To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wystawy

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Lutnia
W tę niedzielę icon_smile.gif

Mogę liczyć na spotkanko?
Wiewi
No mam taką nadzieję!! Dobrze, że w porę spytałam icon_smile.gif
Napisz gdzie dokładnie i o której będziecie icon_smile.gif
Lutnia
CYTAT(wiewi @ Wed, 08 Aug 2012 - 18:36) *
No mam taką nadzieję!! Dobrze, że w porę spytałam icon_smile.gif
Napisz gdzie dokładnie i o której będziecie icon_smile.gif


Tory Wyścigów Konnych w Sopocie, ul.Polna
Dogi będą oceniane najprawdopodobniej na ringu nr2 od 10 do ok. 13.


Do zobaczenia icon_smile.gif
karoleenka
Szila będzie zgłaszana na wrocławska wystawę w ostatni weekend września - czy mogę liczyć na jakies towarzystwo?
ja juz umieram ze strachu ..
Artola
Lutnia, a będziecie w Łodzi na początku września? Jeśli się wymigam z wesela 03.gif to mam zamiar odwiedzić wystawę!
Mi
Nas, niestety nie będzie we Wrocławiu icon_sad.gif Jednak mogę zapewnić Cię o naszych kciukach za debiut na ringu icon_smile.gif
A może jak się Was spodoba to zawitacie na wystawę do Poznania? icon_wink.gif
Lutnia
Karollenka - nie ma co umierać icon_smile.gif będzie super icon_smile.gif
My też raczej będziemy we Wrocławiu a w Poznaniu o ile panna nie zacieczkuje.

Artola - będziemy w Łodzi ale dogi przeniesione są do Zgierza, więc gdybyście mieli ochotę tam się z nami spotkać to serdecznie zapraszamy (będziemy i w sobotę i niedzielę).
karoleenka
CYTAT
Jednak mogę zapewnić Cię o naszych kciukach za debiut na ringu icon_smile.gif


szkoda, że nie będzie nam dane sie poznać ale mam nadzieje, że kiedys na pewno icon_smile.gif
dziękujemy bardzo - przydadzą się na pewno - bo mam już tremę a co dopiero jak wejdziemy na ring...
poza tym mam miesiąc aby z psica popracować - musze odkręcić jej siadanie na każdy mój gest - dopiero przed kilkoma dniami przyszło mi do głowy poczytac porady dot. wystawiania psa- i tam wszyscy jak jeden mąz .."nie uczę psa komendy siad "...matko wpadłam w panikę - bo rzecz oczywista to była pierwsza komenda , której nauczyłam Szilę ...

jesiu zwariuje do tego września 21.gif

CYTAT
My też raczej będziemy we Wrocławiu

No Lutnia liczę na to icon_smile.gif

Lutnia
CYTAT(karoleenka @ Fri, 17 Aug 2012 - 16:11) *
szkoda, że nie będzie nam dane sie poznać ale mam nadzieje, że kiedys na pewno icon_smile.gif
dziękujemy bardzo - przydadzą się na pewno - bo mam już tremę a co dopiero jak wejdziemy na ring...
poza tym mam miesiąc aby z psica popracować - musze odkręcić jej siadanie na każdy mój gest - dopiero przed kilkoma dniami przyszło mi do głowy poczytac porady dot. wystawiania psa- i tam wszyscy jak jeden mąz .."nie uczę psa komendy siad "...matko wpadłam w panikę - bo rzecz oczywista to była pierwsza komenda , której nauczyłam Szilę ...

jesiu zwariuje do tego września 21.gif
No Lutnia liczę na to icon_smile.gif


Nie czytaj takich rzeczy icon_smile.gif dlaczego psa wystawowego wg tej toerii nie uczy się komendy "siad"? icon_smile.gif
Korek zna i komendę głosową i optyczną (ręka w górze) na zwykłe "siad", zna "do mnie" - gdzie ma usiąć przede mną, zna "noga" (głosowe i optyczne) gdzie ma znaleźć się w pozycji siad przy mojej lewej nodze - a jego lista tytułów to
ViceZWYCIĘZCA ŚWIATA 2008
Zwycięzca Europejskiego Klubu Celje 2010
Zwycięzca Polski 2009
Zwycięzca Klubu Hiszpanii 2008
Zwycięzca Klubu Austrii 2009, 2008
Champion CEDDA
Champion Polski
Champion Chorwacji
Champion Szwecji
Champion Austrii
Champion Słowenii
Champion Bośni i Hercegowiny
Champion Rumunii
Champion Białorusi
Champion Litwy
Champion "Copa Iberica" 2008
Mł. Zwycięzca Klubu Doga Wegier 2007
Mł. Zwycięzca Klubu Doga Litwy 2007
Mł. Champion Węgier
Mł. Champion Polski
Mł Champion Białorusi
Mł. Champion Łotwy
Mł. Champion Estonii
Mł. Champion Litwy
Mł. Champion Krajów Bałtyckich

Zwycięzca Klubu Molosa Rumunii 2007
Dracula Dog Show Winner 2007
Nominacja na Cruft 2008
Zwycięzca Rankingu Wystawowego Klubu Doga 2007
(I miejsce i Grand Prix - najwiecej punktów - 940)
Zwycięzca Rankingu Wystawowego 2007 w młodzieży

II BiS Junior Klubu Doga Węgier 2007
II BiS Junior Klubu Doga Litwy 2007
I BiS Puppy Klubu Doga 2006
III lokata na Best of Group (Chojnice)
19 x BOB
19 x CACIB
3 x resCacib
12 x Zwyc. Mł. Najlepszy Junior
II dosk. kl. mł. (na 9) Europejska ZAGRZEB 2007
(i nie są to wszystkie icon_smile.gif ma więcej BOBów i CACIBów, CWCów nawet nie chce mi się liczyć )

Pies jest naprawdę mądrym zwierzęciem i potrafi błyskawicznie nauczyć się, że siada się nie tylko na komendę "siad" ale też jakąkolwiek inną (głosową czy optyczną) która oznacza "siad" ale specyficzny (na przeciw właściciela, z boku itd), odróżnia prawą od lewej strony człowieka przy siadaniu na komendę "noga", tym bardziej potrafi zrozumieć, że na ringu wystawowym ktoś grzebie mu w paszczy, dotyka jąder, przejeżdża dłońmi po ciele itd. a oprócz tego ma stać w konkretnej pozycji (a nie siedzieć) i biec w odpowiednim tempie i kierunku - zresztą pozycja wystawowa psa to najczęściej po prostu pozycja psa wyprężonego, z podniesioną głową, w skrócie - to taka pozycja, jaką przyjmuje pies gdy stanie w bezruchu i się na coś zapatrzy (reszta to poprawi kosmetyczne w zależności od tego, co chcemy ukryć).

Bardzo mnie zaciekawiłaś.


anetadr
Wiedziałam, że Korek do książę wśród dogów, ale lista jego tytułów powala na kolana. Toż to doży król Europy! icon_smile.gif

Aneta

Lutnia
Niezły jest, to prawda. Jest jednym z bardzo niewielu tak utytułowanych dogów czarnych w Europie a normę na Interchampiona spełnił ponad pięciokrotnie icon_smile.gif i to zaledwie w niecałe trzy lata.
Artola
Jestem pod wrażeniem ilości tytułów Korka icon_eek.gif brawo_bis.gif
Nawet sobie nie wyobrażam chyba, ile pracy Lutnia włożyłaś w pracę z psem w ciągu całej drogi do tych tytułów...Szacun!
Edziia
Lutnia ilość tytułów naprawdę robi wrażenie. No i Twoja praca włożona jest ogromna!Gratuluję takiego pupila icon_smile.gif
Lutnia
Artola, Edziia - niestety nie mogę przypisać sobie nawet części zasługi za sukcesy Korka icon_smile.gif
To tzw. "wystawowy samograj", oznacza to, że on po prostu zawsze staje w pozycji wystawowej (nigdy nie był jej uczony), miał tak od zawsze.
To zaś sprawiło, że o handlingu wiem bardzo niewiele, głównie teorię, bo praktyka wyglądała u nas tak, że wchodziłam z Korkiem na ring, trzymałam smycz - a on robił resztę (a jak miał zły dzień bo np. suczka w cieczce zostawiła mu na trawie/w hali wiadomość - żadna siła nie zmusiła go do tego by współpracował).

Ja go tylko karmię, przytulam, chodzę na spacery i kocham - ale to robiłabym i tak, bez względu na wystawy.
O.K. - dowożę do na nie (uwielbia podróże) ale dzięki temu zwiedziłam mnóstwo europejskich krajów do ktorych pewnie bym nie pojechała gdyby nie wystawy. To wszystko co robię icon_smile.gif

Dlatego właśnie nie wystawiałam jeszcze Carrambity. Ona jest bardzo nastawiona na mnie, taka córeczka mamuni, gdy ktoś inny trzyma smycz - to Carramba widząc mnie przy ringu wystawia się sama i stoi jak zaczarowana.
Nie wiem, co robiłaby na ringu gdybym to ja trzymała smycz. Mogłoby być wesoło icon_smile.gif
Lutnia
Wszystkie mieszkanki Łodzi (i okolic) zapraszam w sobotę i niedzielę do Zgierza.
W ten weekend odbędzie się tam najważniejsza wystawa dogów niemieckich w Europie - EuDDC (w tym roku organizowane przez Polskę), swój udział zapowiedziało ponad 370 dogów niemieckich. Spodziewamy się przyjazdu większości liczących się w Europie psów tej rasy.
Stawki zapowiadają się więc imponująco (i jeśli chodzi o ilość i jakość psów).

Przy okazji będzie można pogłaskać Koreczka icon_smile.gif i wariatkę icon_smile.gif
karoleenka
W sobotę się wystawiamy - będziemy na ringu 15 - pewnie zacznie się koło 12 bo przed nami amstafy a ich dużo jest zawsze- jęśli ktoś będzie w okolicy icon_wink.gif

mam tremę straszną 37.gif
czy doświadczone koleżanki mogłyby sypnąć jakimiś złotymi radami ? proszę ! ja zielona jestem zupełnie
Lutnia
Wystawiasz czy masz handlera?

Zabierz ze sobą miętówki, antyperspirant i coś lekkiego ziołowego uspokajającego icon_smile.gif Serio. Jeśli nakręcisz psa będzie Wam o wiele trudniej.
Dlaczego miętówki? Ostatnio któryś z Wielkich Trenerów mówił, że pies czuje stres właściciela w jego pocie i oddechu. Miętowka w paszczy świetnie to maskuje, przetestowane icon_smile.gif

Zabierz też miskę, wodę w butelkach, jakiś kocyk/pled dla psa, książeczkę zdrowia (z wbitą wścieklizną), ringówkę. Dobrze jest kupić (stoiska handlowe na wystawie) opaskę na rękę, w którą włożysz numerek startowy. Niektóre oddziały mają numerki na klej - gdy nie masz opaski przyklejasz sobie na ubranie i zamiast na psie, skupiasz się na tym, czy już się odkleiło, czy jeszcze nie, niektóre oddziały mają jeszcze gorsze - bo zwykłe kartki (bez kleju), wtedy panikuje się przed ringiem, gdzie toto trzymać (jedynym miejscem wydają się własne zęby icon_smile.gif )
Taka opaska kosztuje grosze i jest bardzo przydatna.

Co jeszcze?
Dużo dobrego humoru - to ma być zabawa dla Ciebie i psa (dla psa będzie wtedy, gdy nie będziesz się denerwować, dlatego lekkie ziołowe tabletki, albo melisa przed wyjściem z domu).
Staraj się nie słuchać, co towarzystwo związane z Twoją rasą mówi przy ringu, to dłuzej będziesz ich lubić icon_smile.gif

Powodzenia!!!

My zapomnieliśmy się zgłosić do Wrocławia...
Artola
Zapytam przez ciekawość: dlaczego pies na komendę: noga ma stać przy lewej a nie prawej nodze? To ma jakieś znaczenie???
Lutnia
Kiedyś ktoś mi tłumaczył, że mając psa po lewej, prawą stronę masz wolną (i rękę do witania się ze znajomymi, do trzymania czegoś - zakupów itd, do salutowania icon_smile.gif i przestrzeń po prawej stronie), ile w tym prawdy- nie wiem. Mnie jest faktycznie wygodniej, gdy pies jest z lewej, ale nie wiem, czy nnie wynika to z tego, że się po prostu do tego przyzwyczaiłam.

Poza tym pies na komendę "noga" (tę prawdziwą, na kursach: pies towarzysz) ma obejść naokoło właściciela i usiąść przy lewej nodze, nieważne gdzie był wcześniej.

Karoleenka - zapisałam Wrocław na pierwszej stronie. Kto jeszcze jedzie (wystawowo/ towarzysko)?
karoleenka
Lutnia - buuu szkoda, że Was nie będzie
i tak byście byli dopiero w niedzielę ale my zawsze dwa dni przesiadujemy na Stadionie icon_smile.gif

dobra te ziółka to dobry pomysł - miętówki w życiu bym nie wpadła
nie mamy hendlera - nasza trenerka będzie się egzaminować w tym czasie i nas nie wesprze niestety icon_sad.gif
zresztą ja chciałabym sama się nauczyć icon_smile.gif więc od czegoś muszę zacząć
mam nadzieje, że mimo wszystko inni znani mi bulterierowcy jakoś mi w razie czego pomogą
Lutnia
To klasa szczeniąt, tak?
Weź mnóstwo ukochanych przysmaków (jaką małą zabawkę). Na ringu mała ma czuć się świetnie i być wyluzowana (dlatego smakołyki i zabawka).

Na 99,99999% nie będziecie mieli żadnej konkurencji, więc: luuuuuz i bawcie się dobrze! icon_smile.gif
karoleenka
nie ma żadnej konkurencji bo jest jedna jedyna 04.gif

Lutnia
CYTAT(karoleenka @ Thu, 27 Sep 2012 - 15:37) *
nie ma żadnej konkurencji bo jest jedna jedyna 04.gif


no to super, odpadnie Ci stres związany z rywalizacją, porównywaniem itd.
Twoje zadanie jest proste: mała ma kojarzyć ring wystawowy z czymś przyjemnym. To zaprocentuje w przyszłości (klasy młodzieży i dorosłe).
Ludek
CYTAT(Lutnia @ Thu, 27 Sep 2012 - 13:40) *
Poza tym pies na komendę "noga" (tę prawdziwą, na kursach: pies towarzysz) ma obejść naokoło właściciela i usiąść przy lewej nodze, nieważne gdzie był wcześniej.


W OBI może, ale nie musi obchodzić przewodnika. Na filmie Diany z Sigmą min. 4:05 widać jak może wyglądać komenda "noga" bez obchodzenia, a na filmie Asi i Rico min. ok. 2:40, z obchodzeniem . (https://www.dogline.pl/1juniorobi.html)
To tak w ramach ciekawostki icon_smile.gif
karoleenka
No i już szczęśliwie PO - dałyśmy radę : chociaż Szila byla już zmęczona bo się naczekałyśmy kilka godzin - mamy wybitenie obiecujące szczenię 03.gif
Mi
CYTAT(karoleenka @ Sat, 29 Sep 2012 - 19:20) *
mamy wybitenie obiecujące szczenię 03.gif

Gratulacje!!!
i to chodziło - grunt to udany debiut 06.gif
Lutnia
CYTAT(karoleenka @ Sat, 29 Sep 2012 - 22:20) *
No i już szczęśliwie PO - dałyśmy radę : chociaż Szila byla już zmęczona bo się naczekałyśmy kilka godzin - mamy wybitenie obiecujące szczenię 03.gif


oj... to było akurat w 100% pewne icon_smile.gif Szila jest zbyt fajna na obniżanie oceny icon_smile.gif
Opowiadaj, jak było! Jak wrażenia?

karoleenka
Lutnia - ja byłam w amoku zupełnym - w sobotę nic nie widziałam , nic nie łaziłam nie widziałam nic oprócz naszego ringu 37.gif
czekaliśmy kilka godzin - Szila była wyluzowna - bawiła się z psami - dała sobie nos przypudrować - ale jak w końcu wchodziłyśmy na ring - miała wszystko w nosie - nic juz jej sie nie chciało.
Ładnie sie ustawiała , dała żeby pokazac za drugim razem no ale biegac ładnie to jej sie juz nie chciało icon_smile.gif
Sędzia był wyrozumiały bo po pierwsze sie naczekaliśmy a po drugie był to nasz debiut - także bardzo miło generalnie było.

No i nie powiem taka ocena uskrzydla icon_smile.gif
Mi
karoleenka, masz jakąś fotkę z debiutu? icon_wink.gif

Kto jest chętny na spotkanie w POZNANIU ??? 20-21.10.2012 icon_biggrin.gif
Będziemy w oba dni i w miarę luźni, bo jedziemy z łysą i fryzury nie będę musiała jej robić 29.gif
Lutnia
Jeśli (tfu! tfu!!!) Carramba nie zacieczkuje - to MY!!!

Również oba dni icon_smile.gif
Lutnia
Warszawianki - kto będzie na wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim?

[użytkownik x]???!!!

Monte? icon_smile.gif

Reszta?
Carramba wejdzie na ring ok. 10:30 i bardzo będzie potrzebować kciuków icon_smile.gif

Lutnia
CYTAT(Mi @ Mon, 01 Oct 2012 - 18:02) *
Kto jest chętny na spotkanie w POZNANIU ??? 20-21.10.2012 icon_biggrin.gif
Będziemy w oba dni i w miarę luźni, bo jedziemy z łysą i fryzury nie będę musiała jej robić 29.gif


Podbijam do góry, bo to już JUTRO! icon_smile.gif
Kto chętny na spotkanie z nami i z Mi ???

pcola
32.gif będę pracować w ten weekend ...
Inkusia
Na targach ta wystawa? Po ile bilety? Jestem w trakcie wymyślania atrakcji dla całej rodziny na ten weekend icon_smile.gif
Mi
Inkusia wystawa jest na targach icon_smile.gif

CENY BILETÓW
Jednorazowy bilet wstępu – 15 zł
Dzieci do lat 8 – wstęp wolny
Jednodniowa karta wjazdu – 50 zł
Wejścia/Wyjścia i kasy biletowe: ul. Roosevelta, ul. Bukowska
Wjazd/Wyjazd: ul. Śniadeckich, ul. Głogowska i ul. Bukowska

My będziemy w sobotę cały dzień. Ruda będzie oceniana w hali 1, ok. 10:40.
W niedziele przy naszym ringu będziemy ok 12:30.

Lutnia, mam nadzieję, że się po ocenie gdzieś spotkamy icon_smile.gif Będziemy bez chłopaków więc mamy luzzzzzzzzzzzz icon_wink.gif

Kto jeszcze jest chętny na spotkanie?
Inkusia
Zapowiada się super spotkanie wśród piesków icon_smile.gif
Mnie zniechęca trasa do Poznania, całą "jedenastkę" remontują i jest jeden wielki syf 21.gif
pcola
icon_smile.gif Lutnia i Co w GW


https://poznan.gazeta.pl/poznan/51,36001,12708271.html?i=25
Mi
Wcale sie nie dziwie, że zalapali się na gazetową fotke icon_wink.gif
Korek i Carramba to medialne stworzenia, na wystawie wiecznie pozują icon_wink.gif

Pewnie Lutnia się jeszcze pochwali, ale cudowna Carrramba zdobyła BOB, czy najlepszy tytuł w rasie.
Niestety nie wiem jak im poszło na finale, bo nie dotrwaliśmy - ale w drodze powrtonej mocno trzymaliśmy kciuki icon_smile.gif
Lutnia, uwielbiam całą Waszą rodzinke icon_biggrin.gif
Lutnia
Matko, jakie zdjęcie!!! hahhahahahahaa!!!

Piesopsy rozwaliły się na łóżkach w naszym ulubionym poznańskim pensjonacie i śpią... Koreczek śni o czymś fajnym - biega i mlaszcze, Carrambuś twardo jak kamień.
Co do wyników:
Koreczek res. cacib (pięknie - był najstarszym dogiem na wystawie, cudnie, że jest w stanie wygrać porównanie o resa z psami dużo młodszymi), a Carrambuś - I doskonała (na cztery), CWC (wniosek na championa), CACIB (wniosek na Interchampiona) a na koniec BOB, czyli Zwycięstwo Rasy - co oznacza, że była najlepszym dogiem (z psów i suk) biorąc pod uwagę wszystkie klasy czarnych i arlekinów.

... i na tym koniec icon_smile.gif Na finałach dumna byłam z tego, że ślicznie pobiegła (bez skakania).

Mi - z przyjemnością mogę zreważnować się tym samym: jesteście fantastyczni!

Pcoluś - czy wpadniesz jutro na momencik?
anetadr
Gratulacje wielkie! Żałuję, że takich wystaw nie ma w Katowicach, bo poznać całą Waszą ferajnę to wielka frajda i zaszczyt icon_smile.gif.

Aneta
Lutnia
CYTAT(anetadr @ Sat, 20 Oct 2012 - 23:55) *
Gratulacje wielkie! Żałuję, że takich wystaw nie ma w Katowicach, bo poznać całą Waszą ferajnę to wielka frajda i zaszczyt icon_smile.gif.

Aneta


Ależ oczywiście, że macie w Katowicach wielką wystawę. Następna będzie 15-17 marca - kto wie, może się na niej pojawimy (chyba, że akurat będziemy za granicą) bo bardzo lubię katowickie wystawy.
Na pewno wcześniej damy znać.

Dziękuję za gratulacje icon_smile.gif
anetadr
CYTAT(Lutnia @ Sun, 21 Oct 2012 - 00:51) *
Ależ oczywiście, że macie w Katowicach wielką wystawę. Następna będzie 15-17 marca - kto wie, może się na niej pojawimy (chyba, że akurat będziemy za granicą) bo bardzo lubię katowickie wystawy.
Na pewno wcześniej damy znać.

Dziękuję za gratulacje icon_smile.gif


icon_smile.gif icon_smile.gif
pcola
pcola ogromnie żałuje ale weekend ma zarezerwowany dla pracy 21.gif
Mieliśmy awarię sprzętu i teraz nadganiam icon_sad.gif A tak chciałam się z Wami spotkać.
Lutnia
Dziś i Korek i Karambolek drudzy.

Teraz przerwa min. miesiąc (czekamy na cieczkę naszej panny), powrót na ringi dopiero po niej.

karoleenka
Lutnia gratulacje !
karoleenka
Czy ktoś się wybiera w styczniu do Głogowa - bo my się właśnie zgłosiłyśmy icon_smile.gif
Lutnia
CYTAT(karoleenka @ Fri, 21 Dec 2012 - 15:09) *
Czy ktoś się wybiera w styczniu do Głogowa - bo my się właśnie zgłosiłyśmy icon_smile.gif


chcieliśmy, ale wybraliśmy Litwę ( w tym samym terminie).
W styczniu być może uda się pojechać do Będzina, na pewno w lutym (o ile nie wyskoczy nic zagranicznego) - Rzeszów.
anetadr
CYTAT(Lutnia @ Fri, 21 Dec 2012 - 22:08) *
chcieliśmy, ale wybraliśmy Litwę ( w tym samym terminie).
W styczniu być może uda się pojechać do Będzina, na pewno w lutym (o ile nie wyskoczy nic zagranicznego) - Rzeszów.


To my się też postaramy przyjechać do Będzina. Może będzie okazja poznać 2 najpiękniejsze dogi na świecie icon_smile.gif.

Aneta

PS. I ich fantastyczną Panią oczywiście też.
Lutnia
CYTAT(anetadr @ Sat, 22 Dec 2012 - 00:20) *
To my się też postaramy przyjechać do Będzina. Może będzie okazja poznać 2 najpiękniejsze dogi na świecie icon_smile.gif.

Aneta

PS. I ich fantastyczną Panią oczywiście też.


Oj, to mam większą motywację, aby zgłosić (bo sędzina taka sobie, nie od dogów).
... i jeszcze dobrze by było aby Carramba w tym terminie zakończyła już cieczkę...

edit: Karoleenka, wpisałam Cię w grafik na pierwszej stronie, podaj mi, którego dnia będziesz, to dopiszę icon_smile.gif
karoleenka
wystawiamy się w piątek 25 stycznia.

planuję jeszcze Katowice i Opole zaliczyc w marcu i kwietniu.

mam nadzieję, że kiedyś sie gdzies tam wszystkie spotkamy wkońcu icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.