To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zmiana opłaty za przedszkola państwowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
katarakta
U nas czyli w centrum Polski stawka po godzinach wynosi 2.63 zł za kazda godzinke. Tez kontroluja z kartka w reku o ktorej przychodzi sie z dzieckiem i o ktorej sie go odbiera.
Godzin deklarowanych w marcu !! podobno juz nie mozna zmienic. Ew w pewnych okolicznosciach ale nie ze bo tak. Pewna mama 5 latak chciala dac go na 5 godzina nie jak wczesniej deklarowala na wiecej to dyrektor odeslal ja do szkoly.
W nastepnym tygodniu bedzie zebranie i zobaczymy co i jak bedzie.
Zajecia dodatkowe sa u nas po 16. Wiec moj nie bedzie chodzil. Dwa razy nie bede go prowadzac do przedszkola.
ciao
Właśnie,zajęcia dodatkowe mogą odbywać sie po godzinie trzynastej,wiec pewnie sporo rodziców nie bedzie swoich dzieci na nie zapisywać,bo nie dość że będą musieli za nie zapłacic to jeszcze uiścić opłatę za dodatkową godzinę.
Orinoko
Ja mam w umowie zapis, że ponad te 5h płacę 6,50 za szóstą godzinę i potem 0,40 zł za trzecią, czwartą i piątą oraz 0,30 za 6 h opieki.
Czemu tak?

Zadeklarowałam 8-16.00 nie wiem czy te 5h bezpłatnej liczą od 7 do 12.00 czy od momentu wejścia dziecka do p-kola? Pewnie to pierwsze, żeby było na korzyść p-kola. icon_evil.gif
Muszę się dowiedzieć, jak z dodatkowymi minutami, bo jak się okaże, że Kubek będzie lądował o 7.45-50, a tak go mąż chyba przywozi, a oni doliczą za pełną h, to sękju veri macz. Chyba, że się łapie w te bezpłatne godziny wtedy? Mętlik mam.
Jeśli dobrze policzyłam, to w porównaniu z zeszłym rokiem będę płacić o ok. 30 zł więcej za samą opiekę! Cóż za "sympatyczny" przejaw polityki "prorodzinnej"....

Do tego nadal nie odliczają za 1 dzień nieobecności za żywienie.
Ketmia
Orinoko, w zeszłym roku w Poznaniu godziny liczone były tylko po południu. Poranne się nie liczyły, mogłaś przyprowadzać wcześniej, później, jak chciałaś. Myślę, że obecnie jest tak samo. Liczone były za to pełne godziny, lecz jak się przyszło 5 po czwartej, to panie przymykały oko.

edit.:
Teraz tak patrzę - u Ciebie jest jeszcze inaczej. Dziwnie jest wyceniona 6. godzina. U nas każda jedna dodatkowa to jakieś 2 zł z groszami, a ostatnia 30 gr.
katarakta
U nas te dodatkowe zajecia sa bezplatne bo unijne. Dalbym go na nie ale jesli by bylo po 13 a nie po 16. W zeszlym roku byla tylko platna rytmika i w godzinach programowych.
Artola
Właśnie się zastanawiam, jak to u nas będzie. W marcu deklarowałam do 15, czyli 3 posiłki. Póki co niania będzie odbierać Maćka o 12, żeby po pierwsze nie musiał leżakować, po drugie-żeby utrzymać nianię na okoliczność choroby. Nie wiem, ile to będzie trwało. Może do końca roku kalend. a może i do wakacji. I co mam teraz zadeklarować? Do 12? A jak mi niania za miesiąc ucieknie i będzie musiał być do 15, to co, zmienię? A jak powiem, że do 12, to mnie wyrzucić mogą??? Czy mam od razu deklarować np. 15 i płacić za nic za 2 godz dziennie??? 37.gif
Eliszka
U nas w umowie jest zapis, że zmiany deklarowanych godzin można dokonać w dowolnym momencie, a nowa stawka będzie liczona od nowego miesiąca.

edit: oczywiście jeżeli zaczniesz przyprowadzać na dłużej to doliczą ci za te godziny a jeśli na krócej to nie zwrócą różnicy. Od nowego miesiąca płacisz po prostu za nowy czas.
rysa154
artola u nas deklarowalismy w kwietniu bodajze,ale teraz nam sie jeszcze wiecej pozmienialo i panie daly umowy 1.09, mam zapisane w umowie,ze w kazdej chwili mozna zrobic aneks ze zmiana godzin, ktory chyba po miesiacu obowiązuje
kala101
W chorzowie jest 2,90 - 1 godzina, 5,70 - 2 godziny, 8,40 - 3 godziny, 9,40 - 4 godziny, 10,40 - 5 godzin, 11,40 - 6 godzin a wyżywienie to 1,50 śniadanie, 2,50 obiad i 1 zł podwieczorek większość zajęć dodatkowych ma byc bezpłatna ale będą i płatne takie jak tańce, konie itd itp ale tego dowiem się chyba dziś na spotkaniu
Aga H
Ja też się już nie mogę doczekać jutrzejszego zebrania - w zeszłym roku płaciliśmy około 200-220zł łącznie z wyżywieniem, w tym roku podano nam tylko nowe stawki żywieniowe: 4,10zł za trzy posiłki i 3,28 za dwa posiłki.

I pomimo wprowadzenia godzinowej stawki opłat (której nie znamy) można deklarować się tylko na dwie opcje - 6 godzin (od 7.30 do 13.30) lub 10 godzin (od 6 do 16) i przy tym zakresie dziesięciogodzinnym jest duza wygoda, bo dziecko można przyprowadzić między 6 a 8 i odebrać między 14.30 a 16.
magdosz
Aga H, a jakim prawem oni dyktują, na ile godzin macie zapisać dziecko?? 37.gif
U nas tylko straszyli, że jeśli rodzice będą zapisywać na mało godzin, to skrócą godziny pracy przedszkola, ale im nie wyszło...

My od października mamy stawkę 2,9 z 2zł a żywienie w tym roku 7,5zł 37.gif

wiecie co, myślę, że te przepisy nie są do końca ustalone odgórnie i przedszkola mocno je naciągają icon_sad.gif
Gruszka
CYTAT(Gruszka @ Mon, 27 Jun 2011 - 14:16) *
W Krakowie system płacenia jest taki:
Aktualnie czesne wynosi 166,32 zł miesięcznie.

Po zmianach:
za sześciogodzinny pobyt dziecka w przedszkolu rodzice zapłacą 52 zł,
za siedem godzin 104 zł,
za osiem - 156 zł,
a powyżej ośmiu - 208 zł.

Trzeba do tego doliczyć stawkę za wyżywienie, czyli kilka złotych dziennie.

PS. No więc dla mnie niekorzystnie. Płacę więcej, bo mam powyżej 8 godzin - plus jedzenie - wychodzi grubo ponad trzy stówy.


Musiałam zacytować samą siebie, bo właśnie wróciłam z zebrania w przedszkolu i mnie ZMROZIŁO. Wszystko co napisałam wcześniej jest już nieaktualne... w tej chwili wygląda to tak:
za sześciogodzinny pobyt dziecka w przedszkolu rodzice zapłacą 77 zł,
za siedem godzin 154 zł,
za osiem - 231 zł,
za dziewięć - 308 zł
za dziesięć - 385 zł

stawka żywieniowa 8,40

przy moich 8 godzinach plus wyżywienie wychodzi 454,30 zł 21.gif diabel.gif kto da więcej....

a no i zapomniałam: 240 zł (!!!) opłat dodatkowych za półrocze (w tym angielski, rytmika, art. higien. i papier., woda do picia) co w rozbiciu na 5 miesięcy daje dodatkowe 50 zł do miesięcznej opłaty czyli wychodzi mi równe 500!
Mika
w tym miesiącu na dzien dobry muszę wyskoczyć z ... 700zł
i to państwowe przedszkole
na szczęście burmistrz uchwalił mniej więcej stałą stawkę opłaty miesięcznej +/- 180zł + 8zł/dzień wyżywienie + 35 RR (391zł/mies)
czyli powyżka o ok 40-50zł/mies.
jeśli przedszkole załapie się na program UE angielski będzie za darmo
basiau
No i u nas wprowadzili zmiany, z tym że dowiedzieliśmy się o tym dopiero teraz, ze wrześniu. Uchwała podjęta pod koniec sierpnia, i jest tak 8-13 bezpłatnie, do 8 i po 13 stawka 2,50 za godzinę, stawka żywieniowa 8zł/dzień, 2 posiłki 6 zł kosztować będą. Na zebraniu p. dyrektor też próbowała wywrzeć na nas presję, że nie może być tak, że tylko 8-13, ale gadać to ona sobie może. Jeżeli komuś tak pasuje (mnie akurat nie) to ma do tego prawo. Fakt, musieliśmy się zdeklarować w jakich godzinach dziecko do przedszkola uczęszczać będzie, ale to głównie z powodu ustalenia ilości posiłków. Bo podstawy programowe i tak muszą realizować w danych godzinach.
Zajęcia dodatkowe wszystkie do kupy zliczone (angielski, taniec, gimnastyka z elementami korektywy) to koszt 95 zł /m-c. Religię mamy dodatkową bezpłatnie, rytmika w ramach podstawy.
Zastanawia mnie tylko, jak rozwiążą kwestię imprez okolicznościowych teraz, typu dzień babci czy mamy. Do tej pory było tak, że impreza odbywała się po godzinie 16-tej. Teraz jak tak będzie, będzie to można potraktować jako wymuszanie kasy od ludzi icon_wink.gif. Od 8 do 13 - wiadomo - nie wszyscy mogą.
A padłam pod ławkę jak pokazano nam dziennik - 11 rubryk, co godzinę mają sprawdzać obecność icon_twisted.gif
Teraz kropeczki i podpisy.
Za jedzenie płacimy z góry, za przedszkole z dołu.
Już prowadzę prywatną buchalterię, bo przy takim kotle pomyłki zaistnieć mogą.
magdosz
Jeszcze mialam się poużalać, że u nas podstawa programowa realizowana jest w godzinach 8-13 i dzisiaj jak mąż poszedł po Oliwię o 13, to dostał książkę Oliwki i zadanie do zrobienia, które dzieci właśnie zaczynały robić 21.gif
Pierwsze zadanie z książeczki, to co robili od 8 do 13?
Zezłościłam się, tym bardziej, że to już przygotowanie przedszkolne w tym roku.

Wrócę jeszcze do pytania mojego z poprzedniej stronki.
Jeśli jest obowiązek szkolny a ktoś nie będzie placił, to co takiemu delikwentowi zrobią?
Jak dziecko już musi chodzić a kogoś na to nie stać?
pomidorro
Gruszka 240 zł za angielski i rytmikę?
u nas angielski 40 zł (chyba), rytmika 28 zl na miesiąc. Na dzień dobry musielismy przynieśc wyprawkę: 10 szt chusteczek po 100szt, blok, kredki, papier kolorowy, klej , plastelina. PAni dyrektor chciałaby , zeby co miesiąc na radę rodziców wplacac po 100 zł ( maja sporo zajęc dodatkowych- co środa teatrzyk, koncert - ale nie wiem z czego to jest finansowane)
Stawka wyżywieniowa: 8,50. opłata za godziny: od 13-16- 3.5 zł, rano i po 16- 1,80 zł.
Będę płaciła duzo więcej- więc moje dziecko będzie chodziło do 13 póki na wychowawczym jestem icon_sad.gif Zajęcia dodatkowe ( oprócz rytmiki i angielskiego podstawowego) są po godzinie 14. W przypadku spóźnienia nawet minutę- jak dziecko zostanie odhaczone na liście ( panie nastawiaja budzik co godzinę!) to po ptokach- płacisz za pełną... w przypadku kiedy odbierzesz wcześniej albo zaprowadzisz później- płacisz jak w deklaracji. Jestem ciekawa tylko jednego. Wcześniej Ala miała drzemki. Jesli chciało się odebrać dziecko wcześniej - to była prośba żeby to zrobic około 12- 12;15 bo idą leżakować...
teraz tez są drzemki obowiązkowe. Więc musze sie dopytać jak to zoorganizują....

edit: teraz jak Ala będzie uczęszczała do placówki od 7do 13 zapłacę duzo mniej ( odejdą zajęcia dodatkowe)..
ale muszę sie wyżalić.
Kuzyna dziecko chodzilo do przedszkola na wsi za 50 zł miesięcznie..teraz podniesli im do 100 zł ( chyba maja dofinasowanie jakieś)
I czuje się z tym żle- tylko dlatego, ze mieszkam w mieście muszę płacic więcej icon_sad.gif
Gruszka
CYTAT(~justa~ @ Mon, 05 Sep 2011 - 22:11) *
Gruszka 240 zł za angielski i rytmikę?


Dżasta, w tych 240 jest angielski (90), rytmika (50), art. higien. (25) i papier. (35), woda do picia (20) i tzw. "grupowe"(25) - u nas niczego nie kupuje się samemu - w sensie takiej wyprawki, tylko płacimy kasę na wszystko, a oni kupują.

Na RR opłata jest osobna - co łaska. A do tego co tydzien prawie teatrzyki za ekstra 3-5 zł.
Eliszka
CYTAT(magdosz @ Mon, 05 Sep 2011 - 19:31) *
Wrócę jeszcze do pytania mojego z poprzedniej stronki.
Jeśli jest obowiązek szkolny a ktoś nie będzie placił, to co takiemu delikwentowi zrobią?
Jak dziecko już musi chodzić a kogoś na to nie stać?

Pamiętam ze spotkania informacyjnego, że jest możliwość starać się o dofinansowanie z MOPSu. Całości nie pokryją , ale zawsze może to coś pomóc

CYTAT(~justa~ @ Mon, 05 Sep 2011 - 20:11) *
PAni dyrektor chciałaby , zeby co miesiąc na radę rodziców wplacac po 100 zł


Co miesiąc 100 Zł?? Szok...
justine1980
CYTAT(magdosz @ Mon, 05 Sep 2011 - 20:31) *
Jeszcze mialam się poużalać, że u nas podstawa programowa realizowana jest w godzinach 8-13 i dzisiaj jak mąż poszedł po Oliwię o 13, to dostał książkę Oliwki i zadanie do zrobienia, które dzieci właśnie zaczynały robić 21.gif
Pierwsze zadanie z książeczki, to co robili od 8 do 13?
Zezłościłam się, tym bardziej, że to już przygotowanie przedszkolne w tym roku.

Wrócę jeszcze do pytania mojego z poprzedniej stronki.
Jeśli jest obowiązek szkolny a ktoś nie będzie placił, to co takiemu delikwentowi zrobią?
Jak dziecko już musi chodzić a kogoś na to nie stać?


Magdosz u nas wczoraj dyrektorka powiedziała że jeśli spełnia się odpowiednie warunki to można zgłosić sprawę do MOPS-u,po złożeniu dokumentów oni pokrywają koszty.
A jeśli ktoś nie płaci i nie ma opłaty z MOPS-u to najpierw jest upomnienie od dyrektorki a potem sprawa w sądzie-tak powiedziała.

Ja wczoraj na zebraniu nie dowiedziałam się w sumie niczego nowego,wszystko tak jak było dwa lata temu,jak Adrian chodził.
Podstawa godzinowa od 8 do 13.Dopłata za kolejne godziny 2zł za wszystkie ale od października wchodzi nowa ustawa i bedzie 3zl za pierwszą godz. 1,50zł za drugą i 1zł za trzecią i kolejne.
Rytmika i religia bezpłatnie.
Śniadanie 1,80zł obiad 3zł podwieczorek 1,20zł.
RR 10zł co m-c.
Do tego co m-c będzie przyjeżdżać grupa z filharmonii koszt ok.3zł i teatrzyk tak samo 3zł.
Ale zaznaczam że u nas jest mało dzieci,w sumie 100 osób na całe przedszkole.
Orinoko
Włos mi się jeży, jak to czytam. U nas zebranie jutro. Pewnie spadnę z krzesła jak nam przedstawią wyliczenia.

PS. A gdzie jeszcze koszt książek do p-kola? Np. u nas oprócz programowych, mamy jeszcze religię - też trzeba kupić dziecku książkę...
magdosz
Wiem, wiem, że można się starać z MOPSu..
Oni dopłacają, lub w całości płacą za wyżywienie.

W jakim sądzie? jeju, chyba sobie jaja robią.
Żeby się zalapać na to dożywianie to dochód nie może przekraczać 340zł na osobę.(netto)
Mój P zarabia obecnie niewiele ponad 1500zł ja do lisopada jestem na zasiłku dla bezrobotnych, czyli ten dochód mamy przekroczony, ale to nie znaczy, że byłoby mnie stać na takie kwoty.
Dobrze, że mogłam Oliwkę zapisać tylko na tą podstawę programową 8-13..
Myszorek
CYTAT(Orinoko @ Tue, 06 Sep 2011 - 10:34) *
u nas oprócz programowych, mamy jeszcze religię - też trzeba kupić dziecku książkę...


religia w przedszkolu????
dla mnie to przegięcie...

my w budżecie domowym powiększymy "dziurę" między innymi dzięki opłatom za przedszkole bo za dwóch to wyjdzie mi
w okolicach 1000zł miesięcznie...
Gruszka
Własnie, właśnie - zapomniałam zapytac - wczoraj spóźniłam się troche na zebranie i trafiłam na głosowanie na temat książek - czy kupujemy czy nie. I stanęło na tym, że tak. Moim zdaniem jakiś beznsens.

Czy ktoś mi może objaśnić, co to za cuda te książki dla 4-latków, którzy nie potrafią czytać? za prawie 7 dych???
jaAga*
Gruszka a ile dzieci mają tego angielskiego, że aż 90 zł płacicie - dla mnie to kosmos jakiś, u nas w przedszkolu w tym roku język angielski ufundował Prezydent, ale w poprzednich latach opłata nie przekraczała 25 zł, Karina w czterolatkach ma zajęcia dwa razy w tygodniu po 15 min.
W naszym przedszkolu nie ma mozliwości zawarcia umowy tylko na bezpłatne godziny 21.gif , co moim zdaniem jest niezgodne z prawem (ale mnie nie dotyczy, więc się nie ciskam), a opłaty w odróżnieniu do Waszych są liczone procentowo od najniższego wynagrodzenia, godzinowe by mnie wykończyły finansowo. W tej chwili opłata stała wynosi 8 % nw czyli 111 zł, stawka żywieniowa 4,50 dziennie.
Nie mogę pojąć tych różnic w stawkach żywieniowych, w Warszawie są niemal dwa razy droższe posiłki niż w moim małym mieście - dzieci jedzą coś innego? porcje są większe?

PS. Książki to nie taki głupi pomysł, są tam zadania które najpierw tłumaczy nauczyciel, dzieci poznają kształty, kolorują, kleją, wycinają. u nas cena ksiązek 55 zł, jest ich kilka na cały rok, więc cena jak na wydawnictwa szkolne nie taka wygórowana.
justine1980
Gruszka u nas też 4-latki mają książki,wiem o tym bo Kacper jest w grupie z tymi dziećmi.Też kosztują prawie 70zł jest tam dużo kolorowanek,wypychanek itp.Wczoraj pokazywali te książki.Do czytania chyba tam nic nie było.
A_KA
CYTAT(Myszorek @ Tue, 06 Sep 2011 - 12:07) *
religia w przedszkolu????
dla mnie to przegięcie...


Moje starsze dziecię też religię w przedszkolu miało, w ostatniej grupie czyli przedszkolnej zerówce. Oczywiście to zajęcia nieobowiązkowe.


Jestem strasznie ciekawa jak w naszym przedszkolu popatrzą na sprawę wysłania Adama na podstawę programową. Cóż, na dłużej go nie dam póki co (jako 2,5 latka). Dziś będę się z psychologiem widziała i chcę porozmawiać o tym przedszkolu, czy poleca w przypadku Adama. Jeśli da nam zielone światło - przejadę się do przedszkola i zobaczę co mi tam powiedzą...




Gruszka
CYTAT(jaAga* @ Tue, 06 Sep 2011 - 13:49) *
Gruszka a ile dzieci mają tego angielskiego, że aż 90 zł płacicie - dla mnie to kosmos jakiś, u nas w przedszkolu w tym roku język angielski ufundował Prezydent, ale w poprzednich latach opłata nie przekraczała 25 zł, Karina w czterolatkach ma zajęcia dwa razy w tygodniu po 15 min.

Nawet nie wiem ile... no ale to KRAKÓW icon_smile.gif pewnie stąd ta cena icon_wink.gif a stawka żywieniowa 8,40 - też chyba tylko dlatego, że Kraków...

z tymi książkami to wcale mnie nie przekonałyście icon_wink.gif to zdecydowanie za dużo kasy na parę kolorowanek i kartek do wydarcia czy wycięcia nożyczkami... to wszystko - rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie itp. dzieci i tak robią codziennie - więc taka "książka" to taka nabijarka pieniędzy bardziej
justine1980
Gruszka zgadzam się w kwestii tego że to za drogo jak na 4 książki (przynajmniej u nas są cztery).Kacper jako 5-latek ma książki za 76zł i do tego religia 11zł.
Mika
CYTAT(A_KA @ Tue, 06 Sep 2011 - 12:00) *
Jestem strasznie ciekawa jak w naszym przedszkolu popatrzą na sprawę wysłania Adama na podstawę programową. Cóż, na dłużej go nie dam póki co (jako 2,5 latka). Dziś będę się z psychologiem widziała i chcę porozmawiać o tym przedszkolu, czy poleca w przypadku Adama. Jeśli da nam zielone światło - przejadę się do przedszkola i zobaczę co mi tam powiedzą...



u nas minimum programowe obowiązuje TYLKO pięciolatki
jako,że one chodzić muszą
młodsze dzieci w pierwszej kolejności przyjmowane są te,które będą chodziły cały dzień
co w/g mnie jest uczciwe -najpierw dostaną się dzieci których rodzice pracują długo,później pozostałe
Gruszka
CYTAT(justine1980 @ Tue, 06 Sep 2011 - 14:29) *
Gruszka zgadzam się w kwestii tego że to za drogo jak na 4 książki (przynajmniej u nas są cztery).Kacper jako 5-latek ma książki za 76zł i do tego religia 11zł.

Mi się wydawało, że mowa była o jednej... 37.gif
tolala
U nas pani dyrektor wpadła na pomysł, żeby założyć taki system, jak w korporacjach. Rodzic przychodzi, robi pyk elektroniczny, który zapisuję godzinę przyjścia i wyjścia z przedszkola, jest zsynchronizowany ze specjalnym programem komputerowym księgowej. Dzięki temu panie przedszkolanki nie będą musiały sprawdzać listy co godzinę, a księgowa nie będzie musiała spisywać, wprowadzać do komp.
Wszystko super, ale taki system trochę kosztuje, miasto raczej się nie dołoży ani grosza....

Co do opłat, to u nas stawka żywieniowa wynosi 6zł. TO mało jak na Warszawę. Ja jestem zadowolona z wyżywienia.
Książek nie mamy żadnych, jedynie kupiliśmy za 15zł takie zeszyty do diagnozy dziecka (też są w niej zadania do rozwiązywania dla dzieci).
Mamy zakupić wyprawkę, ale to nie jakaś tragedia. 1op chusteczek mokrych, kredki, palstelina, klej... Myślę, że w 30zl na pewno się zmieszczę.
nie wiem jeszcze jakie będą oplaty za zajęcia dodatkowe.
Opłatę na RR każdy deklaruje sam. Max 40zł. Z tej opłaty są finansowane wszystkie atrakcje, a więc teatrzyki (dwa w miesiącu), wycieczki, prezenty dla dzieci z ok. dnia dziecka, urodzin itp.
magdosz
Gruszka Oliwka też w 4 latkach miała książki... Wesołe przedszkole 4 latka. Są 4 na każdą porę roku, że tak powiem.. Tematyczne. Niezłe. Ale 70 zł wiadomo 37.gif
teraz mamy Szkoła tuż tuż za 116 zł 43.gif
Wyprawka za 150 zł na cały rok a resztę opłat to pewnie się dowiem w czwartek na zebraniu.
jaAga*
CYTAT(Gruszka @ Tue, 06 Sep 2011 - 13:42) *
Mi się wydawało, że mowa była o jednej... 37.gif

Eee, to pewnie się przesłyszałaś, u nas było kilka (nie wiem czy 4), bo nawet dostaliśmy je do obejrzenia.
rysa154
gruszka moja zuza miala takie ksiazki ,bodajze 4 w komplecie,zestaw kolo 50zl w tamtym roku kosztował...dosc fajne byly...

https://allegro.pl/abc-trzylatka-cz-3-zabaw...1794935563.html
katarakta
U nas czterolatki nie maja ksiazek, religii. Obowiazuje to tylko 5 latki.
Oplaty za godz ponad program 2.60 zł, posilki za dzien 5.5 zł. Jezeli dziecko zostanie odebrane w dany dzien szybciej to nie zostanie zwrocona maleznosc za te godziny. Jesli dziecka nie bedzie caly dzien i zostanie to rano zgloszone to wszystkie oplaty beda zwrocone.
3 razy w miesiacu mozna sie spoznic po dziecko. Jesli bedzie to czesciej bedzie podpisany aneks do umowy.
Jesli dziecko zostanie na dluzej niz czynne przedszkole kara 56 zł.
cath
W naszym przedszkolu od godz 6-13 jest za darmo, potem:
do 14- ok 62zł (w zależności ile dni jest w miesiącu)
do 15- ok 125zł
do 16- ok 180zł
do 17- 206zł
Dodatkowo stawka zywieniowa 6zł. Rytmika 18zł, j. ang w zalezności ile dni w tyg (np 5x w tyg po pół godz to koszt ok 50zł), ubezpieczenie na rok 54zł. Raz w miesiącu przynieść chusteczki hig(100szt), chust nawilżane lub ręczniki papierowe, raz na pół roku składamy się po 50zł na materiały plastyczne. Wszelkie wyjazdy, wycieczki i teatrzyki opłaty na bieżąco.
Za każdy dzień nieobecności dziecka zwrot za dany dzień tzn odliczone w nast m-cu.
U nas nie trzymają sie tak sciśle tych godz odbioru dziecka. Wiadomo byle by nie spóźniac się nagminnie i nie dłużej niż parę minut.
kala101
Po zebraniu opłaty jak pisałam do tego ubezpieczenie 34 zł, rada rodziców co łaska, 40 zł wyprawka i zajęcia dodatkowe do wyboru z tym że większość niedostępna dla 4 letnich dzieci bo za dużo jest 5-6 latków które mają pierwszeństwo. Więc zostaje przy minimum programowym i konikach i jak się uda to rytmice, bo komputery, slajdowisko, angielski podstawy i pierwszą pomoc mają za darmo, ale powiem wam że ciesze się ze na wychowawczym jestem i moge ją odbierać po tym minimum programowym bo ciężko by było ciężko
Artola
Ja już jestem po zebraniu. Opłata za dodatkowe godz 2,08, za 3 posiłki 4,80. Płaci się za tyle godz, ile dziecko jest. Na razie M. będzie do 12, czyli za free, ale pani dyr nie była zadowolona, bo na liście rezerwowej są dzieci, które by były cały dzień...I podobno może być tak, że jeśli zostawałby do tej 12 cały czas, to w przyszłym roku może nie być przyjęty do przedszkola, bo w systemie jest wsio zapisane i widać, że mam opiekę do dziecka, w związku z tym za rok odpadnie 21.gif Bez sensu to, bo: na razie ma go kto odbierać o 12, ale nie wiem, jak długo, a dwa: teraz ma go kto odbierać, ale za rok nie będzie i co???
Aga H
ja też już po zebraniu - opłaty dwie stałe - na 6 godzin 83zł na 10h - 132zł (z groszami, plus stawki żywieniowe też zróżnicowane, bo dzieci 10-godzinne icon_wink.gif jedzą o jeden posiłek więcej i ta wyższa stawka to 4,10zł. Składka na RR 120zł, książki 83zł (szkoła tuż tuż), angielski 30zł/m-c i zajęcia taneczne 7zł za jedne zajęcia, rozliczane osobno przez prowadzącego.

A w ubiegłym roku młoda miała zestaw książeczek "teczka czterolatka" i kosztował 47zł - to były cztery książeczki, jak już ktoś pytał, po jednej na każdą porę roku.

W sumie przedszkole podrożało nam o jakieś 40-50zł (w zależności od liczby dni roboczych)
Orinoko
U nas po zebraniu, głównie sprawy typu nauczanie, choroby, imprezy itd. Nic na temat rozliczeń...
Książki też mamy - Szkoła tuż tuż za jedyne 116 zł.
Religia za to bezpłatnie, ale ćwiczenia trzeba nabyć.
Kara za nieodebranie dziecka o zadeklarowanej godz. chyba rekordowa - 50 zł!
Muszę dokładnie umowę przestudiować... 29.gif
lornetka
U nas wojewoda uchylił zapis o karach za odebranie dziecka po godzinach wyznaczonych jako niezgodny z prawem!
Zachował natomiast kary za odebranie dziecka po godzinach pracy przedszkola- co zrozumiałe.
rysa154
CYTAT(Orinoko @ Wed, 07 Sep 2011 - 23:14) *
U nas po zebraniu, głównie sprawy typu nauczanie, choroby, imprezy itd. Nic na temat rozliczeń...
Książki też mamy - Szkoła tuż tuż za jedyne 116 zł.
Religia za to bezpłatnie, ale ćwiczenia trzeba nabyć.
Kara za nieodebranie dziecka o zadeklarowanej godz. chyba rekordowa - 50 zł!
Muszę dokładnie umowę przestudiować... 29.gif



orinoko gdzieniegdzie są wyższe prawie 2-krotnie~! 03.gif ..
dla mnie to jest niezrozumiale, rozumiem kare za nieodebranie w godzinach pracy przedszkola, ale tak?
Kitka*
Ja też świeżo po zebraniu.
Stawka żywieniowa, to 4,40za 3 posiłki, a 3m50 za 2
Godziny między 7,30 a 12,30 są darmowe, dodatkowe kosztują O,97 zł. W porównaniu z innymi-taniocha icon_wink.gif
Opłata za przybory 40 zł/rok
RR ok 50 zł/rok
angielski 20/miesiąc
rytmika 5 zł/miesiąc
W porównaniu z zeszłym rokiem na plus zmieniło się to, że odliczany jest dzień nieobecności(zarówno wyżywienie, jak i opłata za godziny ponadprogramowe), jeśli powiadomi się przedszkole do godz. 8-ej. W zeszłym roku trzeba było uprzedzić dzień wcześniej.
Carrie
CYTAT(Aguutka @ Thu, 08 Sep 2011 - 09:35) *
U nas wojewoda uchylił zapis o karach za odebranie dziecka po godzinach wyznaczonych jako niezgodny z prawem!
Zachował natomiast kary za odebranie dziecka po godzinach pracy przedszkola- co zrozumiałe.


na szczęście wojewoda uchylił mnóstwo punktów tragikomicznej twórczości naszych radnych

Został nieszczęsny wzór umowy, który też został skrytykowany, ale z braku czasu nie wymyślili nic lepszego.
Bardzo podoba mi się enigmatyczny zapis o "skutecznym" informowaniu przedszkola o nieobecności oraz z tym,że nieobecność i tak liczona jest dzień po poinformowaniu.Szukają, oj szukają dochodu z tych przedszkoli.
Żal był czasu na rozmowy z rodzicami, na rzetelne przygotowanie zasad na nowy rok i wyszło jak wyszło.
Nic, trzeba będzie doprecyzować,co to znaczy skuteczne poinformowanie, bo chyba nie list polecony.Ponadto, jak dziecko pochoruje się w piątek po południu to i tak poniedziałek jeszcze skasują jako obecny.
Jakoś jak do pracy nie przyjdę to od razu mam 80% pensji.Nikt do następnego dnia nie czeka ze zmniejszeniem wynagrodzenia.No i wystarczy telefon z rana i szybkie dostarczenie L4.

Jestem jak najbardziej za nowym systemem opłat ale jak się za to ktoś zabiera to niech rzetelnie przygotuje to od początku do końca a nie na odpieprz się.Nie bulwersują mnie zmiany tylko sposób w jaki pracowano nad nimi.
magdosz
Po zebraniu:
Rytmika 33zł/m-c
Angielski 35zł/m-c

Udało się "urobić" nową Panią Dyrektor, żeby były tolerowane spóźnienia do 10 min max, jeśli rodzice będą naciągać, to zostanie to cofnięte.
Znając życie, to pewnie rodzice będą chcieli naciągać icon_sad.gif
i nic z tego nie wyjdzie...

Dziewczyny, pytanko takie mam teraz..
w jakich godzinach macie zajęcia dodatkowe?
czy w czasie podstawy programowej, czy też "po godzinach"

U nas angielski jest "po", ale rytmika i gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia logopedyczne są w trakcie.
Z tego co się orientuję, to zajęcia dodatkowe mogą być tylko po prowadzone.
Nawet rytmika, która jest obowiązkowa, ale jeśli jest prowadzona przez kogoś zewnątrz, to powinna być "po"
W trakcie to tylko rytmika prowadzona przez wychowawcę...
magdosz
Nie, żebym miała pretensje, bo w sumie dla mnie to lepiej, bo Oliwki nie muszę na dłużej zapisywać.
rysa154
u nas rytmika i angielski są po podstawie, wiec albo przed 8 (angielski 7:40) albo po 13 (rytmika)...
Kitka*
U nas rytmika w trakcie, a angielski po.
justine1980
U nas angielski i gimnastyka korekcyjna jest po a rytmika jest zaliczona jako podstawa i jest w trakcie
Orinoko
Oj, oj, muszę skorygować - 50 zł kary za nieodebranie dziecka w godz. pracy p-kola, przepraszam, zajrzałam do umow, a posta pisałam na podstawie rozmowy z jedną mamą icon_redface.gif

Ale zwątpiłam ile drożej to p-kole nas kosztuje, bo różnica z zeszłym rokiem wynosi jakieś 50 zł obecnie, a we wrześniu nie ma zajęć dodatkowych wliczonych!
Porównując tylko kwotę za opiekę, jest różnica 42 zł, to skąd taka rozbieżność???
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.