To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nasze już i prawie czterolatki :-)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
addera
U nas ospa.
Lepiej, że w tym w ieku i o tej porze roku, ale ... Michał jest wysypany dosłownie wszędzie - nawet uszy i język icon_confused.gif
Najgorzej jest w nocy - w dzień rozumie, że nie wolno się drapać, ale w nocy okropnie się wierci i widzę, że go to swędzi icon_sad.gif
Przymusowa przerwa od przedszkola do 8 maja icon_confused.gif
Potwora
Maksia nie było w przedszkolu przez dwa tygodnie. W tym czasie ominęła go i ospa i szkarlatyna icon_rolleyes.gif
Dorka
Nam, przed świętami Krzyś przyniósł z przedszkola jakiegoś zajadłego wirusa grypy. Całą rodzinę zaraził, nawet nie pamietam, ze jakieś święta były icon_rolleyes.gif . Z nim jeszcze zdązyłam pójść do lekarza i dostał antybiotyk, może to sprawiło, że nie miał żadnych powikłań i najszybciej z tego wyszedł. My nadal kaszlemy i dopiero wracamy do życia icon_confused.gif .

A tej szkarlatyny to się bardzo boję, ciągle słyszę, że ktoś na to choruje (ponoc najwięcej przypadków na Psim Polu i Klecinie). W naszym przedszkolu jeszcze nie było żadnego przypadku zachorowania, ale to bardzo zaraźliwe ponoc jest. Po tej grypie może już swoje odchorowaliśmy.
olatola
Witam!
My tu od niedawna... My, czyli KubuÅ› urodzony 24.07.2002 i mama urodzona... mniejsza z tym... icon_confused.gif
Kubuś od września chodzi do przedszkola, a jego ulubione zajęcie to chyba nagłe nieprzewidziwne metamorfozy z najgrzeczniejszego dziecka świata w diabła wcielonego. Głos ma jak dzwon, aż dziwne, że sąsiedzi jeszcze pomocy społecznej nie wezwali icon_lol.gif
Ostatnio ulubiona zabawa to piraci-budowanie statku, czapki z gazety, okrzyki AHOJ!!!! Kubuś Puchatek wspiera naszą wyobraźnię w tym przedmiocie.
Pozdrawiam wszystkie Mamy icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
aminka
witam icon_smile.gif moja Kingusia ma już 4 lata i miesiąc. Urodziła się 1 kwietnia 2002r. icon_smile.gif Akurat dzień po Wielkanocy i w Prima Aprilis. Jak tatuś pisał, że ją urodziłam to ciocia z wujkiem nie chcieli uwierzyć icon_lol.gif
edit:
dokłam jeszcze jej zdjęcie icon_smile.gif
to ta po lewej icon_smile.gif
Potwora
He he Maksa wcale ospa nie ominęła, ma typowe objawy. POtwierdzę to dopiero po wizycie u lekarza icon_rolleyes.gif
Dorka
he,he tak myślałam, że wcześniej, czy później przyjdzie i na niego kolej icon_lol.gif . Krzyś juz przechodził wiatrówkę. Dostał w prezencie od brata jeszcze przed 2 urodzinami. Była śliczna wiosna, a ja siedziałm 4 tygodnie w domu, bo najpierw chorował jeden, a jak skończył wysypało drugiego.
burek
Żebym w złą godzinę nie napisała, ale Emi póki co niczego nie plami i nie maluje po ścianach. Ttfu tfu przez lewe ramię, tak na wszelki wypadek.
Ma za to ograniczone upodobania kolorystyczne jesli chodzi o ubranie, więc mam ciężko. Wszystko musi być barbiowo-różowe, ewentualnie zielone (wściekle) lub niebieskie. icon_rolleyes.gif
Monika ww
Burek, ja mam z MajÄ… to samo icon_lol.gif
Potwora
No i mamy wiatrówkę na 100% Biedny kostropaty Maksio icon_wink.gif
burek
CYTAT(monikaww)
Berek, ja mam z MajÄ… to samo icon_lol.gif


Hmmm... a to do mnie? icon_twisted.gif
Monika ww
Sorry, dopiero teraz zobaczyłam, że przekręciłem nick icon_redface.gif
Five
burek moja emilka tak samo ma teraz manię na różowy... icon_rolleyes.gif i nawet kapcie takie myuszą być, jak zobaczy jakieś zabawki i są w różowym niebieskim i zielonym kolorze, to zawsze musi być różowe... icon_rolleyes.gif
Lila_
Z mojej Emilki płaczka sie robi - wszystko Ją potrafi zasmucić icon_rolleyes.gif

Czasami to z takich bzdurnych rzeczy sie smuci, że się staram nie śmiać przy Niej icon_wink.gif Ale nie można Jej czasami nawet delikatnie zwrócić uwagi bo się zaraz smuci lub płacze icon_rolleyes.gif

Ale poza tym to ciągle uśmiechnięta bo jakby było inaczej to pewnie bym się podłamała, że taki wrażliwiec mi rośnie icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
burek
Ale mamy dużo Emilek w tym wątku! icon_biggrin.gif
Moje Emilo ma dziś spartakiadę w przedszkolu i będzie czirliderką. Hehe, czy ktoś wie jak to się pisze? 37.gif
agak
Burek , wiadomo o co chodzi icon_smile.gif
Wstawisz zdjecia??

Szym ma jutro przedstawienie w przedszkolu z okazji Dnia Mamy. Wczoraj powiedział, że ma mi nie mówić, że mi zrobił laurkę icon_wink.gif
Potwora
Już po ospie. Maks miał szczęście. Wysprysków było naprawdę mało, na twarzy tylko kilka. Strupki już odpadają ( walka o niezdrapywanie trwa icon_wink.gif ). Tylko co tu robić z znudzonym czterolatkiem w domu icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_confused.gif
Five
CYTAT(burek)
Ale mamy  dużo  Emilek w tym wÄ…tku! icon_biggrin.gif  
no dużo icon_smile.gif a jak się zapytałam jak zapisywaliśmy Emilkę czy jest teraz dużo Emilek czy dużo zapisują to powiedzieli mi , że nie icon_lol.gif
burek
Emi jest jedyną Emilką w przedszkolu, więc to chyba po prostu zbieg okoliczności. icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw
my szykujemy się do spotkania adaptacyjnego w przedszkolu.Im więcej czytam na forum o przedszkolach tym mam wiekszego stracha. icon_lol.gif Mój syn żyje w nieświadomości icon_cool.gif
burek
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Mój syn żyje w nieświadomości icon_cool.gif

Moim zdaniem to błąd. Emi była przygotowywana od dawna do pójścia do przedszkola w ten sposób, że opowiadałam jej jak fajnie dzieci się bawią w przedszkolu, jakie fajne są tam koleżanki, zabawki, panie, jakie dobre jedzonko inne niż gotuje mama. Przedszkole przedstawiałam w samych superlatywach zaznaczając przy tym, że do przedszkola chodzić jest zaszczytem i tylko duże i grzeczne dzieci mogą tam chodzić. Efekt: Emi uwielbia przedszkole i nigdy nie było problemem zostanie w przedszkolu. Dodatkowo opowiadałam jej bajkę-mantrę, która zakodowała jej, że mama jej nigdy nie zostawi na długo i zawsze po nią wróci. Bajka tu.
Jeśli nagle dziecko oddasz do przedszkola, nie przygotowując go do tego, może być zdezorientowane i nieszczęśliwe. IMHO oczywiście. icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw

burek
źle mnie zrozumiałaś. Chodziło mi o to, że towarzyszące mi uczucia sa mu obce. Juz chodził do żłobka jakis czas, więc jakieś przygotowanie ma. icon_wink.gif Razem byliśmy u pani dyr na zapisie, potem odwiedzalismy przedszkole na placu zabaw, sprawdzaliśmy listę przyjęć. Teraz już połowa rodziny wie, że Artur idzie od września do przedszkola, panie w bibliotece, sąsiedzi icon_lol.gif Każdy kto tylko ma zacięcie wysłuchać mojego gaduły. Ja się ciesze, bo pradwopodobnie będzie go "uczyła" moja wychowanka z wolontariatu. Mnie tylko przeraża, co czytam na forum, o prezentach dla pani na urodziny, imieniny i inne liczne okazje. Nie wiem czy moje dziecko da np. radę z samodzielnym wycieraniem pupy.
burek
No to rzeczywiście nie dorozumiałyśmy się. icon_cool.gif
Mam wrażenie, że się za bardzo stresujesz. icon_wink.gif Też miałam ostrego stresa, ale okazało się, że niepotrzebnie. Mamy świetne przedszkole, super dyrekcję i redę rodziców , która chce coś robić, a prezenty olej. U nas np daje się kwiaty na dzień nauczyciela, dzień kobiet i ewentualnie na koniec roku jakiś drobiazg. Aaa kupiłyśmy też paniom prezenty, choć to za dużo powiedziane,żeby coś pod choinką leżało i dla nich jak była przedszkolna wigilia. Prezentem był świeczniczuś maleńki z tealightem. Koszt - jakieś dwa złote, a panie były wzruszone. Luz kobieto. icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw
burek łatwo ci mówić icon_cool.gif icon_lol.gif Jednak juz dawno ustaliliśmy z mężem, że nasze dzieci będą chodziły do przedszkola. UWażamy, że dzięki temu będę lepiej przygotowane do szkoły. Kontakt z rówieśnikami nie jest tu również bez znaczenia. Mam nadzieje, że za pare miesięcy jak Artur okrzepnie jako przedszkolak będe mogła również napisac takiego optymistycznego posta jak twój.
paulap
Jestem z Zuzią na takich wcześniejszych wczasach. Jesteśmy sobie nad morzem. Zuzia pierwszy raz jest nad morzem. I teraz pragne sie podzieli jak wrazenia mojej coreczki... Otóż nieważne jest morze, fale, muszelki...Najwazniejszy zdecydowanie jest plac zabaw. Jak nie ma w pobliżu plaży placu zabaw to jest nie najlepiej.
Kiedy pogoda była srednia poszliśmy do zoo. Przepiekne zoo w Gdańsku... Co najbardziej podobało sie w zoo? Oczywiście oprócz wypasionego placu zabaw? Takie osiołki co sie wrzuca monete i mozna sie na nich bujac icon_wink.gif
Dzisiaj w Sopocie był festyn juz z okazji dnia dziecka. Był nawet prawdziwy Piksel z Budzika. Ale Zuzi festyn nie interesował, gdyz całkiem niedaleko była zjeżdżalnia... taka zwykła. Chyba taniej byłoby zosta w Kielcach i kolo placu zabaw namiot rozbic. dziecko by miało niezłą radochę.
tak tylko sie podzieli wrazeniami znad morza chciałam...
Five
moja Emilka chodzi już długo do przedszkola, od kiedy poszłam tam do pracy icon_wink.gif na początku była przy mnie, potem poszła sama do grupy, ale zawsze może do mnie "wpaść" icon_biggrin.gif
alatanta

.....
mamuśka.chłidzw
CYTAT(alatanta)
ech... zazdroszcze Wam przedszkola- Karolina tak bardzo chce chodzić- niestety "nie kwalifikuje się " ze względu na moje "obijactwo" - znaczy sie fakt, ze nie pracuję


Ola sprawdź sobie jak jest u was. Mnie pani dyr uświadomiła, że od września tego roku zniesiono ten przepis. Liczyła się kolejność złozonych podań. w sobote koleżanka z placu zabaw powiedziała, że po tym jak we wrześniu nam odmówiono przyjęcia z braku miejsc i powiedziano mi otwarcie, że mamy nikłe szanse z powodu takiego jak u ciebie, powinnam napisać podanie o utworzeniu dodatkowego oddziału.
Lila_
CYTAT(burek)
Emi jest jedyną Emilką w przedszkolu, więc to chyba po prostu zbieg okoliczności. icon_smile.gif



U mnie dokładnie to samo - jedna Emilka na całe przedszkole icon_biggrin.gif
Five
a u nas nie jedna, moja i jeszcze jedna w starszakach w mojej grupie, a tu się tyle zebrało 08.gif
Five
6 dni i żadnego nowego postu icon_rolleyes.gif
mamuśka.chłidzw
my aktualnie przechodzimy z naszym 4 latkiem ciężkie chwile. Dość, że sam przestał nas słuchać to jeszcze podburza siostrę. Od krzyków, pisków uszy mi wysiadają. Do tego zaczął mówić przykre rzeczy M. Mam dośc własnego dziecka icon_evil.gif
burek
Mamy okres okołourodzinowy, więc i czas mniej. icon_twisted.gif
paulap
My w końcu poszłyśmy na bilans. Zuzia ma 111 cm i lekarka początkowo patrząc w swoje siatki centylowe stwierdziła, ze wzrost ten jest wzrostem niskim icon_eek.gif Długo nikt nie mógł w to uwierzyć, dopiero po jakimś czasie się zorientowaliśmy, ze pani patrzy na sześciolatki icon_wink.gif Co do reszty waży prawie 20 kg i ma płaskostopie...
Lekarka się pytała czy ze wzrokiem wg mnie wszystko w porządku, ale co do wzroku jej nie mam zastrzeżeń. Ale... coraz bardzie niepokoi mnie słuch mojego dziecka. Bez przerwy żąda powtórzenia. Nie wiem czy ja mówię niewyraźnie,czy ona jest taka rozkojarzona, że nic do niej na czas nie dociera, czy faktycznie ma coś z uszami...


PS. Mamuska... też mam ostatnio odrobinę dosyć własnego dziecka. Szczególnie ze jestem jeszcze (przez kilka godzin jescze) na urlopie i jakby mam nadmiar icon_wink.gif W każdym razie miałam nawet z tego powodu lekki dół ostatnio. Zaczęłam się za złąmatkęuważać, co to nie ma do własnego dziecka cierpliwości. No ale nie miałam i tyle...
Five
Ja przyznam, że Emilki też mam trochę dosyć icon_confused.gif Ale widzę, że nie jestem jedyna wink.gif Jakoś mnie "złości" biega i próbuje również tak jak u Ciebie Mamuśka nakręcać siostry. I u Wiktorii niestety jej się trochę udaje icon_sad.gif u Natalki w żadnym wypadku icon_smile.gif
mamuśka.chłidzw
Jeju to Zuza faktycznie duża icon_eek.gif Sie pani doktor pomyliło a co icon_lol.gif
My idziemy we wtorek do przedszkola na dzień otwarty. ciekawe czy będzie jakieś zebranie. O co pytać?

Ja mam wrażenie, że za mało jesteśmy przez ta pogode na powietrzu. On jest wtedy generalnie wybrykany i ja popatrze na zielone to mi złośc mija icon_rolleyes.gif Ja mam do przeżycia 3 ktorne urodziny: Idy 2, Artura 4, M 3 icon_cool.gif
Five
paulap a co do bilansu to nie byłyśmy, ale Emilka ma około jakoś 105 cm i waży 16,5 kg, a jest prawie najwyższa w swojej grupie icon_eek.gif
Five
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Jeju to Zuza faktycznie duża icon_eek.gif  Sie pani doktor  pomyliÅ‚o a co icon_lol.gif  
My idziemy we wtorek do przedszkola na dzień otwarty. ciekawe czy będzie jakieś zebranie. O co pytać?

Ja mam wrażenie, że za mało jesteśmy przez ta pogode na powietrzu. On jest wtedy generalnie wybrykany i ja popatrze na zielone to mi złośc mija icon_rolleyes.gif Ja mam do przeżycia 3 ktorne urodziny: Idy 2, Artura 4, M 3 icon_cool.gif

mnie ludzie się pytają ile będzie dzieci w grupie itd. pokazują dziciom sale, zabawki, wszystkie pomieszczenia itp.
U nas każdy w innym miesiącu urodziny icon_rolleyes.gif
Andrzej styczeń, ja grudzień, Natalka listopad, Emilka maj a Wiktoria październik, chociaż Natalce i Wiktorii robię razem, bo to tylko 18 dni różnicy icon_rolleyes.gif
mamuśka.chłidzw
Piatka u mnie tez nie duża róznica, bo Ida 14 czerwiec, a Artur 7 lipiec. Moge jeszcze dopchać męża 20 czerwiec icon_cool.gif icon_lol.gif Rzutem na taśme.

Ja wiem, że u mnie będą 2 grupy z tego rocznika, bo jest dużo chętnych. Szczerze mnie się nie musi podobać, byle Artur był usatysfakcjonowany. Czy tak duże dzieci jeszcze śpią-leżakują? To mógł by być problem. icon_confused.gif
Five
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
Piatka u mnie tez nie duża róznica, bo Ida 14 czerwiec, a Artur 7 lipiec. Moge jeszcze dopchać męża 20 czerwiec icon_cool.gif  :lol: Rzutem na taÅ›me.

Ja wiem, że u mnie będą 2 grupy z tego rocznika, bo jest dużo chętnych. Szczerze mnie się nie musi podobać, byle Artur był usatysfakcjonowany. Czy tak duże dzieci jeszcze śpią-leżakują? To mógł by być problem. icon_confused.gif


zależy w jakim przedszkolu, u nas nie
paulap
CYTAT(Piatka)
paulap a co do bilansu to nie byłyśmy, ale Emilka ma około jakoś 105 cm i waży 16,5 kg, a jest prawie najwyższa w swojej grupie icon_eek.gif


Zuzia faktycznie spora jest... I pomysleć, ze to dziecko z anemią...
Five
CYTAT(paulap)
CYTAT(Piatka)
paulap a co do bilansu to nie byłyśmy, ale Emilka ma około jakoś 105 cm i waży 16,5 kg, a jest prawie najwyższa w swojej grupie icon_eek.gif


Zuzia faktycznie spora jest... I pomysleć, ze to dziecko z anemią...


no naprawdę dużo jest icon_eek.gif
Zuzia z którego jest??
paulap
CYTAT(Piatka)
no naprawdÄ™ dużo jest icon_eek.gif  
Zuzia z którego jest??


z 05 marca
Five
no to moja Emilka 2 miesiące młodsza icon_wink.gif
Lila_
Zupełnie zapomniałam o bilansie icon_rolleyes.gif icon_wink.gif


JakoÅ› nie mierzÄ™ swoich dzieci i oceniam ich wzrost "na oko" icon_lol.gif lub po ubraniach icon_lol.gif
addera
CYTAT(Lila_)
ZupeÅ‚nie zapomniaÅ‚am o bilansie icon_rolleyes.gif  :wink:  


JakoÅ›  nie mierzÄ™ swoich dzieci i oceniam ich wzrost "na oko" icon_lol.gif lub po ubraniach  :lol:


Ups icon_redface.gif
ja też zapomniałam o bilansie icon_confused.gif

Obiecuję, że jak nasza pani doktor wyzdrowieje to sie umówię icon_biggrin.gif
alatanta

........
Five
a u mnie wszystkie dzieci chore icon_cry.gif ja dzisiaj jakbyłam i zmieżyłam wszystkie to Emilka ma 106 cm i waży dalej 16,5 kg.
mamuśka.chłidzw
my idziemy na bilans w lipcu. Bylismy w przedszkolu na dniu otwartym. MAm wrażenie, że mam więcej zabawek w domu icon_eek.gif icon_cool.gif Dziś w piaskownicy dwiedziałam się, że na sąsiednim osiedlu została utworzona grupa 5 godz. Cichaczem, bo oficjalnie sa tylko 3 w Kielcach. icon_rolleyes.gif
Five
Jeju mam dosyć, idę spać jestem taka zmęczona icon_cry.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.