To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Alternatywa dla telewizora itp

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
Sabiina
Jeśli chodzi o wady to ja takich nie zauważyłam. Natomiast jest dużo zalet. Moje dzieci bardzo chętnie bawią się takimi klockami. Zauważyłam, że dzieci są bardziej kreatywne i posiadają lepszą wyobraźnię. Może dlatego że klocki edukacyjne dotyczą różnych aspektów codziennego życia? Na pewno też poprawiają się zdolności manualne bo trzeba odpowiednio dokładać poszczególne elementy aby powstała cała konstrukcja itd. Zresztą zobacz sobie sama klocki.edu.pl - tutaj masz duży wybór różnych klocków edukacyjnych i dokładny opis odnośnie zalet stosowania. Na pewno też mogę powiedzieć na przykładzie moich dzieci, że dzięki tym klockom rzadziej spędzają wolny czas przy telewizorze
mArLenaMM
Dzięki ! No to chyba rzeczywiście warto kupić dla dzieci takie klocki
iks
A może warsztaty z eksperymentów? Są od 5 lat. W Warszawie w kilku miejscach. Tutaj więcej informacji można znaleźć.
Stella25
oglądanie tv nie jest złym sposobem spędzania czasu , pod warunkiem, że nie jest to pół dnia i bajki są dopasowanie do wieku dziecka.
Stella25
a tak szczerz to teraz trudno o jakieś fajne edukacyjne bajki bez przemocy. Trzeba naprawde dobrze filtrować to co oferują nam tv.
Mięta
W dziecku trzeba pobudzić kreatywność i wyobraźnię tak żeby się nie nudziło. Moje dzieci dostają kartki, klej, nożyczki, wstążki, butelki, pudełka, farby kredki, plastelinę i tworzą prawdziwe cuda. Nigdy się nie nudzą. Jeżeli mogę polecić coś z plastycznych rzeczy to kup dzieciom kredki, farby, plastelinę, najlepiej Bambino (najlepiej pasują do małych rączek i mają intensywne kolory) i niech zrobią co im podpowie wyobraźnia

Jest bardzo wiele ciekawych zajęć, wystarczy pomyśleć

My na przykład przynajmniej raz w tygodniu wybieramy się do sali zabaw.
rowan_berry
Może to banalne, ale dla nas dobrą alternatywą jest youtube. Dzieci słuchają piosenek, bawiąc się przy tym, tańcząc itp. Zawsze ro jakis ruch, kiedy na podwórko nie da się wyjść icon_wink.gif Teraz flips na topie: https://youtu.be/5Yko64Nf3Q0
dominss
Gry planszowe zamiast tv na pewno wypełnią dzieciom czas! Polecam jest wiele ciekawych pozycji na rynku, wiele mamy w domu i naprawdę można świetnie spędzić czas.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.