To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ekologiczne pranie ?

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3
zilka
Jakim cudem ja tego wątku nie widziałam to nie wiem... I jak z tymi oryginalnymi kulami EcoZone, można już je kupić w Polsce? Wy nadal po 2 latach pierzecie tak ekologicznie czy komuś się odwidziało?
justin
co do orzechów piorących to zrezygnowałam. Jakoś mi pranie nie było wyprane, zwłaszcza białe.

Czy kule które ma w ofercie Betterware to te same kule?
Abotak
CYTAT(zilka @ Sat, 06 Nov 2010 - 21:31) *
Wy nadal po 2 latach pierzecie tak ekologicznie czy komuś się odwidziało?



Zilko, nie wiem jak inni ale ja nadal.
Wymienilam tylko wklad w kulach bo sie w miedzyczasie wyczerpal
Okazjonalnie z pomoca octu, sody, soli czy boraxu,
ale to tak pomocniczo czy dla odmiany, np gdy chce cos bardziej wybielic, to soda, ocet dla wzmocnienia kolorow itd

Co do autentycznosci kul Ecozone, nie wiem jak jest teraz. Moze cos sie w miedzyczasie zmienilo.
Najlepsze zrodlo informacyjne pewnie u producenta.
Dawno temu kiedy tam dzwonilam bo znajoma z Wloch chciala byc dystrybutorem, mowili ze Holenderska siedziba przejmuje te sprawy wiec w Holandii ew mozez pewnie do nich pukach icon_smile.gif
O znalazlam. Tu Polski nie maja na liscie


https://www.ecozone.com/international.html

a glowne HQ widze ze nadal w UK



https://www.ecozone.com/contact.html
Abotak
CYTAT(justin @ Sat, 06 Nov 2010 - 21:51) *
Czy kule które ma w ofercie Betterware to te same kule?


Ja mialam 2 betterware nabyte okazyjnie ale to sa inne.
One sa biale, Ecozone zielone albo niebieskie i inny sposob uzytkowania.
Betterware nie wiem jak piora bo zrezygnowalam kiedy zaczely mi sie sypac ( tzn zawartosc sie kryszyla i wylatywala tymi otworami)
Z ecozone mialam jeden problem po dlugim uzytkowaniu. Te oslonki z gabki zaczely sie czasem w praniu zsuwac.
Ale latwo je nalozyc znowu a jesli sie do konca zdezeluja to wymienie bo nie sa drogie.
Narazie tyle z perspektywy czasu.
ATeFKa
Wczoraj pierwszy raz wypróbowałam orzechów do prania. Akurat wyprałam ręczniki i ściereczki, pranie było miękkie, ściereczki niedoprane ( ale one zawsze niedoprane) Jestem zadowolona. Ale mam parę pytań

1, ile razy mogÄ™ prac w tych orzechach w 60 stopniach?
2, czy po praniu muszę wyjąć te orzechy z woreczka i je wysuszyć, czy zostawić w woreczku do następnego prania?
3, jak chcę myć w zmywarce, to używam tych po praniu czy nowych?
4, jak chcę zrobić ten super płyn, to gotuję orzechy już używane, czy nowe?
5, ile sody dodać na pralkę, do białego prania?

na razie mam tyle wątpliwości...
mario29
ATeFKa od paru miesięcy używam orzechów i sody do prania więc spróbuję ci odpowiedzieć.

1. Ja piorę trzy razy ( tak gdzieś wyczytałam)
2. Zostawiam orzechy w woreczku i wysychajÄ… szybko.
3. nie pomogÄ™ bo nie mam zmywarki
4. Gotuję orzechy nowe i wyrzucam je póżniej bo wyczytałam, że nie mają już właściwości piorących
5. Daję pół szklanki sody, ale jeśli piorę coś białego córki i jest poplamione to robię pastę sody i bezpośrednio daję ją na plamę, wszystko schodzi, nawet skarpetki są białe.
Jeszcze używam olejków zapachowaych do prania. Do płynu z gotowanych orzechów też daję olejek, bo płyn wykorzystuję do kurzu.
Dużo informacji znajdziesz na stronie eko-mama
wrona_j
Wczoraj dzieki temu, że tu trafiłam pierwszy raz użyłam tych orzechów do zmywarki - no i chyba się umyło. Ale mam kilka pytań: czy do mycia trzeba za kazdym razem dawać świeże orzechy czy też tak jak do prania można użyć kilka razy te same?
ATeFKa
mario29 dzięki. Juz się nie męczę i nie wyciągam orzechów z woreczka i za Twoimi słowami piorę 3 razy - czasem 4 jak na 40 stopni. W zmywarce raz umyłam, ale jakoś nie byłam zachwycona, nie wiem, może za mocno zaschnięte te naczynia były - od biedy, jak zabraknie mi tabletek, wiem że mogę użyć. Tylko brakuje mi w praniu tego zapachu, ale nie wiem gdzie mam kupić w Olsztynie takie olejki, więc jak znajdę to kupię.
wrona_j
ATeFKa olejki eteryczne można kupić w aptece lub w drogeriach. Po oglądnięciu moich naczyń z bliska stwierdzam, że też nie wszystko sie ładnie umyło.
ATeFKa
dzięki wrona_j, nie przyszło by mi do głowy w aptece pytać o olejki icon_smile.gif Jutro będę w mieście to zakupię.
aisha1111
postanowiłam znowu zainwestować w kule (stare zgubiły się w trakcie przeprowadzki) i rozpoczęłam poszukiwania po różnych forach, coby sobie co nieco przypomnieć o ich użyciu. Bogusiu, wiesz, że byłaś cytowana? Ciekawe czemu tutaj się nie wypowiedzieli bezpośrednio tylko wysłali "sprostowanie"
a oto link:
https://forum.gazeta.pl/forum/w,26078,79684...y_EKOBOOM_.html

ATeFKa - ecozone ma płyn do płukania w ofercie. podobno pachnie - sprawdzę jak przyjedzie do mnie icon_smile.gif
Latte_macchiato
Orzechy używałam do zmywarki ale naczynia były niedomyte i matowe. I w zmywarce jednorazowo się używa ich więc ... zrezygnowałam.
agnese
aisha1111 a możesz polecić jakieś kule, chciała bym nabyć a tyle ich rożnych
ATeFKa
Kupiłam w aptece olejek, dodałam w miejsce, gdzie lałam płyn do płukania i jak wyjmowałam z pralki to pachniało, jak wyschło to już nie pachnie... i 12 zł poszło... 21.gif
aisha1111
agnese - używałam tylko kul oryginalnych firmy ecozone. Produkt nazywa się Ecoballs1000. nie wiem czy są dostępne w Polsce. Cenowo wyszło mi z przesyłką i płynem do płukania niecałe 30 funtów. Za pranie używając samych kul wychodzi jakieś 3-4 pensy, więc i tak oszczędzam. Nie wypowiem się o innych kulach, bo tylko te używałam, zadowolona byłam, więc innych firm nie próbowałam.

to jest strona producenta, a stąd można wybrać zakładkę do sklepów internetowych, które sprzedają te kule
https://www.ecozone.com/info/stockists/

ATeFKa - a ile tego olejku wlałaś? Może zamiast olejku płyn do płukania wlej?

edit: znalazłam stronę, na której można kupić moje kule w Polsce (pewnie jest więcej tych sklepów)
https://www.biomania.pl/68_ecozone
mario29
ATeFKa Cały elejek wlałaś do prania?
Ja wlewam po kilkanaście kropelek. Fakt pachnie tylko na początku ale przyzwyczaiłam się do tego.

aisha1111 raczej nie można wlewać przy praniu w orzechach płynu do płukania tkanin.
ATeFKa
Wlałam kilka kropelek, czytałam że trzeba z 5, ja dałam z 10, bo tak szybko leciało 06.gif płynu do płukania nie będę lała, bo było by to bez sensu i bez oszczędności. Zapachu mi brakuje, ale pomału sie do tego przyzwyczajam. Za to widzę wielką oszczędność w proszku do prania. Wszystko piorę w orzechach, jestem zadowolona z efektów. Do białego dodaję paczkę sody i ręcznik do rąk biały stał się biały, a po proszku taki nie był 06.gif
aisha1111
a to nie wiedziałam, że nie można. do kul można to dawałam (i będę dawać).
ATeFKa - no to nie wiem, co może jeszcze ten zapach wzmocnić? Może wsadź woreczki z lawendą czy skórki pomarańczy do szafy? Ale jest nadzieja, że jeszcze się przyzwyczaisz icon_smile.gif

edit: dopisek, bo mi wcięło przy wysyłaniu
dorotale
Kupiłam kule ecoballs 1000. Raz przetestowane, wyszło ok, ale też nie było to pranie bardzo brudnych rzeczy. Czy prałyście tymi kulami raz za razem, czy też trzeba poczekać aż zupełnie wyschną?
aisha1111
prałam raz za razem. Piorą normalnie, tylko jak już pranie sie skończy, to trzeba wyjąć z pralki i wysuszyć.
Na bardzo brudne rzeczy daję dodatkowo odplamiacz, a do białych kopiastą łyżkę sody - działa bez pudła.
ATeFKa
Czy te kule są lepsze od proszku do prania i od orzechów?
dorotale
Co do orzechów nie mam porównania, co do proszku uważam, że są lepsze. Pranie jest doprane niegorzej, a cena za pranie dużo niższa. Ponieważ mieszkam w domku i mamy przydomową oczyszczalnię ścieków, argument wpływu na środowisko jest też bardzo istotny.
dorotale
Przetestowałam ecoballs do prania pościeli. Tak jak ktoś pisał dodałam łyżkę sody. Pranie jest białe jak nigdy. Jestem super zadowolona.
walizka
Kupiłam ecoballs. W swojej naiwności myślałam, że one piorą na jakieś "czary mary", a tu okazuje się, że w kuleczkach są konkretne - chemiczne - substancje piorące icon_smile.gif
I tu mi się jedna rzecz nie podoba: jaki jest sens płukania prania z tymi kulami w bębnie? Przecież w praniu zostaną te wszystkie substancje...
dasza
CYTAT(walizka @ Mon, 04 Jun 2012 - 22:20) *
Kupiłam ecoballs. W swojej naiwności myślałam, że one piorą na jakieś "czary mary", a tu okazuje się, że w kuleczkach są konkretne - chemiczne - substancje piorące icon_smile.gif
I tu mi się jedna rzecz nie podoba: jaki jest sens płukania prania z tymi kulami w bębnie? Przecież w praniu zostaną te wszystkie substancje...


Też mnie to zastanowiło. Dlatego ja zawsze robię dodatkowe płukanie, kiedy piorę z tymi kulami, oczywiście już bez kul. Poza tym dbam o pralkę i samo pranie nastawiam bez wirowania, zeby te kule za bardzo się nie obijały o bęben i drzwiczki. Również dodaję sodę. Potem przy płukaniu wirowanie jest już normalne. Mam tez kulę ceramiczną, tutaj nie ma już żadnych substancji, ale pranie wydaje mi się gorzej wyprane niż w tych chemicznych icon_sad.gif
dorotale
Donoszę również, że plamy po truskawkach zeszły po eco balls.
walizka
a mi w zasadzie nic nie schodzi po eco balls icon_sad.gif Kombinowałam już na różne sposoby (dłuższe pranie, namaczanie, namaczanie w sodzie... - bez sukcesu. Kupiłam więc konwencjonalny płyn do prania i wreszcie mam doprane ubrania.

nie mam pojęcia, czemu u mnie te kule nie działają... Piorę zgodnie z zaleceniami (max pół bębna) Może wciśnięto mi podróbkę?

Jedno jest pewne: kule zmiękczają pranie.
dorotale
Pranie jest umnie doprane, ale na pewno nie starczą te kule na 1000 prań, jak zapewnia producent. Od czasu kupna, czyli od czterech miesięcy, mam połowę "wkładu".
walizka
no to chyba faktycznie ja mam inne kule, bo u mnie wkładu jest cały czas tyle samo....
Jak wyglądają Twoje kule? Moje są z szarego plastiku z dziurkami i mają różowe ochraniacze.
dorotale
Ja mam te z różowymi ochraniaczami, pierwsze od góry.

https://www.sklepy24.pl/szukaj/ecozone+ecob...+kule+do+prania
walizka
dokładnie takie mam.

ciekawe....
rowan_berry
podbijam icon_smile.gif Co myslicie o ekologicznych listkach do prania? miałyście okazję stosować?
jagodka
To chyba jedyny taki środek który został przebadany klinicznie. Warto spróbować jak się ma małego alergika w domu i nie tylko małego icon_smile.gif Bo do prania ręcznego też się nadaje jak ktoś ma wrażliwą skórę rąk. Dla atopików jest super.
Majka3008
Ja piorę w perłach Perlux i jestem zadowolona z efektów. Plamy i zabrudzenia znikają, kolory ubrań są chronione i mają intensywną barwę a pranie pięknie pachnie.
kokosankaana
Ile wrzucacie orzechów na pełne pranie? Kupiłam już dawno paczkę, ale sama nie wiem czy to działa czy nie i jeszcze nie miałam odwagi wypróbować.
motylek999
Mi ostatnio wpadły w oko kapsułki do prania z eko linii ludwika - https://sklepinco.pl/marka/ludwik-ekologiczny/ myślę że są godne sprawdzenia icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.