To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

igrzyska smierci

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
Edzia77
Własnie czytam opinie ludzi, którzy są po premierze i chyba jednak pójdę wcześniej niż planowałam. Ogólnie, ponoć jeśli komuś książka przypadła do gustu, to i z ekranizacji będzie zadowolony, mimo kilku różniących się elementów.
Silije
Byłam już w kinie, z Julią.
Mimo że znam, naprawdę się bałam i wzruszałam.
Dobra ekranizacja.
minka.
Wlasnie wracamy z kina. Dawno nie widzialam tak dobrego filmu.
semi
a ktos by mi moze ksiazke pozyczył?obiecuje szybko oddac, oczywiscie zaplace za pprzesyłke.
iff
ja bylam w piatek, ale nadal mam mieszane uczucia, oprocz trzymania sie fabuly ksiazkowej, zabraklo czegos w filmie, nie poruszyl mnie, za malo emocji, mam zal za splycenie symbolu kosoglosa, broszke o matko znaleziono na targu przez przypadek, umniejszono jej role, to przeciez dzieki temu Rue zaufala Katniss
za malo szorstkeigo Heymitcha, muzyka to nieporozumienie w tym filmie, za malo, w decydujacych momentach powinna brzmiec i wprowadzac w nastroj, a tu tego nie bylo

szybkie ujecia rozkolysana kamera nie pomogly dostrzec strzegolow
no i okrucienstwo igrzysk nie ukazane, jakos tak lajtowo, to nie o to chodzi zeby fontanna krwi tryskala na lewo i prawo, ale matko jedyna to byl horro, czasem tylko zwierzecy instynkt ratowal zycie

Peeta nogi nie stracil, nie to ze tesknie za proteza ale to pewne niedomowienie

ale duzy plus dla postaci Seneki, swietne ukazanie manipulacji arena, zaleznosci szczeblowej icon_wink.gif bardzo dobra gra aktorska Katmiss i Peeta'y
generalnie nie jest zle, ale mogloby byc lepiej, film dla mnie zdecydowanie dla fanow, zeby wylapac cala fabule, trzeba ja wczesniej znac icon_wink.gif
Snow w ogrodzie rozanym, tlumaczacy Senece zasady "gry" - dobre ujecie

wiecej nie pamietam, choc na pewno bylo tego wiecej icon_wink.gif
Dodorka
byliśmy wczoraj z mężem na nocnym seansie.Bardzo nam sie podobało,z sensem
Jaśminka
Ja również byłam z mężem. Mąż książki nie czytał, film mu się bardzo podobał. Polecam:)
minka.
Zachecona filmem wypozyczylam wczoraj pierwszy tom Hunger Games. Zarwana nocke przyplacilam totalnym zmeczeniem w pracy. I juz wieczora sie doczekac nie moge by poczytac dalej:)W zasadzie nie lubie czytac ksiazek po obejrzeniu ekranizacji ale czyta sie swietnie no i nie bylam rozczarowana filmem 03.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Graz
dzis zrobiłam sobie prezent urodzinowy i kupiłam trzy tomy (byly w pakiecie) Igrzysk. mam nadzieję, że nie będe żałowac icon_smile.gif
Jaśminka
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 29 Mar 2012 - 00:32) *
cytowany post usunięto



Ekranizacja dotyczy tylko pierwszej części książkia. I nie, nie ubiją nikogo z naszej trójki icon_wink.gif
MamaStokrotki
Na pewno nie!! Moze tylko, ze tak późno icon_smile.gif

ja też po filmie!!! Rewelacja!! Wiem, ze duzo osób tu nie oglądało, więc bez szczegułów:
dużo skrótów -było do przewidzenia, ale są tak ładnie zrobione, że nie gwałcą oryginału, a kilka scen po prostu mistrzowskich. Z resztą caął gfra aktorska na wysokim poziomie, a Kapitol olśniewający...
Edzia77
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 29 Mar 2012 - 00:32) *
cytowany post usunięto


Ja pisałam o nerwach po trzecim tomie icon_smile.gif Nic więcej nie napiszę. Czytaj, czytaj i nie martw się o naszą trójeczkę icon_smile.gif Ups icon_smile.gif
operetka
film widziałam wczoraj. baaardzo mi się podobał, mimo że albo może właśnie dlatego, że nie czytałam książki. całość pewnie spłycona ale spójna i sensowna.
tylko ten plakat... moim zdaniem nie zachęca do obejrzenia filmu 29.gif oczywiście nie mówię o fanach książki bo dla nich to pewnie bez znaczenia 06.gif
agnese
a ja mam pytanie film jest na podstawie wszystkich tomów ? czy książka jest pod tą samą anzwą ?
film obejrzałam i teraz marzy mi się książka
ruda_kasia
każdy tom ma inny tytuł u mnie: Igrzyska śmierni, W pierścieniu ognia, kosogłos ale mam na kindlu nie w papierze, więc nie wiem
katkasia
CYTAT(agnese @ Fri, 30 Mar 2012 - 16:26) *
a ja mam pytanie film jest na podstawie wszystkich tomów ? czy książka jest pod tą samą anzwą ?
film obejrzałam i teraz marzy mi się książka


Film jest na podstawie pierwszego tomu: "Igrzyska śmierci"
tissaia
Byłam wczoraj w kinie, jestem pod wrażeniem.
Książek nie czytałam, ale widze teraz, że to kwestia czasu icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
moni_d
Ja też byłam w kinie już i przyłączam się do wszystkich pozytywnych komrntarzy. To fakt, że niektóre wątki spłycone, ale przecież tego sie nie da uniknąć a i tak scenarzysta umiejętnie wybrał to co najważniejsze dla całej historii.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Silije
Wiesz co Rosa, na mirriel kilka lat temu napisałam prawie rozprawkę na temat "dlaczego Dumbledore musiał być taki a nie inny", która za punkt wyjścia przyjmowała fakt, że Rowling pisała jednak dla bardzo młodego odbiorcy. Widzę że muszę to wykopać, nie wiem czy znajdę, ale nadal jestem gotowa bronić postaci Dumbla.

Wracając do "Igrzysk śmierci" - scena z osami była dla mnie przerażająca. Ja się panicznie boję os, miałam ochotę schować głowę pod swetrem i piszczeć icon_redface.gif
KaśKaś
CYTAT(użytkownik usunięty @ Wed, 28 Mar 2012 - 23:32) *
cytowany post usunięto


Ekranizacja obejmuje tylko pierwszą część, następne wyjdą pewnie jako osobne filmy. Ale sam film jest dozwolony od 12 lat, złagodzili sceny przemocy, żeby dzieciaki też mogły pójść. A film jest niesamowity, wciągający, wzruszający... Polecam!
Silije
Podrzucę wam wypowiedź filmowego Cinny
https://www.filmweb.pl/video/klip/Lenny+Kra...mierci%22-27828
semi
a film się nada dla prawie dwunastolatka?Dośc wrazliwego.

Pochłonelam pierwszy tom. Siadam wkrotce do drugiego. bardzo mi się podoba.
Lutnia
Byliśmy w kinie razem z prawie piętnastolatkiem niemęża. Wszyscy troje wyszliśmy z kina pod ogromnym wrażeniem.
Zaraz po świętach poluję na książki.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Edzia77
Wreszcie w święta, wybrałam się do kina. Jestem pod wrażeniem, nie myślałam, że nie będę miała do czego się przyczepić. Najfajniejsze było to , iż ludzi w kinie było naprawdę sporo, a zupełnie nikt mi nie przeszkadzał, była zupełna cisza... Każdy siedział i nie komentował, nie szurał w pudełku z popcornem. Normalnie byłam w szoku 06.gif Coś mi się wydaje, że jeszcze raz się wybiorę 37.gif
amania
Och jak Wam zazdroszczę, że już byłyście w kinie.
Ja na razie pocieszam się zdjęciami i choć lubię blondynów, to jakoś nie umiem pogodzić się z wyglądem Peety. Wygląda jakby był z rolniczego dystryktu 29.gif No i Katniss za mało wychudzona i plecak wcale nie taki pomarańczowy icon_wink.gif
No dobra, marudzę sobie, żeby mi nie było żal.

SÅ‚uchajcie, a ile trwa film?
Bo może jednak jakoś uda mi się go wkomponować między karmienia...
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Edzia77
CYTAT(amania @ Sat, 14 Apr 2012 - 07:57) *
SÅ‚uchajcie, a ile trwa film?
Bo może jednak jakoś uda mi się go wkomponować między karmienia...


Amania - 2,5 godziny, no i trzeba doliczyć 30 minut reklam. Mam nadzieję, że uda Ci się to jakoś wkomponować. icon_smile.gif
Silije
QUOTE(Rosa @ Sat, 14 Apr 2012 - 10:57) *
No i zakończenie bezsensowne dla tych, którzy nie czytali ksiązki i nie mają pojęcia, że są jeszcze dwie częsci icon_wink.gif


No jasne. Ktoś w komentarzach na filmwebie zżymał się na mdły happy end, miłośnicy książki usiłowali go oświecić, że happy endu nie było.
Semi, ja zabrałam dwunastolatkę, ale taką już zaprawioną w czytaniu dojrzałych książek i oglądaniu dość poważnych filmów.
Kocurek
Też widziałam film.
Po książce nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Nie wiem, jak odebrałabym film, gdyby nie książka...
Lenis
A ja czytalam ksiazke i ogladalam film i przyznam, ze jestem wielka fanka:) Ma niesamowity klimat...
MamaStokrotki
CYTAT(Kocurek @ Sun, 15 Apr 2012 - 16:27) *
Też widziałam film.
Po książce nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Nie wiem, jak odebrałabym film, gdyby nie książka...


A na mnie zorbił jak na dziecku normalnie... tak czekałam i mimo tych rozbieżności, które zawsze są, to oceniam bardzo dobrze i już czekam na 22 listopada icon_razz.gif
Adriannna
Mam tak jak Kocurek. Film moze nie byl zly, ale specjalnie tez nie zachwycil. Moze gdybym nie czytala najpierw ksiazek, odebralabym go lepiej...sama nie wiem. Tak czy owak druga czesc obejrze z pewnoscia - z czystej ciekawosci po prostu, Choc jak tak sobie pomysle, to II czesc wydala mi sie najslabsza ze wszystkich trzech ksiazek. Najbardziej nie moge doczekac sie czesci III musze przyznac.
moko.
Filmu nie widziałam,
Książkę czytam... ale nie moje klimaty i utknęłam na II tomie...
Kocurek
CYTAT(Adriannna @ Thu, 19 Sep 2013 - 12:43) *
Tak czy owak druga czesc obejrze z pewnoscia - z czystej ciekawosci po prostu


A i owszem, ja też.
agnese
a ja się nie mogę doczekać filmu icon_smile.gif
pierwszą część obejrzałam nieświadomie, że to na podstawie książki i byłam zachwycona, pewnie dlatego, że książka była po icon_smile.gif , ale i tak wary obejrzenia i fajny
iff
to jak drogie panie, która się wybiera na premierę ? bodajże termin listopadowy, mnie emocje opadły ale z przyjemnościa i tak zawitam do kina, aby skonfrontować swoja pamięć icon_smile.gif)
Pronto
Pójdę, chociaż po pierwszej części planowałam totalny bojkot. Najpierw przeczytałam książki, a potem sięgnęłam po film i w jego trakcie przeżyłam prawdziwy, autentyczny koszmar. Nie cierpię filmowego Peety, w ogóle mi ten aktor nie pasuje. Po seansie byłam tak wkurzona, jak mi się jeszcze nigdy nie zdarzyło.
W tej chwili już mi trochę przeszło, ale nadal podchodzę do Hutchersona bez entuzjazmu. Niemniej jednak pójdę na drugą część, nie wytrzymam do premiery DVD.
Kocurek
Mnie strasznie pasuje filmowa Katniss, więc resztę zdzierżę icon_smile.gif
Pewnie pójdę do kina na drugą część. Z ciekawości. Kocham chodzić do kina z moim synem icon_smile.gif Fajnego faceta sobie wychowuję icon_smile.gif
agnese
ja już się doczekać nie moge icon_smile.gif
Lenis
Ja tez sie bardzo chetnie wybiore na druga czesc. Widzialam juz bilbordy w kinach:) Intryguje mnie tytul " W pierscieniu ognia"- ciekawe czego moze dotyczyc...
Ratatam
Lenis - Bo Katniss igra z ogniem, a teraz akcja się jeszcze bardziej "zaogni". Władca Panem najchętniej by ja ukatrupił, żeby mu się ludzie nie buntowali w kraju. icon_smile.gif
marghe.
Mnie nie wciągnęło, dziecię owszem - doczekać się nie może.
Idzie z koleżankami
Artola
Moje dziecię lat prawie 12 zaczytuje się w książce, jak w żadnej wcześniej! Połknął pierwszy tom, jak na niego gruby i trudny w sumie, teraz połyka drugi. 23.gif Ja zaczęłam z nim czytać, ale to nie moje klimaty zupełnie, więc nie pociągnęłam tematu...
Orinoko
Ja się sama dziwię sobie, ale mnie wciągneło. Właśnie mam w domu III tom, czeka na lekturę. Potem biorę się za film. 06.gif
amania
Ja też się dziwię, bo choć klimaty nie moje, to przeczytałam bez przymusu i nawet jakąś przyjemność z tego miałam.
Ale czy pójdę na film - nie wiem. Tak jak któraś z poprzedniczek, nie mogę znieść widoku filmowego Peety (reszta obsady moim zdaniem trafiona).
Orinoko
Ha, mnie z kolei nie przekonuje Katniss - nie przepadam za tą aktorką. Ale może jakoś zdzierżę.... 29.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.