To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co warto kupić w IKEA a czego się wystrzegać ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Zelda
ja nie polecam bałych blatów,tzn tych dwustronnyh grubych.Od zeszłego roku miałam już 4razy wymieniane,i teraz czekam na 5 raz..
Ika
Właśnie ostatnio kupiłam garnek w Ikea (365+) i szlag mnie trafił. Po pierwszym myciu ucho puściło na zgrzewie z jednej strony. No bez jaj, no... icon_evil.gif
Macie te gary? Pecha miałam czy one kiepskie są? Kupiłam jeden - na próbę, gdyby się sprawdził, chcę wymienić wszystkie stopniowo, bo moje obecne mają cienkie dno i plastikowe uchwyty.
Politea
CYTAT(Ika @ Thu, 11 Nov 2010 - 19:50) *
Właśnie ostatnio kupiłam garnek w Ikea (365+) i szlag mnie trafił. Po pierwszym myciu ucho puściło na zgrzewie z jednej strony. No bez jaj, no... icon_evil.gif
Macie te gary? Pecha miałam czy one kiepskie są? Kupiłam jeden - na próbę, gdyby się sprawdził, chcę wymienić wszystkie stopniowo, bo moje obecne mają cienkie dno i plastikowe uchwyty.

Chyba źle trafiłaś, ja też mam jeden, ale chyba od 5 lat z górą. Oddaj im, jeśli masz rachunek, powinni przyjąć.
Agnieszka AZJ
Mam dwa (albo trzy) od dobrych paru lat i nic im nie jest. Jakiś pechowy egzemplarz Ci się trafił - na pewno przyjmą.
Ika
Uff...

Pozostaje kwestia, czy mam paragon 37.gif
Zelda
ja mamgarnki ze stali nierdzewnej które zardzewiały po 2 miesicac na rączkach 21.gif
mari_emzet
Muszę sprostować swoją wcześniejszą wypowiedź.
Siostra moja ma kuchnie ikeowskÄ…, ale sÄ… z niej
bardzo zadowoleni. Niezadowolenie tyczyło
siÄ™ czegoÅ› innego icon_wink.gif
mamami
Ja mam wszystkie garnki w domu Ikeowskie właśnie z serii 365+, gotuję bardzo dużo, myję w zmywarce i od dwóch lat służą mi doskonale.
Ika
CYTAT(mamami @ Fri, 12 Nov 2010 - 19:19) *
Ja mam wszystkie garnki w domu Ikeowskie właśnie z serii 365+, gotuję bardzo dużo, myję w zmywarce i od dwóch lat służą mi doskonale.


No to nie wiem, o co kaman, bo oprócz tego, że ten uchwyt puścił, to one - uchwyty - właśnie lekko przyrdzewiałe są. Po JEDNYM myciu!! Fakt, że w zmywarce, ale wyraźnie jest napisane w instrukcji i jeszcze piktogramem na naklejce bezpośrednio na garze poprawione, że się do mycia w zmywarce nadaje...
mamami
Ika mi niekiedy na garnku wyłazi jakaś kropka z rdzy ale jakimś cudem przy następnym myciu znika i węcej sie nie pojawia, jakieś dziwne to jest ale nie wnikam. Bardzo je lubię. Nie przywiera w nich, sa w miarę lekkie, no generalnie za tę cenę na pewno nic lepszego bym nie znalazła.
Ewcia!
CYTAT(Ika @ Fri, 12 Nov 2010 - 19:30) *
No to nie wiem, o co kaman, bo oprócz tego, że ten uchwyt puścił, to one - uchwyty - właśnie lekko przyrdzewiałe są. Po JEDNYM myciu!! Fakt, że w zmywarce, ale wyraźnie jest napisane w instrukcji i jeszcze piktogramem na naklejce bezpośrednio na garze poprawione, że się do mycia w zmywarce nadaje...


Ika, mam 3 garnki z tej serii, myślę, że z 5 lat . Myte w zmywarce nieskończenie wiele razy icon_wink.gif . I nic im nie dolega. Tyle, że one są wykonane w Finlandii, a przy ostatniej wizycie w sklepie, na tych dostepnych było chyba "china" - czy się mylę?
Ika
CYTAT(Ewcia! @ Fri, 12 Nov 2010 - 23:27) *
Ika, mam 3 garnki z tej serii, myślę, że z 5 lat . Myte w zmywarce nieskończenie wiele razy icon_wink.gif . I nic im nie dolega. Tyle, że one są wykonane w Finlandii, a przy ostatniej wizycie w sklepie, na tych dostepnych było chyba "china" - czy się mylę?


O żesz... tego nie sprawdziłam icon_sad.gif A to może być wytłumaczenie...

Kurna, czy teraz już WSZYSTKO robią malutkie chińskie rączki?? icon_evil.gif
ewis_
CYTAT(aleve @ Fri, 05 Nov 2010 - 00:08) *

Materac
ze sprężynami w koszulkach - teraz mam inny, ale poprzedni wytrzymał z 10 lat w stanie idealnym - zero przetarcia, zero skrzypienia (a mam na tym punkcie fioła), zero zmiany kształtu.


dobra, cytuje siebie, ale sytuacja się nieco zmieniła
moj nowy materac ikeowski ma 4 mce i dzis zaczal skrzypiec potwornie i to w kilku miejscach icon_sad.gif
a podobno z tych lepszych i też sprężyny w koszulkach, specjalne wzmocnienia...
nie wiem, może podwykonawcę zmienili i jakość spadła icon_sad.gif
rachunek mam więc będę reklamować...
nie polecam więc na dziś
Ika
CYTAT(aleve @ Sat, 13 Nov 2010 - 09:54) *
dobra, cytuje siebie, ale sytuacja się nieco zmieniła
moj nowy materac ikeowski ma 4 mce i dzis zaczal skrzypiec potwornie i to w kilku miejscach icon_sad.gif
a podobno z tych lepszych i też sprężyny w koszulkach, specjalne wzmocnienia...
nie wiem, może podwykonawcę zmienili i jakość spadła icon_sad.gif
rachunek mam więc będę reklamować...
nie polecam więc na dziś


Małe chińskie rączki...? icon_evil.gif

Sprawdziłam mój garnek: "made in Viet Nam"...
Mamami - to nie jest kropka rdzy, zdjęcie Ci później wkleję.
Orinoko
Niestety, mam wrazenie, ze ostatnio Ikea nie tylko na meblach tandete wciska - np. moja ukochana suszarka do bielizny w wersji sprzed 4 czy 5 lat byla ok, a w wersji sprzed ok. roku jest zbyt delikatna, niedopracowana, a prety sa jakies takie sliskie, ze pranie zjezdza na podloge. Z Mammutem tez mielismy pecha - jedno krzeselko niedorobione reklamowalismy, teraz od drugiego ciagle noga "wychodzi". 37.gif
Za to regaly Billy sa generalnie ok, a charakterystyczne fotele Ikei ("giete") sluza nam juz jakies 8 czy 9 lat i nic sie z nimi nie dzieje.
Z "przydasiow" do tej pory tez bylam zadowolona.
Stoliki Lack to pomylka - warte swojej niskiej ceny i tyle.
agabr
CYTAT(Orinoko @ Sat, 13 Nov 2010 - 13:11) *
Niestety, mam wrazenie, ze ostatnio Ikea nie tylko na meblach tandete wciska - np. moja ukochana suszarka do bielizny w wersji sprzed 4 czy 5 lat byla ok, a w wersji sprzed ok. roku jest zbyt delikatna, niedopracowana, a prety sa jakies takie sliskie, ze pranie zjezdza na podloge. Z Mammutem tez mielismy pecha - jedno krzeselko niedorobione reklamowalismy, teraz od drugiego ciagle noga "wychodzi". 37.gif
Za to regaly Billy sa generalnie ok, a charakterystyczne fotele Ikei ("giete") sluza nam juz jakies 8 czy 9 lat i nic sie z nimi nie dzieje.
Z "przydasiow" do tej pory tez bylam zadowolona.
Stoliki Lack to pomylka - warte swojej niskiej ceny i tyle.

Stolick lack znalazl u nas inne zastosowanie (przypominam ze cena 19,90) stal sie podstawa do zrobienia parku jurajskiego , genialnie wbija sie w niego cienkie gwozdzie , przylepia , etc no i wychodzi taniej niz drewniana deska icon_smile.gif.b
Orinoko
CYTAT(agabr @ Sat, 13 Nov 2010 - 13:43) *
Stolick lack znalazl u nas inne zastosowanie (przypominam ze cena 19,90) stal sie podstawa do zrobienia parku jurajskiego , genialnie wbija sie w niego cienkie gwozdzie , przylepia , etc no i wychodzi taniej niz drewniana deska icon_smile.gif.b

Dobre! Moje dziecko wprawdzie niezainteresowane dinozaurami, ale moze Lack sie przyda "na budowe" 04.gif
kachaaa
To powrócę do tematu i zapytam o materace z serii Sułtan. Warto ? Chcemy kupić Wrzaskunowi jako łóżko położyć a jak podrośnie dokupić stelarz
tysia24
A u nas... garnki, patelnie, sztućce, naczynia- prawie całe wyposażenie kuchni.
Meble mamuta do dziecięcego pokoju, mój synek ma także z serii Leksvik (czy jakoś tak), łóżko drewniane, które rośnie razem z nim, komodę z tej samej serii.
Pościel, ręczniki kąpielowe.
Jeszcze genialny wieszak na mokre skarpetki icon_biggrin.gif
kachaaa
CYTAT(tysia24 @ Wed, 31 Aug 2011 - 11:27) *
Jeszcze genialny wieszak na mokre skarpetki icon_biggrin.gif


??????
ciacho
moje garnki z serii 365 też rdzewieją w zmywarce a próbowałam już różnych czarów żeby tak się nie działo

zadowolona jestem ze stojaka na pokrywki, podkładek pod garnki; lubię też moje kosze do segregacji śmieci - idealne do utrzymania w czystości - dobry rodzaj plastiku, nie odbarwiają się

beznadziejne są folie do szuflad - cały czas się zwijają - są za cienkie - te sprzedawane sezonowo w Lidlu są o wiele lepsze
Kocurek
Ja prócz paru małych klamotów kuchennych i szkła nabyłam w Ikea meble łazienkowe Flaren.
Cztery lata czekałam na załatwienie transportu z Ikei krakowskiej 37.gif opłacało się icon_smile.gif Meble są tak ładne jak na zdjęciu, i porządne. Nie mogę sie doczekać, aż pod Rzeszowem wreszcie powstanie Ikea (takie sa plany).
Dor
Ja mam Ikeowskie meble kuchenne i różne kuchenne przydasie, pojemniki na sypkie produkty, na przyprawy, cały zestaw akcesoriów Grundtal i folię do szuflad, z której jestem bardzo zadowolona.
kachaaa
Ja folie też mam i jest super. Gruba, nic się nie ślizga nie zwija używam jej też do szafki gdzie stawia się buty . Generalnie mam z 40 % urządzone rzeczami z Ikei i jedynie z dywanu nie jestem zadowolona bo po 3 m się zrobił brzydki .
Ponowie pytanie o łóżko i materace może któraś ma ?
katarakta
Ja mam tylko rosnace z dzieckiem ale juz go nie widze na stronie. Jestem zadowolona.
LadyCaro
Mamy łóżko Malm z Ikei i dwa stoliczki nocne i są super więc polecam: wygodne, stabilne, proste (bez zakamarków). Materaca nie mamy bo są drogie z Ikei i czytałam gdzieś że są płaskie i nie mają zbyt pochlebnych opinii.
Ketmia
Ja mam materac sultan ze stelażem do którego dokręca się nogi. Ma już kilka lat i, niestety, moim zdaniem nadaje się do wymiany, bo w środkowej części powstały jakieś góry. Śpi się w sumie nadal ok, ale estetyka już nie ta.
Agusek
CYTAT(ciacho @ Tue, 13 Sep 2011 - 22:22) *
moje garnki z serii 365 też rdzewieją w zmywarce a próbowałam już różnych czarów żeby tak się nie działo

moje zardzewiałe po pierwszym myciu oddałam do reklamacji i na konto wpłynęła kasa. Pani w dziele reklamacyjnym próbowała mi wmówić, ze się do zmywarek nie nadają 04.gif
nie wyszło jej icon_wink.gif
porządnych garów nie mam do dzisiaj.... a latka lecą 37.gif
Orinoko
Ja mam taką suszarkę na ociekacz i muszę ją zareklamować.
Pod spodem jest blacha, na której ma się zbierać woda - po tygodniu zaczęła rdzewieć.
Na zdjeciu widzę inną "tackę", może udoskonalili?
Z nieudanych produktów odradzam suszarkę do prania - lekka konstrukcja, jak powieje wiatr, to wszystko ląduje na podłodze czy ziemi. Kiedyś te suszarki były lepsze, mocniejsze.

Za to materac Sultan służy nam bezawaryjnie już jakieś 7 lat i jesteśmy zadowoleni.
LadyCaro
Przypomniało mi się że mam pościel z Ikei (69,99 za komplet) i jest naprawdę bardzo fajna, praktycznie nie wymaga prasowania, nie traci fasonu i kolorów.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.