To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STYCZEN 2007

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Hermia
Witaj Monika! pisz jak najwięcej!
Vea śliczna z Ciebie dziewczyna.
Marzka dziękuję za zdjęcia kojca. Jednak zdecydowałam oszczędzać kasę i wezmę nasz stary kojec ( nie ma składanej podłogi i jest prostokątny i ciężko się składa ale jest).
Może kupie sobie jeszcze jedną chustę, tak mi się marzy.
Wózka nadal nie mamy, a ja już szczerze mówiąc nie wiem czego chce.
I nie wiem z czego bedziemy budowac dom, narazie jest pomysł, żeby z keramzytobetonu, chociaż ja wolałabym kanadyjski dom.
monika_sk
Dzienkuje Hermia.
Karmie córke, mamusie, jeśće karmiće piersia? My tylko. Jutro idzemy do pediatra, jestem cekawa, ile ma malutka kg. Jak sie urodzila miala 2800 g. Ale jak to szybko leci. Jarek juz ma prawie 5 lat, juz je z nego wielky chlopak...
do.
Witaj Monika ! Miło ze dołączyłaś do nas.
Dziewczyny, prosze pomozcie, obiło mi się o uszy, że przy alerii na mleko nie można podawać probiotykow np acidolac czy to prawda? nam po szpitalu kazali podawac to cudo.Nigdy nie mialam do czynienia z alergia i dopiero sie ucze. Juz wiem, ze nie moge Wiktorowi podawac posilkow ze sloiczka bo prawie wszystkie zupki maja skladniki na ktore Wiktor jest uczulony.


Asiula84
dorkam
Może tu coś znajdziesz na ten temat.
https://www.mediton.pl/library/aai_volume-6...1_article-1.pdf
VEA-V1
moniak ja karmię piersią ale tylko w nocy nad ranem i przed snem no i czasem ale bardzo rzadko w dzień.
dorkam kurcze to masz troche na głowie przez tą alergię ja jestem zupełnie zielona w tej kwesti.
dziękuje wam za ciepłe słowa ale to tylko zdjęcie ładnie wyszło 06.gif

Powiem wam że wczoraj doszłam do wniosku że bardziej się męczę jak mąż jest w domu niż jestem sama troche to dziwne ale jakos lepiej i łatwiej mi się wtedy zorganizować i działam tak jak ja chcę.
VEA-V1
Majcia myje swoje dwa zebiska...

Shot with Canon PowerShot A610 at 2007-08-14

a tu jak sobie radzÄ™:))...

Shot with Canon PowerShot A610 at 2007-08-14
do.
Asiula, bardzo dziekuje za link.
Vea, Maja jest niesamowita,sprytna, sliczna dziewczynka, a zdjecie z nad morza naprawde piekne.
Wiktora dalej karmie piersia, probowalam w szpitalu przejsc na inne mleko ale niestety mojemu synkowi to sie nie spodobalo, nie chcial jesc ani z butelki ani lyzeczka. Dodatkowo je 2x125g zupki plus deserek.

sakiko
witam nowe mamuski, dzieciaczki jak zwykle sliczne i urocze icon_smile.gif

CYTAT(VEA-V1 @ śro, 15 sie 2007 - 10:40) *
powiem wam że wczoraj doszłam do wniosku że bardziej się męczę jak mąż jest w domu niż jestem sama troche to dziwne ale jakos lepiej i łatwiej mi się wtedy zorganizować i działam tak jak ja chcę.

VEA mam to samo , a wogole to ostatnio same kryzysy 32.gif tak mnie wkurza czasami ze mam go dosc

ja sebastianka karmie cycusiem o 4, 7, 9, 11, 15.30 i 20.30 przy cycusiu zasypianko , o 13 zupka i o 18.30 kaszka

a dzis noc mialam masakryczna nie wyspana jestem strasznie , sebek od 23 budzil sie co godzinka , a od rana maruda strzaszna nie wiem co sie dzieje , chyba nastepne zabki ida ale nie wiem
a wogole ktore zabki po dolnych jedynkach sa nastepne?
BasiaB
CYTAT(sakiko @ śro, 15 sie 2007 - 13:36) *
a wogole ktore zabki po dolnych jedynkach sa nastepne?

U nas wyszły górna jedynka i dwójka, a dopiero teraz następna górna jedynka, ale to chyba nie ma reguły icon_smile.gif
galopek
Vea i tak już jest z tymi facetami...my myślimy,że jak oni są to sobie odpoczniesz więcej się zrobi we dwójkę...a tu lipa....ja powoli przywykłam. Mi poligony pokazały,że jak jestem sama to z wszystkim daję sobie świetnie radę...a ajk wraca to zaraz bałagan się robi,tracę swój rytm icon_sad.gif ale i tak nie wyobrażam sobie życia bez niego...to chyba miłość..heheh 29.gif

Twoja Maja mnie szokuje, moja starsza Oliwia taka była jak miała rok ...niezwykła jest ta MAJA!!!!Jaki ona już rozmiar nosi?

Dorka współczuję, ale z tego się wziął tamten atak po soczku winogronowym...pamiętasz?....ciężko macie.W sumie to co może jeść Wiktorek? A jak Michałek zniósł znowu Twoją nieobecność?

Sakiko ja już przechodzę to drugi raz i nie potrafię odpowiedzieć Ci na pytanie...raczej górne jedynki ale u znajomych niekiedy szły dwójki...tak śmiesznie to wyglądało.

My już całkowicie zrobiłyśmy się butelkowe...i szkoda mi bardzo 41.gif choć Maja bez problemu ciągnie butlę. Zreszta ona zajada wszytko...wczoraj skończyła mi się kaszka z mlekiem modyfikowanym i dziś dostała zwykłą ryżową(ble) i żarła jak tamtą...skubana!!!

Meggi a co u Ciebie Sz-nianko?Na naszym regionalnym wÄ…tku strasznie cicho...szkoda 32.gif


Demoiselle
Witam,

Dzięki za te głosy

monika:
witaj! a poprawnością języka się nie przejmuj. My tu też niezbyt poprawnie mówimy 29.gif. Ja piersią karmiłam tylko 3 tygodnie, bo Hania jest uczulona na mleko icon_sad.gif

meggie
Galopek- regionalny to chyba "umarł" jak maciek mial w brzucholu 3 miesiace icon_wink.gif

ogolnie ok, jakos daje rade ale czasu dla siebie kompletnie nie mam, wszystko na szybkich obrotach, nawet jem juz na stojaco bo zapominam ze mozna usiasc przy tym icon_wink.gif
marzka
No proszę już dobijamy do setki icon_smile.gif

Witaj Monika!!!! Cieszymy się, ze nas odnalazłaś.
My zakończyliśmy karmienie piersią pod koniec 3 miesiąca i przezylam to bardzo. Mlody niedojadal, choc nadal tego nie rozumiem 21.gif no ale "spadl" z wagi dosc powaznie

VEA-V1 Majka to dorosła pannica

Hermia skoro masz klojec to pewno odpusc sobie, mnie kusi chusta ale cena makabryczna i nie wiem jak przekonac malza. Kanadyjskie domki stawia siÄ™ szybko,a te drugie to jakie? tradycyjne bo laik jestem
marzka
aaa i dziękujemy za życzenia 7 miesięcznego Błażeja
meggie
kurde ale ja swinia

marzka- buziole dla Blazejka icon_smile.gif

no i za zalegle okazje buziaczki dla maluchow

dzisiaj cos sie wyrobic nie moge robota mi z rak leci 21.gif
Sun
Pytałyście jak w ciąży... Cóż, bywało lepiej. W sobotę dowiedziałam się, że szyjka skrócona i powtórka z rozrywki, czyli znowu 5 miesięcy w łóżku. Doszło jeszcze kilka innych stresujących sytuacji i moje stany lękowe dostały hopla. Jeszcze czegoś takiego nie przeżyłam... a właściwie - właśnie przeżyłam. Dalabym sobie zrobić lobotomię, żeby tego nie czuć, ale to temat nie na to forum raczej icon_sad.gif No, to leżę. Starsze pod opieką babci i tatusia. Trzymajcie kciuki i ślijcie modły, żebym wytrwała, bo już sam fakt, że niemowlę płacze a ja jestem zdana na innych jest wystarczająco bolesny... Ale za to wczoraj odkryłam Tobozaurowi pierwszego zęba! icon_smile.gif Trzymajcie się i pamiętajcie.
meggie
Sun, bede sie modlic za Ciebie i babla w brzuchu

jak juz pisalam podziwiam Cie, bo starsze jakos zrozumieja ale ten najmniejszy jeszcze nie bardzo

lacze sie z toba, bo sama to przeszlam dosyc niedawno- tez lezenie

buziaki
paaa




CHCIALAM SIE ZAPYTAC JAK Z OTWARCIEM KOLEJNEGO WATKU, BO JUZ DOBIJAMY DO 100 icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Hermia
Monik ja ciągle karmie piersią, nadal na żądanie, więc różnie, w nocy kilka razy, w dzień też. Oprócz tego Luc je zupkę ze słoiczka (125-150 gram), pół żółtka co drugi dzień, owoce. Dawałam mu jeszcze kaszke, ale przestałam, bo waży ponad 10 kg i boję się, że go utuczę.
Marzka nie wiem co to za technologia ten keramzytobeton, ściany podobno całe gotowe sa, ale zobaczę jak wrócę do krakowa.
No i po 28 sierpnia czekają nas badania kontrolne, już się boję, mam schizy, nie śpię i ogólnie dół.

Dorkam- probiotyki możesz podawać bez dodatku mleka, ja dawałam dicoflor,a ten o którym piszesz jest chyba bezpieczny.
Hermia
to kto zakłada kolejny wątek- typu "słodkie półroczniaki"
Demoiselle
Sun: przytul.gif, jesteÅ› dzielna, dasz radÄ™...

marzka: całuski w czółko dla Błażeja...

no właśnie kto 2 część wątku otwiera?

Hermia:
jak chcesz możesz trochę wagi Lucka Hance oddać. Jak się podzieli to będą ważyły po ok 8 kg... tak akurat icon_mrgreen.gif
Demoiselle
Hermia: gratuluję sukcesów przy zdobywaniu funduszy na Dom Misi. Bardzo się cieszę! brawo_bis.gif
meggie
no to stawiam soczek za kolejna czesc styczniowych misiaczkow icon_smile.gif

wkoncu dobilysmy do kolejnego watku i mam nadzieje ze teraz to bedziemy trzaskac tak jak grudniowki, (wypada jeden na miesiac) icon_smile.gif

chcialam sie pochwalic jeszcze ze mamy nastepny zab icon_smile.gif

siódmy- korone juz widac

i osmy sie przebija przez dziaslo icon_smile.gif

ale nadal sami nie siedzimy icon_razz.gif
Sun
CYTAT(meggie @ śro, 15 sie 2007 - 18:28) *
Sun, bede sie modlic za Ciebie i babla w brzuchu

jak juz pisalam podziwiam Cie, bo starsze jakos zrozumieja ale ten najmniejszy jeszcze nie bardzo

lacze sie z toba, bo sama to przeszlam dosyc niedawno- tez lezenie

buziaki
paaa
CHCIALAM SIE ZAPYTAC JAK Z OTWARCIEM KOLEJNEGO WATKU, BO JUZ DOBIJAMY DO 100 icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Właśnie ze starszymi to gorzej icon_sad.gif Już drugi raz to przechodzą a Julia trzeci. Tobozaur natomiast spędza więcej czasu ze mną na łóżku niż kiedy jeszcze chodziłam icon_wink.gif Obliczyłam, że w sumie dobiję do dwóch lat spędzonych w łóżku z powodu ciąż 37.gif

Co do fotek Tobozaura - nie wstawię, bo nie wiem jak icon_redface.gif Chyba, że ktoś mi pomoże. Bo ja nie mam siły się teraz uczyć icon_confused.gif
Asiula84
Sun
ja fotki wstawiam przez https://www.imageshack.us
Bierzesz "przeglądaj" wybierasz fotke, potem zaznaczasz "resize image" ustawiasz rozmiar zdjęcia i naciskasz host it. Jak juz załaduje zdjęcie to kopiujesz 1 link pod zdjęciem i wklejasz na forum.
Co do leżenia, to wiem coś na ten temat, bo całą ciążę praktycznie przeleżałam, nie mogłam nic zrobić tylko leżenie i leżenie. Czasem miałam już dość, ale wytrwałam.
Trzymam za Ciebie i TwojÄ… dzidziÄ™ kciuki.

Piersią nie karmiłam, bo Sebek nie umiał lub nie chciał złapać i ciągnąć, Pierwszy miesiąc ściągałam mleko i dawałam mu z butelki, ale zaczął pluć nim i ciągle był głodny. Neonatolog powiedziała żeby blokować laktację, bo On już nie będzie pił mojego mleka, a był problem bo bardzo malutko przybierał na wadze. A ptem dostało mi się za t sztuczne mleko od pielęgniarki środowiskowej i pediatry,że co ze mnie za matka, jak ja tak mogę itp. Przykro mi było jak cholera tego słuchać.
Hermia
Sun podziwiam CiÄ™ niezmiernie. I trzymam kciuki!
Demo, dziękuję icon_redface.gif ale te pochwały należą się Dance i Michasi głównie. Ja odpoczywam i obijam się totalnie, aż mi głupio. Nawet bloga ostatnio zaniedbałam.
Dla wszystkich "wampirków" bezzębne usmiechy zaślinionego Lucusia.

do.
Sun ja rowniez Cie podziwiam i oczywiscie zycze wytrwalosci, trzymam kciuki.
Moim dzieciom wychodzily najpierw jedynki na dole, a pozniej dwojki gorne wygladaly bardzo smiesznie. Jestem ciekawa, czy Wiktorkowi tez tak wyjda, narazie ma tylko dwie dolne jedynki.
Galopku, Michas byl u babci. tesknil strasznie, troszke sie na mnie gniewal, ze go zostawilam bo zostal u niej sam, Marta pojechala na kolonie, a praktycznie wczesniej nie widywal sie z babcia czesto. Teraz juz mu przeszlo.
galopek
Doruś ale Wiktorek do Michasia podobny...śliczny nowy emblemacik!!!!

Sun kochana trzymaj się...Ty to już weteranka przeca...damy radę...pisz o każdej porze dnia i nocy!!!!

Hermia u mnie też waga ciężka...mówisz,że kaszy nie dawać?Ja zapodaję raz dziennie z rana na rozruch...hehe....lepiej podawać samo mlesio?

Ja ambitnie zamierzam zacząć coś małej sama pichcić...z czego gotujecie zupki?Można już z masełkiem?
Kiedyś na tvn style w programie o dzieciach dowiedziałam się,że mięso powinno się gotować osobno a nie z warzywami...a ja niby byłam przy Oliwi taka oczytana i wszechwiedząca. Teraz myślę,że trzeba dodać tłuszczyku do zupki do warzyw,bo co z witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach???Cała marchewka wtedy na nic icon_sad.gif...dlatego o to masełko pytam....dziewczyny nie smiejcie się...ja juz wszytko pozapominałam 32.gif

Dziś byłam u swojego zaprzyjaźnionego dętki i jak zobaczył Maję z dwoma zębulami od razu nakazał przemywanie je i nie zasypianie z butlą...przed spankiem przecieramy ząbki...przekazuję dalej....(dla jasności ja byłam pacjentką icon_smile.gif )
do.
Galopku, to wcale nie jest smieszne, ja tez juz nie pamietam, wszystkiego musze uczyc sie od poczatku. Wiem ze wywaru z miesa nie podaje sie bo bardzo uczula. Ja zastanawialam sie ostatnio czy mozna juz kalafiora dodac, jedza juz wasze dzieci?
do.
Galopku, pokaz nam aktualne zdjecia Majeczki, jestem bardzo ciekawa jak teraz wyglada.
monika_sk
Cześć icon_biggrin.gif
no, nasza malutka ma juz 6710 g. Zebów jeśće nie mamy, ale cale dny tylko marudzimy 21.gif 21.gif
Sun, trzymaj sie, ja bylam tak samo z dzidziuśami, krótky szyj macicy, szpital, cale dni na lózku...
Jaka jest u was pogoda? Unas dziś bylo 32 stopni, tydzen temu v Mielne 24 stopni, zaduza róznica, ja i malutka z tego mamy katar, i Jarek jest juz jakiś dzivny.
Asiula84
Co do zupek to ja Sebkowi na początku mięsko gotowałam oddzielnie, a do warzyw dodawałam masło. Niedawno przeczytałam, że od 7 miesiąca można gotować zupki na wywarze i tak gotuję, małemu nic nie jest.
Z warzyw jemy już: marchewka, ziemniak, seler, pietruszka, brokuły, kalafior, fasolka szparagowa, cukinia,por, daję jeszcze mięsko i pół żółtka raz w tygodniu.
Asiula84
ABC diety dziecka
https://www.twojadieta.pl/dz.php
meggie
galopek- ja sama gotuje mackowi zupy bo sloikow nie rusza

dodaje do zupy masla tak ze 2 tyzeczki

jesli z miesem ma to jedna

ogolnie gotuje na wszystkim i wszystko, maly uwielbia zupy z kurczakiem, najgorzej znosi indycze bo sa dla niego za mdłe

polecam dodawac odrobine brokula lub kalafiora to zupcia wychodzi pycha

az nawet moj maz gadal ze to dobre, a ja sie smialam bo on to co jest nie przyprawione nie zje 04.gif

ja dodaje maslo pasłeckie, a mieso gotuje razem z warzywami wtedy ma smaczek warzyw a nie samej wody icon_smile.gif
Demoiselle
no i mamy 100 stronkę, to kto otwiera część drugą?
Piotrusiowa
SUN mateczko trzymaj sie dzielnie.Cholercia...to leżenie to paskudztwo.Ja poprostu myślałam ,że oszleję.ALe kobiety są twarde.Trzymam jak wszystkie nasze forumowiczki kciuki.Ciekawe jak to będzie u mnie jeśli sobie zrobimy czwarte.Po 3 cesarkach pewnie będę musiała leżeć.No ale to tylko ewen.plany.

Demo a ile waży teraz Haneczka?

Mój mały to wogóle nie chce jeść sztucznych odżywek, tylko ciągle cyca.załamka.
galopek
Bo Ty masz pewnie boskie cycki Kochana 04.gif 04.gif 04.gif

Dorka zdjęcia wkleję może jutro dziś już padam...ale mam czym się chwalić po wakacjach 06.gif muszę tylko je ogarnąć.

Pamiętacie...Sun zakładała nasz wątek w ciąży...może Słoneczko teraz otworzysz kolejną część styczniaków...na cześć małego styczniowego ludka w Twoim brzusiu????

Asiula dzięki za stronkę a ja chyba pójde w ślady Meggi...jestem w szoku,że już jajo można...super!!!!
BasiaB
SUN trzymaj się, jesteśmy z Tobą i dzieciątkiem
CYTAT(galopek @ śro, 15 sie 2007 - 23:25) *
Można już z masełkiem?

Ja dodajÄ™ oliwÄ™ z oliwek.
Asiula dzięki za fajną stronkę icon_smile.gif
kaskago
witajcie po urlopie
przywieźliśmy drugiego ząbka 06.gif
jak trochÄ™ ogarnÄ™ bajzel w domu to wrzucÄ™ parÄ™ fotek
Wsze dzieciaczki są śliczne
pozdrawiam
marzka
No ale się dziewczyny rozpisały icon_smile.gif

Sun spokojności i dużo zdrowia i cierpliwości. Trzymaj się kochana!

Ja również dodaję oliwe z oliwek bo młody ma skaze białkową

monika_sk mój ksiąze tez całe dnie marudzi i zebów brak a tu dziewuchy o jakiś zębozaurach opowiadają co to całą szczękę już mają.

Wczoraj szanowny małzonek miał wolny dzien i on biedny juz się boi co ja wymysle. Pojechaliśmy nad wode, młody jak zwykle do najgrzeczniejszych nie należał ale nie było tak zle (czyt. bywało gorzej). Wrocilismy sprzatnelam lazienke (taka wena przy swiecie), umylam gary, wykapalam malego a ten tak na mnie patrzy, widze ze ledwo zyje (ok 20:30) oczy mu się zamykaja i stwierdził ze mnie podziwia jak ja mam na to wszystko sile, on wysiada. Bidulek myślał, że co Pani Krysia mi przychodzi pomagac jak on pracuje od rana do nocy 04.gif 04.gif a skarpetki sie same wypraly, obiad przyniosly krasnale, zakupy przywozi Pan od zakupów, recepte na mleko Błazej odebral sobie sam no i przy okazji się zaszczepił 29.gif. Oj ludzie jak nie zobaczą na własne oczy to niby doceniają ale to takie normalne przecież 06.gif
Pozdrawiam wszystkie matki polki, zorganizowane, zarządzające i wsperające a zwłaszcza te z większa liczbą dzieci
Hermia
Do zupki można dać też olej rzepakowy, najzdrowiej podobno.
Młody je już :marchew, dynie, ziemniaki, cukinie, bakłażany, pietruche, por, groszek, fasolke mamut,brokuły, kalafior, królika, indyka, jagnięcinę,z owoców jabłka, gruszki,maliny,morele, brzoskwinkami pluł, śliwki kocha, po jagodach go wysypało.
Teraz planuje podać rybę.
Kasago witaj po urlopie, czekamy na fotki.
Demoiselle
Witam,
CYTAT(Piotrusiowa @ śro, 15 sie 2007 - 23:27) *
Demo a ile waży teraz Haneczka?


Piotrusiowa: 6,5 kg

Sun
: otworzysz wÄ…tek?
do.
Litosci, niech ktos otworzy nowy watek bo zaraz nie bedzie gdzie pisac i co ja bede robila podczas karmienia 06.gif Sun zlituj sie prosze wink.gif
Kaskago, czekam na zdjecia.
sakiko
ja rowniez czekam nanowy watek i moze dziewczyny powrzucamy tam na poczatek nasze fotki tj my z naszymi dzieciaczkami
lubie ogladac takie fotki no fajnie widziec-wiedziec z kim sie pisze

pozdrawiam
kaskago
dorkam zrobiłaś piękne paseczki - może Ty byś otworzyła nowy wątek je przerzuciła icon_biggrin.gif, bo w sumie nie wiadomo kiedy Sun się tutaj pojawi icon_smile.gif
i oczywiście możemy dodać foteczki jak proponuje sakiko
kaskago
a poza tym możnaby ułożyć dzieciaczki w kolejności urodzin
meggie
nie chce sie nikomu wtrazalac w referencje, ale czas juz cos otworzyc przynajmniej tylko nowy temat a reszte z czasem sie uzupelni

bo zaraz nam modek wjedzie ze przekroczylysmy limit i posty pokasuje icon_smile.gif


ale sie rozpisalam

jak by co to walcie
BasiaB
Sakiko, Kaskago jestem za icon_smile.gif
Demoiselle
No dobra skoro nikt nie chce to ja otworzę nowy wątek, a jak znajdzie się chętna to najwyżej ten mój się opuści (nie pogniewam się, bo są bardziej uprawnione do tego dziewczyny niż ja). A jeśli nie macie nic przeciwko to podam swój adres i poprzysyłacie mi fotki to zrobię ładną pierwszą stronkę, ok?
Demoiselle
ProszÄ™ bardzo, oto link na nowy wÄ…tek...
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?showtopic=47637
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.