To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

~~CZERWCOWE BRZDÄ„CE~~

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
odynka
Nelly właśnie powiedziała "ma-maaaa":)

nie wiem jakim cudem bo przeciez raczej cos mruczy po swojemu ale Kuba swiadkiem:) a ja sie poryczalam;)
lornetka
Odynka no no no 41.gif 41.gif ale to musiało być piękne!! Nelly rozgadana...
Brawo Nelly...

Dawidek dziś powiedział ga ga ga ga guuuu...hihi

Lilly jakieś remonta czy co?? współczuje
odynka
CYTAT(Aguutka @ pon, 27 sie 2007 - 21:15) *
Odynka no no no 41.gif 41.gif ale to musiało być piękne!! Nelly rozgadana...
Brawo Nelly...


ciekawe po kim to ma hmm.... pewnie że po mnie;)
a tak poważnie to myślę że to raczej przypadek po prostu ale i tak pięknie jej wyszło;) i akurat jak chciała na rączki do mamy;)
pomidorro
Odynka ale super!!! nie dziwie się że się poryczałaś...a moja Alusia prawie wogle nie gada, jak cos to krzycza aaaa i auu i jeszcze ijaijaija.
gen
Lili Marcinek ma slicznego bodziaka. Antek nie cierpi lezenia na brzuchu a musi, bo trzeba cwiczyc miesnie szyi - pewno dlatego tak szybko nauczyl sie przewracac. A u dentysty tak dawno nie bylam,ze az sie boje pojsc...

Aguutka Twoj synek to niezly atleta.

Lalicja mi sie juz nie chce probowac z ta butelka taki jest wrzask.
Moze poczekamy jeszcze troche i zalapie kubeczek? Sa takie od 4 miesiaca...

Anik moze Tobie akurat bedzie pasowal. Nie martw sie na zapas.

Odi ulepszylabys zdjecie Antka?
https://img267.imageshack.us/img267/7214/dsc09446wy0.jpg
ziowik
Odynko ależ bardzo proszę icon_smile.gif

Spagetti z cukini:
potrzebne - cukinia, im więcej tym lepiej icon_smile.gif cebula, czosnek (oba teraz niekoniecznie przy karmieniu), przyprawy - zioła różne co kto lubi icon_smile.gif makaron - spagetti, albo rurki, świderki - pełna dowolność. żółty ser tarty

cebulkę pokroić podsmażyć, cukinię pokroić (razem ze skórką) na plasterki cieniutkie (ja do tego używam akurat takiego cudacznego przyrządu do krojenia sera żółtego) jeżeli jest gruba i ma pestki - wyciać środek i wywalić, nie dobry. potem tą pokrojoną czy tam posiekaną cukinię dodajemy do lekko podsmażonej cebuli, dusimy aż zmięknie, dodajemy czosnek albo świeży wyciśnięty, albo granulowany, oraz zioła i troche soli icon_smile.gif jak ktoś lubi bardziej wodnisty można troche wody dać, ale nie za wiele bo puszcza cukinia sok.

pychotka. ja uwielbiam i można jeść podobno cukinię wiec jem dla odmiany icon_smile.gif
agata85



























to zdjecia z dzis mojego malego..

wy tu o przewracaniu, a moj maly nie chce nawet lezec na brzuchu 5 minut- ryczy jak nie wiem, jak go poloze...ehhh
lornetka
Ale wesoły bobasek...
i taki duuuuży wydaję się na tej kanapie!
odynka
a.k ale super zdjęcia i jakie świetne mebelki - gdzie kupowaliście? i Twój synek na mega wielkiego wygląda na nich:D jakie ma wymiarki?icon_biggrin.gif z 75cm?icon_biggrin.gif
lornetka
ja podczytuję majówki i one już dają oprócz piersi inne jedzenie icon_eek.gif icon_eek.gif
a ja myślałam, że do 6 miesiąca tylko cyc..przynajmniej ja tak zrobie!

wy też macie w planach wprowadzanie nowych potraw??
Naz
odynka było mama to znaczy, że kolejna dzidzia będzię córką:) Joas pierwszwe co powiedział to dziadzia i drugiego mam syna, ale Oskar też już powiedział w przypływie wielkiej żałości, mama hi hi. No i będę miała córeczkę:)

Aguutka to tylko plany na przyszłość:) wymyślamy co podamy maluchom, po 4 miesiącu już można bez boleści. Ja czekam do 6 miesiąca. Mam nadzieje, że będę długo karmic piersią

a.k. super mebelki! dzidzia wygląd na nich uroczo:) jo też nie chciał mi leżeć na brzuchy więc go nie kładłam i z jego kręgosłupem jest ok, ale Oskar to atleta:)

Dziąchy, może wy wiecie co to są Alat-y we krwi??? Bo mojemu mężwo wyszło cośtam 49. Ma to coś wspólnego z tym, żę jest nosicielem HVB?
Naz
coś miałam powiedzieć i kurcze zapomniałam co...nie cierpie czegoś takiego RRR!!
Dodzia
odiTo musiało być piękne !!! BRAWO NELLI !! czadowa fryzurka na tej fotce !
a.k witaj synek uroczy i faktycznie wygląda na bardzo dużego na tych fotkach cudne masz mebelki !! 03.gif
AguutkaDawidek super wychodzi na fotkach no i mamusia też ślicznie wygląda w nowej fryzurce !! 06.gif
OJ TAK Będzie będzie sprawy w kościele załatwione jeszcze cała reszta !! 04.gif
Ja będę zaczynała od soczków tak po 5 miesiącu a potem deserki ale z tym nie ma się co śpieszyć no chyba żeby mu to posmakowało i oprócz tego wcinał by tez cyca !! 03.gif
jeju jeju a już bym zapomniała o toaściku za 3 miesiące mojego syncia !!! ZDRóWKO !!! impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif pijak.gif pijak.gif pijak.gif
lornetka
To zdrówko za nasze trzymiesięczniaki:
AlÄ™ i Oskarka impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif

Banshee a o co chodzi z tym, że jak powie mama to będzie córeczka??
odynka
gen prosze:)



banshee e tam 29.gif ma byc synek;) chociaz nie wiem czy nie chce dziewczynki:P
joana_m
Dodzia pisałaś że nie masz jeszcze sukienki ślubnej. moja bratowa ma do sprzedania sukienkę szytą, co prawda była wtedy w ciąży ale można ją pomniejszyć a prawie może coś tam zakryje. wklejam zdjątka, gratis jest musznik i kamizelka. cena to 800zł, ale możemy ponegocjować jak ci sie spodoba.


odynka
a ja mam suknie swoja;)
Dodzia
joana_mDzięki ale nie w moim typie mi chodzi przede wszystkim o kolor ekri !! a co do fasonu to chciała bym aby ktoś mi doradził w jakim mi
będzie najlepiej i przede w3szystkim żebym się w niej dobrze czuła !! 08.gif
odi to wklej fotki ?
Anik Za nasze skarby zdrówko !!! impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif
anik978
za skończone 3 miesiące - zdrówko Oskarka i Ali : impreza.gif impreza.gif impreza.gif

Odynka muszę też wybrać zdjęcie Ali i Ci wysłać do przerobienia, może jutro znajdę troszkę czasu

banshee - aspat i alat to są tzw. próby wątrobowe, każdy je ma, tylko jeśli są podwyższone to coś nie tak moze być z wątrobą, ale piszesz że jest nosicielem źółtaczki to może mieć podwyższone.
Naz
ja do ślubu szłam w tym zwykła suknia ze sklepu, (ostrzegam tu byłam juz 5 miesiący w ciąży z Oskarem i może sylwetka nienajlepsza) kosztowała 210zł, a i moge ją ubierać na sylwka i jakieś uroczystości. Welon miałam tylko długi do ziemi:)
Szkoda mi było kupować suknie ślubną bo poszłaby w kąt.

tak się mówi, że jeżeli dziecko powiem mama, albo baba to następne dziecko będzie dxiwczynką, a jeżeli powie dziadzia albo tata, to urodzi się chłopieć. U mnie się sprawdziło i u mojej mamy także:)

odynka ja celowałam na chłopaków i ucelowałam hi hi. Teraz już zmienię tarcze:)

dzięki anik
Naz
nic, idę się porozrywkować. Dobrej nocki:)
odynka
a u nas zapadło milczenie, chyba pierwszy raz na tak długo... a o co? mama Kuby chce żeby zrobić niuni zdjęcie w pełnym ubranku na chrzest i ok ale zapomnieliśmy i Kuba chciał po kąpieli a ja stwierdziłam ze nie bo dziecko jest przyzwyczajone po kąpieli wysmarować ubrać i jeść i to nie lalka żeby ją dwa razy przebierać jak ona ma iść spać i skrzy w powietrzu ale milczymy ech;( strasznie mi smutno...

zdjęcia sukni wkleję jutro...

*Anuszka*
Ja również mam do sprzedania suknię... wyczyszczona, zapakowana i leży sobie wsunięta pod łóżkiem... 43.gif Cena do negocjacji... kosztowała ok. 2000... ile za nią dostanę...tyle dostanę... przecież wiadomo, że nikt drogo nie kupi... Mogę wkleić zdjęcia, ale już padam... może jutro... 06.gif
LilySnape
CYTAT(Aguutka @ pon, 27 sie 2007 - 21:43) *
ja podczytuję majówki i one już dają oprócz piersi inne jedzenie icon_eek.gif icon_eek.gif
a ja myślałam, że do 6 miesiąca tylko cyc..przynajmniej ja tak zrobie!

wy też macie w planach wprowadzanie nowych potraw??

mam w planach podanie łyżeczki soku, gdy maly będzie miał ok. 4 miesięcy ale już się boję reakcji jego wrażliwego żołądka...

D... zbita, znów te kosiary pod oknem. Kosiarki, koparki, kurka jeszcze betoniarki mi tylko brak icon_razz.gif

A. K., fotki piękne, najbardziej podobala mi się ta uśmiechnięta. Jakimś cudem udało mi się je obejrzeć bez zmaszczenia się kompa (za małą pamięć mamy w tym starym sprzęcie).

LilySnape
No i oczywiście za nasze nowe trzymiesięczniaki impreza.gif

Ja z kolei jakaś dziwna chyba jestem, bo ślub to był dla mnie taki trochę bal przebierańców icon_wink.gif Wiadomo, wzruszenie itd. ale źle się czułam w tej kiecy, przecież normalnie w niej nie biegam. To samo goście - tacy wystrojeni icon_lol.gif Nienaturalne to. No, ale ja zawsze byłam dziwna icon_razz.gif
Aga 23
Lily współczuję ci tych chałasów mój Dawidek budzi się nawet gdy pies zaszczeka wink.gif
a.k superwygląda twój synio i taki szczęśliwy uśmiechnięty mi w szpitalu pani doktor powiedziała jak tak spał i się uśmiechał że chyba jest na Hawajach icon_smile.gif
Odynka
mam nadzieję że szybko przerwiecie to milczenie bo u mnie to samo wczoraj zrobiłam wojnę za papierosy i powiedziałam żeby się do mnie nie odzywał jeżeli będzie dalej tak robił. Otóż mój mąż zaczoł palic i się ukrywał przedemną a ja przypadkiem natknełam się na 10 paczek po fajkach , nic bym nie mówiła gdyby nie był alergikiem a on prawie cały czas jedzie na wziewach bo kaszla a prosze tu doszły jeszcze fajki.Jest mi smutn i mam doła strasznego dzisiaj od rana się poryczałam rycze.gif
Mój Dawidek przewrócił się z brzuszka na plecy jak miał półtora miesiąca aż sama się zdziwiłam ale on jest krótki i urodził się sztywny to znaczy główa mu nie leciała
lornetka
przytul.gif Odynka na pewno już się pogodziliście i przerwaliście milczenie!!Ach te chłopy, co my się z nimi mamy...

Aga współczuję sytuacji z mężem, też bym się wściekła jakby mój zaczął palić...ciekawe czemu tak nagle zaczął palić?? Pewnie jak to w zwyczaju bywa, po narodzeniu synka zapalił sobie i tak już mu zostało...a szkoda, bo to cholerstwo ciężko rzucić, coś o tym wiem...

Dziś Dawidek nie dał pospać...w nocy budził się parę razy no i w stał o 7:40.. 13.gif
ziowik
hej icon_smile.gif

zdrówko Aluni i Oskarka impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif niech rosną zdrowo!

Odynka, Aga współczuje kłótni 13.gif mam nadzieje że dzisiaj będzie lepiej.

mówicie o sukniach ślubnych.. ja z moją miałam taką przygodę icon_smile.gif na całej sukni miałam rozsiane takie motywy z koralików i cekinów, jakieś takie posrebrzane, fajnie sie skrzyły icon_smile.gif oddałam suknie do pralni.. odbieram i mówie że to nie moja 29.gif a pani na to że na pewno to ta icon_biggrin.gif co sie okazało.. odpadły wszystkie te dekoracje w praniu 04.gif 04.gif więc mam teraz gładziutką kieckę w szafie, nie sprzedam bo kto by chciał taką nijaką icon_biggrin.gif

Kamilka wczoraj po południu była znacznie lepsza, podczas karmienia zrobiła taką wodnistą kupę 48.gif nie wiem co to miało być. a w nocy 06.gif wykąpana o 19, zjadła o 19:15, o 20:30 zasnęła.. i spała do 2:50 43.gif szok icon_smile.gif pojadła troche i znowu spanko.. do 8 08.gif miło z jej strony icon_smile.gif teraz znowu śpi ale nie wiem jak długo bo śpi na plecach, za nic sie nie dała położyć na brzuszku 03.gif

u nas też hałasy icon_smile.gif sąsiad wczoraj cały dzień wiercił udarówką, a dzisiaj od rana kursuje nad nami helikopter juz kilkanaście razy 21.gif ale Kamula śpi icon_smile.gif
zadobra
Czesc Matki-Niematki Polki:)

Odynko, sama nie wiem ktore zjdecie, albo to z minka, albo to ostatnie... a w ogole to super to zrobilas icon_smile.gif Wielkie dzieki brawo_bis.gif A w ogole to zdjecia z pierwszych dni
Dziewczyny, jak myslicie ktore?
Aguuutka, ale Dawidek wyglada super w niebieskim reczniku !!! mysle, ze mu dobrze w niebieskim, ja moja Toske lubie w tym kolorze tez:)
Odynko, pytalas o wage, Toska wazyla przy wyjsciu ze szpitala 3110, (wczoraj skonczyla 2 miechy) dzis 4840 !!! Bylismy na szczepieniu, pewnie mnie uznacie za wyrodna matke, ale wzielam refundowana szczepionke... troche plakala, ale szybko sie uspokoila, a teraz caly czas spi...Poza tym jest zdrowa, nie ma skazy, wszystko jest ok:)
A w ogole, to wczoraj zasnela przed 22 a obudzila sie po 6 rano, szok icon_smile.gif

A tak poza ty , to moja pierworodna wrocila po miesiacu i wczoraj wyladowala u lekrza i ma angine!!!!!!!! Boje sie, zeby Toski nie zarazila...
Naz
zadobra, ja 31 idę na szczepienie i też biorę refundowaną, więc jest już nas dwie:) wyrodne matki 29.gif
lornetka
Zadobra Dawidek jest w kocyku 08.gif , też uważam, że ładnie mu w takim kolorze!!
W ogóle nasze czerwcowe dzieciaczki są takie ładne, że we wszystkim jest pięknie...no to wkleję pierwsze zdjęcie, jeżeli będziesz chciała zmienić to daj znać, a zmnienię.

odynka
pewnie że przerwaliśmy milczenie:P poszłam zwinęłam mu się w kłębek na kolanach on przytulił i stwierdziliśmy ze nie chcemy się kłócić:D

a niunia ciÄ…gle gdzieÅ› biegnie hehe ciekawe gdzie;)
i jak się nauczyła chwytać to ma takiego kota zabawkę (co to go Kuba myszą nazywa) z szeleszczącymi uszami i go podnosi rzuca nim i przytula i chyba też próbuje zjeść;) porobiłam zdjęcia to Wam pokażę ale nie mam siłki obrobić póki co...

zobaczcie co kupiłam >>zamiast pieluszki<< i >>do przytulania<< fajne?icon_biggrin.gif

a niunia jak się odwrócę plecami do niej woła "mmmm-a-mm-aaaa" haha

a wogóle się wczoraj zdziwiłam bo mam taką bluzeczkę w kaczuszki po domu i ona się już najadła i leżała na poduszce na kolanach moich i łapała mnie za pierś i nie wiedziałam co jest póki mi Kuba nie uświadomił że ona własnie te kaczuszki próbuje złapać;) i rzeczywiście - na koszuli nocnej mam żyrafy i też je łapką próbuje złapać;)
eve69
CYTAT(Aguutka @ pon, 27 sie 2007 - 21:43) *
ja podczytuję majówki i one już dają oprócz piersi inne jedzenie icon_eek.gif icon_eek.gif
a ja myślałam, że do 6 miesiąca tylko cyc..przynajmniej ja tak zrobie!

wy też macie w planach wprowadzanie nowych potraw??

najnowszy program zywienia maluszkow karmionych piersia zaleca wprowadzenie posilku warzywnego - zupka/obiadek, z glutenem - od pocztku 5 miesiaca zycia dziecka, w ramach zapobiegania potencjalnej celiakii
pozdrawiam:).
lornetka
No to super, że już po burzy...tak myślałam zresztą 06.gif

Ta przytulanka bardzo fajna, my mamy podobną...świetne to jest, bo wygląda o wiele lepiej od pieluchy..
LilySnape
Absolutnie nie uważam matek szczepiących skojarzoną za wyrodne. A stan konta? A gdyby nie było lepszych szczepionek? A gdyby w ogole nie szczepiono dzieci?

Dodzia, Aguutka, Ziowik, wysłałam wam moją najładniejszą fotę po ciaży. Nawet mając w pasie 93 można OK wyglądać. Komu jeszcze?
lornetka
Wow Lily wyglądasz szałowo!!! Zupełnie inaczej sobie Ciebie wyobrażałam...
myślałam, że masz inny kolor włosów!!!

WyglÄ…dasz super!!
a to zdjęcie z Marcinkiem- boskie!
zadobra
Lilly, to jeszcze poprosze icon_smile.gif wolalabym miec 100 cm w pasie i mniejszy biust 08.gif
Pojechalam w niedziele na mega zakupy, co by miec co na grzbiet wsadzic... i co? d...bo oczywiscie mam albo za duze piersi, albo te wzory i kolory, wygladalam jak z cyrku...ehhhh i badz tu piekna icon_smile.gif

Dziewczyny, kupilam ten fotelik-foczke do wanny i wiecie co ja nie wiem czy ja mam za mala wanne czy co, ale to sie ledwo tam miesci, a poza tym trzeba bardzo duzo wody wlac. Czy u Was tez tak jest???
zadobra
Aguutka, niech zostanie to pierwsze, zobaczymy co dziewczyny powiedza icon_smile.gif Dzieki wielkie icon_smile.gif
Bardzo Cie przepraszam, wydawalo mi sie, ze to reczniczek icon_smile.gif chybam oslepla juz z tego wszystkiego 29.gif

Kurde, to co z tym wprowadzaniem jedzenia? Gdybym wczesniej wiedziala, to bym sie dzis lekarza zapytala. Moze ktoras z Was bedzie szla do lekrza, to zapyta o co w tym wszystkim chodzi. I badz tu czlowieku madry....
odynka
Lily ja tez poproszÄ™ fotkÄ™:D

zadobra u nas też tak - zresztą wklejałam zdjęcie małej na foczce;) będziemy musieli większą wanienkę kupić;)
eve69
wkleilam nie to co chcialam
zadobra, mnie do takiego rozszerzania diety przekonal pediatra
co najlepsze - moj synek przestal miec brzuszkowe problemy po warzywach:)
odynka
fotorelacja z zabawy z kotem-myszÄ…;)

przytulamy, no jeszcze troszkÄ™:)


uff udało się


głaszczemy po uszku i ciągniemy za ogon


próbujemy zjeść


ooo a tu kotek ma nos


Å‚adny kotek Å‚adny


mnie tu fotografujÄ…, kotek nie patrz:)


mam kota i nie zawaham się go użyć icon_wink.gif


rzut kotem przez ramiÄ™;)


papa idziemy z kotem spać;)
zadobra
Odynko, chcialabym wiedziec jaki byl zamysl producenta, tzn do jakiej wanienki, to jest przystosowane, moze do duzej, normalnej wanny?

Eve69, moze masz racje, tylko wiesz sama jak to jest, ciagle jakies nowe idee, nowe rozwiazania, czlowiek moze zglupiec... ale na logike biorac, to moze byc w tym duzo prawdy. Mam ksiazke Mai Blaszczyszyn "Pelnia zycia" i tam jest duzo o roli warzyw i owocow, baaardzo madra ksiazka, tylko ciezko to w zycie wprowadzic...
zadobra
Eve69, Twoj synek przypomina mi moja Toche icon_smile.gif oczywiscie na zdjeciu na pierwszej stronie wyglada inaczej, ale tez ma duzo wloskow icon_smile.gif
zadobra
Odynko, super ten kotek-przytulanka icon_smile.gif
eve69
CYTAT(zadobra @ wto, 28 sie 2007 - 14:53) *
Eve69, Twoj synek przypomina mi moja Toche icon_smile.gif oczywiscie na zdjeciu na pierwszej stronie wyglada inaczej, ale tez ma duzo wloskow icon_smile.gif

sliczna masz coreczke icon_smile.gif)

co do zywienia - ja ufam swojemu instynktowi i pediatrze malego icon_wink.gif. Nowy schemat brzmi sensownie plus co tu kryc, pasuje mi bo wracam do pracy a nie chce wprowadzac mleka modyfikowanego - i nie bardzo mam jak tyle hektolitrow swojego pokarmu sciagnac choc zamrazarka sie zapelnia icon_wink.gif
LilySnape
Aguutka, ziowik, dzieki za komplementa icon_biggrin.gif A nie mówiłam, że to moje najlepsze zdjęcie? Marcinek też na nim fajnie wyszedł, taki uśmiechnięty icon_biggrin.gif

Mnie pediatra nakazała wprowadzać soczki. Ale kazała się trzymać terminow bo Marcinek ma wzdęcia. Dzień w dzień.

odynka, Nelly trochÄ™ do ciebie podobna, ale chyba bardziej do Kuby?
odynka
Lily faaajnie wyglądasz:D a koszulka mi się strasznie podoba:P i wogóle fotka fajna icon_wink.gif

no wiem ze do Kuby;)
pomidorro
Odynka fajnie Twoja córa się bawi... i kot super( gdzie go kupiłaś??)
Chyba juz czas sie trochę zacząć orientowac o rozszerzeniu diety dla maluszków.... niedawno się Alusia urodziła a za 2 m-c już będzie różne dziwactwa wcinać 08.gif
Widzę że sporo osób wraca do pracy po macierzyńskim... będziecie szukać nianiek czy babcie się będą zajmować?
Ja nie wracam do pracy.. trudno mi sobie wyobrazić że Alusia do obcej baby będzie się więcej uśmiechać niz do mnie 29.gif
Lily strasznie jestem ciekawa jak wyglÄ…dasz!
pomidorro
A tak wogle cały czas się zastanawiam czy nie zmienić imienia na Lena.... głupie nie???
odynka
Justa kota Nelly dostała od mojego brata - kupił na allegro ale >>TU<< jest strona producenta i sklep internetowy z zabawkami tej firmy;) mają masę super rzeczy i moim zdaniem nie drogich;)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.