To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

NASZE WRZEŚNIOWE CUD -DZIECIACZKI

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Guciowa
Ptasiu dziś miałam tą przyjemność doznać od małej narobienia na siebie kupy po pachy i jeszcze na mamusie też 03.gif suuuuper
efka30
Viki dzieki za zdjęcia, skopiowałam sobie i bedziemy ćwiczyć!
Agatku tobie też dziękuje za namiar na odpowiednik Fridy 06.gif
I wszystkim dziekuje za życzenia zdrówka!
Ło bosze może znajdzie sie jeszcze ktoś komu mogłabym podziękować 08.gif
Co do jedzenia to jestem tą szczęściarą co wszystko je, z czekoladą włącznie ( wczoraj pół pudełka ptasiego mleczka 03.gif) , ostatnio skusiłam sie na fast fooda i wszystko gra.
guciowa dobra efka dobra, u mnie 1 to jeszcze nie noc, a pożniej spałyście do ranka prawda?
Dzaga
GUCIOWA czemu po makaronie Paulinka płakała??

MADZIARA produkty mleczne i mącze utrzymują się do dwóch tygodni więc jeszcze wytrzymaj...
Guciowa
CYTAT(efka27 @ pią, 26 paź 2007 - 14:11) *
guciowa dobra efka dobra, u mnie 1 to jeszcze nie noc, a pożniej spałyście do ranka prawda?

ewuśa ty nocny marku TYYYYYYYYYYYYY 06.gif
z tą dietą to czary mary hokus pokus można gdybać i gdybać mysle że nie tylko to co jemy ma tutaj swój udział
może jedno dziecko ma wrażliwszy brzusio a inne mniej

o rany ten mój chłop właśnie strzelił mi wykład że się spożni na spacer jak o ile dojedzie
Madziara czy ty wysoko mieszkasz??? propozycja mieszkania nadal akualna to choć na spacery bede regularnie chodzić 13.gif
Guciowa
dzaguś wczoraj jadłam pyyszny rosołek i ugotowałam makaron wiesz ten babuni i wczoraj byłam grzeczna żywieniowo i była masakra 37.gif widocznie u nas makaron jajeczny jest beeee
dzaga teraz to tylko kasza i ryż
makaron nie ziemniaki nie
o dziwo marchewka też nie wypiłam kubusia dla dzieci sama marchewka i też brzuch boli 37.gif i jak to małe 2cletnie dzieci mają pić bo kubuś zdrowy a Paulinie przez mlesio zaszkodził
w poradniku pisze że soki można pić więc piłam
dzaga jestem coraz głupsza z tej diety każdemu szkodzi co innego
w 1 jest to samo mleko uczula i kolki powoduje
viki.
Dzaga ponawiam prosbę...napisz co Tobie zaleciła i jak cwiczyc kazała pani neurolog...???
Albo jeśli nie chcesz powiedzieć to napisz...nie będę się powtarzała jak zdarta płyta.....
Guciowa
CYTAT(Dzaga @ pią, 26 paź 2007 - 14:18) *
GUCIOWA czemu po makaronie Paulinka płakała??

MADZIARA produkty mleczne i mącze utrzymują się do dwóch tygodni więc jeszcze wytrzymaj...


dzaga 2 tygodnie produkty mleczne są w mleku matki???????
Ptasia
Wybaczcie ze tak zginełan nagle ale mała sie obudziła wiec było szybkie karmienie, ubieranie i myk na spacer nwet kompa nie wyłaczyłam.

Guciowa z ta kupa to tak bywa 08.gif choc moja robi oststnio duzo ale pod mniejszym cisnieniem wiec jestem oszczędzana 08.gif
Trzymajcie sie uciekam narazie.
Dzaga
ja to jestem jednak wyrodna matka nie dość że uczę spania w łóżeczku i pozwalam dziecku płakać to teraz jeszcze wystawiłam ją opatuloną jak na sybir na taras a sama sobie jem icon_razz.gif i klikam i podczytuję icon_razz.gif

a co do tego ryżu GUCIOWA - to właśnie stałam przed lustrem... KOSZMAR!! chyba przesadzam z tym ryżem, bo i ryż gotowany, pieczywo ryżowe i właśnie wcinam kaszkę na wodzie też ryżową 29.gif

wiecie co - naprawdę wam polecam meliskę 1x dziennie - wam też pomoże a dziecko więcej sobie pośpi - na dobre to maluszkom wyjdzie - oczywiście jak jej się coś ewidentnie nie podoba to nic nie pomoże na wrzaski, ale jest o niebo lepiej...

MADZIARA dziś wrzuciłam mężusiowi jakies miesiwo i się dusi... ale ryż ( i sama widzisz GUCIOWA) sam będzie gotował....

VIKI jak znajdę chwilkę to wam wszsytko po kolei opiszę co i jak... ale te ćwiczenia to raczej stymulacja - obu stron żeby mózg przesyłał coś tam to poszczególnych partii ciała informacje - zresztą zabaczycie same...

chyba masz gdzieś blisko siostrę, bo tak często znikasz z Tosią do niej icon_razz.gif

Guciowa
dzaga pożycz troche tego tarasu bo mi dziecko z kiśnie tzn razem skisniemy bo mój pseudo biznesmem fuwa po świecie wrocławskim i udaje że pracuje 13.gif
Guciowa
aha ucięłam kobinezonowi nogi i zrobię z niego kurtkę suwak wczoraj popsułam to wszyję guziki z pętelką 08.gif
zabieram się do roboty
viki.
Dzaga to ja czekam z niecierpliwością...

A siostra bliziutko...ja to mieszkam prawie na wsi, ale moja Andzia 4 km dalej i tam to już cudna prawdziwa wieś...boskie spacery mamy z Tosią....
Dzaga
no to tak...
dziecko w bodu z króciutkim rękawem albo na ramiaczka i gołe nóżki
trochę oliwki żeby nie pościerać dziecku skórki

każde ćwiczenie robimy 3x i na każdej rączce i nóżce !!

czyli tak:
1. masujemy od dłoni do ramienia rączkę wzdłuż ale z każdej strony rączki (4 strony śwaita)
2. potem delikatnie podszczypujemy (DELIKATNIE!!) tez z czterech stron rączki
3. zginamay rączkę w nadgarstku
4. zginamy rączkę w łokciu
5. trzymając za kciuk zginamy pakuszek do środku - najpierw cały (przy pierwszej kostce, potem przy drugiej kostce-krótszą część)
6. potem trzymając za kciuk spotyka się on z kazdym paluszkiem po kolei
7. rączki naprzemiennie -taki wiatrak - jedna w górę druga na dół wzdłuż ciała- i tak 3x
8. potem rączki na boki - i tak jedna na bok a druga w tą samą stronę wzdłuż klatki piersiowej na boczek
9. potem kółeczka rączkami
10. bioderka ćwiczymy obie nóżki jednocześnie (lub najpierw jedna potem druga) kółeczka kolankami - jak najszerzej się da
11. nóżki - masowanie jak rączeki szczypanie
12. zginanie nózek w kolanie i zginanie delikatne paluszków
13. potem bierzemy rączkę chwytamy za środek dłoni po wewnetrznej stronie i paluszki muszą być rozłożone - wtedy rączka spotyka się drugą rączką, buzią, brzuszkiem i nuzią (taki wierszyk rączka, buzia, brzuszek nuzia)
14.siadamy i podpieramy plecy, podciągamy swoje kolana i na nich kładziemy maluszka przytrzymujemy główke żeby prosto leżała i dociągamy delikatnie do klatki piersiowej - takie skłony
15. kładziemy sobie dzieciątko na kolankach - na brzuszku- kolano na którym leży główka i rączki troszkę wyżej.. i masujemy wzdłuż linii kręgosłupa

WSZYSTKO POWTARZAMY TRZY RAZY...

to tak w skrócie (sama sobie ładnie to spisałam z pobazgranej kartki icon_smile.gif )





Dzaga
CYTAT(guciowa @ pią, 26 paź 2007 - 14:34) *
dzaga pożycz troche tego tarasu bo mi dziecko z kiśnie tzn razem skisniemy bo mój pseudo biznesmem fuwa po świecie wrocławskim i udaje że pracuje 13.gif

oddam ci kawałek to będziesz miała balkon większy icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Dzaga
VIKI a te zdjęcia co nam pokazałaś z ćwiczeniami Tosi - ta twoja znajoma to ma coś wspólnego z ćwiczeniami BOBATH??
bo w szkole rodzenia mieliśmy zajęcia z Pawlem Zawitkowskim i też takie pokazywał sposoby przewijania i w ogóle

i jak bylismy ze stópkami u rehabilitantki to ona też wlasnie metody Bobath nam pokazywała... icon_smile.gif
Guciowa
CYTAT(Dzaga @ pią, 26 paź 2007 - 14:47) *
oddam ci kawałek to będziesz miała balkon większy icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif


dzaguśdziekujemy za ćwiczonka przytul.gif

a co do balkoniku stoją graty i my z Pauliną już się nie zmieściłyśmy aaaaa śrubki adasiowe żeby nie było
jestem wściekła jak osa 21.gif
Dzaga
MAGDA NAPISAŁAM CI GDZIEŚ WCZEŚNIEJ O WITAMINCE B6 DLA MALUSZKÓW NA SPOKOJNY SEN ...

idę zgarnąć małą bo coś chlodno się robi i wieje...
Dzaga
oki dziecko już w domku odwinięte trochę i śpi dalej - trochę wierci się i sarka i chrumka sobie - ale oczy ma zamknięte i nie płacze 02.gif

a mnie coś głowa boli bo mądrze bez kurtki do niej wybiegałam do niej jak płakała.... obym tylko się nei rozchorowała - a dziś się szczepiłam 29.gif


słyszałyście o tej tragedii w kielcach?? bliżniacy po 10 lat zaczadzeni w mieszkaniu?? ło matko!!! jak to guciowa mówi.............. ponoć ta kobita jakiś czas temu została wdową........ dla kogo ona ma teraz żyć !!!!!
ღ magda ღ
maluchy śpią Mikoś zasnal zaraz po obiadku a Kubuś po bajce a tata w pracy a ja się dałamskusić na kolejną kawusię a co tam pytałam w szpitalu ordynatorki pediatrii która nas wypisywała do domku to mówiła że można no wiadomo nie szatana jakiegoś ale ja piję lurusię z płaskiej łyżeczki i jeszcze rorpuszczalną więc

Dzaga czytałam czytałam i z góry dziękuję za radę zacznę dzisiaj wieczorkiem od meliski a jak przez dwie kolejne nocki nie będzie lepiej to spróbuję z witaminą b-6 a to ma być pół tabletki?

i wiecie co ja chyba też raczej jem normalnie no poza czekoladą to wcinam na kilogramy i może dlatego Mikoś nie może bąków puścić ale kupę robi normalnie chyba no i mama nie wróci do wagi za szybko

dzaguś nie przejmuj się ja też jestem wyrodna matką nawet dla dwójki bo Mikoś obowiązkowo śpi w łóżeczku chociażby dlatego że nawet w trójkę się byśmy nie zmieścili na łóżku śpiąc mój G. waży ponad 100 więc troszkę strach a poza tym jak Kuba zobaczy że Mikoś śpi z nami to będziemy spać w czwórkę a wtedy to na pewno nikt się nie wyśpi więc karmię w nocy na siedząco w fotelu odkładam go do łóżeczka on oczywiście albo od razu protestuje albo odczeka 5 minut i zaczyna się wiercić aż w końcu i tak muszę wstać przystawić go jeszcze raz do piersi i wtedy może się uda pod warumniem że mu się będzie spać chciało bo jak nie to siedzimy tak sobie nawet 2 godziny i on ani cyca tylko patrzy tymi wielkimi ślepiami dziobka zrobi a ja już z bezsilności płakać nawet nie mam siły

Dzaga
MAGDA pół tabletki rozgnieść i wymieszać z mleczkiem (albo herbatką)

mi też pielęgniarka w szpitalu powiedziała że słabiutką kawę można się napić - tym bardziej jeśli sie w ciąży piło....
ღ magda ღ
a tak wogóle to Kuba strasznie zazdrosny się zrobił i mamy nie lada problem jak sobie z nim radzić jest coraz gorszy a jak przyjdzie zima i będzie siedział większość czasu w domu to całkiem szału dostanę

właśnie mój wilkołak się budzi chyba coś kwęka więc może coś zje bo ja mam takie cycusie pełne że aż mi skóry brakuje i już sobie ściągałam to znaczy jak zdjęłam stanik tomleczko tgrysnęło aż miło patrzeć i z obu piersi dość dużo zleciało ale co z tegojak już znowu pełne a moj wilkołak chyba jeszcze nie ma zamiaru wstać bo cicho się zrobiło a śpi już ponad 2,5 godziny żeby w nocy tak spał oj żeby
Guciowa
dzaga nie słyszałam straszne ło matko to co ta kobita sama pocznie bez dzieci 13.gif

mnożą się tragedie 1 po drugiej a z tymi szczurami jak truli i zatruli 1,5 rocznego chłopczyka też masakra
Guciowa
jak ja ma być zrelaksowana usmiechnieta zona jak czekam na tego osła juz 2 godzinę


Ptasia
NO mała znowu śpi 03.gif
dzaga melisa kupiona
Wczoraj w tv mówili ze dal matek karmiących super jest herbata Rooibos zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy i mikroelementów a nie ma kofeiny wiec mozna pic bez umiaru no i jest pyszna 06.gif

Magda masz ty urwanie głowy z tymi chłopakami przytul.gif ale trzymaj sie za pare lat Kubus bedzie bardzo szczesliwy ze ma braciszka i ma sie z kim bawic. Wyobrazam sobie jak trudne musi byc znalezienie czasu dla niego przy takim maluszku.

A ja zapomniałam wam napisac najwazniejsze z wczorajszego wieczoru.
Zważylismy Oliwie......waży 5900g 10.gif nie miesci sie w siatce wagowej 13.gif no ale co ja mamzrobic przeciez nie odstwie jej od cyca bo sie zawrzeszczy.
Guciowa
CYTAT(Ptasia @ pią, 26 paź 2007 - 15:24) *
Zważylismy Oliwie......waży 5900g 10.gif nie miesci sie w siatce wagowej 13.gif no ale co ja mamzrobic przeciez nie odstwie jej od cyca bo sie zawrzeszczy.


04.gif 04.gif 04.gif
wiesz gdyby to był wyjatek od reguły ta waga Olivii to może i byłby powód do zmartwień a tak to
rośnie Ptasiu córa rośnie przytul.gif

ja mam rooibos 4 rodzaje aaaaaaaaaaa wanilia uczula kto wie ???
Dzaga
CYTAT(guciowa @ pią, 26 paź 2007 - 15:20) *
jak ja ma być zrelaksowana usmiechnieta zona jak czekam na tego osła juz 2 godzinę


29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif 29.gif

a na co ta herbata rooibos????????????

PTASIA to masz co nosić 03.gif
Dzaga
CYTAT(guciowa @ pią, 26 paź 2007 - 15:27) *
04.gif 04.gif 04.gif
wiesz gdyby to był wyjatek od reguły ta waga Olivii to może i byłby powód do zmartwień a tak to
rośnie Ptasiu córa rośnie przytul.gif

ja mam rooibos 4 rodzaje aaaaaaaaaaa wanilia uczula kto wie ???



ja jadłam kaszkę jabłkową z kuleczkami ryżowymi i wanilią i nic małej nie było
Guciowa
dzaga bo tak mam być zrelaksowana żona a nikt mi relaksu nie chce dostarczyć siedzieć z dzieckiem i sie kisić jestem wsciekła jak osa

nie wiem co rooibos na to póje do szafki w kuchni to sie spytam 29.gif
ღ magda ღ
a my się nakarmiliśmy i znowu płaczemy bo nas do łóżeczka odstawili
chyba coś mało
i właśnie Mikosiowi pępowinka odpadła więc może się szybko zagoi

i powim wam że chyba do końca karmienia nie zrezygnuję z kapturków bo teraz go przystawić do gołej brodawki to czysta masakra
Guciowa
to ja roobie rooibos waniliowy kto chce??

ale jestem osioł przecież położna mówiła że cukier waniliowy jest ok
Dzaga
właśnie byłam najbardziej wyrodną matką na świecie - po przewinięciu czyściłam nosek dziecku !!!!!!!!!!!!!
Dzaga
CYTAT(magda2505 @ pią, 26 paź 2007 - 15:35) *
i powim wam że chyba do końca karmienia nie zrezygnuję z kapturków bo teraz go przystawić do gołej brodawki to czysta masakra


a ja bym chciała zeby Paulinka jadła tam z gołej piersi.. bo ona tylko przez nakładki.. co prawda próbujemy czasem bez - udaje sie jak mam pełną pierś - ale potem jak juz trochę zje to juz nie potrafi złapać i drze się okrutnie...
ale tak bym chciała bez tych nakładek karmić - jakos tak mi się wydaje ze to taka intymna chwila i niesamowita bliskosc matki z dzieckiem....
Guciowa
hm nie ważne jak ważne że sie karmi piersią
u mnie jak jest pełny cyc to z kolei nie umie chwycić

dzaga piekny album a ta czarno-biała fota Paulinki w tej beżowej czapie miód !!!!!!!! bardzo mi się podoba -bardzo!
Agitusek porobiła foty zdaje się w sephii też ładnie
a i fuksik się załapał na niedzielne spanko icon_smile.gif
a nie jest zazdrosny o małego przytulasa ??


Dzaga
08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif
a ja właśnie zadzwoniłam do męża żeby wracał z pracy bo ja chce wyjść wieczorem - butki kupić i do apteki po ten żel nawilżający .....
i bez szemrania.. za pół godziny będzie icon_smile.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif

musze trochę odsapnac i bez pospiechu przejsc sie po sklepach w jankach... bo zawsze jak tam jestem to biegiem z jezorem na brodzie bo wracamy od lekarza i A. siedzi w samochodzie z małą i się wścieka....
Guciowa
CYTAT(Dzaga @ pią, 26 paź 2007 - 15:59) *
08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif
a ja właśnie zadzwoniłam do męża żeby wracał z pracy bo ja chce wyjść wieczorem - butki kupić i do apteki po ten żel nawilżający .....
i bez szemrania.. za pół godziny będzie icon_smile.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif

musze trochę odsapnac i bez pospiechu przejsc sie po sklepach w jankach... bo zawsze jak tam jestem to biegiem z jezorem na brodzie bo wracamy od lekarza i A. siedzi w samochodzie z małą i się wścieka....


to pooglądaj jak wygląda normalny świat i za mnie bo mi to niech mój mi jeszcze kraty w oknach wstawi to już będzie wszystko jasne

rzekomo stoi w korku ciekawe ?? icon_rolleyes.gif
Dzaga
pewnie ze jest - zawsze jak ide z mala na rekach i mamy siek armic to przychodzi ze swoja zabawką zeby mu rzucać - a ja nie mam jak.....
Guciowa
dzaga wszystko jasne kanapki mu wczoraj nie smakowały 03.gif
Guciowa
CYTAT(Dzaga @ pią, 26 paź 2007 - 16:01) *
pewnie ze jest - zawsze jak ide z mala na rekach i mamy siek armic to przychodzi ze swoja zabawką zeby mu rzucać - a ja nie mam jak.....


sprytny sprawdza kto wazniejszy jest dla ciebie 03.gif
ty też masz trójkę dzieci w domu mąż pies i Paulina 04.gif 04.gif (że tak sobie pozwoliłam 29.gif )
Dzaga
a za komplimenty ślicznie dziękujemy 02.gif

ja strasznie lubie bawic sie zdjeciami i je edytowac i kombinowac...


czyzbys zaczeła wreszcie wrzucac zdjecia do bloga????????????
Dzaga
CYTAT(guciowa @ pią, 26 paź 2007 - 16:03) *
sprytny sprawdza kto wazniejszy jest dla ciebie 03.gif
ty też masz trójkę dzieci w domu mąż pies i Paulina 04.gif 04.gif (że tak sobie pozwoliłam 29.gif )



ano mam...
tylko czasami chłop jest bardziej szczekający niż fuksik 29.gif
Guciowa
niiiiiieeeee dalej mam lenia aż wstyd się przyznać ale mam paint shop pro i takie marne zdjęcia robię i canona mam jak trzeba porządny aparat icon_redface.gif

w sumie konplemety to się mówi jak się chce zrobić komuś przyjemność a fotki są super i Paulinka też sliczna jest i mamusia też ładniutka taka wypoczeta na buzi icon_smile.gif coś chyba ściemnia że taaak ciężko jej jest 08.gif
Guciowa
CYTAT(Dzaga @ pią, 26 paź 2007 - 16:05) *
ano mam...
tylko czasami chłop jest bardziej szczekający niż fuksik 29.gif


ja gryzie to kup kaganiec no i zaszczep się ja juz zaszczepiona jestem bo mój to nie rasowy więc jak ugryzie to.............. 04.gif
Dzaga
CYTAT(guciowa @ pią, 26 paź 2007 - 16:08) *
niiiiiieeeee dalej mam lenia aż wstyd się przyznać ale mam paint shop pro i takie marne zdjęcia robię i canona mam jak trzeba porządny aparat icon_redface.gif

w sumie konplemety to się mówi jak się chce zrobić komuś przyjemność a fotki są super i Paulinka też sliczna jest i mamusia też ładniutka taka wypoczeta na buzi icon_smile.gif coś chyba ściemnia że taaak ciężko jej jest 08.gif



kochana ja też mam dobry aparat icon_razz.gif
korekta jest od razu tu i ówdzie icon_razz.gif
Dzaga
CYTAT(guciowa @ pią, 26 paź 2007 - 16:10) *
ja gryzie to kup kaganiec no i zaszczep się ja juz zaszczepiona jestem bo mój to nie rasowy więc jak ugryzie to.............. 04.gif



na razie mam tylko smycz 03.gif
ღ magda ღ
tylko mi się tu nie gryżć!!!

słuchajcie a czy można jeść mandarynki bo ja się właśnie zapomniałam i zjadłam nawet nie zauważyłam jak wyszłam z kuchni z pełną buzią ha ha ha

a po jakim czasie to co jemy przenika do pokarmu wie może któraś?
#Margola
podobno do tygodnia... hmmm
ale jak nie wyjdzie nic do trzech dni to juz nic nie bedzie..icon_smile.gif))
viki.
To dobrej nocy wszystkim maluszkom i mamom
#Margola
ja rownież zycze miłej i przespanej nocki...
kala101
A ja witam z rańca

Nie śpie już od 5 bo mała wstała na cycanie ale jestem pierwszy raz od porodu chyba wyspana padłyśmy z małą ok 12 i spałyśmy do 5 razem i nie zrobiłyśmy miejsca mężulkowi a on aby nas nie budzić cobyśmy się wyspały siedział i grał na kompie dopiero jak my wstałyśmy to on się położył ale wyglądał już na bardzo bardzo zmęczonego.
Guciowa
witam

kala super że zaliczyłyście spanko przytul.gif


u nas masakra wycofuję wszystko co pisałam na temat kolek u małej w tym tygodniu to były popierdówki a nie kolki
wczoraj to były mega kolki ło matko darła się tak że myślałam że jej nie odpowietrze 37.gif 4 godziny
potem zasnęłyśmy i owszem
od rana mała jak skowronek zapomniała że Mexico city w nocy było a ja nie przytomna
która bedzie tak łaskawa i odrąbie mi ten mój szanowny łepek który mnie tak boli że szok 32.gif

Wam mówię dzień dobry a sobie mówię dobranoc 08.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.