To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Jakie zajęcia pozaprzedszkolne?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
hewo29
Myślę, że najlepszą rorywką dla dzieci będą warsztaty plastyczne dla dzieci. Rozwiną ich wyobraźnię i miłość do sztuki. Moje dzieci są bardzo zadowolone z tej formy zabawy, a jeśli one są szczęśliwe, to rodzice również icon_wink.gif
jakuna
Ja też jestem za podejściem, żeby pozwolić dzieciakom samemu decydować co lubią a co nie. To się w ogóle zmienia z wiekiem, pamiętam że mój syn w wieku tak 4-5 lat baardzo średnio lubił grać w piłkę i dlatgo nie zdecydowaliśmy się wtedy wysłać go na zajęcia z piłki (chociaż mąż bardzo chciał). Potem mu się to zmeniło, bo koledzy grafi w piłkę i on też chciał coraz częściej i teraz na przykład jest to jego jedno z bardziej ulubionych zajęć z tatą i kolegami icon_smile.gif
tech69
Osobiście polecam robotykę i eksperymenty. Mój syn chodził do Małego Inżyniera przez 3 lata, naprawdę dużo się tam nauczył. Młoda kadra z bardzo naturalnym podejściem do dzieci. icon_razz.gif
Oprócz tego polecam też basen, dba o rozciągnięcie i kształtuje sylwetkę icon_biggrin.gif
student95
Witam jestem studentką 3 roku i prowadzę badania na temat wiedzy rodziców o czasie jaki ich dzieci spędzają na graniu w gry komputerowe. Tematem tego badania jest sprawdzenie co wiesz o grach komputerowych, jakie jest Twoje zdanie na ten temat i czy wpływasz na to jak Twoje dziecko korzysta z komputera i gier. Badania posłużą mojemu zespołowi w stworzeniu aplikacji dzięki której rodzice będą mogli kontrolować poczynania ich dzieci w grach. Jeśli twoje dziecko ma więcej niż 2 lata i jest użytkownikiem smartfonów i komputerów odpowiedz na te pytania. Z góry dziękuję!
https://goo.gl/forms/mXZD9aGvlpu76KNz2
artur432
Różnego rodzaju warsztaty teatralne i plastyczne to według mnie świetna opcja na przyszłość dla każdego dzieciaka. Warto rozwijać umysł każdego dziecka ! icon_smile.gif
iks
Polecam eksperymenty dla dzieci od 5 lat. Dobrze się bawią a jednocześnie trafia do nich ogrom wiedzy. Tutaj można zapisać np w kilku miejscach w Warszawie.
KaśkaM
Ja sama chodziłam na basen i bardzo sobie to cenie po latach - do niczego mnie oczywiście rodzie nie zmuszali ale już od małego miałam fajną sylwetkę, byłam zdrowa, nie chorowałam na choroby oddechowe - samo zdrowie, oczywiście odpowiednio dawkowane
Katka27
U nas język angielski i krav maga icon_smile.gif
olala95
U nas na basen chodzimy całą rodziną w weekendy i dzięki temu niestraszne nam przeziębienia icon_smile.gif córka chodzi też na tańce dla dzieci, a w przedszkolu ma angielski.
stapka18
U nas w Akademii Rozwoju Malucha są m.in. zajęcia ruchowe, rytmika, taniec, gimnastyka plastyka i angielski.
jakuna
Kluczowe jest chyba nie zmuszanie dziecka do niczego. Mój syn miałl różne fazy w przedszkolu, próbował wielu rzeczy i potem nie chciał ich kontynuowac i go nie zmuszaliśmy. Tak było między innymi z piłką nożną i basenem. Musiał trochę "dorosnąć", odczekać rok, żeby takie zajęcia w grupie zaczęły mu sprawiać przyjemność i teraz chodzi z przyjemnością, nie może się doczekać kolejnych poniedziałków.
Stella25
pływanie jest dobrym pomysłem, ale może zapytaj dziecko co by chciało robić. czasem dzieci w tym wieku mają już bardzo sprecyzowane zainteresowania.
Jariska
U mnie jest basen jak chodzi o kurs, a w domu sama powoli wprowadzam angielski. W tym wieku dziecko najszybciej uczy się języków więc trzeba z tego korzystać, żeby potem miało mniej problemów w szkole z nauką.
elizabeth01
Z mojego doświadczenia podpowiem, że zajęcia dodatkowe to bardzo dobry pomysł, ponieważ rozwijają zainteresowania i uzdolnienia dzieci. Musimy pamiętać, że wybierając je koniecznie zwracamy uwagę na predyspozycję dzieci, dobrze jest zapisać dziecko na zajęcia takie jak jemu najbardziej odpowiadają, a nie nam rodzicom. Moja 5 letnia córka Karolina, od samego początku uczęszczania do przedszkola uwielbiała zajęcia językowe, piosenki, wierszyki, tańce w języku angielskim sprawiały jej największą radość. Zawsze po powrocie do domu dzieliła się z nami z ogromnym entuzjazmem tym czego nauczyła się w przedszkolu. Dlatego też my z mężem postanowiliśmy zapisać ją na zajęcia z języka angielskiego do Baby English Center ( https://babyenglishcenter.pl/ ), gdzie nauka języka to prawdziwa przyjemność, ponieważ dzieci uczą się poprzez zabawę , dlatego nauka nie jest trudnością , tylko tym co uwielbia moja córka.
elizabeth01
Tak zgadzam się, wszystko zależy od dziecka, nie każdy maluch chce brać udział w zajęciach dodatkowych, ponieważ już za bardzo przemęczony jest zajęciami w przedszkolu icon_sad.gif Moja córka akurat jest z tych dzieciaków, które chętnie uczęszczają na zajęcia, muzyka, ruch, zabawa to wszystko znalazła w https://babyenglishcenter.pl/ i jest zadowolona icon_smile.gif
Alutka990
A nie uwazacie, że to po prostu przegiecie? Ja mam mieszane uczucia co do dzieci w wieku szkolnym ktorzy są po zajeciach gonienie przez rodzicow na dodatkowe, a co dopiero przedszkolakow icon_neutral.gif
alka25
A może tak szachy? One mogą dać dziecku wiele korzyści. Na http://szachydladzieci.pl/dlaczego-szachy-...bre-dla-dzieci/ są omówione zalety szachów, dzieci bardzo szybko nauczą się reguł gry.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.