To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Kto ma spiralkÄ™?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
oreiro.
Na pewno będzie Ci rozszerzał kanał szyjki - i to pierwsze włożenie takiego jakby drucika boli - takie ukłócie pół sekundy, a potem już luz - wiadomo średnia przyjemność jak Ci ktoś grzebie między nogami ileś tam czasu, ale spoko!!!
Kaszanka
No właśnie a ile czasu trwa to zakładanie? Zawsze w czasie wizyty u ginekologa śpiewam sobie piosenki w myśli i muszę wybrać odpowiedniej "długości" icon_wink.gif
Mam mieć zakładane bez znieczulenia ale jakby się nie dało to mam mieć znieczulenie icon_sad.gif Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze.
oreiro.
Też miałam opcję znieczulenie - ale nie warto - serio!!!
Zakładanie trwa jakieś 15 minut może???
Samo założenie chwilkę, ale przygotowanie wszystkiego długo, potem tylko obcięcie nitek i luz
Kaszanka
Już po icon_smile.gif Więcej strachu się najadłam niż to było warte...
oreiro.
CYTAT(Kaszanna)
Już po icon_smile.gif Więcej strachu się najadłam niż to było warte...


hehe - ja tak samo wink.gif
jaką masz wkładkę?
Kaszanka
Nova T z miedzi i srebra (o ile nazwy nie przekręciłam icon_wink.gif)
A jak z bólem brzucha po założeniu? Lekarz mnie nastraszył że może boleć i to bardzo i przepisał mi jakieś tabletki. Coś czuję w podbrzuchu ale określam to jako dyskomfort a nie ból.
No i co z przemieszczeniem spirali? Czy to się często zdaża? Sprawdzacie nitki (??) tak jak jest to zalecane z ulotce? Niepotrzebnie się naczytałam i teraz mam sto pytań...
oreiro.
Ze 2 dni mnie bolał brzuch jak przy okresie - ale nie na tyle, żeby łykac tablety - jak piszesz dyskomfort raczej.
Sprawdam nitki - najbardziej się balam pierwszy raz sprawdzić icon_razz.gif
Teraz co kilka dni sprawdzam.
Kaszanka
Mąż to się naśmiewał z tych nitek strasznie icon_wink.gif Że mi coś wystawać będzie icon_cool.gif Ale jak się teraz super czuję, bez hormonów, 5 lat spokoju...
moko.
Kaszanna również jestem"uzytkownikiem" (od 2 lat) wink.gif wkładnki Nova T. Nitki sprawdzałam na początku......teraz już nie.
Bóle brzucha były silniejsze przez ok.pierwsze 3-4 miesiące i bardziej obfite. Teraz bóle są zależne od czynników "ubocznych" - stres, nerwy, osłabienie itp.
Aby zmniejszyć bóle i obfitość "łykam" hemorigen- ziołowe tabletki przeciwkrwotoczne.
Jezeli chodzi o przemieszczanie spiralki to wszystko zależy od organizmu i innych czynników, czasem się zdarzają......ale jeśli kontrolujesz umieszczenie wkładki co pół roku(usg) to ok. Nie ma co się na zapas martwic.
maja03
Ja tez mam Nova T z miedzia i srebrem ...
Mam ja 3 miesiac... wkurzaja mnie na razie taki rozwlekle nieco miesiaczki ..
madziula
Mi właśnie się "zapodziała" wkładka, jakieś miesiac temu i jeszcze okresu nie dostałam. icon_eek.gif Spanikowałam. Na drugi dzień byłam już u gina. Stwierdził że wkładka się przesuneła głębiej i nitek nie czuć, ale uspokoił mnie że wkładka działa nadal prawidłowo. A mój okres? Powiedział że będzie. I nadszedł, 16 dni sie spoźnił. Co sie strachu najadlam to moje.
Ika
A moze to w innym wątku było...
W każdym razie IMHO nie ma. Dzisiejsze wkładki mają działanie zapobiegajace. Przynajmniej większość (trudno znać wszystkie, pewnie nie o wszystkich czytałam, tylko o najpopularniejszych). Poszukam w swoich postach, gdzie o tym pisałam, ale nie dziś, bo padam na twarz (prosto z trasy dopadłam kompa). Idę spać. Dobranoc icon_wink.gif
Potwora
Sunno poczyaj sobie o stopniach utlenienia, potencjałach redoks i co jest w tym wszystkim niezbędne aby doszło do zapłodnienia. Tylko tyle.
moko.
CYTAT(Sunna)
   
QrczÄ™, może, przyznam, że nie pamiÄ™tam  :oops: Wiem, że Oreiro pisaÅ‚a, podaÅ‚a link do Mireny. Dobra, wiÄ™c w koÅ„cu ma dziaÅ‚anie poronne czy nie ma?!  :shock:


Dla mnie nie ma. Chociaż zdania są podzielone, gdyż wieloe osób zapomina, ze wkładka ma po PIERWSZE za zadanie: utrudnienie plemnikom dotarcie do bańki jajowodu, gdzie najczęściej dochodzi do zapłodnienia. Dzieje się tak dlatego, że powoduje ona jałowy, czyli bezbakteryjny odczyn zapalny w jamie macicy. Po drugie, jony miedzi, a wszystkie współczesne spirale zawierają miedź, dodatkowo unieruchamiają plemniki, hamując enzymy dostarczające im energii do poruszania się. Po trzecie, wkładka zmienia śluzówkę macicy tak, że rozwijająca się zapłodniona komórka jajowa nie może się w nią wszczepić i nie dochodzi do jej dalszego rozwoju.
Kontrowersje wokół tego środka antykoncepcyjnego jako wczesnoporonnego sa i będą (i to jakie) , trzeba się liczyć z tym, iż
większość instytucji i stowarzyszeń pro-life traktuje tą metodę jako wczesno-poronną, a przecież tabletki również mają takie zadanie w ulotce pisze; "hamuje dojrzewanie komórki jajowej" ood momentu, w którym mogłoby nastąpić zapłodnienie.

Skrót wkładka powoduje: icon_arrow.gif jony miedzi i srebra zagęszczają śluz co powoduje pewną trudność w dostaniu się plemników dalej icon_arrow.gif oprócz tego jako reakcja na ciało obce pojawiają się w śluzie krwinki białe, czyli leukocyty, których zadaniem jest niszczenie bakterii i wirusów, a w tym przypadku plemników.
icon_arrow.gif Kolejnymi przeszkodami są upośledzenie ruchliwości plemników w wyniku działania plemnikobójczego - jonów miedzi oraz uniemożliwienie plemnikom wejścia do jajowodów, gdyż ramiona poprzeczne wkładki (T)stanowią w tym wypadku barierę mechaniczną.
icon_arrow.gif Wkładka wewnątrzmaciczna powoduje też zmiany w endometrium przypominające stan zapalny utrudniające zagnieżdżenie zarodka.( jeżeli w/w zabezpieczenia zawiodły) W wyniku reakcji obronnej na ciało obce pojawiają się leukocyty, makrofagi (komórki pochłaniające i niszczące bakterie) i limfocyty (komórki stanu zapalnego), które powodują zmianę struktury endometrium uniemożliwiającą zagnieżdżenie się zapłodnionej komórki jajowej.

Ja nie traktuję tego w kategorii:ze stosując tę antykoncepcję od razu zabijam komórkę jajową(dziecko)Nie najpierw jest kilka etapów, które zapobiegają zapłodnieniu kom.jajowej.

Niestety czas goni ale jeszcze coÅ› mam tu do powiedzenia icon_wink.gif
Daretka
hmm
moko.
CYTAT(Daretka)
Moko przytoczyÅ‚aÅ› bardzo fajny artykuÅ‚ napisany przez lekarza ginekologa swoja drogÄ…  :wink:  

Zapomniałaś napisać Najnowsze badania udowadniają jednak, że do zapłodnienia w ogóle nie dochodzi,

no, ale kto wykonaÅ‚ te badania? gdzie sÄ… dane stwierdzajÄ…ce, że  na pewno nie dochodzi do zapÅ‚odnienia

CYTAT
Wkładka wewnątrzmaciczna powoduje też zmiany w endometrium przypominające stan zapalny utrudniające zagnieżdżenie zarodka


icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif

Tak pierwsza częśc postu to wnioski wysunięte po przeczytaniu art dr XY- (ja nie mam dowodów, wiedzy aby pisać o tym "problemie" bez "oparcia" osoby kompetentnej -znającej się na tym.)
I on w owym art.nie napisał tego co Ty dodałaś o najnowszych badaniach. Nigdzie nie napisałam o tym, ze NA PEWNO NIE DOCHODZI do zapłodnienia. Gdzie to napisałam? więc hmmm co mam Ci wyjaśniac? pewnie znalazłam zły art i cytujemy całkiem innych ginekologów icon_confused.gif
Poza tym :
Zaden ginekolog w zyciu Ci nie powie, ze przy stosowaniu jakiejkolwiek antykoncepcji NIE dochodzi do zapłodnienia !
oreiro.
CYTAT
Czy Mirena® ma dziaÅ‚anie poronne?

Patrz pytanie 1.1. W przypadku Mireny mechanizmy zabezpieczajÄ…ce przed zajÅ›ciem w ciążę dotyczÄ… zdarzeÅ„ poprzedzajÄ…cych zapÅ‚odnienie. Ani Mirena®, ani klasyczne wkÅ‚adki z zawartoÅ›ciÄ… miedzi (tzw. IUD) nie mogÄ… być uważane za Å›rodki poronne.


źródło www.mirena.pl
Daretka
,
oreiro.
dla mnie nie mogą być uważane = nie są
przykład:
fiat 126p nie może być uznawany za mercedesa
czyli???
maluch nie jeste mesiem
koniec
Daretka
,
oreiro.
CYTAT(Daretka)
CYTAT(oreiro.)
dla mnie nie mogą być uważane = nie są
przykład:
fiat 126p nie może być uznawany za mercedesa
czyli???
maluch nie jeste mesiem  
koniec


A jezeli malucha 126 p poda się tuningowi i w środku ma np silnik merca i wyposażenie merca i wszystko merca, ale gabarytom odpowiada maluchowi to co? icon_rolleyes.gif Tak by można było pisać i wymyslać icon_wink.gif


to i tak będzie maluchem...
a gdyby babcia miała wąsy byłaby dziadkiem
a spirala nie jest środkiem wczesnoporonnym
moko.
Nie ! spirala nie jest środkiem wczesnoporonnym - jest środkiem antykoncepcyjnym ! poczytaj mój post jeszcze raz co powoduje by nie doszło do zapłodnienia !
Daretka
,
moko.
Ale Daretko ską wziąć te wyniki badań ? nawet nie wiem czy takie istnieją ?
oreiro.
CYTAT(Daretka)
No dobrze, ze piszenie ja nie mówię, ze Wam nie wierzę, ale chciałabym konkrenych wyników badań! i tylko tyle, bo wiecie każdy może napsiac co mysli...


Daretko jakie wyniki badań???
Jeśli spirala nie dopuszcza do zapłodnienia na iles tam sposobów to po prostu nie może być środkiem poronnym bo nie ma co ronić icon_rolleyes.gif
Daretka
,
Potwora
CYTAT(Daretka)
Nigdzie nie napisaÅ‚am, że  uważam, że  spirala jest Å›rodkiem wczesnoporonnym  :shock:  :? tylko chciaÅ‚am wiedzieć czy sÄ… jakieÅ› badania na ten temat


Ika przecież sÄ… przypadki, że mimo zaÅ‚ozonej spirali  kobiety zachodzÄ… w ciÄ…ze, tak samo jak przy braniu tabletek icon_rolleyes.gif


I co z tego wywnioskować? Tabletki też wczesnoporonne?
oreiro.
CYTAT(Ika)
Oreiro, ale czy uÅ‚amek procenta może spowodować uznanie wkÅ‚adki za wczesnoporonnÄ…?  ;)


mamy przykłady, że tak
Potwora
Co do badań na ten temat.

Medycyna za poronienie uważa przerwanie ciąży - czyli komórka musi się zagnieździć, dochodzi do ciąży a potem zostaje wydalona. Poronienie liczy się do któregos tam tygodnia, potem mówimy o porodzie przedwczesnym. Jeżeli spirala nie dopuści za zagnieżdzenia się zapłodnionej komórki jajowej - nie dopuszcza do ciąży - nie dopuszcza do poronienia - w jaki sposób więc chcecie znaleźć wyniki badań na temat wczesnoporonności wkładek? icon_eek.gif
oreiro.
Ja mam np spiralÄ™ z hormonami icon_rolleyes.gif
Daretka
CYTAT
Patrz pytanie 1.1. W przypadku Mireny mechanizmy zabezpieczaj±ce przed
zaj¶ciem w ci±Å¼Ä™ dotycz± zdarzeÅ„ poprzedzaj±cych zapÅ‚odnienie. Ani
Mirena®, ani klasyczne wkÅ‚adki z zawarto¶ci± miedzi (tzw. IUD) nie mog±
być uważane za ¶rodki poronne.

Szanowna Pani!   Badanie kliniczne na którym opiera siÄ™ to stwierdzenie
byÅ‚o nie znalezienie aktywnoÅ›ci B-HCG  hormonu swoistego dla ciąży .

                                 Nie ma 100% antykoncepcji. Przy zaÅ‚ożonym
systemie MIRENA nie opisano na świecie ciąży wewnątrzmacicznej. Zdarzają
siÄ™

                                siÄ™  ciąże pozamaciczne 1 na 1000
pacjentek na rok.

Pozdrawiam    Dorota Wojdak-PÅ‚onka
ginekolog-endokrynolog


I juz wszystko wiem
Kaszanka
Jak na razie jestem zachwycona icon_biggrin.gif Czuję się rewelacyjnie, mam jedynie lekkie plamienia, choć nawet tego bym tak nie nazwała, raczej upływy (?). Czy mogłaby któraś, chociaż na pw, napisać w sprawie sprawdzania tych nitek? icon_cool.gif Koleżanka też ma założoną spiralę i też sierota zapomniała lekarza o to zapytać...
Tusiol
Mam Cooper T od jakiś 8 miesięcy. I jestem w sumie zadowolona. W którymś momencie zaczęłam czuć "psychiczny"dyskomfort myśląc, że mam coś "obcego" w sobie. Ale po rozmowie z moim ginekologiem przeszło mi icon_biggrin.gif . Na szczęście. Miesiączki normalne, nie bardziej bolesne niż przed ciążą.
A co do nitek. Pytałam ginekologa. Nie mam sprawdzać ich sama. No muszę powiedzieć, że odetchnęłam z ulgą. Nie miałam ochoty na takie sparwdzanie.
moko.
Bez obrazy, ale dziołszki od czego macie mężów icon_redface.gif niech oni sprawdzają icon_cool.gif
Aha ja nie sprawdzałam(sprawdzam) swoich.
Tusiol
Znajomej mąż twierdzi, że wąsiki czuje i to bynajmniej nie paluszkami wink.gif . Ta to ma przynajmniej gwarancję, że są na miejscu icon_biggrin.gif .
moko.
Tusiolku racja icon_biggrin.gif ale to na początku tak było(bywało) potem całkowicie zapomisz, ze masz w sobie ciało obce. icon_biggrin.gif
Tusiol
Mam nadzieję. A najbardziej liczę na to, że za jakiś czas będę ją z radością usuwać icon_biggrin.gif . No ale to pewnie jeszcze minimum rok icon_sad.gif .
Kaszanka
Przestałam się martwić tymi nitkami icon_wink.gif Zresztą mąż stwierdził że czuje icon_redface.gif
Chyba nigdy nie byłam tak zadowolona jak teraz icon_smile.gif Moje libido w końcu wróciło icon_lol.gif
Doruśka
ja nie sprawdzam nitek..
Agusek
CYTAT(Tusiolek)
Mam nadziejÄ™. A najbardziej liczÄ™ na to, że za jakiÅ› czas bÄ™dÄ™ jÄ… z radoÅ›ciÄ… usuwać  :D . No ale to pewnie jeszcze minimum rok  :( .


Czy to prawda, że usuwa się wyłącznie w szpitalu, bo spiralki mają tendęcę do wrastania icon_eek.gif

Nie krzyczcie na mnie icon_cool.gif tylko pytam icon_wink.gif
Bo mi mąż i koleżanka zaserwowali takiego niusa icon_wink.gif
Jak często takie powikłanie się trafić może?
Kaszanka
icon_eek.gif Mój lekarz twierdzi że bardzo rzadko. Według niego wyciąga się tak szybko jak się wkłada icon_wink.gif
Dzisiaj mam pierwszy dzień okresu. Zakupiłam te zalecane tabletki ziołowe. Na razie czuję się nieźle choć brzuch dyskretnie pobolewa. A jak z regularnościa okresu? Bo przyznam że od 8 lat brałam tabletki więc się tym nie martwiłam, a teraz?
Potwora
CYTAT(Agusek)
CYTAT(Tusiolek)
Mam nadziejÄ™. A najbardziej liczÄ™ na to, że za jakiÅ› czas bÄ™dÄ™ jÄ… z radoÅ›ciÄ… usuwać  :D . No ale to pewnie jeszcze minimum rok  :( .


Czy to prawda, że usuwa się wyłącznie w szpitalu, bo spiralki mają tendęcę do wrastania icon_eek.gif

Nie krzyczcie na mnie icon_cool.gif tylko pytam wink.gif
Bo mi mąż i kolerzanka zaserwowali takiego niusa icon_wink.gif
Jak często takie powikłanie się trafić może?


Wszytskie znane mi osoby usuwały wkłądkę normalnie, u ginekologa, wyjmowanie trwa tyle co wkładanie. Lekarze zalecają ( przynajmniej mój) skrócenie okresu noszenia wkładki o rok, tj. jeżeli jest ona na 5 lat to poleca nosić ją 4 lata.

Co do tego niusa icon_wink.gif Ja gdzieś słyszałam historię o kobiecie, która nosiła wkładkę ponad 10 lat icon_eek.gif icon_exclaim.gif i musiała ją usuwać w szpitalu bo zaczęła wrastać icon_wink.gif Może ta sama opowieść krąży gdzies po Polsce icon_lol.gif wink.gif
Agusek
ooooooo!! icon_lol.gif

Ola, to musi być to!! icon_lol.gif icon_wink.gif

Dzięki dziewczyny. icon_biggrin.gif
i.
Czy nosząc spiralkę (dokładnie chodzi mi o Mirenę) jest większe prawdopodobieństwo wystąpienia mięśniaków?
moko.
Ilka mój gin powiedział mi,ze nie ma takich 100% badań, które mówią, że to wkładka hormonalna, miedziana itp może powodować powstawanie mięsniaków.
Chociaż mi mój gin odradzał Mirene ze względu na moje zaburzenia hormonalne.
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(Ola Fisia)
Co do badań na ten temat.

Medycyna za poronienie uważa przerwanie ciąży - czyli komórka musi siÄ™ zagnieździć, dochodzi do ciąży a potem zostaje wydalona. Poronienie liczy siÄ™ do któregos tam tygodnia, potem mówimy o porodzie przedwczesnym. Jeżeli spirala nie dopuÅ›ci za zagnieżdzenia siÄ™ zapÅ‚odnionej komórki jajowej - nie dopuszcza do ciąży - nie dopuszcza do poronienia - w jaki sposób wiÄ™c chcecie znaleźć wyniki badaÅ„ na temat wczesnoporonnoÅ›ci wkÅ‚adek?  :shock:


Wszystko zależy od tego czy kobieta uważa taką zapłodnioną komórkę już za dziecko czy nie. To sprawa bardzo indywidualna.

Dla mnie już zapłodniona komórka przed zagnieżdżeniem jest dzieckiem. Dlatego nigdy nie rozważałam nawet założenia wkładki. Stosowanie takiej metody antykoncepcji źle by wpłynęło na moją i tak słabą psychikę icon_confused.gif

Jeżeli chodzi o pigułki to trudno by były środkiem wczesnoporonnym skoro ich działanie polega na hamowaniu jajeczkowania icon_lol.gif Niestety ostatnio często słyszę takie rewelacje wink.gif Te rewelacje wymyślili chyba Księża icon_lol.gif
Ika
CYTAT(OlivkaMamaNorbercika)
Dla mnie już zapłodniona komórka przed zagnieżdżeniem jest dzieckiem. Dlatego nigdy nie rozważałam nawet założenia wkładki. Stosowanie takiej metody antykoncepcji źle by wpłynęło na moją i tak słabą psychikę icon_confused.gif


Wkładka miedziowa nie dopuszcza do zapłodnienia. Nie ma się co zagnieżdżać.
OlivkaMamaNorbercika
Po urodzeniu drugiego dziecka będę musiała pomyśleć już na poważnie o antykoncepcji icon_confused.gif Tak naprawdę do tej pory aż tak bardzo się tym tematem nie przejmowałam, bo chciałam mieć dwójkę dzieci icon_wink.gif
Moja mama mawia, że kobieta żyje od okresu do okresu icon_cool.gif
Niby jest tyle metod antykoncepcji, a ja w ogóle nie mogę przekonać się do żadnej z nich oprócz gumki czy globulek plemnikobójczych icon_rolleyes.gif
Do tego antykoncepcji hormonalnej nie mogę stosować ze względu na skłonność do depresji icon_confused.gif
Potwora
Olivko - tak prawdę mówiąc to pigułki też mogą działać w ten sposób, że nie dopuszczają do zagnieżdzenia się zapłodnionej komórki jajowej, czasem może jesnak dojść do jajeczkowania.

Ja w podanym przez Ciebie cytacie chciałam zwrócic uwagę na terminologię, na to, że w medycznych publikacjach raczej nie znajdziesz informacji na temat wczesnoporonności pigułek i wkładek mając na uwadze niedopuszczenie do zagnieżdzenia. Za wczesnoporonne uznaje się za to jak najbardziej pigułki R coś tam bo one faktycznie usuwają ciążę.
i.
Oreiro. i jak po załozeniu Mireny? zadowolona jesteś w dalszym ciągu?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.