To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Czerwcowe przedszkolaki cz. 22 :)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
pomidorro
Pati Alicja ma łóżko o szerokosci 90 cm a dł. 200 i naprawdę to fajne, że można się z nią połozyć..czasami do niej uciec_ jak HAnka daje w kość 29.gif Najpierw M. narzekał, ze za duze a teraz/ chętnie korzysta ze spokojnen nocy icon_smile.gif teraz coraz częściej ja uciekam do ALi 29.gif
pomidorro
pati.... wiesz, że my z dobrego serca o tym piszemy icon_smile.gif zawsze to jakiś temat do obgadania....
jaAga*
Moje dziewczyny też mają materace 90/200, nie wiedziałam, że to szerokie są icon_wink.gif, ale fakt połozyć się obok można.
Ja też uważam, że każdy może mieć inne zdanie na każdy temat - ważne by nikogo na siłę nie przekonywać do swojego.
pomidorro
jaAga a najlepsze jest to, ze w przpadku Alicja miałam inne zdanie niż Hani 29.gif Tylko krowa nie zmienia poglądów icon_smile.gif każdy i tak powinien zrobić po swojemu icon_smile.gif
pati.n
moja ma materac 140 na 70......
pati.n
CYTAT(~justa~ @ Tue, 29 Nov 2011 - 13:37) *
pati.... wiesz, że my z dobrego serca o tym piszemy icon_smile.gif zawsze to jakiś temat do obgadania....



no dyć jo wim icon_smile.gif
pomidorro
pati a co Piotruś dostanie na święta?
jaAga*
Aha, pati pytałaś o Karinę: ma 107 cm, waży 16 kg. Ubrania 110/116, noga 27/28.
pomidorro
jaAga wysoka i szczuplutka! u nas wczorajsza waga: 19 kg 37.gif ubrania na 116 ( na 110 spodnie- widocznie krótsze nózki ma) a noga 28 icon_smile.gif
pati.n
CYTAT(~justa~ @ Tue, 29 Nov 2011 - 13:50) *
pati a co Piotruś dostanie na święta?


jako osoba, która nauczyła sie opisowo wstawiać linki 04.gif

prosze icon_smile.gif

garaż

warsztat

konik

to tak od wszystkich icon_smile.gif

A co Hania?
pati.n
CYTAT(jaAga* @ Tue, 29 Nov 2011 - 13:50) *
Aha, pati pytałaś o Karinę: ma 107 cm, waży 16 kg. Ubrania 110/116, noga 27/28.



To podobnie jak Wika, noga taka sama,
tylko Wika ma 104 cm i troszke ponad 15 kg
pati.n
jeszcze mi powiedzcie jak cytowac dwie osoby w jednej odpowiedzi.

Ciekawe jak teraz wyglądaja bliźniaczki Odi icon_smile.gif
pati.n
Weźcie się laski do jakiejs pracy bo wygląda na to, że sie obijacie icon_razz.gif
jaAga*
Bliźniaczki Odi można obejrzeć na fb....rosną rosną, ale nie zmieniają się jakoś specjalnie icon_wink.gif.
Jeśli ja chcę cytować dwie osoby, to poprostu najpierw cytuję jedną- potem to sobie kopiuję/zapisuję - wychodzę i cytuję drugą i wklejam to poprzednie...nie wiem czy można prościej icon_wink.gif.

PS. O matko, dawno nie nabiłam tyle postów w jeden dzień icon_wink.gif.
Dziś mam wolniejszy dzień, wię tu z Wami siedzę.

Mam prośbę do osób, które bywają w IKEI. Chodzi mi o taką zabawkę, w sumie dla chłopców, ale Karina się tym cudnie bawiła u dentysty. Taka jakby skrzynka z narzędziami, albo raczej elementami do zbudowania samochodów/samolotów. Są w niej drewniane klocki, plastikowe elementy np. do zbudowania śmigła, czy imitacje śrub i gumowe nakrętki. Nie mogę tego znaleźć na stronie IKEI a kupiłabym takie coś chętnie, nawet mi się spodobało.
pati.n
nie mam fb icon_sad.gif wiem, wiem, nie istnieje icon_smile.gif

nie wiem o co chodzi, ale chętnie bym zobaczyła.
Jaaga może na all to znajdziesz i pokażesz, co?


to??
pomidorro
Pati ja nie mam posysłu żadnego na prezenty icon_sad.gif Chciałam łóżeczko dla lalki- ale musiałabym kupić dwa 21.gif a Alicja ma swoje wymagania- różowe, błyszczące 29.gif teraz Alicji robie posciel z hello Kitty dla lalki- fajnie zaczyna wyglądać, stara koszula po M + kot z filcu icon_smile.gif
jaAga*
Znalazłam na allegro, chyba już nie ma tego w ikei: o takie coś.
pati.n
CYTAT(pati.n @ Tue, 29 Nov 2011 - 14:17) *
nie mam fb icon_sad.gif wiem, wiem, nie istnieje icon_smile.gif

nie wiem o co chodzi, ale chętnie bym zobaczyła.
Jaaga może na all to znajdziesz i pokażesz, co?
to??

jaAga*
To!!!, na stronie ikei nie mogę znaleźć. Znajdzie mi ktoś? to wtedy mogłabym poprosić kogoś o zakup.
Gdzie mogę kupić nowy taki?

Karina zawsze się tym bawi czekając na swoją kolej u dentysty.
pati.n
zadzwon do ikeai i zapytaj, ja na stronie tez nie znalazłam
pomidorro
jaAga fajne to to icon_smile.gif pomysł dla chrześniaka. Mysle, ze będą jeszcze w ikei przed świętami. Jak będę ( w następnym tygodniu) to poszukam- i zadzwonię do Ciebie
jaAga*
CYTAT(~justa~ @ Tue, 29 Nov 2011 - 14:46) *
jaAga fajne to to icon_smile.gif pomysł dla chrześniaka. Mysle, ze będą jeszcze w ikei przed świętami. Jak będę ( w następnym tygodniu) to poszukam- i zadzwonię do Ciebie

Ok, wielkie dzięki, przelałabym Ci pieniądze za zestaw i wysyłkę.
lornetka
jaAga potwierdzam, że fajna to zabawka, gdyż sami taką posiadamy icon_smile.gif

A jak rozmawiacie o prezentach to może możecie polecić jakiś porządny męski zegarek?
Chcę T. kupić na urodziny i zupełnie się na tym nie znam.
pati.n
CYTAT(Aguutka @ Tue, 29 Nov 2011 - 15:19) *
jaAga potwierdzam, że fajna to zabawka, gdyż sami taką posiadamy icon_smile.gif

A jak rozmawiacie o prezentach to może możecie polecić jakiś porządny męski zegarek?
Chcę T. kupić na urodziny i zupełnie się na tym nie znam.


Nie pomogę, moi panowie-tata, brat, mąz mają obsesję na punkcie zegarków i zdecydowani sami sobie wybieraja icon_smile.gif

A mój mądry mąz oglądał z Piotrkiem boks i uczył go boksowac, mały jest bardzo pojętny i jak zasadził babci prawy prosty to ta az gwiazdki zobaczyła 21.gif
lornetka
Pati to podpytaj proszę, jakiej firmy najlepiej itd icon_smile.gif blagam.gif blagam.gif blagam.gif blagam.gif
jaAga*
Ja mogę zapytać męża, ale jak on ostatnio sobie kupił...to mnie szlag trafił, bo cholernie drogi (jak dla mnie) był 21.gif .
pomidorro
M ma fanjny zegarek..jak wróci z pracy to podam Ci firmę ( citizen- ale nie jestem pewna) dostał pare lat temy za " wyniki" w firmie ..sam wybierał model. Super, elegancki, do garnituru fajnie wygląda, do dżinsów tez.... tylko on z 400 zł kosztował..ale teraz może te stare modele sa tańsze icon_smile.gif
jaAga nie ma sprawy icon_smile.gif
Gruszka
CYTAT(pati.n @ Tue, 29 Nov 2011 - 13:34) *
jak to co, że my głupie, że dziecko do łózka, zamknąć drzwi na klucz, wygłuszyć co by nie budziło i nie ma problemu icon_razz.gif

He he icon_smile.gif no to mię pięknie podsumowałaś icon_smile.gif

jakby to Wam powiedzieć 06.gif - staram się nie mieć radykalnych poglądów - zwłaszcza że takie szybko weryfikuje życie icon_wink.gif tak więc nikomu nie powiem, że to źle, że spi z dzieckiem. Ja raz na jakiś czas mogę, ale codziennie - nie wyobrażam sobie tego w mojej własnej sytuacji. Bo mi źle i niewygodnie - ale rozumiem, że komuś może być wygodnie i nic mi do tego.

Natomiast nie rozumiem wypowiedzi takich matek, które piszą, że spanie z dziećmi to dla nich - delikatnie mówiąc - niewygoda i udręka, czy tez jakakolwiek inna komplikacja, że się nie wysypiają i takie tam - ale nie zmieniają tego BO IM SIE NIE CHCE "powalczyć" trochę z dzieciakiem. Rozumiem, że trudno rozstać się z 1,5 roczniakiem, który nie kuma o co kaman - ale nikt mi nie wmówi, że nie da się z 4 czy 6-latkiem ( :nic nie widze ) wynegocjować samodzielnego spania.

A najbardziej to w wątku o spaniu "podobały" mi się uzasadnienienia tego, że pożycie małżeńskie wcale nie cierpi z tytułu przebywania w nim ciągle dziecka... że można gdzie idziej, że można kiedy indziej - a ja sie pytam: tak? a kiedy? jak się wraca po pracy o 17 czy 18, ogarnia choć ciut dom i robi kolacje, kładzie dzieciaki spać... a potem one zaraz wędrują do łóżka rodziców...

lornetka
Mój Dawidek ma już pierwszy występ w tv, jeśli macie ochotę możecie looknąć icon_wink.gif

https://www.pomerania.tv/relacje/1861/Misiowe_warsztaty_
pomidorro
Gruszka nie zawopdłam się na Twojej wypowiedzi 04.gif choc nie ze wszystkim sie zgadzam 29.gif
Aguutko booooski ! Jak rozkosznie sie zmieszał ' misiu" icon_smile.gif

edit: a nie wiecie co u Mgły i Niki słychać?
lornetka
oj tak zmieszał się mocno, ale fajnie, że dał sobie radę, bo był jednym z najmłodszych dzieci i w dodatku na warsztatach był sam w sensie, że bez rodziców i nawet z kamerą sobie poradził icon_wink.gif
Tylko odżałować nie może, gdy oglądał ten filmik, że Pan go wyciął i nie ma tego co mówił dalej icon_wink.gif
cerruti
Aguutko - Dawidek uroczy hihi aż mi się micha zajarzyła icon_wink.gif Co do zegarków to mnie podobają sie Omegi, zarówno damskie jak i męskie, są delikatne, coś mają w sobie.

Michałek śpi sam i nie mam akurat z tym żadnych problemów, odpukac. Mamy stały rytuał i wydaje mi się, że to skutek właśnie powtarzalnego schematu kładzenia do łóżka. Zawsze najpierw kąpiel, potem kolacja, chwila bajki, ale to dosłownie kwadrans, maksymalnie 20 minut, żeby odsapnął po jedzeniu, następnie mycie ząbków i toaleta co by nie zaliczyc żadnej wpadki nocnej icon_wink.gif Potem Michałek leci z radochą wybierac książkę do czytania. Kładę się z nim na wielkim łożu kiedyś małżeńskim, które przejął łącznie z poprzednią sypialnią rodziców i czytam mu książkę, chwilkę rozmawiamy jeszcze, poprzytulamy się i wychodzę mówiąc mu dobranoc. Zasypia ostatnio przy włączonej słabo świecącej lampce , ma jakiś taki etap, wcześniej zasypiał już normalnie przy zgaszonym świetle. Jak pominiemy któryś z etapów to nie ma zmiłuj, Michał pamięta, nie da się o niczym zapomniec. Początki były różne, ale doszliśmy do porozumienia. Na początku trochę oszukiwałam, że przyjdę zaraz, bo muszę sie jeszcze wykąpac, ale to stare czasy, przyzwyczajony jest już, że sam spi. Ogólnie normalnie można z nim porozmawiac i wytłumaczyc, że jestem w drugim pokoju, oglądam TV itd. i jakby co ma mnie na wyciągnięcie ręki. Czasem marudzi i też nie ma problemu, bo i ja lubię od czasu do czasu poleżec sobie z nim i zasnąc, a najfajniej jest obudzic się koło niego i od razu uśmiech zobaczyc icon_razz.gif ale to uskuteczniamy jedynie czasem w weekendy. Uważam, że trzeba kierowac się intuicją i własnymi potrzebami.

U nas weekend upłynął pod znakiem przygotowań do wczorajszego przedszkolnego balu andrzejkowego. Michałek był przebrany za czarodzieja, więc musiałam stworzyc kreację. Do wyboru były wróżki, które odpadały z oczywistych powodów, cyganie oraz czarodzieje, zatem wybór był dla Michała prosty. Tylko biedna matka nie posiadająca jakiegokolwiek talentu plastycznego tudzież artystycznego zmuszona do szycia peleryny... Udało się jednak i efekt zadowalający, były tańce "osobno" jak się dowiedziałam icon_lol.gif

Dzisiaj za to zostałam postawiona w stan alarmowy, gdyż podczas pracy otrzymałam telefon, że w przedszkolu panuje choroba zakaźna rumień i poinformowano mnie, że Michał wykazuje pierwsze objawy. Rzeczywiście od kilku dni miał czerwone poliki, ale ma takie od czasu do czasu, a już zwłaszcza w okresie zimowym jego skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na jakieś takie uczuleniowe zmiany. Skończyło się na podejrzeniach, pediatra nie jest w stanie stwierdzic, raczej wątpliwe, by to były reakcje chorobowe. Na razie mamy go obserwowac, panie w przedszkolu jakby co mają dzwonic po nas. I dobrze, bo już myślałam, że wyląduje na kolejnym zwolnieniu. Przy okazji dokształciłam się internetowo o nowej chorobie.
pati.n
CYTAT(jaAga* @ Tue, 29 Nov 2011 - 15:55) *
Ja mogę zapytać męża, ale jak on ostatnio sobie kupił...to mnie szlag trafił, bo cholernie drogi (jak dla mnie) był 21.gif .


własnie Aguutko oni podobnie, zbieraja kasę rok żeby kupić WŁASNIE TAKI model, jak chcesz mogę popytać.

Obejrzałam, ale...bez głosu 21.gif nie mam głosników.
pati.n
Mój mąz dzis ostatni dzień w starej pracy, trzymajcie jutro za niego kciuki!!

a ja dodtałam nagrodę (takie pieniądze przedświąteczne) z której jestem mega zadowolona, a juz się martwiłam, z czego zrobię prezenty, bo z pensji trudno - cała zawsze rozdysponowana, a tu taka niespodzianka brawo_bis.gif 03.gif
jaAga*
Aguutko świetny Misiu... icon_wink.gif.
Julia tez miała ostatnio incydencik w lokalnej TV, ale nie widziłam, a nie wiem czy można w internecie znaleźć- nie mam kablówki, a ona zgłosiła się do "wywiadu" po konkursie "Tuwim i ja".
jaAga*
Aguutko bardzo Ci dziękuję, zmobilizowałaś mnie i odnalazłam filmik (że też wczesniej na to nie wpadłam!), Julia jest w 6,28 i 7,16 minucie, jakby się komuś chciało zobaczyć moją wyrośniętą córkę: Tuwim i ja.

Edit. Pati super!
Edit.2 (co by nie pisać kilku postów po sobie). Aguutko mój mąż ma zegarek firmy SEIKO.
pomidorro
Pati fajnie z dodatkowa kasą icon_smile.gif ja tez się denerwuję, z czego obdaruję dzieciaki. Wczoraj skończylam pościel dla Ali z Kitty..i ją musialam zaprać, powiesiłam w łazience. Zupełnie o tym zapomniałam! Rano- Ala krzyczy- mamo, coś z Kitty wisi w łazience 37.gif Poszłam zobaczyć- schowałam, wołam Ale- pytam się gdzie? A ona- oooo chyba mi się przyśniło 04.gif
tylko, ze kurka prezent spalony i teraz nie wiem- czy dawać pod poduszkę czy cos innego robic?
jaAga*
CYTAT(~justa~ @ Wed, 30 Nov 2011 - 09:23) *
Pati fajnie z dodatkowa kasą icon_smile.gif ja tez się denerwuję, z czego obdaruję dzieciaki. Wczoraj skończylam pościel dla Ali z Kitty..i ją musialam zaprać, powiesiłam w łazience. Zupełnie o tym zapomniałam! Rano- Ala krzyczy- mamo, coś z Kitty wisi w łazience 37.gif Poszłam zobaczyć- schowałam, wołam Ale- pytam się gdzie? A ona- oooo chyba mi się przyśniło 04.gif
tylko, ze kurka prezent spalony i teraz nie wiem- czy dawać pod poduszkę czy cos innego robic?

Ja bym dała....skoro jej się przyśniło, to może Mikołaj jej ten sen podrzucił 06.gif .
pomidorro
ale zadowolona jestem z tej pościeli...w sumie facet mi ją zszyje i za 8 zł będe miała fajny prezent dla Alicji icon_smile.gif naprawdę fajnie wygląda. Jeszcze tylko Hania została ... myślę że wyprawa do Ikea rozwiążę sprawę prezentu...

pati.n
CYTAT(~justa~ @ Wed, 30 Nov 2011 - 09:44) *
ale zadowolona jestem z tej pościeli...w sumie facet mi ją zszyje i za 8 zł będe miała fajny prezent dla Alicji icon_smile.gif naprawdę fajnie wygląda. Jeszcze tylko Hania została ... myślę że wyprawa do Ikea rozwiążę sprawę prezentu...


pokaż, pokaz icon_smile.gif
pomidorro
Pati pokażę jak juz będzie skończona icon_smile.gif
lornetka
Dzięki wielkie za chęć pomocy, ale jak zobaczyłam ceny zegarków to mnie powaliło np taki Seiko kosztuje od 600zł, a ja myślałam, że uda mi się kupić taki do 300zł icon_wink.gif

JaAga widziałam Julkę, zachowaj link koniecznie, bo to fajne wspomnienia będą!
jaAga*
CYTAT(Aguutka @ Wed, 30 Nov 2011 - 11:37) *
Dzięki wielkie za chęć pomocy, ale jak zobaczyłam ceny zegarków to mnie powaliło np taki Seiko kosztuje od 600zł, a ja myślałam, że uda mi się kupić taki do 300zł icon_wink.gif

JaAga widziałam Julkę, zachowaj link koniecznie, bo to fajne wspomnienia będą!

No toż pisałam, że mnie szlag trafił icon_wink.gif, a mój mąż kupił go sobie na raty w dodatku.

Pomyslałam o ściągnięciu tego filmiku, ale nie mam pojęcia jak to zrobić.
ziowik
jestem podłamana.. nie wiem co z tą moją Kamilką icon_sad.gif prawie nic nie je, bardzo mało pije, schudła okropnie, oczy podkrążone icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif tłumacze, proszę, ale ona nie chce jeść, wmuszam picie, ale słabo to idzie.. postraszyłam ją szpitalem w końcu to sie udało wmusić troche jedzenia i picia rano, ale słabo to widzę, jeszcze troche a sie odwodni... w dzień niby jest troche lepiej, ale w nocy robi 3-4 brzydkie lejące sie kupy, na dodatek nie wiem czy nie z domieszką krwi icon_sad.gif kolejna jaka będzie wymusiłam że ma zrobić do nocnika żebym mogła sie jej przyjrzeć i ew zanieść do pokazania do lekarza czy do laboratorium.. popołudniu umówiłam sie do lekarza z nią, bo już nie wiem co robic.... cholerny wirus....

pati.n
CYTAT(Aguutka @ Wed, 30 Nov 2011 - 11:37) *
Dzięki wielkie za chęć pomocy, ale jak zobaczyłam ceny zegarków to mnie powaliło np taki Seiko kosztuje od 600zł, a ja myślałam, że uda mi się kupić taki do 300zł icon_wink.gif

JaAga widziałam Julkę, zachowaj link koniecznie, bo to fajne wspomnienia będą!


dlatego pisałam, że to maniacy i za zegarki dali duuuz więcej niestety icon_sad.gif
ziowik
prosze jakie gwiazdy telewizyjne icon_smile.gif super... moja pewnie by uciekła icon_razz.gif
pomidorro
Ziowik rota załapała? współczuję- niedawno Hania tak przechodziła- 4 dni nie zjadła nic- nawet jednego chrupka, potem w ciagu dnia 2-3 chrupki, paluszka..potem coraz więcej. Ale piła. po 7 dniach prawie nic niejedzenia wyslałam M. z nią do szpitala. Wodę z ugotowanych jagód jej dawałam . Przynajmniej sprawdzi lekarz czy się nie odwodniła...a colę odgazowaną może zechce pić? może jak lekarz jej powie że musi pic to posłucha? u nas zazwyczaj to działa- wtedy Ala wie że musi i sama sie pilnuje.
edit: o tych orsenitach itp to mogłam zapomnieć..pluła . Daj znać po wizycycie. przytul.gif

a my nadal walczymy z Ala- kaszel- nie potrafie oceniec czy mokry czy suchy- więc nic nie daję, gardło w nocy ją bolało, miała koszmary- wyjątkowo wolala moją obecność niz M. Jak nie będzie poprawy do jutra to czeka nas wizyta
pati.n
A my dzis do kontroli z uchem Wiki, z Piotrkiem bo kaszle coraz gorzej i nic nie pomaga a potem do alegrologa
pati.n
obchodza Wasze dzieci Andrzejki w przedszkolu? lejecie wosk w domu?
lornetka
Szczerze pisząc, uwierzyć nie mogę, że to już grudzień jutro! Dziś w p-kolu przeczytałam, że w pn dzieci mają zabawę z Mikołajem, wow! Co za rok, szkoda, że już się kończy... Kurczę no i znowu będą urodziny, więc niefajnie, niefajnie icon_wink.gif

Ziowik szkoda Kamilki, oby już było tylko lepiej!

No i napiszę Wam, że w sprawie zegarka pojechałam jednak po marce i poszukałam na all i kupiłam taki na jaki mnie stać aktualnie, a że T. nigdy w życiu takiego nie miał, więc musi mu się spodobać koniec i kropka.
https://allegro.pl/seiko-5-automatic-snk357...1913895380.html
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.