, ktora się tym zajmuje, Mam zamiar popytać.

Nie, na czym to polega? Brzmi interesujaco icon_smile.gif
Myssia
Ja też nie słyszałam, poproszę co nieco na ten temat icon_smile.gif

Myssia
Kaelsa ale od kury innej tez może być icon_smile.gif
Kiedyś jak mi sie chciało to sobie ryrnę wcierałam bez zółtka w skórę głowy, szczoteczką do zębów albo patyczkiem (no wacikiem) i potem ręcznik na głowę a na to czapka albo reklamówka, po godzinie nie wiem dlaczego ale grzało mnie jak diabli. Pracochłonne to, ale ponoć są efekty (ja się nie doczekałam za bardzo bo mi sie nie chciało za często).
h_ania
CYTAT(Malgood @ Fri, 16 Dec 2011 - 15:24) *
ja łykam od 2 tygodni Vitapil i juz widać poprawę. Kiedyś stosowałam szampon i odżywke z henną i aloesem( nie pamietam nazwy) i sobie chwaliłam. Ale tym razem to nie pomagało. A te witaminki jak dla mnie super.



Vitapil - popieram, biorę ok. 1,5 miesiąca, widzę poprawę. Niestety jedyny minus - jak dla mnie - zbyt duże tabletki, muszę przepoławiać.
Siunia
CYTAT(MamaJulki @ Thu, 28 Oct 2010 - 09:19) *
jest taki płyn do nacierania (na spirytusie chyba robiony ;/ ) LOXON 2 %


Skoro piszesz "chyba" to oznacza, ze niewiele wiesz o tym, o czym piszesz. Bez urazy.
LOXON jest zapisywany osobom z Å‚ysieniem androgenowym.
Punktem wyjscia do poszukiwań odpowiedzi nt. w/w powinno być hasło: łysienie androgenowe. Ja tu wykładu na ten temat płodzić nie zamierzam icon_wink.gif A takie łysienie może stwierdzic tylko lekarz i tylko po określonych badaniach.
Proszę, nie powtarzajcie bez zastanowienia czy znajomosci tematu wszystkiego, co usłyszycie lub przeczytacie w necie.
Można tym sobie narobić wiele szkody. Tym bardziej własnie LOXONem stosowanym na własną rękę. Pózniej tak łatwo powiedzieć, że nasza służba zdrowia jest do bani, a lekarze nie znają się na niczym.
Przecież pacjent do swojego problemu dołożył już tyle cudów i pogłębił szkody, że odkręcenie tego wymaga jeszcze więcej czasu niż właściwe leczenie. nienie.gif

Zauważcie, że powodów wypadania włosów może być wiele. Dlatego jednemu pomoże zestaw witamin, minerałów czy dobra dieta, innemu specyfik na receptę, innemu LOXON albo już nic.
Jeżeli sprawa jest naprawdę poważna, to ja osobiście proponuję wizytę u dermatologa. Znalezienie dobrego w danej tematyce nie powinno byc tak bardzo trudne, wszak z róznych miast jestesmy i nawzajem możemy sobie kogos polecic. Jeden ma osiągnięcia przy AZS, inny przy leczeniu cery, inny zna się na leczeniu łysienia lub jedynie wypadania włosów icon_wink.gif

Będąc w aptece (nie poparte innymi źródłami, ale zapytam mojej dermatolog) dowiedziałam się od Pani farmaceutki tam pracującej, ze z włosami to trudna sprawa. To, że dziś wypadają garściami to nie jest oznaka, że wczoraj icon_wink.gif coś się zadziało. Ponoć włos, nawet gdy już zupełnie martwy i gotowy na "wypad" siedzi w skórze głowy nawet i kilka miesięcy. Zatem to, że dziś wypadają na potęgę może być skutkiem np. wielkiego stresu, beznadziejnej diety czy innych rzeczy, które miały miejsce kilka miesięcy wcześniej. Dlatego tak trudne jest ustalenie przyczyny i na wszystko potrzeba duuuuuużo czasu. I podjęcie jakichkolwiek działań może przynieśc efekty właśnie dopiero po upływie dłuższego czasu. Tu wracamy do punktu wyjścia - zależy, co było przyczyną.

Przy okazji - też walczę z nadmiernym wypadaniem włosów. Dostałam tabletki + witaminy + płyn do wcierania robiony w patece na receptę. Narazie cierpliwie czekam i męczę się z wcieraniem, co stanowi problem - 2x dziennie to stanowczo za często icon_wink.gif
Gdy już zakończę swoje poszukiwania i pomogę sobie (być może to zadziała i już teraz będę szczęśliwa), to chętnie Wam napiszę co mi dolegało i jak sobie z tym poradziłam.
pozdrawiam
- Siunia
EdytaRola
nie stosowalam loxonu, bo mi wlosy wypadaja ale po ciazy, łykam vitapil mama i pomaga, mama i dziewczyna tu z forum podpowiedzialy mi jeszcze siemię lniane to kupię, moze spotęguje efekt, na razie nie jest zle:)
ph05
Czy ktoś stosował piankę Rogaine? Jest dość droga, ale dużo osób potwierdziło jej skuteczność.
netam
Polecone przez trychologa i pomogło córce:
szampon Eqiulibra aloesowy
Wzmacniająca kuracja przeciw wypadaniu włosów Tricologica.
Ceny niewygórowane, warto spróbować.
W sumie mało kłopotliwe również
netam
klaudia84
Kapsułki z olejem z wiesiołka (polski producent GAL), płukanki ze skrzypu i pokrzywy, poszukaj również suplementów z cynkiem i biotyną.
Dorota89
Na wypadające włosy dermatolog polecił mi ten szampon z tego artykułu https://www.wyspa-kobiet.pl/pielegnacja/wlosy/3278.html. Już po 2 tygodniach wypadało o wiele mniej włosów icon_wink.gif
enimka
Jeśli chce się powstrzymać wypadanie włosów, należy pierw wziąć pod lupę dietę. Same wcierki, maseczki itp nie pomogą. Należy wzmocnić organizm od środka.
Mamineczka
Kosmetyki, odpowiednia szczotka to niewątpliwie ważne w pielęgnacji włosów. Nie należy ich zbytnio obciążać lakierami,
prostownicą, suszeniem. Ja swoje codziennym prostowaniem strasznie osłabiłam przez co wypadały i zrobiły się cienkie.
Teraz mam włosy naturalne doczepiane aby swoje zagęścić i uważam na to co robię. Prostownica poszła w kąt oj chyba długo po nią nie sięgnę icon_biggrin.gif
kuna87
Wewnetrzne mozna Å‚ykac biotebal
Ale wg mnie najlepsze wcierki i tu polecÄ™ spawdzony Jantar
kuna87
No dokładnie, to da tylko efekt wizualny, ale nie wzmocni i nie zmieni nic z samymi włosami, problem pozostanie
muppet
Ja stosuję płukanki z pokrzywy. To świetnie wzmacnia włosy.
jjusti18
A może zerknijcie tutaj https://about-hair.pl . Moja znajoma kiedyś znalazła tą stronę i zgłosiła do tego lekarza swojego męża, ponieważ miał problem z łysieniem. Dr Kierach zalecił przeszczep i od teraz jej mąż wygląda fenomenalnie. Nikt nie pomyślałby, że wcześniej miał takie problemy. Według mnie to prawdziwy specjalista.
śrubka
Lekarz. I mówię szczerze! Przyczyn wypadania włosów może być kilka, np zła dieta czy choroba albo stres. Najlepiej to zweryfikować, żeby podjąć dobrą terapię.
Bertolaa
Ważna jest na pewno odpowiednia dieta, żeby jeść takie produkty, które będą eliminować ten problem
śrubka
Nie wiem, co, ale pewnie trzeba byłoby się z tym zgłosić do lekarza.
muppet
To mogą być problemy z tarczycą. Lepiej dmuchać na zimne.
rowan_berry
Ja myslałam, że mi włosy wypadają, a się okazało, że one się tak łamały, niektóre nawet u nasady, były przesuszone, nie służyła im wysoka temperatura suszarki i prostownicy. Zmieniłam sprzęt na taki "inteligentny" z babyliss, który sam dopasowuje się do konkretnych włosów i np. działa w niższej temperaturze. No i 1-2 razy w tygodniu nakładam teraz maskę na włosy, a nie tylko same odżywki. No i jest dużo lepiej, włosy już się tak nie sypią.
martaszybko
Wypadanie włosów jest jednym z objawów niedoboru cynku. Tutaj można poczytać więcej
https://cheers.com.pl/wiedza/niedobor-cynku/

Przy wypadaniu włosów warto najpierw sprawdzić czy uzupełnienie cynku w diecie nie będzie pomocne. U mojego męża cynk dużo pomógł i włosy przestały mu wypadać.
muppet
Mydło do włosów? Muszę to sprawdzić.
milenka20
polecam skorzystac z zabiegu przeszczepu wlosow, swietna sprawa, skutecznosc, efekty sa trwale, nie pozostaja blizny, Klinika Przeszczepu Wlosow w Warszawie korzysta z innowacyjnych technologii i nowoczesneogo sprzetu, mozesz sie umowic do nich na konsultacje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.