To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nasze już i prawie czterolatki :-)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Monika ww
Proponuje wspólny wątek rocznika 2002, jako że dzieci już spore to nie ma sensu dzielić na miesiące.
Myślę, że w ten sposób łatwiej będzie nam sobie podyskutować, bo w niektórych miesiącach jest tylko kilka postów na miesiąc, albo nikt nie odzywa się wogóle...

To ja zacznÄ™:
Maja - urodzona w lipcu 2002, do przedszkola chodzi od kwietnia tamtego roku icon_biggrin.gif uwielbia przedszkole, ma dużo koleżanek i ponoć jest aniołem icon_lol.gif ( tak mówią panie ) bo w domu to już różki jej rosną icon_twisted.gif
Maja nie może się już doczekać wiosny, bo stęskniła się za rowerem i hulajnogą icon_biggrin.gif
Potwora
Maks urodzony w lutym 2002 ( za tydzień urodziny). Do przedszkola chodzi od września, bardzo je lubi, jest śmiały, otwarty, pyskaty i ma tzw. fantazję icon_confused.gif Ostatnio próbuje rządzić icon_rolleyes.gif czy to jest bunt czterolatka??? Chce rządzić nami i dziećmi w przedszkolu, próbował nawet z panią dyr icon_rolleyes.gif Czy każda nasza rozmowa musi się kończyć słowną przepychanką, wrrr.
Maks marzy o wakacjach, o ciepłej krainie szczęśliwości gdzie można godzinami taplać się w wodzie i babrać w piasku.
mamuśka.chłidzw
Artur- urodzony w lipcu 2002. Nie chodzi do przedszkola. Miał krótką przygodę ze żłobkiem. Jest rezolutnyi wygadany.Nauczył się w ta zimę jeździć na łyżwach i nartach. My również nie możemy doczekać się wiosny, bo wtedy więcej czasu można spędzać na dworze, a tym samym spożytkować ten wulkan energii. icon_lol.gif
Doruśka
Kalinka sierpień:)
pyskol jakich mało, chodzi na balet i tańce ,co wielbi szczerze,chce tańczyć na paznokciach w jeziorze łabędzim:) do przedszkola nie chodzi bo miejsc nie ma.
Kalinka ma wyjatkowo nerwową matkę icon_wink.gif która by ja chetnie oddała do przedszkola . dlatego jeździ na te wszystkie zajecia 4 x w tygodniu.
addera
Michał - 4 urodziny obchodzimy 24 marca.
Chodzi do przedszkola od września. Chodził też rok do żłobka.
W przedszkolu jest "ekstra" a jego wychowawczyni to jego zdaniem: "Pani Ula, moja przyjaciółka" icon_lol.gif
Zbuntowany i rządzący - mały szantażysta.
Ulubione ostatnio i nadużywane niestety słowo to - głupi icon_confused.gif
A w ogóle to jest kochany i czesto mówi jak bardzo nas wszystkich kocha icon_biggrin.gif
Bezapelacyjny idol z bajki to Noddy.

Aha, na 4 urodziny dostanie rower icon_biggrin.gif
mamuśka.chłidzw
Artur właśnie zobaczył addery Michała w innym watku z Nodim i oznajmił mi, że Michał musi go poznać. Właśnie ubiera buty. icon_lol.gif

ps. Daleko mieszkacie? icon_cool.gif
Doruśka
Addera! głupi , to ulubione słowo Kaliny,ja juz sie załamałam ,z emoje dziecko takie niewychowane. i jeszcze: śmierdzisz icon_rolleyes.gif jako najwieksza obelga icon_eek.gif
Doruśka
Kalina też,ale obawiam sie ,ze to o Nodiego chodzi icon_cool.gif
addera
CYTAT(mamuśka.chłidzw)
ps. Daleko mieszkacie? icon_cool.gif


Daleko icon_lol.gif Nad morzem icon_wink.gif
mamuśka.chłidzw
Mnie wyprowadzają z równowagi różne miny. icon_evil.gif

addera szkoda, że nie bliżej. Dziś strasznie doskwiera mu samotność i truje o przedszkolu. Niestety nie ma miejsca, do tego ja jestem na wychowawczym, więc perpektywy mierne.

Dorusia też rozmyślam nad dodatkowymi zajęciami. Artur łapie się na rytmike, ale nie posiada szczególnych zdolności w tym kierunku. Lepiej radzi sobie z muzyka i tańcem jego młodsza siostra.
Potwora
Ulubiony zwrot Maksia to "A właśnie, że nie!" icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
Doruśka
Ola,KAliny też,tylko dodaje : ty głupku
agak
Szym-październik icon_smile.gif Przedszkolak z alergią na jedną z przedszkolanek icon_wink.gif

Ostatnio non stop zaskakuje nas słowami typu: oryginalna kolekcja, przeważnie i itp. icon_cool.gif Taki malutki mi się wydaje ten czas tak szybko leci.

A ukochane słowo: musi być! icon_twisted.gif

Uzależniony od jajek niespodzianek...
addera
CYTAT(Dorusia)
Ola,KAliny też,tylko dodaje : ty głupku


Jak słyszę : "ty głupku" z ust Michała to wrrrrr icon_twisted.gif
Doruśka
Addera,ja tez nei jestem szczęsliwa, i tłumacze,ale nie zabije przeciez icon_twisted.gif icon_cool.gif
addera
CYTAT(Dorusia)
Addera,ja tez nei jestem szczÄ™sliwa, i tÅ‚umacze,ale nie zabije przeciez  :twisted:  8)


Dorusia, no wiem .
Ja już nie wiem czy tłumaczyć, bo czasem to jak grochem o ścianę icon_evil.gif
Ostatnio w ogóle ignoruję i chyba mniej tych "głupków" słychać icon_wink.gif
Doruśka
to moje dziecko potrafi wychodząc z Tańców powiedzieć do portiera" czesć głupku" ja sie boje jak ktoś do niej zagaduje i uciekam przed ludźmi. icon_redface.gif
alatanta
.......
Agnieszka.zg
Maciej z 18 stycznia a więc już po torciku urodzinowym...... icon_wink.gif uwielbia żużel i wszystko co z tym związane , poza tym ostatnio całymi dniami rysuje ale tylko mazakami, teksty swoje ma ale tu miejsca za mało żeby je opiać ale miny..........to potrafi.....a najbardziej rozczula mnie jak coś chce a ja nie pozwalam to wtedy mówi:
- A jak ciÄ™ poproszÄ™ ??????? icon_confused.gif
aga_mama
Julia z 24 marca. Indywidualistka, ma swoje zdanie na każdy temat i odpowiedź na wszystko co mówię. Każda moja prośba zderza się z jej "ale" icon_evil.gif Nawijająca 12 godzin na dobę czyli tyle ile jest na nogach. Dość hałaśliwa. Bardzo wrażliwa, o delikatnej konstrukcji, łatwo ją dotknąć. Często powtarza że nas kocha, to samo mówi Weronice i czterem swoim lalkom. Ostatnio godzinami układa różne konstrukcje z klocków i zadaje milion pytań na temat budowy ciała ludzkiego, szczególnie kości icon_smile.gif
Ma tysiąc pomysłów na minutę, jest bardzo kreatywna, chętnie rysuje, koloruje, wycina i wykleja. Jej idolką ostatnio jest Martynka, Do niedawna był Franklin ale odszedł w zapomnienie.
Od września chodzi do przedszkola, bardzo je lubi i dość szybko się w nim odnalazła.
Częste słowa ostatnio to też "głupi/a jesteś" i "śmierdzisz" icon_rolleyes.gif
No i już kilka razy usłyszeliśmy że nas nie kocha, a raz że chciałaby żebyśmy się od niej wyprowadzili i żeby na nasze miejsce wprowadzili się inni, dobrzy rodzice, tacy którzy na nią nie krzyczą icon_rolleyes.gif
Potwora
Widzicie!! Większość dzieci mówi "jesteś głupi" i "śmierdzisz"!!!

Maks miał krótką fascynację ludzkim mózgiem icon_rolleyes.gif jest przekonany, że mamy dwa rodzaje krwi: niebieską i czerwoną ( jak na rysunku w książce icon_rolleyes.gif )oczywiście ciekawe są również trawienie i czynności wydalnicze icon_lol.gif
agak
Szym ostatnio pyta każdego: z czyjego brzuszka wyszedłeś? icon_lol.gif

I non stop śpiewa np. a ja płynę i płynę... icon_lol.gif
aga_mama
Julkę najbardziej interesują kości, zęby, zdjęcia rentgenowskie i szkielety icon_biggrin.gif
mamuśka.chłidzw
u nas właśnie padło pytanie skąd się biorą dzieci icon_wink.gif Pytanie było skierowane do małża i spowodowało konsternacje. Chyba musze go uświadomić albo co icon_cool.gif
agak
Mogę przyprowadzić Szyma icon_smile.gif on umie świetnie wytłumaczyć, ostatnio dziadka swojego uświadamiał, jak ten mu coś o kapustach zaczął bredzić icon_wink.gif
OlivkaMamaNorbercika
To i my zameldujemy siÄ™ w tym wÄ…tku icon_smile.gif
Mój Norbuś lubi psocić, ale jednocześnie jest bardzo wrażliwym i uczuciowym dzieckiem icon_smile.gif Każdego dnia conajmniej kilka razy powtarza mi jak bardzo mnie kocha icon_smile.gif
Jak większość jego rówieśników - rozpiera go energia i ciekawość świata.
Niedawno urodziła mu się siostrzyczka. Norbi mimo iż ją bardzo kocha, jest o nią zazdrosny. Staram się jak mogę poświęcać mu jak najwięcej czasu.

Wczoraj Norbert miał zabieg usuwania torbieli z pępka i małego znamienia z nóżki. Tą torbiel miał od niemowlęcia, a znamię zrobiło mu się niedawno.
Ta torbiel przypominała wyglądem taki siny balonik i jej przbicie groziło krwotokiem icon_exclaim.gif Znamie chirurg i dermatolog też kazali usunąć, ponieważ nigdy nie wiadomo czy się nie zezłośliwi.
Norbi miał ten zabieg robiony pod narkozą. Był bardzo dzielny.

Pozdrawiamy icon_exclaim.gif icon_biggrin.gif
iff
Olivko brawa dla dzielnego Norbiego icon_smile.gif wrocil juz do domku ?

ja przedstawiam niesfornego Maciejka - ur 8 lutego, a wiec juz po urodzinkach, jezdzi na nartach, nurkuje w basenie, plywa bez rekawkow, a w tamtym roku nauczyl sie jezdzic na dwoch kolkach na rowerze i szalal na nim, ze mialam strach w oczach jak to widzialam icon_smile.gif

slowka glupku, smierdzisz nie sa nam obce, ale dochodzi do tego fascynacja cialem i wyzwiska w stylu a ty masz posikane/obrzygane/pokupkane spodnie, razaz cie kopne ty slimaku i wiele innych, na ktore staram sie nie reagowac, ale z marnym skutkiem
tworzy moze nie neologizmy, ale uzywa slow wyszukanych, w stylu ktos dobrawy=dobry, ciemnawosc, kolorowosc , nie umiem sobie przypomniec
poniewaz jestem w ciazy chlopcy juz na 100% maja obcykana i anatomie czlowieka i wszystko zwiazane z poczeciem i urodzeniem, czasami Maciek mnie namawia abym pokazala dziurke, prze ktora dzidzius przyjdzie na swiat, ale nie mam odwagi icon_razz.gif a czasami mu sie myli i sie pyta czemu chlopcy rodza siusiakami icon_biggrin.gif

ogolnie mimo, ze jest bardziej urwisowaty niz starszy syn i ma nature przywodcza, dyktatorska, to jednak wiele w nim cieplych uczuc, mnostwo miejsca na przytulaski i cieple slowka: mamuniu kocham cie najbardziej na siwecie

na biezaco bede dopisywala mojego lobuzka icon_smile.gif

aha jak cos nie jest po jego mysli, to zaczyna wrzeszczec i krzyczec ze sie obraza na mnie, ze jesli nie zrobie tego tak jak chce, to nie bedzie mnie sluchal itd, no normalnie szantazysta mi rosnie, czasem jest ciezko
Dorka
To i my dołączamy. Przedstawiam Krzysia icon_biggrin.gif , sierpniaczek 2002, czyli my dopiero na półmetku 4 roku. Od września jest przedszkolakiem i bardzo dobrze się tam czuje i od września również, starszym bratem, bardzo czułym, pomocnym. Bardzo lubi swojego małego braciszka, czasami szkoda tylko, że nie mozna się z nim jeszcze bawić tak jakby był trochę starszy icon_wink.gif . Ze starszym bratem bawi się też fajnie, ale i małe bitwy są na porządku dziennym icon_confused.gif .

Krzyś jest wielkim wielbicielem mleka (tylko ZIMNEGO, z lodówki) i sera żółtego (w kostkach, obgryzanego jak jabłko icon_rolleyes.gif ), jest bardzo samodzielny, rezolutny i pogodny. Ku mojemu zmartwieniu dość mały, dopiero teraz wyglada jak normalny 3-latek. Ubranka teraz nosi 92-98, waży ok.13,500g.

iff
Dorka spokojnie wyrosnie icon_smile.gif

ja nie umialam na poczatku zaakceptowac wlasnie inny rozwoj niz u starszego brata, starszy jako 4 latek mial 116 cm wzrostu, a Maciek ma moze 103 cm i wazy okolo 15 kg, teraz mierzac go na framudze ze zdiwieniem zauwazylam, ze jest nizszy o 1 cm od ostatniego pomiaru... labo sie skurczyl, albo ja cos zle zaznaczam

u mnie zostanie starszym bratem bedzie chyba bardzo burzliwie wygladalo, mam duzo obaw ...

a mleko lubi, dopiero niedawno nauczylam go pic mleko TYlko rano z butli, tak pijal jeszcze ze 4 razy dziennie icon_rolleyes.gif niby to niekapek, ale i tak butla, pocieszam sie tym, ze starszy skonczyl butlowanie jak mial 4,5 roku wiec chyba juz niedlugo i Maciek sobie odpusci
Monika ww
Dorka, to Krzyś ma podobne upodobania jak moja Maja... ona też uwielbia zimne mleko z lodówki i żółty ser icon_biggrin.gif
Potwora
A ja bym chciała żeby Maks zjadł żółtego sera icon_rolleyes.gif Ten chłop je tylko mleko ( koniecznie z proszku, innego nie uznaje icon_confused.gif ), tosty, chleb, chleb, chleb, jabłka, banany i danonki. Koniec jego diety icon_rolleyes.gif No, jeszcze brzegi z pizzy poobgryza. Nigdy nie spróbował ani pomidora, ani ogórka, ani sera... icon_confused.gif
addera
U nas na fali dżem truskawkowy, almette (śmietankowa tylko) i żółty ser, może jeszcze być szyneczka (bez skórki icon_confused.gif ) ale sama , bez pieczywa.
Mleko z lodówki + płatki - baaaardzo Michał lubi.
Żadnych jogurtów, żadnych danonków. Od czasu do czasu zje monte i ewentualnie wypije actimel.
Daniem obiadowym podstawowym sÄ… : ziemniaczki obierane icon_lol.gif
Baaardzo lubi pÄ…czki icon_wink.gif
addera
aha, cos jeszcze:
wzrost - 105 cm
waga - 17,5-18 kg
rozmiar buta - 28.
alatanta
........
burek
Emi nie je tylko młóci. Wszystko jak leci z wyjątkiem ryb, choć ostatnio u babci smazoną pange i owszem jadła. Dzisiejsze śniadanko: pół kajzerki, plaster szynki, liść sałaty, trzy łyżki (solidne) serka wiejskiego, pięć sznurków serowych, pół ogórka, pół kubka herbaty malinowej.
SkÄ…d siÄ™ biorÄ… dzieci nie pyta. Jak zapyta to jej powiem. icon_biggrin.gif
W przedszkolu jest we frakcji rządzących, ale z sercem bo maluchom co teraz zaczynały tłumaczyła: "mamusia na pewno po ciebie wróci bo mamy kochają swoje dzieci, każdy musi czasem popracować; dzieci pracują w przedszkolu, a dorośli w pracy." Słuchałam tego zza drzwi i duma rozpierała moje serce, że mam takie mądre dziecko. icon_biggrin.gif
alatanta
.......
OlivkaMamaNorbercika
CYTAT(iff)
Olivko brawa dla dzielnego Norbiego icon_smile.gif wrocil juz do domku ?

Wypuścili nas jakieś 2 godziny po wybudzeniu z narkozy. Lekarz stwierdził. że Norbert był krótko w narkozie ( zabieg trwał jakieś 20 minut) i możemy już wracać.

Jeśli chodzi o butlę to Norbi dalej pije z niej Bebiko. Jak żartobliwie pytam (karmiąc córkę) czy chce piersi, odpowiada mi, że nie, bo to dla niego SYF icon_eek.gif icon_lol.gif icon_cool.gif

Mój Norbi też apetytem nie grzeszy icon_rolleyes.gif Jest szczuplutki, ale nie jest tak źle, bo waży 17 kg. Ile ma wzrostu nie wiem. Zmierzę go będąc w marcu u lekarza.

Co do rozmnażania to dzięki drugiej ciąży jest to dla niego naturalne. Mój brzuch posłużył nam jako namacalny dowód na to, że dzieci najpierw rosną w brzuszku wink.gif Jak się stamtąd wydostają jeszcze się nie dopytywał icon_cool.gif Raz tylko coś przebąknął, że chyba wychodzą przez pępek icon_eek.gif icon_lol.gif

Norbert do przedszkola nie chodzi, bo nie ma na razie takiej potrzeby.
burek
Olivko, Emi chodzi do przedszkola od roku i też teoretycznie nie było takiej potrzeby. Pracuję od 13, a odbierałam Emi o 12.30. Teoretycznie, bo praktycznie dopiero widzę jak Emi skorzystała na przedszkolu. Ja skorzystałam tez i zauważyłam to od razu, jak tylko zaczęła chodzić. icon_biggrin.gif
Potwora
Mam już czterolatka pełną gębą icon_wink.gif Dokładnie od 20.45 icon_wink.gif
Monika ww
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Maksia icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
Potwora
CYTAT(monikaww)
Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla Maksia icon_exclaim.gif  :!:  :!:


Dziękuję z imieniu tej Degrengolady icon_wink.gif

4 lata temu o tej porze mnie szyli, oj to było straszne icon_rolleyes.gif
CrazyMary
Marta też prawie czterolatek, z kwietnia. Chodzi do przedszkola od września. W zeszłym roku poszła jako 2,5 latek, ale ciągle była chora i przy 5 tym antybiotyku zabraliśmy ją. Teraz jest o niebo lepiej, ale bez chorób się nie obyło. Niedawno przechodziła ospę, więc mamy z głowy.

Jest duża, nie wiem czy nie najwyższa w grupie, ale ma po kim wink.gif

Temat rodzenia mamy przerobiony, uwielbia oglądac swoje zdjecia z porodu. Ostatnio musiałam dość dokładnie wyjaśniać kwestię którędy ona wyszła icon_lol.gif

W ogóle ma sto pytań na minutę, będę musiała się dokształcić, bo nie bardzo wiem, co jedzą jeże (właśnie sie pyta). Chyba jabłka, co? wink.gif

W kwestii jedzenia dość wybredna. Danonki baaardzo chętnie, ale nasza pediatra zabrania w sezonie chorobowym (zresztą danonków w ogóle zabrania). Ale za to niedawno wsunęła tartę ze szpinakiem i czosnkiem - co mnie mocno zdziwiło.

Domaga sie rodzeństwa icon_lol.gif
paulap
Tak sie jeszcze ja dolacze icon_smile.gif Zuzia za tydzien zostanie czterolatkiem. Dokladnie 05.03. Do przedszkola chodzi drugi rok i gdyby nie choroby to byloby super... Niestety z powodu infekcji czesto siedzi w domu. Ma tez narzeczonego (z naszego forum z reszta). A wiecej napisze jutro, bo dzisiaj spiaca juz jestem bardzo.
addera
Idziemy jutro na testy do alergologa. Staram się Michałowi wytłumaczyć jak to będzie wyglądało, ale jak tylko wymienię słowo : igła, to juz koniec tłumaczenia icon_rolleyes.gif Nie wiem jak to przetrzymamy, ale nie mamy wyjścia.
Michał juz drugi rok z kolei ma katar od listopada do marca włącznie. Własciwie katar i świszczący kaszel icon_confused.gif
Lekarz podejrzwa roztocza i plesnie, ale musimy to zbadać, niestety.
Na razie odstawiliśmy Claritine, mamy tylko wziewy dwa razy dziennie.

Trzymajcie kciuki, żeby udało nam sie zrobić te testy z jak najmniejszym bólem psychicznym icon_wink.gif bo fizycznie to przecież do wytrzymania icon_wink.gif
Lila_
Dołączę kolejną prawie 4 - latkę icon_biggrin.gif

Emilka z 9 lipca - przedszkolak od września, szybko się zaaklimatyzowała , nie jest przywódcza za bardzo ale panie z innych grup się pytają czy"ona zawsze taka uśmiechnięta?" - miło mi to słyszeć icon_biggrin.gif
Towarzystwo w przedszkolu - to najpierw 4 kolegów a dopiero później koleżanki icon_rolleyes.gif wpływ starszego brata. icon_lol.gif

"Głupi" nauczyła się od brata icon_rolleyes.gif jest wrażliwa i musimy jednak bardziej delikatnie wobec niej się zachowywać gdy coś nabroi - a zdarza się dosyć często icon_wink.gif

Wydaje mi się wysoka - rozmiar juz 110 i dosyć szybko brata goni, w każdym razie Karol w tym wieku był o 1-2 rozmiary mniejszy icon_wink.gif
W przeciwieństwie do brata je prawie wszystko - najbardziej uwielbia jajka w majonezie i majonez pod każdą postacią a jak jest z czosnkiem to jest najlepiej icon_lol.gif

Jedyny problem jaki mam z małą to Jej krzyk icon_rolleyes.gif jak coś chce to krzyczy a raczej się drze a później niestety ciągle ma nadwyrężone struny głosowe , choruje Jej krtań i jak mówi to tak jakby ciągle miała chrypkę icon_sad.gif
Z tego swego darcia to sobie zaprzepaszcza karierę piosenkarki icon_wink.gif ( a uwielbia spiewać icon_biggrin.gif )
Monika ww
CYTAT(addera)
Idziemy jutro na testy do alergologa.


Jak byłam z Mają w styczniu u alergologa, to powiedziała, że jeszcze jest za mała, że trzeba jej zrobić jakiś panel wziewny ( oczywiście płatny ) i że testy skórne to dopiero można będzie zrobić za rok, półtora... a słyszałam, że w niektórych przychodniach już trzylatkom robią....
addera
monikaww, Michał będzie miał testy skórne.
Monika ww
CYTAT(addera)
monikaww, Michał będzie miał testy skórne.


No właśnie te miałam na myśli icon_biggrin.gif nie wiem dlaczego napisałam z krwi icon_rolleyes.gif icon_lol.gif zakręcona dzisiaj jestem icon_lol.gif

To w takim razie też muszę się uprzeć, żeby Mai zrobili...
addera
monika, jak chcesz to w czwartek dokładnie napiszę jak to wszystko wyglądało, ile czasu trwało i jak Michała reakcja na to wszystko.
Monika ww
Będę bardzo wdzięczna icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.