To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Październik 2008 vol. 2

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Tośka
CYTAT(A.L. @ Sat, 28 Feb 2009 - 23:20) *
W koncu nie? 03.gif

Kocham, kocham...bo spi.


A.L. to naturalne icon_smile.gif
Ja też kocham moją Matyśkę najbardziej jak śpi 43.gif


Emi, Nulka, dziś Antoniny, czyżby wasze pociechy miały imieniny???
dupadupadupa
Dzien dobry z rana.
U nas ok.
Emi ladnie spala. Po piersi o 21 zasnela i wstala dopiero o 2.
Milego dnia
justyna790306
A.L pisz co chcesz, ale ja i tak wiem no po prostu wiem, że kochasz tego swojego cudnego Melonka nawet jak nie śpi 06.gif
Moja Martyna jak jest okropnie niegrzeczna, to przytulam ją i szeptam do ucha że takie niegrzeczne zachowanie nic jej nie da bo i tak ją kocham 04.gif
Myszorek cierpliwości u nas też nie było poprawy natychmiastowej ale w końcu przeszło.
Carrie
O, nie podszedł Wam Sinlac.No widać takie małe ludzie już też swoje preferencje mają.Jest specyficzny w zapachu i smaku ( nam zalatuje budyniem waniliowym).Dominik lubi,za to banan wywołuje u niego odruch wymiotny....hehehehe.Smakowała mu też kaszka jabłkowa z Hippa ale sama mleczna z Bobovity już nie.

Myszorek - a może to jakiś kryzys z tą wysypka , który pojawiłby się niezależnie od smarowania?Może od teraz będzie już schodziło?No i jak go smarujesz,żeby nie rozpaćkał łapkami?
Myszorek
CYTAT(justyna790306 @ Sun, 01 Mar 2009 - 11:46) *
Myszorek cierpliwości u nas też nie było poprawy natychmiastowej ale w końcu przeszło.


justyna dzięki za pocieszenie... innej opcji nie ma musi mu coś pomóc bo męczy się okrutnie i wygląda delkatnie mówiąc "niewyściowo"...
maziamy więc tymi maściami... on rozciera łapeczkami... itd...


a dziś u nas była premiera sinlaca....
powiem tak... bez euforii (w sumie siÄ™ nie dziwiÄ™ bo smaczne to nie jest) za to z mega pluciem na wszystkie strony... 06.gif
teraz już wiem po co mój Fi ostatnimi czasy tak często ćwiczył "brrrr" z pełnymi śliny ustami 29.gif
dziś zaprezentował owo "brrrr" w usteczkami pełnymi sinlaca... doprawdy słodkie 03.gif
a jaki spryciarz... bo np ja już pewna, że połknął zapodaną wcześniej łyżeczkę zmierzam z kolejną a tu... "brrrrr" i fontanna... extra!!!
ciekawie to będzie przy marchewce 04.gif
Myszorek
CYTAT(carrie @ Sun, 01 Mar 2009 - 12:03) *
Myszorek - a może to jakiś kryzys z tą wysypka , który pojawiłby się niezależnie od smarowania?Może od teraz będzie już schodziło?No i jak go smarujesz,żeby nie rozpaćkał łapkami?


też tak pomyślałam, że może to jakieś apogeum... niby w jednych miejscach jakby się wyleczyła skóra za to pojawia się wyprysk w innym miejscu....
wczoraj pstryknęłam mu fotkę jak ściągnę zdjęcia to pokażę na chwilę... ale nie za długo bo koszmarnie wygląda...
buzię ma taką, że teraz należałoby mu fotografować jedynie pupcię... ta jest gładziutka i śliczna... 06.gif
Carrie
CYTAT(Myszorek @ Sun, 01 Mar 2009 - 12:05) *
teraz już wiem po co mój Fi ostatnimi czasy tak często ćwiczył "brrrr" z pełnymi śliny ustami 29.gif
dziś zaprezentował owo "brrrr" w usteczkami pełnymi sinlaca... doprawdy słodkie 03.gif
a jaki spryciarz... bo np ja już pewna, że połknął zapodaną wcześniej łyżeczkę zmierzam z kolejną a tu... "brrrrr" i fontanna... extra!!!



hehehe i jeszcze z uśmiechem na ustach, co?
Dominik tym "brrr" potrafi zaślinić wszystko dookoła jak zraszacz do trawników 04.gif
Tak pluł morelą.W sumie z owoców najbardziej wchodzą mu jabłka z wszelkimi dodatkami - jagody, róża..byle bazą było jabłko.

Ale przeważnie nie służy mu to do plucia a do gadania.Moduluje to "brrr" na różne odmiany tak,że mu całe zdania wychodzą 03.gif
nulka_20
Ojoj ileż musiałam się naszukać, żeby tutaj dotrzeć!
Teraz to juz kompletnie nie będę miała czasu pisać na dwóch wątkach. Ale witam serdecznie. W miarę możliwości będę tu zaglądała.
A dziś rzeczywiście imieny Antoniny 03.gif Tak więc Emi buziak dla Twojej Tosi!
A dodatkowo mój skarb kończy dziś 5 miesięcy!!
A.L.
hehe

Melon niczym nie pluje z prozaicznego powodu, bo nic do geby nie wezmie. O!
Lyzeczka to wrog. Lecimy wiec dalej na samym cycu.

Justyna, kocham kocham, ale jak spi to tak bardzo ze szok.
A.L.
Nulka, najlepszego dla 5 -miesiecznej Toski!
Myszorek
CYTAT(A.L. @ Sun, 01 Mar 2009 - 12:35) *
kocham kocham, ale jak spi to tak bardzo ze szok.


oj tak... coÅ› w tym jest...
to niesamowite uczucie miłości jakie wypełnia mnie kiedy patrzę na słodko śpiące dzieciątka 06.gif
kiedy zaś nie śpią i dają nieraz popalić to uczucie ma inny że tak powiem wymiar.... 03.gif
Myszorek
to mój dziubulek wczoraj... mówię Wam jak on się z tym męczy...


semi
Nulka,   dla pięciomiesięcznej:)

Tosia nie ma dzisiaj imienin, ale dzięki za pamięćicon_smile.gif. TZn. mogłaby mieć, ale będzie miała 4 maja. coby nie było zbyt blisko urodzin;)

cuudnie opisujecie debiuty smakowe Waszych dzieci:))

Nadal sobie moje młode charczy i pokasłuje. Jeśli chodzi o kochanie, to ja Tosię zdecydowanie najbardziej wtedy, kiedy nie śpi;). Z Leosiem mam dokładnie odwrotnie.

Myszorku, strasznie musi być biedny, aż serce boli jak się na niego patrzy:(.Wiesz co, widziałam kiedyś zdjęcia dziecka z identycznymi zmianami i tam były one skutkiem ubocznym szczepionki. Kurcze, nie pamiętam, gdzie to było icon_sad.gif. Pamiętam natomiast że po jakimś czasie tamtemu chłopcu zeszło.

Filipek jest śliczny!
Myszorek
CYTAT(emi @ Sun, 01 Mar 2009 - 13:13) *
Myszorku, strasznie musi być biedny, aż serce boli jak się na niego patrzy:(.Wiesz co, widziałam kiedyś zdjęcia dziecka z identycznymi zmianami i tam były one skutkiem ubocznym szczepionki. Kurcze, nie pamiętam, gdzie to było icon_sad.gif. Pamiętam natomiast że po jakimś czasie tamtemu chłopcu zeszło.


hmmm... no nie wiem... my mieliśmy mieć szczepienie w najbliższy wtorek... odroczone przez dermatologa do wyleczenia buźki...
Myszorek
CYTAT(emi @ Sun, 01 Mar 2009 - 13:13) *
Filipek jest śliczny!


nieskromnie powiem, że... wiem 03.gif
bo ja to jestem obłędnie zakochana w moich chłopakach...
semi
Myszorek, ja nie twierdze, że to po sczepionce, tak mi sie przypomniało, bo tamten mały wyglądał identycznie.A że macie odroczone to fajnie-i tak ma z czym walczyć.

obu pokażicon_smile.gif
Myszorek
CYTAT(emi @ Sun, 01 Mar 2009 - 13:29) *
Myszorek, ja nie twierdze, że to po sczepionce, tak mi sie przypomniało, bo tamten mały wyglądał identycznie.A że macie odroczone to fajnie-i tak ma z czym walczyć.



rozumiem emi...
gdyby można było znaleźć przyczynę niektórych objawów i chorób maluszków to byłoby może łatwiej...
i skuteczniej by się leczyło pewnie... bo czasem lekarz też może coś źle zdiagnozować no i złe leczenie zastosować...

semi
no niestety. z tymi skórnymi sprawami to chyba wyjątkowo trudne. Miałam dziecko w rodzinie z jakimiś zmianami i leczenie było metoda prób i błędów-co lekarz, to miał inny pomysl na przyczynę. Ale swoją drogą salmonella u mojego leosia tez byłaby leczona jako zatrucie śliwkami (lekarka: bo to okres a śliwki i dzieci tak na nie reaguja-nie zapytała , czy on je jadał, a nie jadałicon_wink.gif) gdybyśmy sie nie uparli na badania.

edit: wiecie co, Toska charczy i pokasłuje od wtorku I nadal. kurcze, ani w jedną, ani w drugą. chciałabym na dwór...chyba zaryzykuję i ją zabiorę.
Myszorek
CYTAT(emi @ Sun, 01 Mar 2009 - 13:29) *
obu pokażicon_smile.gif


mówisz i masz... oto Tymek i jego ukochana mandarynka... za mandarynkę zrobi wszystko...

semi
śliczny chłopczyk:)aż sobie idę Was pooglądac na naszą klasę icon_wink.gif, bo do tej pory tego nieopatrznie nie zrobiłam-nie wiedziałam, co tracęicon_smile.gificon_smile.gif

edit: no sliczni, sliczni:). Myszorku, a oczka sie filipowi nie zmieniaja? Bo Tymek ma brÄ…zowe, prawda?Mnie ciagle nurtuje, czy Tosi sie zmienia;)
dionizess
CYTAT(emi @ Sun, 01 Mar 2009 - 11:13) *
Filipek jest śliczny!


Bo Filipki to w ogóle śliczne chłopaki he he...
A i Tymek też "niezłe ciacho" icon_biggrin.gif

Myszorek u nas plamy były bardzo podobne no ii niestety albo i stety bo nareszcie pomogła maść sterydowa. Jedna była robiona z witaminami neomycyną i hydrocortyzonem - po tej owszem schodziło ale po przestaniu smarowania znowu powracało a druga to Adwantan po tej zeszło i póki co nie wraca. Ale faktycznie się musi męczyć z tymi plamkami bo to pewnie swędzi niemiłosiernie.

Oj tak dzieciątka kochane jak śpią i jeść nie wołają icon_biggrin.gif Ale ja rozrabiają też bywają słodkie. U nas na razie bez żadnych pokazów plucia bo nic nie dajemy ale po tym co opisujecie to musi to wyglądać przesłodko icon_wink.gif

Nulka dla 5-miesięcznej Tosi
Emi chyba możesz zaryzykować, krótki spacerek chłodne powietrze może małej dobrze zrobić.

Wiecie co zauważyłam u mojego Filipka; że jakieś takie zielone kupki robi po herbatce rumiankowej i tej na uspokojenie co mu daję a ona też ma w składzie rumianek. No i teraz nie wiem odstawiać to czy niech pije bo brzuszek to go chyba nie boli.

To tak Fi się właśnie obudził i gada jak nakręcony hi hi ale za to jak słodko 06.gif

Ach no i zapomniałam Emi Tosia przecudna.

A że nie ma 31 lutego to mój Fi dziś zaczyna 5 miesiąc icon20.gif
dionizess
Ojej ależ tu cisza 43.gif
Dziewczyny gdzie jesteście??
Myszorek
CYTAT(dionizess @ Sun, 01 Mar 2009 - 18:43) *
Ojej ależ tu cisza 43.gif
Dziewczyny gdzie jesteście??


ja jestem ale tiu cisza to co się będę wychylać... hihihi...
semi
niedziela:)

buldog 04.gif :


wiosenny kombinezon-nareszcie;))
dionizess
Emi Tosia jest przesłodka icon_biggrin.gif

Ja czekam aż mi się Fi obudzi bo jeść powinien godzinę temu a tymczasem śpi sobie słodko. Mąż na noc na dyżur więc całe łożw mam dziś dla siebie. Tylko niestety trzeba będzie wstać do Fi i mu mleko zrobić a tak to wstaje małż. No cóż icon_mad.gif
O kurde właśnie się obudził lecę z butlą!!!
dupadupadupa
Emi - piekna corcia.. a nie za szybko ja sadzasz?
semi
a skąd wniosek, że ją sadzam?no, chyba, że masz na myśli te 30 sekund do zdjęcia-no to nie, nie za szybko;)
Myszorek
emi piękna ta Wasza Tosieńka... taka delikatna...
A.L.
Myszorek pieknych masz synkow. Zal Filipka ze tak sie meczy z tymi plamami 32.gif , moge sie tylko domyslac jak mu to przeszkadza. Buuuuuuu

Tosia superancka jak zwykle, i fajowo siedzi. Jimijeczka nie sadze zeby malej sie dziala krzywda, przeciez to zaledwie pare sekund.

A to dzisiejszy Melon:

semi
aaa, do schrupania Melon:)I jakie Å‚agodne spojrzenie, o dziwo:)icon_smile.gif
Myszorek
jak tak patrzę na te Wasze córeczki to....
hmmm... już nic nie mówię...
niby mówią do trzech razy sztuka, ale...
nie, nie, nie... wybijam sobie to z głowy...


A.L. Melonik superancki... słodka jest...
mówisz do Niej Melissa czy zawsze Melon??? 06.gif
chyba nie pomyliłam... 2xs ma w imieniu???
semi
myszorek, mnie się chce trzeciego 37.gif , ale mąz zdecydowanie na nie-mowi, że jak odchowamy tośkę to już będziemy mieli 40 lat, a chciałby jeszcze trochę z życia skorzystać. i coś w tym jest, fakt:(
dionizess
CYTAT(Myszorek @ Sun, 01 Mar 2009 - 18:40) *
jak tak patrzę na te Wasze córeczki to....
hmmm... już nic nie mówię...
niby mówią do trzech razy sztuka, ale...
nie, nie, nie... wybijam sobie to z głowy...

Myszorek, czemu nie warto próbować icon_lol.gif

A jeśli nie to rośną nam piękne potencjalne kandydatki dla naszych synów icon_smile.gif
Ja też myślę o kolejnym dziecku i jak na razie nastawiona jestem na dwójkę ale kto wie, kto wie....

A.L. a Melon po prostu brak słów miodzio icon_lol.gif
justyna790306
CYTAT(Myszorek @ Sun, 01 Mar 2009 - 11:35) *
gdyby można było znaleźć przyczynę niektórych objawów i chorób maluszków to byłoby może łatwiej...
i skuteczniej by się leczyło pewnie... bo czasem lekarz też może coś źle zdiagnozować no i złe leczenie zastosować...

Z wysypką Martyny właśnie tak było.Jeden lekarz dermatolog zdiagnozował łojotokowe zapalenie skóry a jak po maściach nie przechodziło, a było wręcz gorzej skonsultowaliśmy z innym dermatologiem.Ten postawił diagnozę że to alergiczne.Przepisał 2 maści-na twarz Dermopanten a na ciało jakaś robiona ze sterydami.Zakazał nam natomiast smarować tą sterydową twarz.
U nas przeszło na szczęście,ale wiem co przeżywasz i jak to ciężko patrzeć na takie męczące się dziecko.
A podajesz może Fenistil odczulająco???
Emi Tosia śliczna
A.L Melon jak zwykle obłędny
dupadupadupa
Emi oczywiscie mialam na mysli to 30 sekundowe do zdjecia icon_razz.gif W sensie blednie wywnioskowalam.. icon_smile.gif
minka.
Myszorku w tej chwili policzki Teodorki wygladaja dokladnie tak samo! 41.gif Jutro idziemy do lekarza, mam nadzieje ze cos zaradzi. Ja znowu uslyszalam od kogos kto ogladal jej zdjecie ze to alergia na mleko ktore pije, kolezanka mowila ze wlasnie jej dziec mial takie poliki.

Dionizes
o ile pamietam to karmisz butla, i kupki po butli maja prawo byc zielone. Ja karmie Nanem Ha i po pobuszowaniu na tutejszych forach stwierdzam ze kolor zielony to normalka.No u nas taki prawie od poczatku 37.gif

Jmijeczka
ja tam sadzam moja inaczej jest ryk, ostatnio lubi siadac wlasnie na sofie z podparciem oczywiscie, wiecej niz 30 sekund..kilka minut 29.gif

Czy ktores z dzieciakow waszych nadal nienawidzi lezec na brzuszku??? No u nas to katorga dla niej! Udaje mi sie doslownie na minute, ewentualnie dwie...No szkoda mi dzieciaka. Ona wrzeszczy, potem ryczy, sapie a na koncu przewraca sie na plecy albo zaryczana uspokaja sie tym kciukiem i ryje nosem w macie szykujac sie do zasniecia 21.gif

Od razu przepraszam ze czytalam tak z doskoku, dzis caly dzien u tesciowej sie bunkrowalismy.
dupadupadupa
Dzien dobry

minka - ja nie sadzam od momentu jak mnie peditara mowila ze siedzenie jest bardziej obciazajace niz stanie i ze jak sama usiadzie z pozycji lezacej to wtedy ok.. ale tak to nie zsadzac.. zreszta kazdy robi jak uwaza.

Co do lezaenia na brzuszku - roznie to bywa.. czasem jak ma "dobry" zien to caly moze przelezc.. a czasem max 10 min.
Myszorek
CYTAT(emi @ Sun, 01 Mar 2009 - 13:44) *
Myszorku, a oczka sie filipowi nie zmieniaja? Bo Tymek ma brÄ…zowe, prawda?Mnie ciagle nurtuje, czy Tosi sie zmienia;)


z oczkami jest u nas tak...
ja mam piwne, mąż zielone ale każde inny odcień (odmieniec taki 29.gif )
Tymek ma ciemno brązowe jak moja siostra i jej dzieci... i dość szybko mu się wyklarowała barwa...
a Filip ma szaro-buro-zielono-piwne... zależy jak się patrzy... więc może jeszcze mu się nie wyklarowały...
a moja mama ma niebieskie a tata piwne, teściowie mają niebieskie...
Myszorek
minka ale nam i pediatra i dermatolog stwierdziły że to łojotokowe zmiany...
jak nie przejdzie mu to w ten czwartek mamy zamówioną wizytę u dermatologa na NFZ to pójdziemy skonsultować z innym... specjalistą


co do sadzania to u nas tylko raz go posadziliśmy do zdjęcia ale generalnie nie sadzam... niech sam to zrobi...
zarówno neurolog jak i ortopeda nie polecali sadzania tylko jak najdłużej pozycję na brzuszku i raczkującą...
pamiętam, ze Tymek najpierw raczkował a dopiero potem sam usiadł...
A.L.
Tadam!
Mam juz 5 miesiecy!



Jimijeczko, najlepszego dla Twojej Emilki!
Myszorek
ależ ten czas leci... nasze srajdki kończą po kolei 5 miesięcy...

Melissa piękna.... bardzo mi się podoba 06.gif


u nas plamy nieco zbladły... światełko w tunelu jest... 06.gif
celin
A.L piszę na obcasach ale tutaj też podczytuje icon_wink.gif i nie mogłam sie oprzeć żeby nie napisać: Melissa jest śliczna wygląda super i życzę jej wszystkiego najlepszego brawo_bis.gif balety.gif

I stawiam impreza.gif za 6latek Madzi.

Oczywiście dla Emilki (naszego nowego srajdka) też wszystkiego naj... Przy okazji witam nowe koleżanki!
dionizess
CYTAT(minka79 @ Sun, 01 Mar 2009 - 22:52) *
Dionizes o ile pamietam to karmisz butla, i kupki po butli maja prawo byc zielone. Ja karmie Nanem Ha i po pobuszowaniu na tutejszych forach stwierdzam ze kolor zielony to normalka.No u nas taki prawie od poczatku 37.gif


Tak już tylko na butli. To dobrze bo już myślałam, że znowu coś nie tak.

CYTAT(minka79 @ Sun, 01 Mar 2009 - 22:52) *
Czy ktores z dzieciakow waszych nadal nienawidzi lezec na brzuszku??? No u nas to katorga dla niej! Udaje mi sie doslownie na minute, ewentualnie dwie...No szkoda mi dzieciaka. Ona wrzeszczy, potem ryczy, sapie a na koncu przewraca sie na plecy albo zaryczana uspokaja sie tym kciukiem i ryje nosem w macie szykujac sie do zasniecia 21.gif


U nas też Fi mało leży na brzuszku. Może dwa trzy razy na dzień go położę to leży może 3 może 5 minut i potem jak go przewracam to też przeważnie płacze i łapki mu się mocno trzęsą.

A i też narazie go nie sadzam, myślę że poczekam aż sam usiądzie
CYTAT(minka79 @ Sun, 01 Mar 2009 - 22:52) *
Od razu przepraszam ze czytalam tak z doskoku, dzis caly dzien u tesciowej sie bunkrowalismy.

A to uciekaliście przed kimś czy tak po prostu:-)??

Myszorku trzymam &&&& żeby plamki całkiem zbladły i już nie wróciły. U nas póki co nie wracają brawo_bis.gif

A.L. Jmijeczka impreza.gif za pięć miesięcy Waszych pociech.

A.L.
hej hej co tu takie puchy?
Gdzie sie podzialyscie?
dupadupadupa
A.I. dla Twojego Babelka rowniez wszystkiegoooooo naj!

Dziekuje za zyczenia.
Ja bylam na spacerze 2h.. wieje i zimno wiec tylko tyle..
Emi zjadla dzisiaj swoj pierwszy sloiczek (normalnei jej gotuje).. no i zasmakowal - Gerber - zupka jarzynowa.. wciagnela CALY! icon_smile.gif

Idziemy zaraz zjesc deser urodzinowy icon_biggrin.gif
A.L.


a to jeszcze z porannej sesji 06.gif
A.L.
CYTAT(Myszorek @ Sun, 01 Mar 2009 - 18:40) *
jak tak patrzę na te Wasze córeczki to....
hmmm... już nic nie mówię...
niby mówią do trzech razy sztuka, ale...
nie, nie, nie... wybijam sobie to z głowy...
A.L. Melonik superancki... słodka jest...
mówisz do Niej Melissa czy zawsze Melon??? 06.gif
chyba nie pomyliłam... 2xs ma w imieniu???



Tak ma dwa "s" w imieniu. Mowie do niej najczesciej Melonek, Melon albo Melcia. Melissa jakos nie...
Oczywiscie ma jeszcze tysiac piecset ksywek, hehe chyba jak kazdy nasz brzdac.
semi
cudny Melonek, cudny:)
Myszorek
Asia gwiazdÄ™ masz normalnie...
A.L.
Jak Tosia?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.