To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Prośba o pomoc dla samotnej matki 3-ki dzieci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
kasiunia
Dziewczyny, po raz kolejny zwracam się do was o pomoc. tym razem chodzi o matkę trójki dzieci - dziewczynka 8 miesięcy, chłopiec 3 lata i dziewczynka 8 lat. są w bardzo trudnej sytuacji, alimenty w trakcie załatwiania, dziewczyna nie ma rodziców, nikogo, żadnej pomocy. potrzebne są ubrania, kaszki, środki czystości, pampersy. ubrania także dla mamy - ale skrajnie małe, ona waży 46 kg. mieszkają w Jastrzębiu (moja mama ich zna). jeśli ktoś mógłby coś oddać, wysłać, to podam adres tej dziewczyny na priv. dzięki.
wymiary dzieci: Mała nosi rozmiar od 68 w wzwyż,chłopczyk od 92 a najstarsza nosi od 128.
rozmiar buta mamy to 37, chłopca to 25 a najstarszej dziewczynki 34
Agga
Na jaki wzrost ma ubranka dziewczynka 8 letnie i jaki rozmiar buta?
chaton
Poprosze adres na pw.
A moze dziewczyna potrzebuje tez buty? Jaki ma rozmiar stopy?
bb
poprosze adres do wysylki na PW
kasiunia
buty też. dla niej i dla dzieci. podam wam rozmiary po południu, muszę dopytać

kochane jesteście icon_smile.gif
Martalka
Ja też coś znajdę.
Dla mamy (szczuplutkie ciuchy na pewno mam, ale na jaki wzrost mniej więcej), córeczki 8 miesięcznej, 3 latka- tylko rozmiary mniej więcej bym chciała znać.
proszÄ™ adres na pw.
Może kosmetyki codziennego użytku jakieś?
kasiunia
kosmetyki też, tam chyba wszystko się przyda.
Mała nosi rozmiar od 62 w wzwyż,chłopczyk od 92 a najstarsza nosi od 128.
rozmiar buta mamy to 37, chłopca to 25 a najstarszej dziewczynki 34. Pampersy
od 8-18kg.
kasiunia
powysyłałam pw z adresem
Silije
Kasiunia ja też coś znajdę, zwłaszcza że mama w moim rozmiarze, podaj adres.
Martucha_
Kasiunia, ja też poproszę adres.
Mrówa
poproszÄ™ o adres
Zelda
kasiunia podaj adres proszÄ™ .
tuLena
też poprosze o adres
dorsim
również proszę o adres
kasiunia
kochane jestescie icon_smile.gif))))
kasiunia
dziewczyny, sytuacja jest w tej chwili strasznie trudna... chciałam się dowiedzieć jakie mleko dla tej małej, odpisała - kupowałam bebiko 2, ale teraz nie mam pieniędzy więc kupuję takie zwykłe 3,2 w kartonie, także może być takie, naprawdę nie chcę żeby ktoś się wykosztował...
icon_sad.gif
także jakbyście mogły, to może jak będziecie coś wysyłać, może jeszcze jedzenie jakieś czy właśnie to mleko. ja kupię też, ale to nie będzie wystarczająco, wiadomo icon_sad.gif
camillaz
Ja również proszę o adres.
lornetka
...
lornetka
poproszÄ™ adres.
Ewelinek
też poproszę adres
Graz
POproszÄ™ o adres.
dorotale
PoproszÄ™ o adres.
Zelda
Ja już mam przygotowane,ale wyslę w przyszłym tygodniu dopiero.
*Dora
poproszÄ™ o adres
rtonka
ja tez poprosze o adres,
OLA77
również proszę.
myla
i ja poprosze o adres
Artola
Poproszę o adres, poszukam czegoś dla chłopczyka. I cos do jedzenia wyślę.
AniaM**
tez poproszÄ™ adres
kasiunia
dziękuję wam wszystkim bardzo, bardzo :***
oliwka1983
Jaki wzrost na ta Pani to może coś znajde z ubrań dla niej.
kasiunia
ok 160cm
gosiagosia
poproszÄ™
Agnelka25
Mam duży zapas mleka i kosmetyków więc chętnie się podzielę. Ubrania dla mamy i małej też się znajdą .
Proszę o adres do wysyłki.
Magawit
Poproszę o adres. Dziewczyna musi dostać wsparcie nie tylko materialne, ale i psychiczne. Pewnie czuje się osamotniona. Jak ją zarzucimy kaszkami i cifami, to poczuje, że nie jest sama. Może ją ktoś skontaktować z jakim ośrodkiem pomocy?
Szkoła najstarszej dziewczynki tez ma możliwości pomocy-choćby sfinansowanie wycieczki szkolnej, wyprawki do szkoły.
Pedagog szkolny może "załatwić" np. z TPD lub składek komitetu rodzicielskiego opłacenie obiadów, zakup obuwia itp.
Wiem,że to pomoc tylko dla najstarszej, ale zawsze coś.
Niech dziewczyna śmiało idzie do szkoły córki, takie sprawy są tam na porządku dziennym, niech się nie wstydzi poprosić o pomoc!
aisha1111
no nie wiem. zazwyczaj ci, którzy na prawdę potrzebują pomocy o nią nie zabiegają, bo się wstydzą. kolega z klasy mojej siostry zemdlał na lekcji. po rozmowie okazało się, że chłopak nie miał nic w ustach oprócz herbaty od 3 dni. rodzina nie jest patologiczna. na szczęście klasa siostry na tyle rozgarnięta (13 latki), że poszli z tym do wychowawczyni a do tego sami z siebie zrobili zrzutkę na artykuły pierwszej pomocy (np. codziennie inne dziecko przynosi chłopakowi śniadanie i "przypadkiem" częstuje). nie wiem jak szkoła pomaga, pewnie jakieś obiady, ale coś tam prawdopodnie pokombinowali.
Zelda
aisha1111 dziwne rozumowanie...Jesli ktoś potrzebuje pomocy a o nią nie prosi to jest leszy??Bo wg mnie głupszy,stawiając dumę na pierwszy miejscu zamiast dziecka.
aisha1111
nie o dumę się rozchodzi, tylko o to, że chłopakowi i jego mamie było wstyd o tą pomoc poprosić, bo jeszcze wg. nich tak źle nie było - mieli gdzie mieszkać i w co się ubrać. on to tłumaczył, że są inni, co mają gorzej... ale fakt jest taki, że głód w domu mieli, a o pomoc nie prosili, bo wstyd im było, bo jeszcze nie mieli "tak źle". nie znam dokładnie sytuacji, tyle co mi siostra mówiła, że robią zbiórkę dla kolegi, żeby na wycieczkę mógł pojechać z klasą i wtedy mi powiedziała tyle co ja wam icon_smile.gif
Majka 82
aisha1111- ja jednak mysle, ze jesli od trzech dni w ustach dziecka tylko herbata, to juz jest jednak "tak zle" 32.gif
Tez nie rozumiem takiego podejscia i zgadzam sie z maja 2006.

kasiunia- poprosze o adres.
aisha1111
ja nie powiedziałam, że takie myślenie jest prawidłowe, ale niestety tak jest icon_sad.gif naprawdę biedny o pomoc wstydzi się poprosić, a taki, który bez tej pomocy mógłby się obejść wyciąga rękę tam gdzie tylko się da (moja koleżanka z pokoju internatowego miała ojca pracującego w niemczech - facet miał tam firmę, tyle, że nie zgłosił jej w polsce. kasy mieli jak lodu, nosiła oryginalne ciuchy, jeździli nowym samochodem, budowali sobie dom a i tak dostawała stypendia z krusu, bo jej rodzina miała pole, które było niedochodowe - po prostu go nie uprawiali. moja najlepsza koleżanka z czasów szkolnych/licealnych na żadna pomoc się nie zakwalifikowała, bo dochód w rodzinie został przekroczony o niecałą złotówkę, a jej mama nie starała się o pomoc, bo skoro państwo powiedziało, że się nie kwalifikują, to się nie chciała nikomu narzucać. dali radę, ale widziałam jak jej czasem ciężko było). wydaje mi się, że tutaj wkraczamy w sferę psychiki ludzkiej - biedny chce pokazać, że jednak nie jest tak źle, że ma prawie tak jak ten o średnim standardzie życia, a wyciągnięcie ręki po pomoc traktuje w kwestiach poniżenia. bogaty ma to gdzieś i nie widzi w szukaniu pomocy niczego wstydliwego.
azumi
kasiunia, ja też poproszę o adres na pw
Tylko nie wiem, co dziewczyny wysłały i co teraz byłoby najbardziej potrzebne...

edit:
a może nr konta poda?
a jak nie, to może lepiej przekaz pocztowy zrobię. Kupi to co uzna za najbardziej potrzebne w danym momencie.
bb
CYTAT(azumi @ Sat, 28 May 2011 - 21:52) *
Tylko nie wiem, co dziewczyny wysłały i co teraz byłoby najbardziej potrzebne...


ja np wyslalam spiworek do spania dla mlauszka, sliniaczki frotte i spioszki
aisha1111
właśnie może jakiś numer konta i numer IBAN? albo aukcje na allegro? wygrałabym i przesłała kasiurkę pay palem.... bo ja stąd paczki raczej nie wyślę (zresztą chyba sama kobitka będzie wiedziała co jej brakuje)
kasiunia
słuchajcie, ona nie ma konta... ten przelew to rzeczywiście rewelacyjny pomysł, bo na pewno sama wie, co jej najbardziej potrzeba, no a trudno też żebyśmy się tu "spowiadały" co ktora wysłała...
Agnelka25
Moim zdaniem najważniejsze jest aby dzieci nie były głodne jakiś ciuch zawsze się znajdzie.
Moja paczka spakowana w poniedziałek wyślę. Wysyłam mleka Bebiko , kaszki , pieluchy itp.
joa133
ja też poproszę o adres
Nessi
Ja też poproszę adres.
Gruszka
PoproszÄ™ o adres.
kasiunia
doszła pierwsza paczka od Was icon_smile.gif Ola szczęśliwa, napisała smsa, cieszyła się że mała je deserek icon_smile.gif
DZIĘKUJĘ
tissaia
ProszÄ™ o adres.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.