To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wypadanie włosów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2
kamila2409
Witajcie kobitki icon_smile.gif Zwracam się do mam, które urodziły dzieci i po porodzie wypadają im włosy. Co z tym robicie? Jestem 4 miesiące po cesarce, nie karmię piersią a włosy lecą mi garściami. Wiem że to może trwać nawet do pół roku, ale napewno da sie o jakoś zahamować. Sa wszędzie: na ubraniach, na pościeli, po kąpieli, przed kąpielą, po jedzeniu, przed jedzeniem !

RATUJCIE PROSZĘ BO BOJĘ SIĘ ŻE WYŁYSIEJĘ CAŁKOWICIE ! ! !
Tuni
Kilka miesięcy po porodzie wypada to co nie wypadło podczas ciąży (hormony, hormony icon_smile.gif ).
Jeśli jednka mimo to uważasz, że wypada Ci zbyt dużo włosów, wybierz się do lekarza.
eni20
to spadek estrogenów,jak nie karmisz to zacznij łykać tabl, polecam yasmin
Białka
To może też być kwestia niedoborów dobrych tłuszczy. Przynajmniej moja psiapsióła tak miała. Bierzesz jakieś suplementy? Polecam feminatal z DHA, bo ryb bym się bała jeść, za dużo w nich metali ciężkich. Do tego tam masz zestaw wit B, też potrzebny do prawidłowej kondycji min włosów. Powinno pomóc icon_smile.gif
kamila2409
Yasmin bralam przed ciaza. Po porodzie lekarz zaproponowal mi SENDI i biore. Jezeli chodzi o suplementy nie biore ale wlasnie studiuje ten temat bo nie wiem co mam wybrac. Moze wiecie jakie sa najlepsze ? wypadaja mi wlosy. chcialabym schudnac no i od ciazy mam mnowstwo wypryskow (na nie wlasnie biore sendi)
eni20
ja polecam preparta drozdzowy selen +cynk, reewlacyjny, narazie mi wlosy nie wypadaja, a jestem 3mies od porodu. Popros lekarza o recepte na yasmin, ja juz w pierwszym cyklu zauwazylam korzystne zmiany. Dodatkowo we wsloy wcieraj odzywke WAX Treatment do kupienia w aptece
xxyy
Ja mialam to samo, po prostu rozpacz . Zdesperowana kupilam zachecona przez fryzjerke ( sceptycznie to takich zachet podchodze ale tym razem bylam naprawde zdesperowana) preparat KERASTASE w ampulkach. Kosztowalo mnie to az 100 funtow ale na szczescie pomoglo. Po kilku tygodniach wlosy juz wypadaja w "normalnych" ilosciach i widac jak rosna nowe. Ufff.
Trzeba tez zadzialac "od srodka" , sprawdzic czy jest aniemia. Byc moze , rownie skutecznie zadzialalby jakis tanszy preparat i dobry zestaw witamin i mikroelementow.
margot26
W trzecim miesiącu po porodzie załamałam sie widząc ilość włosów, które szostaja na szczotce po czesaniu... Nie wspomnę już, że moje włosy były wszędzie! I znalazłam rozwiązanie! Polecam Seboradin. Stosowałam kompleksowo: szampon, balsam i lotion. na mnie działa! Kupiłam w aptece. Zużyłam jednen szampon i balsam, lotion stosuję do dziś na przemian z Napherą. Polecam!
Gruszka
Mi tez wypadały przez ponad pół roku po porodzie. Ale nie chciało mi się wierzyć w magiczne spectyfiki i szukac co pomoże. No i samo przeszło icon_biggrin.gif teraz chodzę do fryzjera żeby trochę zcieniować i przerzedzić włosy icon_smile.gif
czarnag
Mi również strasznie wypadają, jestem już w rozpaczy czy nie zostanę łysa 32.gif biorę zestaw witamin feminatal M i jakoś nie widzę efektów icon_evil.gif

czy ktoś wie czy ze skrzypu jakieś preparaty można brać? ja czytałam coś w necie ze tak, a także że na wypadanie po ciąży włosów trzeba brać witamine H czyli biotynę icon_idea.gif

sama nie wiem czym się ratować. zaczęły wypadać mi gdzieś około 2,5 miesiąca po porodzie i trwa to już miesiąc 21.gif jakieś sprawdzone sposoby by się przydały!
olatola
czarnag możesz nie pisać pogrubioną czcionką? Mam wrażenie, że wrzeszczysz wink.gif
A co do tych włosów, to właśnie chciałam taki temat zalożyć, a tu proszę, jest i to całkiem świeży. Co to jest ten yasmin, to coś hormonalnego? Jest tylko na receptę? Smarowanie wlosow wszelkimi specyfikami w moim przypaku odpada, bo mnie wszystko uczula icon_sad.gif
renata19750702
Mi wypadały tak samo. Były tak jak mówisz, dosłownie wszędzie - w łazience przy sprzątaniu wspomagałam się odkurzaczem. Karmiłam piersią. Nie używałam nic. Samo przeszło po kolejnych trzech miesiącach, włosy same odrosły.
Dziś mam chyba więcej niż przed ciążą.
Sabina
To normalne, u wszystkich. Przestaną wypadać i odrosną icon_smile.gif
Po 5 ciążach była bym łysa jak kolano 08.gif po goleniu icon_wink.gif
A mam bardzo gęste włosy. Trzeba to przetrzymać jakoś. icon_smile.gif przytul.gif
eni20
dziewczyny jesli nie karmicie juz piersia i dalej porykacie sie z tym problelem to mozecie stosowac pigulki anty. Polecam yasmin bo dodatkowo cera po nim fajna. organizm ma malo estrogenow wiec jesli bedziecie brac hormony to proces spowolnieje. Dodatkowo polecam ampulki Vichy i tabletki witaminowe InneoV-geste wlosy. To ograniczy wypadanie. jednak proces sam musi sie wyciszyc.
czarnag
ja dzisiaj za radą margot26 i innych opinii w necie kupiłam szampon seboradin i lotion oraz biotynę do ssania icon_arrow.gif teraz czekam na efekty, zobaczymy jak to będzie 11.gif mam nadzieję że to coś da icon_razz.gif
munik
jeśli chodzi o suplementy wzmacniające włosy to kosmetyczka poleciła mi brać te które zawierają krzem ,jak na razie nie znalazłam jeszcze takiego ,najczęściej spotykam te z skrzypem polnym chm... może znacie jakieś?
Gruszka
Munik, na przykład https://ssl.allegro.pl/item417442444_apteka...nokcie_20k.html
konto_usunięte
w skrzypie polnym właśnie chodzi o krzem icon_wink.gif
myszka
No dobra, ale ten krzem / skrzyp karmiąc piersią można?
użytkownik usunięty
CYTAT(eni20 @ Fri, 29 Aug 2008 - 18:14) *
dziewczyny jesli nie karmicie juz piersia i dalej porykacie sie z tym problelem to mozecie stosowac pigulki anty. Polecam yasmin bo dodatkowo cera po nim fajna. organizm ma malo estrogenow wiec jesli bedziecie brac hormony to proces spowolnieje. Dodatkowo polecam ampulki Vichy i tabletki witaminowe InneoV-geste wlosy. To ograniczy wypadanie. jednak proces sam musi sie wyciszyc.

Eni a co ty dla nich pracujesz, że trzy nawołania wystosowałaś w jednym poście, żeby łykać te tabletki? icon_smile.gif
Nie każdy może/ chce stosować hormony, to nie jest obojętne dla organizmu, więc polecanie tabletek bo włosy wypadają jest trochę hm nieodpowiedzialne.

Mi same przestały wypadać, a szkoda w ciąży wreszcie miałam ich zadowalającą ilość, a teraz znów nędza.
eni20
jully jestem lekarzem wiec polecialam im co uwzam za sluszne. Spytalam wczesniej czy karmia, ginekolodzy czesto aby poprawic gospodarke hormonalna przepisuja antykoncepcyjne na 3miesia chociaz.Zwlaszcza przy krwawianiach nieregualrnych, ktore sa spowodowane np. brakiem jajeczkowania po porodzie, niedawno koelzanka z forum zmagala sie ztakim problem krawaila od 20dni,zaczelam brac tabl i wszytsko sie ustabilizowalo. Nie zyjemy w kraju zabitym dechami, jest szeroki dostep do informacji i kazda kobieta zna glowne p-wskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej(przynajmniej powinna), reszte omowi z lekarzem przy przepisywaniu recepty!Wiec chyba logiczne jest to ze jesli sa p-wskazania to nikt nie bedzie sie tym faszerowal!Nikt nei zapisuje antykonc. na wypadanie wlosow,ale wzielam pod uwage fakt ze niedawno rodzily wiec jesli nie karmia tto jako zabezpiecznie i naprawa gospodarki hormonalnej tabl. sa najodpowiedniejsze!DZIEWCZYNY PYTALY O PRZYCZYNE TO IM SZCZERZE NAPISALAM DLACZEGO WLOSY WYPADAJA PO PORODZIE!!!!!!!! KRZEEMEM i innymi cudami tego nei zatrzymaja!!! NApisalam dodatkowo co moze pomoc zminimalizowac objawy. Ja spojrzalam na problem od srodka:)
użytkownik usunięty
CYTAT(eni20 @ Sat, 13 Sep 2008 - 15:36) *
jully jestem lekarzem wiec polecialam im co uwzam za sluszne. Spytalam wczesniej czy karmia, ginekolodzy czesto aby poprawic gospodarke hormonalna przepisuja antykoncepcyjne na 3miesia chociaz.Zwlaszcza przy krwawianiach nieregualrnych, ktore sa spowodowane np. brakiem jajeczkowania po porodzie, niedawno koelzanka z forum zmagala sie ztakim problem krawaila od 20dni,zaczelam brac tabl i wszytsko sie ustabilizowalo. Nie zyjemy w kraju zabitym dechami, jest szeroki dostep do informacji i kazda kobieta zna glowne p-wskazania do stosowania antykoncepcji hormonalnej(przynajmniej powinna), reszte omowi z lekarzem przy przepisywaniu recepty!Wiec chyba logiczne jest to ze jesli sa p-wskazania to nikt nie bedzie sie tym faszerowal!Nikt nei zapisuje antykonc. na wypadanie wlosow,ale wzielam pod uwage fakt ze niedawno rodzily wiec jesli nie karmia tto jako zabezpiecznie i naprawa gospodarki hormonalnej tabl. sa najodpowiedniejsze!DZIEWCZYNY PYTALY O PRZYCZYNE TO IM SZCZERZE NAPISALAM DLACZEGO WLOSY WYPADAJA PO PORODZIE!!!!!!!! KRZEEMEM i innymi cudami tego nei zatrzymaja!!! NApisalam dodatkowo co moze pomoc zminimalizowac objawy. Ja spojrzalam na problem od srodka:)

No nie zgodzę się że każda kobieta zna przeciwwskazania. Niestety wielu lekarzy wypisuje recepty na hormony nie przebadawszy najpierw pacjentek. Znam dwie kobiety, które po takiej terapii hormonami bez żadnych uprzednich badań bardzo poważnie zachorowały. Nie twierdzę, że hormony są złe dla wszystkich, ale uważam, że powinno się bardzo poważnie podchodzić do ich stosowania (dokładne badania, a potem kontrole)
eni20
a czy napisalam ze nie?zeszlas troche z tematu. Tu chodzilo o wypadanie wlosow i o przyczyne,wiec ja podalam.
adria2
CYTAT(kamila2409 @ Wed, 23 Apr 2008 - 09:33) *
Witajcie kobitki icon_smile.gif Zwracam się do mam, które urodziły dzieci i po porodzie wypadają im włosy. Co z tym robicie? Jestem 4 miesiące po cesarce, nie karmię piersią a włosy lecą mi garściami. Wiem że to może trwać nawet do pół roku, ale napewno da sie o jakoś zahamować. Sa wszędzie: na ubraniach, na pościeli, po kąpieli, przed kąpielą, po jedzeniu, przed jedzeniem !

RATUJCIE PROSZĘ BO BOJĘ SIĘ ŻE WYŁYSIEJĘ CAŁKOWICIE ! ! !


Hej,

Tu masz trochę informacji na temat wypadania włosów po ciąży Wypadanie włosów po ciąży

U mnie ustało ok. 7 miesięcy po porodzie. Zrób sobie badania na poziom estrogenów, ponieważ to one warunkują czy włosy będą rosnąć czy nie. Po ciąży obniża się ich ilość więc i włosy mogą wypadać.
olatola
A ja to się tak ostatnio zastanawiam, dlaczego z głowy wychodzą garściami, a nogi muszę cholera depilować 41.gif
karmelita
Witam!!! ja miałam ten sam problem. zniknoł po używaniu szamponu DERMENA (dostepny w aptece). jednak skutki widać po 3-4 tygodniach
lena77
Ja wprawdzie nie po porodzie, tzn. juz 4 lata po, ale problem z wypadaniem wlosow mam zwykle jesienia. tej jesieni wlosy wypadaja mi w ogromnej ilosci, wiec zakupilam w aptece Radical, ampulki + tabletki. i jeszcze lotion z nafta kosmetyczna. efekty juz sa i licze na to, ze wypadanie ustanie. a i wlosy po tym lotionie blyszczace i dobrze sie ukladaja
eviuta
Witam dziewczyny
ja również borykam się z tym problemem
Włosy zaczeły mi wypadać jakoś 4 m-ce po porodzie i trwa do dziś (moja córka za dwa dni kończy 9 miesięcy) masakra!
jestem załamana bo nigdy specjalnie bujnej czupryny nie miałam a teraz jest jeszcze bardziej licha.
Zjadłam już dwa opakowania jakichś bio ogrodów tylko na włosy ale rezultatów nie zauważyłam
Teraz lekarz polecił mi tabletki Vitapil a fryzjerka odżywke henna vax do kupienia w aptece ponoć bardzo dobra bo polecają ją też kobietą po chemioterapii
Czekam na rezultaty mam nadzieję, że wkrótce zobacze jakąś poprawę

a co do hormonów to jestem bardzo przeciwna i raczej nie polecam
dwa razy w życiu próbowałam tabletek anty i niestety zniosłam je bardzo źle
trzeci raz nie będę próbować
mamakubusia@
Należę do tej mniejszości, której włosy wypadały w czasie ciąży i po. 32.gif Po porodzie brałam tabletki H-PANTOTEN opakowanie 120szt. kosztuje ok 48zł., starcza na miesiąc, kuracja przynosi efekty po trzech miesiącach, ale tylko to mi pomogło.
wiedza
podobno w ciąży zahamowane jest wypadanie włosów, więc to nadmierne po porodzie to tylko powrót do stanu sprzed ciąży - ja nie zauważyłam, ale zawsze miałam słabe i mało
LilySnape
CYTAT(kamila2409 @ Wed, 23 Apr 2008 - 08:33) *
Witajcie kobitki icon_smile.gif Zwracam się do mam, które urodziły dzieci i po porodzie wypadają im włosy. Co z tym robicie? Jestem 4 miesiące po cesarce, nie karmię piersią a włosy lecą mi garściami. Wiem że to może trwać nawet do pół roku, ale napewno da sie o jakoś zahamować. Sa wszędzie: na ubraniach, na pościeli, po kąpieli, przed kąpielą, po jedzeniu, przed jedzeniem !

RATUJCIE PROSZĘ BO BOJĘ SIĘ ŻE WYŁYSIEJĘ CAŁKOWICIE ! ! !

Wypadały mi okropnie. Były wszędzie. podłoga wyglądała okropnie. I... przeszło samo. Ale trwało to - dokładnie nie pamiętam - do pół roku po ciąży? Nie wyłysiejesz icon_wink.gif Anemii nie masz?
EdytaRola
CYTAT(wiedza @ Sun, 12 Oct 2008 - 15:14) *
podobno w ciąży zahamowane jest wypadanie włosów, więc to nadmierne po porodzie to tylko powrót do stanu sprzed ciąży - ja nie zauważyłam, ale zawsze miałam słabe i mało

moze tak jest w wiekszosci przypadkow, ale akurat w moim wlosow bylo mniej niz przed ciaza i to sporo mniej, bo lecialy garsciami, dermatolog przepisal vitapil mama i rzeczywiscie ich stan sie poprawil, nie tylko ilosc wypadajacych, ale tez i same wlosy sa milsze w dotyku i grubsze
acaii
CYTAT(użytkownik usunięty @ Sat, 13 Sep 2008 - 21:55) *
No nie zgodzę się że każda kobieta zna przeciwwskazania. Niestety wielu lekarzy wypisuje recepty na hormony nie przebadawszy najpierw pacjentek. Znam dwie kobiety, które po takiej terapii hormonami bez żadnych uprzednich badań bardzo poważnie zachorowały. Nie twierdzę, że hormony są złe dla wszystkich, ale uważam, że powinno się bardzo poważnie podchodzić do ich stosowania (dokładne badania, a potem kontrole)


Ja też się nie mogę z tym zgodzić. Większosć kobiet pewnie nawet nie czyta ulotek. Co do braku badań przed przepisaniem tabletek to też prawda niestety. Mój lekarz nawet nie zaproponował badań tylko przepisał pierwsze lepsze tabletki. Po nich czułam się fatalnie, bolała mnie głowa, waga poszła w górę, libido spadło i pojawiły się wahania nastroju - wszystko przez tabletki. Dlatego nie dajcie sobie wcisnąć byle czego. Co do wypadających włosów to faktycznie rozregulowana gospodarka hormonalna może być przyczyną. Pamiętam, że po pierwszym porodzie włosy wypadały mi garściami. Kiedyś po umyciu wypadło mi tyle, że ledwo mieściłam je w złączonych dłoniach.
Szapi
U mnie przy zmianach hormonalnych włosy wypadają garściami. No ale liczę, że jak skończę karmić wszystko wróci do normy
Martyna_30
U mnie wypadanie włosów garściami skończyło się około pół roku po porodzie i po tym czasie wszystko się uspokoiło, włosy są w dobrej formie i nie zauważyłam, żeby jakoś dramatycznie się przerzedziły.
agniesa
Włosy rosną i wypadają całe życie, więc nie powinnaś mieć przerzedzeń bo jeszcze młoda jesteś, ale mimo to warto w takich sytuacjach stosować naturalny kosmetyk przeciw wypadaniu. Tutaj masz topkę naturalnych rosyjskich kosmetyków przeciw wypadaniu włosów: https://naturabazar.pl/category/?q=wypadaniu#top
gabriellla
Po porodzie właśnie czesto się zdarza że włosy wypadają bo wiadomo hormony się zmieniają w organizmie i rózne inne czynniki wpływają na to wypadanie. Ja mogę wam polecić Vitapil Mama bo sama go brałam po porodzie jako że moje włosy zaczęły się przerzedzać, zresztą widziałam że tam wyżej już inna osoba tez go poleciła icon_smile.gif. Nie były to drastyczne ilości ale wiadomo nie czułam się z tym dobrze. Jeśli problem jest poważniejszy no to wiadomo warto się przejść do lekarza ze przepisał jakieś badania na hormony czy coś przepisał.
monikaaf
Gdybyście wiedziały ile ja na początku straciłam włosów! 43.gif
To co ci z pewnością nie zaszkodzi a może pomóc to zakup magnezu i ewentualnie wapnia(ja brałam [edit: moderacja] ).
W wyszukiwarce znajdziesz dużą ilość artykułów na blogach czy portalach odnośnie właśnie tych suplementów icon_smile.gif
juliana
niby takie wypadanie po ciąży jest normalnie,ale u mnie to juz byly takie ilosci, ze do trychologa musialam pojsc. troche zaluje, ze z tym zwlekalam- ile wlosow bym uratowala icon_biggrin.gif zapisal mi ampułki do wcierania z hair pharmy. i z wlosami juz w porzadku icon_smile.gif przygarnelam sporo nowych kłaczkow icon_biggrin.gif
IgaO
Po dwóch pierwszych ciążach włosy mi nie wypadały, natomiast po trzeciej ciąży bałam się czesać włosy, bo szczotka byłą pełna moich włosów. Włosy leżały wszędzie gdzie się ruszyłam, po prostu nie nadążyłam odkurzać. Kupiłam vitapil mama a do tego żel do wcierania dermena i szampon z tej samej firmy. Teraz planuję jeszcze kupić mgiełkę do włosów polecaną przez moją fryzjerkę - jantar. Ale włosy przestały mi na szczęście wypadać. Synek ma prawie 8 miesięcy. Teraz zaczęły mi włosy odrastać. Uff. icon_smile.gif
Olenka21
U mnie pomógł Vitapil, bo włosy gubiłam już dosłownie wszędzie po 3 miesiącach od porodu i na szczęście po 3 miesiącach zmagania się z problemem w końcu zauważyłam baby hair.
Adelajda26
Moim zdaniem problem z wypadaniem włosów zależy w dużej mierze od diety i braku witamin. Dlatego warto się jej przyglądnąć i coś zmienić icon_smile.gif
Maruszka
Tylko za długo nie czekaj, bo może się źle skończyć. Najlepiej wybrać się do trychologa i dermatologa. Skontaktuj się z kliniką dr Trycholog, nr tel do placówki 793 997 080, bo mają oni najlepsze metody diagnozowania i szybko podejmują leczenie. Ich specjalizacja to
- wypadanie włosów
- łupież
- łysienie (różne rodzaje)
- łojotokowe zapalenie skóry
- atopowe zapalenie skóry głowy.
Prowadza naprawdę kompleksową diagnozę.
muppet
Mi na wypadanie włosów pomogła płukanka z pokrzywy. Stosowana regularnie potrafi zdziałać cuda.
lillou
Pokrzywa dobra jest chociaż ja stawiam na wzmacnianie od środka, super efekty daje olej z wiesiołka, też od czasu do czasu bardziej lecą mi włosy ale wtedy kupuję sobie oeparol piękne włosy, biorę te kilka tygodni i jest dużo lepiej, włosy się wzmacniają przy okazji tez paznokcie, bo wiesiołek działa kompleksowo i na włosy i na paznokcie i na cerę.
muppet
Wzmacnianie od środka jest ważne. Ale od zewnątrz też się trzeba wspomagać, np. poprzez stosowanie takich płukanek.
jamies
a probowalas BIOTEBALu?
ja po juz 1 miesiacu poczylam mega roznice
odrazy minej wlosow z glowy leci icon_smile.gif
klaudia84
Szampon Vichy Dercos + olej z wiesiołka w kapsułkach (zielone opakowanie z napisem Gal). Stosować regularnie przez 2-3 miesiące.
muppet
Ja akurat nie stosuję w ogóle suplementów. Nie widzę takiej potrzeby.
megajza
Proponuję codziennie pić pokrzywę - przez 3 miesiące - pomaga na włosy, paznokcie, skórę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.