To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

WRZEŚNIACZKI

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Martalka
CYTAT(Kitka* @ Mon, 10 Nov 2008 - 23:33) *
A jak już człowiek potrafi te uczucia nazwać, o wiele łatwiej sobie z nimi radzić.

no pięknie ujęte.

Bartek dalej gorący..
annana
CYTAT(Kitka* @ Mon, 10 Nov 2008 - 23:33) *
A jak już człowiek potrafi te uczucia nazwać, o wiele łatwiej sobie z nimi radzić.

święte słowa icon_smile.gif

annalda, zdrówka dla Bartusia jak najwięcej - niech chociaż on się nie rozchoruje.
A ja też sama icon_sad.gif
I tęskni mi się za moimi chłopakami bardzo icon_sad.gif
Dobrze że sprzątaniem się zajęłam to jakoś zleci do środy
wera1000
Az mi wsyd że nie zaglądam częściej, ale mam w domku niezłe kongo i szpital zarazem. Okazało się Julcia za mało przybiera i dwa razy na dobę dajemy mleczko proszkowe. Niestety Bartek zachorował, a mała od niego złapała wirusa. Obawiam się że to niesty za sprawą szczepionki na grużlicę, która dostała w zeszłą środę, nie mogę sobie darować że pojechaliśmy ją szczepić jak młody jest chory. Tylko że on jest non stop chory i ja już tylko mogę ręce rozłożyć w tej kwestii. No nic mała dostała antybiotyk i wydaje mi się że jest niewielka poprawa icon_confused.gif

Pozdrawiam kobitki
Martalka
Wera, to dużo zdrówka w takim razie dla Was!!! Nie dajcie się.

U nas tez kicha zdrowotna.
Bartek nadal ciepły i jeść nie chce 21.gif
Mnie gardło jeszcze pobolewa.

Brydzia
Annana dobrze ze tymek już poza szpitalem, co do alergii to u nas tak samo z Bartkiem było i jest. Miał testy robione jak miał 3 latka i nic nie wykazały, teraz miał znowu i dalej nic a skórę ma tragiczną az rany mu się pod kolanami robią. Dywanów nie mam, pluszaki w piwnicy, czekolady zakaz, mleka też. No i nic to nie pomaga.


Wczoraj miałam kocioł w domu, urodziny Zosi. Gości pełno, 10 dzieciaczków przyszło 37.gif normalnie jak w ulu.
Zrobiłam tort, ciasto jedno, babeczki upiekłam a Kacper płakał cały czas, jak mi potrzeba czasu to on wyje a jak jest normalny dzień to śpi 21.gif od rana do godz.15 to jak nakręcona latałam żeby ciasta zrobić, obiad i ten mi ryczał jeszcze. Upocona byłam strasznie, aż miałam włosy mokre, dobrze ze dałam radę ze wszystkim i mogłam do wanny wskoczyc bo jak by mnie taką gości zastali to bym ze wstydu pod ziemię sie zapadła.
Z rana dzisiaj jeszcze sprzatałam po tych urodzinach bo wczoraj wieczorem juz mi sił zabrakło, Kacper tez był zdenerwowany jakiś, bo on nie przepadada za dużą ilością ludzi w domu i do 21 nie spał ze zdenerwowania.
Martalka
Brydzia, oj współczuję wczorajszej 'jazdy' 37.gif I tobie i Kacperkowi.
Uwielbiam 29.gif takie spędy 37.gif Jak ja przeboleję chrzciny, to nie wiem.
Kucharka ze mnie marna, na dodatek w kuchni nie potrafię robić więcej niż jednej rzeczy na raz, więc nie wiem jak to będzie.
Uleńka
Kochane zdrówka wam wszystkim życze.
Mąż do przewidzenia nawet kwiatka nie kupił no bo przecież nie miał kiedy wrócił rano z pracy i poszedł spać. Przykro mi jak cholera choć tego nie okazałam. 41.gif Do d**y z taką rocznicą. Normalnie wymiotować mi się chce jak słysze te jego nie mam czasu. Na wszystko ta sama wymówka 41.gif
Normalnie zajadam smutek, tyle się odchhudzałam a teraz pochłłonęłam całą paczke wafelków z adwokatem icon_redface.gif icon_sad.gif
Kitka*
Brydzia, gratuluję organizacji. Sobie bym darowała takie urodziny, ale dziecko czeka na nie cały rok, więc trzeba rękawy zakasać i do roboty icon_wink.gif

Próbuję znaleźć na YouTube jakąś muzykę poważną dla Majki. Tyle się mówi, że to relaksuje, uspokaja i na dodatek rozwija... icon_cool.gif Sama też chętnie posłucham. A może Wy macie jakieś przykłady (tytuły albo linki)?
Martalka
Kitka, zobacz sobie TO Ładne to icon_biggrin.gif
To jest "klasyka bobasa". Wpisałam takie słowa klucze i znalazło 2 piosenki (również Dla Elizy i jakieś Rege siępojawia, ale to już w żadnej mierze nie stało nawet obok klasycznej).
Tym tropem można szukać.
Można też kupić całą płytę Płyta Popatrz na tej stronce, są też usypianki bobasa, muzyka bobasa (kilka części).

Uleńko, no przykre to...
Buziaczki ode mnie z okazji waszej rocznicy, i życzenia, aby każdy kolejny rok i każda kolejna rocznica była tylko lepsza i lepsza i lepsza, a czasu dla siebie było coraz więcej icon_biggrin.gif
Martalka
A z kupnych znalazłam jeszcze Bacha TU

i To


Piękna pogoda dzisiaj. Tylko szkoda, że nici ze spaceru...
Mrówa
Kochane jesteście ... dzięki za "odzew". Tylko jak ja teraz to wszystko G. wytłumacze. "Walczę" z nim już tyle czasu ...

Zdrówka dla chorujących.
Kitka*
Net mi dziś wariuje :roll:
Kitka*
Dzięki annalda.
am już te utwory z płyty Muzyka dla Bobasa, na prawdę bardzo miłe dla ucha. icon_biggrin.gif Na You Tube można znaleźć też fajne nagrania wpisując baby einstein.

Majka w końcu przykimała. Ma dziś problemy z zaśnięciem, a w nocy zafundowała mi ponadprogramową pobudkę.

Uleńka, wszystkiego naj, naj, naj! przytul.gif Może mąż Ci to jakoś wynagrodzi... szkoda, że Ci tak smutno w ten dzień...
Te chłopy to na prawdę czasem przeginają z robotą. Pamiętacie, jak Wam pisałam, że mój się wściekł, bo poród się zaczyna, a on przecież jest do roboty umówiony icon_eek.gif icon_evil.gif icon_sad.gif No ja przecież specjalnie wybrałam ten właśnie dzień, żeby mu na złość zrobić albo jeszcze lepiej-Majka sobie wybrała icon_twisted.gif Nie macie pojęcia, jak mi się wtedy nieswojo zrobiło. Albo i macie, niestety.

Mrówa
, nie wiem co dotrze do Twojego męża czy racjonalne srgumenty, czy powtarzanie w kólko, że tak nie można... Ty go znasz najlepiej. Jakoś musisz go przekonać, bo pożytku z takiej dyscypliny nie będzie. No chyba, że zależy mu, aby syn się go bał i czuł dystans, a nie zrozumienie. Oczywiście, że zasady muszą być, również dla dobra dziecka, dla jego bezpieczeństwa, ale nie można przecież karać za uczucia czy odczucia, bo w ten sposób może uzyska się jakiś efekt, że dziecko np mniej będzie płakać albo nie przy tacie, ale przyczyny zachowania i tak pozostaną, bo z uczuciami nie da się przecież walczyć przez karanie.
Zdarza mi się czasem o tym zapominać, bo nie jestem ideałem, ale dobrze jest czasem postawić się na miejscu dziecka.
Uleńka
dziękuje wam za życzenia. Troche to smutne, bo teściowa przyjdzie do nas uczcić ten dzień, a mąż nie. bez sensu 32.gif. nie mam chęci na jej odwiedziny ale co zrobić, przecież nie zadzwonie i nie powiem słuchaj nie przychodż bo humor mam do niczego bo twój syn ma gdzieś nasze święto i sobie śpi w najlepsze. No rozumiem jest smęczony, całą dobe był w pracy, ale po kwiatka to mógł zajechać 21.gif
Pewcia
Uleńka WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!!!! brawo_bis.gif I nie smutaj się, dzień się jeszcze nie skończył, może mężuś zdąży się jeszcze zrehabilitować icon_razz.gif

annalda dużo zdrówka dla Bartusia. Trzymam kciuki oby choróbsko szybko odpuściło.

Kitka polecam ci radio internetowe www.polskastacja.pl. Znajdziesz tam dosłownie wszystko. Olek bardzo często słucha stamtąd muzyki klasycznej a ja moją ukochaną poezję śpiewaną. Aaaa i jest tam też muzyka dla dzieci. Wszystko 24h.

Asia a może by tak sprawić Patce karuzelę na pilota? My mamy z Fisher Prica, na Allegro są w rozsądnych cenach.Mały patrzy sobie i słucha ile chce a mamusia nie musi nakręcać 06.gif

A mnie mężuś zrobił dzisiaj Dzień Matki brawo_bis.gif
Zajął się małym i tym samym pospałam do 10. Potem Olek possał cycusia i wyszedł z tatusiem na długi spacer do parku. I co mądrz mamusia robiła w wolnym czasie? Nie, nie, nie relasowałam się. Wypucowałam całe mieszkanie icon_twisted.gif A teraz jestem bardziej zmęczona niż byłam.
Uleńka
Nie liczyłabym na to że on się wogle dziś obudzi a co dopiero zrehabilituje 21.gif . Chyba że mnie za chwile szlak jasny trafi i go obudze żeby zajął się troche dzieckiem
Martalka
Pewcia, ja mam ten sam "problem" 04.gif Jak dzieci brak- ja pucuję dom 37.gif Ale co zrobić, jak ja lubię jak już za coś się zabiorę, to od a-z, a nie tak po troszku z przerwami na różne dziecięce potrzeby icon_smile.gif

Kitka, mój brat chyba mi nagra niektóre piosenki. Ja sobie z młodym czasem puszczamy muzykę dla kobiet w ciąży (była dołączona go jakiejś gazetki 4 lata temu 03.gif ).

Mrówa, no jak dotrzeć do męża to Ci nie powiem. Trzeba próbować. Może na przykładzie uczuć dorosłych. Powiedzmy, mąż jest załamany bo stracił pracę/zgubił większą kasę na przykład. Przychodzi i jako dorosły świadomy swoich uczuć mówi ci, że jest strasznie wkurzony, załamany, nie wie co robić, a ty na to: nie chcę tego słuchać, nie obchodzi mnie co czujesz, idź do drugiego pokoju i się uspokój. I zapytaj co by czuł w takiej sytuacji. Odrzucenie? Brak zrozumienia? Brak miłości? Dezorientację?
Mojego M takie obrazowe opisy w niektórych sytuacjach przekonują.



Julcia_
CYTAT(chaton_ania @ Mon, 10 Nov 2008 - 20:41) *
Ach i okres dostalam - dobrze, ze dzisiaj, a nie blizej slubu. Przynajmniej do soboty juz go nie bedzie.

szybko nie?
a ty Ania karmisz piersią tylko (sorki ze nie pamiętam)

Kitka ale ja jestem na ścisłej diecie antykrostkowej
chociaż samego banana i troche winogrona już próbowałam i nic
za to smażyłąm męzowi jajka i taka mnie ochota naobrała że głupia wyjadłam resztki zpatelki i co cąła buzia w krostach(allergia na jajo!!)
wyrodna matka syna urządziłą icon_redface.gif
chaton_ania
Julcia od tygodnia daje Oli tylko butelke.
W moich piersiach zrobila sie susza i jak to powiedzieli w poradni laktacyjnej - karmic to pani nie bedzie. Niech sie pani z tym pogodzi i dziecka nie glodzi.

Okres. Czy ja wiem czy szybko? Ja juz po dwoch tygodniach po porodzie tylko wkladki nosilam. I nie, ze mi cos lecialo tylko tak normalnie. Jak to na codzien.

Wczoraj bylam sie ksiedzu przypomniec, ze w sobote chrzcimy nasza pannice. A on mi na to - wiem, ogladalem mala na naszej klasie icon_smile.gif

Pytanie a propos skazy bialkowej. Olka ma taka wysypke jakby kaszke na buzce. Czy mozna to czyms smarowac, zeby to schodzilo czy musze czekac??

Annana jutro rozmawiam z kuzynka o tych badaniach co ona z synkiem bedzie robic a propos alergii i jutro Ci napisze co i jak.

Uleńko wszystkiego najlepszego od naszej trojki z okazji rocznicy przytul.gif
Mrówa
CYTAT(Kitka* @ Tue, 11 Nov 2008 - 14:33) *
Dzięki annalda.
am już te utwory z płyty Muzyka dla Bobasa, na prawdę bardzo miłe dla ucha. icon_biggrin.gif Na You Tube można znaleźć też fajne nagrania wpisując baby einstein.

No właśnie chciałam polecic baby einstein. Miałam okazję przetestować trochę tych płyt (na DVD) od muzyki przez kształty kolory itp. Maluchy zapatrzone jak w teletubisie ...

Jestem po rozmowie z G. Zobaczymy czy coś da. Mam wrażenie, że ruszył go argument z przyprowadzeniem do domu drugiegi chłopa (on za fochy w ramach kary lądowałby w spiżarce bo tam ciasno i na stojąco trzeba 04.gif ).
wera1000
Uleńko wszytkiego najlepszego z okazji rocznicy brawo_bis.gif

Annalda jak opisałaś jak twój Bartek jest zazdrosny to miałam wrażenie że piszesz o moim ancymonie, wypisz wymaluj te same objawy plus histeria bo jest chory 21.gif
Kitka*
CYTAT(Mrówa @ Tue, 11 Nov 2008 - 17:55) *
Jestem po rozmowie z G. Zobaczymy czy coś da. Mam wrażenie, że ruszył go argument z przyprowadzeniem do domu drugiegi chłopa (on za fochy w ramach kary lądowałby w spiżarce bo tam ciasno i na stojąco trzeba 04.gif ).


Bardzo obrazowo icon_biggrin.gif To musi trafić. Do wyobraźni oczywiście, a nie kulą w płot icon_wink.gif
an.tośka
Uleńko najlepsze życzenia z okazji rocznicy brawo_bis.gif przytul.gif

Jeśli chodzi o muzykę to my słuchamy "najpiękniejsze melodie na dobranoc dla Twojego malucha" - to taka płyta promocyjna Gerbera, jeszcze z czasów jak Miłoszek był malutki, są tu właśnie kawałki klasyczne w fajnej aranżacji, nazwane przez Miłosza "plumkaniem" 04.gif Krzesimek szybko się przy nich wycisza. Muszę skorzystać z waszych podpowiedzi - może coś jeszcze mu się spodoba 06.gif

chaton_ania u Miłosza pierwsze objawy skazy to była właśnie taka kaszka na twarzy i na całym ciele, a potem skóra stała się szorstka, błyszcząca, jakby lakierowana. Nie smarowaliśmy niczym, pomogła dieta, wapno i leki p/alergiczne.

przytul.gifZdrówka dla wszystkich niedomagających przytul.gif

No i stawiam wszystkim impreza.gif z okazji 2 miesięcy Krzesimira
Julcia_
mały spi po kąpieli
tzn chyba bo ostatnio ma tak ze zasypia na pól godziny potem się budzi i musi się jeszcze poprzytulac i poleżeć u mnie na kolanach zanim uśnie na dobre do rana bo jeść juz nie chce nie wiem czemu tak ma ale troche mi to przeszkadza bo zasypis koło 22 w sumie
nie wiem czemu

chaton_ania już pare stron temu Brydzi pisałam że na krostki smaruje sudocrecem i oilatum soft kremem i podaje krople fenistil i pomaga
plus moja dieta

z okresem i plamieniem po porodzie miałam identycznie - plamiłam tylko 2 tyg i to po cc, potem 3 sucho prawie i w 5 tygoniu 1 miesiączka a tydzień temu juz 2 dostałam
z tą małą różnicą że ja karmie tylko cycem dziwne
jestem tą jedną z niewielu której karmienie nie wstrzymuje okresu
tylko czemu akurat mnie 21.gif

muzyki słuchamy kołysanek co do pampersów były grais też takie "plumkanie" Maciek je lubi bardzo 06.gif
ale popatrze na te wasze propozycje może jeszcze coś mu się spodoba

Pewcia szkoda że jednak nie odpoczęłąś ale chociaz czysto w domu masz 29.gif
ja też tak mam że jak mam wolną chwile to zamisat sie położyć i poleżec albo sprzatam albo na forum albo inne zaległe rzeczy robie
jak leze mam poczucie ze czas marnuje
a nigdy tak nie miałam
lubiliśmy z męzem lezeć i nic nie robić
ale się troszke przy maluchu zmieniło

Uleńko sto lat jeszcze ode mnie przytul.gif

dobrej nocy dla wszystkich
Martalka
wera, histerię też mamy, a jakże 06.gif Chociaż już dawno nie było np. trzaskania drzwiami, bo i to się zdarzało. Staram się bardzo, ale to bardzo być cierpliwa i staram się rozumieć jego nastroje, zapobiegać zawczasu, jak już widzę początki piekiełka icon_wink.gif a to nie takie łatwe i nie zawsze się udaje, bo ja nerwus jestem chyba od urodzenia, i wymaga to sporej samokontroli 37.gif

Julcia, jeśli masz jakąś przerwę w karmieniu dłuższą niż 6h (a masz chyba jak dobrze pamiętam?), to okres może wyniknąć icon_wink.gif Może ale nie musi. Bartek robił sobie spore przerwy, a jeszcze większe po wprowadzeniu zupek się zrobiły, a okresik po pół roku albo i lepiej się pojawił. Oby i tym razem tak było. Na razie przerwy nocne mamy normalne. Już nie śpimy ciągiem całych nocy 32.gif

mama.miła, piję herbatkę za 2 miesiące Krzesimka icon_biggrin.gif
My jutro świętujemy icon_biggrin.gif

Mrówa, pięknie i obrazowo z tą spiżarnią 06.gif
Co do filmów Baby Einstein, to my też lubiliśmy z B. Szczególnie zwierzaki i kolory.
Muzyki nie słyszałam, ale mój brat ma się o to postarać 06.gif
Kitka*
Witam z rańca 06.gif
Ja już od 6.30 na nogach, ale dość wyspana jestem. A majka dopiero wstaje. Zaraz lecimy na spacer, bo trzeba z ładnej pogody korzystać. Może to już ostatnie takie dni? 29.gif

Chaton_ania
, ja niczym nie smaruję tej kaszki, staram się po prostu nie jeść nabiału. Widzę, że już jest lepiej, prawie zniknęła. No, ale Ty karmisz butlą... Bo ta kaszka to jest przecież objaw, a zwalczać należy przyczynę, tak mi się zdaje... Ale nie wiem, może i czymś powinno się smarować. icon_confused.gif

Dominik dziś w końcu w przedszkolu. M w pracy. Ciiiisza i spokój icon_cool.gif
Martalka
Kitka, dobrze chyba czujesz. Smarowanie swoją drogą, jeśli swędzi czy się jakoś zaognia, ale podstawa to wyeliminowanie przyczyny, alergenu. Tak mi się zdaje. Jak schodzi to super icon_biggrin.gif

Bartek niestety do przedszkola się w tym tygodniu nie nadaje. Wczoraj w nocy tak się pocił, że trzeba było go przebrać...
Ale jest dzisiaj kochany,spokojny, pomaga mi. Pampersy mi wynosi, i to nic, że w trakcie niesienia do kosza nabrał ochoty sprawdzić, czy trafi pampkiem na pawlacz 04.gif

A w ramach spaceru, dzisiaj bioderka.
Normalnie wyszłabym z Damiaśkiem, bo on zdrowiutki, tylko z Bartkiem nie ma co ryzykować. A taka śliczna pogoda...

Za Dwa Miechy mojego śmieszka impreza.gif

A śmieszek tak mi sie zlał w środku nocy, że był calutki do przebrania 08.gif Nakarmiony, przebrany nie miał ochoty spać, ale położyłam go obok siebie w łóżku i gapiłam się, jak cieszy się do lampy icon_smile.gif Tyle uśmiechów, gugania, różnych "e", "aga", "agu", westchnięć z zachwytu chyba to do mnie nie posłał w ciągu tygodnia, ile w nocy do zarysów lampy i jej cienia icon_lol.gif
Co było dalej, nie wiem. Usnęłam też z uśmiechem na ustach. On chyba też, bo obudził mnie dopiero na kolejne karmienie 08.gif
Brydzia
oj coś mi sie dziecko najmłodsze psuje 21.gif płacze, awanturuje się wręcz, tylko bujanie w wózku pomaga ale ile tak mozna??

Ja cycem w dzień prawie nie karmię, butla w ruch poszła. Jak małego do cyca przystawiam to wydziera sie okropnie, wygina, wypluwa cyca no coś okronego. I tak się rozpłacze przy tym że go uspokajam z godzinę chyba, nie mam pojecia co jest grane, jak jest zaspany albo jak spi to cyca ciągnie a tak normanie to woli butlę i ja tez bo ile można się z dzieckiem siłować żeby jadło i nie wrzeszczało jakby je ze skóry ktoś obdzierał. Gdyby nie to ze on tak częśto w nocy się budzi, to bym całkiem na butelkę sie przestawiła ale a nocy to cyc wygodniejszy no i on taki zaspany go chce.

krosty nadal są, nie pomaga sposób Julci, poprostu lekarz musi to zobaczyć i coś zaradzić.

ja okres zawsze miałam po 6 tygodniach a teraz nic, chyba to lepiej, mam spokój z podpaskami 03.gif

ja Kacperkowi nie puszczam muzyki, on chyba ciszę woli, jak mu nakręce pozytywkę od karuzelki takiej co się nad łóżeczkiem montuje, to płakać zaczyna.

Brydzia
annalda mój kacper co noc taki osikany jest, po szyje samą. juz mu nawet większą pieluchę na noc zakładałąm żeby więcej sików pomieściła a le to na nic, co noc przebieram mu ubranko a czasmi jeczsze pościel muszę zmienic bo tak mi sie posika!!!
Martalka
Ech te siuraki. Ja staram się mu siusiaka w dół układać. Pomysł Julci icon_smile.gif I pomaga. I pieluszkę dość ciasno zapinam. Moja mama wczoraj zapięła oszczędnie, i efekt jaki był taki był.

Brydzia, może mu za wolno leci z cyca? A on chce już teraz, zaraz! Damian pierwsze łyki naprawdę pożera, więc jakby mu słabiej leciało to też pewnie by się darł. Bartek się darł właśnie o to. Może pomoże dawanie jeść troszkę wcześniej niż Kacperek stanowczo zażąda? Nie wiem. Może w tym jest jakiś sposób? A może kulanie brodawek pomoże (wyczytałam w necie i próbowałam- bo jak laktatorem odciągałam to wolno mi leciało, a ja niecierpliwa jestem. Robiłam tak, ze kulałam brodawkę tak, jakbym... nie wiem...robiła płaską częścią dłoni kulkę z plasteliny 03.gif Potem leciało jak marzenie). To kilka moich pomysłów jakie ja bym zastosowała, ale no właśnie, każde dziecko jest inne, może jemu chodzi o coś zupełnie innego. No i też zależy co tobie odpowiada icon_biggrin.gif
Fajnie, że w nocy nie musisz wstawać, szykować, miksować, latać, tylko cyc i dalsze spanko icon_smile.gif To jest super wygoda.

Brydzia, a wiesz co mi jeszcze przyszło do mojego łebka? Bartek mi sie tak darł (pisk to był raczej) i od cyca odrywał jak miał kolki!! Może w tym kierunku też zobaczyć co pomoże? No bo jest też niespokojny, że tylko bujanie pomaga, może coś z brzuszkiem?

Dobra, kończę wywód o moich pomysłach icon_biggrin.gif Idę trochę dom ogarnąć icon_wink.gif
Kupiłam wczoraj składniki na pierniczki, więc mam zajęcie icon_smile.gif
chaton_ania
No wlasnie Olenka ma Bebilon Pepti i to powinno pomoc. A tej kaszki prawie coraz wiecej.
Za tydzien ide do lekarza na szczepienie z mala to zapytam jak to i czym mozna posmarowac.

A moja corcia wlasnie spi. Rano kolo 10 zaczyna miec jazdy, bo zasnac nie moze, a jest zmeczona. Wiec ja ubralam w czapke i mi zasnela. No to balkon otwarty i corka w lezaczku. I chyba jej dobrze.

A no i dzisiaj konczymy 6 tygodni.
an.tośka
chaton ania impreza.gif za szczęśliwych 6 tygodni


annalda Krzesi właśnie popija mleczko za 2 miechy Damianka brawo_bis.gif
Fajnie, że Bartek taki pomocny i grzeczny, przerabiałam niedawno chorego przedszkolaka w domu i też wolałam jak był grzeczny 06.gif 21.gif

Jeśli chodzi o płacz i odrywanie się od piersi to u nas tak było przy kolce, gdy jeszcze nie podawaliśmy kropelek, teraz złości się tylko gdy mu za szybko leci i się zakrztusi, on tak mocno ciągnie że z cyca się leje poprostu 29.gif

A u nas dziś brzydko i wietrznie, nici ze spaceru - tylko do auta i po Miłosza do przedszkola 03.gif
Mrówa
CYTAT(annalda @ Wed, 12 Nov 2008 - 10:55) *
Ale jest dzisiaj kochany,spokojny, pomaga mi. Pampersy mi wynosi, i to nic, że w trakcie niesienia do kosza nabrał ochoty sprawdzić, czy trafi pampkiem na pawlacz 04.gif

Dzieciaki są czaderskie ... 04.gif
No to za D impreza.gif i spóźnione za Krzesimka impreza.gif

Dziewczyny w rówieśniczego wątku Ola podpowiedziały mi To odnośnie orzechów piorących. Jeszcze nie przeglądałam więc nie wiem ... ale może jest tu coś o tym czy uczulają ...

U mnie w domu dziś bajzel kompletny a ja się jakoś wogóle zorganizować nie mogę. O co chodzi, no ...
Martalka
CYTAT(Mrówa @ Wed, 12 Nov 2008 - 12:52) *
U mnie w domu dziś bajzel kompletny a ja się jakoś wogóle zorganizować nie mogę. O co chodzi, no ...


eee, zrób sobie po prostu 'dzien dobroci dla matki' 03.gif
Ja sobie czasami taki robię! Srodek tygodnia jest na to najlepszy... małe prawdopodobienstwo, ze ktos wpadnie z niezapowiedziana wizyta 03.gif
Martalka
Sesyjka z okazji Drugiej Miesięcznicy icon_biggrin.gif








02.gif
chaton_ania
Annalda Ty to masz przystojniaków w domu. Ale będziesz miała synowe... będą się w kolejce ustawiać. Ale Damiana bym chętnie dla Olki zaklepala icon_wink.gif
Inkusia
chaton_ania popieram!
Annalda chłopaki super! Foty extra!
Mrówa
annalda... ale "Ciacha". Mmmmm ... i dziewczyny już w kolejce stoją ... 03.gif
wera1000
Annalda chłopaki uper icon_biggrin.gif

Mój mąż właśnie pojechał z Julką do lekarza, bo prawie nie przybiera (tak mi się wydaje że pieluchy są bardziej osikane), mamy dawać więcej butli no i ciekawe co powie lekarka czy osłuchowo nie jest gorzej. Miałam jechać ja ale nie mogę dziś wyjść z toalety, tatuś trochę przestraszony ale pojechał sam, Bartek ma znowu wysoką tempkę i tak jedno z nas musiałoby zostać. Co ja się mam z tym moim starszym już się drugi tydzień choruje icon_evil.gif
agnkel
od 2 dni jest tragicznie albo kolki albo plaster na pępku , jest strasznie marudna nie chce w ogóle spać a ja nie wiem jak jej pomóc rycze.gif 32.gif
Martalka
agnkel, współczuję icon_sad.gif Biedactwo. Miejmy nadzieję, że szybko będzie lepiej...

Dziewczyny, dzięki za komplementy.

Wera, trzymam kciuki najmocniej jak mogę za Julcię, i za wszystkich was- zdrowiejcie!

Mrówa, zaklepany 03.gif

Julcia_
annalda przepiękne fotki
to za 2 miechy impreza.gif

co do miesiączki to mam przerwy nocne dluzsze niz 6h w karmieniu ostatnio 8h ale jak dostałam pierwszą miesiączkę w 5 tyg to nie było wtedy takich przerw max 4h
dobra juz mi sie nie chce głowic czemu
jest to jest
gdzies czytałam ze jest jak po porodzie organizm stwierdza ze jest gotowy na kolejną ciąze to produkuje hormonki do owulacji (moj widac jest organizm ale ja nie bardzo)
a nieraz owulacje i miesiączke wstrzymują hormonki z laktacji
a u mnie widac jest ich mniej ze nie wstrzymują

Brydzia szkoda ze krosty nie przechodzą
a co przesikiwania tak jak pisze annalda -pomysł mojego K dokładnie - równo układać siusiaka w dół na środku jajek i pomaga - jak zapomne i troche krzywo jest od razu osikany 08.gif

co do karmienia to mimo tego że cycki nadal jeden wiekszy drugi mniejszy to sukces jednocyckowy sie utrzymuje 06.gif
to teraz mam inny problem 21.gif :
dostalam takiego cisnienia z tej wiekszej piersi ze Maciek sie od razu dławi i ryczy strasznie, wije się i nie chce więcej z tego cyca 41.gif
a z drugiej od razu chętnie jje
zeby z tej wiekszej nakarmić to musze troche ociągnąć i na leząco karmić i ze 2 przerwy na bekasy w trakcie zrobic -i trwa to strasznie dlugo
i wkurza mnie to bo z tej drugiej żeby się najeśc wisi ponad pół godziny
nie wiem co mam zrobić zeby to zmienić
Martalka
Julcia, faktycznie troszkę odciągać, bo na początku najszybciej leci.
Ale generalnie myślę, że Maciuś się nauczy szybciej jeść. Teraz moje cycki są zdyscyplinowane, ale przy Bartku leciało jak z sikawki, ale przeszło. Też się odrywał, a ja wtedy 'tamowałam' przeciek tetrówką. Po chwili leciało już spokojniej.

Mi w ciągu ostatniego tygodnia zmieniło się karmienie, nareszcie, na takie bardziej regularne i jednostronne.
I Damian szybciej je. Najada się i opróżnia pierś w max15 minut (wcześniej jadł i 45 minut) 03.gif
I śpi w dzień między karmieniami. Usypia dość łatwo jak dobrze zaobserwuję początki zmęczenia. Ba, dzisiaj jak byłam w łazience i D zaczął stękać, to Bartek go łaskawie pobujał w leżaczku i Damiasty zasnął bez smoka 04.gif Tylko Bartek go obudził swoim "mamooo, mamooo, uśpiłem Damianka!!!!" 37.gif

obym nie przechwaliła malucha icon_wink.gif bo jeszcze mi się zbiesi 04.gif
Pewcia
Ale mam doła... 32.gif 32.gif
Olkowi wyszły złe badania słuchu. W szpitalu przesiewowe miał ok, ale że w rodzinie była wada słuchu (syn mojego brata jest implantowany) skierowano nas na szczegółowe badania. Jechałam z przeświadczeniem, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Olinek zaczyna już gaworzyć, odwraca głowkę w stronę grzechotki. Jednak badanie wyszło nieprawidłowo na obydwu uszkach. Mnie lekarka powiedziała, że nie jest dobrze, a na ankiecie wpisała lekki niedosłuch. Łapię się jak tonący brzytwy, że to w najgorszym przypadku tylko maleńki ubytek słuchu. Badanie kazano nam powtórzyć ale na kasę chorych termin jest dopiero na 3 grudnia. Na szczęście brat z bratową, jako że są w temacie, dali nam namiary na prywatną przychodnię wad słuchu i udało nam się umówić na przyszły wtorek. Chyba do tej pory oszaleję. Siedzę i ryczę. Dobija mnie fakt, że antybiotyk, który mały dostawał w szpitalu na zapalenie płuc, w działaniach niepożądanych ma uszkodzenia słuchu. Ehhhh już sama nie wiem co mam myśleć......................
Martalka
Pewcia, aż mi się zimno zrobiło icon_sad.gif To straszne co musicie teraz przeżywać icon_sad.gif
Ale MUSISZ myśleć pozytywnie. Piszesz, że odwraca głowe w stronę grzechotki! To super! Znaczy, że słyszy, może tylko minimalnie słabiej! Nie martw się na zapas.
Świetnie, że traficie pod dobrą opiekę już zaraz. To najlepsze co mogło was spotkać- wykrycie tego i szybka reakcja to bardzo dużo!
Czyli we wtorek mocne kciuki pójdą w ruch.
Mrówa
Pewcia ... przytul.gif musi być dobrze!!!!!!!!!
an.tośka
Annalda fotki super i co za uśmiech icon_smile.gif

agnkel, wera życzymy zdrówka dla chorujących icon_wink.gif

Pewcia przytul.gif przytul.gif Myśl pozytywnie, tak jak pisze Annalda dobrze, że od razu traficie pod dobrą opiekę. My już teraz zaciskamy kciuki i przesyłamy fluidki~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ dla Olka
chaton_ania
Pewcia bedzie dobrze. Zobaczysz.

A ja dzisiaj odebralam obraczki i sukienke. Jutro ostatni dzien odpoczynku i w piatek przygotowania zaczynam pelna para.

Tak samo pelna para mnie gardlo zaczyna bolec. Masakra. Mam nadzieje, ze sie nie rozloze przed Olenki szczepieniem.
nińka
czesc

pewcia trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze ze słuchem &&&&&&&&&

wera, agnkel zdrówka życzę dzieciaczkom

chaton ania ja też chcę jeszcze raz slub 29.gif Wstawiałas już zdjęcia sukienki i obrączek? Jak nie to prosimy blagam.gif

annalda chłopaki przystojniaki icon_smile.gif
Stefka też juz nauczyła sie szybko najadać icon_smile.gif

julcia tak jak pisze annalda tylko odciąganie może pomóc icon_smile.gif

U nas wszystko dobrze. Pupa zagojona, Stefanka często się uśmiecha (zwłaszcza do brata, który nauczyl się jej dawać smoka - najcześciej wygląda to tak wkłada jej smoka do buzi, za chwilę wyjmuje i mowi "nie, nie" co znaczy, że dzidzia nie chce, więc wklada do własnej 29.gif ) Ulubionym zajęciem jest wpatrywanie sie w karuzelkę (tylko nam się ostatnio popsuła i chyba muszę kupić nową, a trochę kasy mi żal)

kilka nowych fotek:
na leżaczku:




taka jestem piękna:


i taka wysoka:


bardzo lubię kapiele:


Mam jeszcze pytanie - czy któraś z was bierze cerazette? Pojawiło mi się plamienie na ksztalt okresu, a miało go w ogole nie byc , stąd moje pytanie.

do poczytania i popisania icon_smile.gif
Martalka
Nińka, ale Stefa jest cudna. Śliczne pućki i do tego te włoski!! A starszego Brata też ma pomysłowego i sprytnego 03.gif Żeby nie było, B kilka razy też sobie smoka załadował 04.gif
Minka w kąpieli boska! Tej to dobrze!

nińka, u nas też karuzelka padła. Dobrze, że nie była nowa, tylko czekała w pudełku po Bartku, bo byłoby o wiele bardziej żal.



chaton ania
, szybciutko zaleczaj gardło! Ja już się męczę chyba z tydzień... i żałuję, że w zarodku tego nie zaczęłam leczyć, tylko liczyłam, że przejdzie 37.gif Damiana nic to nie rusza, był szczepiony z moim chorym gardłem- cyc swoje robi. Za to Bartek- dostał ode mnie paskudę 37.gif
No i czekam na zdjęcia Twoje i Twojej sukienki icon_biggrin.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.