To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

przepisy na soki z wyciskarki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
wiesiołek
Jako świezo upieczona właścicielka wyciskarki do soków (nie mylic z sokowirówką!) zachwycona uzyskiwanymi efektami dzielę się ściągniętymi z róznych stron przepisami:

Sok wzmacniający
6 marchewek; 1 czerwony burak
1 łodyga selera naciowego
1 mały pęczek szczawiu
2 liście kapusty, łodygi kalafiora, brokuła lub liście gorczycy; 1 ząbek czosnku
----------------------
1 kiść czerwonych winogron
2 jabłka
1 cała cytryna (cieniutko obrana z żółtej skórki)
------------------
Sok na obrzęki
8 łodyg szparagów
8 dużych zielonych i żółtych liści cykorii
2 łodygi selera naciowego
1 ogórek
2 marchewki
-------------------------
1/4 arbuza
1/4 melona cantalupe z pestkami
1 cytryna obrana ze skóry
----------------------
Sok przeciw anemii
4 marchewki
1 czerwony burak
1 łodyga selera naciowego
----------------------------
Orzeźwienie
6 jabłek
pęczek natki pietruszki
kilka liści mięty
Podawaj kolejno kilka części jabłek, natkę pietruszki, miętę, ponownie kilka części jabłek.
-----------------------
6 jabłek
pęczek natki pietruszki
2 łodygi selera naciowego
plaster (1 cm) imbiru
-------------
Witalność
6 marchwi
4 jabłka
2 średnie łodygi selera naciowego
plaster (1 cm) imbiru do smaku
1 pomarańcza
Obraną marchew, pokrój na części. Pokrój jabłka bez usuwania gniazd. Zamiast pomarańczy możesz użyć ananasa lub czerwonego buraka.
-----------------
Dla urody
4 pomarańcze
5 marchewek
1 łodyga selera naciowego
mały pęczek natki
korzeń imbiru (ok. 1cm)
----------------------------
Smak jesieni
1kg marchwi
0,1kg świeżego szpinaku
2 jabłka
----------------------
Koktajl chlorofilowy
Sok z zielonych roślin np: szpinak, sałata, roszponka, botwina,, natka pietruszki, seler naciowy itp. garść na dwie porcje. Podawać pojedynczo listki, na koniec twardy owoc lub warzywo (np. kawałek jabłka, marchwi)
Do urządzenia wlej wodę (500 ml), sok z zielonych roślin i jeden wybrany owoc: banan, truskawka, itp.
UWAGA! ma silne właściwości detoksykacyjne i należy pić wolno, maksymalnie 300- 400 ml. dziennie
--------------
Nektar cytrusowy
mały grejpfrut (lub połówka dużego)
3 średnie pomarańcze
½ limonki lub cytryny
można dodać ananasa
-------------------
Oczyszczanie wątroby
mały burak czerwony
5 marchwi
kawałek świeżego ogórka (ok. 2 cm)
3 jabłka
mały pęczek natki lub kilka liści sałaty
Podawaj naprzemiennie składniki twarde. Koktajl należy pić na czczo.
---------------
Slimfit
1 grejpfrut
3 krążki ananasa
2 pomarańcze
2 marchewki
1cm korzeń imbiru
------------------
Lemoniada owocowa
3 twarde jabłka
3 średnie pomarańcze ; ½ cytryny
Wyciśnięty sok możesz uzupełnić wodą gazowaną, listkami mięty oraz kostkami lodu.
-------------
Musujący chłodnik z gruszek i moreli.
4 duże pokrojone i wydrążone morele
3 duże gruszki, bez ogonków
1 filiżanka kruszonego lodu
250ml wody mineralnej
------------------
Sok pomidorowo ogórkowy
3 średnie pomidory
1 duży ogórek)
1 duży pęczek świeżej pietruszki
3 średniej wielkości marchewki
--------------------------

Tropikalny mix
2 obrane, pokrojone owoce mango
3 obrane kiwi
½ pokrojonego ananasa
½ filiżanki świeżych liści mięty
1 filiżanka kruszonego lodu
Wyciśnij mango, kiwi i ananasy. Przesyp lód do czterech szklanek, dopełnij sokiem i zamieszaj.
-------------------
Chłodnik z ogórków, ananasów i kolendry
2 ogórki (mogą być obrane, wg uznania)
½ filiżanki świeżych liści kolendry
½ obranego ananasa
1 filiżanka kruszonego lodu
Wyciśnij ogórki, kolendrę i ananas. Przesyp lód do czterech szklanek i zalej chłodnikiem. Zamieszaj.
---------------
Klasyczny starter - z jabłka, marchewki i selera
Dostosuj ilość wyciskanych marchwi lub jabłek, tak aby sok był słodki i pikantny według gustu:
4 małe jabłka Granny Smith
3 średniej wielkości marchewki
4 łodygi selera naciowego
----------------------------
Wytrawny & pikantny
2 średnie pomidory ; 1 obrana limonka
1 duża marchew ; 2 łodygi selera naciowego
Podawaj świeży.
-----------------------
Sok z pomarańczy, marchwi i buraka
4 obrane pomarańcze
2 średniej wielkości marchewki
3 średniej wielkości buraki
Podaj po wyciśnięciu lub przechowuj w lodówce.
----------------------------
Sok z brzoskwini, grejpfruta i jabłka
2 duże brzoskwinie
2 grejpfruty ; 1 małe jabłko Delicious
Podaj po wyciśnięciu lub przechowuj w lodówce
---------------------------
Niespodzianka jabłkowo-burakowa
2jabłka , ½ buraka ; ½ cytryny
----------------------
Poncz jabłkowo-burakowy
2 jabłka, 3 marchwie
1 średniej wielkości burak
1 pomarańcza, bez skórki
-----------------------
Sok z truskawek, jabłek i gruszki
1 filiżanka truskawek bez szypułek
1 małe jabłko Granny Smith ; 3 małe gruszki
Wyciskaj najpierw truskawki, potem gruszki a na końcu jabłka. Podawaj świeże .
---------------------------
Sok z jabłkowo-winogronowy
5-6 jabłek
2 szklanki winogron
2 łodygi selera
---------------
Letnie orzeźwienie
½ małego, obranego melona bez pestek
3 świeże liście mięty
1 obrane i przepołowione mango, bez pestek
Wyciśnij melona a następnie mango, dodając po listku mięty. Wymieszaj, możesz schłodzić w lodówce.
---------------------------
Napój jabłkowo-żurawinowy
1 i ¼ szklanki żurawiny
2 jabłka
-------------------
ok z pomarańczy, imbiru, selera i słodkich ziemniaków
4 obrane pomarańcze
2,5 cm kawałek imbiru
4 łodygi selera
1 mały słodki ziemniak, obrany i przepołowiony
Serwuj zaraz po wyciśnięciu.
--------------------------
Sok z pasternaku, selera i gruszki
2 pasternaki ; 4 łodygi selera
4 średniej wielkości gruszki
---------------------
Reddy
3 średniej wielkości pomidory
2 małe czerwone wydrążone papryki
Sok z jeżyn, grejpfruta i gruszki.
250g jeżyn
2 obrane grejpfruty
3 dojrzałe gruszki

-------------
Sok z jagód, jeżyn, truskawek i limonki
500g jeżyn
500g jagód
500g truskawek bez szypułek
1 obrana limonka

---------------------
Sok z ogórka, selera, kiełek fasoli i koper włoski
1 duży ogórek
3 łodygi selera
2 filiżanki kiełek fasoli
1 bulwa kopru włoskiego
-------------------------
Drink miętowo-jabłkowy
6 liści szczawiu
2 duże jabłka
1 limonka, bez skórki
1 gałązka mięty
1 garść natki pietruszki
-----------------
Drink jogurtowy
1 obrane, pokrojone i wydrążone mango
½ małego obranego i wydrążonego melona
2 obrane pomarańcze
3 łyżki stołowe jogurtu naturalnego
Madziulek
Strasznie kuszace te przepisy, wiem, ze moze nie na temat, ale jaka wyciskarke warto kupic ?
ajakielka
wiesiołek, z nieba mi spadłaś! Od tygodnia mam wyciskarkę, jest boska tylko ja mało kreatywna 32.gif
Usprawiedliwiam się tylko totalnym brakiem czasu (właśnie odebrałam dziecko ze szkoły, pochłaniam w locie barszcz i biegniemy dalej) i wyciskam: jabłko, pomarańczę, cytrynę, kiwi, marchew, buraka, paprykę rzodkiewkę oraz szpinak- kompozycje własne.
Z pewnością wiele z tych przepisów wypróbuję!

Madziulek, ja mam kuvings- cicha jest i można regulować ilość miąższu który "wpada" do soku.

P.S. Wiesiołek, czuję pokrewieństwo dusz- Thermomix, wyciskarka wink.gif
anetadr
CYTAT(Madziulek @ Mon, 31 Mar 2014 - 13:09) *
Strasznie kuszace te przepisy, wiem, ze moze nie na temat, ale jaka wyciskarke warto kupic ?


Od ponad roku używam Juice maker. Po spróbowaniu soków z tej wyciskarki nie smakują mi już żadne inne icon_smile.gif.

Aneta
Madziulek
anetadr a probowalas z Kuvingsa ? Porownuje moc urzadzen, Kuvings faktycznie wypada duzo lepiej, choc cena tez oczywiscie jest sporo wyzsza. Warto doplacic 500zl za to, ze w najnowszym modelu Kuvingsa jest opcja wrzucania calych owocow ? W poprzednim wlot na owoce jest mniejszy, z tego co widze, to jedyna roznica. Ktory model macie ?
anetadr
Nie próbowałam z Kuvingsa, ale czytałam na temat samej technologii i wygląda na to, że jest podobna (powolne wyciskanie). Faktycznie zaletą jest możliwość wrzucania całych owoców, ale z drugiej strony mnie przygotowanie owoców na 1,5 litra soku zajmuje 10 minut (obranie tego, co trzeba i pokrojenie). W przypadku Kuvingsa cena jak dla mnie cena jest zaporowa, dlatego cieszę się z mojego zelmera za mniej niż połowę tej kasy, bo inaczej nie miałabym szans na picie takiego pysznego soku.

Aneta
ajakielka
Kupowałam na Top Medical Trends na Targach, było stoisko z przedstawicielami, sami odradzali dopłacanie za duży wlot (różnica była 400zł), bo lepiej się sok wyciska z mniejszych kawałków. Pokrojenie owoca/ warzywa to jest moment, naprawdę nie stanowi problemu. Zanim kupiłam, na szybciutko posprawdzałam co i jak, moja różni się od innych dostępnych na rynku mocą, ma 240W a inne 150W. No ale nie mam porównania jak wyciska 150W. Dodatkowo miałam możliwość kupienia na raty- 10 x 150zł. Skusiłam się i nie żałuję icon_biggrin.gif pyszności!
Madziulek
Dzieki wielkie za opinie, trawie temat, a dzis na sniadanie raczylam sie sokiem z pobliskiej kawiarni icon_smile.gif Nabieram apetytu na takie soki.

Edit: mialam mixa z gruszki, mango, zielonej pietruszki i pomaranczy - smak boski.
wiesiołek
Zanim zapłaciłam za mojego Kuvingsa zadałam pytanie na temat wyboru wyciskarki na "co warto, czego nie warto" , ale nie było odzewu. Dziś po lekturze wątków z sieci być może kupiłabym inną wyciskarkę- raczej Huroma, ale cieszę się tym co mam, bo w porównaniu z sokowirówkami to dwa światy.

Pozdrawiam pokrewne dusze od Thermomixa.

Dodam jeszcze, że moje antywarzywne dzici piją sok ze szpinaku, bo w połączeniu z pomarańczą daje rewelacyjny efekt smaku słodkiego kiwi.
W ciągu ostatniego tygodnia wypilism w skąłdzie 5 osobowym: 10kg marchwi, 15 kg jabłek, 5 kg pomarańczy, 1kg buraków i 6 pęczków szpinaku - oczywiscie przy tych ilościach zakupów należy dokonywać hurtowo na giełdzie warzywnej - ponad połowę taniej niż w najtańszym sklepie.
wiesiołek
Co prawda z wyciskarki zostaje znacznie mniej odpadu niz z sokowirówki, ale i tego szkoda. Znalazłam kilka stron , z pomysłami jak je wykorzystac. Poniżej przepis na ciasto marchewkowe:

Składniki:
- 2 jajka
- 2 szklanki marchewkowych wiórów
- 1 szklanka mąki orkiszowej (typ 750 lub 1050)
- 0,5 szklanki oleju
- 0,5 szklanki płynnego miodu lub syropu cukrowego o konsystencji miodu płynnego (syrop rozpuszczony w wodzie)
- 1/3 szklanki rodzynek
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- szczypta gałki muszkatołowej
- szczypta soli
- 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 łyżki płatków owsianych do wysypania foremki

W jednym naczyniu łączymy składniki składniki sypkie, w drugim mokre. Mokre przesypujemy do sypkich i mieszamy do całkowitego ich połączenia. Dodajemy rodzynki. Ciasto przelewamy do keksownicy posmarowanej olejem i obsypanej płatkami owsianymi. Wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika. Pieczemy około 45-50 minut do tzw. "suchego patyczka".
----------

Ja jako maniak muffinkowy swoje "wióry" wrzuciłam do podstawowego przepisu na muffinki , dodałam przyprawy piernikowej i nieco bakalii i z efektu jestem zadowolona.
aneea
Też mi szkoda odpadków, robiłam to ciasto, które podajesz, całkiem niezłe.
Pierwszy raz robiłam wg przepisu, za drugim razem dosypałam kakao, dodałam przypraw (kardamon, cynamon, imbir, mielone goździki itp.) i to był strzał w dziesiątkę.
Zrobiło się wilgotne, korzenno czekoladowe ciasto, pyszne.
Także polecam do wypróbowania też taką wersję.

Czy wypróbowywałaś jeszcze jakichś przepisów na „odpadki” z wyciskarki?
Ja próbowałam z jabłek zrobić placuszki, ale wyszedł mi suchy gniot bez smaku icon_biggrin.gif i odpuściłam.
ajakielka
Ja wióry z marchewki mieszam z chrzanem, z jogurtem bądź śmietaną, przyprawiam trochę solą, pieprzem i cukrem- pyszna surówka do obiadu.
paleo
Dorzuce listę przepisów od siebie:
https://vita-my.pl/blog/13_soki-ziolowe-cor...wszechnosc.html

Na stronie znajduje się artykuł o sokach wyciskanych z ziół, ktore zdobywają coraz większą popularność. Sama jak odczuwam bóle w brzuchu piję sok wyciśnięty z mięty. Obecnie jest to najlepsze lekarstwo rozkurczowe. Działa o niebo lepiej niż nospa.

Cała rodziną pijemy również soki z bzu czarnego. Poczytajcie sobie o tym poniewaz takie zioła maja bardzo dużą skuteczność.

Pozdrawiam.
Ludek
A jakie teraz soki pijecie?

Ja staram pije mało soków owocowych (cukier), duzo warzywnych, a sezon na świeże warzywa kiepski.
Marghe
Bardzo różne :
https://miszmasz-marghe.blogspot.com/2015/0...-i-poduzne.html

ps, nie mam wyciskarki ino zwykłą sokowirówkę
aneea
Robię soki co 2-3 dzień i są to obecnie najczęściej:

1. Jabłko + marchewka – dzieci (plus opcjonalnie kawałek pomarańczy, manadarynki, czy co tam mi zalega)
2. Jabłko + marchewka + imbir + ewentualnie kawałek cytryny (ze skórką dla aromatu) dla dorosłych
3. I dla mnie sok j/w zmiksowany z pokrzywą, lub szpinakiem icon_smile.gif mniam
Marta S
Ja ostatnio w końcu zainwestowałam w wyciskarkę i jestem bardzo zadowolona z tego zakupu. Moje dzieci pija teraz soki i to nie tylko z owoców. Mam trójkę pociech w różnym wieku, ale urządzenie sprawdza się dla każdego, starsze piją klarowne soki a maluszkowi robię na wyciskarce papki. Daje mi to duże ułatwienie i oszczędność czasu, czyli więcej go dla rodziny icon_smile.gif Cieszę się bo wcześniej było ciężko zmusić dzieci do zjedzenia owoców a o warzywach to nie wspominam, teraz piją codziennie więc jestem już spokojna o ich zapotrzebowanie na witaminy.
Natka L
A jaką wyciskarkę Ty masz i którą w ogóle polecacie? Widzę że jest jeden wpis przemawiający za Huromem. Ja to bym bardziej chciała taką wielofunkcyjną właśnie żeby i klarowne soki i z miąższem można było robić, a przy tym wiadomo jak najmniej pracy z myciem.
Marta S
Ja polecam huroma https://www.mocsokow.pl/wyciskarki-pionowe/1-hurom-hh-2g.html Ma dwa oryginalne sitka, soki na drobnych oczkach wychodzą faktycznie bardzo klarowane, no a na grubych oczkach wszelkie doskonałości dla naszych maluchów icon_smile.gif Ja swojemu Jasiowi robię na tym papki, są fajnie gęste i dzieci je chętnie zjadają. Duże ułatwienie dla rodziców, nawet mój mąż chętnie używa i sam robi soki, starsze dzieci również pomagają i wrzucają chętnie warzywa czy to owoce do wyciskarki. Całe urządzenie jest bezpieczne i na zewnątrz do użytku i "wewnętrznie" bo nic nam nie dodają do napoi.
Paula.
My od jakiegoś miesiąc jesteśmy właścicielami Huroma. T. w dużych ilościach wyciska buraki i pije czysty sok buraczany. Poza tym robimy soki dla dziewczynek z marchwi, jabłka, gruszek, czasem z dodatkiem cytrusów.
Jeszcze nie korzystaliśmy z drugiego sitka do miąższu, przyjdzie na nie czas jak pojawią się owoce sezonowe.
Dla mnie ta wyciskarka to głównie do takich warzyw jak buraki właśnie, bo sok z owoców to raczej jako odmiana co jakiś czas, bo zarówno dziewczynki jak i my bardzo chętnie jadamy całe owoce i warzywa (papryka, marchewka, por naciowy, kalarepa itd u nas jako przegryzki na porządku dziennym).
Ludek
My też mamy Huroma icon_smile.gif

U mnie głównie mieszanki: burak, jabłko, marchew, seler naciowy, pomarańcze
A ostatnio wrzucam "odpady" np. został mi listek sałaty, który bym wyrzuciła, bo nikt, go juz nie chce, to bach go wyciskarki 03.gif, kupujemy sałatę w doniczkach i przy urywaniu przy ziemi zostaje jeszcze kilka centymetrów, ktorych nikt juz nie zje, to tez je tne jak najbliżej ziemi i dorzucam.

Wrzucam tez bazylię, miętę, kolendrę, natkę i co tam sie jeszcze nawinie.

Też jeszcze nie korzystałam z tego drugiego sitka.

Zastanawiam się czy z banana da się jakoś sok wycinąć. Kiedyś spróbowałam, to wyszała papka otworem dla odpadków. Soku zero. To samo sało sie z mrożonymi truskawkami. Uzyskałam sorbet icon_lol.gif




wiesiołek
Ostatnio wypróbowałam sok z jarmużu, jabłek i pomarańczy. Polecam .
Należy tylko pamiętać o pokrojeniu łodyg, bo inaczej włókna zapychają wylot.

A komentując poprzednie wpisy- nie obieram składników soku, chyba ,ze jest to mocno zabrudzona marchew lub burak i nie da się domyć.
Na tym między innymi polega różnica między wyciskarką a sokowirówką, że obierać i usuwać gniazd nasiennych nie trzeba.

Co do banana, to warto dadac w małej ilości i pomiędzy kawałkami twardego owocu, bo inaczej wyjdzie bokiem jako papka. A jeśli mimo tego wyjdzie trochę papki z boku , to wrzucam ponownie pomiędzy dwa kawałki twardszego owocu. Nawet ćwierć banana na litr soku robi wyraźną różnice w smaku. To samo dotyczy truskawki- wystarczy dorzucić jedną i jest efekt.
rysa154
My dziś sok z jarmuzu,jabłek i porzeczek czerwonych pycha....

Ja odbieram tylko cytrusy po wymyciu w wodzie z soda i kawaskiem cyt.a tak to inne warzywa i owoce kroje tylko na tyle,zeby sie zmieściło w wyciskarce.
anii
Tylko czytając te Wasze krótkie przepisy na soki, aż ślinka cieknie. Dopiero zaczynam swoją przygodę z sokami, ale jest całkiem pysznie. Znalazłam kilka inspiracji na [edit: moderacja] ale tak się wkręciłam, że szukam dalej.
KarolinA07
Ja ostatnio sporo czytam o sorbetach z sokami. Głownie artykuły z blogów.
Tutaj pojawiały się informacje o tym, która z wyciskarek jest lepsza, lub które stosujecie. Jeśli chodzi o Mnie mam Kuvings. Ale wcześniej posiadałam Hurona. Oba modele moim zdaniem są bardzo fajne. Hurona jest nieco tańsza, ale za to Kuvings ma więcej opcji (moim zdaniem).
Co do przepisów na soki: Jeśli ma się wyciskarkę, to ja jestem zdania, że najlepiej jest pić ten 100% naturalny. Ewentualnie można fajnie mieszać różne składniki. Fajne soki wychodzą z owoców sezonowych (maliny, jeżyny, jagody).
Marta S
Też miałam Kuvingsa ale zmieniłam na Zebre. Sorbetów az tyle nie robie, a bardziej zależalo mi na przecierach i gęstych sokach. A na żadnym Kuvingsie tego nie zrobimy
Caryca
Ja z kolei zastanawiam się nad zakupem takiej z philipiaka, bo mam garnki, które sprawdzają mi się od lat. Tylko nie wiem jak z gwarancją, ile trwa, bo to jednak elektronika.
Marta Kowalewska
CYTAT(Caryca @ Wed, 17 Aug 2016 - 23:08) *
Ja z kolei zastanawiam się nad zakupem takiej z philipiaka, bo mam garnki, które sprawdzają mi się od lat. Tylko nie wiem jak z gwarancją, ile trwa, bo to jednak elektronika.


Wyciskarka jako urządzenie elektryczne posiada 2-letnią gwarancję (wg prawa o ochronie praw konsumentów).

Pozdrawiam, Marta Kowalewska
Online Ekspert marki PHILIPIAK
nana_80_80
sama mam MUKE 2G
jest swietna, polowe tansza niz drogie marki, niezawodna

moj ulubiony sok, to cytrusy, mango i granat w jednym, slodycz, goryczka i cierpki posmaczek,
wszystko wrzucane razem ze skorkami, zero obierania ze skorek
polecam icon_smile.gif

CYTAT(Ludek @ Tue, 26 May 2015 - 11:01) *
My też mamy Huroma icon_smile.gif

CYTAT(Marta S @ Sat, 23 Jul 2016 - 14:25) *
Też miałam Kuvingsa ale zmieniłam

uwazam, ze to dwie bardzo drogie marki, choc specjalizuja sie w wyciskarkach to ich cena powala, smiechem, sa mega drogie i nie wiadomo za co to cena, bo nie sa ze zlota, i nie wydalabym 2,5-3 tys zl za ich produkt
Gosia98
Ja swojej córeczce przyrządzam taki soczek icon_smile.gif
Pina colada dla dzieci

1/2 ananasa
1 jabłko
2-3 łyżeczki mleka kokosowego
1 pomarańcza
1 banan

Obierz ananasa, pomarańczę i banana. Pokrój wszystko na mniejsze kawałki i wrzuć do swojej wyciskarki. Kiedy napój jest gotowy, dodaj mleko kokosowe* i wymieszaj.
nana_80_80
brrr kokos
;/


polecam domowe sorbety, nawet dla dzieci, przynajmniej wiadomo z czego są te lody,
dobre owoce, lód i na bardzo gęste sito do wyciskarki, lekko podmrozic i gotowe
kasienka156
Chetnie napiłąbym się takiego soku z świeżo wyciśnietych owocow icon_smile.gif Narobiliście mi apetytu. A powiedzcie co lepiej kupić sokowirówke czy wyciskarke do owoców? Wyciskarka nie poradzi sobie chyba z twardszymi owocam,i.
nana_80_80
dla mnie tylko wyciskarka, daje więcej możliwości i soki są zdrowsze, sama mam muke i polecam
Haalina33
Ja polecam bardzo "Czekoladowe banany" coś niesamowitego dla dziecka i rodziców icon_wink.gif

2 banany
1 pomarańcza
75ml jogurtu lub gałka lodów czekoladowych z niewielką ilością mleka
starta czekolada

Właściciele wyciskarki do soków Omega VRT albo Sana 808 mają duże ułatwienie – mogą oni dodać jogurt i czekoladę bezpośrednio do wyciskarki, aby zmieszać je z bananem i sokiem z pomarańczy przed rozlaniem do szklanek.
Jeśli masz inny typ wyciskarki postępuj według następujących kroków: Najpierw obierz banana i pomarańczę. Potem zmieszaj jogurt lub lody z sokiem pomarańczowym i bananem– możesz użyć do tego celu wkładu pełnego wyciskarki albo użyć blendera. Na koniec posyp czekoladą całość.
wiesiołek
CYTAT(kasienka156 @ Thu, 15 Sep 2016 - 12:51) *
Chetnie napiłąbym się takiego soku z świeżo wyciśnietych owocow icon_smile.gif Narobiliście mi apetytu. A powiedzcie co lepiej kupić sokowirówke czy wyciskarke do owoców? Wyciskarka nie poradzi sobie chyba z twardszymi owocam,i.


Przejdź co warto/nie warto tam jest dyskusja o urządzeniach:
https://www.maluchy.pl/forum/wyciskarka-do-sokow-t96839.htm
misialisia
Jakie soczki na tą porę roku polecilibyście dla kilkuletniego bobaska? icon_smile.gif
Dominika55
CYTAT(wiesiołek @ Mon, 14 Apr 2014 - 10:57) *
Co prawda z wyciskarki zostaje znacznie mniej odpadu niz z sokowirówki, ale i tego szkoda. Znalazłam kilka stron , z pomysłami jak je wykorzystac. Poniżej przepis na ciasto marchewkowe:

Składniki:
- 2 jajka
- 2 szklanki marchewkowych wiórów
- 1 szklanka mąki orkiszowej (typ 750 lub 1050)
- 0,5 szklanki oleju
- 0,5 szklanki płynnego miodu lub syropu cukrowego o konsystencji miodu płynnego (syrop rozpuszczony w wodzie)
- 1/3 szklanki rodzynek
- 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- szczypta gałki muszkatołowej
- szczypta soli
- 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
- 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia
- 2 łyżki płatków owsianych do wysypania foremki

W jednym naczyniu łączymy składniki składniki sypkie, w drugim mokre. Mokre przesypujemy do sypkich i mieszamy do całkowitego ich połączenia. Dodajemy rodzynki. Ciasto przelewamy do keksownicy posmarowanej olejem i obsypanej płatkami owsianymi. Wstawiamy do nagrzanego do 180 stopni piekarnika. Pieczemy około 45-50 minut do tzw. "suchego patyczka".
----------

Ja jako maniak muffinkowy swoje "wióry" wrzuciłam do podstawowego przepisu na muffinki , dodałam przyprawy piernikowej i nieco bakalii i z efektu jestem zadowolona.




Wow to jest super przepis icon_biggrin.gif zrobiłam go i jest mega icon_biggrin.gif icon_smile.gif Dzięki wielkie ;P



marid
CYTAT(misialisia @ Wed, 05 Oct 2016 - 12:30) *
Jakie soczki na tą porę roku polecilibyście dla kilkuletniego bobaska? icon_smile.gif

Najlepsze na ta porę są pyszne soki z dyni przygotowane na bazie naturalnych przecierów, bez dodatku cukru. Coś jak BOBO FRUT DYNIEK.
misialisia
CYTAT(marid @ Wed, 12 Oct 2016 - 13:22) *
Najlepsze na ta porę są pyszne soki z dyni przygotowane na bazie naturalnych przecierów, bez dodatku cukru. Coś jak BOBO FRUT DYNIEK.

No tak, unikam jak ognia dawania dziecku jakiś przetworzonych rzeczy.
Jak mam czas i oczywiście siłę (jak to przy małym dziecku nie zawsze się zdarza) staram się robić coś dobrego na zapas żeby mieć "gotowca" ale mały mi też marudzi.
Dynia teraz nie jest super droga może spróbuje? Nawet taki mniej klarowny, bardziej sycący. Potrawkę z dynią i kurczakiem wsuwa jak szalony,
więc soczkiem też pewnie będzie oczarowany a nie próbowałam mu podawać jeszcze icon_wink.gif
Pearla
CYTAT(misialisia @ Fri, 14 Oct 2016 - 13:58) *
No tak, unikam jak ognia dawania dziecku jakiś przetworzonych rzeczy.
Jak mam czas i oczywiście siłę (jak to przy małym dziecku nie zawsze się zdarza) staram się robić coś dobrego na zapas żeby mieć "gotowca" ale mały mi też marudzi.
Dynia teraz nie jest super droga może spróbuje? Nawet taki mniej klarowny, bardziej sycący. Potrawkę z dynią i kurczakiem wsuwa jak szalony,
więc soczkiem też pewnie będzie oczarowany a nie próbowałam mu podawać jeszcze icon_wink.gif


Myślę, że spokojnie możesz próbować eksperymentować. Grunt to dobrze dobrane składniki, świeże z wiadomego źródła. Dzieci lubią jabłuszka, marchewki, próbuj mieszać, znajdziecie coś dla siebie.
misialisia
Inaczej niż metodą prób i błędów nie zbadamy co smakuje icon_smile.gif
Pearla
CYTAT(misialisia @ Fri, 21 Oct 2016 - 14:01) *
Inaczej niż metodą prób i błędów nie zbadamy co smakuje icon_smile.gif


U mnie dziś wcinają marchewka, jabłuszko, pomarańcze

Kupiłam nowe śmieszne kubeczko słoiki ze słomkami, ze świeżo wyciśnietymi soczkami wyglądają rewelacyjnie!

misialisia
O też mam Hurom. Ładnie wyglądają w tych słoiczkach, fajnie widać co jest w środku icon_wink.gif
Pearla
Dzieci chętniej piją, jak kolory są ładne i podanie ciekawe icon_wink.gif Wiem z doświadczenia.
misialisia
Wiadomo, łatwiej zainteresować czy jedzeniem czy piciem. A u Ciebie nie grymaszą bardzo ?
Leonora92
Moim popisowym sokiem jest "sok z buraków"
Składniki potrzebne do zrobienia soku z buraków:
kilka buraków
opcjonalnie: jabłka, marchewka, sok z pomarańczy
Buraki dokładnie umyć, obrać ze skóry i pokroić na mniejsze kawałki.Pokrojone buraki wrzucić do sokowirówki. Wedle uznania można dodać do sokowirówki obraną marchewkę lub jabłka. Gotowy sok można „doprawić” również sokiem z cytryny.
Eweliina
Ja sama dokąd mam maluszka zainwestowałam w wyciskarkę, bo to nigdy nie wiadomo co w tych sloiczkach jest a tak to ma się większą kontrolę nad produktami icon_smile.gif nie wyobrażam sobie życia bez niej teraz i moja Sara też . Trzeba mieszać warzywno owocowe, z czasem jak dziecko podsrsnie to mozna dodac troche swiezych ziol, ale z czasem. Też fajna rzeczą jest takie sitko do papek, robi się gęsty mus wiec na obiadek idealny dla niemowlaczków. Tutaj mają całkiem fajne przepisy , gdzies tam dla małych się też coś znajdzie. swietna sprawa o wiele lepiej niż sokowirówka!
SylviaS
Moje dzieciaki nie lubią, kiedy soki są "bure", więc muszę uważać, co mieszam. Ale jeśli sok wygląda ciekawie, to piją bez problemu, więc warto się postarać. Zwykle robię sok z buraków i jabłek, czasem z dodatkiem pomarańczy i natki pietruszki, albo z kiwi, szpinaku, selera i gruszek. Dorzucam do niego jeszcze młody jęczmień albo sok z pokrzywy. Teraz niestety tylko ten z apteki, ale na wiosnę wybieram się na polowanie na młode pokrzywy.
Dagmara343
Sok oczyszczający z metali ciężkich

1 pęczek pietruszki
1 pęczek kolędry
2 łodyki selera naciowego
1/4 cytryny
Sok ten jest bardzo skoncentrowany. Aby efekt oczyszczający był najlepszy sok pijemy przez maksymalnie 14 dni z dużą ilością wody (ok 3 litry dziennie).

UWAGA! Soki tego typu potrafią mieć tak silne działanie że mogą się pojawić bóle głowy lub nudności. Także pijemy na własną odpowiedzialność.
gacka
Dobra wyciskarka posłuży nam rodzicom na długie lata,warto o tym pamiętać przy jej wybieraniu.Najlepiej przejrzeć kilka ofert,pochodzić po kilku sklepach z agd i dopiero podjąć decyzję. Można też podejrzeć co proponuje internet,to w końcu kopalnia wiedzy.Ostatnio nowością która obiegła internet okazała się wyciskarka https://hurom.com.pl/pol_m_Modele-wyciskare...m-H-AA-168.html
Warto o niej poczytać i samemu zdecydować co będzie dla nas najlepsze i naszych portfeli i czy internet i tym razem okazał się pomocny.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.