To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jaki wózek: spacerówka czy parasolka??

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
Monika ww
Anax, to może inglesina trip, co prawda, kosztuję trochę więcej niz podałas, ale niewiele ( niecałe 450zł ), jest bardzo chwalona. Tyle, ze jest to wózek dla wysokich osób, bo ma bardzo wysoko rączki.
Pieć od dołu to nowa kolekcja
https://www.90n.pl/sklep/produkt/p/103/inglesina,trip.html



Własnie znalazłam na allegro z kolekcji 2007 za 352zł icon_smile.gif
https://www.allegro.pl/item317331090_ra_woz...esina_trip.html
mamami
Jeszcze Bebe COnfort Viva nie jest drogi ale nie mam zdania na jego temat, ponoc prowadzi sie lepiej niz allegro.
anax
CYTAT(mamami @ czw, 28 lut 2008 - 14:50) *
Anax kup używany wózek dobrej firmy. Ja nie rokuję żeby jakimkolwiek tanim wózkiem byla szansa pojezdzic 3 lata. A powiedz jeszcze czy ty chcesz parasolke taka lekka?


tak zalezy mi na lekkiej spacerówce.ta inglesina powyzej super tylko sie zastanawiam bo nie ma pałaka i nie rozkłada sie na płasko.ale moze doswiadczone mamy sie wypowiedza czy to jest niezbedne dla 6 miesiecznego dziecka.skoro sa pasy to moze nie potrzebny pałak.
Monika ww
Inglesina, rozklada sie prawie na płasko, jak wiekszość wózków parasolek zresztą.

Moim zdaniem paląk nie jest niezbędny, ale jeżeli będziesz chciała to możesz dokupić uniwersalny.

Jako jedyny wózek dla sześciomiesieczniaka to bym nie kupiła, jako dodatkowy może być.
mamami
To ja sie tylko pod moniką podpisze, dodam tylko ze ja pałąków nienawidzę, nawet trochę polubilam mojego buggstera kiedy w końcu zdjełam mu pałąk bo tylko mi przeszkadzał.
kasiula_poznan
podciągam, pomóżcie
z racji tego że kupiliśmy ciężki i nieporęczny wózek trzyfunkcyjny (jakoś przy zakupie byłam zachwycona) zamierzam kupić wózek spacerowy typu parasolka.
Mała skończyła pół roku... sprzedawcy nie potrafią mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi, raz wózek przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia, raz od pół roku a raz dla starszego dziecka...
zależy mi na wózku lekkim, składającym się maksymalnie i niedrogim...
myślałam o czymś takim
https://www.allegro.pl/item319002990_promoc...ys_0zl_wwa.html
https://www.allegro.pl/item317464868_viva_b...ocja_wys_0.html

doradźcie proszę od kiedy Wasze pociechy jeżdżą w takich wózkach i na co zwrócić uwagę przy zakupie...
może możecie polecić jeszcze inne wózki spełniające "moje" kryteria
z góry dzięki za pomoc

Kasia
(nie)dzielna
Teraz i ja mam dylemat wózkowy, dla Luśki mieliśmy Loolę Bebe Confort (komplet z gondolą plus spacerówka) ale dziś jakiś kawał gnoja (przepraszam ale jeszcze jestem na lekkim wkurwie) ukradł nam wózek 21.gif

Loola to wózek marzenie, lekki, zwrotny, mieści się w każdy pseudobagażnik w trzydrzwiowym aucie. Teraz wypuścili wersję LoolaUP z jedną rączką i poprawili kosz na zakupy, więc w ogóle super. Alka śpi na dworze i bardzo dużo jeździ więc musi mieć wygodę. Loola spisywała się rewelacyjnie. Tylko, że teraz mamy jedno ale za jakies pół roku (mam nadzieję) przeprowadzamy się do domu na wieś, w której chodniki to właściwie nie istnieją no i mam obawy czy kółeczka Looli dadzą radę, choć po lesie na zablokowanych jeździła. Zastanawiam się teraz nad Quinny Buzz i Casualplay S6 no i mam zagwozdkę.
mamami
ja mogę tylko tyle powiedziec że S6 ma dośc krótkie oparcie, musisz sprawdzić czy małej nie bedzie głowa za chwile wystawała.
amania
Cleo, ja dla Marysi miałam atlantico, a dla Matyldy Plico P3. Obydwa fajne, a teraźniejsze pliko można spokojnie prowadzić jedną ręką (nie wiem jak ty, ale ja się tego właśnie bałam w parasolce).
Monika ww
Casualplay bardzo dobrze radzi sobie na nierównosciach i fajnie sie prowadzi, ale niestety to oparcie jest bardzo niskie, sąsiadów córka ma niewiele ponad rok i juz jej główka wystaje...
myszka
Ja też brałam pod uwagę Casualplaya (tylko S4) - ze względu na moje leśno-polne dróżki, ale Mamami mnie odstraszyła właśnie tym krótkim siedzeniem spacerówki. No i siedzisko jest tylko przodem do kierunku jazdy - chociaż nie wiem, czy to ma właściwie jakieś większe znaczenie, czy nie? W każdym razie napalona byłam (?) strasznie.
Cleo
acha to teraz sÄ… juz dwa watki wozkowe?icon_smile.gif
no więc ja mam teraz Jane Nomad i jest super- napisalam w 2 wątku, czemu supre, a za czym tęsknię z ex-wózka, czyli quinny 3xl freestyle.
az
Ja nadal bez wózka.
Za radą Mamami sprzedałam trochę rzeczy na allegro i już zarobiłam na questa. I nie jestem zdecydowana do końca. Czy jeszcze trochę poczekać i uzbierać Techno XLR. Nie wiem czy się opłaca, Jaś ma już 18 msc.
No wydaje mi śię że ten techno wygodniejszy dla dziecka, ale sporo cięższy.
Pewnie w końcu Jaś wyrośnie i nic nie kupię.

Co do wysokości i szerokości to moja czterolatka siedziała w Techno bardzo wygodnie i nie sięgała do końca oparcia głową. A jest raczej wysoka.
mamami
az moim zdaniel szkoda kasy na techno, drogie toto bardzo a dziecko duże. Ja majkę worze w przewozówce już od jesieni a są w tym samym wieku. Teraz mam smaki na jakiś wiekszy wózek ale trudno chyba przy wnukach sie znowu bede mogla zrealizować 04.gif
cydorka
CYTAT(Cleo @ czw, 13 mar 2008 - 13:57) *
acha to teraz sÄ… juz dwa watki wozkowe? icon_smile.gif


właściwie dwa ale jeden jest spacerówkowo parasolkowy czyli jak rozumiem dla starszych , a tamten raczej o niemowlakach
choć tak jak patrzę teraz baczniej po ulicach, to sporo ludzi wozi maluszki w rozłożonych na płasko spacerówkach
cyd
myszka
CYTAT(mamami @ piÄ…, 14 mar 2008 - 12:20) *
Teraz mam smaki na jakiś wiekszy wózek ale trudno chyba przy wnukach sie znowu bede mogla zrealizować 04.gif


Ciut energii będziesz mogła upuścić przy doradztwie. icon_wink.gif
mamami
CYTAT(myszka @ piÄ…, 14 mar 2008 - 12:26) *
Ciut energii będziesz mogła upuścić przy doradztwie. icon_wink.gif


37.gif 04.gif 04.gif
mamuśka.chłidzw
mamami załóz komis wózkowy i po sprawie.
Monika ww
Mamami, a co ja mam powiedzieć 08.gif Moja najmłodsza dwa razy starsza od Twojej, a ja ciągle za wózkami się rozglądam 03.gif No ale jeszcze tylko jeden i koniec 04.gif zawsze tak mówię 08.gif
mamami
Jak widac i mamami wszystkiego nie wie i uderza do Monki z pytaniem. Monika co wiesz o Inglesine Trip?
Wiem że zdaje sie ma dośc wysoko raczki co może byc dla mnie utrudniemie, bom kurdupel. Ale najbardziej interesuje mnie jak ona sie podbija i czy sie wchodzi na koła. Kurcze urzekla mnie rózowa a na allegro są w nieprzyzwoicie fajnej cenie icon_wink.gif
Monika ww
Rączki w Tripie są wysoko, nawet ciut wyżej niż w Jane Energy. Ogólnie wózek bardzo fajny, dobrze sie prowadzi, ma fajna dużą budkę i bardzo wysokie oparcie.
mamami
Czyli musze sie do niego przymierzyc.
Ewelinek
wizualnie najbardziej podoba mi się Bebe Confort icon_wink.gif Co do jakości i praktyczności to się nie znam 08.gif
mamami
Malinka ja sie raczej nie wypowiem, dwa pierwsze to zupełnie nie moja bajka także nic o nich nie wiem. Chicco ogolnie nie jest zbyt goraco polecany, ma dośc krótkie siedzisko i cięzki jest jak na wózek przewozowy, Graco mi sie podoba choc nie podbija sie najlepiej i z jakością róznie bywa, Viva BC... o tym modelu nic nie wiem, miałam allegro plus i jest on zdecydowanie na liscie "Nigdy więcej", to mnie dośc skutecznie odstraszylo od tej marki.
malinka1978
dziekuje za odpowiedzi dziewczyny czekam jeszcze moze ktos bedzie mial doswiadczenie z tymi wozeczkami
kasiula_poznan
no to i ja się jeszcze powtórzę bo chyba nie zostałam zauważona a wątek wyraźnie odżył...

CYTAT(kasiula_poznan @ Thu, 06 Mar 2008 - 14:47) *
z racji tego że kupiliśmy ciężki i nieporęczny wózek trzyfunkcyjny (jakoś przy zakupie byłam zachwycona) zamierzam kupić wózek spacerowy typu parasolka.
Mała skończyła pół roku... sprzedawcy nie potrafią mi udzielić jednoznacznej odpowiedzi, raz wózek przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia, raz od pół roku a raz dla starszego dziecka...
zależy mi na wózku lekkim, składającym się maksymalnie i niedrogim...
myślałam o czymś takim
https://www.allegro.pl/item319002990_promoc...ys_0zl_wwa.html
https://www.allegro.pl/item325576727_wozek_...o_5xgratis.html

doradźcie proszę od kiedy Wasze pociechy jeżdżą w takich wózkach i na co zwrócić uwagę przy zakupie...
może możecie polecić jeszcze inne wózki spełniające "moje" kryteria
z góry dzięki za pomoc

Kasia
mamami
Kasiula ja nie przeoczyłam tylko po prostu głeboko olewam zalecenia producentów co do wieku dziecka korzystającego z wózka.
Kazdy kraj ma inne normy i po prostu takie zalecenie musi byc wpisane w instrukcję wózka a rzeczywistośc to zupełnie inna bajka.
W krajach pludniowych masa dzieci jeździ w wózkach przewozowych od urodzenia. zreięcznika do Maclarena Questa i tez by ok, choć to bylo wyjscie awaryjne.
Musisz sama byc przekonana że dziecku będzie w wózku wygodnie i juz. Idź z nim do sklepu i poprzymierzaj, sama zobaczysz który wózek ci pasuje.
myszka
Kurna, jak Was czytam, to wszystkie macie bardzo precyzyjne wymagania. A ja wiem, że musi mieć duże pompowane koła, gondolę (koniecznie!), fotelik montowany na stelażu i cudnie, gdyby był granatowy albo czerwony (bez chichotów proszę!). No, to dużo wiem, nie? W równym stopniu mogę się zachwycić mutsy (Mamami, wybacz moją monotematyczność), jak i bartatiną. I najgorsze, że kiepsko przemawiają do mnie logiczne - skądinąd - argumenty typu "casuaplay ma niskie siedzisko spacerówki". I ja nawet wiem dlaczego słabo przemawiają - bo tak sobie po cichu kombinuję, że wielkie korale mecyje, przecież do tego czasu to zawsze mogę sprzedać, nie? Już nie wspomnę o tym, że totalnie nie wiem, o czym mowa, kiedy piszecie "dobrze podbija się na krawężniku" - pewnikiem dlatego, że w 95% będę obsługiwać własne wyboiste tereny, gdzie z trzech stron las i rozkopana główna droga osiedlowa.

Czuję, że w czerwcu obudzę się z ręką w nocniku. I co się robi w takim beznadziejnym przypadku?

Monika ww
Kasiula, co do modeli wybranych przez Ciebie to się nie wypowiem, bo nie miałam, ale ogolnie firma Coneco nie ma zbyt dobrej opinii.
A jezeli chodzi o to na co zwracac uwagę przy wyborze parasolki dla tak małego dziecka, to przede wszystkim na usztywnienie siedziska, oparcie nie może być miękkie, najlepiej jak ma z tyłu taki szeroki plastik ( wazne dla kręgosłupa ).
Siedzisko musi być dobrze wyprofilowane ( lekko zapadać się do tyłu - w strone oparcia ), żeby dziecko nie zjeżdżało do przodu.

Monika ww
Myszko, jeżeli podoba ci się Casualplay, to go kup icon_smile.gif jak już oparcie będzie za niskie to go sprzedasz i kupisz inna spacerówkę. Tylko nie wiem, czy na takie bezdroża ( o jakich piszesz ) on się sprawdzi, jak dla mnie jest to taki wózek miejski, który dobrze daje sobie radę po parku.

Pompowane koła, duża gondola i możliwość wpięcia na stelaż fotelika, to oprócz wspomnianej przez Ciebie Bartatiny, mogę polecić Roana, a z tych droższych Emmaljungę i Peg Perego.
myszka
Monika, a Peg Perego to tylko chyba Classic, nie? Czy GT3 też się spisze?

Ja mam jeszcze coś dziwnego ( 37.gif ) - wersja klasyczna może być, ale przełknę tylko jako głęboki. Spacerówki już są dla mnie pokraczne. Czemu, ach, czemu skupiam się na wyglądzie (to są chyba reperkusje po niespełnieniu wózkowym przy pierwszym dziecku), a totalnie olewam parametry, wygodę i inne dane...
Ewelinek
myszka, jeśli chodzi o Bartatinę to ja miałam i mogę napisać, że właśnie na wertepach i innych takich sprawdził się super. Jak na wózek za taką cenę, byłam bardzo miło zaskoczona. Miałam granatowo niebieski icon_smile.gif, zawieszenie na pakach, no i koła pompowane. Poza tym widzę, że wózki się sprawdzają bo jak kupowałam swój to w większości sklepów pukali się w głowę i mówili, że jakiegoś Jedo, Jędrocha to oni nie znają i wózki te były u nas tylko w jednym sklepie a teraz baaardzo dużo jeździ ich po Trójmieście.

A ja się chyba nie pochwaliłam w końcu, że kupiliśmy Zapp'a icon_smile.gif Jestem zadowolona ( a mojemu małżonkowi jak się podoba ochocho icon_wink.gif) tylko, że brak regulacji oparcia jest zdecydowanym minusem. Brak koszyka można przeżyć ale to oparcie - mogli by coś wymyślić - bez względu na to, że moje dziecię tak czy inaczej na siedząco zasypia bez problemu 08.gif
basiau
CYTAT(malinka1978 @ Wed, 19 Mar 2008 - 12:31) *


Wcześniej te wózki to chyba chicco ct4 się nazywały.
Ja przesadziłam do tej spacerówki Nataszę jak miała coś koło 7 miesięcy i muszę Ci napisać, że to nie jest jednak wózek dla tak małego dziecka. Tzn. co do spania to może być, natomiast nie jest on za dobrze wyprofilowany jeżeli chodzi o siedzenie takiego malucha. Natasza jakaś taka powykręcana siedziała w tym wózku, obserwowałam też inne dzieciaki w wieku zblizonym do mojej młodszej i miały tak samo. No i dlatego kupiłam peg perego atlantico icon_smile.gif . Jedyną wadą atlantico jak dla mnie jest to, że nie składa się w parasolkę. No i jeszcze napiszę Ci, że dla wyższych osób (mam 175cm wzrostu) chicco nie jest za dobrym wyborem. I właziłam na kółka. Acha, no i oparcie nie jest za wysokie, mojej Nataszy bynajmniej już łepetyna za oparcie zaczyna wystawać.
Monika ww
Dzisiaj przy okazji zaszlam sobie do sklepu chicco i pooglądałam te nowości icon_wink.gif

Multiway ma duzo wyższe oparcie od ct 0.4 ( około 5cm ), rączki też są ciut wyżej. Szerokośc siedziska jest taka sama, kółka są duże, ale mniejsze niż w ct 0.4 i zgrabniejsze. Niestety w nowym modelu siedzisko jest tak samo źle wyprofilowane jak w starym.
Monika ww
Myszko, mi też nie podobają się spacerówki od tych klasycznych modeli, ale np. Peg Perego możesz kupić bez siedziska spacerówki ( stelaż, gondola i fotelik ).
GT3 jak najbardziej się nada, ale już nie będziesz miała takiej dobrej amortyzacji jak w klasycznym wózku i do niego jest gondola Navette, która nie jest taka duża jak Young.

Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest kupić nawet używany wózek klasyczny z gondolą i fotelikiem, potem sprzedać ( niewiele na tym stracisz, albo wcale ) i kupic fajną spacerówkę.
malinka1978
wlasnie to siedzenie najbardziej mnie drazni w chiccoo..., w muliweyu kola mniejsze , siedzisko wyzsze, raczki trochu tez ale dalej nie to co chce dla 7 miesiecznego dziecka

Wiec co wybrac do 500 zl by bylo dobre?

malinka1978
hey, dzisiaj bylam do spowiedzi w kolejce pierwsza udalo mi sie..

bylam z mezem w entliczku petliczku w krakowie.ogladalismy spacerowki, widzilam ct04 chicco , multiweya i siplicity i zdecydowanie odpada, za niskie dla mnie i siedzenie liche.
coneco lipa.
najbardziej z wszystkich modeli spodobal mi sie i dobrze czulam sie z tym wozkiem graco mojo, i babycomfort viva.

a graco mirage i te inne city odpadajÄ…

widzilam te czadowe modele za ok 1500 zl ale to nie na nasza kieszen.

na allegro taniej te wozki sa wiec jak nie mainie zdania to zamowie albo graco albo babycomfort.
domonia
PEG Perego Pliko 3 Completo

dziewczyny co sądzicie o tym wózku (oprócz ceny...)??? Z góry dziękuję za info!
użytkownik usunięty
myszko a może quinny speedi sx. My mamy właśnie 3w1 (gondola, spcerówka i fotelik maxi cosi wpinany ) bardzo fajny jest. No i są czerwone i granatowe icon_smile.gif
myszka
Jully, mi quinny widział się od początku, ale jak dobrze pamiętam, Mamami mi odradziła ten wózek. Tzn. ogólnie bardzo ok, ale nie dla dziecka urodzonego w czerwcu - bo zimą przesiądzie się do spacerówki, a spacerówka zbyt płytka dla takiego okrucha (czy zmyślam, Mamami? bo wiesz, mi się już wszystko merda).

mamami
Myszka dokładnie tak mówiłam i nadal jest takie moje zdanie. jak pamiętasz wlaśnie z tego powodu, między innymi, pozbylam sie Sxa.
użytkownik usunięty
ja tam nie wiem mój okruchem nigdy nie był icon_wink.gif Co rozumiecie przez płytki? Że zimno będzie zimą tak? No być może, na szczęście nie było zimy tej zimy icon_smile.gif
mamami
Jully płytki w sensie taki mało pozakrywany, przewiewny. On mimo otwartej budki nie robi takiego przytulnego kącika chroniącego przed wiatrem.
myszka
Jully, ale Hugo z października (jak dobrze kojarzę), więc może w ogóle nie odczułaś problemu, bo on pewnikiem zimę przejeździł w gondoli, nie?

domonia
ja ponawiam moje pytanie, bo chyba pominięto mój post....

PEG Perego Pliko 3 Completo

dziewczyny co sądzicie o tym wózku (oprócz ceny...)??? Z góry dziękuję za info!


Ct 01, Ct 04, Peg Perego - który wybrać wózek?????
mamami
Domonio wystarczy poczytac ten wÄ…tek i wiele ci sie wyjasni.
Poza tym trudno polecic komus wozek jesli nie podajesz zadnych wymagań ktore powinien on spełnić.

użytkownik usunięty
CYTAT(myszka @ Sat, 29 Mar 2008 - 11:12) *
Jully, ale Hugo z października (jak dobrze kojarzę), więc może w ogóle nie odczułaś problemu, bo on pewnikiem zimę przejeździł w gondoli, nie?

Z października, ale duży okaz, więc szybko przerzucony do spacerówki. Tylko, że ja się za bardzo zimnem nie przejmowałałam, więc jemu nie straszna żadna pogoda. Tutaj nasze fotki z gór https://www.maluchy.pl/forum/Hugo-w-Tatrach-t52183.html Było zimno, ale w śpiworku młody nie marzł.

Jakbym wybierała teraz wózek, też bym się na niego zdecydowała, choć chyba nie ma wózka idealnego. Jego jedyne minusy to nie przekładana rączka- czasem by się przydała, choć sprawę świecącego słońca załatwiła dzisiaj dokupiona parasolka. No i jest szeroki, ale chyba wygodny wózek musi być szeroki.
mamami
Ja mysle że z tym Sxem to moja czepliwosc jest bo jestem przekonana że większosć uzytkowników nie zwróci na to uwagi.
Może myszko przemyśl go sobie jednak. Ja ci tylko moge napisac jakie minusy tego wozka pojawiają sie w opiniach w sieci i jakie ja widze

przede wszystkim, oparcia w spacerówce nie da sie ustawic całkiem pionowo, bo ono ma regulacje na pasku takim sciaganym (mnie nachylenie nie drazniło za to regulacja wg mnie ejst pomyłka, bo trzeba toto kolanem podtrzymywać jak sie chce podnieśc oparcie do góry)

brak pałąka dla dziecka, dla mnie nie ma to żadnego znaczenia

szeroki rozstaw kól, ma znaczenie tylko w miescie jak trzeba dużo w wąskich przejsciach manewrowac

mnie nie przekonuje gondolka quinny bo Majka byla w niej jakas taka uciśnięta ale to moja subiektywna opinia

a na plus, fajnie sie nim jezdzi, łatwy w manewrowaniu, dobrze sobie radzi na złej nawierzchni, jest ładny 08.gif łatwo sie dopina fotelik i gondolke, mozna obnizyc koszty zakupu kupując gondolke z X-landera
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.