To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gdzie chodzą wasze dzieci do przedszkola opinie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

ez
Oddaję Asię do przedszkola w tym roku, ale wiadomo ciekawią mnie opinie na temat przedszkoli. Na oku mamy przedszkole nr 52 na Łączności, ale kiedyś Ewcia o fajnym opowiadała. Napiszcie o przedszkolu i krótki komentarz icon_smile.gif
Potwora
Ez - rozpoczęlam już wątek na ten temat, na razie mało w nim odpowiedzi icon_sad.gif
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=7992

Ja też już zastanawiam się nad przedszkolem, mi także ( z opisu) podoba się to na Łączności - wiosną zdaje się mają być tam "otwarte drzwi" - wybierzemy się?
Ewcia!
"ło matko" ! wywołałas mnie ez do odpowiedzi icon_wink.gif
Wybierając kiedys przedszkole, nie przeglądalam oferty całego miasta, lecz to , co było pod ręką; uważam nasze za WYSTARCZAJĄCE (czytaj nie najlepsze z najlepszych, ale spałniające wszystkie moje wymagania).
Zresztą, ocena jest trudna, bo czy mozna obiektywnie ? Kazdy rodzic i dziecko ma inne potrzeby i nie ma chyba miejsca, ktore pasuje wszystkim.
o przedszkolu nr 2 na ul Sławka (dwana Lampego) jest tu:
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=7358

dodam, ze nie ma w sredniakach leżakowania - naszej zmory, a panie są dodatkowo "niegłupie" i chętne (uczą 4-letnie dzieci czytać ), wesołe i ciepłe, pomysłowe.

Natomiast ta grupa najmłodsza... sama mam dylemat... chyba zapiszę Lule , bo w zerowce bedzie starsza siostra, a mnie to nic nie kosztuje (od 3. dziecka w górę nie ma opłaty stałej - takie mamy dobre miasto icon_wink.gif ); będę ją posyłac od 8 do 12
a za rok zobaczymy...

dodatkowow mozesz przeczytac
https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=8592

pozdrawiam, Ewcia
ez
olaart ja jestem zdecydowana na Łączności. W marcu będzie zebranie rodziców. A ty zadzwoń i zapisz się na listę oczekujących, będziesz około 90, ale trochę ludzi zrezygnowało, więc masz szansę się załapać
Potwora
Ja bym chciała posłac tam Maksia od września 2005 - będzie miał 3,5 roku a ja właśnie skończę urlop wychowawczy. Myślisz, że to nie za wcześnie teraz go zapisywać?
Ale co tam w poniedziałek zadzwonię i popytam.
ez
na 2005 jest zapisanych około 25 dzieci, lepiej zadzwoń i zapisz, a na zebranie jak chcesz to przyjdź dowiesz się na czym polegają metody w tym przedszkolu.
Według mnie przedszkole jest naprawdę wyjątkowe, dzieci moich znajomych są zachwycone, w sobotę pytają się dlaczego nie idą do przedszkola. Wydaje mi się, że to wynika stąd, że dużi jest tam zajęć dzieci się nie nudzą.
ez
Ewcia poczytałam. Teraz twoje chodzi na Wittiga? Ja szukam zabezpieczająco. I co to znaczy, że powalił cię problem nie-leżakowania. W przedszkolu, które wybrałam też nie ma leżakowania. Jeżeli możesz napisz mi coś bliżej
Potwora
CYTAT(ez)
na 2005 jest zapisanych około 25 dzieci, lepiej zadzwoń i zapisz, a  na zebranie jak chcesz to przyjdź dowiesz się na czym polegają metody w tym przedszkolu.  
Według mnie przedszkole jest naprawdę wyjątkowe, dzieci moich znajomych są zachwycone, w sobotę pytają się dlaczego nie idą do przedszkola. Wydaje mi się, że to wynika stąd, że dużi jest tam zajęć dzieci się nie nudzą.


Już się zdecydowałam, z opisu to przedszkole to dla nas same plusy, blisko ( mieszkamy dwie ulice dalej), dużo zajęć i chyba ciekawe a Maksio jet bardzo żywy i ciągle trzeba go czymś zajmować - zapisuję Młodego w poniedziałek!
ez
olaart to ty mieszkasz koło mnie niedaleko ?? Tu masz opis. Przedszkole ma niezbyt dobrą bazę lokalową, ale jest niesamowite i może uda im sie od miasta wywalczyć coś lepszego. Jak cię będą pytać dlaczego chcesz dziecko zapisac to powiedz, że ma fajny program (to dziecko pani dyrektor icon_biggrin.gif )

ul. Łączności 5/7, tel. 784 70 80 (są w trakcie powoływania zespołu szkolno-przedszkolnego)
ilość dzieci i grup: 164 dzieci w 6 grupach
warunki: przedszkole zajmuje połączone ze sobą dwie poniemieckie wille, 6 sal dydaktycznych, muzyczno-rytmiczna i językowa, podwórko dobrze zaopatrzone w urządzenia jordanowskie, drzewa (wśród nich pomniki przyrody); w otoczeniu budynki, parking, garaże; posiłki w kolejności tradycyjnej; dzieci nie leżakują
zajęcia dodatkowe: zajęcia logopedyczne, religia w grupach 6-latków, język angielski - obowiązkowy od 3. roku życia, język rosyjski, okazjonalny kontakt z językiem włoskim, obowiązkowo tańce nowoczesne, poszerzone zajęcia muzyczne i plastyczne (ok. 100 technik plastycznych), lekcje muzealne i w bibliotece
informacje dodatkowe: program autorski - metoda wszechstronnej stymulacji rozwoju dziecka w warunkach przedszkolno-szkolnych, globalna nauka czytania, oparta na motywach G. Domana (gimnastyka również), dzieci poznają rzeczywistość w doświadczeniach przyrodniczo-matematycznych; program zapobiega dysfunkcjom typu dysleksja, dysgrafia; zatrudniony jest psycholog; przyjazny kontakt ze szkołą muzyczną, współpraca z Przedszkolem nr 53 i 111, Dolnośląską Wyższą Szkołą Edukacji i Uniwersytetem (na zajęciach są obecni studenci), planują współpracę z zespołami szkolno-przedszkolnymi z zagranicy (w tym z Białorusi); przedstawienia teatralne - grupa grupie; rekrutacja już w marcu, zapisy - obecnie na rok szkolny 2004/05 i 2005/06 (lista oczekujących)
Ewcia!
1) moja chodzi na ul. Sławka, na Wittiga troche za daleko na piechotę
2) moje dziecę nie chciało lezakowac nawet w najmłodszej grupie, a ten punkt programu jest obowiązkowy w wiekszosci przedszkoli
jedynym wyjszciem bylo odbieranie malej zaraz po obiedzie (o12) przy dezaprobacie pań

a teraz cos, co przeczytalam we wczorajszej GW - zamykanie przedszkoli - wiadomo, niż i pieniądze icon_sad.gif
nie wiadomo, dlaczego zamyka sie te dobre - wśród planow na przyszły rok jest nr 52

https://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751,1922880.html

zajrzyj do "zobacz także"

zapytajcie pani dyrektor, powinna tez cos wiedziec
ez
Pytałyśmy, to racej chodzi o wygaszanie, i są to tylko plany. Generalnie powstaje zespół szkolno-przedszkolny. W tym roku będą przyjęte 2 grupy, ale rzeczywiście nie wiadomo jak w następnym. Ale generalnie od roku 2005/2006 wszystkie 6 latki będą musiały pójść do szkoły (nie będzie w opcji przedszkola), a wtedy mają zamkną około 30 przedszkoli więc nie wiadomo co się będzie działo.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.