To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

LUTY 2007 -- Już wszystkie Lutusie na świecie!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225
Kanika
Wam już od picia się w oczach dwoi icon_smile.gif 560 stronka icon_smile.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif pijak.gif pijak.gif pijak.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif
Ale to nie jest ten spirytus z monopolu co pijemy ?? icon_razz.gif icon_razz.gif
tysia2202
ja wam serio polecam te gaziki to wygodniejsze niz kombinowac z mieszaniem.
samonia6
Ja chyba słyszałam że można w aptece kupić taki gotowy i nie wydaje mi się żeby był w dużych butelachach,a co do wacików nasączanych to znów kiedyś coś czytałam że nimi się nie przemyje tak dokładnie;a najlepiej odrobinke wlać spirytusku do pępuszka żeby w zakamarki wszedł wtedy szybciej się goi i odpada.Tak czytałam a jak jest nie wiem nie mam doświadczenia icon_sad.gif
Kanika
Tylko pytanie co jest bardziej opłacalne....???
Bo nawet nie wiem że są takie gaziki, ile to kosztuje??
eiwanka
PEwnie, że może być po kubusiu icon_smile.gif Też muszę mężowego do sklepu wysłać, resztę z herbatką się wypiję, no, pewnie nie ja...
Pieluchy mam pampers, jakoś najbardziej mi się sprawdziły, spoko są też z lidla cien, ale to na później i bella happy. Huggis jakoś mi nie spasowały.
TEtrowych kilka, flanelowych też.
Oliwki jeszcze nie mam, ale mam balsamik gerbera, fajny, na Tosi testowany icon_smile.gif A dziś mężowy kupił zwykłe mydełko w kostce bambino, i to będzie na początek.
Kanika
Aja pytałam w aptece o spirytus to mnei do monopolu właśnie odesłała icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
że najlpiej rozcieńczyć 2 do 1, i tym przemywać icon_smile.gif Gazikiem albo wacikiem icon_smile.gif
Nika27
No nie wiem co do tych gazików to niby też kupiłam kilka ale czytałam opinię położnych że raczej do pilęgnacji pępka się nie nadają ... icon_confused.gif że aplikacja spirytusu na patyczku jest znacznie lepsza i wygodniejsza niż gazik icon_arrow.gif bo sama wiem że ten strupek pępkowy trzeba odchylać i tam jedynie patyczkiem można się dobrze dostać i obsuszać pępuszek pod strupkiem.
eiwanka
Mi gaziki nie pasowały, nie umiałam nimi dokładnie przetrzeć. Spirytusau w aptece się nie kupi, tylko w monopolowym i rozcieńczyć icon_biggrin.gif pijak.gif
eiwanka
I dokładnie tak jak Nika pisze robiłam, patyczkiem, takim do uszu.
Nika27
co do spirytusu to ma być spożywczy a nie salicylowy z apteki icon_exclaim.gif
tysia2202
Gaziki nazywaja sie LEKO i kosztuja ok 5 zl.
samonia6
No to pozostaje monopolowy icon_wink.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif ,ciężarna w monopolowym może byc ciekawie
Nika27
i dziewczęta nie podpijajcie spirytusiku on ma być do pępuszka - bo potem widzicie 600 stronę a nie 560 04.gif 03.gif 06.gif 08.gif
AniaEL
Zostawić Was na chwilę 21.gif a potem czyta się i czyta icon_biggrin.gif

Jeszcze tu jakieś balety i pijaństwo odchodziły 04.gif 04.gif 04.gif
Kanika
Ale tymi grubymi??
Właśnie czy do uszek kupujecie te grube patyczki???
Bo ja sie zastanawiam, i nei wiem co z tym fantem zrobić...jak uszka czyścić...
mam stado słoni nad głową...albo indian...trudno określić takei diwne dzwięki... :)mam nadzieję ze sufitu na głowie nie będe mieć icon_smile.gif
Nika27
CYTAT(tysia2202)
Gaziki nazywaja sie LEKO i kosztuja ok 5 zl.


ja kupowałam w aptece na sztuki po 30 groszy za szt.
samonia6
CYTAT
dziewczęta nie podpijajcie spirytusiku on ma być do pępuszka - bo potem widzicie 600 stronę a nie 560 smile smile Happy smile

to tysia2202 a ja na to jak na lato 03.gif 04.gif 06.gif 08.gif
eiwanka
Ja zwykłych pałeczek do uszu używałam, przecież i tak się głęboko nie czyści więc nie ma ryzyka, że coś się uszkodzi.
Nika27
CYTAT(samonia6)
CYTAT
dziewczęta nie podpijajcie spirytusiku on ma być do pępuszka - bo potem widzicie 600 stronę a nie 560 smile smile Happy smile

to tysia2202 a ja na to jak na lato 03.gif 04.gif 06.gif 08.gif


dobra dobra nie zwalaj teraz na tysię - sama za kielich od razu złapałaś 08.gif 04.gif
samonia6
AniaEL właśnie myślałam kiedy się pojawisz wink.gif
ja zmykam papa
Kanika
mam nadzieję a jak nie to stara sprawdzona metoda wata i zapałka icon_smile.gif więcej się nawinie icon_smile.gif
wate i lignine też kupiłąm w razioe czego....
Kobity zabierzcie mnei stąd....bo zaczynam się obawiać o włąsne życie....chyba im w prezencie jakiś dywan kupię...moze coś wygłuszy icon_smile.gif
AniaEL
Mnie brakuje tylko tego spirytusu 03.gif

kupiłam gaziki, ale też mi się wydaje, że lepsze będzie przemywanie takim zwykłym.
Mam 20 pieluch tetrowych, to znaczy ja kupiłam 10, ale moja mama stwierdziła, że mało i jeszcze 10 dokupiła. Przydadzą się do wycierania kurzu icon_lol.gif Do tego jeszcze 5 flanelowych. Z jednorazowych kupiliśmy Pampersy 2-5 kg, to na początek. Tu na forum dziewczyny zachwalały fioletowe z Tesco. Potem się zobaczy.

Z Bambino mam mydło, krem i oliwkę - zobaczymy jak się sprawdzi. Trzeba będzie, to pogonię kogoś do sklepu.
tysia2202
no mnie sie machlo icon_redface.gif
To dlatego ze pije piwko z soczkiem bo mialam straszna ochote icon_lol.gif
Kanika
Tysia ty uwaząj z tym piwkiem żeby ci nie kazali w szpitalu dmuchać w balonik icon_smile.gif
AniaEL
I od razu prawa rodzicielskie odbiorÄ… 04.gif 04.gif
tysia2202
no ale bylyby jaja icon_smile.gif
Kanika
Oj byłyby byłyby.....
Nie dość że matula podchmielona, to jeszcze dziecko icon_smile.gif
Kanika
No i sobie wszystki poszły icon_sad.gif Koniec imprezy icon_sad.gif
tysia2202
zyjecie?? co tak przycichlo?? No chyba za duzo wypilyscie icon_smile.gif
Kanika
Ucichło ucichło...odejść na moment to albo sie rozpiszą icon_smile.gif albo jest cisza...icon_smile.gif
Ale mnie z lewej strony pod żebrem pokłuwa... icon_sad.gif leciałąm szybko do sklepu i chyba mi sie nóżka wbija...
MADZIA_MAMA
hehehe no ladnie to my juz nie winko...nie piwko...nie czysta....tylko spirytus pijemy no nie zle

ja mam oliwke z nivea balsamowa, bo nie jest taka lejaca...mydlo z babmino i tyle a kupie jeszcze z nivea taki zel do mycia, bo nawilza wode w ktorej sie maly kapie i mozna na myc malca razem z glowka...
a o johson's slyszalam ze uczulaja...ale nie wiem, same pozytywy slyszalam o nivea...a co do pieluch to tez mam pampersy new born od 2-5kg a tak apropo te 44szt to na ile starcza? bo musze sie zabezpieczyc jakby cos...
Monia i Wika
Ale fajnie mieć koło siebie takich dwóch 14-sto letnich przystojniaków.
Z psem wyszli, śmieci wywalili icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Oglądam z nimi filmiki z takimi gościami co skaczą po budynkach. Mają jakąś fazę i tez skaczą jak czubki hihihi.
n spacerze z psem wyczaili pare miejscówek. Jutro ida skakać. Będę ich kamerzystą hahaha icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Mam tylko nadzieję, że się nie połamią. icon_eek.gif
AniaEL
JakoÅ› dzisiaj nie mam weny icon_rolleyes.gif
bardziej nastawiłam się na czytanie niż pisanie icon_cool.gif
Kanika
Monia i ty jeszcze chcesz na to patrzeć??? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Madzia ja stawiam że moze na 3-4 dni??? Bo jak licząc średnio z 10 razy przewijać.... przynajmniej po rozmowach z mamą i jak czytałam ile razy dziecko kupka i robi siusiu...ale najlepiej niech nam powiedzą już mamcie bardziej doświadczone...
OCś mi się zdaje ze moj pomysł trochę tetry trochę papmersów moze nie wypalic...codzień pranko... icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif
AniaEL
Pranie jak pranie icon_cool.gif ale prasowanie icon_evil.gif icon_evil.gif
Kanika
To druga strona medalu....jak ja przez nie wiem ile czasu prasowałam te 40 pieluch na raty....zobaczymy jak to bedzie wyglądać...
AniaEL
Jest mi niedobrze po tych frytkach 41.gif tak to jest jak ktoÅ› nie zna umiaru icon_mad.gif
Kanika
Znowu jedzenie....czemu ostatnio na każdą wspominkę o jedzeniu zaraz jestem głodna ?? icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
AniaEL
Bo potem nie będziesz miała czasu na tę przyjemność 08.gif to taka reakcja obronna organizmu 04.gif 04.gif
tysia2202
dziewczyny trzymajcie kciuki zaraz bede wywolywac porod domowymi sposobami tak jak mi polozna polecila icon_lol.gif
Spacer (juz byl po sklepach) nastepnie wykorzystanie sexualne meza icon_lol.gif i 30 minutowa kapiel w goracej wodzie.
Hmmm moze cos z tego bedzie. Jak nie to juz nie wiem. Jeszcze mi mowila o olejku rycynowym ale na to sie nie skusze bo jest to dla mnie nie do przelkniecia a biegunke mam bez tego olejku. Wiec zaczynamy zabawe icon_twisted.gif
icon_lol.gif
MADZIA_MAMA
to niezlych masz gosci Monia icon_smile.gif

a co do tych wacikow juz nasaczonych sprytusem, to ktos ich juz uzywal, dobre sa? bo chyba wlasnie je zakupie...

kurde a ja musze zrobic remanent w mojej torbie i rozdzielic moje rzeczy i dzidzi, i teraz zabrac swoje, a jak przyjdzie co do czego to A dowiezie mi rzeczy dla maluszka...moze i lepiej tak prsciej bedzie mi sie zabrac icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

noa ja juz bede spadac do lozka, jakis film leci...a ja poklocilam sie z mezem...wam dobrze faceci was we wszystkim wyreczaja a u mojego to rzadkosc


teraz sie narobilam z ciastem i salatka a ten mial opory zeby mi pomoc, uwaza ze jak bede rbic wolno to sobie wsztstko wolno, spokojnie zrobie....

to przykre ale on tak czasem ma...
w rezutacie pomog ale sie nagadalam...mam dosc ide sie polozyc
DOBRANOC
Kanika
Mówisz że głodówka nas potem czeka??? Mam nadzieję że nie icon_smile.gif Bo ja lubie jeść icon_smile.gif
Kanika
No tak z połowy przyjemności trzeba będzie zrezygnować...ale chyba przeżyjemy icon_smile.gif
Tysia trzymamy kciuki icon_smile.gif
Madzia nie Å‚am siÄ™ bedzie dobrze.
Dobranoc tym które uciekają do krainy snów icon_smile.gif Ja jeszce pewnie posiedze bo co mam robić??
AniaEL
Madzia przytul.gif
u nas też nie zawsze jest różowo, ale S. już nauczył się, w którym momencie posunął się za daleko i ja zacznę się buntować. No i wie, że jak proszę o coś, to już nie są przelweki icon_evil.gif

Kanika może nie głodówka, ale ograniczenie menu icon_rolleyes.gif

Tysia przyjemnych chwil icon_biggrin.gif
Kanika
A ja z nudy już sie wbijam na inne wątki icon_smile.gif Pogadać z mamami które dopiero zaczynają swoją przygodę icon_smile.gif
No to ograniczenie to będzie mordęga, alewszystko dla naszych ukochanych szkrabów...chyba trzeba bedzie zrobić i w widocznym miejscu powiesić listę co wolno a czego nie....bo inaczej...kiepsko to widzę... icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif icon_confused.gif
Monia i Wika
tysia2202
Ja rozumiem, że jesteś troszku przeterminowana. sexik też rozumiem, ale musisz z tych kąpieli korzystać??? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Mnie to przeraża. Ja bym się bała.
Chociaż, moja mama tak siostrę pospieszyła na świat.
Ale moja mama to w ogóle jest dziwna. Dlatego ja bym tego nie robiła.
Powodzenia, tylko uważaj na siebie.
AniaEL
Monia ja przez całą ciąże korzystam z wanny, a wodę mam tak ciepłą, że S. twierdzi, że wolałby siedzieć w piekarniku.
Właśnie wyszłam z takiej przyjemnej kąpieli icon_biggrin.gif
eiwanka
No to TYsia POWODZENIA!!! Trzymam kciuki!
Pampersów to na początku szło nam od 7-10 dziennie, zależnie od ilości kupek icon_smile.gif Potem długo 6, a teraz 4-5.
Jeszcze doczytam co popisałyście, bo tylko ostatnią stronkę przejrzałam i lecę do łóżeczka. DObrej nocki!!! CHyba też wykorzystam męża, bo teraz jest w domku icon_biggrin.gif
Mili84
Co do goracych kapieli to u mojej kolezanki podziałały urodziłą 10 dni przed terminem

A co do pampersów to ja kupiłam własnie te z tesco fioletowe od3-5 kg bo słyszałam ze dobre sa Jak je otworzyłam to wygladaja na naprawde dobre ale okaze sie przy stosowaniu ,mam tez 20 terowych i 4 flanelówki
Moja kolezanka miała jechac na pampersach ale po 1 dniu stwierdziła ze chyab maz nie zdazy zarobic na nie bo po kazdym karmieniu dziecko robi kupke lub siusiu wiec przeszłą na tetrówki ale ma mame przy sobie która jej pierze i prasuje codziennie wiec nie jest tak zle ogólnie
] kuzynka uzywa pampersów mówiła ze oni traca dziennie 10 pampersów ;/ wiec nieciekawie
O włansie jeszcze ten spirytus musze kupic Teraz dzieki informacij od was jzu wiem jaka jest proporcja zeby go rozrobic.icon_smile.gif
Plecki mnie bolÄ… wiec zmykam mam nadzieje ze M jakis masazyk mi zafunduje musz esie chyba Å‚adnie usmiechnÄ…c i pomarudzic ze tak bardzo mnie bolÄ…

Wiec kolorowych snów .
Kanika
No to że mi nadal się nudzi i nie chce spać dopiszę to czego ostatnio niedopisałam, a o co pytała Madzia. Ja juz sobie to spisałam i powiesiłąm w widocznym miejscu:) taki mały dekalog icon_smile.gif Moze jeszcze którejś się przyda icon_smile.gif

Zasady karmienia piersiÄ…:

1. Stosowanie diety lekkostrawnej, zgodnie z łaknieniem i apetytem. Dieta lekkostrawna zapobiega przykremu uczuciu wzdęcia. Unikać należy potraw smażonych i tłustych. W diecie powinny przeważac potrawy gotowane i pieczone.

2. Uwzględnienie 4-5 posiłków dziennie. Należy unikać podjadania między posiłkami, szczególnie przekąsek które są źródłem węglowodanów i tłuszczów jednocześnie (czekolada, słodkie desery, ciastka z kremem ). Korzystniej jeść owoce, w tym owoce suszone.

3. Wykorzystywanie w żywieniu produktów które są źródłem białka, witamin i soli mineralnych - głównie mleka, serów, kefiru, jogurtów, drobiu, ryb, chudego mięsa, zielonych i żółtych warzyw i owoców oraz ciemnego pieczywa.

4. Unikanie produktów i potraw ciężkostrawnych będących źródłem dużej ilości węglowodanów i tłuszczów - tłustych wędlin, tłustych serów, deserów, ciast, ostrożnie z warzywami cebulowymii kapustnymi, grochem, fasolą. Niekorzystne jest spożywanie konserw rybnych w oleju, tłustych konserw mięsnych oraz koncentratów: zup, dań obiadowych, deserów.
Należy unikać przetworów (soki, napoje) sztucznie barwionych. Bezpieczne są soki przenaczone dla dzieci. Są kontrolowane i mają dobrą wartość odżywczą i drowotną.
Cebula, czosnek, kapusta, kalafior mogą zmieniać smak mleka i zdazra się, że dziecko nie chce ssać piersi.

5. Unikanie mocnych naparów z herbaty i kawy oraz napojów alkoholowych, napojów słodkich, ostrych przypraw.

6. Ograniczenie soli i cukru.

7.Stosowanie żywności świeżej, wysokiej jakości, a także dobrej jakościowo wody do picia.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.