To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Co robić w weekendy?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
Potwora
Zakładam ten wątek abyśmy wspisywały propozycje ciekawych sposobów spędzania czasu z dziećmi. Jesień idzie wink.gif dni coraz krótsze, pogoda coraz gorsza - nie da się już spędzać całych dni w piaskownicy i na zjeżdzalni icon_wink.gif
Ktoś coś przeczyta, o czymś się dowie - nich tu napisze o jakimś wydarzeniu, miejscu, które mogłoby zaciekawić dzieci, gdzieś był - niech opisze wrażenia, czy warto też się wybrać.

Co Wy na to???
Ewcia!
Fajny pomysł, Ola, z tym wątkiem

Mnie męczy to miejsce, o którym pisała Dorusia, Sielska Dolina, Kiełczów
muuuszę sie tam wybrać , może nawet w tą sobotę?

Myślę, że w tym roku spróbujemy też teatru, a potem do Hopbęc (jesli będzie zimno i deszczowo icon_wink.gif )

pozdr Ewa
Potwora
Place zabaw pod dachem ( kto zna więcej niech dopiduje):
Hop Bęc - płatny 10 zł za godz. w dni robocze, można zostawić dziecko od lat 3 i iść np. na zakupy, dwie zjeżdzalnie i baseny kulkowe, samochodziki, domek i in zabawki, organizowane zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym
Dżunga Atomików w Koronie - 14 zł za godzinę, uwaga, podobno dużo tam kurzu!
Plac zabaw w Renomie przy Świdnickiej - 2 piętro, płatny 5/6 zł, Plac nie jest za duży, więcej chyba jest atrakcji (takie palstikowe rury z których można zjeżdżać) dla trochę starszych dzieci (5-6 lat), niż dla maluchów (duży basen z kulkami, dwa domki, rowerki, plastikowe huśtawki, itp.). https://www.misiolandia.republika.pl/
Bajkowe Biuro Podróży w Rynku - brak danych
Plac zabaw w Auchan - bezpłatny, raczej dla młodszych dzieci, dwie zjeżdzalnie, karuzela, chuśtawka, bezpieczne podłoże, uwaga w pobliżu restauracje, można siąść przy stoliku a dziecko tylko spoglądać jak się bawi
Basen kulkowy w IKEI - bezpłatny, dla młodszych dzieci, mało miejsca ale w pobliżu są zabawki, domki, rozłożone namioty, w pobliżu restauracja i toalety
Domek Bielańczyka w Tesco - bezpłatny, dla dzieci od lat 3, można zostawić dziecko i iść na zakupy, jest basen kulkowy, drabinki i inne zabawki

Fajne miejsca w mieście na fajną pogodę:
ZOO - nie znam kosztów
Sielska Zagroda - Kielczowie. Trzeba skręcić przed kościołem w prawo, ale nie skręcać w Sportową, tylko jechać prosto, do rozjazdu, na rozjeździe prosto zgodnie z drogowskazem wiszącym po lewej stronie na płocie i za rzeką z prawej jest to właśnie miejsce,ogrodzony teren sa tam - kon, osiolek,i ndyk,kury, kroliki, owce, kozy,l ama,s winki morskie. Jest knajpka ale radze prowiant zabrac swoj:), mozna lowic ryby-5 zl za caly dzien,zrobic grila, caly czas pali sie ognisko wiec mozna upiec kielbaski. Wejscie kosztuje 1 zl, jest duzy parking strzezony wyprawa na caly dzien bo dzieciaki maja zwierzaki i piaskownice.
Rejsy Statkiem po Odrze

Niezależnie od pogody:
Teatr Lalek https://www.teatrlalek.art.pl/repertuar.php

Wycieczki za miasto:
Park Wojsławice za Niemczą - Ogród Dendrologiczny z przecudnie kwitnącymi azaliami i rododendronami, dużo ciekawych okazów drzew i krzewów.
Kolorowe Jeziorka https://globtroter.pl/weekend/wycieczki/jeziorka.phtml
Książ i Palmiarnia
Wojnowice - trasa tak jak do Środy Śl. i potem na Mrozów. Zamek na wodzie w otoczeniu niewielkiego ładnie utrzymanego parku, w stawie pływają karpie, żabki dają prawdziwe koncerty, można wyjść na dłuższy spacer do lasu. W zamku kawiarnia, w ładne dni na trawniku pod parasolami można wypić zimne piwko (atrakcje dla tatusiów )
Jaworzyna Sl. - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku ul.Towarowa 1 tel. (071)35-66-460.
Jaworzyna leży na trasie kolejowej z Wrocławia do Jeleniej. Pociągiem z Wrocławia jedzie się ok. 1 godziny. Uwaga!! Dla dzieci do 4 lat, mimo, że nie płacą za przejazd trzeba mieć bilet. Na miejscu trzeba kawałeczek podejść z dworca, ale to jakieś 5-10 min. Można wchodzić do większości lokomotyw, dla dzieciaków to wielka frajda (cóż, szczerze,to wychodzą z nich strasznie wybrudzone, bo te parowozy nie lśnią, tylko raczej czarnieją). Ale albo brudne, albo szczęśliwe ktoś powiedział icon_lol.gif .
Bilety norm.7zł, ulg.4zł, zbiorowy (10osóB)-4zł zwiedzanie od.8.00-18.00 jeśli chce przyjechać jakaś grupa zorganizowana to trzeba to chyba wcześniej zgłosić, można zamówić przewodnika (p.Jacek Jerczyński tel. 602-258-260)
Walim podziemne miasto

Baseny:
Bielawa https://www.bielawa.pl/start.php?grupa=5&po...gr=15&doc=aq002,
Stadion Olimpijski
Brzeg Dolny
Jelcz Laskowice
Polkowice
Redeco na NowymDworze

Na obiad z maluchem:

Czekam na propozycje, co dany lokal oferuje dla dzieci


Co jeszcze? Co jeszcze?
Czekam na propozycje!!! i więcej szczegółów
MartaTwins
Olaart, co to jest sielska dolina?
Jeste jeszcze teatr lalek
Sa sensa filmowe dla matek/ ojcow z dziecmi
A nie daloby sie przedszkola wynajmowac na wieczor?icon_wink.gif
Dorka
CYTAT(Ewcia)
MyÅ›lÄ™, że w tym roku spróbujemy też teatru,  

Repertuar Wrocławskiego Teatru Lalek https://www.teatrlalek.art.pl/repertuar.php
też myślałam, żeby się kiedyś wybrać np. na Szewczyka Dratewkę
MartaTwins
Dziewczyny, tylko ostroznie z teatrem. Kino jest o wiele mniej stresujace dla dzieci. Ostroznei bo:
robi sie ciemno, lalki moga sie dzieciom wydac przerazajace, no i specyficzna atmosfera teatru, dzieci nie za bardzo lapia, ze to jest fikcja, przedstawienie, mozga bardzo przezyc to co sei dzieje na scenie. Trzeba tez sie dowiedziec dokladnie o czym i jakie bedzie przedstawienie. Moja znajoma poszla z swoja coreczka na przedstawienie, ktore skonczylo sei histeria i koszmarami w nocy. Mysle, ze 4 letnie dziecko mozna juz sprobowac zabrac, a mlodsze na dobrze dobrany repertuar.
Reksio czy Bolek i Lolek w kinie na pewno beda mneijszym stresem.
Monic3
A co to Sielska Dolina??? Gdzie Dorusia o tym pisałaś?
Dorka
Tutaj https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=13886 w wątku o wystawie zwierzowej jest post Dorusi o tej zagrodzie (Sielska Zagroda). Pytałam moich znajomych z tej części miasta i oni też twierdzili, że dla dzieci to fajna atrakcja.
użytkownik usunięty
CYTAT(MartaTwins)
Sa sensa filmowe dla matek/ ojcow z dziecm

Marta, podaj jakieś szczegóły, plizzzzz.
Potwora
Przepraszam za Sielską DOlninę, pokręciło mi się icon_wink.gif
Uaktualniłam spis fajnych miejsc, dodałam trzy propozycje wycieczkowe, podawajcie swoje propozycje, dodawajcie szczegóły a zrobimy sobie forumowy przewodnik icon_biggrin.gif
Dorka
CYTAT(olaart)
Wycieczki:
Kolorowe Jeziorka

A co to i gdzie to?

Tutaj kiedyś pisałam post na podobny temat https://maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=1010, możesz Olu wykorzystać do tej listy.
A i jeszcze Jaworzyna Sl. muzeum starych parowozów i pociągów, dla moich chłopaków to coś w sam raz wink.gif
MartaTwins
Paka, swego czaso ostro reklamowali w telewizji senanse dla matek z dziecmi. Filmy maja byc dla matek, a dziecko wisi u piersi. Jest lekkie oswietlenie, sciszony dzwiek i przebierak. Ponoc, bo nie doswiadczylam takiej przyjemnosci na wlasnej skorze, z kin to chyba Korona i Helios to oferuja.
użytkownik usunięty
Ja myslalam ze to tylko w innych miastach. Dzieki za informacje icon_smile.gif
Potwora
Lista uaktualniona.

Oglądałam dzisiaj Holenderski Lunapark na Placu Wolności - fajny ale jak dla mnie strasznie drogo, dla dzieci jest tam dmuchany domek - wygląda super, pół godziny za 7 zł icon_eek.gif , dzieci do lat 3 wchodzą z rodzicami
aga_mama
Olaart, wielkie dzięki za ten wątek icon_smile.gif))
Mamy dzisiaj piątą rocznicę ślubu, chcieliśmy spędzić ten dzień z dziećmi w fajny sposób i udało się icon_smile.gif))))) Pojechaliśmy do Kiełczowa, do sielskiej zagrody, o której wczoraj tu przeczytaliśmy. Było suuuuuuper! Julka wybiegała się na placu zabaw, piekła pierwsze w życiu kiełbaski na ognisku, ganiała od jednej klatki z królikami do drugiej, była wieczorem tak wykończona, że padła chwilę po powrocie do domu. Fajny dzień, ktoś miał super pomysł na stworzenie takiego miejsca.
Dwie rzeczy nas tam uderzyły: zwierzaki choć zamknięte, są bardzo zadbane i wyglądają na zadowolone i nikt z obsługi się nie kręci i się nie wtrąca icon_smile.gif) Pełna swoboda po prostu, czuliśmy się tam jak mile widziani goście icon_smile.gificon_smile.gif

tylko małe sprostowanie - sielska zagroda nie jest na ulicy sportowej (wyboistej i pełnej dziur icon_confused.gif ). Trzeba skręcić przed kościołem w prawo, ale nie skręcać w sportową, tylko jechać prosto, do rozjazdu, na rozjeździe prosto zgodnie z drogowskazem wiszącym po lewej stronie na płocie i za rzeką z prawej jest to właśnie miejsce icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Aga, wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy icon_smile.gif

My mamy dzisiaj, tyle że szóstą icon_smile.gif
aga_mama
Dzięki Paka i nawzajem - wszystkiego najlepszego, duuużo miłości i spełnienia marzeń wspólnych icon_smile.gif)))
Doruśka
Ja jae w sobotÄ™ do sielskiej zgrody.moze sie spotkamy?
nie polecam dzungli atomików w koronie,strasznie tam brudno icon_cry.gif w sensie kurzu całe mnóstwo:((

Seansów dla matek z dzieckiem u piersi we Wrocławiu nie ma:(

ale interesuje mnie teatr.myslicie ,ze Kalina da rade? i nas nie wyrzuca na przykład? icon_lol.gif
użytkownik usunięty
Dorusia, Zosia była w Teatrze Lalek na "101 dalmateńczyów" przed wakacjami (miała 2 lata i 8 miesięcy). Bawiła się super. Nie chciała wyjść po przedstawieniu.
Potwora
Ja też chcę z Maksiem do teatru, idziemy razem???

DOrusia, ile kosztuje wejście do korony? Uzupełnię.
Doruśka
14zł za godzinę

a w hop bęc w tygodniu 10zł,hop bęc jest suuper!
Ewcia!
w Renomie 5 zł/godz, w weekendy 6
tyle, ze placyk nieduży , za to bardzo ciepło icon_smile.gif

tez mam ochote wybrac sie do zagrody, troche zalezy od pogody...
aga_mama
my też chcemy do teatru!!!
dacie znać jak będziecie się wybierały??
użytkownik usunięty
Dam znać icon_smile.gif
kachaaa
ile kosztuje bilet do Teatru lalek?
ja chce pojść w któryś wtorek bo tylko wtedy mam cały dzień albo w niedziele
pisze sie któraś?
Doruśka
We wtorek to ja chętnie:),nie weim czy Kaluśka mi wytrzyma,ale chociaż troche to pewnie tak:)
kachaaa
no to musim się zgadać w któryś wtorek w ten wtorek 28.09 grają "och, Emil"
Doruśka
Mi tam wszystko jedno co grają,bo Kalina pewnie i tak całosci nie obejzy icon_lol.gif
ja mogÄ™ w ten wtorek:)
a na którą?
kachaaa
spektakle są na 10 nie wiem czy mój wojtek wytrzyma tak jak Twoja Karola ale można spróbować tylko ciekawam ile bilet kosztuje no i jak będzie lało wiało mróz bedzie po kolana to ja odrazu mówie nigdzie się nie ruszam
Potwora
Dziewczyny, ceny biletów są na dole, na stronie z repertuarem, ok 12 zł.
aga_mama
ja chyba poczekam na czerwonego kapturka, bo emil raczej julki nie zainteresuje...
Doruśka
Bylismy w sielskiej zagrodzie.Dla nas rewelacja.
Ewelinko,spokojnie moze cała grupa dzieci z przedszkola,a nawet całe przedszkole jechać,bo jest duuużo miejsca.
pod daszkeim jest cała "sala bankietowa"grupa zorganizowana nazywa sie "piknik" rozpalaja wówczas ognisko,i kosztuje 5zł od osoby ,zieci taniej(wstęp to jest)
podaje nr tel:
071-398 83 22
czynne od 11.00
użytkownik usunięty
A Zosia była dzisiaj z babcią w Teatrze Lalek icon_smile.gif
Potwora
Na czym, podobało się, jak się zachowywała - opowiadaj Paka!!!
użytkownik usunięty
Była z Babcią, więc nie widziałam icon_smile.gif
Ale Babcia mówiła, że Zosi się podobało. Jak w przerwie wychodziły na siusiu, to spytała: "ale tu wrócimy?" Sztuka była właśnie dla takich maluchów "Och, Emil" wg Astrid Lingren.
Ewelina
Dorusia ,dzięki. Rozmawiałam z pania z przedszkola i nasze dzieci własnie tam pojadą .Rozwazały jeszcze wyjazd do Marcinowa (czy jakoś tak), ale dzieci były tam w zeszłym roku. O Sielskiej tez słyszały ,ale jeszcze zadna grupa z przedszkola tam nie była. Powiedziałam jej to co napisałaś o tym miejscu .No i jadą. icon_biggrin.gif
Potwora
Ewelina, napisz coś więcej o tym Marcinowie.
Ewelina
Olu z tego co sie dowiedziałam "u żródła"to tak:
-miejscowosc nazywa sie Marcinowo,lezy ok.25 km od Wrocławia ,kierunek na Trzebnicę
-jest miejsce na ognisko,sala kominkowa,plac dla dzieci( łódż Wikinga,piaskownica, huśtawki itp.)
-jest zaplecze kuchenno-sanitarne( mozna sobie podgrzać jedzenie, zrobic kawe ,herbatę(jest aneks kuchenny), są toalety
-nie prowadzÄ… gastronomii
-wszystko na ognisko jest na miejscu
-jest tam Muzeum Ludowe(wszystkie eksponaty mozna dotykać)-
-blisko jest las ,jary(?),jest gdzie pospacerować
-gospodarze wydaja sie byc ludzmi b. sympatycznymi
-nie ma cen wstepu,podobno wisi tam skarbonka i jesli ktos ma ochote wrzucić pieniądze chocby za drewno na ognisko itp. to wrzuca
-jest mozliwośc przenocowania ,ale pan mówił,ze domek jeszcze nie wykończony,ale ewentualnie 5 osób moze
-najlepiej umówic przyjazd, bo maja teraz trochę wycieczek przedszkolnych i szkolnych
-były zwierzeta wczesniej do głaskania,ale teraz nie ma
-tel.387 01 09
Wiesz Olu ,sama nabrałam ochoty aby odwiedzic to miejsce,moze bez luksusów, ale myślę,ze moze być tam całkiem fajnie.Dzieci w ubiegłym roku wróciły tak umordowane wrazeniami ,a może jeszcze przezyły szok tlenowy icon_smile.gif ,ze panie wynosiły nam je z autokaru śpiące.
Potwora
Dziękuję za opis, wkrótce uzupełnie informacje zbiorcze! Może komuś się to przyda!!! icon_biggrin.gif
Dorka
www.misiolandia.republika.pl - link do placu zabaw w Renomie (5zł/godz. , rzeczywiście troche gorąco, ale na prośbę rodziców, pani uchyla trochę okno i jest już dobrze. Mi trochę przeszkadzała za głośna jak na moje ucho muzyka icon_confused.gif . Plac nie jest za duży, więcej chyba jest atrakcji (takie palstikowe rury z których można zjeżdżać) dla trochę starszych dzieci (5-6 lat), niż dla maluchów (duży basen z kulkami, dwa domki, rowerki, plastikowe huśtawki, itp.).
anonimowy
W sali Hop Bęc jest teraz promocja i za 3 godz. zabawy płaci się 15 zł(w tygodniu) a weekendy 18 zł.
mamaMichałka
Ten gość to byłam ja icon_smile.gif
użytkownik usunięty
Dzięki za info icon_smile.gif
Ewcia!
Wybieramy się w sobotę 30. X. do teatru Lalek na Konika Garbuska o 11.00. Kto dołączy icon_smile.gif ??
użytkownik usunięty
Ewcia, zobaczymy. Na razie niemogę obiecać, bo trochę przeziębiona jestem.
Doruśka
Ewcia,a o której trzeba być,zeby bilet kupic?
użytkownik usunięty
I ile kosztuje bilet?
Dorka
A dwulatek da radę to obejrzeć??
icon_rolleyes.gif
PRZEDSTAWIENIA DLA DZIECI
bilety zbiorowe (szkolne) 12 zł
bilety indywidualne 14 zł
Ewcia!
odpowiem na pytania, jak umiem icon_wink.gif
...czy dwulatek...? też się wybieram z moją 2,5 latką i 6-latką; mam nadzieję, że młodsza nie zepsuje zabawy starszej i nie będę musiała wychodzić wcześniej. Starałam się wybrać przedstawienie dla młodszych, kierując się wskazówkami ze strony teatru:

Popularną rosyjską bajkę wielu dorosłych pamięta z dziecinnych lektur na dobranoc. Ta wierszowana opowieść o losach prostego Wani o dobrym sercu i jego przyjaciela Konika Garbuska w realizacji Aleksandra Maksymiaka umożliwia małym widzom spotkanie z tradycyjnym teatrem lalkowym. Animowane zza parawanów kukły, jawajki, lalki bunraku, poetycka scenografia, wysmakowana muzyka stanowią o uroku tej klasycznej propozycji dla najmłodszych.

***
(...) baśń rosyjskiego romantyka, Piotra Jerszowa opowiada o losach najmłodszego z trzech braci. Dwaj, Gawryło i Daniło, są leniuchami i oszustami. Ale Wania wcale nie jest przysłowiowym głuptasem. Bywa śpiochem, na to zgoda. Ale ma dobre serce i jest skromny. Te cechy zapewniają mu przyjaźń ułomnego Konika, który - jak to w baśni - potrafi mówić ludzkim głosem. (...)
Leszek Pułka, Zgodnie z konwencją, Gazeta Wyborcza Wrocław, 11. 05. 2004

***
To spektakl dla najmłodszych, którzy nieufnie przyjmują artystyczne udziwnienia oraz nadinterpretacje reżyserów wizjonerów. Tej bajki zrobionej po bożemu maluchy słuchają z zapartym tchem. Czaruje ich też plastyczna strona przedstawienia, poetycko skomponowane obrazy.
Krzysztof Kucharski, Popychadło carem, Słowo Polskie Gazeta Wrocławska, 11. 05. 2004



https://www.teatrlalek.art.pl/spektakle/konik.html

...o której trzeba być...? kasa czynna na godzinę przed spektaklem, czyli w sob. od 10; w tej chwili jest duzo miejsc. Mozna rezerwowac, wtedy trzeba wykupic w pt 15-17 lub o 10 w sob(ostatnia opcja nie dla mnie icon_wink.gif ). Ja kiedys kupowałam zupełnie w ostatniej chwili, myślę, że pare miejsc się zawsze znajdzie. Gorzej bywa w dni powszednie, bo przychodzą grupy. No, chyba, że chcemy siedziec razem, to trzeba by zamówic ...
anonimowy
A jak dojechać do tej zagrody autobusem? A może mają jakąs stronę internetową?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.