To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Potrzebne Wielkie kciuki za NutkÄ™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
Dabriza
Ika mam nadzije ,że wszystko sie pozytywnie poukłada i wyjaśni! będę mocno mocno pamietać!

a rozmaz morfologii u dzieci w normach jest odwrotny od doroslych.
Ika
CYTAT(Dabriza @ Fri, 16 Dec 2011 - 19:16) *
a rozmaz morfologii u dzieci w normach jest odwrotny od doroslych.

Izuś, ale że co, że te normy które mam podane na wynikach Nutki mogą być dla dorosłych...? Mimo że wiedzą, że badają dziecko...?
Kurczę, już mi Maja coś takiego sugerowała...
Mam wertować net w poszukiwaniu norm dziecięcych?
Dirty Diana
Normy idą z komputera i są ustawione dla dorosłych. My zawsze mamy kilka wartości nieprawidłowych i też tłumaczy nam lekarka, że normy dla tak małych dzieci są inne.
Dabriza
CYTAT(Ika @ Fri, 16 Dec 2011 - 19:20) *
Izuś, ale że co, że te normy które mam podane na wynikach Nutki mogą być dla dorosłych...? Mimo że wiedzą, że badają dziecko...?
Kurczę, już mi Maja coś takiego sugerowała...
Mam wertować net w poszukiwaniu norm dziecięcych?

Nie wszystkie Ikuś -dzieci mogą miec podwyższony PLT-zwłaszcza jak krew jest pobierana z palca.
I procentowy układ LYMF, GRAN w rozmazie jest inny-to to, co masz na samym dole.
czasem PDW podwyższone może też wskazywac na alergię.
w każym razie jak masz wszystko inne dobrze-to tym sie nie stresuj:)
As-ia
Ika w laboratoriach podawane normy zazwyczaj są dla dorosłych .Ja dwukrotnie wykonując badania dzieciom dostałabym zawału serca ...
Dabriza
CYTAT(Kaelsa @ Fri, 16 Dec 2011 - 19:22) *
Normy idą z komputera i są ustawione dla dorosłych. My zawsze mamy kilka wartości nieprawidłowych i też tłumaczy nam lekarka, że normy dla tak małych dzieci są inne.

dokładnie
Mika
w sumie to laboratorium powinno określić normy
bo każdy sprzęt ma inną czułość i inne ustawienia
dlatego np. szpitale zazwyczaj chcą badania z własnych laboratoriów
Ika
O rany icon_sad.gif
Te wymienione poniżej mamy nieprawidłowe (w górę lub w dół):

CYTAT(Ika @ Fri, 16 Dec 2011 - 19:13) *
MCHC, % neutrocytów, granulocyty segmentowane, ALP.


Jest tu ktoś, to umiałby je rozszyfrować dla dziecka?
O, może Okkko złapię jakoś...
Dabriza
Ika-ja się na tym dobrze nie znam, ale nie martw się na zapas-bo to pewno u dzieci tak ma prawo wyglądać.
Nitro
A granulocyty ma podwyższone? Może ma jakaś infekcje i przy tym lekka anemie?
walizka
Ika - mam nadzieję, że dobijesz się do lekarza w poniedziałek. Czekam na wieści. I trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie problemów zdrowotnych Nutki!
Agnieszka_82
Ja również trzymam mocno kciuki &&&&
malgosia1968
nie wiem czy coś Ci pomogę ale jak Mikołaj miał trzy dniówkę, podejrzewano u niego szkarlatynę ponieważ jego dopiero wysypało na 6 dzień po gorączce dochodzącej do 40 stopni
w szpitalu zrobiono mu morfologię i jak zobaczyłam wyniki to wszystko było źle a pani doktor pediatra powiedziała że to co u dzieci jest źle to u dorosłych jest normą i mamy się tymi wynikami nie sugerować bo wyniki są dla lekarza który się zna a nie dla rodziców
jeśli to Cię tak bardzo niepokoi to czy nie masz możliwości podjechania gdzieś prywatnie z Nutką, bo do poniedziałku przez to zamartwianie będziesz się bardziej nakręcać że coś jest źle
mim0za
Zajrzałam do wyników, które mam w domu. I podane normy mam uzależnione od wieku. Nie tylko dorośli inne, dzieci inne, ale nawet córka lat 15 ma wpisane inne normy niż ośmioletni syn. Myślałam, że tak jest wszędzie.
Zelda
mimoza nie jest niestety..ja na niektórych mam napisane Uwaga normy dla dorosłych.
Już kilka razy przejechałam sie na tym o czym małgosia pisała.Niektóre np hormony mam rozgraniczone.
Teraz z Ika sprawdzałam i mchc wg "moich norm" ma ok, reszty niestety nie miałam.
mim0za
Ale przyznasz Maja, że to jest głupie? Badają dziecko i wpisują normy dorosłego. Nim rodzic dotrze do lekarza z wynikami naje się strachu czytając je.
Mafia
Dla pięciolatka normy są takie: MCH - 25-31 fmol, %neutr 35-55%. Może to coś pomoże?
okko
Ika mozesz mi wysłac na PW albo maila całosc wyników?

Nie obiecuje na 100% ale postaram sie ci sprawdzic.
Co do norm to powinny byc dla dzieci- ja mam zawsze w naszym laboratorium normy dzieciece.

A co do rozmazu Ika chodziło o to ze dorosli maja neutrofili wiecej a limfocytów mniej a dzieci na odwrót- i to jest prawidłowe- jak rosna neutrofile albo granulocyty to jest najczesciej przy infekcji bakteryjnej.

MCHC jak jest samo minimalnie poza normÄ… a MCV i MCH masz w normie to sie nie trzeba przejmowac to tak na szybko
komunikacja
Trzymam kciuki za całkowity powrót do zdrówka&&&&&&&&&&&&&&
emilly
Ika &&&&&&&&&&&&&& za NutkÄ™!
gosiagosia
CYTAT
Co do norm to powinny byc dla dzieci- ja mam zawsze w naszym laboratorium normy dzieciece.


mi tez sie wydawalo, ze normy podane obok sa dla okreslonych wynikow, a nie odgornie. ale juz sama teraz nie wiem. jutro poszukam i sprawdze ;/
Nitro
U mnie tez normy są dostosowane do wieku dziecka ale badania robiłam w laboratorium przy szpitaliku dziecięcym... Zgadzam sie ze to skandal podawać normy dla dorosłych przy badaniach dzieci - mniej szkodliwe byłoby nie podawanie w ogóle.
anetadr
Teraz dopiero przeczytałam. Ika, trzymam kciuki za zdrowie Nutki.

Aneta
Tuni
Ika, piszę na pw i na maila, nigdzie nie mogę wysłać :/ , odezwij się.
anuÅ›
Dopiero przeczytałam ale trzymam kciuki za zdrowie Nutki!
mazia
Teraz dopiero przeczytałam- mocno trzymam kciuki!
ewita 77
I ja trzymam && za pozytywne zakończenie.
Madzikred
&&&&&&&&&&&& za dobre wyniki Nutki. Ika trzymajcie siÄ™
Madzikred
&&&&&&&&&&&& za dobre wyniki Nutki. Ika trzymajcie siÄ™
gravida
Trzymam kciuki, strasze "wroga"
wiewiórczak
Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie Waszych kłopotów! &&
e_Ena
Też mocno trzymam &&&
kasiaaaaa
Ika nie wiem jakim cudem dopiero teraz przeczytałam wątek... Trzymam kciuki za Nutkę i czekam niecierpliwie na wieści.
anax
Ja też potrzymam i zdrówka życzę Nutce a Tobie spokoju o ile to możliwe.
promyx
dołączam do trzymających kciuki &&&&&&&&&&&
Anorektyczna Laska
Ika trzymamy mocno kciuki na Nutke, i czekamy na dobre (!!!) wiesci!
milutka
Szkoda, że nie przeczytałam wcześniej o tych wynikach, jeśli jeszcze nic nie wiesz, to jak chcesz, zapytam się jutro mojej siostry o wyniki, ona już 15 lat pracuje na dziecięcym to się zna icon_wink.gif

Chyba, że dziewczyny już pomogły icon_smile.gif

Ja cały czas trzymam za was kciuki &&&
Agga
Ika wlasnie jedzie z Nutka do szpitala. Trzymajcie mocno kciuki,bo nie jest dobrze icon_sad.gif
gozar
CYTAT(Agga @ Sat, 17 Dec 2011 - 22:47) *
Ika wlasnie jedzie z Nutka do szpitala. Trzymajcie mocno kciuki,bo nie jest dobrze icon_sad.gif

??????????? O matko, co siÄ™ dzieje????????

Agga
CYTAT(gozar @ Sat, 17 Dec 2011 - 22:50) *
??????????? O matko, co siÄ™ dzieje????????


Wije sie jak by z bolu brzuszka i cala jest wysypana.
gozar
CYTAT(Agga @ Sat, 17 Dec 2011 - 22:53) *
Wije sie jak by z bolu brzuszka i cala jest wysypana.

Jessu, ja Nutkę widziałam ledwie tydzień temu, całą i zdrową. Aż mi sie wierzyć nie chce , że przez ten tydzień tyle się zadziało złego...

Kciuki za małą. &&& Strasznie sie martwię.
ewita 77
Ojeny...trzymam podwójnie &&&&.
milutka
Kurczę icon_sad.gif z całych sił trzymam kciuki &&& biedna Nutka icon_sad.gif
okko
To moze nic nie byc groźnego ale jak mi opisała telefonicznie jak to wygląda to jej kazałam jechac- bo lepiej dmuchac na zimne i musi to lekarz zobaczyc.
I biedna Nutka tak płakała w tle ze mi sie cos robiło icon_sad.gif

Agga jak bys cos wiedziała to daj znac bo ja sie mocno denerwuje o nią - n nie tylko ja oczywiscie
katiek
Trzymam kciuki
Agga
Dam znac bo jej powiedzialam,ze nie pojde spac jak mi nie wysle sms,nawet w srodku nocy. Ale oni pojechali jakies 20 minut temu,wiec to troche potrwa.
Agnieszka AZJ
Trzymam kciuki &&&&&&& Niech to nie będzie nic poważnego.
A_KA
Kciuki zaciskam &&&&&. I czekam na dobre wieści...
Ila
Tez zaciskamy &&& i czekamy na dobre wiesci!
malgosia1968
zaciskam z całych sił &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.