To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Podręczniki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Ludek
Rok szkolny zbliża sie wielkimi krokami, więc czas zakupic podręczniki.

Gdzie Wy kupujecie, znacie może jakieś ksiegarnie, gdzie są promocje?
pirania
ja odkrylam atik.pl- naprawde tanio super kontakt, przesylka, wszystko.
Truśka
Ja polecam księgarnia MarMag
Lilopi
Cały czas kupowałam w gandalfie, ale wzięłam na pierwszy ogień do porównania np. English Adventue - gandalf 66,01, atik.pl - 53,90 - różnica kolosalna. Sprawdzę resztę
Ida.dorota
Ja odkryłam księgarnię Papierowy świat, książki można zamawiać przez internet, telefonicznie lub faksem, ceny są niższe niż w Gandalfie, choć pewnie piraniowej oferty nie przebije icon_wink.gif . Podręczniki przesyłają do domu lub można odebrać samemu na Ursynowie,
katiek
Kupowąłam w Gandalfie-mieli po prostu wszystko, co było mi potrzebne (oprócz rzeczy których na pierwszej liście nie było). Dokupię w podręcznikach używanych-masz je o rzut beretem od pracy. Jeszcze w Markach ponoć jest jakaś super hurtownia, ale bliższych szczegółów nie znam.
Ludek



Dzięki dziewczyny. Będę porównywać icon_smile.gif

Katiek, a gdzie te używane?
mamami
Ja za przykładem Piranii kupiłam wszystkie gimnazjalne w Atik.pl, ceny nie do pobicia, przesyłka powyżej 300 zł gratis. Mieliod ręki wszystkie pozycje które były nam potrzebne.
Kitka*
J ateż kupiłam w AtiK-u (dzięki Pirania!). Porównałam Atik, Gandalf, Bonito I coś tam jeszcze i Atik wypadł bezkonkurencyjnie cenowo, a i do obsługi zamówienia nie można się przyczepić. Ale widzę, że z gratisową przesyłką się wycwanili-w zeszłym tygodniu była jeszcze przy zamówieniu za 250 zł, a teraz już za 300. icon_confused.gif
katiek
www.podrecznikiuzywane.pl siedzibę mają na JP II 9, więc rzut beretem.
Na atiku nie mieli części potrzebnych mi podręczników, nie mogłam też zarezerwować tych, które dopiero się drukują (tak sobie na Gandalfie zrobiłam-jak tylko do nich dotrą - wyślą je do mnie)
an.tośka
Nam w gandalfie wyszło jednak taniej niz w atik-u ponieważ w gandalfie darmowa wysyłka jest już od 200 zł, w atik-u po doliczeniu kosztów wysyłki było nieco drożej (różnica kilku zł).
Ciocia Magda
Ja kupiłam w albertus.pl - książki można odebrać ze stacjonarnego punktu w Poznaniu, darmowa dostawa od 175zł (żeby jeszcze komplet podręczników tyle kosztował!)
amo
Ja też zaraz zabieram się do kupienia dwóch kopmletów książek - koszt pewnie niemały, więc dziękuję za podzielenie się dobrymi miejscami do ich zakupu. 06.gif
Ludek
U nas koszt pow. 300 zł, wiec atik okazał sie bezkonkurencyjny
~anula~
Próbowałam w Atiku ale nie mieli części potrzebnych mi podręczników. Ciekawe, dlaczego? 37.gif

Zamówiłam, jak w ubiegłym roku, w bookinista.pl i komplety, które mnie najbardziej interesowały, były tańsze.
..........
.
Ika
Czy ktoś, kto kupował w Atik-u, ma może do nich telefon lub mail?
Ich strona nie działa. Please, pilne.
pirania
krzysztof@atik.pl
Tel. 501-168-442

prosz
Ika
Dzięki icon_smile.gif



P.S. W necie prędzej można od Ciebie uzyskać odpowiedź, niż się do Ciebie dodzwonić 08.gif
Ika
By the way - ŻADNA z przeglądanych przeze mnie teraz księgarń internetowych nie ma pełnego kompletu książek do IV klasy. I nie wiem, czy nasza szkoła pojechała po bandzie i wybrała podręczniki, z którymi jest problem (większość to podręczniki WSiP, Nowa Era, jedna sztuka z Operonu i jeden komplet do ang. z Pearsona), czy po prostu ZA PÓŹNO się zabrałam za kupowanie podręczników...?
OLA77
CYTAT(Ika @ Sun, 05 Aug 2012 - 15:26) *
By the way - ŻADNA z przeglądanych przeze mnie teraz księgarń internetowych nie ma pełnego kompletu książek do IV klasy. I nie wiem, czy nasza szkoła pojechała po bandzie i wybrała podręczniki, z którymi jest problem (większość to podręczniki WSiP, Nowa Era, jedna sztuka z Operonu i jeden komplet do ang. z Pearsona), czy po prostu ZA PÓŹNO się zabrałam za kupowanie podręczników...?

ika ponoć z tymi podręcznikami do 4 kl tak jest. Najtrudniejsze do kupienia- tak mówi mój D. a wie co mówi.
dasza
My też mamy problem z podręcznikami do IV klasy, dowiadywałam się nawet w hurtowniach. Wydawnictwa niektóre pozycje dopiero drukują! Mają być w hurtowniach w połowie sierpnia.
Właśnie tak to jest u nas w Polsce, zmieniają coś (tutaj podstawę programową), ale nigdy nic nie jest dopracowane.
katiek
Ika bo my cierpimy przez nową podstawę programową. Przyroda Kingi ma się wydrukować około 31.08, więć wrzucam na luz. Jak będzie to mi wyślą, a w takiej samej sytuacji będzie cała klasa.
Ika
No, jeśli coś mają dopiero wydrukować, to u nas na pewno cała klasa będzie w takiej sytuacji, bo ja kupuję podręczniki dla wszystkich...
justyna-8
A właśnie weszłam tutaj aby polecić atik. Porównywałam ceny w kilku księgarniach i tam jest najtaniej. Mi koszt wyszedł ponad 300 zl bo dokupiłam jeszcze fajne gry. Rok temu kupowałam w Gandalfie.
katiek
Ika w Gandalfie widziałam że powyżej 5 czy 10 sztuk możesz z nimi cenę negocjować. I wprowadzają opcję odkupienia książek za rok za 20-40 % ich ceny nominalnej.
agabr
Tak z podrecznikami do 4 klasy jest jakas tragedia od 17 lipoca usiluje kupic ....i nie mam ani jednego , dostaje rozne maile ze 20 lipca beda , 30 lipca, 30 sierpnia itd.b
grzałka
w tym roku znowu najtaniej wyszedł mi Gandalf, chociaż gdybym kupiła na początku lipca, to tańszy nieznacznie byłby Atik- nie kupiłam, podrożało i znów Gandalf zarobił
olikat
A dla mnie najtańsza okazała się ta księgarnia boxy taniej mają na allegro a dodatki dobierałam już w księgarni
katiek
Agabr to jakie Wy książki macie? Ja się bujam już tylko z przyrodą.
Ika
CYTAT(grzałka @ Sun, 12 Aug 2012 - 20:46) *
w tym roku znowu najtaniej wyszedł mi Gandalf, chociaż gdybym kupiła na początku lipca, to tańszy nieznacznie byłby Atik- nie kupiłam, podrożało i znów Gandalf zarobił

No co Ty...?? Mnie Gandalf wychodzi najdrożej icon_sad.gif
Anilka
Mnie też Gandalf najdrożej wyszedł.

Olikat boxy taniej na allegro pod warunkiem, że nie płacisz za przesyłkę. Mnie taniej wyszło kupić wszystko razem w księgarni, gdzie nie płaciłam za wysyłkę, ponieważ różnica w cenie była 3,50 a przesyłka boxu zwykle wynosi kilkanaście złotych.

Po sprawdzeniu kilku księgarni podawanych przez Was, mnie najtaniej wyszedł Atik. Między bonito a tym centrum proponowanym przez Olikat wyszła różnica 35groszy i wyszło mi ponad 7zł drożej od najtańszej 06.gif a najdroższy wyszedł Gandalf ponad 21 złotych więcej niż w Atiku.
Dorotka25
Atik nie miał wielu pozycji dla mojego czwartoklasisty, dlatego zdecydowałam się na Gandalfa, bo kupować w dwóch miejscach = dwa x koszt przesyłki - co jest bez sensu, nawet, gdyby Gandalf był droższy. A porównując z miejscami, gdzie zawsze kupowałam - Gandalf wyszedł jednak taniej.
Jeszcze czekam na przesyłkę, dopiero po otrzymaniu będę mogła ocenić jakość usługi globalnie.
agabr
CYTAT(katiek @ Sun, 12 Aug 2012 - 23:15) *
Agabr to jakie Wy książki macie? Ja się bujam już tylko z przyrodą.

No nie wiem , moze jakies niszowe icon_smile.gif ale nadal stan sztuk 0.A sluchajcie ile sie czeka w Gandalfie , bo ja juz jedna noga na kolejnych wakacjach , jakas drobnice tam zamowilam w sb , jest szansa , ze kurier mi je w tym tyg przyniesie?
Dorotka25
Ja czekam od 08.08. i jeszcze nie wyszła przesyłka do mnie.
Załamały mnie ceny książek do IV klasy - niepełny komplet (bez francuskiego) - ponad 500 zł....
Ika
CYTAT(Dorotka25 @ Mon, 13 Aug 2012 - 12:51) *
Ja czekam od 08.08. i jeszcze nie wyszła przesyłka do mnie.
Załamały mnie ceny książek do IV klasy - niepełny komplet (bez francuskiego) - ponad 500 zł....

To tak jak u nas icon_sad.gif Też mnie załamało icon_sad.gif
pirania
to prawda roznica cenowa pomiedzy klasami 1-3 boli- a jak jeszcze czlowiek zobaczy NA CO wydal to juz naprawde strzela... no mi strzela niezmiennie co roku jak patrze na jaki SYF wydaje te setki, za ktore moglabym kupic tyle fajnych ksiazek....
grzałka
Ania na szczęście ma starą podstawę programową i mogła kupić książki od starszych klas
Dorotka25
CYTAT(grzałka @ Mon, 13 Aug 2012 - 16:15) *
Ania na szczęście ma starą podstawę programową i mogła kupić książki od starszych klas

Mój czwartoklasista niestety nie. Zobaczymy co dalej, przed nami zakup zeszytów, przyborów szkolnych...
agabr
O jak sie zdziwilam , zamowienie w gandalfie zrobilam w piatek czy w sobote a wlasnie dostalam maila , ze juz wyslali , oczywiscie nie jest to nawet polowa ksiazek potrzebnych ale zawsze cos , reszte dokupiÄ™ stacjonarnie .b
katiek
500 zł? Mi wychodzi ok. 350 z angielskim.
Ika
CYTAT(katiek @ Mon, 13 Aug 2012 - 20:36) *
500 zł? Mi wychodzi ok. 350 z angielskim.


Widocznie macie inne.
Mi wychodzi ponad 500 i szlag mnie trafia. Poza tym jak pomyślę, ile jest tych książek i ile te dzieciaki będą musiały dźwigać, to mnie trzaska najjaśniejsza kur... icon_evil.gif Na przykład: do matematyki 4 książki (podręcznik, 2x ćwiczenia plus ćwiczenia wyrównawcze. Podobno jest jeszcze do tego zbiór zadań - mam nadzieję, że nie przez pomyłkę nie ma go na liście podręczników dla naszej klasy...), do historii 3 (podręcznik, ćwiczenia, atlas - co to są ćwiczenia do historii, na litość koguta????), oraz - uwaga - do religii 2 sztuki: podręcznik i KARTY PRACY icon_eek.gif
To jest jakiÅ› szkolny matrix icon_rolleyes.gif
Dorotka25
Mam jak Ika. Jak sobie policzyłam ilość książek i ćwiczeń to wygląda, że torbę na kołkach muszę kupić, bo w życiu nie uniesie tornistra....
Ika
CYTAT(Dorotka25 @ Mon, 13 Aug 2012 - 21:20) *
Mam jak Ika. Jak sobie policzyłam ilość książek i ćwiczeń to wygląda, że torbę na kołkach muszę kupić, bo w życiu nie uniesie tornistra....

Ja mam nadzieję, że nauczyciele wezmą to pod uwagę i nie każą im tego nosić naraz, tylko uprzedzą, że na następną lekcję podręcznik a na kolejną ćwiczenia... w zależności od tego, co będą zamierzali robić na lekcji. Nie wiem, czy zawsze tak się da, ale będziemy to postulować, bo tornistra na kółkach nie kupię za chińskiego bożka. Sama mam krzywy kręgosłup i wiem, jakie to u*****liwe, nie będę dzieciakowi tego fundować ciąganiem torby na kółkach.
Czy w wyższych klasach też tego jest tyle, czy tylko przy IV klasie kogoś powaliło? icon_sad.gif

Za to podoba mi się pomysł naszego podręcznika do polskiego - jest podzielony na 5 części, więc nosi się tylko kawałek podręcznika. Jak skończą, to się zaczyna nosić następną część. Dobre. Pamiętam moją cegłę do literatury (ale to w ogólniaku już było) - była większa od książki telefonicznej i nosiłyśmy ją z przyjaciółką na zmianę, żeby choć co drugi dzień każda miała lżej. Tylko tamto z papieru makulaturowego było, on cienki i lekki był, choć brzydki.
Dorotka25
O torbie na kółkach było z sarkazmem...
Ika
Nie no, wiem, Ciebie o taki zakup nie podejrzewam, ale nie zdziwię się, jeśli niektórzy kupią właśnie z powodu tej ilości książek...
pirania
Ika, ale ja sie z cwiczen natrzasam co roku, karty pracy do religii- to mi zaimponowalas TEGO jeszcze ne przerabialam, co roku cisnienie podnosi mi po pierwsze Matematyka, ktora ZAWSZE dodrukowuja i jest "nowa wersja"- no po prostu taka dynamiczna ta matematyka.... nota bene za moich czasow bylo tak samo, tak samo tez wersje roznily sie innym ulozeniem cwiczen i nauczycielka podawala numer strony i cwiczenia dla kazdej z wersji osobno.... ale gimnazjum jest jeszcze fajniejsze gdyz przedmiotow jest jeszze wiecej, kazdy podrecznik ma cwiczenia, a HITEM byl podrecznik do ZPT (tak tak) plus 4 broszurki cwiczeniowe.
o ile podrecznik do muzyki jeszcze jakos tam rzumiem, tez mialam, to "za moich czasow" podrecznik do plastyki nazywal sie album, pani od plastyki przynosila kilka tomiszcz z biblioteki (jesli chciala nas uczyc teorii) i pokazywala nam czym sie rozni barok od klasycyzmu. Ale nie- teraz jest podrecznik, i o plastyki i do muzyki sa tez zeszyty cwiczen...

prawda jest taka ze twoje nieszczesne dziecko bedzie nosilo wszystko (gdyz uczen powinien byc przygotowany) lub tez nauczyciele odpuszcza sobie zeszyty cwiczen (ktore napisane sa jak dla kretyna i cwiczenia mozna wykonac metoda przegladania rozdzialu w podreczniku pod katem slow kluczowych- taka zabawa- znajdz te sama mysl napisana bliskoznacznymi wyrazami i napisz ja gramatycznie....
Mafia
Karty pracy to są do religii już w pierwszej klasie. 06.gif Właśnie zakupiłam podręcznik i karty pracy dla teoretycznie nieczytającego pierwszaka.

Dziwią Was ćwiczenia do historii, a co powiecie na ćwiczenia do plastyki i muzyki dla gimnazjalisty? Podręczniki oczywiście też są. 37.gif
Wiewi
w Atiku nie ma książek do zerówki mojego Szyma icon_sad.gif są w Gandalfie, muszę się spytać koleżanki czy już kupiła, bo razem załapiemy się na darmową wysyłkę. Za to w Gandalfie nie ma ćwiczeń do religii, i teraz nie wiem czy polować na allegro box plus religia od jednego sprzedawcy czy olać narazie ćwiczenia z religii i zamawiać w gandalfie.

A ilość i cena podręczników o której piszecie jest dla mnie przerażająca.
Mafia
wiewi, a może braki kupić stacjonarnie lub w empiku z odbiorem osobistym? Przesyłka jest jednak znaczącą pozycją przy zakupie jednej czy dwóch książek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.