To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Zmiana opłaty za przedszkola państwowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Asa
Dziś byłam na zebraniu w przedszkolu dla rodziców nowo przyjętych dzieci do przedszkola
i dowiedziałam się, że teraz już nie będzie tzw. opłaty stałej za przedszkole a będzie się płaciło za każdą godzinę ponad podstawę programową.
Kto z Was jest zorientowany o ile w takim razie wzrosną opłaty i czy gdzieś jest jakaś rzetelna informacja na ten temat?
W przedszkolu nikt nie umiał mi odpowiedzieć na to pytanie.

pozdrawiam
A.
blaire
W Gdańsku taki system obowiązuje już w tym roku. Dla rodziców dzieci, które spędzają w przedszkolu do 9 godzin zmiany są właściwie niezauważalne. U nas opłata stała wynosiła 230 zł (około). W chwili obecnej deklarujesz na stałe ile godzin dziecko będzie spędzało w przedszkolu. W naszym przypadku jest to 8 godzin. W ramach podstawy programowej jest 5 godzin, czyli płacimy za 3 godziny dziennie. Opłata za godzinę to chyba 2 zł i 30 groszy. Wyliczenie jest następujące:

ilość dni roboczych w miesiącu x ilość godzin ponad podstawę X koszt 1 godziny

np. maj - 21 dni roboczych, czyli

21 x 3 x 2,3= 144,90 zł

Czyli za maj miałam do zapłacenia 144,90 zł + wyżywienie, komitet itd. Dla mnie to oszczędność prawie 100 zł miesięcznie.
justine1980
Asa brak opłaty stałej polega na tym że nie płacisz za te podstawowe godziny które dziecko jest w przedszkolu,np.tak jak w przedszkolu u Blaire było to ustawowe 5 godzin-w naszym jest tak samo.Czyli jeśli dziecko jest zapisane np. na 8 godzin a podstawa to 5 to płacisz tylko za 3 godz.dziennie.U nas to obowiązuje od dwóch lat.
rysa154
u nas tez trzeba było sie zdeklarowac ile godzin dziennie bedzie chodzilo dziecko,czyli od ktorej do której, za kazda godzine ponad bezplatne 5h placimy 2zl...chociaz to tylko na papierku,bo
w praktyce pani zapisuje sobie o ktorej przychodzi i wychodzi kazde dziecko 37.gif
blaire
CYTAT(ryba154 @ Tue, 14 Jun 2011 - 07:25) *
u nas tez trzeba było sie zdeklarowac ile godzin dziennie bedzie chodzilo dziecko,czyli od ktorej do której, za kazda godzine ponad bezplatne 5h placimy 2zl...chociaz to tylko na papierku,bo
w praktyce pani zapisuje sobie o ktorej przychodzi i wychodzi kazde dziecko 37.gif


No taki jej obowiązek icon_wink.gif. Zapisuje, bo prawdopodobnie macie jak u nas, że jeśli dziecko odbierzesz później to za każdą rozpoczętą godzinę powyżej tych 8, na które jest zapisany Kornel płacimy 10 zł.
U nas nie jest to tak, ze na 8 godzin i tyle, dodatkowo musieliśmy zadeklarować w jakich godzinach będzie. U nas jest to 7:00 - 15:00. Jeśli odbieram go np o 15:20 to muszę zapłacić te 10 zł kary. I nie ma tu znaczenia, że przyprowadziłam go np o 10tej...
Ketmia
CYTAT(blaire @ Tue, 14 Jun 2011 - 01:16) *
Dla mnie to oszczędność prawie 100 zł miesięcznie.


Dla mnie było to o ok. 100 zł drożej, niż według starej taryfy.
rysa154
blaire u nas nie ma kar, a godziny w karcie są umowne...za kazda godzine powyzej 5h place 2zl...
skorpionka
u nas nic nie mówią o tych zmianach, czy to ma obowiązywać w każdym przedszkolu?
justine1980
Skorpionka u nas te zmiany uchwaliła Rada Miasta,więc podejrzewam że to zależy od urzędników miejskich.
MamaJulki
u nas funkcjonuje to już dwa lata
1,7 za godzinę a kary jest 35 zł

Kitka*
U nas też wchodzi ten system od nowego roku szkolnego z czego się cieszę, bo Majka idzie tylko na 5 godzin na razie, więc płacę tylko za posiłki. Również trzeba określić dość dokładne godziny od-do, nie ma chyba kar, ale za każdą rozpoczętą godzinę "nadprogramową" trzeba zapłacić. Wysokość opłat ustala Rada Gminy/Miasta. U nas jest to ok 0,9 zł/godz.

MamaJulki, ale u Was kary przywalili 23.gif
blaire
CYTAT(MamaJulki @ Wed, 15 Jun 2011 - 15:41) *
u nas funkcjonuje to już dwa lata
1,7 za godzinę a kary jest 35 zł


U nas 35 zł jest jeśli nie odbierzesz dziecka w godzinach pracy przedszkola. Tzn przedszkole jest czynne do 17:00, jeśli do tej godziny nie odbierzesz dziecka to naliczają już te 35 zł za każdą rozpoczętą godzinę.
MamaJulki
a u nas normalnie po przekroczeniu tej umówionej godziny...
kiedyś było niby, że można się spóźnić 3 razy 15 minut bez konsekwencji, ale teraz już nawet tego nie ma
z tym, że Panie są dość tolerancyjne w tym względzie w "w praniu" nie wygląda to źle
czepiają się dopiero jak ktoś notorycznie się spóźnia
Asa
A w Wawie ustalono:
Opłata za każdą rozpoczętą godzinę zajęć w godz. 13-16 wyniesie 3,51 zł, a przed godz. 8 oraz po godz. 16 - 1,80 zł.
i jak ja mam 3 dzieci w przedszkolu to za sam ich pobyt w przedszkolu zapłacę 350x3 1050,00 zł a dodać wyzywienie 37.gif

kurcze no dla mnie te zmiany to znaczna podwyżka. Do tej pory stała opłata to było 137,00 zł a teraz wychodzi 350...

A.
TAQILLA
CYTAT(Asa @ Mon, 20 Jun 2011 - 16:03) *
A w Wawie ustalono:
Opłata za każdą rozpoczętą godzinę zajęć w godz. 13-16 wyniesie 3,51 zł, a przed godz. 8 oraz po godz. 16 - 1,80 zł.
i jak ja mam 3 dzieci w przedszkolu to za sam ich pobyt w przedszkolu zapłacę 350x3 1050,00 zł a dodać wyzywienie 37.gif

kurcze no dla mnie te zmiany to znaczna podwyżka. Do tej pory stała opłata to było 137,00 zł a teraz wychodzi 350...

A.

Asa ja Cię przepraszam ale to po ile godzin Twoje dzieci w przedszkolu siedzą? 5h między 8-13 jest finansowane i za to nie płacisz. Licząc średnio 20 dni przedszkolnych w miesiącu wychodzi mi po 17.5 stawka dzienna dla Twoich dzieci. I teraz tak - 10.5zł to za te najdroższe 3h od 13-16. Zostaje nam 7zł czyli blisko 4h po 1.8zł. Czyli mamy 5h darmowych+3h po 3.5zł+4h po 1.8zł = to daje 12h dziennie. Serio tyle czasu Twoje dzieci spędzają w przedszkolu???
Po za tym stawki dla rodzeństw są niższe z tego co wiem i za każde kolejne dziecko płaci się mniej.

U nas w przedszkolu w sumie dopłacać będą tylko te dzieci (w stosunku do tegorocznych rozliczeń), które spędzają w przedszkolu powyżej 10h ale takich dzieci jest kilkanaścioro na ponad 250 osobową placówkę.
Dla całej reszty zmiany rozliczeniowe są "opłacalne".

blaire
Taq, tak jak mówisz, tylko u nas przy pobycie powyżej 9 godzin jest drożej niż było (pewnie różnica w stawce obecnej i opłacie stałej wcześniej). Na naszą placówkę (75 dzieci) jest to kilka osób.

Swoją drogą to Gdańsk chyba pod tym względem był najdroższy...

CYTAT(TAQILLA @ Mon, 20 Jun 2011 - 21:48) *
Czyli mamy 5h darmowych+3h po 3.5zł+4h po 1.8zł = to daje 12h dziennie. Serio tyle czasu Twoje dzieci spędzają w przedszkolu???
Po za tym stawki dla rodzeństw są niższe z tego co wiem i za każde kolejne dziecko płaci się mniej.


U nas nawet gdybym chciała Kornela na tyle zostawić to nie ma możliwości, przedszkole jest czynne 11 godzin icon_wink.gif
tolala
CYTAT(ryba154 @ Tue, 14 Jun 2011 - 08:25) *
w praktyce pani zapisuje sobie o ktorej przychodzi i wychodzi kazde dziecko 37.gif



Pani nie tylko powinna zapisywać o której dziecko przychodzi i wychodzi. Powinna co godzinę sprawdzać listę. Znajome przedszkolanki żartują, że biurokracja zajmie im więcej czasu niż zabawy z dziećmi.

rysa154
CYTAT(tolala @ Mon, 20 Jun 2011 - 23:18) *
Pani nie tylko powinna zapisywać o której dziecko przychodzi i wychodzi. Powinna co godzinę sprawdzać listę. Znajome przedszkolanki żartują, że biurokracja zajmie im więcej czasu niż zabawy z dziećmi.




a tak,tak zapomniałam również o tym 21.gif

u nas po wprowadzeniu w/w oplat rodzenstwo przestało mieć zniżki 32.gif
Asa
CYTAT(TAQILLA @ Mon, 20 Jun 2011 - 22:48) *
Asa ja Cię przepraszam ale to po ile godzin Twoje dzieci w przedszkolu siedzą? 5h między 8-13 jest finansowane i za to nie płacisz. Licząc średnio 20 dni przedszkolnych w miesiącu ...


A ja policzyłam 26 dni przedszkolnych - wiesz co odnośnie tych godzin to tak 15'30-16'00 odbieram, zalezy jak sie ulozy moja praca, ale moze masz racje że moje czarnowidztwo dzis zbyt gleboko siega.

niestety zniżek dla rodzeństw nie przewidują 32.gif

A z tym sprawdzaniem stanu dzieci co godzine to nasza Dyr. tez tak mówiła, że sprawdzają.
A.
WiolkaTG
Witam nowy regulamin dotyczący zmiany w oplatach bedzie obowiazywał od września. Dotyczy to zarowno żlobków i przedszkoli. Teraz bedzie sie placilo za każda godzine dziecka. Moja corka miala wczesniej wykupiony tzw ryczałt ( czyli mniej wiecej 8 godzin plus wszystkie posilki) teraz tego ryczałtu nie będzie. Jak wcześniej płaciłam za nia kolo 250 zl miesięcznie to teraz zapłacę kolo 400. U mnie w przedszkolu tez zachodza te zmiany w oplatach to wiem od mojej pani Dyrektor i średnio ma podrożec do 200 zl. Natomiast z żłobkami to jst horror dzisiaj sie dowiedziałam ze od września zamiast płacić 270 zł miesięcznie zaplacę 670 zl miesięcznie icon_sad.gif Nie wiem co to sie dzieje w tym karaju ale jak tak bedzie to rezygnuje z pracy na rzecz dzieci wkoncu i tak nic z tej pracy nie bedę mieć icon_sad.gif
rysa154
my mamy od stycznia taki system placenia i mi wychodzi podobnie jak wczesniej oplata a dzieci zostaja tyle samo godzin w przedszkolu....
Tuni
CYTAT(Asa @ Mon, 20 Jun 2011 - 22:17) *
A z tym sprawdzaniem stanu dzieci co godzine to nasza Dyr. tez tak mówiła, że sprawdzają.
A.

Qrcze, ale dlaczego co godzinę? Nie wiedzą kto wychodzi w międzyczasie czy jak?
Orinoko
Ekhm
może mi ktoś wytłumaczy, jak to się ma do takiej info na stronie przedszkola?
Jaka jest ta stawka godzinowa, bo nic nie kumam.

SPOSÓB OBLICZANIA MIESIĘCZNEJ ODPŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
Zgodnie z uchwała Rady Miejskiej podstawą programową objęty jest pobyt dzieci w godzinach od 7:00 do 12:00. W innych godzinach świadczenia i usługi realizowane przez przedszkola będą odpłatne.
6 godzin dziennie – 9,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 131,67 zł,
7 godzin dziennie – 10,0% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi138,60 zł,
8 godzin dziennie – 10,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 145,53 zł
9 godzin dziennie – 11% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 152,46 zł
10 godzin dziennie – 11,5 minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 159,39 zł
11 godzin dziennie – 12% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 166, 30 zł

TAQILLA
CYTAT(Orinoko @ Wed, 22 Jun 2011 - 00:03) *
Ekhm
może mi ktoś wytłumaczy, jak to się ma do takiej info na stronie przedszkola?
Jaka jest ta stawka godzinowa, bo nic nie kumam.

SPOSÓB OBLICZANIA MIESIĘCZNEJ ODPŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
Zgodnie z uchwała Rady Miejskiej podstawą programową objęty jest pobyt dzieci w godzinach od 7:00 do 12:00. W innych godzinach świadczenia i usługi realizowane przez przedszkola będą odpłatne.
6 godzin dziennie – 9,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 131,67 zł,
7 godzin dziennie – 10,0% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi138,60 zł,
8 godzin dziennie – 10,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 145,53 zł
9 godzin dziennie – 11% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 152,46 zł
10 godzin dziennie – 11,5 minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 159,39 zł
11 godzin dziennie – 12% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 166, 30 zł

nie masz stawki godzinowej tzn możesz sobie ją policzyć średnio w zależności od miesiąca
U nas stawki będą takie same - z uwzględnieniem zniżki (chyba 20%) dla rodzeństw.
W tej chwili podstawa wynosi 158 pln - jeszcze do końca czerwca od września wejdzie w/w rozliczenie.

WiolkaTG
Ja moge napisac tylko tyle, że nasza Pani dyrektor informowala rodziców na zebraniu ogólnym, że opłaty wzrosna od września średnio o 200 zl miesięcznie bo będzie nowy system rozliczania co wynika z ustawy podpisanej odnośnie żlobków i przedszkoli.
Szczerze mowiąc, nie znam sie na tym bo ja tam tylko uczę a sprawy księgowości są mi obce.
Odnośnie sprawdzania obecności dzieci co godzine, to rownież ma byc taki system od września ktory jest objety juz w nowych dziennikach.
Mika
na Warszawę wyliczyli czarno na białym
https://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862...o_policzyc.html
tissaia
W Kielcach już tak jest drugi rok. Jak dla mnie OK, płace niewiele... ale w Kielcach to generalnie tanio jest icon_wink.gif
Gruszka
CYTAT(Orinoko @ Wed, 22 Jun 2011 - 00:03) *
Ekhm
może mi ktoś wytłumaczy, jak to się ma do takiej info na stronie przedszkola?
Jaka jest ta stawka godzinowa, bo nic nie kumam.

SPOSÓB OBLICZANIA MIESIĘCZNEJ ODPŁATNOŚCI ZA PRZEDSZKOLE W ROKU SZKOLNYM 2011/2012
Zgodnie z uchwała Rady Miejskiej podstawą programową objęty jest pobyt dzieci w godzinach od 7:00 do 12:00. W innych godzinach świadczenia i usługi realizowane przez przedszkola będą odpłatne.
6 godzin dziennie – 9,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 131,67 zł,
7 godzin dziennie – 10,0% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi138,60 zł,
8 godzin dziennie – 10,5% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 145,53 zł
9 godzin dziennie – 11% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 152,46 zł
10 godzin dziennie – 11,5 minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 159,39 zł
11 godzin dziennie – 12% minimalnego wynagrodzenia za pracę, co stanowi 166, 30 zł

W Krakowie system płacenia jest taki:
Aktualnie czesne wynosi 166,32 zł miesięcznie.

Po zmianach:
za sześciogodzinny pobyt dziecka w przedszkolu rodzice zapłacą 52 zł,
za siedem godzin 104 zł,
za osiem - 156 zł,
a powyżej ośmiu - 208 zł.

Trzeba do tego doliczyć stawkę za wyżywienie, czyli kilka złotych dziennie.

PS. No więc dla mnie niekorzystnie. Płacę więcej, bo mam powyżej 8 godzin - plus jedzenie - wychodzi grubo ponad trzy stówy.
jaAga*
Mi też wyjdzie więcej po zmianach icon_sad.gif, nie mam możliwości pracując na etacie aby dziecko spędziło w przedszkolu mniej niż 8 godzin - bo ja sama tyle jestem w pracy, a dojdzie do tego czas dojścia/dojazdu.
Chociaż w naszym mieście na pociechę (dla mnie marna, bo moje dziecko na szczęście mało choruje)będzie odliczana proporcjonalnie opłata za dni w które dziecko nie uczęszcza do przedszkola - wcześniej opłata była stała.

Edit. literówki
cydorka
rany, jak sobie poczytałam link Miki to wyszło mi, że za młodego będę płacić zdecydowanie więcej niż płaciłam za starszego....
8-16 to u mnie plan minimum.......czyli bagatelka 222 zł plus wyżywienie i zajęcia dodatkowe
ale ciekawa jestem jak to będzie rozwiązane, obydwoje mamy nienormowany czas pracy i czasem jest to 7.30-15.30 a czasem 9-17, w niektórych gminach zliczają faktyczny czas, w innych jednak na podstawie deklaracji
cyd
cydorka
i sobie poczytałam jeszcze jedno
wychodzi na to, że za czas pomiędzy 13-16 będzie się płacić podwójnie w sytuacji, kiedy dziecko chodzi na zajęcia dodatkowe,
u nas w przedszkolu różne grupy mają właśnie większość zajęć dodatkowych płatnych ( ang, korektywa, rytmika) w porze leżakowania maluchów czyli po 13
i wychodzi mi że w starszych grupach zapłacimy i za te zajęcia i za najdroższy ( ponad 3 zł za godzinę) czas nadgodzin w przedszkolu 13-16

a u nas dyrekcja mówiła, że generalnie są plany wyjechania z zajęciami dodatkowymi ponad bezpłatną podstawę czyli po 13.00



cyd
Mika
Cyd, będą musieli zliczać stan faktyczny (stąd to sprawdzanie listy dzieci co godzinę) bo kiedyś już były "deklaracje", tyle że wyszło na to że dzieci zgłoszone na minimum programowe nie płaciły nic,a siedziały do 16.00
teraz na ile się dziecko zostawi za tyle rodzic będzie musiał zapłacić
może skończą się podrzutki przedszkolne siedzące w placówca od 6.30 do ... 18.30 mimo,że przedszkole czynne godzinę krócej ... icon_neutral.gif
i zrozumiałabym nagłą wizytę u lekarza,ale "jestem w centrum handlowym już wychodzę" jest bezczelne w stosunku do nauczycielki która musi swój wlasny czas poświęcać pilnowaniu obcego dziecka

a dodatkowe zajęcia muszą być po 13.00,bo do tego czasu nauczyciel musi przerobić program obowiązkowy
dlatego 8-13 to godziny darmowe

p.s
ja niestety nie wiem jaka u nas będzie stawka
ale jak wyjadą z ponad 3zł to Anton będzie chodził na minimum
z zajęciami dodatkowymi państwowe przedszkole kosztowałoby tyle samo co prywatne icon_neutral.gif
TAQILLA
CYTAT(Mika @ Mon, 27 Jun 2011 - 17:18) *
a dodatkowe zajęcia muszą być po 13.00,bo do tego czasu nauczyciel musi przerobić program obowiązkowy
dlatego 8-13 to godziny darmowe

zajęcia dodatkowe wcale nie muszą być po 13. U na wsumie tylko najstarsza grupa miała coś po 13 - i to religia była chyba. Resztę mieścili między 8-13. Z reguły w trakcie leżakowania, albo w jego okolicach. Dzieci miały korekcyjną, angielski i tańce. plus ta religia dla starszyc grup. Rytmika była niejako obowiązkowa (cała grupa, zajęcia w sali grupowej a nie na sali gimnastycznej), raz w tygodniu i też między 8-13. Kwestia zorganizowania nauczycieli i grafiku. Gdyby nie to Olivia pewnie na część wybranych przez nią zajęc dodatkowych by nie chodziła bo przez pierwsze pół roku odbierałam ją ok.14.
mon17
czytam i jestem w szoku:\ mój synek dostał sie do takiego przedszkola i od września zaczyna edukację ale na zebraniu nic nikt nie mówił o takim sposobie rozliczania!! w poniedziałek musze koniecznie przejść się do tego przedszkola i zapytaćicon_smile.gif pozdrawam
magdosz
Dziewczyny, a ja tak zastanawiam się, co w sytuacji dzieci, które już obowiązek szkolny mają, ale odbywają go w przedszkolu??
czyli 5 i 6 latki które nie pójdą w tym roku do 1 klasy?

Jeśli jest na nie nałożony obowiązek, to jak ktoś nie będzie płacił, to co, wyrzucą dziecko??
Pytam tak czysto teoretycznie, żeby nie było 03.gif

U nas w przedszkolu, to są jeszcze w miarę dobre te umowy, ale dokoła się dzieją różne gorsze sprawy...
Bratowa opowiadała mi, że u nich jest stawka ponad 3zł, do tego za spóźnienie kara 60zł i podobno ma zostać opłata terytorialna za te 5 bezpłatnych godzin 37.gif

ale nie wiem, na ile jej mogę wierzyć..
Agga
U nas po 13 jest 3,50 za każdą rozpoczętą godzinę. Nie wiem jak z zajęciami dodatkowymi,bo w tamtym roku były właśnie po 13. Ale też bezpłatne godziny były 9-14,a teraz są 8-13 i może zmienią dodatkowe zajęcia na wcześniej. W każdym razie teraz przy pełnym wymiarze godzin jest tylko 60 zł różnicy między przedszkolem prywatnym,a państwowym.
katarakta
U nas maja wejsc w tym roku z rozliczeniem. Na oko obliczalam ze wyjdzie podobnie badz drozej. Ile drozej zobaczymy w praktyce. Stawka za dodatkowa godzinke ma wyniesc ok 2.62 badz 2.63.
lornetka
U nas powstał protest rodziców, dzięki któremu Wojewoda zakwestionował dużą część uchwały m.in pobieranie kar za spóźnienia uznał jako niezgodne z prawem. Całe jego uzasadnienie było takie, że nowa uchwała jest krzywdząca dla rodziców.
Dzięki protestowi, który w tej chwili odbywa się na FB, została też obniżona stawka z 3,2 na 2,9...no ale to też dużo icon_sad.gif
katarakta
Kazdy grosz obnizki jest cenny dla domowego budzetu.
anax
Ja jezcze nic nie wiem na temat opłat ale z tego co czytałam w gazecie jest naliczana stawka 3,50.Ale nie rozumiem co tu piszecie to znaczy że nie będę miała do zapłaty mediów? będę płacić tylko za dodatkowe godziny + wyżywienie?
I to znaczy że jeżeli godziny darmowe są od 8-13 to jak Karolę zaprowdzę na 7,30 to już muszę zapłacić pełną godzinę 3,50
rysa154
anax tak musisz zapłacić za pelna godzine...
magdosz
anax podstawą jest w tej sytuacji podpisanie umowy, w której deklarujesz z góry i le Twoje dziecko będzie w przedszkolu spędzało godzin, które to będą godziny, np 7-15.
Jeśli dziecko chodzi od 8 a przyprowadzisz przed, to płacisz za dodatkową godzinę a jak przyjdziesz po dziecko po określonej przez Ciebie godzinie to w zależności od przedszkola, albo dopłacasz za godzinę dodatkową, albo płacisz karę, która jest "trochę" droższa niż stawka godzinowa.
Agga
Czyli wychodzi,że w Krakowie są najwyższe stawki godzinowe.
joa133
CYTAT(Małpiszon @ Thu, 25 Aug 2011 - 12:37) *
U nas po 13 jest 3,50 za każdą rozpoczętą godzinę. Nie wiem jak z zajęciami dodatkowymi,bo w tamtym roku były właśnie po 13. Ale też bezpłatne godziny były 9-14,a teraz są 8-13 i może zmienią dodatkowe zajęcia na wcześniej. W każdym razie teraz przy pełnym wymiarze godzin jest tylko 60 zł różnicy między przedszkolem prywatnym,a państwowym.


Małpiszon a jakie 2 przedszkola porównywałaś?Które prywatne?

Z moich wyliczeń wyszło,że za 2 dzieci według obliczeń podanych przez Gruszkę w przedszkolu państwowym zapłaciłabym prawie 900zł za 2 dzieci, liczyłam 7zł za wyżywienie, a teraz będziemy płacić ok. 1050 zł w przedszkolu prywatnym za 2 dzieci.

ciao
CYTAT(Małpiszon @ Fri, 26 Aug 2011 - 22:34) *
Czyli wychodzi,że w Krakowie są najwyższe stawki godzinowe.

Na to wychodzi,ja mam to "szczęście" mieszkać w Krakowie.Od 13-stej płaci sie 3,5 zł za godzinę,stawka żywieniowa(śniadanie,obiad,podwieczorek) 6 zł.
W naszym przedszkolu podobno mają wprowadzić jakieś czytniki,które ułatwią kontrolowanie przyprowadzania i odbierania dzieci.

magdosz
CYTAT(ciao @ Fri, 02 Sep 2011 - 22:10) *
Na to wychodzi,ja mam to "szczęście" mieszkać w Krakowie.Od 13-stej płaci sie 3,5 zł za godzinę,stawka żywieniowa(śniadanie,obiad,podwieczorek) 6 zł.
W naszym przedszkolu podobno mają wprowadzić jakieś czytniki,które ułatwią kontrolowanie przyprowadzania i odbierania dzieci.



Świetnie, na *****oły kasę mają 29.gif
anax
Ciao u nas tak samo.ale coś usłyszałam że mają zmieniać ustawę i od pażdziernika mają zmniejszyć stawkę na 3 zł
Co do czytników to u nas na razie panie notują o której się dziecko przyprowadza i odbiera.I nie płaci się za pełną godz jak się dziecko zaprowadzi o 7,45 tylko 15 min liczą a na koniec miesiąca sumują minuty do pełnych godz.

Więc dziewczynki zakładamy kalendarzyki i notujemy godzinki bo pewnie będzie nie jedna miała godzinki doliczane wrrr
A_KA
A jeśli chciałabym posłać dziecko do przedszkola na 5 godzin, albo i mniej, ale między 8 a 13 - to mam takie same szanse na przyjęcie do przedszkola jak inne dzieci?
Pytam, bo mi jedna z dawnych opiekunek Karoli z przedszkola zaproponowała, żeby posłać Adama szybciej do przedszkola tzn. od stycznia. Podobno powinny być miejsca. Młody będzie miał wtedy 2,5 roku. Rozważam czy go nie posłać na kilka godzin...


W przyszłości (jak wrócę do pracy) Młody będzie chodził od 7,50 do 15,10. Czyli co... zadeklarować muszę, że będzie w przedszkolu od 7 do 16??? Głupotą by to było straszną 37.gif .
rysa154
u mojej kolezanki w przedszkolu p.dyr odrazu powiedziała,ze nie bedzie przyjmowała dzieci tylko w ramach podstawy.... 21.gif 21.gif


edit:dopisek:
u nas nie licza co 15minut i w sumie wcale im sie nie dziwie, ile to musiałoby byc roboty, tylko za pelne godziny...
Mika
CYTAT(A_KA @ Fri, 02 Sep 2011 - 21:26) *
A jeśli chciałabym posłać dziecko do przedszkola na 5 godzin, albo i mniej, ale między 8 a 13 - to mam takie same szanse na przyjęcie do przedszkola jak inne dzieci?
Pytam, bo mi jedna z dawnych opiekunek Karoli z przedszkola zaproponowała, żeby posłać Adama szybciej do przedszkola tzn. od stycznia. Podobno powinny być miejsca. Młody będzie miał wtedy 2,5 roku. Rozważam czy go nie posłać na kilka godzin...


W przyszłości (jak wrócę do pracy) Młody będzie chodził od 7,50 do 15,10. Czyli co... zadeklarować muszę, że będzie w przedszkolu od 7 do 16??? Głupotą by to było straszną 37.gif .


u nas w umowie pierwszeństwo mają pięciolatki -te są przyjmowane i na minimum i na maximum w następnej kolejności dzieci całodzienne młodsze i w tych grupach chyba nie obowiązuje minimum programowe

nadal nie wiem jakie są u nas stawki -zebranie w poniedziałek
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.