To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

jeśli małe zwierzątko...

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
*Blue*
CYTAT(eve69 @ Fri, 20 Feb 2009 - 10:44) *
Blue, trzymanie jednej papugi w klatce, to jest po prostu meczenie zwierzaka.


No nie zgodzę się z tym zdaniem.., za mocno pojechałaś Eve icon_rolleyes.gif Poświecam papudze dużo czasu, gadam do niej, próbuję oswajać, z klatki wylazić nie chce, chociaż ją zachęcam.. icon_confused.gif

edit: literówki
eve69
CYTAT(*Blue* @ Fri, 20 Feb 2009 - 11:05) *
No nie zgodzę się z tym zdaniem.., za mocno pojechałaś Eve icon_rolleyes.gif Poświecam papudze dużo czasu, gadam do niej, próbuję oswajać, z klatki wylazić nie chce, chociaż ją zachęcam.. icon_confused.gif

edit: literówki



czy pojechalam, to juz kwestia personalnej opinii

; ja nie twierdze,ze sie nad nia celowo znecasz, na pewno tak nie jest; ale to SÄ„ zwierzta ktore zyja w grupach
i faktem jest ze jesli nie poswieca sie takiemu ptakowi przynajmniej kilku godzin dziennie, nie zapewnia rozrywek i rekreacji to jest zwyczajnie nieszczesliwy i sfrustrowany. Co objawia sie np kiwaniem, wrzaskami, wyrywaniem sobie pior etc.
isaa
CYTAT(eve69 @ Fri, 20 Feb 2009 - 22:30) *
czy pojechalam, to juz kwestia personalnej opinii

; ja nie twierdze,ze sie nad nia celowo znecasz, na pewno tak nie jest; ale to SÄ„ zwierzta ktore zyja w grupach
i faktem jest ze jesli nie poswieca sie takiemu ptakowi przynajmniej kilku godzin dziennie, nie zapewnia rozrywek i rekreacji to jest zwyczajnie nieszczesliwy i sfrustrowany. Co objawia sie np kiwaniem, wrzaskami, wyrywaniem sobie pior etc.


my, między innymi, dlatego mamy 2 prosiaki...
A_KA
My też mamy dwa prosiaki. Zdecydowaliśmy się na 2 też dlatego, żeby im raźniej było... ale... szczerze mówiąc czasami się zastanawiam czy dobrze zrobiłam 43.gif . Dwa prosiaki potrafią naprawdę bardzo brudzić... Codziennie sprzątanie wcale takie fajne nie jest... No ale... sami powiedzcie jak tu takiego nie kochać?

(poranne, dzisiejsze zdjęcia : Cola... leżał na kolanach u Karolki, około pół godzinki...)




















isaa
jaki cudny pieszczoch!!!

nasza Pyśka też jak tylko Anie zobaczy, to od razu na nią włązi i się wykłada do głaskania icon_smile.gif. fajne to. mniej fajne że tak samo traktuje poduszki, kołdry czy koce. Mysiasta jest zupełnie inna.

ja im nie sprzątam codziennie - co 2-3 dni (max). nie śmierdzą. za to do szału mnie doprowadzają wszechobecne trociny icon_evil.gif
A_KA
Nie wiem... może samczyki bardziej "pachną". Naprawdę jak nie posprząta się im jednego dnia... to drugiego się żałuje, że się nie posprzątało... 43.gif Kiedyś miałam same samiczki - i to pojedyńczo, więc jakby porównania nie mam. Wtedy faktycznie sprzątałam nie codziennie i było ok. Ale nie wiem czy dlatego, że to była jedna świnka, czy dlatego, że to była samiczka...


Wiórki też rozsypują... Ale tu to już Karolę zaganiam do zamiatania icon_wink.gif

isaa
my mamy dwie samiczki...
monte
W życiu bym nie pomyślała, że świnki mogą być takie przytulaśne! icon_eek.gif W każdym razie te, które znałam, nie były.
Świetne fotki, widać, że Wasze prosiaki bardzo dobrze czują się z Karolką. 06.gif
isaa
mogÄ… monte, mogÄ… icon_wink.gif
nasze jak są obie na wolności, to na wyścigi biegną, która pierwsza na Hanke wejdzie do głaskania. potrafią nawet po drodze rywalkę zębami potraktować...
A_KA
Iza... a ja pytanko mam. Czym Ty karmisz swoje prosiaki? 37.gif

Bo mam nową koncepcję dotycząca smrodku... Od dwóch dni zabrakło sianka i prosiaki w związku z tym go nie dostały. I wiecie co... w klatce czysto, dużo mniej kupek jest i NIC NIE CZUĆ. Moje prosiaki uwielbiają sianko. Zawsze mi się wydawało, że powinny je jeść. Zawsze pod dostatkiem je miały... Przynajmniej dwa razy dziennie dostawały po takiej sporej garści... I wszystko znikało dość szybko...
Może to tak jest, że jak zjedzą dużo suchego sianka, potem chce im się pić. Piją dużo = dużo siusiają = powstaje smrodek.

Sprzątamy im wieczorami. Wczoraj im nie sprzątnęliśmy, bo było czysto i nie było nic czuć. Byłam pewna, że dziś będę musiała z samego rana już im posprzątać - tymczasem nadal nic nie czuć...

Czy świnkom można nie dawać sianka? 37.gif

isaa
my siano dajemy sporadycznie tzn wtedy jak mi w sklepie wpadnie w oko i kupię... prośki jedzą: gotową karmę dla świniaków (zostawiają zboże), marchewkę, sałatę, kapustkę (rzadko), suchy chleb, jabłka, ogórki, arbuzy (w sezonie), truskawki, mlecze, trawę (też w sezonie), gryzą kolby, ale tylko orzechowe, brukseklę. wody wypijają bardzo dużo - codziennie całe poidełko idzie. nie wiem od czego smrodek zależy icon_smile.gif. obstawiam płeć. a może też bardzo szaleją i zruszają posikane trociny? stąd zapaszek? nie wiem...
A_KA
No to ja naprawdę stawiam na sianko, skoro Twoje jedzą je sporadycznie. Moje miały go dotąd pod dostatkiem, CODZIENNIE. Teraz od wczoraj jest super 06.gif .
Chyba ograniczÄ™ im to sianko...

Poza tym jedzą podobnie jak Twoje tzn. mieszanka dla prosiaków (zostawiają kukurydzę icon_wink.gif ), sucha bułka/chleb, kolby (różne smaki), i do tego raz dziennie - wieczorkiem - owoce i warzywa...
isaa
odstwa koniecznie - nic im nie będzie jak trochę zmienią menu. nasze jak dostają, to też wszystko znika błyskawicznie, ale jakoś mnie to nie mobilizuje do częstego kupowania icon_smile.gif
A_KA
CYTAT(Iza*Pyza @ Mon, 02 Mar 2009 - 18:15) *
odstwa koniecznie - nic im nie będzie jak trochę zmienią menu. nasze jak dostają, to też wszystko znika błyskawicznie, ale jakoś mnie to nie mobilizuje do częstego kupowania icon_smile.gif


Odstawiłam icon_wink.gif. No... nie zupełnie, ale postanowiłam nie dawać im sianka codziennie. Od tamtej pory dostały je raz. Jest OK icon_smile.gif. Kurcze... że ja na to wcześniej nie wpadłam 37.gif
isaa
może teraz Ci się zmysł powonienia bardziej wyostrzył i smrodek u*****liwszy się zrobił icon_wink.gif

fajnie że problem rozwiązany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.