To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

*** WIOSENNE DZIECIACZKI ***

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
ewon
Aniu a co uzywasz na kolki??ja damianowi daje esputicon i wiesz dziala:) juz sie nie prezy od dwoch dni tak jak wczesniej.teraz to co go meczy to chyba to ze troche sie przeziebil,zamiast plakac to piszczy bidulek,dzis o 14 ide z nim do lekarza zobaczymy co powie.u nas tez cieplo choc wczoraj wial silny wiaterek czasami.

Jezzabel tez Ci zazdroszcze pogody:)

dziewczyny a od kiedy mozna nosic dziecie w nosidelku??(ten taki co mozna i na plecach i z przodu maluszka wsadzic),bo nie pamietam,wogole Kuby w tym nie nosilam,bo jadl bebiko i tyl z dnia na dzien i byl za ciezki do tego :/
Junona
ewon w takim nosidełku można nosić dziecko, które już samo siada.
annjur
Ewon ja też dawałam Espumisan (4xpo 5 kropli do mleka) ale on jakoś już przestał działać. Za sugestią pediatry daje mu teraz Infacol (dzisiaj pierwszy dzień) no i zobaczymy. Julek na razie śpi.
ewon
Aniu nie espumissan tylko esputicon(tego sie daje 1-2krople).espumissan uzywalam u Kuby i nie pomagalo,pozniej infacol.niby nic nie mial.
Junona
mameha80
jejku karikorn jak michałek pieknie główke trzyma... moja milena ani połowe z tego nie podnosi... myślicie ze powinnam się zaczac martwić?
ewon
mameha,moj damian tez tak trzyma,ale ty sie nie martw bo kazde dzieciatko rozwija(zalezy to tez ile wazylo po urodzeniu itd:) ).i nie martw sie juz nie dlugo tez bedzie tak Twoja trzymac.
ewa32
Witajcie,

Nadrobiłam zaległości w czytaniu. Eni trzymam za Ciebie kciuki abyś wszystko sobie poukładała.

Aniu ja czasami też podaje esputicon Milce. Bardzo Ci współczuję że Julka tak męczy kolka, mojego brata mały też miał koszmarną kolke całe noce nosili go na rękach kolki ustąpiły jak pediatra zaleciła podawać małemu Nutramigen. To jest hipoalergiczny preparat do stosowania w alergii na białko pokarmowe, nietolerancji laktozy i sacharozy, kolce jelitowej.

Kaprikon super, że badanie wypadło dobrze, Michałek pięknie trzyma główkę.

Memeha, Andolka Milenka woli układać główkę na jedną stronę. Jak leży na pleckach to prawie zawsze przekręca główkę w bok ale neurolog powiedziała, że Milka układa się tak jak w brzuchu u mnie. Dostaliśmy zalecenie układanie małej na boczkach ze zrolowanym kocykiem za pleckami i główką, a jak leży na pleckach to mam z obydwu boków buźki podkładać zrolowane pieluszki aby nie przekręcała główki. Muszę też kłaść małą jak najwięcej na brzuszku aby dźwigała główkę tylko, z tym mamy problem bo Milena nie lubi leżeć na brzuchu i się denerwuje.

Wczoraj Milka została zaszczepiona aż trzema szczepionkami (II dawka WZW, szczepionka skojarzona Infanrix IPV HiB i Rotateg). Pomimo tego, że posmarowałam nóżke emlą mała przy wkłuciu i tak płakała a była kuta w obydwie nóżki. Dodatkowo dostała doustnie szczepionke przeciwko rotawirusowi. Teraz idziemy na szczepienie w połowie czerwca.

Uciekam bo mała zaczyna płakać musze dać jej cycusia zajrzę do Was później.


Junona
mameha nie masz się czym martwić. Każde dziecko rozwija się we własnym tempie a chłopcy zazwyczaj są silniejsi.
Michał ostatnio niespokojny. Jazda samochodem go usypia, więc wczoraj było ok, ale dzisiaj od 6 rano nie zasnął na dłużej niż 20 minut. Na szczęście już trochę odespałam, nadal jestem zmęczona, ale w miarę przytomna. icon_wink.gif
Chyba będzie mu się psuć miejsce po szczepionce - gruźlica - bo już się robi fioletowa skóra w tym miejscu. Weronice chyba wcześniej się popsuło. A jak u waszych dzieciaczków?
jezzabell
Kaprikorn no wlasnie a Filipkowi to miejsce po szczepionce tak stwardnialo troche i nie wiem czy sie martwic czy co, zreszta idziemy na szczepionke to sie zapytam...

Aniu wiesz jakie ja mam podejscie do karmienia naturalnego, ale ja mysle ze jakbys chciala zaobserwowac czy nie jest lepiej po mieszance to chyba jeden dzien to za malo moze trzeba bylo sprobowac tak ze trzy dni, ja chyba musze calkiem zrezygnowac z tego nabialu - probuje od dzis... nie to zebym miala ciagly placz tylko on jest taki niespokojny w dzien wiec sprobuje...

moj Filipek trzyma glowke czasem ale nie tak wysoko jak twoj Michalek Kaprikorn, pamietam jak moja Paulinka miala niecaly miesiac to trzymala pionowo zupelnie tak 90 stopni, no ale moj chlopak to leniuszek... wiec mu sie nie chce... i tez ma tak piastki zacisniete jak podnosi... i tez niestety na glowce po ciemieniusze zostala bardzo sucha skora wiec smaruje teraz oliwa z oliwek...
ewon
bylam u lekarza z Damianem.lekarz podejrzewa u niego azs,uczulenie na nabial,mam zakaz na mleko,jogurty,sery i cala reszte a dokarmiac mam bebilonem pepti. choc ja wiem,ze to nie od nabialu,bo wysypalo go dopiero od dwoch czy trzech dniu kuby tez podejrzewala na mleko krowie a testy wykluczyly to.ale wykupilam jedna puszke zurzyje ja i wrocee do poprzedniej diety i zobaczymy.choc z kuba tez kazala mi dawac bebilon i on nie pomagal,a nie karmilam cycem tylko ten bebilon.
andzia30
A ja dzisiaj stawiam soczek za skończony 4 tydzień Paulinki pijak.gif impreza.gif pijak.gif impreza.gif pijak.gif impreza.gif
A to dzisiejsza fotka.
Mam 4 tygodnie i tak radzę sobie z podnoszeniem główki 06.gif .

Junona
andzia Paulinka pięknie sobie radzi. 02.gif impreza.gif
ewon współczuję przytul.gif biedny Damianek... 13.gif
Sima
Witajcie

Widzę że wszystkie dzieciaczki ładnie rosną ,zmieniaja się z każdym dniem 06.gif

Wreszcie mam chwilkę czasu aby coś napisać 06.gif Nie chcę na razie zapeszyć , ale mojemu Adasiowi chyba zaczynają przechodzić kolki 08.gif
Podawałam mu Esputicon , ale za bardzo nie pomagał. Teraz ponad tydzień daję mu Bobotic w kroplach i jest zupełnie inaczej. Jest jeszcze w ciagu dnia niespokojny , wierci się , postękuje ale nie ma juz napadów płaczu , które były wcześniej i to bardzo okropne. Podaję też Adasiowi probiotyk w kroplach Bio Gaia , poleciła mi pediatra jak bylismy na szczepieniu , kurcze ale to strasznie drogie , 5 ml leku a 37 zł ,Podaję jeden raz dziennie i myślę że to też ma dobroczynny wpływ na jego brzuszek bo dziecko jest zupełnie inne , więcej przesypia a nawet znalazłam sposób i zasypia sam. Otóż mój Adaś jak ma ochotę na sen daję mu tetrową pieluchę , zakrywa sobie nią całą bużkę i zasypia 08.gif Jak tylko zaśnie to go odkrywam 03.gif
Robi się taki słodki , usmiecha się jak do niego mówimy , uwielbia się kąpać .

A to ADAŚ

Sima
Aha , jeszcze mi się przypomniało , podawałam Adasiowi herbatkę koperkową HIPP , ale po niej robił strasznie lużne i dosłownie tryskające kupki, no i duzo płakał , teraz już ponad tydzień mu jej nie daję i widzę że mu wyrażnie ta herbatka nie słuzyła 21.gif Tak więc jesteśmy na samym cycu. 08.gif

Dziewczyny kupiłam sobie herbatkę HIPP dla kobiet karmiących , która w składzie ma koper , anyż i kminek , bo te składniki też łagodzą kolki u dzieci , ale przestałam ja pić bo mam dużo pokarmu a po tej herbacie miałam dosłownie nawał. Więc jeśli któraś ma mało pokarmu to naprawdę polecam bo pobudza laktację super. 06.gif
mameha80
asia super ze adasiowi przechodzą bóle, czekam z niecierpliowością az bóle miną milenie... mozesz cos więcej napisać o tym bobotiku? ile kosztuje i jak się dawkuje i czy jest to też simetikon tak jak inne tego typu preparaty?

ewon współczuje, biedny damianek icon_sad.gif

a ja mam znów kłopot z kupami mileny, ma problem z ich robieniem od dwóch dni... w nocy nie robi wogóle ale w dzien było ich koło 4-5.
ale wczoraj były tylko dwie z czego pierwsza - mała- koło 15 i druga (przy pomocy termometru) o 20. i od tej pory cisza... martwie sie bo rano zawsze robiła duuuuzą kupę po nocy a dziś znów nie robiła rano wogóle... puszcza bąki ale kupki brak...

ile kupek robią wasze dzieciaki? to chyba nienormalne żeby tak nagle ilość kup na dzien się zmniejszyła... hmm

wogóle jak widze jak pięknie trzymają głowki wasze dzieciaki leżąc na brzuchu to wpadam w panikę... milena nie lubi leżeć na brzuchu, zawsze płacze, a głowę podnosi tylko troszkę i max na 2 sec, nie ma szans żeby potrzymała na tyle długo i na tyle wysoko żeby zdjęcie zrobić 32.gif zaczynam się martwić... może ja ją za mało kładę na brzuszek (ok 3 razy dziennie po parę minut...)
Andzia - Paulinka poprostu super trzyma główkę!
ancyp
Witajcie!

Jakie slodkie Wasze dzieciaczki!! I jak pieknie trzymaja glowki! Ja tez sie podlamalam bo Arturek nawet w polowie tak wysoko lebka nie trzyma...

A dzis moje slonko przespalo 6,5 godz w nocy!! I to juz kolejna noc z rzedu ze calkiem niezle spi (po 5-6 godzin)!! Oby tak zostalo!! Odpukac!!! 03.gif

A w ogole sie martwie, bo wszystkie mowicie ze Wasze maluchy sie do Was usmiechaja a u nas nadal swiadomych usmiechow brak... 41.gif tzn usmiecha sie czasem ale przes sen, albo jak sie gdzies zapatrzy ale nigdy jeszcze tak naprawde do nas.... myslicie ze to moze znaczyc cos zlego..? 41.gif bo ja juz sama nie wiem....

Pozdrawiam!

Junona
ancyp po prostu macie małego myśliciela 08.gif wasz synek może mieć poważniejszy charakter i zacznie uśmiechać sie później jak już sobie wszystko przemyśli 03.gif
Lucek zawiesił Michałowi pozytywkę nad łóżeczkiem, ale moim zdaniem to jeszcze za wcześnie. Mały sie tym w ogóle nie interesuje i nawet nie patrzy w tym kierunku. Za to lubi sie z nami bawić. 06.gif
mameha80
ancyp moja milena też się typowo do nas nie uśmiecha, robi coś w rodzaju uśmiechu ale to raczej grymas (czytałam ze taki grymas wyglądający jak uśmiech oznacza że dziecko ma gazy lub trwają ruchy jelit... 04.gif 29.gif ) więc u nas to takie wlaśnie grymasy są i zdarzają się po jedzeniu najczęściej ale też i między posiłkami...

byłam z małą na spacerze, nie rozumiem mojego dziecka... po pół godz spaceru zaczęła wrzeszczeć, popłakała kilka minut i zasnęła... i tak kilka razy pod rząd więc postanowiłam po godzinie takich atrakcji zebrać się do domu, i co? w domu śpi przy otwartym oknie już godzinę... ona mnie tak szkoli że szok! dzień do dnia nie podobny, codziennie nowe atrakcje 29.gif 21.gif
anka:)
mameha nie martw się tymi kupkami, pediatra mi mówiła, że dziecko może nie robić kupki nawet do 3 dni i nie nalezy sie tym martwic. tez się nad tym zastanawiałam bo Julka na poczatku robiła około 8-10 kup dziennie a potem 2 dni nic. No ale skoro lekarz tak mowi... A na tą metodę z termometrem to uwazaj, bo mała moze się do tego przyzyczaic

Wiecie co, moja Julka zaczyna się przeistaczać w małą spryciulę icon_smile.gif Jak nie śpi to najczęsciej popłakuje, jak wezmiemy ja na ręce- od razu spokój. Boję się żeby się do tego nie przyzwyczaiła, ale z drugiej strony to co mam robić, patrzyc jak dziecko płacze? Czy Wasze pociechy też tak robią? Próbujemy ją jeszcze smoczkiem uspojkajać ale ona possie chwilę i jej wypada, więc i tak trzeba nad nią stać i wkładać smoka icon_smile.gif

eni mam nadzieję, że u Ciebie lepiej...

Jutro musimy isc na zakupy ubrankowe dla małej, bo zaczyna nam juz wyrastac.

Używacie juz większych rozmiarów pieluszek? Ja mam wrazenie, że pampersy 1 są już jej za małe (za niskie) Dziś założyłąm dwójkę ale jak leżała na boku podczas karmienia to jej wszysko bokiem wyleciało 06.gif chociaż z jedynkami tez tak się zdarzało, moim zdaniem są za luźne przy nóżkach.
Junona
anka my już używamy pieluszek w rozmiarze 5-9kg, z pierwszego rozmiaru szybko nam chłopak wyrósł.
Z ubranek mi zostało trzy sztuki body, w które się mieści, z innymi ciuszkami też cienko. Trochę pokupowałam na Allegro, na razie powinno wystarczyć.
annjur
Anka ja uzywam Pampersów 4-9 kg. Pieluchy 1 zuzylismy tylko pół paczki, reszte leży.
A z przyzwyczajeniem na rękach to u nas jest to samo, śpi jak zabity a tylko się włoży do łóżeczka to ryk

Mameha mnie też pediatra mówiła, że jak się karmi piersią to kupki mogą się pojawić po kazdym karmieniu ale i może tak być że przez 2 dni może dziecko nie robić, ale na 3 dzień zrobić już musi (mieliśmy ten problem z Julkiem)
I zgadzam się z Anką, że z tym termometrem trzeba uważać, bo potem dzieci bez tego kupy nie mogą zrobić.

A my byliśmy dzisiaj na szczepieniu, Julek waży 5100g. I dostał skazy białkowej, ja oczywiście muszę ograniczyć wszelki nabiał a do dokarmiania mam dawać Bebilon HA

Junona
Byłam dziś u ginekolog.
Dostałam na razie pigułki Cerazette na miesiąc, jak będę się po nich dobrze czuła to za trzy tygodnie zastrzyk. Spokój na 3 miesiące. 06.gif
Poza tym weszłam na wagę i ważę jeszcze 3 kilo więcej niż przed ciążą. Mam nadzieję, że to zrzucę.
Wyjeżdżaliśmy o 16, wróciliśmy o 19 a Michał cały czas przespał i jeszcze śpi. 5 godzin! Nowy rekord! Niesamowite jak go usypia jazda samochodem.
Szkoda, że w nocy tak długo nie śpi... icon_wink.gif
andzia30
eni widzę Cię! Co u Ciebie? przytul.gif

Mameha ja też tak słyszałam jak pisze ania. Faktycznie różnie może byc z tymi kupkami. Bobotik działa na zasadzie espumisanu, są tylko różne ceny ale skład i dawkowanie podobne. Kosztuje ok. 12 zł.

A co do rozmiaru pieluch to ja też używam już Pampersów 4-9 kg.
amk
Witam!!!

Jestem przeszczęśliwa - udało mi się wreszcie kupić smoczek tolerowany przez Patrysię, przy którym nie wymiotuje i który jej nawet tak często nie wypada... ile ja mam od razu więcej czasu... szok... Mała leży spokojnie w łóżeczku ze smokiem, a ja mogę poodkurzać (wczoraj zasnęła przy odkurzaczu), pościerać kurze, zejść do kuchni...
Ale najważniejsze, to to, że wieczorem Mała uspokaja się przy smoczku, a nie ciągle wisi przy piersi i dzięki temu nie mam wrażenia, że się przejada... No bo w sumie prawdziwego głodu się nie da smoczkiem oszukać, więc raczej zjada tyle ile potrzebuje, a potem jeszcze się przytula do mnie ale ze smokiem w buzi...

A tak poza tym, to byłam w środę na kontrolnej wizycie u gina - wszystko ok, blizna się ładnie goi i tylko jakiś mam mały stan zapalny... No i nie ma jak wypuścić kobietę na miasto po tak długim czasie (bo w sumie poza wyjściami na spacer, do rodziny i po zakupy spożywcze to nigdzie nie byłam)... jak już się wypuściłam bez Małej (została z teściową) to obleciałam miasto w rekordowym tempie żeby zahaczyć jak najwięcej sklepów i wydałam majątek...

Mameha - nasza Pati też układa główkę raczej na jedną stronę, a jak śpi, to bardzo wygina ją do tyłu... lekarz się kazał nie przejmować i ustawiać zabawki z drógiej strony, żeby sama główkę przekręcała... a co do rozwoju to żeczywiście każde dziecko ma inaczej... córka mojej ciotki mówiła krótkimi zdaniami jak miała 9 m-cy... zanim zaczęła chodzić... icon_wink.gif
A co do kupek to Pati w nocy wcale nie robi, chyba że nad ranem jak już ma lżejszy sen... Nasza to nawet czasami nie sika w nocy (zakładamy tetrę więc dokładnie wiadomo ile wytrzymuje bez sikania - czasami jak ją wieczorem położę spać to się zesika dopiero w trakcie porannego karmienia, ale wtedy od razu na wylot...) teraz się podobno układ pokarmowy zmienia u dziecka i może być zastój z kupkami nawet trzy dni...

Andzia - my już termin zaklepaliśmy zaraz po urodzeniu Patrysi... teraz to tylko pogodę zamawiamy...

Paula - to Ty ciągle na diecie??? jak byłam na szczepieniu to lekarz mi wręcz kazał normalnie jeść żeby Małą przyzwyczajać do wszystkiego... ja w sumie już w trzecim tygodniu zaliczyłam schabowego, a w święta się objadłam ciastami (z polewą czekoladową, z orzechami, ze skórką pomarańczową...), a Małej nic... dopiero sałata ją ruszyła (pielęgniarka powiedziała, że na nowalijki za wcześnie, bo jeszcze są mocno nawożone...)

Ancyp - Pati też ma czasami taki "tępy" wyraz twarzy... a czasami "coś" widzi i się do tego uśmiecha parę minut.... jak miała 3-4 tygodnie to aż się wystraszyłam, bo w trakcie karmienia zaczęła się "czemuś" za mną przyglądać z autentycznym przerażeniem w oczach, a potem się rozpłakała tak że nie mogłam jej uspokoić... aż mi się nieswojo zrobiło...

Pozdrawiam wszytkich!!!
ewon
witajcie:)
wczoraj bylam na spacerku,pogoda cudowna ponad 20 stopni bylo:) az milo pospacerowac.Mam nawal mleka:/ w prawej piersi mam wiecej mleka niz w lewej,i jak dostawiam to musze pierw tam gdzie wiecej bo mnie bardzo boli piers i jest twarda jak skala:( w nocy dzis musialam pieluchy podlozyc po cyce,bo tak cieklo.

a ja uzywam pampersa od 4-9 i chyba musze wieksze kupic bo ma Damianek odcisniete nozki.a mam pytanie te ktore uzywaly i pampersa i happy czy naprawde happy jest wieksze??chodzi o te same rozmiary pieluch.(podobno happynp.3-6 jest wieksze od pampersa 3-6).bo kurde jak ide do sklepu to akurat nie ma tych samych rozmiarow tej firmy i tej i nie mam jak porownac.

Rosiczka::
Aska fajnie Ciebie i Adasia widzieć! icon_smile.gif
Co do herbatki laktacyjnej - to też ją stosuję i polecam.

My wczoraj byliśmy na pierwszej wizycie u pediatry. Mała waży 4030, jak się urodziła ważyła 3600 - więc nie za wiele przybrała 32.gif A cały czas przy piersi jest. Za tydzień równo mamy szczepienie, wtedy lekarka ma jeszcze raz sparwdzić wagę - wtedy dokładnie będzie wiedziała ile przybrała przez tydzień i zobaczymy czy jest czym się martwić.

ewa pisałaś o szczepionkach - ile zapłaciłaś za tą skojarzoną? wiem że na rotawirus pierwsza dawka 300 zł, ale też się na nią zdecydujemy.

anka my też już stosujemy pampersy 2, ale też nam przeciekają 21.gif dziś już 3 razy ją przebierałam.

mameha Maja też tak ma - że płacze i zasypia, budzi się popłacze i zasypia - prawdopodobnie to może być ze zmęczenia, jak dziecko nie może zasną tak reaguje. U nas tylko na zewnątrz potrafi sama w końcu zasnąć, bo w domu zaraz ją biorę na ręce, nie potrafię jej tak zostawić w łóżeczku.

No właśnie ja muszę odstawić nowalijki, bo mała dostała wysypki na prawym policzku, a na czole i brwiach ma taką szorstką skórę. Mamy ją kąpać w kryształkach nadmanganianu potasu i dziś odbieram z apteki maść, którą mieli nam przygotować na podstawie recepty. Mam nadzieję, że szybko to pomoże.
Junona
Witajcie!
Nareszcie weekend. 06.gif
ewon to prawda, Pampersy są mniejsze, cieńsze i szybciej przeciekają.
amk cieszę się Twoim szczęściem. 02.gif Nareszcie możesz odpocząć. Wiem jaka to ulga zamienić pierś na smoczek. icon_mrgreen.gif Ja też mam stan zapalny, nie przejmuj się. Pobierzesz jakieś leki ze dwa tygodnie i minie. Ja szaleję w sklepach internetowych. Uwielbiam zakupy a teraz nie mam jak połazić po sklepach, no i gotówki nie mam, tylko "wirtualne" pieniądze na koncie. W tej wsi nie ma mojego bankomatu nawet.
Trochę się podziębiłam i boli mnie ucho. Mam nadzieję, że to szybko minie.
Michał wczoraj po południu przespał 5 godzin i myślałam, że jak się obudzi będzie płakał z głodu. Ale nie... Lucek wziął go na ręce i była sesja uśmieszków do taty, dopiero po jakichś 20 minutach synek zaczął domagać się mleczka. 03.gif Dziś rano uśmiechał się do siostry, do każdej ludzkiej twarzy się cieszy. Uśmiecha się na dźwięk pozytywki. Niesamowite, jakie to pogodne dziecko jest. 06.gif
We wtorek mamy pierwsze szczepienie skojarzone. Ciekawa jestem ile już waży. Dziś mu założyłam ogrodniczki rozmiar 68, myślałam, że będą za duże a on ledwie się w nie mieści! Szok.
ewa32
Dzień dobry,

Andzia malutka ślicznie trzyma główkę.

Memeha moja Milena też nie potrafi podnieść wysoko główki, dźwiga główkę dosłownie na sekundę ale neurolog narazie nie widziała w tym nic dziwnego trzeba ją tylko kłaść jak najwięcej na brzuszku żeby ćwiczyła sobie wszystkie mięśnie.

Andolka za skojarzoną zapłaciłam 120 zł, a za rotateg 286 zł.

Aśka to ja dzisiaj kupię sobie tę herbatkę może mi pomoże. Zdjęcia Adaśka super.

Ja się trochę martwię bo moja Milcia ma słabą morfologię dostała witaminy do brania A, E i B6 i będziemy kontrolować czy jej sie poprawi. Zupełnie nie wiem dlaczego tak sie dzieje bo ja w ciąży miałam super morfologie a lekarka pytała mnie się czy aby nie mialam niedokrwistości. Zaraz będę karmić małą i idziemy na spacer a przy okazji pozałatwiać różne sprawy pogoda piękna a więc szkoda siedzieć w domu. Jestem w szoku spojrzałam na termometr za oknem i jest 20 stopni nie wiem jak ubrać małą żeby nie było jej za gorąco.
mameha80
amk pochwal sie co to za smoczek!
Junona
Wiecie co, jeszcze nie dostałam tej chusty kupionej na Allegro. Wygrałam aukcję trzy tygodnie temu a przesyłka jeszcze nie doszła. Baba bezczelnie napisała w poniedziałek "jutro wyślę", mogłaby chociaż wysłać priorytetem skoro takie opóźnienie jest z jej winy. Zaraz nie wytrzymam i jej negatywa wystawię. Jestem zablokowana w domu, bo nie mam jak z dzieciakami wyjść na spacer, wrrr. W dodatku poczta zapowiada strajk od 5 maja w wcześniej są święta, więc już chyba nie dostanę tej paczki. 32.gif
jezzabell
hej mamuski

my tez juz uzywamy pampersow 4 - 9 czyli rozmiar 3 ale od niedawna, a do tej pory uzywalismy 2 (3 - 6 kilo) i nigdy nie przeciekly, choc dwa razy juz kupa wyladowala na plecach, ale to bylo nierobieniu kupki i jak juz zrobil tak sie wiercil tak sie wiercil ze sie poprzesuwalo i jeszcze mial male body na szczescie juz dostalam zastrzyk ubranek nowy od sasiadki - sliczne i znowu nic nie musze kupowac (no prawie 06.gif czasem i tak sie nie moge oprzec w sklepie)

ale maly ma taka sucha skore znowu chyba z powrotem musze kapac go w przegotowanej wodzie 32.gif i kupilam Oilatum do kapieli dla niemowlat i malych dzieci bezzapachowe, moze ktos ma jakies doswiadczenia w zwiazku z tym kosmetykiem? prosze o komentarze - kilka razy smarowalam go oliwa z oliwek nic, potem oliwka dla niemowlat nic, nadal sucha wiec moze to pomoze... a szczegolnie na glowie az mu sie strupki robia i pielegniarka powiedziala o oliwie z oliwek ale nic to nie pomoglo 13.gif

pogoda u nas zmienna jak kobieta... 08.gif gdy ostatnio sie opalalismy to na drugi dzien juz kurtkach trzeba bylo, ale dzis slicznie tylko wietrznie, za to jutro ponoc przeslicznie i slonecznie czas cos zaplanowac

Kaprikorn rzeczywiscie baba beznadziejna - jak nie umie interesow prowadzic to gdzie sie pcha? tym bardziej ze jest to produkt przeznaczony dla malutkich dzieci ile bedzie tak zwlekac, az twoj maly bedzie calkiem za ciezki do noszenia w ten sposob?
Junona
jezzabell my używaliśmy Oilatum przy Weronice, teraz chyba też kupimy, chociaż to bardzo drogie jest. Oilatum jest rewelacyjne, przynajmniej u nas podziałało.
Michał ma bardzo suchą skórę, aż mu się ranki robią miejscami. Kąpiemy go w płynie z oliwką, oprócz tego do wanienki wlewam łyżkę oliwy i jeszcze oliwką dla niemowląt go smarują po kąpieli i nic nie pomaga. Skórę ma tak suchą jak miał. 32.gif
jezzabell
no widzisz Kaprikorn to zupelnie tak jak u nas, ale takie oliwki to widocznie nie sa dobre skoro przy prawdziwym problemie nie pomagaja... ja kupilam to oilatum i dzis pierwsza kapiel bedzie zaplacilam okolo 10 funtow to jak na plyn do kapieli to tez jest tutaj drogo bo normalne kosztuja tak 2 - 3 funty... mam nadzieje ze pomoze

jestem dzis tak padnieta ze nie wiem a i tak mi tyle do zrobienia na dzis zostalo ze chyba nie wydole 29.gif chyba sobie dzis piwo musze wypic bo mam dosc tak mnie nogi bola... a wy pilyscie juz jakis alkohol?
Junona
Ja jeszcze nie piłam, bo mały brał antybiotyki i sie bałam. Po wieczornym karmieniu śpi 4 godzinki, wiec małe piwko może bym już mogla. 08.gif
My płaciliśmy za Oilatum około 40zl, a wiec 4 razy więcej niz kosztuje normalny płyn do kąpieli. 29.gif
amk
hej!

Smoczkami się pochwalę - dopiero trzeci podpasował - ale jak zrobię zdjęcia, bo inaczej nie wytłumaczę...

co do alkoholu, to ja już go trochę wypiłam - parę razy tak na dwa palce w kieliszku winka, a ostatnio lampkę szampana (i to prawie na raz tak mi się chciało) i nie wiem czy to z tym związane, ale na drugi dzień po szampanie Pati spała non stop... budziła się tylko na jedzenie i odlatywała w połowie...

ok - spadam...

papatki
Junona
amk to dobrze, że kaca nie miała. 08.gif
mameha80
dziewczyny zamiast OILATUM polecam OILAN. skład dokładnie ten sam a cena połowe niższa ok. 17zł za 250ml (ja tyle płaciłam) nie wiem czy jazzabell u siebie kupi ale w polskich aptekach jest na pewno. ja stosuje oilan od czasu do czasu, zamiennie z oliwą z oliwek. skóra jest ok!

amk napisz jakiej firmy ten super smoczek, a zdjęcia to poprosze swoją drogą 08.gif

ja nie piłam jeszcze żadnego alkoholu ale przy bólacgh brzucha mileny to boje sie cokolwiek pić...
Junona
Uśmieszek na dobry początek weekendu 02.gif
andzia30
Witajcie!

amk pochwal się chociaż kształtem czy marką tego cudownego smoczka, bo moja mała istotka też wybrzydza smoki i namiętnie pokazuje jak wyglądają odruchy wymiotne 08.gif

Andola u nas w Przychodni zakupują szczepionki skojarzone i pierwsza kosztuje 90 zł. a następne po 110 zł.

jezzabell ja Paulinkę od początku kąpię w Oilatum, bo w szpitalu była w nim kąpana więc skoro dobrze ten kosmetyk toleruje to jej nie zmieniałam ale moje Oilatum ładnie pachnie więc może Ty masz inny rodzaj skoro jest bezzapachowy. Na ciemieniuchę czy na problemy skórne ponoc dobry jest Alantan - tak słyszałam.

A co do alkoholu to nie piłam ale dzisiaj miałam wielką ochotę bo Patrycja ma dzisiaj 7 urodzinki a Paulinka skończyła 1 miesiąc! Pojadłam torta własnej roboty więc z alkoholem już nie ryzykowałam 29.gif A za 3 dni nasza 8 rocznica ślubu. Jak ten czas szybko leci....
Póki co stawiam soczek za zdrówko Patrycji i Paulinki pijak.gif impreza.gif pijak.gif impreza.gif pijak.gif impreza.gif pijak.gif impreza.gif pijak.gif impreza.gif
Rosiczka::
kaprikorn ale słodki ten uśmiech! icon_smile.gif

andzia pijak.gif za zdrowie Twoich córeczek

U nas Maja też miała na początku strasznie suchą skórę na rączkach i nóżkach - aż w kilku miejscach się jej łuszczyła. Też nie pomagała oliwka do smarowania i zaczęliśmy stosować olejek do kąpieli La Roche-Posay - Lipikar. Rekomendowany przez IMiDz. od 1 dnia życia. I problemy się skończyły. O Oilatum też słyszałam dobre opinie od koleżanek.

Ale piękna pogoda - wczoraj spędziłyśmy z małą dzień w ogródku u moich rodziców, pierwszy raz Maję karmiłam na świeżym powietrzu icon_smile.gif Gorzej było w drodze powrotnej w samochodzie, krzyczała w niebogłosy, a że jechałyśmy same we dwie, to trochę się stresowałam jednocześnie prowadząc i próbując ją uspokoić.

Ja do tej pory skusiłam się na pół kieliszka wina 03.gif
Junona
andzia przyłączam się do toastu: impreza.gif pijak.gif impreza.gif pijak.gif impreza.gif
U nas też dziś piękna pogoda i pewnie zaraz wybierzemy się na spacer. 06.gif
Andola na którym siedzeniu wozisz Maję jak jedziecie same? Z przodu?
Wczoraj nie wykąpaliśmy Michała i rano miał już ładniejszą skórę. Nie wiem co o tym myśleć, czyżby był uczulony na wodę? To chyba niemożliwe...
eni20
witajcie,
u mnie normalnie:) jest jak bylo do tej pory miedzy mna a mezem jakby sie nic nei stalo, ale ja mam jakies dziwne mysli czasem:) Jezdze na zajecia teraz do szpitala psychiatrycznego:) Tam to jest wesolo dopiero:)
My tez używamy pampers 3 i uważam ze sa super. Jesli chodzi o kremy dla alergicznej skory to chwilowo używam teraz emolium i mysle ze to dobry kosmetyk. Co do szampana i wina to tez sie skusilam kilka razy i maluch caly dzien mi spal;)
Filip w ciagu dnia dokazuje rzadko spi najwyzej godzinke, ale za to od 19-20 spi do 5-6 rano bez przerwy wiec jest ok;)
Dzieciaczki rosna w oczach;) Wszystkie sa cudowne:)
eni20
pijak.gifandzia pijak.gif pijak.gif
Junona
eni szczęściara, jak Ci pięknie Filipek śpi. kiedy mój Michaś zacznie tak nocki przesypiać?...
Cieszę się, że wam się układa z mężem. icon_smile.gif
Sima
Dzień dobry 06.gif

My dziś odpoczywamy po wczorajszej uroszystości. 03.gif
Otóż wczoraj NASZ ADAŚ MIAŁ CHRZEST
Chłopak był grzeczny cały czas, nawet nie zapłakał ,i w lokalu tez mu atmosfera służyła bo budził się i zasypiał sam bez problemu i bez płaczu.
Jedna uroczystośc już za nami a teraz przygotowujemy się do Komunii Marcinka.

Po południu postaram się wkleić zdjęcia Adasia z wczorajszego święta.

Ja tez używam pieluch w rozmiarze 5-9 kg ale Huggies , bardzo sobie je chwalę , sa super.
Adaś karuzlę nad łóżeczkiem ma od samego początku , bardzo lubi się w nia wpatrywać, jak tylko przestaje się kręcić to najpierw jest marudzenie ,jeśli nie zacznie się znowu kręcić i grać w ciągu 3 minut to juz jest wielki płacz. Wogóle ciągle mu w łózeczku mu układam kolorowe zabawki bo lubi się w nie wpartywać ,uśmiecha się do nich, niezły z niego obserwator 08.gif

Pozdrawiam Was wszystkie i zyczę miłej , słonecznej niedzieli. Papapa,
Sima
Aha, zostało mi z 21 kg jeszcze tylko 2 kg 06.gif 06.gif , a jak jest U was z waga ?
Junona
U mnie jeszcze 3 kg do wagi sprzed ciąży, ale chciałabym schudnąć więcej.
eni20
kaprikorn ja bym chyba wolala aby w dzien mi spal:) w nocy jakos bardziej lubie wstawac:)mi jeszcze zostalo jakies 5kg:(
Marge
Witajcie dawno mnie nie było, a to dla tego ,że najpierw mi padł jeden komp, a w drugim net szwankował. A teraz też nie jest najlepiej ale nieco mogę zobaczyć i poczytać co u was andzia za dziewczynki, jakby mnie nie bylo to za waszą rocznicę ślubu pijak.gif kaprikorn cudowny uśmiech Michałka. eni trzmaj się dzielnie będzie dobrze oby nie było gorzej. Ja używam pieluch happy 3-6kg mam kupione 5-9 kg ale jeszcze za duże. Alkoholu nie piłam mam wstręt. A moje dziewczynki ,jedna córcia Dorotka idzie dzisiaj ze sztandarem szkoły ,w innej miejscowości jest wielka uroczystość w gminie i wielka pompa goście z gminy ,powiatu i starostwa a druga Ewunia reprezentuje chór i wyjechała poza Lublin do kościoła śpiewać.
Moja waga jest o 5 kg mniejsza niż przed ciążą, ale ja chcę jeszcze ważyć mniej. Byłam u fryzierki i moja córcia Dorka zrobiła sobie pasemka. Asia czekam na fotki z chrzcin. A my byliśmy na pierwszym szczepieniu u nas nie mozna zaszczepić dziecka płatną szczepionką zostało wstrzymane koszt 175 zł. Marynia dzielnie zniosla trzy wkucia,pięknie przybyła na wadze waga urodzenia 3800g a w 6 tyg życia 4760g. Byłam też u ortopedy i na USG bioderek mogła by nie nosić pieluchy ale lekarz zalecił 16 ,więc zakładam to koromysło mając nadzieję że długo je nie ponosi.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.